Czy dimethicone moze uczulac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-10, 18:03   #1
koteknaplotek
Zadomowienie

Czy dimethicone moze uczulac?

Tak mi sie wydaje, ze kiedys nie widywalam tego skladnika tak czesto w kosmetykach jak teraz. I kiedys rowniez nie zdarzaly mi sie zadne uczulenia, szcypanie oczu, smarkanie. Uzywalam normaderm na noc- dimethicone byl, active c- dimethicone byl i do tego lancome idole ultra- tez z dimethiconem w skladzie i stan skory pogorszyl mi sie bardzo. Zrobila sie wrazliwa. Odstawilam wszystkie te rzeczy na jakis czas i bylo lepiej.
Dzis kupilam krem Perfeta Cera Cera Mieszana, na kwc mial dobre opinie- i oczy znowu szczypia i smarkam - dimethicone na 10 miejscu w skladzie.
W tabelach komedogennosci nie widzialam zeby to byl mocno zapychajacy i drazniacy skladnik. Czy on jednak jest zapychaczem i uczula?
Czy cyclomethicone dziala podobnie?
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:21   #2
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Jak wpisałam sobie w słownik hasło dimethicone to pokazało mi się aż 15 wpisów: http://www.wizaz.pl/chemia/search.php
nie wiem o który z nich Ci chodzi.

Zaś jak wpisałam cyclomethicone to pokazał się jeden wpis: http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=319

Pozdrawiam serdecznie
Stary 2006-05-10, 22:25   #3
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Tutaj zaś: http://www.cosmeticscop.com/learn/di...submit1=search od dimethicone jest odsyłacz do silikonu: http://www.cosmeticscop.com/learn/di...&ID=S#silicone

Edytowane przez Alchemiczka :D
Czas edycji: 2006-05-11 o 11:01 Powód: literówka
Alchemiczka :D jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 23:57   #4
Sandija
Gość

Koteknapłotek akurat pisałam ostatnio kilka razy na ten temat. Tak to jest, że przez lata używa się silikonów w podkładach czy bazach pod makijaż i wszystko ok, a nagle cera zaczyna źle reagować.
Silikony są podrażniające, coraz więcej osób się na nie skarży. Postaraj się odstawić wszystkie rzeczy, które masz z dimethicone i skupić się na prostszych składach. Krem Cera Mieszana ma kilka potencjalnych zapychaczy, ale to nie reagowałabyś raczej w ten sposób, tu widać wyraźne podrażnienie i uczulenie.
Wyraźnie dimethicone Ci nie służy. Nie używaj go i tyle.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 10:28   #5
mentha
Zadomowienie

Na plastrach i rękawicach chirurgicznych są ostrzeżenia, żeby nie używały ich osoby uczulone na silikon, ale to trochę coś innego. Ogólnie silikony określa się jako nietoksyczne, a w kosmetykach występują w naprawdę nieznaczych ilościach. Nie tylko w kremach, zresztą - w mleczkach, dezodorantach, antyperspirantach. Jego właściwości komedogenne, pomimo tego, że pomijane w tabelach, są chyba bezdyskusyjne i mogą się ujawnić po długim czasie, ale to chodzi o zapchanie porów - nie alergię. Choć ono podobno także jest możliwe w jednostkowych przypadkach i objawia się pokrzywką i podrażnieniem.
Trudno mi uwierzyć, żeby katar, o którym piszesz był spowodowany uczuleniem na dimethicone.

Nie używałam Daxa, ale skład wydaje się podejrzany, jeśli chodzi o możliwość zapchania (paraffin oil, butylene glycol, propylene glycol, isopropyl myristate, parabeny...)

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-05-11 o 11:13
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 10:31   #6
Sandija
Gość

Tu się musze zgodzić z Menthą - mi też się wydaję dziwne, mimo wszystko, żeby uczulenie na dimethicone objawiało się kichaniem.
Podrażnienie skóry, jakieś uczulonko - pokrzywka, prosze bardzo, ale katar?
Może masz alergię na pyłki, teraz trawy zaczynanją szaleć, i się zbiega?
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 10:40   #7
mentha
Zadomowienie

A swoją drogą, ten Dax to jakiś ewenement - pełno zapychaczy w składzie, a takie znakomite recenzje. Może zostały napisane zanim to kremiszcze objawiło swoje długofalowe działanie? Albo wiązówka ma takie cudowne właściwości. :|

No nie rozumiem tego...
Stary 2006-05-11, 10:42   #8
Sandija
Gość

Ja też się nad tym zastanawiałam.
I myślę,że wyjdzie po dłuższym czasie stosowania - ale wtedy, to cera może wyglądać nie za bardzo.
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 10:50   #9
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek
Dzis kupilam krem Perfeta Cera Cera Mieszana, na kwc mial dobre opinie- i oczy znowu szczypia i smarkam - dimethicone na 10 miejscu w skladzie.
Alergię generalnie można mieć na wszystko, nawet na własną ślinę, ale nie wydaje mi się, żebyś katar był objawem alergii na silikon. Z kosmetycznych rzeczy, to już prędzej na perfumy. Przy kontaktowej alergii na -methicony spodziewałabym się taczej pokrzywki. Katarem, szczypaniem oczu i łzawieniem zwykle objawia się alergia wziewna. Teraz pylą drzewa (trawy trochę później), może nasz alegię na buk, albo dąb (olcha powinna już skończyć, chociaż w tym roku?...brzoza pewnie jeszcze jest w trakcie, jak nie brodawkowata, to omszona).
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 11:06   #10
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja też się nad tym zastanawiałam.
I myślę,że wyjdzie po dłuższym czasie stosowania - ale wtedy, to cera może wyglądać nie za bardzo.
Z wiązówki błotnej pozyskiwano kiedyś salicylinę. Czyżby ten kompleks Sebocontrol, który w znaczący sposób ogranicza wydzielanie łoju, zwęża średnicę porów oraz działa antybakteryjnie, to po prostu kwas?

Wiem, pytanie jest głupie...
Stary 2006-05-11, 13:51   #11
Erato
Wtajemniczenie

A wiecie, że kupiłam ten krem No bo właśnie się zastanawiałam, jak to jest możliwe, że się wszyscy nim tak zachwycają W składzie rzeczywiście trochę naśmiecone, jakiś isopropylik, parafina itp., ale krem qrcze naprawdę nie jest zły Co prawda używam go raczej sporadycznie i na noc, bo on ma "jakieś" filtry UV , więc nie chcę bruździć prawdziwym filtrom - a zatem nie wiem, czy to nie jest jakaś "bomba z opóźnionym zapłonem" (zapychem ). No, niemniej jednak położony na noc rano daje buźkę gładką, nie przetłuszczoną, z wyrównanym kolorytem, lekko zwężonymi porami.
Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 13:51   #12
koteknaplotek
Zadomowienie

Nie wiem jak to jest, kichac nie kichalam ale z nosa lecialo troche. Podobne uczucie mialam przy stosowaniu active-c. Pieczenie oczu i pzy tym katar. U mnie wszystko co podraznia oczy laczy sie z lekkim smarkaniem. Alergii wziewnej nigdy nie mialam.
Problem tylko jest taki ze potezna wiekszosc kosmetykow zawiera dimethicone czy inne silikony. Mam tlusta skore ale potrzebuje nawilzania. Cieszylam sie z tego active -c jak male dziecko, bo i rozjasniac mial i nawilzac i w ogole...
Nie wiem czego uzywac. Potrzebuje czegos nawilzajacego bezsilikonowego i podkladu. A w podkladach silkony to juz podstawa :/
Ma ktoras z was moze sklad Guerlain Silky-smooth semi mat?

Dodam , ze Teint Idole Ultra nie szczypal mnie nic ale skora sprawiala wrazenie zaklejonej, jakby sie dusila i mimo, ze mam tlusta cere, swiecilam sie niemilosiernie tak bardzo niezdrowo, inaczej niz normalnie.
koteknaplotek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości