Jak odnowić przedłużane włosy - nasze sposoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-07-17, 15:22   #1
iskralight
Zadomowienie

Jak odnowić przedłużane włosy - nasze sposoby

Kochane, zamiast dopisywać ten post do wątku o przedłużaniu włosów, postanowiłam założyć całkiem nowy wątek, który będzie dotyczył tylko pielęgnacji i odnowy doczepek. Dzielcie się swoimi sposobami!

Opisujmy według szablonu:
1. TYP WŁOSÓW (naturalne, syntetyczne)
2. OPIS ZUŻYCIA / ZNISZCZENIA
3. SPOSÓB NA ODNOWIENIE
4. JAK BYŁ EFEKT
5. JAK DŁUGO ODNOWIENIE SIĘ UTRZYMAŁO

Jako że sama znalazłam sposób, który wręcz SPEKTAKULARNIE odnowił moje doczepki, postanowiłam się z wami podzielić doświadczeniami:

1. Typ włosów:
Włosy naturalne, europejskie

2. Zniszczenie:
Rozdwojone, bardzo suche, kołtuniące się zaraz po rozczesaniu

3. SPOSÓB NA ODNOWIENIE
- Włosy na samym początku bardzo dokładnie rozczesałam, i wszystkie produkty nakładałam i spłukiwałam w kierunku łuski włosa. Nie czesałam ich podczas tych zabiegów!
- Po rozczesaniu powycinałam te najbardziej zniszczone włosy (te na których były supełki, rozdwojone końce, niektóre wyglądem przypominały wręcz sprężynki). Delikatnie też je skróciłam.
- Na dużej tacy podgrzałam olej kokosowy virgin. Rozczesane włosy zamoczyłam w oleju na 2 dni, podgrzewając olej delikatnie około 3 razy.
- Następnie włosy otarłam z oleju, i nałożyłam bardzo dużą ilość maski kallos biotyna, i tak zostawiłam na 3 godziny.
- Po tym czasie na włosy z maską nałożyłam szampon do włosów (tutaj akurat elseve, nie miałam delikatniejszego) i umyłam delikatnie włosy.
- Po spłukaniu ponownie nałożyłam maskę kallos, i zostawiłam na godzinę.
- Po godzinie spłukałam maskę letnią wodą, i rozłożyłam włosy na ręczniku, aby wyschły.
- Po wyschnięciu nałożyłam olejek marion 7 efektów i rozczesałam włosy.

4. EFEKT: wręcz spektakularny, przeszedł moje oczekiwania. Włosy stały się mięciutkie, gładkie i lejące. Na prawdę jak nowe.

Efekt odnowienia utrzymał się do drugiego umycia włosów, nie używałam odżywki (szampon elseve).

Edytowane przez iskralight
Czas edycji: 2017-07-18 o 14:29
iskralight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 21:07   #2
201802141209
Konto usunięte

Dot.: Jak odnowić przedłużane włosy - nasze sposoby

Znam dwa, jeden na włosy naturalne drugi na syntetyczne.

Metoda nr 1 - boiling method - metoda może wydawać się kontrowersyjna

- naturalne

- suche, zniszczone włosy

3. SPOSÓB NA ODNOWIENIE
Gotujemy w garnku wodę, wlewamy porcję odżywki lub maski, następnie wrzucamy włosy. Chwilę gotujemy, wyciągamy włosy na ręcznik, rozczesujemy grzebieniem z szerokimi zębami i zostawiamy do wyschnięcia. Uważać trzeba tylko jeśli włosy były przez nas farbowane, bo farba się wypłukuje. Jeśli nie chcemy, aby farba się bardzo wypłukała, można zrobić to samo, tylko na chwilę włożyć włoski do wrzątku z odżywką, bez gotowania. Efekt powinien również być, choć może być słabszy.

4. JAK BYŁ EFEKT
- włoski zregenerowane, nawilżone końcówki.

- zależy od użytkowania włosów, choć podejrzewam, że przy kolejnym myciu trzebaby było to powtórzyć dla utrzymania takiego samego efektu.

Jest to metoda dosyć kontrowersyjna, ale działa

Metoda nr 2

- syntetyczne

- zniszczone, "pierzaste" końce, sfilcowane, szorstkie

3. SPOSÓB NA ODNOWIENIE
Włoski wkładamy do wrzątku z płynem do płukania tkanin (lub bez) na dowolny czas, wyciągamy rozczesujemy, zostawiamy do wyschnięcia. UWAGA! DO WRZĄTKU WKŁADAMY TYLKO WŁOSY PROSTE! Kręcone lub falowane nam się rozprostują. Chyba, że taki chcemy uzyskać efekt . Włosy falowane lub kręcone namaczamy w ZIMNEJ wodzie z płynem do płukania tkanin i zostawiamy na kilka godzin lub dni. Można zrobić również spray do włosów z wody i płynu do płukania tkanim i psikać nim włosy od czasu do czasu.
Włosy proste można również spryskać wodą z dodatkiem plynu do płukania tkanin i przeprasować żelazkiem lub prostownicą nastawione na temperaturę odpowiednią do danych włosów. Daje to bardzo dobry efekt.

4. JAK BYŁ EFEKT
- odnowione, wygładzone włosy

- zależy od użytkowania, ale warto powtarzać przy każdym myciu.

Edytowane przez 201802141209
Czas edycji: 2018-02-09 o 21:57
201802141209 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości