Tetralysal -> STOP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-15, 16:47   #1
oKarola
Raczkowanie

Tetralysal -> STOP

żeby Nie Robić Bałaganu, Chyba Lepiej Będzie Jak Napiszę, że To Nieaktualne??

„Jedno jest w życiu szczęście: kochać i być kochanym.”
George Sand

Edytowane przez oKarola
Czas edycji: 2006-07-17 o 22:10
oKarola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 17:35   #2
Sweet_21
Zakorzenienie

Dot.: Tetralysal -> STOP

witam! Ja na Twoim miejscu jesli miałabym zamiar iść na imprezke i miałabym świadomość że cosik wypije to do tego czasu nie brałabym antybiotyku wogóle bo bezsensowne jest przerywanie leczenia przynajmniej moim zdaniem.Ale jak to sie mówi dla urody trzeba cierpieć więc...imprezka pewnie nie pierwsza i nie ostatnia a zdrowie...w każdym razie JA bym nie brała wogóle do tego czasu..Pozdrawiam..
Sweet_21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 17:57   #3
oKarola
Raczkowanie

No właśnie nie wiedziałam, że będę iść. Bo tak, to zaczełabym brać antybiotyk "od po imprezce", a tak to pozostaje mi przerwa tylko... czy tak można? Czy tak się da? Proszę o więcej odpowiedzi

George Sand

Stary 2006-05-15, 19:52   #4
radelka
Raczkowanie

ja byłam kiedys w tej samej sytuacji.....z tym, ze w mioim przypadku to był UNIDOX... pamietam, ze zamiast alkoholu wybrałam wtedy TYMBARK (jabłko-brzoskwinia ), bałam sie ryzykowac...bo nie wiedziałam co to moze spowodowac......:rolleyes : wiec Tobie tez radze, wybrac cos without% (mówie Ci...tymbark jabłko-brzoskwinia jest miodzio )
pozdrawiam papa
radelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 23:05   #5
falkka
Raczkowanie

tez brałam tetrysal... nic ci nie da odstawienie bo antybiotyk masz w ciele. ja podczas kuracji skusiłam na jedno piwo i nic ise nie stało nie namawiam, ale informuje

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 09:19   #6
AaniaA
Zakorzenienie

ja radze nie przerywac kuracji tetralysalem i po prostu nie pic na imprezce. coz sie nie zrobi dla ladnej cery, prawda?!
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 10:26   #7
oKarola
Raczkowanie

No niby tak... jednak chodzi o to, ze... hmm... zalezy mi BARDZO na tej imprezie. Moge nie pic przez rok, ale na niej mi zalezy. Moj problem z cera nie jest duzy. Po prostu mam kilka pojedynczych krostek. Nie typowy tradzik.

falkka tak, antybiotyk mam w ciele ale wlasnie chodzi o to, ze jakbym przestala brac od dzos czy jutra to do soboty (3-4dni) organizm sie go pozbedzie. Tak wyczytalam.
Tetralysal wypada, ze mam brac do konca czerwca, wiec jeszcze troche...

Co sie stanie jesli przerwe? Moze to miec jakies powazne, konkretne konsekwencje?

George Sand

Stary 2006-05-16, 10:32   #8
AaniaA
Zakorzenienie

po przerwie bedziesz musiala kuracje antybiotykowa zaczac od nowa, a wiec to wszystko sie przedluzy. co do antybiotyku "w ciele" to nie wiem jak to wyglada. jak nie jestes pewna to zapytaj jakiegos mgra farmacji w aptece.
Stary 2006-05-16, 22:35   #9
oKarola
Raczkowanie

a nie moge zaczac od tego na czym skonczylam? Tzn juz nie brac kolejny tydzien dwoch tabletek tylko po jednej tak jak bym to robuila teraz.

George Sand

Stary 2006-05-16, 22:40   #10
nikola
Raczkowanie

biore go juz od 3 tyg i zero poprawy

a wam pomógł??
Stary 2006-05-16, 22:44   #11
oKarola
Raczkowanie

No biore go juz tydzien i cos tam pomogl.

A lekarka powiedziala, ze jak nie pomoze to zeby zrobic test hormonalny jakos w srodku cyklu czy cos... kolo 10ego dnia po okresie. Nikola moze sprobuj...?

George Sand

Stary 2006-05-16, 22:50   #12
nikola
Raczkowanie

hm chyba trza bedzie jutro skocze do dermiego to sie zapytam
Stary 2006-05-16, 22:57   #13
oKarola
Raczkowanie

No to zdaj relacje

A ja dalej czekam na pomoc

George Sand

Stary 2006-05-16, 23:11   #14
pIWONIA
Zadomowienie

Heh no to może ja się wypowiem Brałam tetrysal chyba z 8 miesięcy, bo najpierw kuracja była rozpisana na pół roku, ale przerwałam na tydzień gdzieś chyba w 5 miesiącu (duzo stresu, mało jadłam i bałam się o wątrobe, więc odstawiłam na tydzień), dostałam "wysyp" i lekarka stwierdziła że musze brać jeszcze 2 miechy...Wogóle bez sensu ta kuracja, niby pomogło, byłam bardzo zadowolona, ale jak odstawiłam to TRAGEDIA Teraz znowu jest okej, ostatnia tabletke wziełam chyba z 2 dni temu i co tu dużo mówić spodziewam się "wysypu"

Więc sama nie wiem, nie można przerywać bo trzeba od początku zaczynać (straszny miałam wykład u tej mojej dermatolog o ta moja przerwe, ale sorry - brzuch mnie bolał, watroba na wyczerpaniu - mimo zażywania dwóch tabletek osłonowych dziennie )

Strasznie jestem zdenerwowana jak to pisze, bo czuje że cała ta kuracja o d*** obić, a kasy poszło w cholere

Co do alkoholu NIE WOLNO PIĆ ale ja święta nie jestem , a jak pisze brałam tetrysal 8 MIESIĘCY na początku troche sie stresowałam itd, ale potem przewineło się sporo dużych imprez, kiedy tabletke zażywałam np zaraz przed wyjściem na ową i jakoś żyje...

Natomiast każdy organizm może różnie reagować, nie wiem nie znam się na tym, musisz też wziąśc pod uwagę że dopiero zaczełaś kuracje i Twój organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do "tego czegoś" w organizmie (przykładowo sa dziewczyny które w poczatkowym okresie brania tetrasylu żle sie czuły )

Podsumowując WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE

ps.nazwe leku jakos tak zawsze skracam, ale wiadomo o co chodzi
pIWONIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 23:24   #15
oKarola
Raczkowanie

spoko, dzieki za wypowiedz takie sa najlepsze.
a skoro Ci nie pomagalo i na przerwe tak Twoja skora zareagowala to dziwie sie, ze dermatolog dalej kazala Co to zazywac... a masz powazny tradzik czy taki... wiesz lajtowy, ale wkurza i czasem jak wysypie to idzie sie poplakac?
No 8 miechow to troche duzo, wiec jak szlas na impreze to pilas jedno piwko i soczek czy zdarzylo sie "cos bardziej" ?
A co masz na mysli piszac, ze biore krotko, wiec organizm nie jest przyzwyczajony? To lepiej jakbym miala odstawic na pare dni, tak?
A wogole to chyba lepiej przerwac, niz brac i pic... juz sama nie wiem. Wogole jakies glupi ekrostki, glupie leki wszystko powienno byc w zyciu latwe a nie tak komplikowac...
tylko o czym bysmy pisaly na calym forum?
Nie no wracajac do tematu nie wiem powaznie co zrobic. teraz jestem blizsza decyzji odstawienia na pare dni i potem znowu, ale to jeszcze nie jest ostateczne. Poczekam jeszcze dzien czy dwa na pomoc z Waszej strony.

George Sand

Stary 2006-05-16, 23:43   #16
pIWONIA
Zadomowienie

Z moją skórą to jest raz lepiej raz gorzej, czasem całkiem gładziutka (ojj pamiętam pierwszy tydzień po zażywaniu t. byłam wniebowzięta ), czasem 4 pryszcze w grupce na środku policzka (tak wyglądałam jak przerwałam i szczerze to nie pamiętam żebym kiedykolwiek miała coś takiego ). Nie mam jakiś wielkich ropnych wykwitów raczej takie właśnie krostki czy cuś..no co tu się rozpisywać Powiedziałabym że jeśli trądzik wystepuje w nasileniu od 1 do 4(ten najmocniejszy) to mam 2,35

Dlatego też dziwie się skoro masz taki malutki (z tego co piszesz to taki trądzik w stylu "coś mi wyskoczyło" raz na jakiś czas), to dermatolog zapisuje Ci tetrasyl
No nic, dermatolog wie co robi

Jesli chodzi co popijałam To naogół piwo (ja jestem piwoszką ), czasem wino, vódki nie pije wogóle

Cytat:
Napisane przez oKarola
A co masz na mysli piszac, ze biore krotko, wiec organizm nie jest przyzwyczajony? To lepiej jakbym miala odstawic na pare dni, tak?
Nie nieuważam że powinnaś odstawić, jakbym wiedziała co Ci konkretnie doradzić, to mój post składałby się z jednego zdania Tylko tak się rozpisałam, że ja heh..mieszałam wtedy , że musiałam zrównoważyć i coś napisać za drugą opcją (a raczej żeby nie było że namawiam do picia BO NIE NAMAWIAM tylko informuje - jak falkka )

Głupie to jest wogóle wszystko

Niom to cieszę się że pomogłam ( )

Napewno ktoś się jeszcze wypowie, dużo dziewczyn na Wizażu leczyło się t.

Jutro jeszcze zajrze do Ciebie, napisz co wymysliłaś

pIWONIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:11   #17
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez oKarola
a nie moge zaczac od tego na czym skonczylam? Tzn juz nie brac kolejny tydzien dwoch tabletek tylko po jednej tak jak bym to robuila teraz.
oKarola nie mozesz zaczac brac po przerwie 1 raz dziennie, bo jesli przerwiesz to znowu powinnas zaczac wszystko od poczatku, a wiec w twoim przypadku tetralysal 2 razy dziennie . kuracja antybiotykiem doustnym ma dopiero wtedy sens kiedy nie robi sie przerw, bierze sie tabletki regularnie (a nie z przerwami).
Stary 2006-05-17, 11:28   #18
karolca
Zakorzenienie

http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Tetralysal

nic nie jest napisane, ze w trakcie kuracji nie można pić alkoholu, co przy antybiotykach jest raczej dziwne :/

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:50   #19
blackmagicone
Rozeznanie

Karola pod zadnym pozorem nie przerywaj brania tetralysalu. Nie mozna przerywac tej kuracji, nie tylko ze wzgledu na to, ze w tym momencie to co bralas przed przerwaniem nic ci na dobra sprawe nie dalo, ale co najwazniejsze kuracji antybiotykowej NIE WOLNO przerywac. Ja biore tetralysal ponad 2 miesiace. Pryszcze zniknely mi po tygodniu, zreszta ja nigdy nie mialam wiekszych problemow, tylko jakos tak ostatnio sie zrobilo... ale lekarz powiedzial mi, ze nie mozna brac krocej niz 3 miesiace. Kuracja antybiotykowa, to nie vit C albo polopiryna, zeby odstawic, kiedy widzi sie efekty.
Co do imprez, ja zawsze mialam problemy z silna wola, i nie powstrzymywalam sie na imprezach. Pilam to na co mialam ochote, niczego sobie nie odmawialam. Najzdrowsze, to to pewnie nie bylo, ale zyje, nigdy sie zle nie czulam i nie mialam pozniej jakis dodatkowych wypryskow ani nic. Jedyne co moge ci poradzic, to to, zebys nie brala tabletki pol godziny przd impreza, tylko mozliwie troche wczesniej.
Pozdr & buziaki
P.S. Niestety tez slyszalam o tym, ze po odstawieniu problemy znow wracaja, ale moj dermatolog powiedzial, ze po skonczonej kuracji przepisze mi jakies tabletki antykoncepcyjne. To ma podobno pomoc utrzymac dobry stan, a przy okazji bede zabezpieczona.
blackmagicone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:29   #20
oKarola
Raczkowanie

Ojojojoj...
No dobra to nie bede przerywac i najwyzej wypije tylko ze 2-3 piwa...
Wczoraj wieczorem nie wzielam tabletki czy moge zamiast tego polknac teraz (rano nastepnego dnia) czy juz dopiero ta wieczorem?
Niby nigdzie nie jest napisane, ze nie mozna pic alkoholu, a dermatolog jedyne co mi zakazala to opalac sie i jesc nabial. Przeciez to antybiotyk. No, ale ja wygadam raczej na taka "bardzo grzeczna dziewczynke", wiec moze nawet nie przyszo jej do glowy, ze moge pic ??

Cytat:
Napisane przez blackmagicone
Co do imprez, ja zawsze mialam problemy z silna wola, i nie powstrzymywalam sie na imprezach. Pilam to na co mialam ochote, niczego sobie nie odmawialam. Najzdrowsze, to to pewnie nie bylo, ale zyje, nigdy sie zle nie czulam i nie mialam pozniej jakis dodatkowych wypryskow ani nic. Jedyne co moge ci poradzic, to to, zebys nie brala tabletki pol godziny przd impreza, tylko mozliwie troche wczesniej.
A co pilas jesli mozna wiedziec albo ile
A moze po porstu nie brac tej tabletki w dzien imprezy?

No dobra to moja decyzja jest taka, ze NIE BĘDĘ PRZERYWAĆ KURACJI, ale teraz bede sie zastanawiac CO i ILE moge wypic

A swoja droga martwi mnie teraz bardzo, ze tak wysypuje po zakonczeniu kuracji, bo bede wtedy w pracy za granica i co ja poczne

George Sand

Stary 2006-05-17, 16:10   #21
blackmagicone
Rozeznanie

Tak jak pisalam, ja pilam wszystko, browarki, drinki, wodka sie zdarzala. Ale tak jak mowie, to na wlasna odpowiedzialnosc.
Jesli nie wzielas jedenej tabletki, to to olej, nie nadrabiaj.
Stary 2006-05-17, 22:53   #22
oKarola
Raczkowanie

Dzieki wielkie wszystkim : roza::r oza::ro za: (starczy dla wszystkich )

A jeszcze pytanko (wiem, ze mecze )
Co ewentualnie moze sie stac jak wypije podczas brania tetr.?

George Sand

Stary 2006-05-18, 06:59   #23
blackmagicone
Rozeznanie

Generalnie jest cos takiego, ze przy przyjmowaniu lekow nie mozna pic, bo jedno nasila dzialanie drugiego. Ale przy tetralysalu efekt ten jest minimalny. Wiekszy jest juz przy jakis tabletkach przeciwbolowych, wtedy mozesz sie bardziej upic, moze ci byc niedobrze itd.
Tak wiec jak pisalam juz wczesniej lepiej wez tetralysal troche wczesniej, niz tuz przed impreza.
Ja tez sie dzis wybieram na imprezke, wiec wezme tabletke po obiedzie. No i jak zwykle pozniej zapomne o tym ze jestem na jakichkolwiek lekach
Stary 2006-05-18, 14:31   #24
oKarola
Raczkowanie

No i super

Dzieki jeszcze raz. Kocham to forum

pozdrawiam!

George Sand

Stary 2006-05-24, 14:17   #25
nikola
Raczkowanie

Smile Dot.: Tetralysal -> STOP

Dziweczyny po jakim czasie od odstawienia Tetralysalu moge odwiedzić solarium?

z góry dziękuje za odpowiedz
Stary 2006-05-24, 15:03   #26
oKarola
Raczkowanie

o dobre pytanie z tym solarium... Mi sie wydaje, ze po kilku dniach.

Ps. Na imprezie bylo super i czulam sie super!

George Sand

Stary 2006-05-24, 16:28   #27
Jovifan
Raczkowanie

Ja tetralysal odstawiałam średnio co sobotę a i tak mi pomógł. I alkohol po prostu niweluje działanie leku...one nie powinny wejść w interakcję zadną. Przy opalaniu i braniu teralysalu z kolei mozna nabawić się pomarańczowych plam na skorze.
Stary 2006-05-25, 20:23   #28
klaudynia
Raczkowanie

Pisze,bo wiem od mojej dermatolog jak to jest z antybiotykiem i alkoholem.Brałam tetralysla i tak sie zeszło to niefortunnie ze świętami i sylwestrem,ale ja z tego większego problemu nie robiłam.Dla mnie były wazniejsze efekty kuracji a bez alkiholu da sie jakos życ przecież.Dermatolog mi powiedziała,że lampke wina jak sie wypije to nic sie nie stanie,ale nie więcej.
klaudynia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 00:22   #29
oKarola
Raczkowanie

Ja juz dawno po imprezie, wszystko ok. Oczywiscie nie przesadzalam z alkoholem.
A jak jest z tetralysalem i nabialem? Bo to zostalo mi zabronione... jak juz chyba pisalam, jak bralam dwie tabletki dziennie - nie moglam jesc nabialu wcale. teraz jak biore jedna dziennie (wieczorem) to moge jesc to rano i po poludniu.
I jeszcze jedno - jak ktoras z was wysypalo po zakonczeniu kuracji, to co stosowalyscie?

George Sand

Stary 2006-05-26, 11:23   #30
AaniaA
Zakorzenienie

z tym nabialem to jest tak - przy stosowaniu antybiotykow z grupy tetracyklin (tetracyklina, tetralysal) nie nalezy spozywac nabialu, a wiec jogurtow, mleka, serow, smietany, itd. ja stosujac takie antybiotyki po prostu nie jadlam nabialu. dopiero po zakonczonej kuracji wrocilam do jedzenia nabialowego.

co do zakonczonej kuracji i wysypu - kazda cera reaguje inaczej, wiec nie jest powiedziane, ze u ciebie oKarola bedzie wysyp . zauwazylam w twoim profilu, ze masz 17 lat, wiec u ciebie hormony pewnie walcza ze soba i potem wszystko wroci do normy. zycze ci tego z calego serca . jesli nastapi wysyp to lekarz powie ci co masz stosowac, itd. kuracja antybiotykowa doustna ma dopiero wtedy sens kiedy pacjent regularnie stosuje tabletki i przyjmuje je przynajmniej przez 3 miesiace.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości