Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-24, 11:14   #901
louve14
Raczkowanie

Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Witajcie dziewczyny! Dołączam się do wątku.
Mam cere bardzo zanieczyszczoną, rozszerzona pory w okolicy strefy T są największe, ale są także rozszerzone koło kości policzkowych, praktycznie cała twarz mam pokrytą malutkimi czarnymi porami. Na polikach i na nosie powstały mi juz z tego wszystkiego małe blizny. Chodziłam do kosmetyczki na kwasy i byłam raz na mikro. Jednak bez szału. W taką pogodę teraz nie będe chodzić na kwasy.
Nigdy nie byłam tez u dermatologa, moze przepisal by mi cos na łojotok? Nie mam cery tłustej, raczej mieszana, ze skłonnością do przesuszenia, a te swinstwa mimo to dalej mi wyłaża. Mam zaburzenia hormonalne to dlatego. Jaką pielegnacje poradzicie mi na lato? Jaki lekki podkład? Staram sie nawilżać skóre. Czy powinnam się opalać? Myśle tez o zakupie peelingu z kwasami owocowymi z clareny. Czy ktos używał? Czy można go stosowac w lato? Na opakowaniu nie ma podanego stężenia wiec to chyba łagodny produkt.

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

A i co stosujecie na zwezenie porow? Glinki nie lubie bo wysusza.
louve14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 19:41   #902
PinkyDoll
BAN stały

Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

http://allegro.pl/mikrodermabrazja-k...621196422.html

hej mam pytanie
chciałabym kupic sobie kombajn - na poczatek nic wielkiego ot coś takiego jak w załączonym linku
Czy ktos z waszych znajomych albo któraś z was pracuje na tym konkretnie urządzeniu?
skonczyłam właśnie studium kosmetyczne i mimo że obecnie pracuje w innym zawodze to myśle nad założeniem własnego ,,mini saloniku''
Na razie na stać mnie na kombajn Biomaca albo Rubicy wiec zastanawiam się nad tym urzadzeniem

Z góry dziękuję za odpowiedź
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg main_604.jpg (52,4 KB, 28 załadowań)
PinkyDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:23   #903
Wojowniczka_
Rozeznanie

witam ponownie

ja w akcie desperacji zdecydowałam się jednak na oxy po 1 zabiegu zaczerwienienie moje zostało zminimalizowane, skóra oczyszczona - czuję pory mniejsze nic mi się nie pogorszyło a tego się obawiałam ogólnien jestem na tak - za tydzień mam kolejny zabieg i mam nadzieję że w końcu pory i wągry zostaną zminimalizowane
Wojowniczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:03   #904
oshin85
Raczkowanie

Witam wszystkich Jakis czas temu mialam mikrodermabrazje i pory zwezyly sie ..prawie zniklyi cera taka gladka sie zrobila ..ale teraz koszmar ..pory , wypryski , wszystkoBylam tylko na jednym zabiegu moze dlatego Slyszalyscie o IPL??
Stary 2011-05-31, 13:41   #905
Wojowniczka_
Rozeznanie

miałam serie IPL rf na rumień
Stary 2011-05-31, 15:10   #906
oshin85
Raczkowanie

I jak wrazenia po IPL.. dziala?? Skora jest zregenerowana ??Jakas zmiana na lepsze jezeli chodzi o jej stan ogolny ??
Stary 2011-05-31, 15:58   #907
Wojowniczka_
Rozeznanie

tak jak pisałam miałam rumień a la pomidorek teraz widzę że nie mam go, ogólnie lekko jestem zaczerwieniona ale dlatego że mam wypryski i to są miejsca w okół nich
Stary 2011-06-04, 16:47   #908
elize07
Przyczajenie

przeczytałam połowę tego wątku i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, dlatego piszę, wybaczcie jak już wcześniej na nie odpowiedziałyście

Otóż jestem w piątek wieczorem umówiona na peeling kawitacyjny+ampułka+maska algowa. Okazało się jednak że w sobotę mam wyjazd integracyjny z pracy i teraz nie wiem czy iść na ten zabieg czy go przełożyć.... Jak wygląda skóra po tym peelingu? będą jakieś znaczne zaczerwienienia następnego dnia czy nie mam się czego obawiać?
elize07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 17:03   #909
PinkyDoll
BAN stały

Ja osobiście po peelingu kawitacyjnym nie mam zaczerwienien na twarzy ani niespodzianek. ale może dlatego że robiłam go wielokrotnie i to co miałby ewentualnie wyciagnąć juz dawno wyszło.
Na drugi dzien po oczyszczaniu moja skóra jest jak pupka niemowlaka wiec moze i u ciebie tak bedzie
nie dale jednak 1005 gwarancji że cie nie wysypie albo skóra dziwnie nie zareaguje
ogólnie to mało inwazyjny zabieg nie męczacy skóry
pozdrawiam
Stary 2011-06-05, 07:45   #910
elize07
Przyczajenie

dziękuję za odpowiedź bezpieczniej chyba będzie jak przełożę to na przyszły tydzień
elize07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 15:13   #911
toksyczna156
Raczkowanie

wiatm, chciałabym poprosić o radę. Jakiego peelingu oczyszczającego powinnam użyc do mojej cery? a Mianowicie nie jest ina gładka, jak sie przejedzie dłonią to takie maluteńkie grudki, niewidoczne praktycznie, ale wyczuwalne do tego moja twarz sprawia wrażenie zmęczonej, mam też przebarwienia w okolicach ust, na początku myslałam, że to od spozywania zbyt dużej ilości marchwi odstawiłam, ale one nie znikają.. Może mi ktoś poradzić co używać do oczyszczenia mojej skóry? i cos na te przebarwienia.

ps, nie wydaje mi się abym miała cere tłustą, kiedyś stosowałam kosmetyki do twarzy z linii solutions (avon) takie zielone, na cere tłustą i po tym moja skóra wyglądała gorzej..

FC BARCELONA
toksyczna156 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 07:08   #912
imbryka
Rozeznanie

ja jakieś dwa miesiące temu byłam na peelingu kawitacyjnym + maseczka, wywaliło mi po nim krost na twarzy jak uuuu, za jakiś czas zaczęło to trochę wygasać i wspomagałam się kremem i w sumie nie wiem czy pomógł mi peeling czy krem, a może oba jednocześnie, ale pozbywałam się w sumie większości zaskórników i wielu krostek
sam zabieg jest w sumie przyjemny, to był dobry relaks przez egzaminem

imbryka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 21:28   #913
Wojowniczka_
Rozeznanie

hej, jestem już po 3 zabiegu oxy i mam pytanie czy kontynuować w serii to czyli jeszcze 7 zabiegów? czy po 4 zabiegu robić raz oxy raz kawitacje czy to da mi lepszy rezultat? czy jednak kawitacja dopiero po oxy?
Stary 2011-07-01, 22:53   #914
habibbi
Przyczajenie

hej, myślicie, że kolczyk w nosie jest przeciwwskazaniem do peelingu kawitacyjnego? czytałam o rozruszniku serca, aparacie na zęby i się tak zastanawiam czy przez małą kuleczkę nie będę mogła wykonac tego zabiegu.. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
habibbi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 08:04   #915
imbryka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez habibbi Pokaż wiadomość
hej, myślicie, że kolczyk w nosie jest przeciwwskazaniem do peelingu kawitacyjnego? czytałam o rozruszniku serca, aparacie na zęby i się tak zastanawiam czy przez małą kuleczkę nie będę mogła wykonac tego zabiegu.. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
wydaje mi się, że będziesz musiała wyciągnąć kolczyk na czas zabiegu, trzeba ściagnąć wszystkie metale

imbryka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 14:42   #916
habibbi
Przyczajenie

Dzięki za odpowiedź tak podejrzewałam... sęk w tym, że od kilku lat nie wyjmowałam kolczyka i jakby to teraz miało nastąpic to pewnie już go z powrotem nie założę :/
habibbi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 16:28   #917
blueberry88
Zakorzenienie

Witajcie
1 sierpnia chcę zrobić peeling kawitacyjny twarzy, pleców i dekoltu, żeby 6 sierpnia dobrze wyglądać na ślubie. 15 lipca chcę zrobić oczyszczanie twarzy - i tu mam pytanie połączyć to oczyszczanie z kawitacją, sonoforezą i algami, czy zostawić tylko algi, skoro dwa tygodnie później będe miała kawitację?
blueberry88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 17:47   #918
JellyJumper
Zadomowienie

witajcie

jestem na sobotę umówiona z kosmetyczką wstępnie zapisałam się na manualne oczyszczanie plus mikrodermabrazja.

Mam za tydzień ślub znajomej z racji tego chciałam iść na to oczyszczanie manualne, moim problemem są głównie okropne czarne wągry na nosie, czole, brodzie no wszędzie.
Kosmetyczka doradziła mi po oczyszczaniu zrobić sobie mikro, czy to donbry pomysł?
Niby jak kosmetyczka tak pow powinnam jej wierzyć, jednak ide do niej pierwszy raz i nie mam zaufania.

Czy mikro to nie bedzie za wiele po tym oczyszczaniu? Czy moja skóra zdąży się zregenerować w ciągu tygodnia?

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:11   #919
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Witajcie
1 sierpnia chcę zrobić peeling kawitacyjny twarzy, pleców i dekoltu, żeby 6 sierpnia dobrze wyglądać na ślubie. 15 lipca chcę zrobić oczyszczanie twarzy - i tu mam pytanie połączyć to oczyszczanie z kawitacją, sonoforezą i algami, czy zostawić tylko algi, skoro dwa tygodnie później będe miała kawitację?
Zrób sobie pełny zabieg ten 15 lipca włącznie z kawitacją, sonoforeża i algami. A pózniej 1 sierpnia kawitacja też z sonoforezą i algami. Będziesz o wiele lepiej wyglądała niż gdybyś po manualnym oczyszczaniu zrobiła sobie tylko algi, ponadto skóra bedzie się lepiej i szybciej goić.
Ja wogóle nie wykonuje manualnego oczyszczanie bez maski ściągającej, ampułki z sonoforezą i maski algowej, bo takie połączenie daje najlepsze rezultaty. A oszczędności są bardzo małe jak się zrezygnuje z pełnego zabiegu.

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
witajcie
jestem na sobotę umówiona z kosmetyczką wstępnie zapisałam się na manualne oczyszczanie plus mikrodermabrazja.
Mam za tydzień ślub znajomej z racji tego chciałam iść na to oczyszczanie manualne, moim problemem są głównie okropne czarne wągry na nosie, czole, brodzie no wszędzie.
Kosmetyczka doradziła mi po oczyszczaniu zrobić sobie mikro, czy to donbry pomysł?
Niby jak kosmetyczka tak pow powinnam jej wierzyć, jednak ide do niej pierwszy raz i nie mam zaufania.
Czy mikro to nie bedzie za wiele po tym oczyszczaniu? Czy moja skóra zdąży się zregenerować w ciągu tygodnia?
Powiem krótko wybierz inną kosmetyczkę, sprawdzoną bo ta się może i zna ale na pewno nie na kosmetyce. Jak można komuś doradzić na tydzień przed weselem (nawet czyimś) robienie manualnego oczyszczania???, skóra po takim zabiegu dochodzi do siebie przez około półtora tygodnia nawet do dwóch, bo nie chodzi tylko o możliwość powstania strupków które musze mieć czas na zagojenie ale o złuszczanie się naskórka po takim zabiegu. Które zawsze po takim zabiegu występuje, mniejsze lub większe. A konia z rzędem komuś kto na łuszczącej buzi potrafi rozprowadzić fluid, efekt jest masakryczny a makijaży w swoim życiu już trochę wykonałam.

Kolejna sprawa NIGDY nie łączy się manualnego oczyszczania z mikrodermabrazją. Pomijam fakt że nie wykonuj się jej latem, a to już odmienny temat świadczący o poziomie wiedzy tej "kosmetyczki".
Zdarza mi się po samym mikro że jak widzę pojedyncze wągry to je wycisnę, ale są to sporadyczne przypadki na palcach dwóch rąk mogłabym policzyć ile tych wągierków usunę. Ale nie może być mowy o manualnym oczyszczaniu ani przed mikro ani po. Boże ręce załamywać tylko, co za głupota.
Ja mi nie wierzysz to radzę ci te same pytanie zadać na forum www.forum.kosmetyczki.net zobaczysz co ci powiedzą. Na tym forum pisze kosmetyczki, kosmetolodzy którzy pracują w zawodzie i ciągle się doszkalają.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2011-07-07 o 18:13
Lowczyni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:26   #920
JellyJumper
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość

Powiem krótko wybierz inną kosmetyczkę, sprawdzoną bo ta się może i zna ale na pewno nie na kosmetyce. Jak można komuś doradzić na tydzień przed weselem (nawet czyimś) robienie manualnego oczyszczania???, skóra po takim zabiegu dochodzi do siebie przez około półtora tygodnia nawet do dwóch, bo nie chodzi tylko o możliwość powstania strupków które musze mieć czas na zagojenie ale o złuszczanie się naskórka po takim zabiegu. Które zawsze po takim zabiegu występuje, mniejsze lub większe. A konia z rzędem komuś kto na łuszczącej buzi potrafi rozprowadzić fluid, efekt jest masakryczny a makijaży w swoim życiu już trochę wykonałam.

Kolejna sprawa NIGDY nie łączy się manualnego oczyszczania z mikrodermabrazją. Pomijam fakt że nie wykonuj się jej latem, a to już odmienny temat świadczący o poziomie wiedzy tej "kosmetyczki".
Zdarza mi się po samym mikro że jak widzę pojedyncze wągry to je wycisnę, ale są to sporadyczne przypadki na palcach dwóch rąk mogłabym policzyć ile tych wągierków usunę. Ale nie może być mowy o manualnym oczyszczaniu ani przed mikro ani po. Boże ręce załamywać tylko, co za głupota.
Ja mi nie wierzysz to radzę ci te same pytanie zadać na forum www.forum.kosmetyczki.net zobaczysz co ci powiedzą. Na tym forum pisze kosmetyczki, kosmetolodzy którzy pracują w zawodzie i ciągle się doszkalają.

Slicznie dziękuje za odpowiedź, być może uratowałaś mi skóre
Napisałam Ci na PW bo rozwiałaś moje plany o pięknej buźce na weselu

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 12:24   #921
blueberry88
Zakorzenienie

Cytat:
Zrób sobie pełny zabieg ten 15 lipca włącznie z kawitacją, sonoforeża i algami. A pózniej 1 sierpnia kawitacja też z sonoforezą i algami. Będziesz o wiele lepiej wyglądała niż gdybyś po manualnym oczyszczaniu zrobiła sobie tylko algi, ponadto skóra bedzie się lepiej i szybciej goić.
Ja wogóle nie wykonuje manualnego oczyszczanie bez maski ściągającej, ampułki z sonoforezą i maski algowej, bo takie połączenie daje najlepsze rezultaty. A oszczędności są bardzo małe jak się zrezygnuje z pełnego zabiegu.
Dziękuję! Tak zrobię
blueberry88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 15:02   #922
PinkyDoll
BAN stały

Gdzie mogę kupić produkty Natinuel - zestaw do kwasu migdałowego? Opakowania pełnowymiarowe. Cały zestaw - 5 produktów. Chodzi mi o hurtownię lub sklep internetowy.
Znalazłam jeden sklep, który ma w ofercie te produkty, jednak sprzedaja tylko właścicielon lub pracownikom salonów kosmetycznych. Wymagają potwierdzenia np. dyplomu kosmetyczki, a ja go nie posiadam.
Produktów tych potrzebuję dla siebie...
Od bardzo dawna robie sobie tego typu zabiegi, kwasy, kawitacje i inne... chcę wypróbowac tą firmę
Będę bardzo wdzięczna za każdą informację
Na allegro są mini produkty po 10 ml - jednak obawiam sie tego typu kupowania, boje sie podróbek i złego przechowywania tego typu produktów
Pozdrawiam

Bardzo proszę o pomoc
Stary 2011-08-19, 13:38   #923
mbamboo
Wtajemniczenie

Zainteresowałam się właśnie peelingiem kawitacyjnym, brzmi ciekawie po wakacyjnych zanieczyszczeniach na twarzy. Ale jak się na to zapatrywać przy delikatnej opaleniźnie i aparacie ortodontycznym?
Stary 2011-08-19, 14:41   #924
lewandm
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Zainteresowałam się właśnie peelingiem kawitacyjnym, brzmi ciekawie po wakacyjnych zanieczyszczeniach na twarzy. Ale jak się na to zapatrywać przy delikatnej opaleniźnie i aparacie ortodontycznym?
dołączam się do tych pytań (choć aparat już mnie nie dotyczy ) i dorzucę jeszcze jedno - czy cera sucha nie jest przeciwwskazaniem do takiego peelingu?
lewandm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 22:41   #925
mbamboo
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lewandm Pokaż wiadomość
(choć aparat już mnie nie dotyczy )
Zazdroszczę
Stary 2011-08-21, 11:54   #926
lewandm
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Zazdroszczę

warto było się pomęczyć troche
Stary 2011-08-24, 16:23   #927
2303
Raczkowanie

Proszę o radę kosmetyczkę. Może to mało profesjonalne ale z uwagi na finanse postanowiłam zakupić urządzenie na allegro i sama robić sobie zabiegi
http://allegro.pl/peeling-kawitacyjn...740358899.html
Jak często mogę go wykonywać w domu?
Czy można w trakcie misesiączki?
Czy osoby z endoprotezą (w nodze) mogą mieć ten zabieg bo chce zrobić przyjaciółce?
Dodam tylko że wcześniej byłam 2 razy u kosmetyczki która wykonywała zabieg identycznym urządzeniem a płaciłam po 100 zł stąd też mój pomysł z zakupem.
Z góry dziękuję za odp
Stary 2011-08-24, 17:21   #928
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Proszę o radę kosmetyczkę. Może to mało profesjonalne ale z uwagi na finanse postanowiłam zakupić urządzenie na allegro i sama robić sobie zabiegi
http://allegro.pl/peeling-kawitacyjn...740358899.html
Jak często mogę go wykonywać w domu?
Czy można w trakcie misesiączki?
Czy osoby z endoprotezą (w nodze) mogą mieć ten zabieg bo chce zrobić przyjaciółce?
Dodam tylko że wcześniej byłam 2 razy u kosmetyczki która wykonywała zabieg identycznym urządzeniem a płaciłam po 100 zł stąd też mój pomysł z zakupem.
Z góry dziękuję za odp
Nie chcę mi się wierzyć że robiła takim samy urządzniem. Sądzę że widziałaś po prostu szpatułkę w jej ręcę i w każdym peelingu kawitacyjnym szpatułki są takie same. Ale liczy się środek sprzętu a nie szpatułka.
Jeśli chcesz coś wiedzieć na temat ultradźwięków to radzę ci poczytać sobie książkę do Fizjoterapii.
Trochę mnie to szokuje że oczekujesz że ktoś kto pracuje w tym zawodzie wrzuci ci wszelki wskazania, przeciwwskazania, może jeszcze opis zabiegów ect. Nie po to 2 lata się uczyłam w szkole, wydałam kupę kasy na szkole, szkolenia, sprzęt, co pół roku jeżdżę na sympozja żeby tutaj swoje "niedoszłe" klientki uczyć. Mogę coś doradzić ale bez przesady.
Powiem tylko tyle że ten sprzęt który kupiłaś jest nic nie wart chińszczyzną. A ty i tak pewnie jesteś pewna że wykonasz taki sam zabieg jak w salonie, szkoda pisać, życzę powodzenia.

mbambo kiedy do mnie przychodzi klientka z aparatem na zębach, wykonuje peeling ale zmniejszam siłę ultradźwięków aby osoba nie miała nie przyjemnego odczucia. Na pewno peeling ten rozjaśni ci trochę opaleniznę, gdyż jest to jak sama nazwa wskazuje peeling ale mocniejszy niż ścierny. Co do zanieczyszczeń już nie raz tu pisałam że na pewno nie pozbędziesz się czarnych wągierków, ale drobne zanieczyszczenia + część warstwy rogowej naskórka.

lewand co do skóry suchej, to jak najbardziej się ten peeling nadaje, jest też polecany do cery naczyniowej- po prostu jest bardzo delikatny i nie inwazyjny.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2011-08-24 o 17:29
Lowczyni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 00:04   #929
mbamboo
Wtajemniczenie

Cytat:
mbambo kiedy do mnie przychodzi klientka z aparatem na zębach, wykonuje peeling ale zmniejszam siłę ultradźwięków aby osoba nie miała nie przyjemnego odczucia. Na pewno peeling ten rozjaśni ci trochę opaleniznę, gdyż jest to jak sama nazwa wskazuje peeling ale mocniejszy niż ścierny. Co do zanieczyszczeń już nie raz tu pisałam że na pewno nie pozbędziesz się czarnych wągierków, ale drobne zanieczyszczenia + część warstwy rogowej naskórka.
Dzięki.
Stary 2011-08-25, 09:10   #930
lewandm
Raczkowanie

Cytat:
lewand co do skóry suchej, to jak najbardziej się ten peeling nadaje, jest też polecany do cery naczyniowej- po prostu jest bardzo delikatny i nie inwazyjny.

Bardzo dziękuje za odpowiedź
Odpowiedz

Tagi
kawitacja, peeling, peeling kawitacyjny

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości