Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-25, 00:46   #481
black-bubu
Zakorzenienie

Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki

a plasterki też, oblepiam praktycznie całe nogi, a na to skarpetki, gdybym założyła same skarpetki to bym ich potem nie zdjeła ta maść niesamowicie się kleii
black-bubu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 14:35   #482
tulula1227
Rozeznanie

a kiedy ci ta biała skóra schodziła również miałaś pod nią taką dosyść mocno zaczerwienioną skórę? Ok tydzień po stosowaniu maści czekam aż to zaczerwienienie zniknie...
Stary 2009-06-25, 18:24   #483
black-bubu
Zakorzenienie

ogółem to ja miałam tak, że nic nie było widać, ale koleżanka stwierdziłą, że mam odciski no wiec posmarowałam , i dopiero wtedy wyszły ogromne żółte placki, wystraszyłam się, wziełam tarkę i zaczełam trzeć bo myślałam, że może trochę coś z tym zrobię no i te placki zaczeły odchodzić, maść oczywiscie odstawiłam. dopiero mi ta skóra zaczyna schodzić i nie wiem czy mam ja odrywac czy ona odpadne czy ja zetrzeć, pod nią jest normalna skóra, nie ma zaczerwienienia.
Stary 2009-07-01, 18:30   #484
PannaCzekoladka
Przyczajenie

Ja mam zupełnie innego rodzaju problem . Na stopie ( od spodu) mam taką schodzącą skórę(obszar pod palcami) . Mam już tak dosyć długo i nie wiem co mogę z tym zrobić, a to wygląda nieestetycznie . Są na to jakieś domowe sposoby ?

Co do brodawek . Miałam je kiedyś na stopie właśnie . Bolało strasznie . Poszłam do dermatologa i kazał mi kupić płyn na odciski ABE. Niezbyt przyjemny zapach ale skutkuje ! ... Ja smarowałam chyba tydzień i później musiałam oderwać . Trochę bolało , ale brodawki pozbyłam się raz na zawsze . Płyn dostępny bez recepty więc jeśli macie taki problem to polecam właśnie ten preparat .
PannaCzekoladka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 16:28   #485
tulula1227
Rozeznanie

PannaCzekoladka,może to grzybica?

Ja zupełnie szału dostaję,kiedy zaczynać coś robić ze stópkami,wpadam w trans,nie mogę siępowstrzymać i często robię...bałagan z nimi .Tak jak ostatnio.Smarowałam maścią na odciski-wszystko bielutkie,zzeskrobalam tę skórkę ale..pozostały ohydne,czerwone,wręcz FIOLETOWE plamy.
Wiecie na co wpadłam? Żeby posmarować je kremem wybielającym.Jestem niezwykle pomysłowa.Ale zadziałało.Zaczerwienie,k tóre było obecne bardzo długo zeszło.

Niestety te 'odciski' pojawiają się i na innych palcach ;/ jakoś w nast.tyg. przejdę się do manicurzystki,zrobię tipsy na paznokciach u nóg [ duży palec ma piękna płytkę paznokcia a reszta się kruszy,jest mięka i brzydko to wygląda a są jednak wakacje] i przy okazji postaramy się coś zaradzić na moją dolegliwość
Stary 2009-07-02, 17:09   #486
PannaCzekoladka
Przyczajenie

[QUOTE=tulula1227;13059381]PannaCzekoladka,może to grzybica?

Nie . To na pewno nie jest grzybica . Moja mama jest lekarzem i mówi że to tylko schodząca skóra. Jutro idę do kosmetyczki .
PannaCzekoladka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 19:55   #487
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tulula1227 Pokaż wiadomość
Nic nie boli.Pamiętam,że pojawiły mi się one od kiedy zaczęłam nosić buty na wysokim obcasie .Ostatnio noszę je coraz częściej to...pojawily sie malutkie czerwone plamki na innych palcach... Mam nadzieje,żez tego nie zrobią się "pseudo odciski" znów.
Obecnie 2 smaruję znowu maśćią na odciski.Nasmarowałam i calutki dzień chodzę w japonkach,żeby ta maść była non stop obecna.Biel się pojawia... Eh
ja mam to samo - od butów zrobiły mi sie odciski, zużyłam już 2 opakowania plastrów z kwasem salicylowym i nic - te odciski cały czas się odnawiają. więc idę do dermatolożki żeby coś na to poradziła...
Stary 2009-07-02, 21:59   #488
tulula1227
Rozeznanie

PannaCzekoladka, skoro to tylko skóra, to może za dużo starłaś zgrubiałej skóry tarką? Ja tak kiedyś miałam .Wczułam się,tarłam tarłam tarłam..a potem miałam taki problem.

loss-lauri, jak się czegoś dowiesz to piszzz !
Stary 2009-07-03, 08:05   #489
neTy
Raczkowanie

Hej dziewuszki:0 Ja właściwie nie wiem co ja mam na tych moich placach u stóp nie są to odciski( bo nie bolą) ale na każdym palcu mam taką czerwoną kulke i wygląda to straaasznie psakudnie;/ Co mam z tym zrobić??HELP!!! kiedyś smarowałam maścią schodziłi po 2 dniach, ale wracała szybko..Czas ubrać klapki a jak wyglądam jak obcy z tymi gulkami
neTy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 09:38   #490
tulula1227
Rozeznanie

neTy, o to mi właśnie też chodzi
Stary 2009-07-03, 11:08   #491
neTy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tulula1227 Pokaż wiadomość
neTy, o to mi właśnie też chodzi
Kurde bele czytałam Twoje wczesniejsze posty i szczerze CI powiem, że ja już próbowałam wszystkiego i nic Być może w następnym tygodniu się przejdę też do jakiejś kosmetyczki i zobaczymy co mi ciekawego powie.. Ale masz racje te plamki koloru raz czerwonego raz fioletowego są okropne
Stary 2009-07-03, 14:38   #492
tulula1227
Rozeznanie

Ale ja ci sie przyznam,ze moje prawie 5 dniowe trzymanie bez przerwy masci na odciski pomogło..i to bardzo.Szkoda,że tylko na jednej nodze .Teraz powtarzam proces a drugiej i przy okazji smaruje mascia wybielajaca "zdrowe" palce,bo jednak leciutkie zaczerwienienie jest.Muszę skombinować pieniążki i idę cos z tym zrobić.
Moim marzeniem są.... Piękne sandałki,z otwartymi paluszkami,na wysokich obcasach.... Już nie wspomnę o japonkach No coż...obecnie mogę sobie pozwolić nosic je jedynie...na jednej nodze :P
Stary 2009-07-03, 22:51   #493
black-bubu
Zakorzenienie

u mnie dalej schodzi skóra i to schodzi gruBYMI Płatami a je odrywam, to potem boli, bo odrywam za dużo.

Stary 2009-07-06, 06:28   #494
neTy
Raczkowanie

Ja wczoraj przyłożyłam maść po raz pierwszy przez 7 dni mam stosować- zobaczymy czy zadziała jak u Ciebie Tulula :P OBY!!!
Stary 2009-07-07, 16:19   #495
Freya663
Raczkowanie

GG do Freya663

Ja też mam problem, moje stopy mają niesamowitą tendencje do tworzenia się odcisków, obserwuje to głównie w szpilkach, na codzień chodze w glanach, nic mi się nie dzieje, sandały też, tylko jak ubiore butki które konczą się na stopie, tz czubek zasłania palce, odrazu na lini styku stopy z zakończeniem czubka mam odciski po obydwu stronach stopy, nie zależnie od bucików mi się twożą, to są takie zwykłe odgniecenia naskórka, goi się szybko, ale niestety nie da się zaardzo chodzić bo po parunastu krokach skóra robi mi się czerwona i boli. Doskwiera mi to głównie latem, bo jak mam rajstopki na stopach to nic mi się nie dzieje. Ma może ktoś jakiś sposób żeby się to nie tworzyło? Talk pomaga na chwilke, ale niestety brudzi buty .
Freya663 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 16:23   #496
xCandyFlossx
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

moja kolezanka uzywala kiedys takie jakies "cos" niewiem jak to nazwać masc?? czy cos takiego ale mialo opakowanie jak pomadka wiecie moze co to bylo? wlasnie smarowała sie tym, zeby jej buty nie otarły :P
xCandyFlossx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 10:01   #497
loss_lauri
Zakorzenienie

moja koleżanka tez to miała - to sztyft compeed przeciwko otarciom, smarujesz nim miejsce narażone na otarcie/powstanie pęcherza, np gdy zakładasz nowe buty. niestety w przypadku juz utworzonego pęcherza jest bezużyteczny. dostępny w aptece, chyba 20-25 zł.
Stary 2009-07-10, 10:41   #498
tulula1227
Rozeznanie

No więc byłam u wykwalifikowanej peducirzystki i na te moje pseudo odciski nie ma rady,ponieważ z natury mam długie palce i one są non stop narażone na otarcia,dlatego skóra tam się robi grubsza i grubsza.

Musze chodzić częściej w otwartych butach,smarować olejkami rozmiękczającymi no i szorowac pumeksem.

Zrobiłam sobie tipsy na nogach ...tzn. żel .Pięknie to wygląda , 'odciski' nie sa przy tym tak widoczne i jednym słowem... wkońcu mam piękne stópki
Stary 2009-07-11, 15:02   #499
black-bubu
Zakorzenienie

a w jakim mieście byłaś u pedckurzistki?

Stary 2009-07-11, 23:09   #500
tulula1227
Rozeznanie

Poznań
Stary 2009-07-12, 15:11   #501
black-bubu
Zakorzenienie

uuuu szukam w Krakowie jakiejś która mi powie co mi się w końcu dzieje z tymi nogami

Stary 2009-07-14, 07:56   #502
loss_lauri
Zakorzenienie

wczoraj byłam z moim odciskiem u dermatolożki i dowiedziałam się, że niestety nie da się z tym za dużo zrobić powiedziała mi że mam tzw palec młoteczkowaty, który w każdych zakrytych butach (tzn pantoflach) będzie się ocierał o wew. stronę buta i przez takie podrażnianie skóra w tym miejscu będzie się pogrubiać. nie ma więc szans na całkowite usunięcie tego odcisku. lekarka poradziła mi regularne złuszczanie płynem z kwasem salicylowym, jednak to walka z wiatrakami bo odcisk cały czas będzie odrastał - no może gdybym cały rok chodziła boso lub w sandałkach z odkrytymi palcami, to nie. także jutro idę do apteki po ten płyn i będę złuszczać, bo innego wyjścia nie ma. zastanawiam sie jeszcze nad smarowaniem palców kremem xerial 50 lub 30, też o działaniu silnie złuszczającym, ale nie chciałabym zrobić sobie krzywdy
Stary 2009-07-30, 09:44   #503
esolinka
Zadomowienie

Odciski na stopach i ślady po nich :/

Witam,
Wiem, że pewnie niektóre z Was zaraz mnie zlinczują, tym iż już jest parę wątków na ten temat. Ja to wszystko wiem, ale niestety nie znalazłam tam konkretnej odpowiedzi, ponieważ w każdym z postów Dziewczyny pisały tylko, że One również mają ten problem, ale mniejsza z tym...

Z odciskami walczę już od bardzo, bardzo dawna, nawet nie pamiętam kiedy się to zaczęło. Mam z tym straszny problem, ponieważ prawie ciągle chodzę w butach na obcasie. Odcisk mam niemalże na każdym palcu, od zewnętrznej strony, także to jest bardzo widoczne. Wypróbowałam już wszystkiego :maści, plastry, płyny. Jak odciski zeszły to pozostały takie czerwone plamki, które są bardzo widoczne i po jakimś czasie znowu pojawił się odcisk. Możecie mi jakoś pomóc? Już nie mam pojęcia co robić, czy to w ogóle są odciski? Czy kosmetyczka coś na to poradzi? Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
esolinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 15:26   #504
Anna80
Raczkowanie

Dot.: Odciski na stopach i ślady po nich :/

Kosmetyczka może jedynie zetrzeć nadmiar zgrubiałego naskórka. Więcej wskóra dermatolog lub podolog.
Stary 2009-07-31, 09:36   #505
esolinka
Zadomowienie

Dziękuję za odpowiedź, właśnie tak się zastanawiałam czy dermatolog coś wskóra... Na pewno sie wybiorę
Stary 2009-07-31, 09:51   #506
Anna80
Raczkowanie

Można spróbowac jeszcze z chirurgiem. Zamrozi i wytnie rdzeń, żeby się nie odnawiało draństwo. Pozdrawiam
Stary 2009-07-31, 12:13   #507
esolinka
Zadomowienie

Ojej, chirurg, niby brzmi strasznie, ale na dłuższą metę wydaje się bardzo sensowne, bo przynajmniej to świństwo nie wróci po paru dniach (przynajmniej tak mi się wydaje) A orientujesz się ile kosztuje taki zabieg? I gdzie z tym trzeba pójść? Normalnie do szpitala, czy do jakiegoś prywatnego gabinetu? Szczerze powiem, że nie mam zielonego pojęcia!
Stary 2009-07-31, 14:30   #508
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Niestety, my kosmetyczki nie wiele poradzimy. Albo zmiane butów na wygodniejsze, stosowanie maści, plastry czy nawet smarowanie wazeliną butów. Aż w końcu tak jak było wyżej już wspominane-ścieranie zrogowaciałego naskórka. Jedyne co mi przychodzi w tej chwili do głowy to dermatolog,chociaż z drugiej strony chirurg pomimo,że drastyczniej to chyba skuteczniej ci pomoże

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 10:15   #509
kwiatuszek030990
Przyczajenie

a moj problem polega na zalozeniu zlych butow;( mam od tego ranki ktore same sie przebily i zeszla mi gruba warstwa skory. ranki sa na dwoch stopach a dokladniej na pietach zaraz pod kostka. sa one dosc wielkie i bardzo bola ja nosze np addidasy. znalazlam w aptece preparat o nazwie "wodny roztwor - fioletu gencjanowego" polewam te moje odciski 2xdziennie. musze powiedziec ze wysusza ale one sie nic nie zmniejszaja. a moj caly probelm polega na tym za mam za 2 tyg. wesele na kotrym jestem swiadkowa. czy jest jakakolwiek nadzieja ze uda mi sie je wyleczyc a moze znacie cos co dziala na takie ranki bardzo szybko. blagam o pomoc;(
kwiatuszek030990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 14:18   #510
Freya663
Raczkowanie

GG do Freya663

Rozumiem, że zrobiło ci się odparzenie i ci skóra odeszła. Teraz masz wgłębienie na i mm czerwone? Ja swego czasu doprawiłam się podobnie glanami. Nowy zakup, a ja się na pierwsze wyjście wyprawiłam na dzień do Krakowa. Oj nie miałam pięt w zasadzie ^^. Ja się leczyłam maścią Tormentiol i zajęło to miesiąc z tym, że obdarte było do krwi. Co najważniejsze nie zrobiły mi się blizny. Maść polecam, szybciej się po niej wszelkie ranki goją. Znieczula i odkaża. W prawdzie jest wyjątkowo brudząca i zapach nie każdemu może odpowiadać, ale powinna pomóc.
Freya663 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości