jakim jestem typem? - analiza kolorystyczna - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-05-19, 11:48   #91
Amelianna
Zadomowienie

GG do Amelianna
jakim jestem typem...

kolorystycznym? Nie jestem pewna co do swojego typu. Wydaje mi się ze jestem zimą ale chyba też mam elementy wiosny. Pomóżcie mi się okreslić.
Podaje odpowiedzi na podstawowe pytania:
1. Opalam się dość łatwo, raczej od razu na lekki złoty brąz, ogólnie odcień opalenizny końcowy mam taki złoto-oliwkowy
2. Oczy mam jasne - zielone – nie jest to czysta zieleń( bywają różne w zależności od światła, pory roku, jest w nich trochę pomarańczowego przy samej źrenicy, potem jest jasny zielony, a obwódka tęczówki zielonoszara); białko jest czyste niebieskawe; usta mam bladoróżowo-czerwone- odcień zimny.
3. Piegi mam w okolicy nosa, pod oczami, na czole i policzkach – są raczej złoto-brązowe.
4. Cera ma kolor jednolity, raczej żółty, jestem często zarumieniona na różowo na policzkach, intensywność rumieńców wzrasta w zależności jak jest mi gorąco i jak zmarznę np. w zimie, bywa, że nos także mam zaróżowiony
5. Włosy – jak na zdjęciu -w kolorze głębokiego ciemnego zimnego brązu; kolor rzęs i brwi nie jest jednolity: zimą jest to chłodny ciemny brąz, latem płowieją od słońca i końcówki są jaśniejsze.
6. Dobrze czuje się w czerwieni, zielonym ale dość intensywnym -soczystym jak świeże liście drzew czy trawa na wiosnę, turkusowym wpadającym w niebieski, śliwce, fiolecie ale bardziej liliowym, brązach ciemnych – w kolorze gorzkiej czekolady- chłodnych; intensywnym cytrynowym i pomarańczowym.
Raczej źle się czuję w kolorach jasnych pastelowych, wyblakłych; wyjątek latem, jak jestem dość mocno opalona, wtedy ładnie odbijają się od skóry. Nie lubię za bardzo bieli, chyba ze połączonej z jakimś kolorem; w czarnym, granacie i ciemnym zielonym niezbyt dobrze wyglądam oraz w beżach także.

najbardziej realistyczna cera i kolor włosów jest na tym zdjęciu w makijazu granatowym w tle z drzewami.
oczy mam takie jak na zdjęciach zwłaszcza na tym z zielonym makijażem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bo6.jpg (14,2 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bcała.jpg (17,0 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gcz.jpg (45,6 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg o.jpg (24,5 KB, 55 załadowań)
Amelianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 13:13   #92
kasia191273
Zakorzenienie

Dot.: jakim jestem typem...

sie nie znam, ale moim zdaniem ZIMA.
Cokolwiek orzekna fachowe Wizazanki, nie ulega watpliwosci, ze PRZEPIEKNA Z CIEBIE KOBIETA!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
pozdrawiam
Kasia ( tez zimka;-)))
kasia191273 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 13:49   #93
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

oj,ciężko będzie Na jednych fotkach widzę mocną wiosnę a innych zimę Opis też nie jest jednoznaczny.
Pomyślimy

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 14:05   #94
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20

jestem pewna, że jesteś zimą , z drugiej strony inaczej sobie ciebie Amelianno wyobrażałam
Masz naturalne włosy czy zafarbowane?

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 14:07   #95
Amelianna
Zadomowienie

GG do Amelianna

własnie....jak robiłam sobie test na tej stronce podanej na wizażu to wyszła mi wiosna.

Edytowane przez Amelianna
Czas edycji: 2005-05-19 o 14:09
Stary 2005-05-19, 14:11   #96
Amelianna
Zadomowienie

GG do Amelianna

Włosy mają kolor naturalny, nie farbowany
Stary 2005-05-19, 14:19   #97
bunny-pie
Zakorzenienie

Jejku ale juz jestes sliczna boska

Tinkerbell
Stary 2005-05-19, 14:20   #98
bunny-pie
Zakorzenienie

acha tez mysle ze jestes zima
Stary 2005-05-19, 14:29   #99
Amelianna
Zadomowienie

GG do Amelianna

Anka: Mam nadzieję, ze tak bardzo Cię nie rozczarowałam swoim wyglądem
Stary 2005-05-19, 14:45   #100
ANKA20
Wtajemniczenie

GG do ANKA20

ależ nie , po prostu twój nick kojarzył mi się zawsze z eteryczną urodą

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 22:42   #101
anulek.mylog.pl
Przyczajenie

na moje, niewprawne wprawdzie, oko- jesteś Zimą, piękną zimą
anulek.mylog.pl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 04:34   #102
CzarnyElf
Zakorzenienie

Mysle ze zima Masz taka wyrazista urode jestes sliczna
Stary 2005-05-20, 10:01   #103
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

niepokoi mnie dośc jasna jak na zimę oprawa oczu ale reszta to cechy zimy południowej

Stary 2005-05-31, 21:11   #104
kasienka2883
Rozeznanie

Jakim jestem typem?

Mam pytanie, zastanawiam się jakim jestem typem, waham sie pomiedzy latem a wiosną. mam blond włosy niby popielate, ale ze złotym połyskiem(na słońcu widać), zielone oczy, cerę mam jasną, raczej różową. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie.
Pozdrawiam
kasienka2883 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 10:20   #105
kasienka2883
Rozeznanie

Dot.: Jakim jestem typem?

hej dziewczyny, naprawdę nie macie żadnych pomysów
Stary 2005-06-01, 11:28   #106
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

witaj
1.Jak sie opalasz-szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź rózowo). Odcień opalenizny jest ciepły-złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony,szaro-beżowy?
2.Kolor oczu-ciemne,jasne...czy tęczówki mają ciemniejsza obwódkę,czy kolor ich jest czysty ,a moze mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
3.Piegi-jesli występują,to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
4.Cera-jaki ma odcień twoja skóra?Ciepły brzoskwiniowy ,oliwkowy,złotawy czy jasny,chłodny wpadajacy w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz,to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
5.naturalny kolor włosów-ciemny ,jasny.Jaki odcień?czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie,bardziej popielate?
6.W jakim kolorach czujesz się dobrze,a które źle podkreślają Twoja urodę?

czy jest możliwość,bys umieściła zdjęcie?

Stary 2005-06-01, 21:16   #107
kasienka2883
Rozeznanie

Dzięki za odpowiedź,
Opalam się raczej na czerwono na początku, po jakimś czasie skóra brązowieje i ma odcień ciepły,oczy mam pośrednie pomiędzy jasnym a ciemnym zielonym, tęczówka ma ciemniejszą obwódkę, oprawę oczu mam ciemną i wyrazistą. Piegów mam mało tylko na nosie i kolor jakiś taki brązowawy czy ciepły czy chłodny nie umiem określić. Cerę mam jasną różową, rumienię się tez raczej na różowo, dobrze wygląda jak jest opalona.
Moje naturalne włosy to kolor średni blond, ze złotym polyskiem.
Lubię beże, brązy ale raczej nie ciemne, zielony, ale nie seledynowy, lubię czerwony, bordowy, fiolet. Nie lubię niebieskiego, granatowego, zółtego i wydaje mi się, że źle w takich kolorach wyglądam.
Zdjęcia na razie jeszcze nie mam możliwości załączyć.
Pozdrawiam cieplutko
Stary 2005-06-01, 21:22   #108
Carmel
Przyczajenie

mnie sie wydaje ze to jest wiosna
Stary 2005-06-01, 21:33   #109
kasienka2883
Rozeznanie

dzięki
Stary 2005-06-01, 22:01   #110
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

hmmm-ale wiosna nie ma chłodnego i różowego odcienia skóry ,ciemnej i mocnej oprawy oczu (są wyjątki)-te cechy wskazuja na chłodny typ.Reszta -jak najbardziej ciepły,wiosna
A masz może zdjęcie?

Stary 2005-06-01, 22:41   #111
kasienka2883
Rozeznanie

Niestety nie mam, ale pracuje nad tym
Stary 2005-06-02, 12:56   #112
fascynacja25
Raczkowanie

Angry Jakim jestem typem ?? Bo już zgłupiałam :(

Tyle razy zastanawiałam się jaki ze mnie typ i ciężko mi sprecyzować

Załączam fotkę, ale troszkę też napiszę by ułatwić Wam wizażanki ocenę.

Mam naturalne ciemne włosy ( brąz), kolorek skóry taki lekko oliwkowy ale nie bardzo, piegów brak, oczka piwne (brązowe), opalam się najpierw na czerwono potem zostaje brązowa opalenizna, oprawa oczek brwi ciemna ( brwi zawsze miałam prawie czarne )..Ufff, coś jeszcze??? Jakby co to pytajcie, niestety w tej chwili nie dysponuję lepszym zdjęciem, ale mam nadzieję że wystarczy..

Pozdrawiam cieplutko
Ola

Edytowane przez fascynacja25
Czas edycji: 2005-06-02 o 13:07
fascynacja25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 13:35   #113
Sam
Zadomowienie

Dot.: Jakim jestem typem ?? Bo już zgłupiałam :(

witaj
Zdjecia niestety nie oddaja rzeczywistej kolorystyki:-( Moim zdaniem jesteś latem.
Skóra lata ma tonację różową albo beżowo różową, a czasem też oliwkową (charakterystyczny jest lekko niebieskawy odcień tonacji) lub porcelanową. Oczy są niebieskie, zielononiebieskie, szaroniebieskie, orzechowe lub piwne. Na tęczówkach takich oczu widzimy jasne plamki, a wokół nich szary pierścień, białko ma odcień mleczny. Włosy pani lato są najczęściej popielatoblond lub brązowe. We wczesnym dzieciństwie bywają platynowe, prawie białe. Z wiekiem ciemnieją nawet do popielatego brązu. Usta lata są różowe, z odrobiną fioletu w tonacji Charakterystyczne dla urody lata jest to, że często otrzymuje pocałunki słońca w postaci piegów, różowawych lub szarobrązowych.

Pani lato nie powinna nosić kolorów jaskrawych, w ich otoczeniu karnacja lata wygląda sino. Pani lato powinna unikać czerni. Lato jest chłodną, kolorystycznie, porą roku i powinno zrezygnować zatem z wszelkich złocistych odcieni: łososiowego, pomarańczowego, brzoskwiniowego, rudego. Jeśli lato zakłada strój w kolorze czerwonym, ma to być raczej czerwień zbliżona do arbuza niż pomidora.

Najpiękniejsze kolory lata, najbardziej zdobiące, to opisane na początku błękit i jasny lila, złamana biel, kamienisty beż, chłodne zieleń i czerwień, beż i brąz, aż do odcienia gorzkiej czekolady. Czernią lata jest zgaszony granat. Beże wyglądają trochę smutno, należy je zatem ożywić. Może to być szalik, apaszka albo malutka chusteczka w kieszonce żakietu. Znakomicie wyglądają dwie chusteczki w różnych odcieniach np.: cyklamenu, cytrynowego lub turkusowego. Warto podkreślić, że turkus jest stworzony dla lata. Kolory lata powinny być jak ono - delikatne. Wszystkie jakby rozbielone mlekiem albo lekko przyprószone fioletem bądź różem.
Wykonując makijaż należy pamiętać o jego chłodnej tonacji. Podkład i róż powinny być beżoworóżowe. Kolory błękitne, rozbielone róże, zielenie i szarości najdoskonalej ozdobią oczy lata. Tusz do rzęs najlepszy jest grafitowy lub w kolorze gorzkiej czekolady. Najlepsze odcienie szminki to jasny róż.

Biżuteria, tak jak jej właścicielka, ma wygląd szlachetny. Metale dla lata to srebro, platyna, białe i różowe złoto. Z kamieni - rubiny, granaty, niebieskie opale, akwamaryna, zielone nefryty. Pani lato powinna również mieć sznurek różowych pereł.
pzdr
sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 13:59   #114
Anoośka
Przyczajenie

heh mam ten sam problem. też właśnie czytałam na jakiejś stronce opisy poszczególnych typów i z nich wychodzi mi zima. a po zrobieniu testu lato i nie mam pojęcia który jest właściwy tu jest parę informacji o mnie-podobne do tych które wymieniła fascynacja tyle że ja bym się bardziej skłaniała ku zimie, ale wole zapytać fachowca
opalam się dość szybko na taki szaro-brązowy kolor, oczy brązowe z lekką obwódką, ciemne rzęsy i brwi - prawie czarne, włosy brązowe-mysie, cera beżowo-oliwkowa

i co tu wybrać?
Anoośka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 14:19   #115
fascynacja25
Raczkowanie

Teraz to już rzeczywiście Sam namieszałaś mi w główce ) Bo niby tak, jako mała dziewczynka miałam blond włoski prawie białe, ale zawsze podejrzewałam że jestem raczej jesienią lub zimą a tu lato :P Dziękuję ślicznie za analizę a może jeszcze ktoś mi wklei troszkę palet kolorystycznych dla lata, jakieś kolorki, makijaże ??

Pozdrawiam
Ola

fascynacja25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 21:31   #116
GosikK
Zadomowienie

GG do GosikK
Jakim jestem typem??

Już dawno miałam założyć wątek, ale nie mogłam się jakoś zebrac Jak w temacie. Jakie kolory do mnie pasują??Jestem też ciekawa jaki mam kształt twarzy, bo ciężko mi określić, czy jest owalna, czy trójkątna..I jeszcze oczy. Jaki mają kształt i jak je malować. Dodam, że są koloru niebieskiego z ciemną niebieską obwódką, a w środku są pomarańczowe plamki. Czasami kolor moich oczu zmienia sie na szaro-zielony, ale nie wiem czemu tak się dzieje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCW0002.jpg (67,9 KB, 55 załadowań)
GosikK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 23:57   #117
smarcoola
Rozeznanie

Dot.: Jakim jestem typem??

wiesz byl juz watek o typach urody,mnie sie wydaje ze masz twarz trojkatna...a co do oczu to rowniez byl taki watek-byly wymienione wszytskie rodzaje oczu i sposoby ich malowania.mozesz sie tam podczepic albo napisac PW do ktorejs z pan
smarcoola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 00:10   #118
elganja
Rozeznanie

Twarz masz trójkątną, moja poprzedniczka ma rację Jak malować oczy? Cóż doradziłabym ci modne róże ale takie płowe, perłowe....i czarny tusz. Mozęsz także spróbować z kreską, ale jako że twoja uroda jest delikatna, proponowałabym grafitową. I koniecznie delikatny błyszczyk, ale taki z ... cóż jak to nazwać... wodnym połyskiem. Polecam Maybelline. I bardzo podoba mi się kolorek twoich włosków, choć proponowałabym je troszkę rozweselić pasemkami: może delikatny rud lub jakiś cieplutki,jasny brązik?
elganja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 01:00   #119
GosikK
Zadomowienie

GG do GosikK

Dzięki dziewczyny
Smarcoola wiem o tym. Przeglądałam juz tamte wątki, ale trudo mi jest określić co i jak. Jak jedno dopsuje do siebie, to zaraz następne też mi pasuje i w końcu już sama nie wiem. A co z typem urody??

Jeśli chodzi o włosy to właśnie się zastanawiałam nad pasemkami
GosikK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 01:26   #120
vanilla_sky
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez GosikK
Już dawno miałam założyć wątek, ale nie mogłam się jakoś zebrac Jak w temacie. Jakie kolory do mnie pasują??Jestem też ciekawa jaki mam kształt twarzy, bo ciężko mi określić, czy jest owalna, czy trójkątna..I jeszcze oczy. Jaki mają kształt i jak je malować. Dodam, że są koloru niebieskiego z ciemną niebieską obwódką, a w środku są pomarańczowe plamki. Czasami kolor moich oczu zmienia sie na szaro-zielony, ale nie wiem czemu tak się dzieje
na zdjeciu wygladasz mi na lato, choc zawsze bezpieczniej zalaczyc wiecej zdjec, bo kolory moga byc przeklamane, wiec im wiecej zdjec, tym realniejszy obraz ciebie mozna wylowic na tej fotce tutaj wyglada, ze masz chlodny odcien skory i wlosow. pasowalyby ci wiec kolory chlodne - wszelkie odcienie niebieskosci, zlamane roze, szarosci, turkusy, chlodne brazy.
tu jest artykul na temat tego typu urody:
http://www.wizaz.pl/images/agatam/romantyczne_lato/
chociaz wg mnie te zasady nie sa zelazne, sama jestem latem i czesto nosze krzykliwe kolory (np fuksja czy turkus) chociaz zaleca sie raczej przytlumione, wiec tak do konca nie nalezy tych typow traktowac jak ostatniego slowa
a oczy zmieniaja kolor zaleznie od oswietlenia i otaczajacych barw moje oczy czasem wydaja sie niebieskie, czasem zielonkawe, a ogolnie to chyba szare po prostu sa
vanilla_sky jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości