Owłosiony brzuch - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-07-10, 15:26   #31
andzelisia0210
Przyczajenie

GG do andzelisia0210
Dot.: Owłosiony brzuch

Cytat:
Napisane przez czarny_motyl Pokaż wiadomość
ja to mam dopiero problem nie mam jakiegos paska ale doslownie caly brzuch jest w gestych czarnych wslosach, niewiem co z tym zrobic boje sie ze odrosna jeszcze dluzsze jak ogole
na plazy nigdy w zyciu bie sciagnelam bluzki.....
to jest okropne

Ja obobiście na twoim miejscu to poszłabym do kosmetyczki i ona niech sama temu coś zaradzi. Samemu lepiej nic nie kombinować-robić bo można jeszcze gorzej zrobić...i co wtedy

andzelisia0210 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 19:48   #32
tyneczka
Wtajemniczenie

GG do tyneczka

Cytat:
Napisane przez Independent Women Pokaż wiadomość
Ja jakieś 2 lata temu ruszyłam sobie (tzn powyrywałam, najpierw pęsetą a potem depilatorem) ten pasek na brzuszku... I bardzo tego żałuje! Miałam wtedy delikatne włoski, jasne bo jestem blondynką, ale coś mi odwaliło i to ruszyłam! Teraz tego bardzo żałuję, bo włosy zaczęły mi wrastać, mam rany, przebarwienia i w ogóle nie pokazuje brzucha i sie go wstydzę!
Dziewczyny nie przesadzajcie i 2 razy się zastanówcie zanim wydepilujecie to miejsce!!
Ostrzegam podwójnie! Mi też odwaliło i teraz mam "sierść" na brzuchu! Wyrywanie pensetą dało mi tyle, że te włoski wrosły w skórę i niczym ich zwalczyć się nie da!

tyneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 20:40   #33
Independent Women
Zadomowienie

I nikt mi nie powie, że włosy po wyrywaniu pęsetą nie są mocniejsze. Wiem, że to może dziwne, ale jak mi teraz tam wyrasta włosek to jest czarny i twardy! Dlatego ostrzegam Was dziewczyny. Ja się męczę peelingami, maściami, balsamami i nie rozstaje się z pęsetą i nadal nie jest tak jak chce. Mój brzuch już nigdy nie będzie taki ładny jak kiedyś. Szkoda, że nie mogę się nim chwalić bo jest szczupły i ładny ogólnie

Independent Women jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 20:51   #34
smv
Zakorzenienie

ja mam tuz pod pepkiem blizne bo zawsze w tamtym miejscu mi wlosek wrasta i nie chce wyjsc i tak dlubie ze mamm potem strupek i ran e;(( bu nie znosze tych cholernych wlsowo na calym ciele;((((((
Stary 2007-07-10, 20:54   #35
Agnes.de
Przyczajenie

też mam ten problem i włsy depiluje plastrami z woskiem... na razie robiłam to tylko kilka razy i nie zauważyłam większych szód, ale po tym co tu przeczytałam chyba się zastanowię nad kolejną depilacją...
Agnes.de jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 06:34   #36
smv
Zakorzenienie

bo my baby mamy fiola,naoglądamy sie tych gazet gdzie nic tam w ogole ni widac bo sa wyczyszczone te babki modelki komputerami a my potem stękamyz e tez chcemy byc idelane, gladka skóra, zero owłoseinia...a gdzie tam i bierzemy sie za np wlasnie depilowanie..
fakt niektrzy maja problemy...
mpoje hormony sa okej bo sie badałam,ale moja kuzynka np okazalo sie ze ma za duzo meskich i walsnie wlosy miala wszedzie...brr...
Stary 2007-07-11, 09:03   #37
MilkyQueen
Raczkowanie

Jeśli problem jest naprawdę poważny to zostaje wizyta u ginekologa.
Może to hormony, dzięki leczeniu mogą stać się prawie nie widoczne.

Mój brzuch też pozostawia wiele do życzenia...
Miałam dość dużo włosków, ale były w miarę jasne. Potraktowałam je
kremem do depilacji i mam za swoje. Są ciemniejsze i ogólnie paskudne.
Mój brat ciągle się z tego śmieje (a sam nie ma ani jednego włoska)

Z tego co słyszałam po dojrzewaniu przechodzi ( jak się jest oczywiście
nastolatką)
MilkyQueen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 15:05   #38
smv
Zakorzenienie

a juz mam 21 lat wiec dojrzewnaie mamza soba, biore hormony w wiadomym celu ;D co do owlosoenia roznicy nie widze..
pzdr
Stary 2007-07-11, 15:13   #39
krejzolka 69
Przyczajenie

mam ten sam problem co wy
nie wiem czy to nadmiar hormonów czy co? Bagatelizuje na pewno, ale jestem owłosiona na całym ciele
a moje włosy na nogach to jak u wampira i czesto niestety musze depilowac
krejzolka 69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 16:52   #40
MilkyQueen
Raczkowanie

Cytat:
Nadmierne owłosienie kobiet

DEFINICJA
Jest to nadmierne owłosienie okolic ciała typowych dla mężczyzn występujące u kobiety.

OBJAWY I PRZEBIEG
O nadmiernym przyroście włosów u kobiety mówimy wówczas, gdy pojawia się ono w miejscach dla niej nietypowych. Zlokalizowany jest w miejscach typowych dla mężczyzn. Najczęściej są to takie okolice ciała jak twarz, ramiona, klatka piersiowa.

Niewątpliwie stanowi to dla kobiety ogromny problem estetyczny, mogący wpływać na zachwianie jej psychiki. Nadmierne owłosienie może być wywołane zarówno występowaniem zaburzeń hormonalnych związanych z nadmiernym wytwarzaniem hormonów męskich (androgenów) jak też zbyt dużą wrażliwością mieszków włosowych na działanie tych hormonów.

Zdarza się, iż nadmierne owłosienie występuje rodzinnie, a także jest skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków. Czasami nadmierne owłosienie zdarza się u kobiet w ciąży a wywołane jest zaburzeniami hormonalnymi. Do tej dolegliwości większą skłonność mają kobiety z ciemną karnacją.

WEZWIJ LEKARZA, GDY...
Jeżeli kobieta zauważy, iż zaczynają pojawiać się włosy w miejscach, w których być nie powinny, nie jest to jeszcze powód do zmartwienia. Niepokojące staje się jednak wtedy, gdy przyrost włosów jest szybki i zaczyna pokrywać coraz więcej nietypowych dla kobiety miejsc np. brzuch, plecy. Może to już być objaw chorobowy, zwany hirsutyzmem, towarzyszący wielu chorobom jak np. zespół policystycznych jajników, choroba Cushinga. Gdy dołączą się jeszcze inne objawy jak np. zaburzenia miesiączkowania, niepłodność i inne, nadmierne owłosienie przestaje już być tylko problemem kosmetycznym, ale również zdrowotnym i konieczna staje się wizyta u lekarza, celem określenia przyczyn występowania tego nieprawidłowego owłosienia. Po ustaleniu przyczyny, lekarz podejmie odpowiednie leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne w zależności od diagnozy.

LECZENIE DOMOWE
Walka z nadmiernym owłosieniem jest bardzo trudna i uciążliwa. Dobre efekty dają proste zabiegi kosmetyczne, które można wykonać samemu w domu tj. depilacja za pomocą różnego rodzaju kremów dostępnych w sklepach kosmetycznych, czy też w aptekach, jak również golenie.

U kobiet z ciemnymi włosami można włosy rozjaśnić, co znacznie zmniejszy ich widoczność. Zakłady kosmetyczne oferują także zabiegi laserowego usuwania włosów (fotoepilacja) czy też za pomocą elektrolizy. Należy pamiętać, że usuwanie włosów za pomocą woskowania czy wyrywania, szczególnie, gdy dokonane jest niefachowo, może dojść do stanów zapalnych mieszków włosowych powodując w następstwie powstanie bardzo brzydkich blizn
Skopiowane z http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,41
MilkyQueen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 19:26   #41
agggunia
Rozeznanie

Czytałam już kiedyś te artykuł... Ech. I ja tez mam ten problem... W życiu nie pokażę się w stroju kąpielowym na plaży, czasem nawet wstydzę się rozebrać u lekarza... A mam 15 lat, może z wiekiem przejdzie... Jak narazie nic z tym nie robię...
agggunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 11:03   #42
andzelisia0210
Przyczajenie

GG do andzelisia0210

Cytat:
Napisane przez agggunia Pokaż wiadomość
Czytałam już kiedyś te artykuł... Ech. I ja tez mam ten problem... W życiu nie pokażę się w stroju kąpielowym na plaży, czasem nawet wstydzę się rozebrać u lekarza... A mam 15 lat, może z wiekiem przejdzie... Jak narazie nic z tym nie robię...

też mam 15 lat czyli tyle co ty. Ja przed obozem poszłam do kosmetyczki na depilację brzucha. I jest duża róznica bo moje włosy były grube i ciemne a teraz są jaśniejsze i cieńsze. Teraz brzuch depiluję sobie sama. spróbuj sama...czasami ryzyko sie opłaca pozdrawiam gorąco

andzelisia0210 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 15:09   #43
truzkawka
Rozeznanie

ja mam IDENTYCZNY problem z tymi włoskami
Ale wiecie co... woda utleniona 12% czytałam, że jest dobra na rozjaśnianie włosków na rękach [niestety tez je mam :/ ]. To na brzuch może też? Hm... nigdy nie próbowałam. A co wy myślicie na temat wody utlenionej 12%?

Skoro podobno [bo sama jeszcze nie próbowałam] pomaga na rece to może na brzuch też?
Stary 2007-07-26, 15:38   #44
Latina90
Raczkowanie

A ja mam jasne wloski na calym ciele i mam ich dosc duzo. Ale przeciez nie wydepiluje sobie calego ciala bo jakies tam wloski sobie rosna. A co do brzucha to pamietam ze kiedys po prostu maszynka zgolilam sobie troche wloskow . Ale odrosly takie same jasne jak byly, nic mi sie z nimi nie stalo.

Truzkawko chyba kazdy ma wlosy na rekach. Ja mialam dosc dlugie dlatego zaczelam je depilowac i problem zniknal
Latina90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 16:00   #45
truzkawka
Rozeznanie

Latina90 to ja wiem, że każdy ma włosy na rękach Ale moje są takie niekobiece, długie i ciemne A depilacji nie chce sie poddawać. po prostu nie chce. Myśle własnie nad tą wodą utlenioną. Na brzuch i ręce. Nawet chyba pójde zaraz kupić, bo wole zaryzykowac, niż chodzić po plaży w bluzce. Przecież brzuch mam płaski, wiec chce go pokazywac
Stary 2007-07-26, 16:19   #46
marthusia
Zadomowienie

GG do marthusia

Moja ciocia nie ma w ogóle włosów na rękach,a mojej mamie na nogach nie rosną od kolan do pasa

A co do włosków na bruzchu - tak,woda utleniona 12% działa,mam wiele koleżanek,które sa brunetkami - golenie wygląda nieestetycznie,a woda utleniona rozjaśnia(nie wiem,czy aż do blonduale napewno rozjaśnia)

czarny_motyl - przejdź się na depilacje,chociaż na chwilę Ci znikną,nie jest to aż tak drogie,więc gdyby było gorzej,powtórzysz 'zabieg' czy jak to nazwać,atak będziesz siedzieć i myśleć 'cob by było gdyby'trzymaj się
marthusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 16:32   #47
truzkawka
Rozeznanie

o! to teraz kupuje bez zastanowienia.
Stary 2007-07-26, 16:36   #48
truzkawka
Rozeznanie

a jeszcze do marthusi ale twoja ciotka jest farciarą... to jedna kobieta na milion! Zazdroszcze!
Stary 2007-07-26, 18:28   #49
*Justynka*
Wtajemniczenie

Moja mama nie ma ani jednego włoska na rękach, nogach, brzuchu. Chciałabym tak

*Justynka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 10:39   #50
tyneczka
Wtajemniczenie

GG do tyneczka

A ja mam takie pytanie co do tej wody utlenionej? Czy ona nie rozjaśnia też skóry? Ostatnio posmarowałam sobie włoski na brzuchu tą wodą ultenioną w żelu i ona zrobiła mi tak biały basek na brzuchu?! I jak to trzeba robić? Przemywać włoski codziennie przez jakiś czas, żeby było widać efekt?

tyneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 15:28   #51
madam
Raczkowanie

ja kupiłam wodę 12% i nałozyłam odrobinke na rękę, starłam po chwili, patrzę, a tu biała plamka 8-0 Na dodatek na etykietce napisali żeby unikać kontaktu ze skórą, a jakby do takiego doszło to natychmiast obficie polać wodą. No to jak to stosować? :-/
madam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 08:51   #52
agggunia
Rozeznanie

Dziewczyny, ja wolałabym nie eksperymentować z wodą utlenioną... Lepiej kupić już jakiś dobry rozjaśniacz np. holly hansen. Ale niestety on kosztuje kilka razy więcej niż woda...
agggunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 22:22   #53
truzkawka
Rozeznanie

ee tam, wystarczy kupic wode utlenioną w sklepie fryzjerskim, to jest wtedy przystosowana do kładzenia na włosy i skóre ja tak zrobiłam i po kilku razach są jasniejsze jestem zadowolona
Stary 2008-04-06, 12:16   #54
axiaa
Przyczajenie

GG do axiaa

mam ten sam problem. rok temu na wakacjach tak się wstydziłam tych włosków, że je zgoliłam, i muszę powiedzieć, że to był największy błąd! szybko odrosły i to dłuższe i ciemniejsze (mam b.bladą karnację i czarne włosy) i teraz nie wiem za bardzo co z tym zrobić. chyba jednak kupię rozjaśniacz do włosów i wypróbuję
Stary 2008-04-06, 14:22   #55
gerda
Zadomowienie

po rozjasnianiu włosków niestety bardzo szybko pojawiają się odrosty
gerda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 19:32   #56
axiaa
Przyczajenie

GG do axiaa
Question Dot.: Owłosiony brzuch

Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość
po rozjasnianiu włosków niestety bardzo szybko pojawiają się odrosty

tak? hmm... ja myślałam, że jak się zgoli te włoski na brzuchu, to one potem tylko odrosną i stop.. ale z drogiej strony, nawet jeśli rosną, to chyba jakoś wolno, nie? bo jakby rosły szybko, to... no, warkoczyki można by było pleść...
Stary 2008-04-10, 11:29   #57
gerda
Zadomowienie

tez się zastanwaiałam jak to możliwe, że tak rosną ale serio odrosty sa i to nie za fajnie wyglada, ale zawszew możesz spróbowac to nie zaszkodzi, tanije niz sally hansen wyjdzie woda utleniona 12% do kupienia w sklepie fryzjerskim
pozdrawiam
Stary 2008-04-14, 16:55   #58
czarny_motyl
Przyczajenie

...

Edytowane przez czarny_motyl
Czas edycji: 2010-06-24 o 21:54
czarny_motyl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 07:57   #59
gerda
Zadomowienie

jesli Twoje włoski mają tendencję do wrastania to radze ich nie depilować, lepiej rozjaśniać niż się póxniej z blizanmi meczyć!
Stary 2008-04-17, 21:16   #60
czarny_motyl
Przyczajenie

...

Edytowane przez czarny_motyl
Czas edycji: 2010-06-24 o 21:54
czarny_motyl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości