Jaki filtr dla dzieci? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-17, 06:17   #61
Justy
Zakorzenienie

Dot.: Jaki filtr dla dzieci?

Cytat:
Napisane przez kometta Pokaż wiadomość
Sluchajcie a co sadzicie o preparatach Chicco?
żaden z kosmetyków słonecznych Chicco, które wczoraj oglądałam nie chronił porządnie przed UVA; zawierały mieszankę filtrów mineralnych i chemicznych, w tym z grupy benzofenonów (benzophenone-3 i 4), których wiele osób musi unikać. na naszym rynku są lepsze produkty.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 00:08   #62
lisanna
Przyczajenie

spróbuj Lirene 30 dla dzieci - ma stabilne filtry, fajniutki dziecięcy zapach, świetnie się smaruje i nie lepi(przetestowałam). Ta lirenka dopiero od tego roku ma dobre filtry - ale tylko 30 spf

Edytowane przez lisanna
Czas edycji: 2009-05-25 o 13:42
lisanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 16:49   #63
indiansummer
Przyczajenie

Prosiłabym biegłe w składach koleżanki o pomoc. Czy ten filtr ma tylko filtry mineralne:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20013
czy chemiczne też się tam znalazły?
Szukam czegoś odpowiedniego dla półrocznego synka i chemicznych chciałabym na razie uniknąć.
indiansummer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 21:48   #64
Justy
Zakorzenienie

ta nivea ma też filtry chemiczne.
Stary 2009-04-29, 17:00   #65
indiansummer
Przyczajenie

Przepraszam że zawracam głowę, ale wiesz może czy któryś z tych filtrów chemicznych cieszy się złą sławą np. z uwagi na działanie podobne do hormonów albo ewentualną rakotwórczość (wiem że są takie filtry ale w mnogości postów filtrowych chyba nie jestem w stanie znaleźć które to)?
Jednak również doszłam do wniosku że ciężko dziecko smarować na całym ciałku tylko mineralnymi. Przy czym podam aktualny skład tego kremu, bo chyba się zmienił:

Nivea Baby Mleczko Ochronne na słońce Faktor 50+ Skład: Aqua, Octocrylene, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate Citrate, Glycine, Panthenol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Myristyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Xantan Gum, VP/Hexadecene Copolymer, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trimethoxycaprylylsilane, Magnesium Sulfate, Zinc Sulfate, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Trisodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid, Sodium Citrate.
indiansummer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 23:36   #66
KASSIIA
Raczkowanie

Mam pytanie, czy są jakieś bezpieczne filtry chemiczne dla dzieci? Wiem, że najlepsze są mineralne, ale wg. mnie są ciężkie w użyciu. W zeszłe lato stosowaliśmy avene dla dzieci i nie obyło się bez zapytań typu: czy te dziecko nie jest czasem chore? Szukam czegoś po czym mój synek będzie wyglądał w miarę normalnie, bez lepiącej, białej powłoki. Może mogłybyście mi coś doradzić co jednocześnie dobrze chroni, dobrze wygląda i nie zrobi krzywdy dziecku.....(dodam jeszcze, że chodzi o roczne dziecko).
KASSIIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 14:19   #67
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Dziewczyny, wybaczcie moją 'ignorancję', ale nie przesadzamy czasami z tymi filtrami ?? tak się o nich naczytałam ostatnio i stwierdzam że popadamy w paranoję...

moi rodzice, co roku od mojego urodzenia, jeździli ze mną nad morze w lipcu i pomimo, że całe dnie spędzaliśmy na plaży i nie byłam smarowana 'cudownumi' filtrami biodermy, avene (co innego że wtedy jeszcze ich nie było w Polsce) czy innymi to jakoś nadal żyję, mam skórę - tak, nie wypaliła się

A filrty, oprócz tego że nas chronią, też jednak mają działania uboczne, więc ładowanie ich w nadmiarze wcale nie musi być takie porzyteczne...

Filtry chemiczne moim zdaniem jak najbardziej się nadają dla naszych malutkich pociech, ważne żeby był filtr fotostabilny i stanowił też ochronę przed UVB (nie tylko porzez UVA)

Ja od zawsze używam zwykłych filtrów sklepowych, pilnuję tylko tego co wyżej wymieniłam i wszystko jest dobrze
Stary 2009-07-15, 22:53   #68
Seona
Moderator

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Niemowlaka do 6 miesiąca życia nie należy smarować filtrami - zbyt dużo chemii, po 6 miesiącu filtry mineralne - np. Avene (białe opakowanie), od roczku Avene dzieciaczek.
Do 6 miesiąca dziecko należy pieczołowicie chronić przed słońcem, używać parasolki w wózku i spacerować w cieniu.
Tak wogóle niczym nie smarować?????

Ja jeżdżę w cieniu, ale i tak przecież promienie słoneczne dochodzą. Poza tym jadąc wózkiem, gdzieś tam słońca dostanie. Urodziłam w czerwcu, są teraz od ponad miesiąca upały, słońce praży, no muszę jej czymś buzię posmarować

Poradźcie jaki krem do buzi dla miesięcznego niemowlaka?? Z polecenia pediatry kupiłam Nivea 30 takie ze słoneczkiem, ale jest fatalny do zmywania, właściwie niemożliwy do zmywania.

Tutaj polecacie już dla starszych dzieci, do smarowania całego ciała, a do buzi ???

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 00:15   #69
Justy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
, ważne żeby był filtr fotostabilny i stanowił też ochronę przed UVB (nie tylko porzez UVA)
odwrotnie. żeby chronił też przed UVA, bo przed UVB to chroni każdy dostępny produkt z filtrem
Stary 2009-07-16, 09:55   #70
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Tak wogóle niczym nie smarować?????

Ja jeżdżę w cieniu, ale i tak przecież promienie słoneczne dochodzą. Poza tym jadąc wózkiem, gdzieś tam słońca dostanie. Urodziłam w czerwcu, są teraz od ponad miesiąca upały, słońce praży, no muszę jej czymś buzię posmarować

Poradźcie jaki krem do buzi dla miesięcznego niemowlaka?? Z polecenia pediatry kupiłam Nivea 30 takie ze słoneczkiem, ale jest fatalny do zmywania, właściwie niemożliwy do zmywania.

Tutaj polecacie już dla starszych dzieci, do smarowania całego ciała, a do buzi ???
mimo, że osłaniasz lepiej jest jedanak posmarować
mineralna Bioderma lub Mustela
Stary 2011-05-12, 14:07   #71
eloteteie
Zadomowienie

Podbijam wątek

Szukam kogoś będącego "na bieżąco" z ofertą w zakresie kremów, emulsji itd.
Potrzebuję coś dla córki, 20 miesięcy, koszmarna alergia, AZS, na co dzień smarujemy tylko Elobazą i specjalną maścią wysuszającą, robioną na zamówienie w aptece.
Wszelkie Emolium, Balneum i inne cuda uczulają, więc jestem pewna, że musimy zrezygnować z Musteli (aloes), Iwostinu (brak filtrów mineralnych). Nivei, Chicco itp. w ogóle nie biorę pod uwagę.
Szukam czegoś naprawdę bezpiecznego, ale nie znam się zupełnie na składnikach i potrzebuję pomocy

Avene? La Roche? Vichy?
Co polecacie?
eloteteie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 22:29   #72
joaa12
Rozeznanie

Może ten link będzie pomocny.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,583,1...ineralnym.html
joaa12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:58   #73
coconutka
Raczkowanie

Witajcie.Ja rowniez mam problem z dobraniem odpowiedniego kremu z filtrem dla mojego 2,5 dziecka, ktore ma AZS.Przetestowalam juz pare ale nie sa dobre dla skory mojego dziecka.Znalazlam ciekawy krem URIAGE,ktory nie ma w skladzie alkoholu,parabenow i perfumy i jest mineralny.Zastanawiam sie nad nim.Zalaczam link do strony.

http://www.labo-uriage.com/index.php...d=88&Itemid=45
coconutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 15:03   #74
kiciulec
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to kiciulec

Podnoszę wątek. "Sezon" się zaczyna, słońce coraz mocniej grzeje, wypadałoby czymś osłonić mojego malucha (6msc). Czy zna ktoś wart polecenia kosmetyk z filtrem przeciwsłonecznym dla niemowląt? Który obecnie jest najlepszy?
kiciulec jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 10:54   #75
efelineczka
Raczkowanie

Ja się na tym kompletnie nie znam, a wszystkie kremy kupuję pod wpływem impulsu.
Szukam teraz czegoś dla 3,5 latka. Aplikacja musi być szybka (więc najlepiej, aby krem nie był gęsty.. a jak będzie z pompką lub w sprayu to w ogóle bajer!)

Myślę nad tymi dwoma:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...la-dzieci.html

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C18-36 Acid Triglyceride, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Trisodium EDTA, Propylparaben, VP/Hexadecene Copolymer, BHT, Parfum, CI 42090

lub
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...a-ochrona.html

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Metoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl, Tetramethylbutylphenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Octocrylene, Cetyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), PVP/Hexadecene Copolymer, Carbomer, Triethanolamine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearic Acid, Alumina, Allantoin, Tocopheryl Acetate, BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Parfum

Mógłby ktoś powiedzieć, który jest lepszy?
Stary 2013-04-09, 11:23   #76
kasiam187
Wtajemniczenie

GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187

chciłabym podbic temat. moja córka do wrażliwiec mały

zastanawiam sie nad

http://www.eau-thermale-avene.pl/och...iwej/mleczko-0

do ciała

http://www.eau-thermale-avene.pl/och...iwej/spray-s-1

i http://www.mustela.pl/pl/main.html#/...ej-i-wrazliwej

i

http://www.mustela.pl/pl/main.html#/...-nietolerancje

poradzcie a moze jakis inny polecicie? byleby 50+

kasiam187 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 08:28   #77
KatarzynaAnnaRoza
Raczkowanie

Ja na ten rok kupię ziajkę 50

Szczęśliwa mama i żona

Wymianka kosmetyczna:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=791095
KatarzynaAnnaRoza jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
filtry, uva

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości