Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-27, 21:40   #451
Dualstar
Wtajemniczenie

Dot.: Peeling kawitacyjny samodzielnie w domu - co o tym sądzicie?

Też się zastanawiałam nad kupnem tego ja miałam robiony peeling kawitacyjny i do użytku domowego jak najbardziej się nadaje. Po prostu trzeba wiedzieć w jakich kierunkach trzeba to robić .
Przed tym twarz należy oczywiście oczyścić i zwilżyć wodą. Lepsze efekty da jeśli wcześniej zrobi się masaż twarzy- co da jej rozpulchnienie i tym samym przygotuje ją do zabiegu. Skóra musi być cały czas wilgotna więc często trzeba przecierać ją zwilżonym wacikiem.Aparat trzeba uruchomić i nastawić na niskie natężenie, które stopniowo będzie zwiększane.
Osoby o delikatnej, cienkiej skórze tu siła ultradźwięków musi być mniejsza niż w przypadku osób o skórze tłustej i grubej. Szpatułką aparatu przesuwa się bardzo lekko po twarzy omijając delikatne okolice oczu. Po tym peelingu skóra jest bardzo chłonna więc należy najlepiej nałożyć dobraną maseczkę.
Peeling ten ma bardzo duże działanie na skórę.
i należy pamiętać że nie można robić tego długo bo się dziure w skórze zrobi !
przeciwwskazania: ciąża, choroba nowotworowa,rozrusznik i metalowe implanty,nadciśnienie i ropne dermatozy !!!
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 01:36   #452
DevilInside
Raczkowanie

Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

Cytat:
Napisane przez montana32 Pokaż wiadomość
tak jak już pisałam najpierw oczyścić peelingiem kawitacyjnym
Peeling kawitacyjny NIE oczyszcza skóry Pani kosmetyczko!

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko-czy ultradzwieki stosowane w kosmetyce sa takie same jak stosowane w gabinetach fizjoterapii???
Teoretycznie tak, jenakże aparatura do fizjoterapii ma inne głowice, powierzchnie czynną oraz pracuje na innych częstotliwościach.

---------- Dopisano o 01:36 ---------- Poprzedni post napisano o 01:29 ----------

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Dziś pierwszy raz miałam przeprowadzony PK, hm jestem zadowolona z efektu, buźka jest dużo ładniejsza niż po oczyszczaniu manualnym, ale fakt-nie tak oczyszczona.

PK nie usunął wągrów, a na tym najbardziej mi zależało.
Peeling kawitacyjny nie jest alternatywą do kosmetycznego manualnego oczyszczania twarzy. Jeżeli chcesz oczyścic pory z zaskórników to osobiście skłaniałabym sie aby połaczyć mikrodermabrazję z kwasem migdałowym lub salicylowym.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-04-29 o 01:39
DevilInside jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 09:04   #453
kalinka28
Przyczajenie

Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja /wątek zbiorc

DevilInside , ale jeżeli skóra nie jest mocno zanieczyszczona i nie ma jakis wiekszych kłopotów z pryszczami to taki peeling kawitacyjny wystarczy? Chodzi mi o pozbycie się wągrów ze skrzydełek nosa i pozbawienie sie takich małowidocznych krostek z czoła. Czy lepsza w tym wypadku będzie mikrodermabrazja?

Ps. To czemu ma służyc peeling kawitacyjny a czemu mikrodermabrazja?
kalinka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:34   #454
montana32
Przyczajenie

DevilInside !!!!!!

Peeling kawitacyjny - co to takiego? Autor: Redakcja 20.07.2007. Na pytania Internautek odpowiada Urszula Iwanik dyplomowana kosmetyczka, linergistka, w klubie Fitness Mazowiecka13
Kawitacja – to rozbijanie cząsteczek wody za pomocą ultradźwięków. Jest to rodzaj peelingu ultradźwiękami. Za pomocą ultradźwięków możemy wtłaczać ampułki wodne, ale także możemy oczyszczać skórę. W jaki sposób? Otóż poprzez rozbijanie cząsteczek wody na niej. To naprawdę bardzo przyjemny rodzaj peelingu. Jedynie moment, kiedy docieramy do skóry w okolicach uszu – określiłabym to "wrażeniem rozmowy z delfinami” - może wywołać pewnien dyskomfort (pojawia się bowiem dość intensywne piszczenie w uszach). Natężenie, intensywność peelingu jest ustalana indywidualnie.
Peeling kawitacyjny można dodatkowo połączyć z wtłaczaniem różnych substancji aktywnych w ampułkach z wodą i na przykład zakończyć maską algową, która pozwala na jeszcze bardziej dogłębne wnikanie tych składników w skórę.

Przeciwskazania do wykonywania peelingu kalwitacyjnego to:
  • ciąża
  • problemy z sercem
  • wszelkie wstawki metalowe
  • stany zapalne, ropne skóry
Poza tym zabieg polecam niemal każdemu.

mam nadzieję że się troszeczkę Pani douczy

pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Oczyszczanie ultradźwiękowe – peeling kawitacyjny

autor artykułu : Anna Dąbrowska - kosmetolog
kosmetolog; Pracownia Urody i Wizerunku Zielona Pomarańcza; Warszaw

W metodzie tej wykorzystuje się specjalne urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe, które w połączeniu z rozpylaną na skórę w trakcie zabiegu wodą (tonikiem), oddziałują oczyszczająco na powierzchnię skóry.

Na skutek reakcji fal ultradźwiękowych z wodą, dzięki powstaniu różnicy ciśnień, powstaje tzw. fala uderzeniowa. Nazwa brzmi niezbyt przyjemnie, ale odczucia w czasie zabiegu są bardzo pozytywne – fala ta nie jest dla nas odczuwalna, ale w zetknięciu z komórkami naskórka powoduje rozbijanie martwych komórek warstwy rogowej skóry, a także oczyszczenie porów naskórka (z nadmiaru łoju, zrogowaciałych komórek i resztek kosmetyków). Po zabiegu skóra jest czysta, gładka i nawilżona, bez podrażnień. Jest to zabieg bezbolesny odczuwany zwykle jako przyjemny. Kawitacja pozytywnie działa również na głębsze warstwy naskórka, stanowi doskonały wstęp do dalszych zabiegów kosmetycznych (eksfoliacja kwasami i/lub sonoforeza i jonoforeza i inne).

Dodatkowe zalety ultradźwięków to:
• działanie bakteriobójcze: mikrowibracje ultradźwiękowe niszczą drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku oraz stanów zapalnych,
• zmniejszanie przebarwień i zapobieganie ich powstawaniu (poprzez rozbijanie złogów melaniny i blokowanie aktywności tyrozynazy – enzymu biorącego udział w procesie powstawania melaniny),
• zwężanie rozszerzonych porów,
• pobudzanie metabolizmu komórek, krążenia krwi i limfy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

rozrusznik serca, implanty w obrębie obszaru poddawanego zabiegowi, psychiczne i psychosomatyczne choroby, nowotwory skóry, nadczynność i niedoczynność tarczycy, zakrzepowe zapalenie żył, stany gorączkowe.

radzę się podszkolić DevilInside !!!!!!

pozdrawiam

Edytowane przez montana32
Czas edycji: 2009-04-29 o 20:31
montana32 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 23:27   #455
Evita_87
Raczkowanie

przepraszam jesli pytanie dotyczy informacji juz zawartych w wątku, ale narazie nie mam czasu go czytać, a jednak zależy mi na odpowiedzi, Stosuję kurację antybiotykową na zaskórniki od miesiąca, Czy mogę się wybrać na peeling kawitacyjny? dziękuję za odp.
Stary 2009-05-03, 21:19   #456
montana32
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Evita_87 Pokaż wiadomość
przepraszam jesli pytanie dotyczy informacji juz zawartych w wątku, ale narazie nie mam czasu go czytać, a jednak zależy mi na odpowiedzi, Stosuję kurację antybiotykową na zaskórniki od miesiąca, Czy mogę się wybrać na peeling kawitacyjny? dziękuję za odp.

jeżeli na twarzy nie występują rany lub otwarte mieszki ropne to tak ale jeżeli struktura skóry jest naruszona to odradzam.

pozdrawiam
montana32 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 23:07   #457
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
radzę się podszkolić DevilInside !!!!!!

pozdrawiam
A z czego ja sie mam niby podszkolić Przeciez wyraźnie napisałam, że kawitacja nie jest alternatywą do oczyszczania i nie musi mi Pani kopiować elaboratów dotyczących ultradźwięków bo żadnych nowości Pani nie odkryła zresztą mogłabym do nich dopisać całe mnóstwo innych ważnych informacji, które nie sa w nich zawarte.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez kalinka28 Pokaż wiadomość
DevilInside , ale jeżeli skóra nie jest mocno zanieczyszczona i nie ma jakis wiekszych kłopotów z pryszczami to taki peeling kawitacyjny wystarczy? Chodzi mi o pozbycie się wągrów ze skrzydełek nosa i pozbawienie sie takich małowidocznych krostek z czoła. Czy lepsza w tym wypadku będzie mikrodermabrazja?

Ps. To czemu ma służyc peeling kawitacyjny a czemu mikrodermabrazja?
Kalinka zaskórników otwartych (wągrów) napewno się nie pozbędziesz. Jeżeli chodzi o zmiany krostkowe, grudkowe na czole to myślę że po 2-3 zabiegach efekt powinien być zadowalający. Najważniejsza jest pielęgnacja domowa, a wszysteki zabiegi kosmetyczne należy traktować jako dodatek "kondycjonujący" skórę.

Co do kawitacji i mikro - no różnica jest zasadnicza, w głębokości eksfoliacji - mikrodermabrazją można kontrolowac głębokość złuszczania w zalezności od gradacji użytej głowicy, siły nacisku, czasu zabiegu oraz ilości powtórzeń ruchu w jednym miejscu. Kawitacją możemy wykonywac powierzchowny peeling a mikro uzyskać nawet efekt "zdartego kolana". Mamy inne wskazania jeśli chodzi o rodzaj skóry w przypadku tych zabiegów oraz efekt jaki chcemy uzyskać. Mamy równiez dwa rózne efekty oddziaływania na tkanki skórne.

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Stosuję kurację antybiotykową na zaskórniki od miesiąca, Czy mogę się wybrać na peeling kawitacyjny? dziękuję za odp.
A jaki antybiotyk? retinoidy, izotretinoina?

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
jeżeli na twarzy nie występują rany lub otwarte mieszki ropne to tak ale jeżeli struktura skóry jest naruszona to odradzam.

pozdrawiam
Ciekawi mnie co to jest ten otwarty mieszek ropny A wogóle to świetna porada ... równie dobrze mogłabym napisać, że tak jeśli nie ma rozrusznika serca i implantów w miejscu zabiegu... czyli nie ważne jaki antybiotyk ale jeśli nie ma innego p/wskazania to owszem możemy robić wszystko - i ktoś mi sugerował, że należy sie podszkolić.

Czas edycji: 2009-05-03 o 23:12
Stary 2009-05-04, 18:11   #458
kaśka k
Raczkowanie

Hej dziewczyny
w ramach akcji na u-u testowałam dziś peeling kawitacyjny w Der-Med

Jestem super zadowolona...

Byłam tam pierwszy raz ale bardzo mi się podobało i wrócę na pewno.
Bardzo miła i kompetentna obsługa.

Sam peeling bardzo przyjemny, choć nie spodziewałam się spektakularnych efektów, moja skóra wyglada zdecydowanie lepiej.

Czy możecie mi powiedzieć ile takich zabiegów muszę zrobić żeby była znaczna poprawa?
kaśka k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 22:01   #459
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
Czy możecie mi powiedzieć ile takich zabiegów muszę zrobić żeby była znaczna poprawa?
No wg mnie najlepiej by stwierdziła to kosmetyczka, która analizowa stan Twojej skóry i widziała ja "na żywo". Wówczas łatwiej jest zaproponować odpowiedni harmonogram zabiegów. Nie wiem też jakich efektów sie spodziewasz?

Czas edycji: 2009-05-04 o 22:03
Stary 2009-05-05, 09:30   #460
Evita_87
Raczkowanie

A jaki antybiotyk? retinoidy, izotretinoina?

epiduo co 4 dni(już zaprzestaje) i Zindaclin codziennie, epiduo chyba jest z grupy retinoidow, a zindaclin nie wiem
A tak w ogólę to mam bardzo przesuszoną twarz, ale intensywnie nawilżam, nie wiem czy to przeszkoda dla tego peelingu? Czyli wągrów na nosie nie wyciągne przez kawitację? Tylko manualne oczyszczanie?

Edytowane przez Evita_87
Czas edycji: 2009-05-05 o 09:33
Evita_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 15:13   #461
kaśka k
Raczkowanie

wiesz Evito ja byłam na kawitacji narazie tylko raz ale powiem Ci że mam zdecydowanie mniej wągrów, nie widzę wszedzie czarnych paskudnych kropek. Mysle że kawitacja Ci pomoże
Stary 2009-05-05, 15:45   #462
Elliannia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja miałam problem z wągrami przy i na nosie, i na brodzie, a dzisiaj po kawitacji zniknęło I mam skórę jak z efektem photoshopa, co mnie bardzo cieszy

Jak często powinno się wykonywać taki zabieg? Raz na 1,5 miesiąca wystarczy? Nie mam strasznie problematycznej skóry, tylko te wągry nosowe i brodowe :/

A, i zauważyłam jeszcze że zniknęły mi cienie pod oczami, myślałam że to placebo ( ) ale doczytałam w necie że taki efekt daje kawitacja

Elliannia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:26   #463
Evita_87
Raczkowanie

No się napaliłam na to. A ile takie coś kosztuje, pewnie wszystko zależy od miasta i renomy salonu
Stary 2009-05-05, 18:38   #464
Elliannia
Zakorzenienie

Tyle cen ile salonów i miast - dowiedziałam się że w Kielcach sam peeling kosztuje 20 zł w najtańszym salonie, w Krakowie najtańszy jest za 50 zł (w każdym razie tak w necie znalazłam, bo oczywiście nie dzwoniłam do wszystkich salonów :P). Oczywiście można dobrać ekstra opcje, czyli z serum, z maską, no ale oczywiście za to się dopłaca. Ja miałam sam peeling (w sumie za darmo, bo salon w którym byłam dopiero planuje to wprowadzić do oferty i sprawdza czy byłoby zainteresowanie ), i efekty są widoczne gołym okiem i gołym palcem, a znowu na jednym forum spotkałam się ze stwierdzeniem, że kawitacja bez serum to jak kupno auta bez opon, więc opinie są podzielone

Ja na swoje wągry i zaskórniki próbowałam działać w domu, różne maski, peelingi kupowane w kosmetycznym albo robione samemu, i nic nie działało, a w sumie wydałam na te 'zabiegi' kilkukrotną wartość kawitacji, po której faktycznie cera jest zupełnie inna

Stary 2009-05-06, 13:15   #465
kaśka k
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Ja miałam problem z wągrami przy i na nosie, i na brodzie, a dzisiaj po kawitacji zniknęło I mam skórę jak z efektem photoshopa, co mnie bardzo cieszy

Jak często powinno się wykonywać taki zabieg? Raz na 1,5 miesiąca wystarczy? Nie mam strasznie problematycznej skóry, tylko te wągry nosowe i brodowe :/

A, i zauważyłam jeszcze że zniknęły mi cienie pod oczami, myślałam że to placebo ( ) ale doczytałam w necie że taki efekt daje kawitacja

Wiesz mi pani w Der -Med poiwedziała że najlepsze efekty są kiedy chodzisz na cała serię 6-8 peelingów najlepiej dwa razy w tygodniu
Stary 2009-05-06, 14:04   #466
Elliannia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaśka k Pokaż wiadomość
Wiesz mi pani w Der -Med poiwedziała że najlepsze efekty są kiedy chodzisz na cała serię 6-8 peelingów najlepiej dwa razy w tygodniu
To może od cery zależy, bo mi powiedziała że można zrobić serię, ale że z moim pyszczkiem wystarczy tak standardowo

Stary 2009-05-06, 19:08   #467
Elliannia
Zakorzenienie

Dot.: peeling kawitacyjny

Cytat:
Napisane przez aga24zuzia Pokaż wiadomość
a mi powiedziala ze raz na pol roku!!! a bylam przed chwila na PK
To wszystko zależy od stanu cery, niektórym jest potrzebna seria 6-8 zabiegów (dwa razy na tydzień chodzić), a później utrzymywać efekt raz na miesiąc, półtora, a niektórym wystarczy od razu raz na miesiąc W każdym razie tyle się w Der Medzie dowiedziałam, wczoraj byłam pierwszy raz - u mnie wystarczy raz na miesiąc, bo mam problem tylko z czarnymi kropkami na nosie i zaskórnikami na brodzie

Stary 2009-05-06, 20:41   #468
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Dot.: peeling kawitacyjny

Cytat:
Napisane przez aga24zuzia Pokaż wiadomość
a mi powiedziala ze raz na pol roku!!!
To tak jakby ktoś powiedział, że powinnaś raz na pół roku robić zwykły peeling twarzy.
Wszystko zależy od kondycji skóry. Można go robić tak często jak tylko potrzeba (oczywiście jeżeli nie ma przeciwwskazań).
Stary 2009-05-07, 12:00   #469
gabisun
Zakorzenienie

też mogę polecić gabinet der-med. Peeling kawitacyjny pomoże komus kto nie zbyt dużych problemów ze skórą, jeśli ktos chce usunąć ślady po trądziku, plamki, dziury to najlepsza będzie mikrodermabrazja lub laser. Laser działa silniej i żeby były efekty wystarczą 2-3 zabiegi.
gabisun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 13:12   #470
Elliannia
Zakorzenienie

Gabi, mi się wydaje (w każdym razie z tego co czytałam) że mikrodermabrazja jest ciut bardziej inwazyjna, bo 'ściera' naskórek ;>

Stary 2009-05-08, 09:56   #471
gabisun
Zakorzenienie

Cytat:
Gabi, mi się wydaje (w każdym razie z tego co czytałam) że mikrodermabrazja jest ciut bardziej inwazyjna, bo 'ściera' naskórek ;>
no właśnie,ściera naskórek ,a laser działa wgłąb skóry. Koleżanka miała robiony laser, przez tydzień miała czerwoną twarz, a skóra schodziła jej płatami i ponoć bolało, od razu lekarz przepisuje specjalne maści. Po 2 tygodniach miała skóre jak u niemowlaka już nie było widać dziur po trądziku. Potrzebowała 3 zabiegów, a lekarz powiedział że mikrodermabrazje by musiała zrobić około 7 albo i więcej żeby uzyskać taki efekt. Ale laser jest dla kogoś kto ma duże problemy z cerą np. ślady po trądziku.
gabisun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 15:34   #472
Evita_87
Raczkowanie

A powiedzcie mi znawczynie kochane jaki zabieg jest najlepszy w przypadku zaskórników zamkniętych i otwartych oraz wągrów na nosie? Wiadomo, że jak pojde do kosmetyczki to może nawciskać biednej naiwniaczce różne kity i zedrze ze mnie kasę, a wy mi powiecie szczerze , więc czekam na opinie
Stary 2009-05-08, 22:10   #473
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
A powiedzcie mi znawczynie kochane jaki zabieg jest najlepszy w przypadku zaskórników zamkniętych i otwartych oraz wągrów na nosie? Wiadomo, że jak pojde do kosmetyczki to może nawciskać biednej naiwniaczce różne kity i zedrze ze mnie kasę, a wy mi powiecie szczerze , więc czekam na opinie
Wągry to zaskórniki otwarte - tak na marginesie

A na Twój problem odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa na 1 miejscu.
Stary 2009-05-09, 09:07   #474
Evita_87
Raczkowanie

Myślę , że mojej pielęgnacji nic nie mogę zarzucić, poza tym mam masc dermatologiczna , ale wszystko srednio pomaga. Podobno te zaskorniki biorą się z wadliwej konstrukcji tych gruczolow, kanalikow czy czegos tam w skorze
Stary 2009-05-11, 00:37   #475
Elliannia
Zakorzenienie

Oh, ileż to ja się w młodości nachodziłam na tradycyjne, a później przez dwa tygodnie nie mogłam na siebie patrzeć, bo wyglądałam gorzej niż przed oczyszczaniem, ale 'po kilku zabiegach będzie pięknie'. Po 1,5 roku jeżdżenia do kosmetyczki na czyszczenie odpusciłam

Stary 2009-05-11, 16:22   #476
Evita_87
Raczkowanie

Cytat:
Oh, ileż to ja się w młodości nachodziłam na tradycyjne, a później przez dwa tygodnie nie mogłam na siebie patrzeć, bo wyglądałam gorzej niż przed oczyszczaniem, ale 'po kilku zabiegach będzie pięknie'. Po 1,5 roku jeżdżenia do kosmetyczki na czyszczenie odpusciłam
i jak teraz oczyszczasz buzke?
Stary 2009-05-11, 17:21   #477
Elliannia
Zakorzenienie

Evita, mi pryszcze zeszły po rozpoczęciu stosowania tabletek anty Diane 35- wcześniej byłam obsypana wszędzie, dekolt, plecy, szyja, twarz. Pózniej pojawiały mi się tylko czarne kropki na nosie i zaskórniki na brodzie, czasami jakiś pojedynczy pryszcz, a ostatnio jak zmieniłam tabletki to to na nosie i na brodzie zaczęło być bardziej widoczne. Tak to robiłam raz na tydzien peeling na twarz, używałam kremów do skóty mieszanej, matujących bo świecenie zostało. A trafiła mi się kawitacja za free, to skorzystałam i teraz są praktycznie niewidoczne te na nosie i brodzie, zobaczę na jak długo

Stary 2009-05-12, 17:48   #478
masaki
Rozeznanie

witam
Pani Dermatolog zaleciła mi manualne oczyczszczanie twarzy u kosmetyczki. Dwa razy wykonałam takie. Jednak ostatnio poczytałam nieco na ten temat i dużo osób odradza taki zabieg.
Mam cerę trądzikową, zmiany ropne (kilka), dużo przebarwień, cera odwodniona.
Proszę o informacje i zalecenia. Jestem umówiona na piątek do kosmetyczki. Nie chciałabym sobie zaszkodzić.
Pozdrawiam
masaki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 21:55   #479
LenaFire
Przyczajenie

Dziewczyny, a czy możecie mi polecieć dobrą kosmetyczkę lub salon, gdzie by mi dobrze doradzili co mam ze swoją skórą robić, w Warszawie na Bródnie/Targówku????ewentualnie coś też w Toruniu...

szczerze powiem, nigdy nie chodziłam do kosmetyczki, a zabiegi oczyszczania twarzy robiłam w domu - cieniutką igłą, wcześniej zdezynfekowaną, przekuwałam zaskórniki, delikatnie wyciskając je (również pryszcze), przecierałam spirytusem/tonikiem itp....czasami jak się udawało wycisnąć do końca - to szybko się goiło wszystko i po kilku dniach-lepsza skóra, ale zazwyczaj...ech!wiem, że sama nie powinnam była tego robić, więc teraz chcę się odzwyczaić i mam nadzieję że pomoże mi w tym profesjonalista.....

boję się iść do pierwszego lepszego salonu....
LenaFire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 11:36   #480
thecla
Raczkowanie

masaki myślę że dobrze zrobionego oczyszczania manualnego nie masz się co obawiać, kawitacja nie jest w stanie usunąć grudek, takich głębszych pryszczy, ja żeby pozbyć się zaskórników, kilku grudek i stanów zapalnych miałam najpierw robione ultradźwięki a później oczyszczanie manualne tego co zostało i znowu ultradźwięki żeby zamknąć pory- po 2 takich sesjach mam teraz spokuj i robie peeling migdałowy na przebarwienia

thecla jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kawitacja, peeling, peeling kawitacyjny

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości