Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-10-19, 19:15   #1021
julianna-p
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

ewelka wiem, ze kazdy dermatolog powinien, a jednak - spotkałam sie z odmowa na podstawie tego, że urodze zdeformowane dziecko dwukrotnie ( co jest dosc ciekawe bo w ogole ich nie planuje ). moja kuzynka brala od rodzinnego swego czasu, ale od pewnego momentu tez nie chcial z jakichs powodow przepisywac. o retinoidach czytalam juz wielokrotnie na wizazu, laboratorium urody itd. i dlatego wlasnie chcialam zaczac uzywac. takze podstawowa wiedze mam na pewno, chodzi raczej o "problemy natury technicznej"

natkaa chodzilo mi o bezpieczenstwo aukcji, kwasami bawilam sie juz kilka lat temu nieco i poza malym problemem po pellingu migdalowym absolutnie nic mi sie nie dzialo. od niedawna wrocilam tez do triacnelau i acnedermu, filtrowanie mam w glowie zawsze, do tego olejki itd. po prostu uznalam, ze czas najwyzszy zadbac o skore lepiej

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 19:43   #1022
Magdala19
Zadomowienie

Locacid- to odpowiednik Retin A, który bez problemu powinno się dostać na tę samą receptę. Tretinoina jest ta sama i w identycznym stężeniu, tylko mogą się różnić podłożem. Jest na stronie DOZ, taniej niż Retin.
Magdala19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 20:30   #1023
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
ewelka wiem, ze kazdy dermatolog powinien, a jednak - spotkałam sie z odmowa na podstawie tego, że urodze zdeformowane dziecko dwukrotnie ( co jest dosc ciekawe bo w ogole ich nie planuje ). moja kuzynka brala od rodzinnego swego czasu, ale od pewnego momentu tez nie chcial z jakichs powodow przepisywac. o retinoidach czytalam juz wielokrotnie na wizazu, laboratorium urody itd. i dlatego wlasnie chcialam zaczac uzywac. takze podstawowa wiedze mam na pewno, chodzi raczej o "problemy natury technicznej"
zmien dermatologa, ja chodze do mojej od 3 lat, w sumie glownie po recepty, nie wymagam od niej wielkiej pomocy moja ma ok 40 lat i sama polecala. Moze trafiasz na starszych dermatologow, ktorzy na slowo "retinoid" od razu maja w glowie Izotek czyli poronienia i samobojstwa

a rodzinny moze nie przepisac, bo sie po prostu na tym nie musi znac - i spotkalam sie z tym ze odmawiaja

Cytat:
Napisane przez Magdala19 Pokaż wiadomość
Locacid- to odpowiednik Retin A, który bez problemu powinno się dostać na tę samą receptę. Tretinoina jest ta sama i w identycznym stężeniu, tylko mogą się różnić podłożem. Jest na stronie DOZ, taniej niż Retin.
dokladnie tak z tego co widzialam ma parafine i alkohol, a szukam czegos bez alkoholu ale to chyba przy retinoidach niemozliwe
Stary 2013-10-20, 15:28   #1024
natkaa
Zadomowienie

Cytat:

natkaa
chodzilo mi o bezpieczenstwo aukcji, kwasami bawilam sie juz kilka lat temu nieco i poza malym problemem po pellingu migdalowym absolutnie nic mi sie nie dzialo. od niedawna wrocilam tez do triacnelau i acnedermu, filtrowanie mam w glowie zawsze, do tego olejki itd. po prostu uznalam, ze czas najwyzszy zadbac o skore lepiej
Melduję, że kwasik dostałam w piątek rano, także błyskawiczna wysyłka. Wygląda, że tubka ok, zdaje się wyprodukowana na rynek malajski, stąd może komuś się opłaca brać stamtąd, sprzedawać tutaj.

Na mnie Triacneal słabo działał. Nic spektakularnego, dlatego zdecydowałam się na Retin. Ale stosowanie zacznę po Święcie Zmarłych, co by ewentualnej wylinki uniknąć na zjeździe rodzinnym
Stary 2013-10-21, 21:08   #1025
julianna-p
Wtajemniczenie

moj tez juz doszedl , zaczynam testy

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
Stary 2013-10-24, 13:30   #1026
Fuxia83
Zadomowienie

Tak w ogole, to o co chodzi z ta deformacja plodu i poronieniami? ja bym chciala zajsc w ciaze za rok ... uzywam retin a od miesiaca i czytalam ulotke i wiem ze jest jakies ryzyko, ale ile trzeba czekac po kuracji zeby sie pozbyc retinA z organizmu i bezpiecznie zajsc w ciaze i urodzic zdrowe dziecko?

Jestem troche w szoku, powiem szczerze, bo to ze w trakcie kuracji nie wolno zajsc w ciaze to wiem ale nie wiedzialam ze w ogole nie wolno!!!

Cytologia - raz w roku

USG ginekologiczne - co 3 lata
Fuxia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 18:23   #1027
julianna-p
Wtajemniczenie

Co do ciazy - nie w ogole, ale czytalam, ze do 2 lat. Przy czym z tego co slyszalam od dermatologa kilka lat temu ( niestety obecnie juz nie przyjmuje ) to glownie tyczy sie to retinoidow doustnych . Natomiast wiesz z pewnoscia sama jak jest - jak trafisz na lekarza -panikarza to Ci odradzi witaminy nawet, a jak na entuzjaste - to pominie szczegoly typu filtry itd . Niestety nasz swiatopoglad rzutuje na wiele rzeczy, w przypadku lekarzy jego wplyw jest niesamowicie wrecz widoczny i dlatego w mojej opinii oprocz znalezienia lekarza, ktoremu umiemy zaufac- musimy tez szukac wlasnych odpowiedzi

Ja zaczelam stosowac retin , dzisiaj drugi raz. Wczesniej jak pisalam uzywalam triacnealu, czasami zamiennie z acne-dermem. Jedyny problem dla mnie to wybor kosmetyku na noc, w ktora stosowalam acne derm
po pierwszej nocy pojawila mi sie zmarszczka lwia i czolo wyraznie spielo, ale masakre mam w srodkowej czesci twarzy . myslalam, ze moim problemem w tym rejonie sa powiekszone pory jedynie, ale okaalo, ze sie mialam pod skora pelno roponych wypryskow, dostalam kilka bolenych gul, ktore same zaczely pekac masakra . na razie omijam okolice oczu, poczekam troche zanim "oszpece czasowo" ostatnie dobre punkty na twarzy

Stary 2013-10-24, 21:50   #1028
magdzior82
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez magdzior82 Pokaż wiadomość
Kupilam na allegro, jak przetestuje to dam znac
Do mnie tez juz doszedl Retin a i testy robie pelna para od kilku dni. Zaczyna sie mala masakra na mojej twarzy - na czesci miedzy szyja a policzkiem wychodza podskorne gule... do tego kaszka na policzkach i mocno swieci sie czolo... no coz oczyszczanie rozpoczete, mam nadzieje ze potem przyjdzie zluszczanie i pojawi sie nowa skora... najbardziej zalezy mi na oczyszczeniu i likwidacji zmarszczek pod oczami. Jak juz przyzwyczaje skore to zaczne klasc retin pod oczami.
I jeszcze jedno, poczatkowe odczucia w uzyciu tego retina sa wlasciwie takie same jak tego dostepnego u nas kiedys w aptekach. Pozdrawiam was serdecznie!!!
magdzior82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 09:57   #1029
julianna-p
Wtajemniczenie

ja sie zakochalam, po drugim uzyciu moja skora wyglada tak dobrze, ze szok

Stary 2013-10-25, 14:11   #1030
natkaa
Zadomowienie

Kurczę, Dziewczynki, ale macie różne reakcje, czyli mam się szykować na loterię... A jak stosujecie, codziennie? Ja chyba zacznę od dwóch aplikacji w tygodniu, choć może uderzeniowa najpierw lepsza, co sądzicie?
Stary 2013-10-25, 19:30   #1031
julianna-p
Wtajemniczenie

ja zaczelam od dwoch aplikacji, nie chce na razie wiecej bo tez chce stopniowac retiny, zaczynam od niskich stezen i na ten moment chce max 3 aplikacje w tygodniu . retin z pewnoscia oczyszcza skore, ja nie mialam pojecia, ze oprocz porow cokolwiek jest nie tak ze srodkowa czescia twarzy, a tu taka niespodzianka . juz teraz widze, ze to jest cos co moja skora pokocha i bede polecac, zwlaszcze za naleze do szczesliwcow, u ktorych kazde zastosowanie kremu odzywczego/przeciwzmarszczkowego z drogerii konczy sie koszmarnym wysypem
takze natkaa moim zdaniem warto zagrac na tej loterii

Stary 2013-10-29, 21:54   #1032
Fuxia83
Zadomowienie

Czytalam o wplywie retin A na plod i niestety szkodzi, ale nic sie nie dowiedzialam jak dlugo trzeba czekac z zajsciem w ciaze ... mam nadzieje ze jakies 8 miesiecy wystarczy uzywam tylko miejscowo na twarz i szyje.
Jestem tak zachwycona rezultatami ze moglabym odlozyc w czasie staranie sie o dziecko ... moze samolubnie to brzmi ale po tym co przeszlam z tradzikiem to na prawde jestem wdzieczna retin A za to jak cudownie sobie z nim poradzil nawet bez wysypu.

Ostatnio zaczelam go uzywac po zastosowaniu derma roller i tu kolejna niespodzianka - dziala tak odmladzajaco ze az nie moge uwierzyc mojemu odbiciu w lustrze (moze to tez kwestia tego ze ostatnio sie wysypiam) ale ujedrnila mi sie skora i jakby podniosla do gory ... mam juz 30 lat i pomimo ze nie mam w ogole zmarszczek to jednak rysy do nastolatkowych juz nie naleza a wtedy mialam taka super twarz no ale dzis patrze w lustro i normalnie nie moglam uwierzyc ... jakby z 5 lat mlodsza, jak tak dalej pojdzie to bede wygladac jak ta Japonka co ma 46 lat a wyglada na 16 hehehe

Uwielbiam derma roller i retin A moim zdaniem to najlepsze co mozna uzywac na tradzik i walke z czasem!!!

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-10-29, 22:05   #1033
natkaa
Zadomowienie

A ja jakoś się nie mogę przemóc do derma rollera, nie wiem kompletnie z czym to się je. Z innej beczki - stosowałyście bezpośrednio przed Retin A, Triacneal?
Stary 2013-10-29, 22:42   #1034
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Czytalam o wplywie retin A na plod i niestety szkodzi, ale nic sie nie dowiedzialam jak dlugo trzeba czekac z zajsciem w ciaze ... mam nadzieje ze jakies 8 miesiecy wystarczy uzywam tylko miejscowo na twarz i szyje.
Jestem tak zachwycona rezultatami ze moglabym odlozyc w czasie staranie sie o dziecko ... moze samolubnie to brzmi ale po tym co przeszlam z tradzikiem to na prawde jestem wdzieczna retin A za to jak cudownie sobie z nim poradzil nawet bez wysypu.

Ostatnio zaczelam go uzywac po zastosowaniu derma roller i tu kolejna niespodzianka - dziala tak odmladzajaco ze az nie moge uwierzyc mojemu odbiciu w lustrze (moze to tez kwestia tego ze ostatnio sie wysypiam) ale ujedrnila mi sie skora i jakby podniosla do gory ... mam juz 30 lat i pomimo ze nie mam w ogole zmarszczek to jednak rysy do nastolatkowych juz nie naleza a wtedy mialam taka super twarz no ale dzis patrze w lustro i normalnie nie moglam uwierzyc ... jakby z 5 lat mlodsza, jak tak dalej pojdzie to bede wygladac jak ta Japonka co ma 46 lat a wyglada na 16 hehehe

Uwielbiam derma roller i retin A moim zdaniem to najlepsze co mozna uzywac na tradzik i walke z czasem!!!
Kochana !! z nieba mi spadłaś , kupiłam jednocześnie dermaroller i retin i nie wiedziałam czy moge stosować razem i powiem Ci, że nie znalazlam dotąd odpowiedzi a aż żal patrzeć jak się cudo marnuje
co rollera możesz podać długość igieł i czy stosujesz bezpośrednio przed czy po dzień np. no i czym dezynfekujesz igły bo nie wiem
ja dotąd mam za sobą jeden zabieg na szyję z igłami 1 , ale na twarz kupiłam 0,5 mm .

Jesteśmy praktycznie rówieśniczkami i powiem szczerze - nie męczyłam się mega mocno z trądzikiem, poza dwoma krótkimi okresami , ale w pełni rozumiem że mogłabyś poczekać ze staraniem o dziecko I wcale nie brzmisz egoistycznie, bo przepraszam względem kogo niby jesteś? Dziecka bo się nie urodzi w 2014, ale w 2016 np? Ja na ten moment w ogóle nie planuję dzieci i jakoś wątpię by potencjalnym szkodziło późniejsze urodzenie o rok czy dwa , a że to normalne dowodem jest chociażby mój mąż , który był pierwszym dzieckiem po 35 r. ż. matki i zdrowy w pełni jest, podobnie jak młodszy kilka lat brat więc spokojnie

natkaa tak, stosowałam bezpośrednio przed triacneal, a nawet przemiennie z acne-dermem .

Edytowane przez julianna-p
Czas edycji: 2013-10-29 o 22:43
Stary 2013-10-30, 16:13   #1035
Fuxia83
Zadomowienie

No wiec zaczne od dezynfekcji - stosuje spirytus salicylowe, mocno opryskuje zostawiam na minute a potem splukuje woda ... robie to przed i po zabiegu.

Retin A uzywam po zabiegu, ale to tak po prostu, nie kieruje sie zadna zasada, po prostu wole po zabiegu.

Super ze jestesmy w podobnym wieku, mozemy sie wymieniac obserwacjami i postepami ja poki co jestem zakochana w retin A i rolce wczoraj zrobilam sobie lekkie rolowanie 0.5mm i nalozylam serum z kwasami i dzis troche mnie wysuszylo i chodze ze skorkami na calej twarzy

Ja uzywam: 0.5 i 1.0mm do twarzy, w zaleznosci jaki zabieg, tym 0.5 to bardzo delikatnie sie roluje tak zeby tylko kosmetyk wszedl pod skore, 1.0mm uzywam na "wlasciwy" zabieg zeby skora byla zaczerwieniona i procesy odbudowy kolagenu zachodzily no i kupilam sobie nowosc na uda ... 3.0mm bede tym niszczyc cellulit ... moja kosmetyczka uzywa igly o dlugosci 6.0mm na cellulit wiec pomyslalam ze 3.0mm bedzie odpowiednie do domowego uzytku

chce tez zniszczyc rozstepy na udach wiec bede miec pelne rece roboty tej zimy

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-10-30, 16:50   #1036
Falabella
Zakorzenienie

Nie wydaje mi się, by stosowanie rollera przy lekach tego typu jest w porządku.

Dostałam dzisiaj receptę na Locacid z racji tego, że nie polubiłam się z Atrederm, mam nadzieję, że tutaj będzie inaczej
Mam 21 lat, przeszłam ciężki trądzik, a obecnie mam zaskórniki, wągry i odnotowuję coś w rodzaju nawrotu, tj. pojawiają mi się krosty i nawet ostatnio jedna gula (o gulach zapomniałam na parę lat...).

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 18:19   #1037
Fuxia83
Zadomowienie

hmmm moze masz racje.

Ja stosuje retin A pod rolke zeby wzmocnic dzialanie i zeby "wszedl" on do skory zeby odbudowywal siatke kolagenowa co ma za zadanie odmlodzic skore.

Moja znajoma byla na zabiegu mezoterapii z uzyciem igiel gdzie mialam stosowana witamine A i witamine C i wszystko pod okiem wyszkolonej kosmetyczki wiec nie widze przeciwskazan do stosowania retin A "do skory"

ale moge sie mylic. Napisalam email do znajomej kosmetyczki zeby mi potwierdzila czy to bezpieczne zobaczymy co odpisze

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-10-30, 18:25   #1038
julianna-p
Wtajemniczenie

fuxia83 dzieki za odpowiedzi , ja uwazam, ze przy retinie pozstalabym prze krotszych iglach, ale tez uwazam, ze mozna stosowac, z drugiej strony wole sie upewnic
u mnie co do efektow juz sam retin dziala cuda i dopiero teraz widze ile mojej cerze brakowalo do idealu , rozstepow ani cellu nie mam wiec tu nie wymienie sie efektami, ale planowalam porolkowac cialo dla wzmocnienia siatki kolegenowej wlasnie

fallabella a nie przezylas ostatnio stresu duzego? u mnie i moich znajomych gule sie pojawiaja wylacznie w zwiazku ze stresem wlasnie

Stary 2013-10-30, 22:39   #1039
Falabella
Zakorzenienie

W sumie się nie stresuję, chociaż z natury jestem nerwusem.
Ech, denerwuje mnie już ta walka, tyle lat...

Fuxia83 tretinoina ma takie zdolności przenikania przez skórę, że nie potrzebuje raczej żadnych rolek, żeby to wzmocnić. Przecież tak działa, że wnika w głębsze warstwy, powoduje stan zapalny itp. itd. poza tym roller robi mikrouszkodzenia na skórze, a chyba niewskazane jest stosowanie retinoidu na skórę bardzo uszkodzoną. No nie wiem, ja po prostu wychodzę z założenia, że nie powinno się robić takiego hardu skórze, tylko stopniowo, bo potem to nic nie zadziała, a poza tym nie zawsze najmocniej znaczy dobrze.

Stary 2013-10-31, 15:06   #1040
Fuxia83
Zadomowienie

Falabella - celna uwaga, ale z tego co wiem witamina A jest uzywana przez kosmetyczki w trakcie mezoterapii a mezoterapia polega na wstrzykiwaniu substancji do skory wiec dziala mocniej niz rolka.

Z moich obserwacji wynika ze nic strasznego sie nie dzieje, skora nie reaguje reakcja uczuleniowa czy podraznieniem, raczej bez problemow.

Za 3 miesiace tak na prawde zobacze pierwsze rezultaty tej kuracji wiec poki co ciezko teraz cos powiedziec.

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-10-31, 15:23   #1041
Falabella
Zakorzenienie

No, wykupiłam dzisiaj locacid, jutro pierwszy raz zastosuję (dzisiaj nie, bo jeszcze mnie zburaczy na jutro ). Jestem ciekawa reakcji mojej skóry.

Stary 2013-10-31, 15:48   #1042
Fuxia83
Zadomowienie

daj znac jak zareaguje skora

U mnie poki co bez buraka tylko luszcze sie jak jaszczurka, a to chyba z powodu tych kwasow co uzylam pod rolke - i jest to zamierzony efekt bo chce wygladzic powierzchnie skory i zwezic pory do minimum jesli to w ogole u mnie mozliwe. Mijescami moja skora wyglada okropnie zwlaszcza na policzkach wokol nosa bleee

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-10-31, 16:15   #1043
Falabella
Zakorzenienie

Ja ogólnie poza stosowaniem retinoidu używam Effaclar Duo i serum lemon (kwas salicylowy). W sumie nie sięgnęłabym po retinoidy gdyby nie to, że po paru latach względnego spokoju stan mojej skóry nie zaczął sie znów pogarszać.

Twarz myję żelem Fitomed do skóry wrażliwej, używam też toniku z tej samej serii (polecam). Stosuję wodę termalną.
Na dzień stosuję kremożel Tialo z dodatkiem oleju jojoba lub sam olej jojoba.

Na dni nawilżania na noc stosuję rosyjski krem przeciwtrądzikowy Babuszki Agafii lub rybki Dermogal. Ewentualnie jak jest duże podrażnienie i łuszczenie to maść lanolinową Babydream + maść Retimax 1500.

Działanie - Locacid, Effaclar Duo (chociaż Duo używam bardzo sporadycznie, na niektóre partie skóry przez 2-3dni), serum lemon.

Regularnie też robię sobie peeling enzymatyczny Norel, maseczkę z białej glinki i maseczkę z kwasem mlekowym i korundem z Fitomed.

Punktowo pasta lassara, Tormentiol, Acnefan.

No i tak to wygląda.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2013-10-31 o 16:17
Stary 2013-10-31, 17:23   #1044
julianna-p
Wtajemniczenie

fuxia83 myslalam nad tym rollowaniem , poczyatlam o rollerach i doszlam do wniosku, ze przy retinie stosowac warto tylko rolke 0.5 bo jej zadaniem jest wzmocnienie eektu dzialania kremu, ale nie ingeruje mocno w sama strukture czyli imho pozostawi ona pole do dzialania retinu, a jednak je wzmocni .

falabella nie wiem czy wiesz, ze olej jojoba czesto zapycha podobnie jak stosowana przez ciebie masc z wit a , nie jest troche tak ze to co leczysz jednym, niszczysz drugim? z olei dla skory problemowej o niebo lepsza jest czarnuszka chociazby, mozesz ja mieszac z kwasem ha itd.

Stary 2013-10-31, 17:34   #1045
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
falabella nie wiem czy wiesz, ze olej jojoba czesto zapycha podobnie jak stosowana przez ciebie masc z wit a , nie jest troche tak ze to co leczysz jednym, niszczysz drugim? z olei dla skory problemowej o niebo lepsza jest czarnuszka chociazby, mozesz ja mieszac z kwasem ha itd.
Olej jojoba mnie nie zapycha. "Zapychanie" to kwestia indywidualna, a poza tym to w dużej mierze bzdura. Zapycha nas nasze własne sebum z tego powodu, że skóra trądzikowa źle pracuje, proces rogowacenia naskórka jest zaburzony. A więc zapychamy się same, ale wiadomo, łatwiej powiedzieć "Och, ten krem mnie zapchał w 1 dzień" niż "mam krosty, bo mam taką cerę, muszę się leczyć ". Krem czy jakiś tam kosmetyk może ewentualnie pogorszyć sytuację.
Nie lubię oleju z czarnuszki, nie polubiliśmy się

Maść z witaminą A, z lanoliną, czy tam czymkolwiek, stosowana na skórę silnie podrażnioną i łuszczącą, zaognioną też nie zapcha. Przy intensywnej kuracji retinoidami w pewnych momentach skórę traktuje się jak skórę wrażliwą i suchą. Taką skórę, podrażnioną po retinoidzie, traktujemy jak uszkodzoną i uwrażliwioną na czynniki zewnętrzne, więc należy ją nawilżać, natłuszczać, chronić, by mogła się zregenerować.

Stary 2013-11-01, 11:15   #1046
Fuxia83
Zadomowienie

Kazdy reaguje inaczej na rozne kosmetyki wiec jestes szczesciara ze ciebie to nie zapycha.

Jednak nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze zapychamy sie same bo gdyby porownac i jedna partie skory posmarowac danym kosmetykiem a druga nie i na tej posmarowanej wyskoczyly by pryszcze to jak nie przypisac temu kosmetykowi etykietki zapychania???

Co do rolki to ja delikatnie sobie roluje skore tak zeby skladniki wniknely wglab.

Robie tez normalny zabieg z uzyciem rolki i wtedy moja skora wyglada jak burak i miejscowo krwawi ale stosuje wtedy serum z kwasem hialuronowym dla mega nawilzenia.
Ostatnio znalazlam w szafce maski z kolagenem zupelnie o nich zapomnialam, to sa sheet mask nie wiem jaki jest odpowiednik polskiej nazwy zrobie sobie dzis taka maseczke, mam nadzieje ze kolagen przeniknie w skore bo normalnie nie przenika.

Nie znalazlam jakiejs interesujacej strony w internecie ktora by dokladnie wyjasniala jakie skladniki uzywac i jak czesto.

Sama robie na sobie eksperymenty, poki co z dobrym skutkiem.

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-11-01, 16:35   #1047
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Kazdy reaguje inaczej na rozne kosmetyki wiec jestes szczesciara ze ciebie to nie zapycha.

Jednak nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze zapychamy sie same bo gdyby porownac i jedna partie skory posmarowac danym kosmetykiem a druga nie i na tej posmarowanej wyskoczyly by pryszcze to jak nie przypisac temu kosmetykowi etykietki zapychania???

Co do rolki to ja delikatnie sobie roluje skore tak zeby skladniki wniknely wglab.

Robie tez normalny zabieg z uzyciem rolki i wtedy moja skora wyglada jak burak i miejscowo krwawi ale stosuje wtedy serum z kwasem hialuronowym dla mega nawilzenia.
Ostatnio znalazlam w szafce maski z kolagenem zupelnie o nich zapomnialam, to sa sheet mask nie wiem jaki jest odpowiednik polskiej nazwy zrobie sobie dzis taka maseczke, mam nadzieje ze kolagen przeniknie w skore bo normalnie nie przenika.

Nie znalazlam jakiejs interesujacej strony w internecie ktora by dokladnie wyjasniala jakie skladniki uzywac i jak czesto.

Sama robie na sobie eksperymenty, poki co z dobrym skutkiem.
Tu nie ma co się zgadzać, to są naukowe fakty. Przyczyną trądziku sa problemy z rogowaceniem naskórka (skóra źle pracuje). Odwrotnością trądziku jest łuszczyca Taka ciekawostka. Zrogowaciała skóra czopuje ujścia porów, skóra nie oddycha, zanieczyszczenia zostają no i dalej wiadomo co się dzieje.

Oczywiście, że krem, który dodatkowo "poddusza" może ewentualnie zapchać, ale ogólnie to wina skóry, chociaż jakiś ciężki krem może sprawę pogorszyć, bo odcina skórę od dostaw tlenu. W ogóle, żeby skóra się zapchała od kremu nie wystarczy 1 dzień.To kwestia wielu dni, więc wysyp po kremie, gule czy coś to raczej reakcja alergiczna mylona z wysypem.

Przy intensywnej kuracji retinoidami skóra nie może się zapchać, bo proces rogowacenia jest wywoływany działaniem tretinoiny, to też ciekawostka. Więc na podrażnioną podczas kuracji skórę można nakładać wszystko, byle nie podrażniło.

A co do rolki to skoro nic Ci się nie dzieje z buzią to używaj Ja mam tę zasadę, żeby nie robić maksymalnego hardu skórze, ale jeśli wszystko jest okej to luzik

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2013-11-01 o 16:37
Stary 2013-11-01, 17:26   #1048
Fuxia83
Zadomowienie

to ze odwrotnoscia tradziku jest luszczyca to nie wiedzialam to zmienia calkowicie postac rzeczy ... i zgodze siez tym w 100% bo rzeczywiscie skora ma problemy ze zluszczaniem i stad tradzik
Eureka

Tez uwazam ze skorze nie powinno sie robic hard core'ow i nie robie w ogole peelingow mechanicznych tylko enzymatyczne, stosuje delikatne zele do mycia,a mezoterapia i derma roller to moje wynalazki tego roku - sa inwazyjne ale przynosza efekty i w zasadzie robia skorze dobrze bo naprawiaja siatke kolagenowa cos czego zaden krem nie zrobi.

Cytologia - raz w roku

Stary 2013-11-01, 19:03   #1049
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
to ze odwrotnoscia tradziku jest luszczyca to nie wiedzialam to zmienia calkowicie postac rzeczy ... i zgodze siez tym w 100% bo rzeczywiscie skora ma problemy ze zluszczaniem i stad tradzik
Eureka

Tez uwazam ze skorze nie powinno sie robic hard core'ow i nie robie w ogole peelingow mechanicznych tylko enzymatyczne, stosuje delikatne zele do mycia,a mezoterapia i derma roller to moje wynalazki tego roku - sa inwazyjne ale przynosza efekty i w zasadzie robia skorze dobrze bo naprawiaja siatke kolagenowa cos czego zaden krem nie zrobi.
U mnie też peeling enzymatyczny to wynalazek ostatnich miesięcy. Wcześniej nie wyobrażałam sobie nie zdzierać twarzy peelingiem mechanicznym Z nowości to używam Darsonvalu (derma wand), ale na razie zbyt nieregularnie stosuję, żeby cokolwiek powiedzieć prócz tego, że mocno przygasza stany zapalne Derma Roller to coś, nad czym myślałam, ale sama nie wiem... Możliwe, że się skuszę.

Stary 2013-11-02, 17:29   #1050
Fuxia83
Zadomowienie

Darsonval to urzadzenie? czy jakis preparat? nie slyszalam?

Ja osobiscie polecam ci derma roller co prawda nie sadze zeby mial jakies wlasciwosci przeciwtradzikowe - jesli ktos tak twierdzi to wydaje mi sie to sciema, ale prewencja przeciwzmarszczkowa!!! nie pozwol zeby na twojej buzi cos sie pojawilo ... ja bardzo zaluje ze tak pozno wzielam sie za walke ze zmarszczkami - co prawda nie mam widocznych ale wiem ze sa pod skora ... widze to jak marszcze czolo czy oczy - aczkolwiek musze przyznac ze juz coraz mniej mi sie marszczy co oczywiscie przypisuje dzialaniu rolki

Zaczelam wlasnie uzywac 3.0mm na cellulit i rozstepy ... ugh za dlugie te igly, wolalabym o polowe mniejsze, no i mam taka opuchnieta skore na udach ... mam nadzieje ze to cos do bo takie tortury i zero rezultatow, jesli mi to nie pomoze to po 3 miesiacach zaczne dawac negatywne opinie wszedzie gdzie sie da ... ale mam nadzieje ze to pomoze

sorry za off topic ale na watku o rolce zdaje sie nikogo nie byc

Cytologia - raz w roku

Odpowiedz

Tagi
retinoidy, tretinoina

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości