"mądrości" kosmetyczne :0 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-12, 11:13   #1
obca
Zadomowienie

Cool

"mądrości" kosmetyczne :0

przeczytałam właśnie dziwne rady na stronie pewnej firmy kosmetycznej :0

możliwe że się mylę, ale dla mnie to niedorzeczne żeby trzymać (nawet młodą) skórę "na sucho".. czy nie nawilżać cery trądzikowej..
nie mówiąc już o tym, że nie ma tu ani słowa o filtrach :0

"Mam 23 lata. Czy powinnam już intensywnie nawilżać skórę aby chronić ją przed zmarszczkami?

Taki sposób rozumowania jest z założenia błędny, choć przeglądając kolorowe pisma można by odnieść inne wrażenie. Głębokie nawilżanie zmarszczek raczej nie wyleczy. Przejściowy obrzęk skóry może nieco wygładzić twarz, natomiast koncepcja, jakoby wepchnięcie wody "na siłę" miało uczynić skórę lepszą, młodszą itp. jest z gruntu niewłaściwa. Wydaje się wręcz, że skóra twarzy eleganckiej kobiety powinna być trzymana trochę "za sucho", co poprawia mimikę twarzy i zmniejsza ilość problemów z łojotokiem.

• Jakich kremów powinnam używać w trądziku?

Stare powiedzenie dermatologiczne mówi, że trądzika nie powinno się smarować kremami tylko leczyć. I jest w tym dużo prawdy. Łojotok we wszelkich postaciach, a więc także trądzik, jest chorobą cywilizacyjną. Kawałkiem cywilizacji który jest najbliżej naszej skóry są właśnie kosmetyki. Tak więc w trądziku powinno się bardzo ograniczyć stosowanie kremów. Wiele leków przeciwtrądzikowych jednak bardzo wysusza skórę , zwłaszcza szczyty policzków. Miejsca te powinno się ochraniać kremem półtłustym lub tłustym (Ceralan, Ambilan), zwłaszcza w chłodne dni. Natomiast środek twarzy powinien pozostać bez kremów."

(źródło: www.emolienty.pl/index.php?ps=pytania)

ja bym już ich kosmetyków nie kupiła.. niestety :0
obca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 11:50   #2
asiulka123
Zakorzenienie

Dot.: "mądrości" kosmetyczne :0

hmmm... dziwne...

napisze co ja o tym mysle

wydaje mi sie, ze skore powinno sie nawilzac zawsze, niezaleznie od wieku. skora dobrze nawilzona jest elastyczna, jedrna, gladka. nawilzanie skory od najmlodszych lat opoznia procesy powstawania zmarszczek !!.
wiadomo przeciez ze na skorze tlustej, z lojotokiem zmarszczki powstaja pozniej !! poza tym krem stanowi ochrone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak mroz, wiatr, nie wspominajac juz o filtrach przeciwslonecznych.

jesli chodzi o kwestie kremow i tradzika to rowniez absolutnie sie z tym nie zgodze. wiadomo ze leki zawierajace antybiotyki, rozne substancje chemiczne jak np. nadtlenek benzoilu wysuszaja skora, a wysuszona skora ma duzo mniejsze zdolnosci regenaracyjne, dluzej sie goi. sama pani dermatolog mi to powiedziala. nie mozna ciagle wysuszac skory, nalezy pamietac o lekkim kremie nawilzajacym albo o delikatnym zelu do mycia.

sama mam tradzik i wiem z doswiadczenia, ze gdy nie stosowalam kremow, tylko wylacznie leki i srodki wysuszajace , cera byla w duzo gorszym stanie!! lepiej przeciez wyglada cera dobrze nawilzona!! dlatego tez teraz uzywam wylacznie kremow i jest o niebo lepiej!! a twarz myje nie srodkami antybakteryjnymi, tylko nawilzajaco- odswiezajacymi bo wystarczy sam fakt, ze kremik ma wlasciwosci antybakteryjne
asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 12:00   #3
odszczepieniec
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez obca
w trądziku powinno się bardzo ograniczyć stosowanie kremów.
a ja kiedys odstawilam te wszystkie cudowne kremy i zaczelam sie packac tylko zwyklym kremem nivea-tradzik zmniejszyl sie znaczaco- i takiej minimalistycznej wersji trzymam sie do dzis: nivea na noc, filtry na dzien i jest jak najbardziej ok.
Stary 2006-05-12, 12:17   #4
taniacos
Rozeznanie

Według mnie ta osoba która radzi,żeby "trzymać skóre na sucho" jest niepoważna.Skóra musi byc nawilżana i chroniona przed czynnikami zewnetrznymi.Nawet najbardziej prymitywne ludy,czy dzikie plemiona stosowały rózne środki w celu zabezpieczenia skóry np przed słońcem i wysychaniem.Owszem czasami niewielkie ilości kosmetyków moga spowodować ,że stań np buzi sie poprawi tak było w moim przypadku.Skóre trzeba nawilżać i kropka chyba ,że ktoś chce wyglądać jak "zeschnięta śliwka".Przy obecnym trybie życia cywilizacyjnego wszystkich negatywnych czynnikach zew i wew wydaję mi sie ,że jeszcze bardziej nalezy dbać o skóre calego ciała.
taniacos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 13:59   #5
asiulka123
Zakorzenienie

"skóra trzymana na sucho"- musze powiedziec, ze kiedys uslyszalam to od mojej babci. Dla niej skora sucha u kobiety to byl ideal.To wynika z tego ze dawniej ludzie, szczegolnie na wsi jak moja babcia, myli sie wylacznie szarym mydlem, pracowali na polu w najwiekszym sloncu oczywiscie bez zadnej ochrony, wiec mozna sobie wyobrazic jaka byla ich skora. Podejrzewam wiec ze osoba ktora udzielala tych rad ma naprawde jakies staroswieckie poglady i po prostu nie zna sie na kosmetyce. Tak ja sobie to tlumacze.
asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 14:16   #6
agnieska
Zakorzenienie

z drugiej strony nie powinno się nawilżać skóry jeśli tego nie potrzebuje - jest coś takiego jak zespół przenawilżenia skóry chyba

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 16:34   #7
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

kiedyś już czytałam "mądrości" z tej strony. bardzo "ciekawe" teorie ale cóż, każdy ma prawo do własnych opinii.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości