Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-04, 22:01   #811
VEra13
Przyczajenie

Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Ja już co prawda założyłam osobny wątek z pytaniem o oczyszczanie takiej problemowej cery jaką posiadam, ale pewnie z odpowiedziami będzie ciężko, dlatego może mi doradzicie tutaj.
Mam skórę płyto unaczynioną z tendencją do pękania naczynek i w końcu chciałam
doprowadzić ją do prawie idealnego stanu.
Na wiosnę przymierzam się do usunięcia paru naczynek, które są widoczne i chciałam ją dobrze oczyścić z zaskórników, ale jak się okazuje przy takiej skórze jest do duży problem.
Dodam, że nie mam jakoś specjalnie dużo zaskórników ale nie chcę mieć w ogóle tych czarnych kropek na nosie.
Byłam u kosmetyczki, to poradziła mi jedynie peeling kawitacyjny, bo mechaniczne oczyszczanie odpada aby nie uszkodzić naczynek, ale jak sama stwierdziła aby całkowicie pozbyć się zaskórników peeling nie wystarczy i trzeba wyciskać, czyli w moim przypadku nic się nie da zrobić i musi być tak jak jest.
Czy są jakieś sposoby by nie uszkodzić naczynek ale wydobyć i zlikwidować zaskórniki.
VEra13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 09:57   #812
dodeczka84
Zakorzenienie

Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Witam dziewczyny. Bardzo proszę Was o poradę w sprawie zabiegu pielęgnacyjnego adekwatnego do mojego problemu. Mam 27 lat. Do tej pory nie miałam okazji być u kosmetyczki, bo moja skóra nie była jakaś mocno problematyczna. Nie miałam nigdy krostek itd. a zabiegi nawilżające, peelingi, maseczki robiłam sobie regularnie w domu. Ale do sedna:
Słusznie do wieku moja skóra zaczęła lekko tracić jędrność, pojawiły mi się zmarszczki mimiczne dość głębokie, kurze łapki, a jak patrzę w lustro po demakijażu, widoczne są jakby mikropęknięcia/załamania na całej buźce i rozszerzone pory. Koleżanka poleciła mi iść na zabieg kawitacji właśnie. Ale czytając o nim odniosłam wrażenie, że jest to zabieg oczyszczający, ale czy wygładzający?? czy na taki właśnie zabieg powinnam się udać? Pomożcie proszę, bo jestem "zielona".

Znalazłam na zdjęciu cerę o podobnym wyglądzie, ta część twarzy wskazana strzałką.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Galvanic_Before_After_2.jpg (35,5 KB, 166 załadowań)

Edytowane przez dodeczka84
Czas edycji: 2011-02-08 o 10:04
dodeczka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 10:22   #813
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez VEra13 Pokaż wiadomość
Ja już co prawda założyłam osobny wątek z pytaniem o oczyszczanie takiej problemowej cery jaką posiadam, ale pewnie z odpowiedziami będzie ciężko, dlatego może mi doradzicie tutaj.
Mam skórę płyto unaczynioną z tendencją do pękania naczynek i w końcu chciałam
doprowadzić ją do prawie idealnego stanu.
Na wiosnę przymierzam się do usunięcia paru naczynek, które są widoczne i chciałam ją dobrze oczyścić z zaskórników, ale jak się okazuje przy takiej skórze jest do duży problem.
Dodam, że nie mam jakoś specjalnie dużo zaskórników ale nie chcę mieć w ogóle tych czarnych kropek na nosie.
Byłam u kosmetyczki, to poradziła mi jedynie peeling kawitacyjny, bo mechaniczne oczyszczanie odpada aby nie uszkodzić naczynek, ale jak sama stwierdziła aby całkowicie pozbyć się zaskórników peeling nie wystarczy i trzeba wyciskać, czyli w moim przypadku nic się nie da zrobić i musi być tak jak jest.
Czy są jakieś sposoby by nie uszkodzić naczynek ale wydobyć i zlikwidować zaskórniki.
No cóż ja uważam taka samo jak kosmetyczka u której byłaś, jedynie peeling kawitacyjny. Coś za coś. Chciałabyś no po oczyszczaniu manualnym pozbyć się wągrów a mieć więcej popękanych naczynek? Sama piszesz że nie ejst ich tak dużo więc regularnie robiony w domu peeling enzymatyczny a w salonie kawitacyjny, będzie na pewno lepiej. Ale całkowicie problem nie zniknie.

Cytat:
Napisane przez Dorota SZychułda Pokaż wiadomość
Zapraszam na pelling kawitacyjny w Grudziądzu -dyplomowana kosmetyczka. 605451194, chardone@wp.pl, cena promocyjna 20 zł.
REKLAMA jest zakazana na wizażu chyba że za nią zapłacisz !! czytaj regulamin.

dodeczka84 dobrze czytałaś że peeling kawitacyjny służy od oczyszczania skóry. Ale ogólnie ultradźwięki można wykorzystać np do masażu mięśni twarzy a jednocześnie wtłoczenia odpowiedniej ampułki do danego problemu. Ja na twoim miejscu wskoczyłabym na mikrodermabrazję i do tego sonoforeza (wtłaczania substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków). Na pewno spłyci ci ona zmarszczki, wyrówna koloryt skóry a ampułka dostarczy odpowiednich składników w głąb naskórka.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2011-02-08 o 10:27
Lowczyni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 10:44   #814
dodeczka84
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
dodeczka84 dobrze czytałaś że peeling kawitacyjny służy od oczyszczania skóry. Ale ogólnie ultradźwięki można wykorzystać np do masażu mięśni twarzy a jednocześnie wtłoczenia odpowiedniej ampułki do danego problemu. Ja na twoim miejscu wskoczyłabym na mikrodermabrazję i do tego sonoforeza (wtłaczania substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków). Na pewno spłyci ci ona zmarszczki, wyrówna koloryt skóry a ampułka dostarczy odpowiednich składników w głąb naskórka.
Dziękuję za szybką odpowiedź. Mikrodermabrazją jakoś straszą dziewczyny z mojego otoczenia.. Dziś nawet słyszałam od koleżanki z pracy, że jej znajoma miesiąc dochodziła do stanu bez zaczerwienienia;/ może te opowieści są jakoś naciągane.. nie wiem. Przejdę się do salonu urody i zapytam o to co mi poleciłaś jeśli jeszcze coś by Tobie lub innym dziewczynom wpadło do głowy, dajcie mi znać proszę.
Stary 2011-02-08, 11:01   #815
Lowczyni
Zakorzenienie

dodeczka84 jeśli masz możliwość wybierz mikrodermabrazję korundową. Nie wiem dlaczego twoje koleżanki narzekają, u mnie klientki sobie bardzo ją chwalą. Po mikro wtłaczam ampułkę nakładam maskę i żadnego czerwonej buzi nie ma, Jeśli już gdzieś pojawiają się mocniejsze zaczerwienienia (są to miejsca zmarszczek, albo przebarwień) to znaczy że mocno pracowałam aby usunąć jakieś mankamenty skóry. Oczywiście wszystko za zgodą klientki i po poinformowani jej że dane miejsce może być bardziej czerwone i mocniej się złuszczać. Inaczej wykonuje się mikro u kogoś kto potrzebuje tylko odświeżenia cery a inaczej jak masz osobę po 50 z głębokimi zmarszczkami i przebarwieniami. Idź do sprawdzonego salonu a spytaj się kolażanek gdzie one były i są niezadowolone i unikaj tego miejsca
Stary 2011-02-08, 11:08   #816
dodeczka84
Zakorzenienie

Cytat:
dodeczka84 jeśli masz możliwość wybierz mikrodermabrazję korundową. Nie wiem dlaczego twoje koleżanki narzekają, u mnie klientki sobie bardzo ją chwalą. Po mikro wtłaczam ampułkę nakładam maskę i żadnego czerwonej buzi nie ma, Jeśli już gdzieś pojawiają się mocniejsze zaczerwienienia (są to miejsca zmarszczek, albo przebarwień) to znaczy że mocno pracowałam aby usunąć jakieś mankamenty skóry. Oczywiście wszystko za zgodą klientki i po poinformowani jej że dane miejsce może być bardziej czerwone i mocniej się złuszczać. Inaczej wykonuje się mikro u kogoś kto potrzebuje tylko odświeżenia cery a inaczej jak masz osobę po 50 z głębokimi zmarszczkami i przebarwieniami. Idź do sprawdzonego salonu a spytaj się kolażanek gdzie one były i są niezadowolone i unikaj tego miejsca
Bardzo Ci dziękuję słyszałam, że korundowa jest silniejsza od diamentowej... pewnie duża zależność czy ktoś chodzi miesiąc czerwony czy nie zależy od kwalifikacji osoby wykonującej zabieg. Ja nie ukrywam, że nie mając żadnego doświadczenia z kosmetyką gabinetową - mam obawy. Nie wiadomo też, czy trafi się na osobę znającą się na rzeczy, czy tylko chcącą zarobić i mającą gdzieś dobro klienta. O mikrodermabrazję nawet nie mam kogo podpytać, kto robi solidnie, będę kierować się tylko opinią wobec całego salonu urody. Czy do tego zabiegu, jak również do kawitacji, trzeba jakoś przygotować skórę? czy można wejść,ot tak... z marszu - jak mówią?

Edytowane przez dodeczka84
Czas edycji: 2011-02-08 o 11:19
dodeczka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 11:26   #817
Lowczyni
Zakorzenienie

dodeczka84 to jest oczywiście zabieg na który możesz wejść prosto z ulicy, ale po zabiegu już troszkę trzeba na buzię uważa, ale to powinna ci powiedzieć kosmetyczka u której będziesz Z zabiegów na które wcześniej trzeba ale nie zawsze się przygotować to zabiegi z użyciem kwasów z tego co w tej chwili przychodzi mi na myśl
Stary 2011-02-08, 14:25   #818
dodeczka84
Zakorzenienie

A co sądzisz o oxydermabrazji?
Stary 2011-02-08, 14:39   #819
Lowczyni
Zakorzenienie

To nadal mikrodermabrazję, jeśli ktoś nie umie ją wykonywać to to czy będzie robił ja korundem, pyłem diamentowym czy wodno tlenową mieszanką lub z soli fizjologicznej to twoja buzia będzie źle wyglądać. Każda mikro można doprowadziić do bardzo mocnego otarcia naskórka. Nie wiem co mam Ci powiedzieć więcej Mikro ox jest ok.
Stary 2011-02-08, 14:41   #820
dodeczka84
Zakorzenienie

Cytat:
To nadal mikrodermabrazję, jeśli ktoś nie umie ją wykonywać to to czy będzie robił ja korundem, pyłem diamentowym czy wodno tlenową mieszanką lub z soli fizjologicznej to twoja buzia będzie źle wyglądać. Każda mikro można doprowadziić do bardzo mocnego otarcia naskórka. Nie wiem co mam Ci powiedzieć więcej Mikro ox jest ok.
Pozostało iść porozmawiać tak tylko szukam info w przerwach między pracą
Stary 2011-02-11, 20:30   #821
blysk_w_oku
Rozeznanie

Pytanko
Załączam aktualne zdjęcie (po całym dniu bez makijażu i w trakcie przeziębienia) - czy dla mojej cery wystarczy na początek tylko kawitacja+sonoforeza+algi , czy jednak powinnam się zdecydować na manualne oczyszczanie? Myślę, że zdjęcie jest dość ostre.
Wolę najpierw zapytać tu a potem już z jakimś zasobem wiedzy iść do kosmetyczki, mogę na Was liczyć? No proszę, no...

Edytowane przez blysk_w_oku
Czas edycji: 2011-02-14 o 10:57 Powód: usunięcie zdjęcia twarzy
blysk_w_oku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 11:15   #822
Lowczyni
Zakorzenienie

blysk_w_oku faktycznie postarałaś się zdjęcie bardzo ostre Moim zdaniem peeling kawitacyjny spowoduje tylko tyle że te zaskórniki będę jaśniejsze ale będą. Peeling zciągnie tylko ich wierzchnią warstwę. Raczę manualne oczyszczanie a potem co jakiś czas peeling kawitacyjny i regularnie oczywiście w domu peeling drobnoziarnisty. Nie masz rozszerzonych porów więc sądzę że nie będziesz musiała często robić manualne oczyszczanie, może co pół roku albo co rok
Stary 2011-02-14, 10:56   #823
blysk_w_oku
Rozeznanie

Dzięki za odpowiedź - na Ciebie właśnie liczyłam, tak wiem, że ostre... aż się sama wystraszyłam :P pozwól, że zrobię edit i usunę - nie ma się czym chwalić...
Stary 2011-02-14, 11:28   #824
Lowczyni
Zakorzenienie

błysk usuwaj i nie traktuj tego jako coś co się ocenia ładne czy brzydkie. A co masz na myśli chronić swoje dane, bo nie chciałabym zmieniać nicku?
Stary 2011-02-21, 13:20   #825
blysk_w_oku
Rozeznanie

Ach.. no miałam taką przykrą sytuację... ktoś bliski poznał mój nick i bardzo się zainteresował moimi postami, które często były bardzo osobiste... W jednym wątku nawet wkleiłam jakieś prywatne zdjęcie... i nie wynikłoby z tego nic dobrego, gdyby to kto inny a nie akurat zaufana osoba moje posty przeczytała. Także teraz, pod nowym nickiem i po dłuższym odpoczynku od wizażu apeluję o dobrą ochronę swoich danych.
Stary 2011-03-12, 22:46   #826
89olaka89
Przyczajenie

hej, byłam dzisiaj o 11.30 na oczyszczaniu twarzy. Najpierw jakaś maszyna z ciepłą parą wodną, potem wyciskanie, przekuwanie podskórnych, potem jakieś maści, na koniec maska z alg. Popatrzyłam w lusterko i było okey. Buzia ładna tylko troszkę czerwonych kropek tam gdzie miałam przekuwane podskórne syfki. Powiem szczerze, że choć zapłaciłam 120zł i umówiłam się na kwasy za tydzień za które również tyle zapłacę to byłam zadowolona. Niestety do czasu...Już kilka godzin później zauważyłam na twarzy nowe zaskórniki...i jest och coraz więcej. Nie wiem co mam o tym myśleć. Jestem załamana. Chyba już mi nic nie pomoże. Czy któraś z was również tak miała, czy jestem ewenementem z brakiem szans na wyleczenie tego dziadostwa?
89olaka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 23:30   #827
Wojowniczka_
Rozeznanie

Witam,

mam skórę nadwrażliwą, płytko unaczynionioną, z rumieniem
mam zdecydowanie za duże pory a w nich wągry gdyż przez wiele lat miałam ogromny trądzik zresztą i teraz mam ciągle jakieś krostki ...

miałam kilka razy ipl na rumień i jeden peeling migdałowy, podrażnił mnie a efekt żaden nawet minimalny

zastanawiam się nad peelingiem kawitacyjnym jakąś ampułka plus sonofereza

jest jakaś szansa na oczyszczenie tej skóry czy szkoda pieniędzy?

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-03-12 o 23:34
Wojowniczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 18:26   #828
perfect0nly
Raczkowanie

Przydałoby się znaleźć dobre centrum medycyny estetycznej i kilka głębszych peelingów chemicznych lub indywidualne zalecenia. Na pewno w serii zabiegów, bo jednorazowo można jedynie odświeżyć cerę.
Nie wiem jak wyglądał u Ciebie proces złuszczania i jakie otrzymałaś zalecenia. Właściwy (tłusty, bogaty) krem powinien niwelować podrażnienia i wspomagać proces odnawiania (zdrowego) naskórka. W dobrym miejscu dostaniesz nawet porcję takiego preparatu na kilka najbliższych dni po zabiegu.
Peeling kawitacyjny jest delikatny, ale robiony często na pewno będzie dobrym elementem pielęgnacji takiej trudnej cery.
Na cokolwiek się zdecydujesz - warto zrobić serię zabiegów, bo tylko to gwarantuje poprawę ogólnej kondycji skóry.
perfect0nly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 21:45   #829
89olaka89
Przyczajenie

odpowie mi ktoś ??
Stary 2011-03-14, 01:15   #830
perfect0nly
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 89olaka89 Pokaż wiadomość
Już kilka godzin później zauważyłam na twarzy nowe zaskórniki...i jest och coraz więcej. Nie wiem co mam o tym myśleć. Jestem załamana. Chyba już mi nic nie pomoże. Czy któraś z was również tak miała, czy jestem ewenementem z brakiem szans na wyleczenie tego dziadostwa?
Czy przed zabiegiem skóra też się tak szybko zanieczyszcza czy zaobserwowałaś to jako reakcję na zabieg? To są tylko zaskórniki zamknięte, które Ty widzisz, czy grudki/stany zapalne? Masz cerę tłustą? Mieszaną?
Nieprecyzyjnie to opisałaś. Ale jeśli są to standardowe zaskórniki zamknięte, a sebum zbiera się we wcześniej oczyszczonych ale rozszerzonych porach to masz po prostu nadprodukcję sebum. Rozwiązaniem byłoby poprawienie kondycji skóry zabiegami, czy zmianą pielęgnacji. Jeśli nie masz trądziku ze zmianami o charakterze zapalnym dermatolog raczej nie pomoże, znam lekceważące podejście w tym zakresie a i leki zewnętrzne w niewielkim stopniu są w stanie zmniejszyć aktywność gruczołów łojowych.

Jeśli bardziej szczegółowo opiszesz stan swojej cery może uda mi się udzielić bardziej właściwej 'porady'.
perfect0nly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 23:16   #831
89olaka89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez perfect0nly Pokaż wiadomość
Czy przed zabiegiem skóra też się tak szybko zanieczyszcza czy zaobserwowałaś to jako reakcję na zabieg? To są tylko zaskórniki zamknięte, które Ty widzisz, czy grudki/stany zapalne? Masz cerę tłustą? Mieszaną?
Nieprecyzyjnie to opisałaś. Ale jeśli są to standardowe zaskórniki zamknięte, a sebum zbiera się we wcześniej oczyszczonych ale rozszerzonych porach to masz po prostu nadprodukcję sebum. Rozwiązaniem byłoby poprawienie kondycji skóry zabiegami, czy zmianą pielęgnacji. Jeśli nie masz trądziku ze zmianami o charakterze zapalnym dermatolog raczej nie pomoże, znam lekceważące podejście w tym zakresie a i leki zewnętrzne w niewielkim stopniu są w stanie zmniejszyć aktywność gruczołów łojowych.

Jeśli bardziej szczegółowo opiszesz stan swojej cery może uda mi się udzielić bardziej właściwej 'porady'.
Mam cere tlusta w strefie T a sucha na policzkach. A z tradzikiem walcze juz 8 lat. Od zawsze mam zaskorniki zamkniete. Swieci mi sie skora. Raz na jakiś czas np w okres pojawia mi sie jakies czerwone syfki. Najwiecej tych zaskornikow mam na policzkach, kolo ust i na zuchwie. Wyciskałam, potem ktos mi powiedzial ze nie wolno to przestalam. Mimo stosowania wielu kosmetykow nadal mam podskorne grudki, generalnie zaskorniki, ktorych jesli nie wycisne to powstaja po jakims czasie czerwone syfki. Byłam u dermatologa, ale przepisał mi kosmetyki na bazie alkoholu...bylo jeszcze gorzej, potem walczylam na wlasna reke np brevoxyl i zele do mycia twarzy. Choc skora zanieczyszczona to z makijazem dalo sie wyjsc na ulice. Potem bralam tabletki przepisane przez ginekologa yasminelle. W sumie nic mi nie pomogly tylko mam teraz problemy z naczyniami;/.
Postanowilam isc do kosmetyczki. Ona mi powiedziala, ze najpierw oczyszczanie, potem jakis kwas na "P" (nie pamietam jak sie nazywa). Powiedziala mi ze powinnam nawilzac ale nie wysuszac twarz i kupilam u niej mydelko i krem z alg. No ale to mydelko tez wysusza buzie;/. Nie wiem co o tym myslec. Chcialabym sie w koncu dowiedziec jak moge dbac o cere zeby moc sie pokazac bez tapety na ulicy. Zdam moze relacje po tym zabiegu z kwasami co mam w czwartek. Szczerze mowiac nie wiem co mam myslec o tej kosmetyczce bo sama musialam z niej wyciagac informacje o moim tradziku..ona sama nie garnela sie zeby pogadac tylko wyciskala;/ Dobrze ze chociaz nie bolalo
Stary 2011-03-15, 02:37   #832
Wojowniczka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez perfect0nly Pokaż wiadomość
Przydałoby się znaleźć dobre centrum medycyny estetycznej i kilka głębszych peelingów chemicznych lub indywidualne zalecenia. Na pewno w serii zabiegów, bo jednorazowo można jedynie odświeżyć cerę.
Nie wiem jak wyglądał u Ciebie proces złuszczania i jakie otrzymałaś zalecenia. Właściwy (tłusty, bogaty) krem powinien niwelować podrażnienia i wspomagać proces odnawiania (zdrowego) naskórka. W dobrym miejscu dostaniesz nawet porcję takiego preparatu na kilka najbliższych dni po zabiegu.
Peeling kawitacyjny jest delikatny, ale robiony często na pewno będzie dobrym elementem pielęgnacji takiej trudnej cery.
Na cokolwiek się zdecydujesz - warto zrobić serię zabiegów, bo tylko to gwarantuje poprawę ogólnej kondycji skóry.

peeling robiła mi dr i zawsze byłam z jej usług leczenia zadowolona, ona sama stwierdziła że drugiego mi już nie zrobi
po to miałam IPL by mi zniwelował rumień po peelingu miałam to samo co przed IPL i ledwo maseczkami po kilkunastu dniach zmniejszyłam ale nie było tak fajnie jak przed owym peelingiem a on był ledwo 40% więc widać to nie dla mnie
Wojowniczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 11:59   #833
Marta__1987
Przyczajenie

Witam,
Bardzo proszę o poradę- na jakie zabiegi u kosmetyczki powinnam się zdecydować żeby doprowadzić skórę na twarzy do dobrego stanu. Zapusciłam się pod tym względem przez zimę. Mam dużo zaskórników (zwłaszcza po bokach nosa), sporo innych niedoskonałości, przesuszoną skórę na czole i nosie. Kolor skóry również pozostawia wiele do życzenia. Będę wdzięczna za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Edytowane przez Marta__1987
Czas edycji: 2011-03-23 o 08:28
Marta__1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 18:33   #834
BlackCat1990
Rozeznanie

Przez baaardzo długi czas nadmiernie wyciskałam wszystkie zaskórniki, pryszcze, grudki doprowadzajac do powaznych zadrapań, ran i w efekcie zainfekowałam sobie skórę. Tzn, tak mi się wydaje bo teraz jak proboje nawet wycisnac cos na czole gdzie nie ma jakby uformowanej krosty czy grudki to nagle pojawia sie taka biała maź (ropa?) i strasznie sie boje czy pod skóra nie ma tego jakies mega ilosci.
Używam differiunu, ale spektalularynych rezulatatów nie ma
Zastanawialam się nad jakism peelingem kawitacyjnym lub migdałowym, ale czy po nim nie nastąpi WYSYP tego co aktulanie siedzi mi pod skórą?
prosze o pomoc
Stary 2011-03-17, 08:03   #835
ladyjoan
Przyczajenie

GG do ladyjoan

Kochane, bardzo proszę Was o szybka poradę. A konkretnie proszę o odpowiedź do godziny 24
Znalazłam fajną ofertę w moim mieście, ale mam pewne obawy z nią związane.
Oto ta oferta:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/oferta/poznan...abiegow_na/981

I teraz do rzeczy. Po pierwsze zastanawiam się czy taki full zestaw przy jednej wizycie nie okaże się zbyt inwazyjny (bo wszystkie zabiegi z tej oferty odbywają się podczas jednej 1,5-godzinnej wizyty). A po drugie, biorąc pod uwagę to, że być może już więcej nie wykonam tych zabiegów w najbliższym czasie (po tym jak wykonam je pierwszy raz powinna być przecież zachowana jakaś przerwa, a potem to już prawie sezon letni, kiedy takie zabiegi są już absolutnie niewskazane)... Dodam, że żadnego z zabiegów nigdy jeszcze nie wykonywałam.
Cerę mam mieszaną, lekka tendencja do powstawania naczynek, przebarwienia po dawnym trądziku, dużo zaskórników na czole, wągry, a jeśli krostki to tylko pojedyncze.

Co byście zrobiły na moim miejscu?? Prooooooszę, poradźcie jak uważacie
Cena bardzo kusząca jak na taki pakiet, ale czy sie opłaca biorąc pod uwagę powyższe?

Edytowane przez ladyjoan
Czas edycji: 2011-03-17 o 08:06
ladyjoan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 14:40   #836
mawis
Zadomowienie

opłaca się - inwazyjna jest tu jedynie mikrodermabrazja i tylko dla niej potrzebna jest przerwa (7-10 dni jeśli robiona jest w serii, normalnie można raz w miesiącu też robić)

Edytowane przez mawis
Czas edycji: 2011-03-17 o 14:42
mawis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 23:03   #837
ladyjoan
Przyczajenie

GG do ladyjoan

Dziękuję Ci mawis
Tylko jeszcze nadal zastanawia mnie, czy to się opłaca, biorąc pod uwagę fakt, że przez najbliższe kilka miesięcy raczej na pewno nie powtórzę żadnego z tych zabiegów ze względu na nadchodzące słońce, ale również względy finansowe, które po utracie pracy niedawno dały mi nieźle w kość

Tak więc proszę jeszcze o szybką poradę odnośnie tego, czy opłaca się wykonać pakiet takich zabiegów jednorazowo (a nie w serii), czy w ogóle nie ma sensu.

Pozostała godzina na decyzję! ;p

Edytowane przez ladyjoan
Czas edycji: 2011-03-17 o 23:05
ladyjoan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:40   #838
kwiatuszekkk21
Zadomowienie

mam pytanie odnośnie mikrodermabrazji. czy to tak samo działa jak oczyszczanie? Co lepiej zrobić najpierw? peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazję?
Mam raczej suchą cerę, trochę przebarwień i blizn, sporo wągrów na nosie i czole i ostatnio na brodzie i na dolnej części jednego policzka pojawiają się krosty :/
Stary 2011-03-22, 18:12   #839
annka
Raczkowanie

hej kobity, tu macie link do taniego peelingu kawitacyjnego, mam nadzieje, ze dobrze tam wykonują ten zabieg, bo wybieram sie w przyszłym tygodniu http://gruper.pl/referrer.php/476076
annka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 19:13   #840
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie mikrodermabrazji. czy to tak samo działa jak oczyszczanie? Co lepiej zrobić najpierw? peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazję?
Mam raczej suchą cerę, trochę przebarwień i blizn, sporo wągrów na nosie i czole i ostatnio na brodzie i na dolnej części jednego policzka pojawiają się krosty :/
Jest stara zasada najpierw należy twarz oczyścić z zaskórników a dopiero potem wszystkie inne zabiegi. Jeśli faktycznie masz wągry na nosie i czole to peeling kawitacyjny nic tu ci nie pomoże, tylko manualne oczyszczanie np z dodatkowym peelingiem kawitacyjnym, a jak po tym zabiegu twarz się podgoi (około 2 tygodni), dopiero zrobić mikrodermabrazję.
Odpowiedz

Tagi
kawitacja, peeling, peeling kawitacyjny

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości