Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-22, 15:01   #1171
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
A ja się umówiłam z koleżankami na piling kawitacyjny. Kosmetyczka ma przyjechać do nas. Tylko zastanawiamy się czy to nie za tanio. Za sam piling + maskę kremową mamy zapłacić 20 zł.
Szczególnie zastanawiam się tu nad sprzętem i higieną.
Rozumiem ze kosmetyczka chyba nie prowadzi dzialalnosci bo nawet gdyby zrobila to na najtanszym sprzecie i najtanszych kosmetykach to i tak leci poniżej kosztów albo na granicy. Bo tak to w dany zabieg wliczasz koszty materialow, amortyzacja sprzetu, wody, pradu, dojazd do klienta, wiedze i to wszystko sklada sie czasem na dosc wysoka cenę danego zabiegu.Ale za 20 zl sory ale tylka nie chcialo by mi sie podnosić z domu
Stary 2013-06-22, 18:40   #1172
Pacynka
Rozeznanie

Dot.: Oczyszczanie twarzy- ultradźwięki, peeling kawitacyjny, kawitacja. WĄTEK ZBIORC

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Rozumiem ze kosmetyczka chyba nie prowadzi dzialalnosci bo nawet gdyby zrobila to na najtanszym sprzecie i najtanszych kosmetykach to i tak leci poniżej kosztów albo na granicy. Bo tak to w dany zabieg wliczasz koszty materialow, amortyzacja sprzetu, wody, pradu, dojazd do klienta, wiedze i to wszystko sklada sie czasem na dosc wysoka cenę danego zabiegu.Ale za 20 zl sory ale tylka nie chcialo by mi sie podnosić z domu
Właśnie też się od tej strony nad tym zastanawiałam. Ona ogłasza się na Gum w moim mieście i się tak skusiłyśmy na to.
W sumie będzie miała 4 klientki jedną po drugiej u nas.
Woda i prąd no to u nas bo przyjedzie, ale reszta?...
Nam najbardziej zależy na tej dezynfekcji, bo nie chciałybyśmy czegoś za przeproszeniem dostać. Pracujemy w branży związanej z dużą higieną, więc zdajemy sobie sprawę z tego faktu doskonale.

Może powinnam jeszcze ją zapytać o coś zanim przyjedzie, np. o sprzęt?
Ma ona u nas być w najbliższy czwartek.
Pacynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 19:01   #1173
Withers
Zakorzenienie

Dziewczyny, czytałam trochę o kawitacji i natknęłam się na informację, że niedoczynność tarczycy jest przeciwwskazaniem. Skonsultowałam się z dermatologiem, który mi polecał ten zabieg i nie był mi w stanie powiedzieć, dlaczego osoby, które na to chorują powinny zrezygnować z tego zabiegu. Sama już nie wiem, orientuje się któraś z Was jak to powinno wyglądać? Poza tym, czy po kawitacji powinno się unikać opalania?

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 22:25   #1174
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie też się od tej strony nad tym zastanawiałam. Ona ogłasza się na Gum w moim mieście i się tak skusiłyśmy na to.
W sumie będzie miała 4 klientki jedną po drugiej u nas.
Woda i prąd no to u nas bo przyjedzie, ale reszta?...
Nam najbardziej zależy na tej dezynfekcji, bo nie chciałybyśmy czegoś za przeproszeniem dostać. Pracujemy w branży związanej z dużą higieną, więc zdajemy sobie sprawę z tego faktu doskonale.

Może powinnam jeszcze ją zapytać o coś zanim przyjedzie, np. o sprzęt?
Ma ona u nas być w najbliższy czwartek.
Wiesz co po prostu zwroc uwage czy do kazdej z was bedzie uzywala jednorazowych recznikow kosmetycznych do zmywania makijazu, masek itd oraz czy oczyści szpatułke po kawitacji przed kolejnym zabiegiem. Powinna ją zdezynfekowac, są specjalne chusteczki nasaczone, premaraty do spryskiwania (ale skoro to wasza branza to wiecie o czym pisze ). Ach i zabieg powinien byc wykonywany na soli fizjologicznej, ale wiem ze wykonuja go czasem na toniku ok no i na wodzie bo jest najtaniej to juz dla mnie brak profesjonalizmu zwlaszcza ze w wodzie moze byc wieksze stezenie chloru i moze to uczulac niektore osoby - ja bym nie ryzykowala w takim przypadku, zwlaszcza ze koszt soli fizjologicznej jest znikomy. Ale z drugiej strony jak sie za zabieg bierze 20 zl to nie wiem czego sie podziewac. Nie wiadomo czy bedzie miala profesjonalny sprzet czy moze taki ktory kupicie na allegor za 100zl do domowego uzytku.

Cytat:
Napisane przez Withers Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czytałam trochę o kawitacji i natknęłam się na informację, że niedoczynność tarczycy jest przeciwwskazaniem. Skonsultowałam się z dermatologiem, który mi polecał ten zabieg i nie był mi w stanie powiedzieć, dlaczego osoby, które na to chorują powinny zrezygnować z tego zabiegu. Sama już nie wiem, orientuje się któraś z Was jak to powinno wyglądać? Poza tym, czy po kawitacji powinno się unikać opalania?
Mnie szkolono zeby podczas kawitacji twarzy omijac okolice tarczycy.
W kawitacji wykorzystuje sie ultradzwiki ale one sa bardzo slabe, to nie jest taka moc jak wykorzystywana przy zabiegach fizjoterapeutyczych.
Po kawitacji powinno sie unikac opalania poniewaz zciaga on martwe komorki naskorka, dzieki temu uzyskuje sie efekt swiezej promiennej skory a takze glebiej moga wniknąć substancje ktore sie po nim nalozy.
Efekt podobny jak po peelingu tylko ze mocniejszy. Skora jest bardzej narazona na dzialanie promieni slonecznych kiedy warstwa rogowa jest ciensza i dlatego nie zaleca sie oplaca po zabiegu Mam nadzieje ze w miare rozjasnilam sytuację.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2013-06-22 o 22:28
Lowczyni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 22:50   #1175
Pacynka
Rozeznanie

Lowczyni, dziękuję za odpowiedź

My mamy u siebie chusteczki jak i płyn do dezynfekcji i sól fizjologiczną też Ale bez przesady, nie będziemy jej tego udostępniać. To w końcu ona jest profesjonalistką w tej dziedzinie i powinna to ze sobą mieć. Ona nie wie, do jakiego miejsca przyjedzie (jakiego zakładu pracy- bo u nas w pracy będzie zabiegi robiła), więc nie wie czym dysponujemy
Wiem jedno, jak odkażać szpatułki nie będzie to jej podziękujemy. Mam tylko nadzieję, że do pierwszej z nas będzie miała zdezynfekowaną.

A tak odchodząc trochę od tematu: Czy peeling kawitacyjny można stosować też pod oczy?
Czy mogła byś Lowczyni polecić jakiś zabieg na cienie pod oczami?
Stary 2013-06-23, 11:56   #1176
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
A tak odchodząc trochę od tematu: Czy peeling kawitacyjny można stosować też pod oczy?
Czy mogła byś Lowczyni polecić jakiś zabieg na cienie pod oczami?
Ja nie wykonuje, za delikatna skora. Ale spotkałam sie z zestawem specjalnie skompletowanych kwasow właśnie na zabieg na cienie pod oczami, nie miałam na razie takiej klientki która wymusiłaby na mnie zakup tych kwasow:0 a ze nie sa najtańsze to nie rwe sie do zakupów. Sa z firmy Neoglis, z ktorej mam wiele kwasow i sa rewelacyjne wiec mozliwe ze ten zestaw rownież.
Dorażnie moge ci doradzić kup sobie krem z La Roche Posay z wit C, ma steżenie 5% delikatna konzystencję i rozjaśnia cienie. Ale trzeba sie tez zastanowic z jakiego powodu one występują? czy to nie problemy zdrowotne tak sie objawiaja a nie zarwane po imprezie noce
Stary 2013-06-23, 12:40   #1177
gazelaa
Zadomowienie

JA ostatnio dostałam propozycję peelingu kawitacyjnego sonoforezy i maseczki algowej za 50 zł oczywiści koleżanka wykonuje to w domu. wydaje mi się ze cena wporzo bo w gabinetach sam kawitacyjny z maska algowa ok 80zl
gazelaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 21:34   #1178
gazelaa
Zadomowienie

LOWCZYNI
jesteś w stanie polecić jakieś urządzenie do kawitacji? bo tak się zastanawiam żeby zakupić sobie do użytku własnego i widziałam urządzenia w granicy ok 150zł myślisz że takie są warte czegoś?
Stary 2013-06-24, 07:49   #1179
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
LOWCZYNI
jesteś w stanie polecić jakieś urządzenie do kawitacji? bo tak się zastanawiam żeby zakupić sobie do użytku własnego i widziałam urządzenia w granicy ok 150zł myślisz że takie są warte czegoś?
Sory ale nie moge polecić, dla mnie takie chińskie badziewie jest nic nie warte, bo ani parametry, sprzęt się zepsuje to kosza (do chin nie bedziesz wysyłać robią to masowo, tak na prawdę nie masz pewności co dokładnie ejst w środku.
Jeśli miałabym już coś poleci to z polskiej firmy Biomak, oni chyba wypuścili peeling kawitacyjny taki do domowego użytku. Firma na rynku od wieeeeeeelu lat, więc nawet gdyby coś sie tam zepsuło naprawisz.
Mnie do pracy sam peeling kawitacyjny nie sytarczy, musz mieć różne głowice do sonoforezy, więc sprzęt innej klasy mam.
tutaj masz link http://www.biomak.pl/pl/index.php?pa...emart&Itemid=1. Ale prawde mówiąc cena nie zachwyca.
Zrobisz jak chcesz na allegro jest tego baaardzo dużo.
Tu masz link z allegro http://allegro.pl/peeling-kawitacyjn...315118577.html tez sprzedają biomaka za niższa cene niz na ich oficjalnej stronie.
Stary 2013-06-24, 09:32   #1180
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:
Sory ale nie moge polecić, dla mnie takie chińskie badziewie jest nic nie warte, bo ani parametry, sprzęt się zepsuje to kosza (do chin nie bedziesz wysyłać robią to masowo, tak na prawdę nie masz pewności co dokładnie ejst w środku.
Jeśli miałabym już coś poleci to z polskiej firmy Biomak, oni chyba wypuścili peeling kawitacyjny taki do domowego użytku. Firma na rynku od wieeeeeeelu lat, więc nawet gdyby coś sie tam zepsuło naprawisz.
Mnie do pracy sam peeling kawitacyjny nie sytarczy, musz mieć różne głowice do sonoforezy, więc sprzęt innej klasy mam.
tutaj masz link http://www.biomak.pl/pl/index.php?pa...emart&Itemid=1. Ale prawde mówiąc cena nie zachwyca.
Zrobisz jak chcesz na allegro jest tego baaardzo dużo.
Tu masz link z allegro http://allegro.pl/peeling-kawitacyjn...315118577.html tez sprzedają biomaka za niższa cene niz na ich oficjalnej stronie.
Dziękuję ci bardzo za odpowiedz, w takim razie muszę się zastanowić czy inwestować w coś droższego.
Stary 2013-06-25, 12:03   #1181
Withers
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie szkolono zeby podczas kawitacji twarzy omijac okolice tarczycy.
W kawitacji wykorzystuje sie ultradzwiki ale one sa bardzo slabe, to nie jest taka moc jak wykorzystywana przy zabiegach fizjoterapeutyczych.
Po kawitacji powinno sie unikac opalania poniewaz zciaga on martwe komorki naskorka, dzieki temu uzyskuje sie efekt swiezej promiennej skory a takze glebiej moga wniknąć substancje ktore sie po nim nalozy.
Efekt podobny jak po peelingu tylko ze mocniejszy. Skora jest bardzej narazona na dzialanie promieni slonecznych kiedy warstwa rogowa jest ciensza i dlatego nie zaleca sie oplaca po zabiegu Mam nadzieje ze w miare rozjasnilam sytuację.
Dzięki, a możesz mi jeszcze powiedzieć przez jaki czas po zabiegu mam unikać opalania?

Stary 2013-06-25, 12:24   #1182
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Withers Pokaż wiadomość
Dzięki, a możesz mi jeszcze powiedzieć przez jaki czas po zabiegu mam unikać opalania?
Ciężko powiedzieć, bo co masz na myśli oplaanie się pelżenie plackiem na słońcu w południe, solarium czy po prostu przemieszczanie się w słońcu. Peeling kawitacyjny jet delikatnym peelingiem i mozna go wykonywać nawet co tydzień. Radzę od razu po zabiegu nakładać krem z filtrem, a jak się chcesz opalać tak sensu stricte to 50 na twarz po 2 tygodniach
Sory ale nie jestem zwolenniczką opalania a wręcz odwrotnie.
Stary 2013-06-25, 19:23   #1183
Withers
Zakorzenienie

Cytat:
Ciężko powiedzieć, bo co masz na myśli oplaanie się pelżenie plackiem na słońcu w południe, solarium czy po prostu przemieszczanie się w słońcu. Peeling kawitacyjny jet delikatnym peelingiem i mozna go wykonywać nawet co tydzień. Radzę od razu po zabiegu nakładać krem z filtrem, a jak się chcesz opalać tak sensu stricte to 50 na twarz po 2 tygodniach
Sory ale nie jestem zwolenniczką opalania a wręcz odwrotnie.
Ok, rozumiem Z solarium nigdy nie korzystałam i nie zamierzam. Miałam na myśli takie prawdziwe opalanie się, bo prawdopodobnie wybiorę się na wakacje do Egiptu, więc słońca nie uniknę

Stary 2013-06-27, 20:01   #1184
Pacynka
Rozeznanie

Cytat:
A ja się umówiłam z koleżankami na piling kawitacyjny. Kosmetyczka ma przyjechać do nas. Tylko zastanawiamy się czy to nie za tanio. Za sam piling + maskę kremową mamy zapłacić 20 zł.
Szczególnie zastanawiam się tu nad sprzętem i higieną.
Dziś właśnie miała ta kosmetyczna przyjechać na 15:00 i...Najpierw zadzwoniła koło 11-stej, aby potwierdzić termin. Następnie na jakieś 1,5 godziny przed przyjazdem zadzwoniła, że sprzęt jej się zepsuł i musi odwołać.
A ja sobie tak myślę, że tak na prawdę jak sprawdziła w necie telefon z którego do niej dzwoniłam to się wystraszyła. Miała przyjechać nas do pracy i pewnie sprawdziła, że pracujemy w miejscu gdzie jest bardzo duża waga przywiązywana do dezynfekcji. A ona pewnie nie dezynfekuje, co najwyżej za takie pieniądze to spirytusem. To jednak za mało...

Znalazłam inne ogłoszenie i za większą opłatę udało nam się umówić na dzisiaj i byłyśmy u innej kosmetyczki z profesjonalnym nieprzenośnym sprzętem.
Stary 2013-06-27, 21:59   #1185
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Dziś właśnie miała ta kosmetyczna przyjechać na 15:00 i...Najpierw zadzwoniła koło 11-stej, aby potwierdzić termin. Następnie na jakieś 1,5 godziny przed przyjazdem zadzwoniła, że sprzęt jej się zepsuł i musi odwołać.
A ja sobie tak myślę, że tak na prawdę jak sprawdziła w necie telefon z którego do niej dzwoniłam to się wystraszyła. Miała przyjechać nas do pracy i pewnie sprawdziła, że pracujemy w miejscu gdzie jest bardzo duża waga przywiązywana do dezynfekcji. A ona pewnie nie dezynfekuje, co najwyżej za takie pieniądze to spirytusem. To jednak za mało...

Znalazłam inne ogłoszenie i za większą opłatę udało nam się umówić na dzisiaj i byłyśmy u innej kosmetyczki z profesjonalnym nieprzenośnym sprzętem.
Rozumiem ze z tej drugiej kosmetyczki jestescie zadowolone?
Stary 2013-06-27, 22:33   #1186
Pacynka
Rozeznanie

Tak jesteśmy z niej zadowolone Zaproponowała nam jeszcze inne zabiegi w fajnych pakietach w związku z tym, że przyszłyśmy wszystkie 3 do niej i mamy zamiar z nich skorzystać.
Widać było że ta druga kosmetyczka działała profesjonalnie. Miała taki kombajn i w nim był m.in. właśnie peeling kawitacyjny i jeszcze inne rzeczy. W dodatkowej cenie zaaplikowała mi maskę algową razem z ampułką.
Z resztą już jak do niej dzwoniłam to mówiła, że nie dojeżdża do klientek bo ma taki sprzęt który nie nadaje się do przewożenia autem.
Stary 2013-06-28, 07:35   #1187
Lowczyni
Zakorzenienie

Pacynka fajnie że trafiliście na fachowca jakbyś miała jakieś pytania to zapraszam z powrotem. Powodzenia
Stary 2013-06-30, 14:38   #1188
_basia
Zadomowienie

Cześć!

Chciałam zapytać jaki peeling/ zabieg będzie odpowiedni do cery która:
- w strefie T jest mocno zanieczyszczona wypryskami
- na policzkach widoczne rozszerzone pory
- jest skłonna do mocnego przesuszenia

Czy peeling ziołowy Jadwiga byłby odpowiedni? A może coś innego?
Bardzo chciałabym aby rozszerzone pory się zmniejszyły, a wągry w ogóle zniknęły!
_basia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:36   #1189
Delfinka07
Raczkowanie

Witam

Mam pytanie do tych dziewczyn co robia peeling kawitacyjny.

Potrzebuje ampułki/ serum do sonoforezy. Zamowilam juz 2 z bielendy (serum), ale potrzebuje jeszcze jakies serum/ amupłkę do cery tlustej/ mieszanej - sciagajaca jakas. Potrzebuje tez jakas dobra maske do cery tlustej wlasnie zeby wspolgrala z serum

Jest tyle tego na all ze ja juz nie wiem. Poza tym nie na kazdej ampulce. serum pisze ze nadaje sie do sonoforezy.

Moze macie jakies sprawdzone i mozecie mi polecic
Delfinka07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 21:04   #1190
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Delfinka07 Pokaż wiadomość
Witam

Mam pytanie do tych dziewczyn co robia peeling kawitacyjny.

Potrzebuje ampułki/ serum do sonoforezy. Zamowilam juz 2 z bielendy (serum), ale potrzebuje jeszcze jakies serum/ amupłkę do cery tlustej/ mieszanej - sciagajaca jakas. Potrzebuje tez jakas dobra maske do cery tlustej wlasnie zeby wspolgrala z serum

Jest tyle tego na all ze ja juz nie wiem. Poza tym nie na kazdej ampulce. serum pisze ze nadaje sie do sonoforezy.

Moze macie jakies sprawdzone i mozecie mi polecic
Ja serum kupilam w rossmanie jeszcze ich nie wyprobowlam ale kumpela co robi czesto zabiegi polecila mi, a maske algowa mam z bielendy cytrusowa.
Stary 2013-09-29, 23:50   #1191
Delfinka07
Raczkowanie

gazelaa a moglabys mi podac dokladnie jakiej firmy, rosmanowskiej ? a moze dalabys rade dac linka jak to wyglada, latwiej by mi bylo szukac

zamowilam juz serum z Bielendy takie jakie mielismy w szkole i pare maseczek, ale sie okaze jakie beda, kupilam te 2 algowe

A wlasnie uzywacie zelow do ultradzwiekow ? i wtedy serum tez dajecie ?

Edytowane przez Delfinka07
Czas edycji: 2013-09-29 o 23:51
Stary 2013-09-30, 07:39   #1192
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
gazelaa a moglabys mi podac dokladnie jakiej firmy, rosmanowskiej ? a moze dalabys rade dac linka jak to wyglada, latwiej by mi bylo szukac

zamowilam juz serum z Bielendy takie jakie mielismy w szkole i pare maseczek, ale sie okaze jakie beda, kupilam te 2 algowe

hmm jaką szkołę kosmetyczną kończysz? bo troszkę dziwne jest to że nikt wam na zajęciach nie powiedzieł że do ultradżwięków trzeba uzywać żelu sprzęgającego inaczej możesz poparzyć skórę klientki???, ponadto przeczytaj sobie skład żelu do ultra, tam nic ciekawego dla skóry nie ma. Więc to nie jest tak że żel zastąpi ci serum. Echhh szkoda mi pisać.
Stary 2013-09-30, 08:35   #1193
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:

Faktycznie to co Lowczyni mówi to racja skoro jesteś po kosmetyczce to powinnaś się orientować w kosmetykach. Ja robię zabiegi tylko sobie i mamie w domu i używam kosmetyków które poleca mi koleżanka wykształcona w tym kierunku. A co do bielendy to wiem że polecają tylko algową cytrusową, a serum używam z apisu. A co do ampułki z rossmana to jest z firmy Rival de Loop one kosztuja ok 3-5 zł za sztukę ale minusem jest to ze są w szklanych ampułkach.
Stary 2013-09-30, 09:26   #1194
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Faktycznie to co Lowczyni mówi to racja skoro jesteś po kosmetyczce to powinnaś się orientować w kosmetykach. Ja robię zabiegi tylko sobie i mamie w domu i używam kosmetyków które poleca mi koleżanka wykształcona w tym kierunku. A co do bielendy to wiem że polecają tylko algową cytrusową, a serum używam z apisu. A co do ampułki z rossmana to jest z firmy Rival de Loop one kosztuja ok 3-5 zł za sztukę ale minusem jest to ze są w szklanych ampułkach.
To akurat plus zawsze wszystkie chemiczne rzeczy lepiej przechowuja się i nei tracą swych właściwości w szkle, plastik potrafie reagowac z płynami które przechowuje. A nie ma co porównywać profesjonalne ampułki za które np za jedną placę 10-15 zł a za niektóre 80.
Stary 2013-09-30, 10:30   #1195
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:
To akurat plus zawsze wszystkie chemiczne rzeczy lepiej przechowuja się i nei tracą swych właściwości w szkle, plastik potrafie reagowac z płynami które przechowuje. A nie ma co porównywać profesjonalne ampułki za które np za jedną placę 10-15 zł a za niektóre 80.
no wiadomo że nie ma co porównywać ale jak robię tylko obie zabieg to w życiu nie zużyję go przed końcem daty. Ja mam sposób na szklane ampułki w "plastrach" jest miekki wosk używany w stomatologi i można zakleić wiadomo w nieskończoność nie można tego tak trzymać ale lakiery pracy tak zaklejamy bo też sa w szklanych ampułkach.
Stary 2013-09-30, 11:26   #1196
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
no wiadomo że nie ma co porównywać ale jak robię tylko obie zabieg to w życiu nie zużyję go przed końcem daty. Ja mam sposób na szklane ampułki w "plastrach" jest miekki wosk używany w stomatologi i można zakleić wiadomo w nieskończoność nie można tego tak trzymać ale lakiery pracy tak zaklejamy bo też sa w szklanych ampułkach.
Koniec daty mówi ci o dacie kiedy ampułka jest zamknięta. Po otwarciu zazwyczaj po 48 godzinach (przetrzymywania w lodówce) ampułka traci swoje właściwości, żadne zamykanie nic ci nie da bo powietrze do niej już się dostało.
Oczywiście wypowiadam się o ampułkach profesjonalnych, tych co piszesz nie widziałam na oczy, ale ja też na detal nie zwracam uwagi. (może te twoje mają więcej konserwantów, których ja się wystrzegam jak ognia i dlatego możesz je przechowywać dłużej.). Ale no wit. C jest bardzo niestabilna, szybko sie utlenia i nie widze sensu jej uzywanie po 24 h. Chodź tak prawde mówiąć nie spotkałam się z nią żeby dała sie wtłoczyć pod ultradż, jest tak niestabilna i szybko się rozpada, może jakaś pochodna???
Zdarzają się ampułki zamykane jak starego typu ampułki do zastrzyków z gumowym wieczkiem do którego wbija się igłę i wyciąga zawartość. Ale z tego co pamiętam to po pierwszym użyciu mają ważność miesiąc.

gazela spróbuj może znależć serum ampułki szklane które mają dozownik na podciśnienie wtedy to co zostaje jest chronione bo powietrze się nie dostało.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2013-09-30 o 11:28
Lowczyni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 11:49   #1197
gazelaa
Zadomowienie

Cytat:
Koniec daty mówi ci o dacie kiedy ampułka jest zamknięta. Po otwarciu zazwyczaj po 48 godzinach (przetrzymywania w lodówce) ampułka traci swoje właściwości, żadne zamykanie nic ci nie da bo powietrze do niej już się dostało.
Oczywiście wypowiadam się o ampułkach profesjonalnych, tych co piszesz nie widziałam na oczy, ale ja też na detal nie zwracam uwagi. (może te twoje mają więcej konserwantów, których ja się wystrzegam jak ognia i dlatego możesz je przechowywać dłużej.). Ale no wit. C jest bardzo niestabilna, szybko sie utlenia i nie widze sensu jej uzywanie po 24 h. Chodź tak prawde mówiąć nie spotkałam się z nią żeby dała sie wtłoczyć pod ultradż, jest tak niestabilna i szybko się rozpada, może jakaś pochodna???
Zdarzają się ampułki zamykane jak starego typu ampułki do zastrzyków z gumowym wieczkiem do którego wbija się igłę i wyciąga zawartość. Ale z tego co pamiętam to po pierwszym użyciu mają ważność miesiąc.

gazela spróbuj może znależć serum ampułki szklane które mają dozownik na podciśnienie wtedy to co zostaje jest chronione bo powietrze się nie dostało.
Jeszcze ich nie używałam i czekaja bo nie miałam czasu zrobić zabiegu ale wzięłam je na spróbowane. właśnie szukam czegoś co mogę mieć dlużej.
A mam pytanie najprawdopodobniej będziesz znać odpowiedz Na kolorówce i na biochemia urody widziałam kwas hialuronowy w żelu i moje pytanie bedzie on się dobrze sprawował jako nawilżacz na noc lub na dzień pod makijaż?
Stary 2013-09-30, 13:16   #1198
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Jeszcze ich nie używałam i czekaja bo nie miałam czasu zrobić zabiegu ale wzięłam je na spróbowane. właśnie szukam czegoś co mogę mieć dlużej.
A mam pytanie najprawdopodobniej będziesz znać odpowiedz Na kolorówce i na biochemia urody widziałam kwas hialuronowy w żelu i moje pytanie bedzie on się dobrze sprawował jako nawilżacz na noc lub na dzień pod makijaż?
Powinien się nadawać, ale to czy będzie nawilżał zależy jaki cząsteczkowy jest: czy drobno, średni czy dużo. Bo jak dużo to bardziej powodu że woda ze skóry nie odparowuje ale sam jej nie nawilża gdyż jest za duży aby przeniknąć barierę naskórka. Najlepszy jest średnio i małoczasteczkowy bo wtedy wniknie ci do naskórka (do któreś tam warstwy) i wtedy faktycznie nawilży. Tzn pseudo nawilży bo ona sam jako tako nawilżaczem nie jest, tylko wiąże wokół siebie cząsteczki wody (jak magnez) i zatrzymuje je w naskórku
Stary 2013-09-30, 13:52   #1199
Delfinka07
Raczkowanie

Szkole to ja konczylam 3 lata temu.

A pytanie zadalam proste i zapytalam czy macie jakies sprawdzone zele bo za 3 lata to mogli cuda wyprodukowac, akurat jak ja sie uczuulam nic ciekawego nie bylo i jechalismy na serum i ampulkach Poza tym u mnie w miescie nigdzie nie ma hurtowni kosmetycznej, wiec jestem skazana na all, a tam skladow nie ma, tylko wypisane skladniki aktywne, wiec trudno zebym mogla sie bardziej zaglebic co jest napisane na odwrocie

I bylam ciekawe czy dajecie i serum i zel, ale to troche bezsensu bo skoro daje sie serum ze skladnikami aktywnymi to po co juz walic zel , ale mniejsza o to.
Stary 2013-09-30, 14:03   #1200
Lowczyni
Zakorzenienie

Cytat:
Szkole to ja konczylam 3 lata temu.

A pytanie zadalam proste i zapytalam czy macie jakies sprawdzone zele bo za 3 lata to mogli cuda wyprodukowac, akurat jak ja sie uczuulam nic ciekawego nie bylo i jechalismy na serum i ampulkach Poza tym u mnie w miescie nigdzie nie ma hurtowni kosmetycznej, wiec jestem skazana na all, a tam skladow nie ma, tylko wypisane skladniki aktywne, wiec trudno zebym mogla sie bardziej zaglebic co jest napisane na odwrocie

I bylam ciekawe czy dajecie i serum i zel, ale to troche bezsensu bo skoro daje sie serum ze skladnikami aktywnymi to po co juz walic zel , ale mniejsza o to.

Ręce mi opadły widać że ta szkoła mało cie nauczyła a ja doszkalać cie nie będę. Po co żel to żesz ................... napisałam troche wyjzęj.
Ja szkolę skończyłam 10 lat temu i co roku jeżdżę na sympozja, szkolenia, czytam fachową gazetę żeby w tyle nie być a ty piszesz że 3 lata temu skończyłaś szkołe i cuda mogli wymyśleć. Tak faktycznie CUDA wymyślili w tym czasie masz 10000000% racji ale ty o nich w ząb nie wiesz i jak klientka ci kiedyś spyta o nie to będziesz stała z otwartą "gębą", albo robiła słodkie minki.
Nie dziwie się że tak wieeeeele dziewczyn boi się chodzić do kosmetyczek jak czytam twoja wypowiedź, tyle w temacie.
Odpowiedz

Tagi
kawitacja, peeling, peeling kawitacyjny

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości