Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-18, 13:34   #1
nalesniczek
Raczkowanie

GG do nalesniczek
zapalenie stawu kolanowego

Witam.
Od dłużeszgo czasu ćwiczyłam.Jakieś tam ćwiczonka z gazet , skakanka , biegi itp. przedobrzyłam bo wydaje mi sie ,że za dużo ćwiczyłam i od tego po jakimś czasie zaczeło puchnąć mi kolano i mnie boleć.Któregoś dnia po tym jak skakałam i tańczyłam , ból stał się nie do wytrzymania a kolano było baaardzo spucniete.Powędrowałam do lekarza nacisną na moje kolanko i odrazu stwierdził - zapalnie stawu kolanowego Zapisał mi zabiegi jakies tam prądy , laser i mrożenie tego kolana dzisiaj bede juz 8 raz na tych zabiegach , wydaje mi sie ,ze jest juz lepiej, ale co prawda noga dalej troche boli wczoraj probowalam cwiczyc ale tylko cwiczenia na brzuch nie bylo duzego obciazenia na nogi no i kolanko zaczelo mnie znowu bolec.Ale moze to po ty zabiegach? bo slyszalam ,ze jak kolano boli to sie goi. A mialam przerwe w zabiegach bo byl weekend.Po zabiegach pojde do lekarza na kontrole i kiedy bede moglac cwiczyc? i w ogole czy bede mogla? i ile sie leczy takie zapalnie?? bardzo prosze o pomoc pozdrofionka
nalesniczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 14:44   #2
nalesniczek
Raczkowanie

GG do nalesniczek
Dot.: zapalenie stawu kolanowego

nie no w ogole wielkie dzieki ,ze ktos mi łaskawie odpisał!!!! :/
nalesniczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 12:01   #3
karolca
Zakorzenienie

ja cierpie na zapalenie stawów pochodzenia reumatologicznego.
Pierwsze objawy zaczely sie pokazywac w wieku wzmozonego wzrostu, w wieku okolo 12 lat. Bolały mnie przede wszystkim kolana i kości nóg. Chodziłam często do ortopedy. Myślałam, ze spowodowane to było czynnym uprawianiem sportu (lekkaatletyka). Niestety RTG nic nie wykazywało a radiolog tłumaczył, ze to od dojrzewania. Dostawałam tylko zwolnienie z WF i jakieś maści na stawy.
Przez jakiś czas było dobrze. Az w końcu w wieku 14 lat wyladowałam u reumatologa. Stawierdził zapalenie stawów. Dostałam kategoryczny zakaz uprawiania sportów! Jedynie gimnastyka. i to taka aby nie przemęczać stawów. Do tego garść leków
Byłam w sanatorium. Pomogło mi - szczególnie na kolana - okłady z borowiny (parzyło przez chwile i smierdziało ale po 2 tygodniach czułam się lepiej) oraz leczenie elektromagnesem (nie pamietam dokladnie). Niestety po powrocie nie chodzilam juz na zabiegi bo musialabym zawalic szkole. a w tym okresie szykowalam sie do zakonczenia gimnazjum wiec po prostu nie moglam
Pewnego dnia wstając z krzesełka zabolało mnie kolano. W takim stopniu, ze przez kilka dni nie moglam stawać na nogę. Pogodziłam się z moim zapaleniem stawów i "biernym" trybem zycia. Pozwalam sobie raz na jakis czas na wiekszy wysilek (rower - 20-30 km), tenis, troche pobiegać z psem.
Jedynym "zeleceniem" było pływanie mimo iz stawy są również obciążone ale to znacznie popawia ich wytrzymalośc na ból.

Po pierwsze, jezeli bylas u lekarza i RTG jasno wykazało ze masz stan zapalny powinien datkowo wysłać na badanie ASO (pobierana jest krew). Jeżeli masz podwyzszony poziom (norma jest chyba jeszcze do 200 jednostek) to zalecam udać się na konstultacje z reumatologiem gdyz mogą to byc pierwsze oznaki choroby. Nie mówię, ze to jest norma, ze podwyzszone ASO = reumatyzm. Przez większość zycia choroba w ogole nei daje o sobie znac. Dopiero przy "przećwiczeniach" moga pokazac sie pierwsze efekty choroby. Nie ma sie jednak co martwic.
Choroba wcale nie jest straszna. większość schorzeń i typów reumatyzmu mozna z powodzeniem wyleczyć Najważniejsze jest aby nie doprowadzic do zbyt dlugo trwajacych stanów zapalnych.

Jeszcze jedno przyszło mi własnie do głowy. Co w ogóle stwierdził lekarz? Bo musiałaś mieć robione RTG aby wykluczyć m.in. kontuzje rzepki (straszny ból) lub co gorsza torebki stawowej (bol nie do wytrzymania). Ale jezeli piszesz, ze masz dośc sporą opuchliznę, to swiadczyć to może własnie o nadwyręzonej lub pękniętej torebce stawowej. Jeżeli nie miałaś prześwietlenia to trochę dziwne... :/ Moja siostra i tata gdy tylko sobie coś ze stawami zrobili to pierwsza czynność -> RTG.

Jesli chcesz wiedziec cos wiecej to pisz.

Komentuj.
Nie obrażaj.

karolca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 10:38   #4
witkie
Przyczajenie

Też maiłam ten problem z przećwiczonymi kolanami i przewlekłe zapalenie. Pan doktor zalecił mi krioterapię, elektrostymulację, olfen doustnie, traumon w żelu i ćwiczenia rozwijające mięśnie czworogłowe ud przez 3 tygodnie. W trakcie terapii kolana mnie jeszcze bolały, ale teraz nie mam z nimi żadnego problemu ( miesiąc po). Pozdrawiam
witkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 12:47   #5
little_princess
Raczkowanie

Uuuuu, kolana moim zdaniem nigdy do konca nie wyleczysz! Ja mialam wszystko..poczawszy od urazu łąkotki, zapalenia wiezadła rzepki...skonczyło się na artroskopii. Kolano leczę od 13-tego roku zycia (teraz mam 19). Mialam rózne zabiegi, jakies lasery, ultradzwieki, zastrzyki i nic! Nadal mam problemy Powinnas przypilnowac lekarza, zeby zrobil Ci wszystkie badania. KAROLCA ma racje Zycze powodzenia!
little_princess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 14:24   #6
m.a.r.t.a
Moderator ślubny

Wink Dot.: zapalenie stawu kolanowego

Strasznie narzekam na ból kolan zwłaszcza przy zmianie pogody, nigdy nie zapomne chwili kiedy w wieku 12 lat poszłam do lekarza z podejrzeniem reumatyzmu a on mnie wysmiał i (tradycyjnie jak kazdy lekarz) stwierdził, że to przez okres dojrzewania, że jeszcze rosne itp.Teraz mineło ponad 10 lat i raz jak mnie zaboli to nawet nie moge noga zginać.Najdziwniejsze jest to ze taki objaw odczuwam tez w nocy.To jest najgorsze..spie sobie smacznie śpie chce sie przekrecić a tu lipa przeszywający ból kolana nie daje czasem spać.W wieku około 16 lat udało mi sie pójsc na prześwietlenie w dniu kiedy miałam strasznie opuchniete kolano ale lekarz nic nie stwierdził i rzekł magiczne słowo "okres dojrzewania, córka jeszcze rośnie", które juz znałam na pamięć. Kilka tygodni temu odczulam nawet ból nadgarstków i palców u rak nic przyjemnego.....jak sobie z tym radze? smaruje maściami, "lekko" gimnatyskuje obolałe częsci ciała i modle sie w duchu,żeby jutro gwałtownie nie zmieniła sie pogoda.Jestem przekonana ze to reumatyzm i az boje sie pomysles co to bedzie na starośc hehe,ale do tego jeszcze kawał czas mi pozostał... Ciesze sie,ze nie jestem sama w takiej sytuacji...
Masz ustaloną swoją datę ślubu? Niedługo czeka Cię kolejna rocznica? Ten kalendarz jest stworzony właśnie dla Ciebie! Wejdź i sama skrobnij parę słów o sobie.Kalendarz obejmuje wydarzenia do 2020 r.

Ta reklama pokazywana jest pod 13 775 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
m.a.r.t.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 20:52   #7
xMarcinx
Przyczajenie

Witam! Moją mame od dluższego czasu strasznie boli kolano. Sama nie wie co dokladnie takiego jej jest. Czy to łękotka czy zapalenie stawu kolanowego. Mama pracuje 8 godz. stojac!!!! Szczerze mowiac troszke boi sie isc do lekarza specjalisty poniewaz obawia sie zlej diagnozy. Kolano mamy bardzo mocno spuchlo! Jest spuchniete od Kolana po częsc lydki. Wczoraj nie mogla tego kolana wyprostowac. Nie moze chodzic. Czasami zdarza nawet sie ze nie moze siedziec!!! Boje sie ze jesli nie zacznie reagowac z tym ( jednym kolanem ) po miesiacu dwoch pracy na stojaco z chora noga bolec zacznie ja drugie kolano. Bardzo prosze o pomoc w tej sytuacji poniewaz chcialbym dowiedziec sie czegos na ten temat. Chcialbym pomoc mamie. Prosze!
xMarcinx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 21:43   #8
mirozlaw
Przyczajenie

jak najszybciej niech mama zgłosi się do reumatologa moze to byc tez przyczyna trybu stojącej pracy zalecam jednak wizytę u specjalisty mam 5 letnia córkę i jest chora na zapalenie stawów idiopatyczne zapalenie stawów wieku rozwojowego dziecko duzo sie nacierpialo
mirozlaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 21:47   #9
mirozlaw
Przyczajenie

do reumatologa a nie na jakies lasery czy lampy to poważna chroba
mirozlaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 23:02   #10
NiColQa14
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1
GG do NiColQa14

Myślę, że mogę usmieścić mój problem w tym temacie

Ból kolana dokucza mi od 5 klasy szkoły podstawowej (już prawie 5 lat). Lekarz powiedział, że to przez okres dojrzewania. Po roku stwierdził to samo. Polecił maści rozgrzewające i tyle. Przez ostatnie 2 lata ból się nasila. Kolano (lewe) czesto jest spuchnięte, a czasem nie mogę go zgiąć. Od jakiegoś czasu dokucza mi ból nad kostką (łydka). Ten obszar jest bardzo spuchnięty i czerwony. Żadne maści, ani nic nie pomaga. Niedawno byłam u lekarza, kazał się zapisać do chirurga. I tu się pojawia problem... Zapisalam się za ponad miesiąc Wcześniej nie było wolnych terminów, a babka i tak mnie ledwo wcisnęła tak szybko.
Miał ktoś może podobny problem? Dodam, że to tylko lewa noga, z prawą się nic, a nic nie dzieje

Stary 2010-05-11, 18:10   #11
magdakppp
Przyczajenie

Hej! Ja takze mam problem z kolanami,a dokladnie jednym( lewym). Od okolo 2 miesiecy z przerwami pobolewalo mnie kolano. W ostatnim czasie bol nie dosc ze jest silniejszy to jeszcze ciągły. Boli mnie cos jakby w środku kolana. Nie wiem co to moze być a w najblizszym czasie nie mam czasu by przejsc się do lekarza. Nie mialam tez specjalnych urazow ktore moglyby spowodowac uszkodzenie. Jednak często jezdze samochodem na dosyc spore odleglosci jako kierowca( wtedy kolano najbardziej dokucza), a także do tej pory raz lub 2 razy na tydzien( od ponad roku) chodzilam na silownie, gdzie najwiekszy nacisk kladlam na nogi... Raz posmarowalam kolano mascia rozgrzewajacą i niestety potem kolano bolalo jeszcze bardziej. Czy ktos moze cos poradzic. Jakies masci badz tez opatrunki i pomoc w okresleniu co to moze byc.
magdakppp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 13:45   #12
Sznuroowka066
Przyczajenie

Ja w nocy z piątku na sobotę (15.01.) obudziłam się z bólem kolana. Myślałam że mi zdrętwiało bo bolało jak zginałam, ale zobaczyłam że mi spuchło. Rano pojechałam do szpitala, a lekarz stwierdził, że to wycinkowe zapalenie stawu kolanowego prawego. Zrobił mi punkcje (wypływała ropa z krwią) i po pewnym czasie ból ustąpił. W poniedziałek byłam na USG i okazało się że mam nadal tam płyn. Do dzisiaj mam spuchnięte, a minęły już 2 tygodnie. Możliwe że mam reumatyzm, ale tego dopiero dowiem się w poniedziałek.
Sznuroowka066 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 20:10   #13
melka67
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Też miałam problemy z kolanem- długie godziny przy komputerze, a potem bieganie (czasem w odwrotnej kolejności). Ani nie było czasu się rozgrzać, ani rozciągnąć porządnie. Chodziłam do ortopedów i nic. Poszłam do świetnego fizjoterapeuty- po dwóch spotkaniach zalecił mi serię ćwiczeń, które skorygowały nieprawidłowe napięcia i jest super! Morał- oprócz ortopedy zalecam wizytę u dobrego fizjo, najlpiej co zdobywał doświadczenie na awfie, bo tam mają przerób
melka67 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości