Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-16, 21:21   #781
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

_Balba_ pierwszy raz widzę aby po oczyszczaniu kawitacyjnym coś takiego się porobiło, u mnie po oczyszczaniu manualnym po 2 dniach to wygląda o wiele lepiej. Mam nadzieję że zrobiła Ci maskę ściągającą po kawitacji? i wtłoczyła ampułkę odpowiednią do tego problemu skórnego? Spróbuj zamiast smarowania maścią cynkową, używać termention miejscowo na te zmiany skórne. A może poszłabyś jutro to tej kosmetyczki i jej się spytała "co to jest na twojej twarzy?". Na pewno dobrze by ci zrobiła seria darsonwalu, który wysuszył by ci te zmiany skórne i szybciej by się zaczęły goić. Możesz spróbować kupić też glinkę zielona i zrobić sobie maseczkę z niej (podaje ci takie najprostsze i najtańsze rozwiązania).

A co to słów pani kosmetyczki że usunęła ci podskórne wągierki to , brak mi słów. Kawitacja tego nigdy nie zrobi. Chyba że ona co innego miała na myśli mówiąc podskórne. Prawda jest taka że kawitacja nawet czarnych zaskórników nie ruszy, lekko nie spłyci że będę jaśniejsze ale nie ma mowy o ich oczyszczeniu.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2011-01-16 o 21:23
Lowczyni jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:39   #782
_Balba_
Rozeznanie

Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że zrobiła Ci maskę ściągającą po kawitacji? i wtłoczyła ampułkę odpowiednią do tego problemu skórnego? Spróbuj zamiast smarowania maścią cynkową, używać termention miejscowo na te zmiany skórne. A może poszłabyś jutro to tej kosmetyczki i jej się spytała "co to jest na twojej twarzy?". Na pewno dobrze by ci zrobiła seria darsonwalu, który wysuszył by ci te zmiany skórne i szybciej by się zaczęły goić. Możesz spróbować kupić też glinkę zielona i zrobić sobie maseczkę z niej (podaje ci takie najprostsze i najtańsze rozwiązania).
A co to słów pani kosmetyczki że usunęła ci podskórne wągierki to , brak mi słów. Kawitacja tego nigdy nie zrobi. Chyba że ona co innego miała na myśli mówiąc podskórne. Prawda jest taka że kawitacja nawet czarnych zaskórników nie ruszy, lekko nie spłyci że będę jaśniejsze ale nie ma mowy o ich oczyszczeniu.
Nie zrobiła mi maski. Nie wtłaczała ampułki. Przemyła twarz tonikiem, no i wmasowała krem.
Jakbym jutro poszła, to na pewno mi powie, że zejdzie, bo przecież ja się nie znam.
Na środę jestem zapisana na następne oczyszczanie k. A na pon na jeszcze jedno i sonoforezę. Zrezygnować z tego?
Zaraz Ci wkleję zdj. lepszej jakości.
/study at the University of Economics/
_Balba_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:44   #783
_Balba_
Rozeznanie

Wklejam zdj., mam nadzieję, że teraz będzie widać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zz.jpg (21,9 KB, 230 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zzzz.jpg (23,5 KB, 249 załadowań)
Stary 2011-01-16, 22:08   #784
Lowczyni
Zakorzenienie

_Balba_ dziękuje za zdjęcia ale one są nie ostre znów, może zbyt blisko robisz zdjęcie?
A teraz po kolej. Z tego co widzę to jest to trądzik grudkowo zaskórnikowi i żaden peeling kawitacyjni ci nie pomoże. Na początku wybrałabym się do dermatologa. A jeśli nie to raczej manualne oczyszczanie z prawdziwego zdarzenia z 2 maskami (ściągającą i łagodzącą) i dodatkowo wtłoczona ampułka do wyregulowania pracy gruczołów łojowych itd (typowa do cery trądzikowej). Od razu mówię (piszę) że jest to zabieg do wielokrotnego regularnego powtórzenia i walka z trądzikiem trochę trwa (około pół do roku czasu).
Nie widzę sensu robić peeling kawitacyjny w okresie krótszym niż tydzień, bo u Ciebie to chyba będą 5 dni. Peeling kawitacyjny jest baaaardzo delikatnym oczyszczaniem i można go robić co tydzień ale nie widzę sensu u ciebie. Poza tym jak się robi peeling kawitacyjny to powinno się po nim użyć darsnwalu, wtłoczyć ampułke dopowiednią i na to maskę. Chyba że ty się umówiłaś na sam peeling kawitacyjny (oczywiście sam jest bardzo tani). Ale prawdę mówiąc kosmetyczka powinna Cię uświadomić że z takim problemem skórnym jak Ty masz to po pierwsze nie powinno się wykonywać samego peelingu (bardzo mały skutek), a jak bardzo oszczędza to mogła ci chociaż założyć maskę kremową. Ehhh szkoda mówić. Nie masz w okolicy innej kosmetyczki, albo znajomą która by ci poleciła swoją sprawdzoną.
Ja na twoim miejscu poszukałabym dermatologa, możesz też przejść się po zakładach i spytać się gdzie wykonują sam darsonwal. Wtedy zrób go codziennie przez 10 dni.
Z kosmetyczki tej u której byłaś bym zrezygnowała, a na pewno wywalenie pieniędzy jest kolejny peeling kawitacyjny i jonoforeza. Sądzę że dlatego twoja buzia wygląda tak jak wygląda bo po pierwsze ten peeling tylko skórę podrażnił (oczyściła ja minimalnie) i na dodatek nie miałaś żadnej maski łagodzącej.
Stary 2011-01-16, 22:24   #785
_Balba_
Rozeznanie

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź! Rozumiem, to teraz na pewno zapiszę się do dermatologa. Zadzwonię, lub pójdę jutro do "salonu kosm." i odmówię reszty zabiegów. Nie ma szansy na porządne oczyszczanie manualne. Jeszcze jak byłam w gimnazjum robiłam i mój stan się pogarszał, poza tym pozostały mi blizny. Kosmetyczka nic nie powiedziała mi o ampułkach, u nich kawitacja to tylko kawitacja...

Jestem załamana. A czy po maseczce z zielonej glinki nie rozniesie mi sie to na twarzy?
Nie słyszałam, żeby u mnie w okolicy wykonywali Darsonwal. Ale popytam. Co jeszcze mogłabym zrobić, aby zmniejszyć te straszne wypryski? Nałożyłam punktowo termentiol, tj. napisałaś. Chciałabym do soboty to maxymalnie zmniejszyć.

Czy jak np. pomaluje się podkładem do szkoły to nie pogorszy sytuacji?
Stary 2011-01-16, 22:37   #786
Lowczyni
Zakorzenienie

Darnonwal jest to jak gdyby część zabiegu oczyszczania twarzy. Ale można go wykonać też oddzielnie trwa od 7-10 minut. A bardzo ładnie goi się po nim buzia (zabija wirusy, bakterie, grzyby, delikatnie podszusza skórę).

Nie martw się maską z glinką zieloną, na pewno nic ci po niej nie będzie i nic się nie rozniesie. Wyrób ją z wodą na konsystencję gęstej śmietany, nałóż na buzie i czekaj aż wyschnie i zmyj. Wydawało mi się że gdzieniegdzie (na zdjęciu) masz stany zapalne(broda)?. Jeśli robisz peeling ziarnisty to zrezygnuj z niego (przy stanach zapalnych)a przejdź na enzymatyczny.

Zazwyczaj w salonach można wykonać samą kawitację ale najczęściej jest to jako zabieg oczyszczania kawitacyjnego który składa się z poszczególnych elementów/faz (m.in peelingu, peelingu kawitacyjnego, darsonwalu - jeśli jest taka potrzeba, ampułki wtłoczonej sonoforezą, maski kremowej albo algowej, albo też obydwie).

Szkoda że po oczyszczaniu manualnym zostawały ci ślady. Może to też kwestia czy był odpowiednio wykonywany.
Spróbowałabym w takim razie kwasy np: pirogronowy lub migdałowy. Oczywiście jako pełny zabieg. Nie będę się tutaj rozpisywać dlaczego ten kwas a nie inny, bo musiała bym zrobić/napisać Ci cały wykład na temat tego rodzaju trądziku (a tak na prawdę o tym wszystkim powinnaś się dowiedzieć od kosmetyczki)
A najlepiej idź do dermatologa po wybraniu leków przepisanych przez niego dopiero można zacząć chodzić do kosmetyczki
A co do fluidu zrezygnowałabym z niego całkowicie, bo tylko zapycha ci pory skóry, jeśli już to oprósz twarz pudrem sypkim.

Oprócz termentiolu, maski z glinki zielonej, ja pokusiłabym się jeszcze do kupienia żelu do mycia twarzy Acne Mineralne (apteka). Jest tani, starczy ci na długo do mycia twarzy i co jest bardzo ważne możesz a wręcz powinnaś go nakładać punktowa na zmiany które ci wyskakują. Możesz sobie o nim poczytać na wizażu. Acha jeszcze jedno unikaj jak ognia kosmetyków które zawierają alkohol.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2011-01-16 o 22:41
Stary 2011-01-16, 22:48   #787
_Balba_
Rozeznanie

Peelingów absolutnie nie stosuję. Ani ziarnistego, ani enzymatycznego. W ogóle nie stosuję "drogeryjnych" kosmetyków. Tylko aloesowy tonik do twarzy.

Postaram się kupić maskę i Acne M jutro. A co myślisz o kremie Nivea? Smaruję nim policzki, strefę T omijam. Mam z niego zrezygnować?

Po wizycie u dermatologa na pewno napiszę, co powiedział i przepisał...

Szkoda, że Kielce są daleko ode mnie! ;( Taką kosmetyczkę jak Ty to ze świeczką szukać...
Stary 2011-01-16, 22:57   #788
Lowczyni
Zakorzenienie

Dziękuje bardzo za komplement faktycznie mam troszkę bzika na punkcie kosmetyki pielęgnacyjnej ale zdaje sobie sprawę że czym więcej wiem tym wydaje mi się że jeszcze daleko do końca. I tak będzie bo w tym zawodzie trzeba się szkolić całe życie a i tak czasem człowieka nie raz coś zaskoczy (oby tylko pozytywnie hihi)

Jeśli nie używasz absolutnie peelingów to czas zmienić zdanie Musisz używać peelingu. Jeśli masz zmiany zapalne raz w tygodniu enzymatyczny. Regularne ściąganie/pozbywanie się martwego naskórka ułatwia skórze odpychanie, nie zapychają się tak pory, szybciej wchłania co to co na nakładasz na skórę itd.
Jeśli używasz kremu nivea (tego zwykłego niebieskiego?) to przestań bo on zawiera wodę a wiesz co się stanie jak będzie minusowa temperatura.
Tonik do twarzy powinnaś używać albo do cery tłustej (nic nie napisałaś jaką masz cerę)albo mieszanej. Krem do tego samego rodzaju skóry: dobry byłby z dodatkiem kwasów owocowych. To że krem jest do cery mieszanej nie znaczy że nie może być nawilżający(może a wręcz powinien) Skórę tłusta/mieszaną również trzeba nawilżać.
Stary 2011-01-16, 23:07   #789
_Balba_
Rozeznanie

To tylko o Tobie bardzo dobrze świadczy, że się rozwijasz w swoim kierunku, a nie spoczywasz na laurach.

Mam cerę mieszaną. Tzn. tak twierdzi moja kosmetyczka. Ale czytałam tez na ten temat i raczej się zgadza. Czy ten peeling enzymatyczny. kupię w drogerii mogłabyś polecić jakiś, no i jeszcze jakiś tonik i krem?
Tak, tak używałam kremu tego niebieskiego, bardzo dobrze wiedzieć, że nie nadaję się, szczególnie na zimę, aż mnie zdziwiłaś.
Użwałam niedawno też TEJ papki kosmetycznej- Jadwiga.

Dlaczego Polak mądry dopiero po szkodzie...
Stary 2011-01-16, 23:47   #790
BlackCat1990
Rozeznanie

Lowczyni: po Twojej lokalizacji wnioskuję, że jesteś z Kielc, ale z nadzieję piszę: czy mozesz polecic jakiś godny zaufania salon kosmetyczny/dermatologiczny z prawdziwego zdarzenia w Warszawie?
Moja dermatolog ma takigabinet z calym zapleczem itp ale nie byłam tam jeszcze a nikt z moich znajomych nie jest w stanie polecic mi kogos zufanego
Pozdrawiam.

_Balba_ : ja zawsze gdy mam jakieś podrażnienie, pryszcz, gulę, zadrapanie smaruję to uniwersalnym, łagodzącym Alantanem Krem (kosztuje 8-12zł) wg mnie pmoglabys posmarowac te czerwone miejsca, na pewno by złagodził.. Ale może Lowczyni się wypowie jesli się mylę. U mnie po prostu ten krem skutkuje (*PUNKTOWO!)
Stary 2011-01-17, 10:47   #791
Lowczyni
Zakorzenienie

BlackCat1990 napisałam właśnie sms do koleżanki która pracuje od wielu lat jako kosmetyczka w Warszawie który salon by mi poleciła. ja tak jak przepuszczałaś pracuje w Kielcach. Ale jak ją znam to na pewno będzie mi się pytać co Cie interesuje konkretnie, jaki problem?

_Balba_
ja ogólnie odradzam kosmetyki drogeryjne. Ale nie wiem jaką dysponujesz zasobnością portfela. Więc możesz kupić kosmetyki z firmy Clarena (do dostania w salonach kosmetycznych), ale wcześniej zawsze poproś o próbki. Powinni ci je dać bez żadnego problemu, bo każdy salon ich dostaje za darmo tyle ile tylko chcę więc łaski Ci żadnej nie robią dając. Jeśli nie ten to inny salon, może jest lepiej zaopatrzony. Z Clareny polecam Ci tonik antybakteryjny (koszt 35 zł),krem antybakteryjny (72 zł) i peeling z kwasami (44 zł ale pojemność 100ml). Peeling ma drobinki i kwas, więc radziłabym ci go nakładać na buzie i nic nie trzeć (jeśli masz stany zapalne) tylko odczekać około 10 minut i zmyć.
Dobrą też firmą jest La Roche Posay cała seria do cery tłustej i trądzikowej. I ten sam motyw idziesz do apteki i prosisz o próbki. To nie są tanie rzeczy i ciężko wydać w ciemno kupę kasy nie wiedząc czy ci wogole dany kosmetyki spasuje. Zdażają się dobre promocje z tej firmy, albo całe zestawy za o wiele mniejsza cenę. Kosmetyki tej firmy mają dobry skład (bo ja tylko na to patrze) i fajnie że mają np: krem kojąco nawilżający do skóry tłustej uwrażliwionej. Nie testowałam tych kosmetyków na sobie bo jestem sporo od was starsza i mam suchą skórę ale z tej firmy uwielbiam krem pod oczy z witaminą C i wiem że wiele młodych dziewczyn jest z niej zadowolona.
Stary 2011-01-17, 15:56   #792
BlackCat1990
Rozeznanie

Lowczyni: na stronie 26 zalaczylam zdjęcia mojego obecnego stanu skóry, biore leki(differinin po ktorym mam wysyp grudekz ktorym sobie nie radze) wiec nie wiem czy mozna coś tutaj z zakresu kosmetyki robić. Przyznam się, że jestem zupełnie zielona a moze sa jakies zabiegi, łagodzace dzieki ktorym stan skóry poprawia się nawet podczas uzywania leków powodujacych poczatkowo wysyp

Na plecech mam mniejszy tradzik, ale za to bardzo duzo blizn takich białych, plaskich i derm proponowała mi piling Easy Peel lub jakis kwasami, cena u niej to 350zł zastanawiam sie czy ta cena nie jest zbyt wygórowana?
Chciałabym coś co pomoze mi zlikwidowac blizny na plecach i cos lagodzacego - odpowiedniego na twarz
Stary 2011-01-17, 16:52   #793
Lowczyni
Zakorzenienie

BlackCat1990 Co do wysypu do lekach to normalne, skóra ci się po prostu oczyszcza i trochę to potrwa.
Na tą chwilę ja skupiłabym się na leczeniu tymi lekami co robisz i nie szukała ani kosmetyczki ani nowego dermatologa. Możliwe że po lekach ci wszystko minie
Złuszczanie kwasami jestem jak najbardziej za (twarz i plecy). Jeśli chodzi o cenę no cóż na Kielce to sporo na Warszawę to chyba normalna cena zwłaszcza jeśli to są plecy. Nie zapominajmy że to duży obszar.
Stary 2011-01-17, 21:22   #794
_Balba_
Rozeznanie

Byłam dziś ui kosemtyczki, która robiła mi oczyszczanie. Była w szoku, że to powychodziło mi na twarzy. Mówiła, że nie spodziewała się tego efektu. Kazała smarować papką kosmetyczką i mówiła, że zejdzie...

Kupiłam tą maskę z zieloną g. którą poleciłaś. Już dziś zrobiłam. A poza tym przesiedziałam dzień z maską cynkową.
A co myślisz Lowczyni o tym Alantan kremie?
Stary 2011-01-17, 21:42   #795
Lowczyni
Zakorzenienie

Nie widzi mi się ten alantan bo zawiera między innymi wazelinę, lanolinę olej parafinowy. To są składniki które mogą Cię zapychać. Wiesz co nie przesadzaj też z maścią cynkową żebyś tak nie przesuszyła naskórka że zacznie Ci się bardzo łuszczyć. Przegięcie w żadną stronę nie jest wskazane.
Tutaj masz skład papki trądzikowej Jadwigi: Aqua, Kaolin, Zinc Oxide, Talc, Camphor. Używasz to samo bo maść cynkową a cynk jest w papce(zinc oxide), używasz glinki zielonej a to nic innego jak kaolin. Więc zdecyduj się na coś

Stary 2011-01-17, 21:52   #796
_Balba_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Nie widzi mi się ten alantan bo zawiera między innymi wazelinę, lanolinę olej parafinowy. To są składniki które mogą Cię zapychać. Wiesz co nie przesadzaj też z maścią cynkową żebyś tak nie przesuszyła naskórka że zacznie Ci się bardzo łuszczyć. Przegięcie w żadną stronę nie jest wskazane.
Tutaj masz skład papki trądzikowej Jadwigi: Aqua, Kaolin, Zinc Oxide, Talc, Camphor. Używasz to samo bo maść cynkową a cynk jest w papce(zinc oxide), używasz glinki zielonej a to nic innego jak kaolin. Więc zdecyduj się na coś
To nie będę stosowała tej papki. Zostanę przy glince.
Stary 2011-01-17, 21:53   #797
BlackCat1990
Rozeznanie

ja alantan stosuje tylko punktowo, bałabym się go uzywac na cala twarz.
punktowo b ladnie łagodzi stany zapalne
Stary 2011-01-17, 22:01   #798
Lowczyni
Zakorzenienie

Balba jeśli masz Pantenol w spray to też możesz go stosować punktowo.
A alantan na swoją odpowiedzialność w myśl zasady"co za dużo to ..."

BlackCat1990 ja go stosowałam ale na trudno gojące się rany, na zranienia, przecięcia.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2011-01-17 o 22:15
Stary 2011-01-19, 18:43   #799
vivisekcja
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Dot.: Re: Oczyszczanie ultradźwiękowe

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
dziewczyny, gdzie taki zabieg mozna przeprowadzić w Wawie? ppzdrawiam
Można robić u Anny Zajdel w warszawiance - ja wprawdzie nigdy tego nie robiłam, ale znam ten salon i polecam, jest bardzo przyjemny. Moja koleżanka (z resztą od niej się dowiedziałam w ogóle o pani Ani) była bardzo zadowolona z tego peelingu, mówiła, że ostatni raz taką gładką skórę miała w niemowlęctwie Robią tam najpierw takim rozpulchniającym i znieczulającym skórę specyfikiem, no i potem gładko idzie
vivisekcja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 20:43   #800
perfect0nly
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Balba_ Pokaż wiadomość
Wklejam zdj., mam nadzieję, że teraz będzie widać.

Twoje zmiany są zbyt zaognione na wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Każdy lekarz (nawet taki, który chciałby zarobić na peelingach chemicznych (lekarskich) w swoim gabinecie najpierw zastosowałby leki, które uspokoją cerę. Po pierwsze - lekarz, po drugie (zanim rozpoczniesz leczenie) Pasta Lassari punktowo, a jak czytam te 'złote rady' o kosmetykach clareny to mi ręce opadają..
perfect0nly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 20:51   #801
ckin2u
Zakorzenienie

Balba - mi po peelingu kawitacyjnym ostatni zostalo takie samo cs na brodzie jak masz Ty! mialam nie ciekawa brode ale po peelingu mam jeszcze gorzej i fakt ja tez bylam na samym peelingu bez niczego wiecej..
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 21:37   #802
Lowczyni
Zakorzenienie

perfect0nly ja rozumiem że nie lubisz firmę Clarena, ale nie każdy ma takie samo zdanie jak ty. Wielu osobom w problemach skórnych pomaga. Poleciłam dziewczynie nie tylko tą firmę. Ponadto radzę przeczytać 1 nr LNE tam jest pięknie wytłumaczony problem z trądzikiem i co się dzieje podczas ciągłego wysuszania. No chyba że brałaś udział w sympozjum które się odbywało na ten sam temat w Krakowie w listopadzie?

Odradzam ciągłe stosowanie punktowo maści cynkowej bo skórę się przesuszy, zacznie się łuszczyć a w długofalowym odstępie czasu zacznie się nadprodukcja sebum przez gruczoł. Gdyż wciąż dostawał sygnał z naskórka że jest go za mało.

Na szczęście każdy z nas ma wolny wybór co chce stosować lub czego nie
Stary 2011-01-21, 11:35   #803
perfect0nly
Raczkowanie

Mam 7 lat doświadczenia w leczeniu swojej skóry trądzikowej i wiedzę, której nie da mi żadna konferencja, gdzie głównym punktem jest picie kawy.
Poleciłam Pastę Lassari, ponieważ najlepiej zachowuje się na skórze, nie warzy, zawiera kw. salicylowy i zasugerowałam punktowe stosowanie przed wizytą u lekarza, doraźnie. Właśnie po to, aby zasuszyć aktywne zmiany. Te, które widać na zdjęciach kwalifikują się do leczenia.
Nie zależy mi na wywoływaniu konfliktu, bo nie temu służy forum. Jednak nie każda kosmetyczka powinna się wypowiadać na każdy temat
perfect0nly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:41   #804
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez perfect0nly Pokaż wiadomość
Nie zależy mi na wywoływaniu konfliktu, bo nie temu służy forum. Jednak nie każda kosmetyczka powinna się wypowiadać na każdy temat
Czy to było coś a propo moich wypowiedzi? Wiesz tyle lat co ty masz doświadczeń w leczeniu trądziku ja posiadam o wiele więcej lat nie tylko praktyki (również ze swoją skórą, swego czasu trądzikową), ale wiedzy teoretycznej.

Ale przecież nie o to chodzi na forum aby się sprzeczać ale komuś pomóc. A z czyjej formy pomocy ktoś wybierze to jego indywidualny wybór

A co do picia kawy na konferencji hmm to chyba byłyśmy na innych bo akurat na tych co ja uczestniczę kawy nie było.
Stary 2011-01-21, 18:20   #805
emmagirl
Raczkowanie

Czy hydrodermabrazja jest zabiegiem b. inwazyjnym Czy po niej mogą powstać podrażnienia lub zniszczenie zdrowej skóry (nawet jakby się ktoś postarał)? Czy można ją wykonywać przed ważnym wyjściem bez obawy o podrażnienia ? Czy upora się ze suchymi skórkami i drobnymi nierównościami ? Czy choć trochę pomoże na wągry? Czy trzeba nakładać po niej filtr (nawet jak się cały dzień przebywa w domu )? Przepraszam że tyle pytań ale boję się zepsuć cery a zrezygnowałam z kawitacji bo wiele osób pisze wręcz o pogorszeniu niż poprawie
emmagirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 13:29   #806
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez emmagirl Pokaż wiadomość
Czy hydrodermabrazja jest zabiegiem b. inwazyjnym Czy po niej mogą powstać podrażnienia lub zniszczenie zdrowej skóry (nawet jakby się ktoś postarał)? Czy można ją wykonywać przed ważnym wyjściem bez obawy o podrażnienia ? Czy upora się ze suchymi skórkami i drobnymi nierównościami ? Czy choć trochę pomoże na wągry? Czy trzeba nakładać po niej filtr (nawet jak się cały dzień przebywa w domu )? Przepraszam że tyle pytań ale boję się zepsuć cery a zrezygnowałam z kawitacji bo wiele osób pisze wręcz o pogorszeniu niż poprawie
Postaram Ci się pomóc, aczkolwiek sama nie wykonuje hydrodermabrazji. (tylko mikrodermabrazję korundową). Każda mikrodermabrazją może być wykonana bardzo głęboko (aż do spowodowania powstania strupków) i bardzo delikatnie. To wszystko zależy jakie ciśnienie, odległość wybierze kosmetyczka. Ogólnie mikro można wykonać przed ważnym wyjściem. Musisz tylko powiedzieć kosmetyczce że masz wązne spotkanie i zabieg ma zrobić delikatnie. Inaczej niż gdy chcemy pozbyć się przebarwień, głębokich zmarszczek. Upora ci się z nierownościami i suchymi skórkami na pewno, z wągrami różnie bywa, najczęściej są płytsze, jaśnieszje i mniej widoczne, ale wciąż tkwią w skórzę i najlepiej pozbyć się ich manualnie.
Co do stosowania filtrów to jak najbardziej trzeba je stosować. Piszesz że siedzisz w domu, chcesz przez to powiedzieć że wogóle tygodniami nei wychodzisz z mieszkania?
Mam nadzieję że coś pomogłam
Stary 2011-01-27, 16:57   #807
emmagirl
Raczkowanie

Dziękuję za odpowiedź Nie w tym sensie że siedzę cały dzień w domu tylko jak np 4 h jestem w zamkniętym pomieszczeniu to mogę nie nakładać filtra ? ale na dwór to wiadomo chyba pójdę tylko na próbę na hydrodermabrazję brody jak bd ok to na całą tak bd najlepiej bo boję się wszelkich zabigów gdyż to czyjaś ingerencja i nie zawsze kończy się pomyślnie a wiele osób pisze że po zwykłej mikrodermabrazji pozostawały im plamy i zaczerwienienia które nie znikają dlatego zastanawiam się nad hydro bo to ponoć łagodniejsze a dobre efekty mało opinii o tym więc się pytam na jednym z filmów koleś mówił że po tym zabiegu można się opalać ?? oczywiście z filtrem
emmagirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 18:18   #808
Lowczyni
Zakorzenienie

Nie radziłabym się opalać po żadnej mikrodermabrazji nawet przez miesiąc i nawet przy mocnych filtrach. Co innego iśc nad wodę i siedziec z twarzą w cieniu (oczywiście z filtrami) a co innego położyć się i plackiem leżeć. Bez przesady.
Co to plamek i zaczerwienienia po mikro które nie znikają dla mnie to ewidentny błąda w sztuce kosmetyczki. Czegoś takiego nie powinno być, ktoś za mocno przycisnął głowicę i to najczęściej przy mikro diamentowej. Nie dziwi Ci się że się boisz Ja swoją twarz też nie każdej znajomej z branży oddaje w ręce.
A co do tego czy mikro wodna jest najdelikatniejsza hmm sprzeczałabym się z tą opinia. Wszystko zależy od sprzętu, na jednej prezentacji jakieś zachodniej firmy widziałam jak potrafili doprowadzić do pojawiania się nawet krwi. Oczywiście było to zrobione specjalnie, aby skórę jak najmocniej pobudzić i spłycić zmarszczki. Życze powodzenia
Stary 2011-01-28, 16:53   #809
thecla
Raczkowanie

Cieszę się, że wątek się nam rozrasta- ale za dużo wątków pobocznych się wkrada! Macie pytania o mikro to piszcie w temacie o mikro, porady kosmetyczne- jest odpowiedni dział.

Chodzi o to, żeby nowe osoby nie musiały czytać informacji, które nie dotyczą ultradźwięków, i przerzucać kolejnych stron aby znaleźć coś na temat.

thecla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 21:30   #810
Lowczyni
Zakorzenienie

Nie ma sprawy nie będę udzielała porad na temat mikrodermabrazji
Odpowiedz

Tagi
kawitacja, peeling, peeling kawitacyjny

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości