pytanie o rodzaj cery wiem że kolejny raz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-10, 22:16   #1
myszka217
Raczkowanie

pytanie o rodzaj cery wiem że kolejny raz

Witajcie!!!
Jestem tu nowa,ale wiem że było już mase watków z wyjaśnieniem jak określić rodzaj cery.Bardzo Was proszę o przesłanie mi linków związanych z tym tematem.Dzięki z góry i pozdrawiam
myszka217 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 07:20   #2
olusia006
Raczkowanie

GG do olusia006
Dot.: pytanie o rodzaj cery wiem że kolejny raz

http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmetyczny.html tu 'NASZA' kosmetyczka Beata Krajnik określa i opisuje dokładnie rodzaje każdej cery, może odnajdziesz siebie w którymś z opisów, wtedy dowiesz się jaką masz cerę

a oto jak sama w domciu możesz okreslic rodzaj swoejj cery:
Określenie rodzaju cery jest konieczne do prowadzenia właściwej pielęgnacji i doboru kosmetyków. Twoja cera nie powinna mieć dla Ciebie tajemnic. Spróbuj sama określić rodzaj swojej cery. Pomogą w tym proste testy:

rano, po obudzeniu się przyłóż lusterko do czoła i przypatrz się dokładnie powierzchni: jakie jest odbicie: wilgotne i tłuste, tylko wilgotne, a może nie ma śladów? To samo powtórz na policzkach i brodzie. Ten test pomoże ocenić jak mocno natłuszczona jest Twoja cera.
Uchwyć na chwilkę między dwa palce małą fałdkę skóry pod powieką dolną i obserwuj jak długo ta "zmarszczka" się utrzymuje (lub jak szybko ginie- może zginąć nawet natychmiast). Ten test pomoże ocenić czy skóra ma wystarczającą ilość wilgoci.
Trzonkiem łyżeczki zakreśl na czole i policzkach znak. Jaki kolor przybiera skóra w tym miejscu? Czerwony czy biały? Jak długo znak się utrzymuje i czy jego początkowe zabarwienie długo jest intensywne?
Stan naszej skóry, czyli jej wygląd jest zależny od cech dziedzicznych, wieku, klimatu, środowiska, sposobu odżywiania, napięcia nerwowego, napromieniowania słonecznego oraz sposobu pielęgnacji.

pozdrawiam, buziaki

Edytowane przez olusia006
Czas edycji: 2006-05-11 o 09:04
olusia006 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości