problemy z wygladem - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-15, 11:06   #61
L_V
Zakorzenienie

Dot.: problemy z wygladem

Cytat:
Napisane przez anitaa
L_V
Physiogel zel, a wode termalna wlasnie z iwostinu..
A wogle to ja nie wiem czy moge sobie pare razy dziennie myc twarz tym physiogelem czy tylko rano i wieczorem bo czasem myje czesciej , czy to moze szkodzic ?
Woda termalna pare razy sprysuje sie choc niekiedy nieco czesciej.... nie wiem czy tak tez mozna wogle????
A co do chusteczek , bo niekiedy sie nimi wycieram (tez loj zeby zetrzec) to czy to tez nie szkodzi?
Aha i zapomnialam napisac o tym ze raz w tygodniu robie peeling Sebium Gel gommant Biodermy.

Kiedys stosowalam nieregularnie krem wybeilajacy przebarwienia Pharmaceris W ALBUCIN ale przestalam bo jest tlusty a po za tym roznie moja cera na niego reaguje
I tam jeszcze rozne rzeczy bym mogla napisac ale nie wiem czy to ma sens pisac co stosowalam.

A co do tych preparatow na cere naczynkowa, filtrow itp to one nie pozostawiaja takiego tlustego filmu na twarzy??
Hmmm, Twoje kosmetyki są badzo dobre. Physiogel żel jest bardzo łagdony, moesz go stosować tak często jak zachodzi potrzeba. Tak samo z wdą termalną, z tymże musisz pamiętać, aby tę wodę termalną odciznąć z twarzy w chusteczkę czy recznik papierowy po kilkunastu sekundach, nie zostawia sie jej do wyschnięcia na skórze. Peeling z Biodemry to też świetny kosmetyk, krzywdy CI nie zrobi.

Od kremów z pharmacerisa trzymałabym się z daleka, bo one koszmarnie zapychają pory.

Co do kremu z Iwostinu, czy mogłabyś podać link do KWC ktry to dokłądnie? Chciałabym spojrzeć na skłąd, tego kosmetyku nie znam.

Włąściwie nie mam zastrzezen co do Twojej pielęgnacji (z wyłączeniem pharamacerisa). Brakuje mi tylko kremy regulującego pracę guczołów łojowych - na noc. I mysle ze te luką mógłby wypełnić Effaclar K. JAk zuzyjesz ten Iwostin, moze pomysl o Active C do cery norm/ miesz - to bedzie cos dla Twoich naczynek, chociaz BHA zawarte w Efaclarze tez im pomoże.

A filtr jest konieczny, niestety kazdy filtr MUSI zostawic film na buzi, bo taka jest jego rola, inaczej nie ma mowy o ochronie p/słonecznej. Niektre fanki filtrow tez maja tłuste cery, a mimo to radza sobie. Te lżejsze filtry to" Anthelios Aqua Lait (LRP), Anthelios Dermo-Pediatrics (LRP), mleczko żelowe Vichy, fluid Biodermy. Idz do apteki i walcz o próbki!!!

Tak, sine miejsca pod oczami to wina płytko unaczynionej skóry - stąd ta fioletowo-sinawa poświata. krem z wit C o którym Ci pisałam (Active C) mozesz stosowac również pod oczy. w ogole to nie ma sensu kupowac oddzielnego kremu pod oczy.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 10:18   #62
anitaa
Raczkowanie

Oto link do tego kremu : http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=5698

A co do tego Effaclaru K to ja mam prubki zelu i kremu od dermatologa ale ich nie uzywam , ale widze ze chyba jednak ta moja dermatolog jest dobra skoro to samo mi piszesz co ona wiec moze jednak bede do niej nadal chodzic..:/
Nie wiem sama , jak mowisz? Bo chcialam wlasnie isc do innego dermatologa zeby sie upewnic czy moge stosowac te preparaty ktore mi napisalyscie.
anitaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 14:09   #63
anitaa
Raczkowanie

Tak sie zastanawiam, że tyle osob wchodzi na ten wątek, a tylko dwie starają się mi pomoc?..... ale mniejsza z tym.

L_V
Właśnie przeanalizowałam dokładnie to, co mi wcześniej napisałaś( bo ostatnio mam mało dostępu do internetu a wczoraj nie miałam wcale ).
I mam pytania:
-Napisałaś, że nie masz (już) problemów z cerą. Miałaś może podobne problemy jak ja? No bo zastanawiam się czy da się wogle moją cere zupelnie zaleczyć?
Proszę o szczerość.
-Effaclar K- stosowałam parę razy i wogle mi powychodzilo troche pryszczy i to pewnie od tego i bardziej tlusci mi sie cera bo pisalas cos ostatnio jak wymienialas ten produkt ze to normalne itd wiec mam pytanie czy moge czyms smarowac te wypryski tak wiesz punktowo i jak tak to jakim? czytalam gdzies o jakims tam srodku ale zapomnialam nazwy ale byl dosc chwalony z tego co pamietam...
-jakie witaminy z grupy B łykać ? (nie wiem czy zaliczyć można do tego Humavit V, bo połkęłam jedno opakowanie..? Czy to wystarczy?)
-gdzie kupić ręczniki papierowe?
-a gdzie mozna kupić żel Ziaji Calma HLC
-Czy iść do dermatologa czy dać sobie narazie z nim spokój i stosować się do Twoich porad? Bo liczy się dla mnie Twoje zdanie ( chodzi mi o to ze ja sobie skserowalam twoje wypowiedzi i bym dala jej to do przeczytania co o tym mysli? bo wiesz czasem wole byc troche ostrozna ale nie wiem czy to ma sens itd i chciala bym uslyszec Twoje zdanie.
-a te mleczko 50+ Avonu z dzieciaczkiem na opakowaniu to gdzie mogę dostać?
-Skoro ja stosuję te łagodne preparaty a mimo to nadal mam problemy ze skurą, to może powinłam je odstawić? I stosować to co ty mi pisałaś? Czy jak mam to zrobić?
-Wogle nigdy nie pomyślałam ze przyczyna czerwonej mojej twarzy moga byc naczynka i teraz jestem prawie ze pewna ze dlatego nie moge sobie z nia poradzic gdyz nie wiedzialam dokladnie co jest przyczyna , a teraz chyba wiem. Jak myslisz?

A dziwne jest też to, ze mnie szczypie niekiedy skura . Mozę to od tego zechcąc czy nie chcąc muszę mieć niekiedy kontakt ze słońcem.. Bo stosuje łagodne środki.
To jak zaczne stosowac te preparaty na naczynka , łoj i filtry to mi problem ze skurą się rozwiąze?
Napisz szczerze co o tym myślisz, czy da się wogle moją cerę zupełnie zaleczyć!!
Czy moge wyleczyc sie z lojotoku, z tych rumieni no a co do tradziku i sladow po nich to wiem ze z tego się da więc nie pytam.

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość i rady. I za cierpliwosc
Stary 2006-06-16, 21:50   #64
nefretam
Raczkowanie

GG do nefretam

Ja uważam, że filtry możesz zacząć używać bez opinii dermatologa a zapytać sie ewentualnie o resztę. L_V poleciła ci filtry Avene ( nie Avon) i tak jak wszystkie dobre (fotostabilne) filtry kupisz je w aptece.

Ręczniki papierowe kupisz w kazdym supermarkecie, a żel ziaji w rossmanie, drogerii też w supermarkecie ( ale uważam że możesz zostać przy physiogelu)

Jeśli skóra cię szczypie, jest podrażniona to ja bym poczekała z Effaklarem a najpierw uspokoiła cerę (naczynka) Np. coś z wit. C na dzień pod filtr a na noc coś na naczynka (tutaj link do kremów na naczynka)http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=129
nefretam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 18:09   #65
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anitaa
Tak sie zastanawiam, że tyle osob wchodzi na ten wątek, a tylko dwie starają się mi pomoc?..... ale mniejsza z tym.

L_V
Właśnie przeanalizowałam dokładnie to, co mi wcześniej napisałaś( bo ostatnio mam mało dostępu do internetu a wczoraj nie miałam wcale ).
I mam pytania:
-Napisałaś, że nie masz (już) problemów z cerą. Miałaś może podobne problemy jak ja? No bo zastanawiam się czy da się wogle moją cere zupelnie zaleczyć?
Proszę o szczerość.
-Effaclar K- stosowałam parę razy i wogle mi powychodzilo troche pryszczy i to pewnie od tego i bardziej tlusci mi sie cera bo pisalas cos ostatnio jak wymienialas ten produkt ze to normalne itd wiec mam pytanie czy moge czyms smarowac te wypryski tak wiesz punktowo i jak tak to jakim? czytalam gdzies o jakims tam srodku ale zapomnialam nazwy ale byl dosc chwalony z tego co pamietam...
-jakie witaminy z grupy B łykać ? (nie wiem czy zaliczyć można do tego Humavit V, bo połkęłam jedno opakowanie..? Czy to wystarczy?)
-gdzie kupić ręczniki papierowe?
-a gdzie mozna kupić żel Ziaji Calma HLC
-Czy iść do dermatologa czy dać sobie narazie z nim spokój i stosować się do Twoich porad? Bo liczy się dla mnie Twoje zdanie ( chodzi mi o to ze ja sobie skserowalam twoje wypowiedzi i bym dala jej to do przeczytania co o tym mysli? bo wiesz czasem wole byc troche ostrozna ale nie wiem czy to ma sens itd i chciala bym uslyszec Twoje zdanie.
-a te mleczko 50+ Avonu z dzieciaczkiem na opakowaniu to gdzie mogę dostać?
-Skoro ja stosuję te łagodne preparaty a mimo to nadal mam problemy ze skurą, to może powinłam je odstawić? I stosować to co ty mi pisałaś? Czy jak mam to zrobić?
-Wogle nigdy nie pomyślałam ze przyczyna czerwonej mojej twarzy moga byc naczynka i teraz jestem prawie ze pewna ze dlatego nie moge sobie z nia poradzic gdyz nie wiedzialam dokladnie co jest przyczyna , a teraz chyba wiem. Jak myslisz?

A dziwne jest też to, ze mnie szczypie niekiedy skura . Mozę to od tego zechcąc czy nie chcąc muszę mieć niekiedy kontakt ze słońcem.. Bo stosuje łagodne środki.
To jak zaczne stosowac te preparaty na naczynka , łoj i filtry to mi problem ze skurą się rozwiąze?
Napisz szczerze co o tym myślisz, czy da się wogle moją cerę zupełnie zaleczyć!!
Czy moge wyleczyc sie z lojotoku, z tych rumieni no a co do tradziku i sladow po nich to wiem ze z tego się da więc nie pytam.

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość i rady. I za cierpliwosc
Anita, przepraszam ze dopiera teraz pisze, ale sesja.....

Po kolei:

1) MOzesz smarowac pojedyncze wypryski czyms wysuszającym, grunt żeby nie paćkać tym całej twarzy. Ja od siebie polecam bardzo żel punktowy Flos Leku - jest na bazie kwasu salicylowego i kosztuje ok 10-12 zł.

2) Humavit to drożdże (witaminy B) i chyba jakieś minerały jeszcze. Kuracja drożdzami powinna trwać chyba 3 m-ce. Ja tez kiedys łykałąm drozdze, tylko na mnie nie miały one żadnego efektu. POlecam Ci MSM albo cynk.

3) Ręczniki papierowe (albo inaczej kuchenne) kupisz w kazdym sklepie, supermarkecie, tam gdzie papier toaletowy, chusteczki itp.

4) Żel do mycia uzi ZIaja Calma HLC - w kazdym kosmetycznym, drogerii, rossmanie

5) Dermatoog to dobre rozwiazanie, tylko musisz byc 100% pewna ze trafisz na fachowca, a nie jak ja kiedys na jakiegos koniowała, ktory przepisał mi NA LATO Dalaci (anntybiotyk) ktory spalil mi kóre i narobil przebariwn, ktore dopiero niedawno, dzieki wiedzy zawartej na BU a teraz na naeszej wizazowej Biochemii - zwlaczyłam z powodzeniem.
Takze ANitko, mozesz sie wybrac do lekarza, jednak boje sie ze zaleci ci ostra kuracje, a zaden lekarz nigdy mi nie powiedzial ze kuracje p/tradzikowe powinny byc odstawione na lato, ze wzgledu na ryzyko powstania przebarwien. Moze wybierz sie jesienia, a w lecie przetestuj program, ktory Ci polecilam. CHociaz 2 miesiace dla effaclaru to krótko, zeby cos stwierdzic.

6) Mleczko 40 (z dzieciaczkiem) albo mleczko 50+, oba z Avene kupisz w Aptce.

7) CO do naczynek - to napewno. ery tradzikowe, ktrore byly kiedys ostro traktowane preparatami p/tradzikowymi, niestety czesto "odwdzięczją sie" problemmami naczynkowymi. w lecie ten problem jest o tyle ucizliwy, ze pod wplywem temperatury twarz jest czerwona. Dobry preparat z witC powinien pomoc, a przy okazji wit C rozjasni przebarwienia potradzikowe.

8) Szczypanie skory to rekcja, alergiczna prawdopodonie, na jakis sladnik. Po czym Cie szczypie??

Anitko, nawet lekarz nie da CI 100% pewnosci, ze dany preparat Ci pomoze.

Pytalas czy mialam problemy z cera. Tak, mialam, z tymze 10 lat temu, jak mialam 13-15 lat. Wtedynie bylo takich preparatow jak dzisiaj, a ja dodatkowo trafilam do beznadziejnego lekarza, ktory przepisalm mi Dalacin, spirytus komsetyczny i paste cynkowa. Ani slowa o suplementacji czy o tym, ze te preparaty uwrazliwiaja skore na slonce Takze moja skora zareagowala przesuszeniem, miejscami byla jak "spalona", co spowodowalo wzmozone przetluszczanie sie. Pewnego dnia, moja mama juz nie mogla patrzec ze chodze zalamana (nie chcialam wyjsc z domu), tylko wywalila wszystkie leki i preparaty p/tradzikowe i kupila mi lagodzace, nawilzajace kosmetyki dla alergikow, a do tego zel aloesowy do twarzy i sok z aloesu do picia. wyleczylam sie w jedn wakacje. Od tej pory uzywam tylko takich kosmetykow, dla alergikow i nie mam problemow z cera. Owszem, zdazy sie jakos wredny syfek od czasu do czasy, ale jest o nieeebo lepiej. W zimie zrobilam sobie kuracje retinoidami i teraz jest bosko! efekty podtrzymywac bede efacalarem K przez lato, a na jesien znowu retinoidy
Stary 2006-06-17, 18:13   #66
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nefretam
Ja uważam, że filtry możesz zacząć używać bez opinii dermatologa a zapytać sie ewentualnie o resztę. L_V poleciła ci filtry Avene ( nie Avon) i tak jak wszystkie dobre (fotostabilne) filtry kupisz je w aptece.

Ręczniki papierowe kupisz w kazdym supermarkecie, a żel ziaji w rossmanie, drogerii też w supermarkecie ( ale uważam że możesz zostać przy physiogelu)

Jeśli skóra cię szczypie, jest podrażniona to ja bym poczekała z Effaklarem a najpierw uspokoiła cerę (naczynka) Np. coś z wit. C na dzień pod filtr a na noc coś na naczynka (tutaj link do kremów na naczynka)http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=129
Tak, filtry mozesz stoswoac sama, bo one nikomu jeszcze krzywdy nie zrobiły - kwesta dobrania odpowiedającego nam preparatu pod wzgledem konsystencji, itp.

I co do szczypania - prawda co napisała Nefretam, musisz sprawdzic, co powoduje taką reakcję. Jesli byłby to Effaclar, to byc moze trzeba by było zmniejszyc częstotliwość stosowania, np zamiast codziennie, to co 2-3 dni.

Jesli bedziesz miala kiedys wiekszy budzet na komsetyki, to polecam CI olejek DR. HAuschki do skory tłustej.
Stary 2006-06-18, 17:39   #67
iziaczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anitaa

Iziaczek tez zoltawy odcien ta sa pasemka chociaz sie fryzjerce chyba nie udaly.. Co do tego chlodnego odcienu brazu to czy moze byc moj naturalny kolor bo tak to bym nie miala juz odrostow? czy jednak tez chlodny braz..

Prosze piszcie mi dalej jakies rady dotyczace wygladu.
Pozdrawiam
Ja poprostu uwazam,że w tym zółtym blondzie jest Ci nie za bardzo korzystnie
a co do odcienia brązu zdecyduj sama w czym jest tobie ładniej.
Zastosuj rady L_V i bedziesz piękniec w oczach
Przepraszam,że wczesniej nie odpisałam no ale długi weekend był
iziaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 19:11   #68
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iziaczek
Ja poprostu uwazam,że w tym zółtym blondzie jest Ci nie za bardzo korzystnie
a co do odcienia brązu zdecyduj sama w czym jest tobie ładniej.
Zastosuj rady L_V i bedziesz piękniec w oczach
Przepraszam,że wczesniej nie odpisałam no ale długi weekend był
No tak, co do włosów to jasne - przy cerze naczynowej, kóta ma często czerwonawo-rózowy koloryt, ciepłe odcienie włosó wyglądają niekorzystnie. Anitko, farbuj włosy jak chcesz, byle by odcień był CHŁODNY, wpadający w popielaty, a więc chłodny blond, brąż. Możesz pokusic się o baleyage, ale z drobniutkich pasemek, zeby efekt byl taki "nieprzenikniony" a nie rowne aski, jak od linijki.
Stary 2006-06-20, 19:42   #69
anitaa
Raczkowanie

L_V_

Wszystko przeczytalam co mi napisalas, ale szczerze mowiac sie juz w tym wszystkim glubie
Nie wiem czy bys sie zgodzila ale jesli bys byla taka mila to moze bys mi napisala dokladny "plan dzialania"...
Chodzi mi o to, zebys mi napisala z tego wszystkiego co mi polecalas co mam stosowac , kiedy i w jakiej kolejnosci..
No bo jak tak mi piszesz jak do tej pory to troszke sie glubie..

Chciala bym zastosowac to wszystko co mi napisalas,ale co i kiedy..
Stary 2006-06-20, 19:54   #70
anitaa
Raczkowanie

iziaczek
no to co pojde do tego fryzjera jednak ale mam jedna obawe: czy mozna tak sobie nakladac farbe na farbe i czy nie wyjdzie z tego jakis dziwny kolor??i czy nie zniszcza mi sie jeszcze bardziej wlosy?

L_V_
aha i jak bys mogla to dzisiaj mi jeszcze bys odpisala? albo jutro tak do 10 bo potem jade do poznania i wszystko to co mi napiszesz sobie kupie(znaczy sie juz mi pisalas wszystko ale tak ze wiesz dokladnie co mam stosowac i kiedy i w jakich ilosciach. Bo nie wszystkiego mozna latem stosowac..).
wiec jesli nie sprawi to problemow..
pozdro
Stary 2006-06-20, 19:59   #71
anitaa
Raczkowanie

Jeszcze raz chciala bym Ciebie przeprosic ze tak ci z tym zawracam glowe ale naprawde tyle tego wszystkiego ze mi sie to wszystko juz pomieszalo w glowie i nic juz z tego nie wiem... a chce juz zaczac porzadnie kuracje i jutro zakupic wszystkie produkty wiec mi zalezy zebys mi odpisala w jak najblizszym czasie, chyba mnie rozumiesz?

Sorki...
Stary 2006-06-20, 20:05   #72
anitaa
Raczkowanie

A no i troche sie obawiam stosowwac te filtry , bo jak zastosowalam filtr mojej siostry ( a jest on do cery tlustej , tradzikowej itd) to sie juz tak swiecilam ze nie wiem.. gorzej niz normalnie.. i sorki ale ja takich rzeczy nie bede stosowac bo juz wogel glupio sie czuje, zastanawiam sie czy ci ktorzy produkuja te wszystki filtry nie moga wziasc pod uwage osob, ktore juz wystarczajaco mocno sie swieca i nie chca wiecej?????

Chce dbac o swoja skure, ale... no same wiecie a i po tym kremie mialam jakis taki dziwny kolor skury chyba od tego filtru i odrazu spryskalam sie woda termalna bo ..nie moglam na siebie patrzec..
co ja mam zrobic???? L_V??? iziaczek??
Stary 2006-06-20, 20:09   #73
anitaa
Raczkowanie

Hm dobra ostatnie:
Do L_V
Jesli juz bedziesz mi opisywala ten "program pielegnacji" to wez pod uwage jeszcze te rzeczy ktore ja stosowalam .. znaczy nie zebym ci sugerowala zebys mi je polecila, ale mysle ze np taka woda termalna jest chyba dobra??
Ale moge zupelnie zmienic pielegnacje , gdyz wszystko co uzywalam juz dzis mi sie skonczylo.
Stary 2006-06-20, 23:26   #74
L_V
Zakorzenienie

Rano:

Łągodny żel/lub woda termalna
Tonik (np. AA Young)
Krem z Wit C [jesli masz], albo bardzo fajny AA Young atybakter., mozesz tez zrezygnowac z dodatkowego kremu pod filtr, jesli bedzie sie ciezko wchałaniał
Filtr

Wieczorem:

Demakijaż: żel i/lub woda termalna
Tonik
NOC1: Effaclar K lub inny krem leczniczy
NOC2: krem nawilzajacy, np AA Young antybakter.
NOC3:Effaclar K
NOC4: kremik nawilzajacy
itd...

Jakie masz kremy lecznicze??? NApisz co masz dokładnie, to moze uloze CI inny plan,a lbo bardziej szczegołowy, łącznie z tym co łykac

I GŁOWA DO GÓRY, ANITKO!!!
Stary 2006-06-21, 09:34   #75
anitaa
Raczkowanie

L_V

Z tego co mi pozostalo to peeling Biodermy i resztki emulsji matującej z IWOSTINU .
Hmm co do tego co mi napisalas to jakos tak nie wiem bo przedtem mi pisalas duzo jeszcze innych rzeczy i hm teraz to juz naprawde nie wiem co mam dzis kupic..

Moze napisze wszystko w myslnikach co mi polecalas a ty mi napiszesz dokladny plan ok? Zebym wiedziala co mam nakupic... (a kasy mam dosc duzo po 18 z 5 stowek takze wiesz, moge troszke zaszalec ale zeby to pomoglo!! takze nie patrz na ceny o 10:30 wychodze wiec zeby do tej godziny byl ten plan to bym byla bardzo wdzieczna.

-MSM lub CYNK
-rutinoscorbin
-reczniki papierowe
-maseczka p/tradzikowa z glinki zielonej Dermaglinu
-Ziaja Calma HLC LUB Rosaliac LRP (postarac sie o prubke??)
-Active C LRP lub Flavo C ( tez postarac sie o prubke?czy po prostu kupic)
- filtry mleczko 50 + lub mleczko 40 (z dzieciaczkiem na opakowaniu) Avene
-Effaclar K LRP krem

I to chyba wszystko polecalas, hm nie wydaje sie byc tego duzo przedtem wydawalo mi sie wiecej a jeszcze uwzglednie to co ja uzywalam , zebys mogla sie nad tym tez zastanowic

-woda termalna IWOSTINU
-emulsja matujaca IWOSTINU
-peeling BIODERMY
-physiogel

A jeszcze cos wspominalas o :
-lzejszy filtry: Anhelios Dermo-Pediatrics(LRP), mleczko zelowe Vichy, fluid Biodermy (probki)
-tonik (np AA Young)
-krem nawilzajacy np AA Young antybakt.

I napisz mi wogle to co uwazasz, moze byc nawet cos innego jak tu napisalas, i dam ci wtedy spokoj ale napisz mi jeszcze przed 10:30 bo musze zdarzdyc na pociag a nie wiem nadal co mam zrobic
Wiec prosze i odrazu jak bedziesz mi pisac nazwy to w nawiasie gdzie kupic, wiem ze to pisalas ze 100 razy ale teraz musze to wszystko miecw kupie tak dokladnie i dokladny plan, czy przemywac sie czyms w ciagu dniaitd
Stary 2006-06-21, 09:53   #76
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anitaa
L_V

Z tego co mi pozostalo to peeling Biodermy i resztki emulsji matującej z IWOSTINU .
Hmm co do tego co mi napisalas to jakos tak nie wiem bo przedtem mi pisalas duzo jeszcze innych rzeczy i hm teraz to juz naprawde nie wiem co mam dzis kupic..

Moze napisze wszystko w myslnikach co mi polecalas a ty mi napiszesz dokladny plan ok? Zebym wiedziala co mam nakupic... (a kasy mam dosc duzo po 18 z 5 stowek takze wiesz, moge troszke zaszalec ale zeby to pomoglo!! takze nie patrz na ceny o 10:30 wychodze wiec zeby do tej godziny byl ten plan to bym byla bardzo wdzieczna.

-MSM lub CYNK
-rutinoscorbin
-reczniki papierowe
-maseczka p/tradzikowa z glinki zielonej Dermaglinu
-Ziaja Calma HLC LUB Rosaliac LRP (postarac sie o prubke??)
-Active C LRP lub Flavo C ( tez postarac sie o prubke?czy po prostu kupic)
- filtry mleczko 50 + lub mleczko 40 (z dzieciaczkiem na opakowaniu) Avene
-Effaclar K LRP krem

I to chyba wszystko polecalas, hm nie wydaje sie byc tego duzo przedtem wydawalo mi sie wiecej a jeszcze uwzglednie to co ja uzywalam , zebys mogla sie nad tym tez zastanowic

-woda termalna IWOSTINU
-emulsja matujaca IWOSTINU
-peeling BIODERMY
-physiogel

A jeszcze cos wspominalas o :
-lzejszy filtry: Anhelios Dermo-Pediatrics(LRP), mleczko zelowe Vichy, fluid Biodermy (probki)
-tonik (np AA Young)
-krem nawilzajacy np AA Young antybakt.

I napisz mi wogle to co uwazasz, moze byc nawet cos innego jak tu napisalas, i dam ci wtedy spokoj ale napisz mi jeszcze przed 10:30 bo musze zdarzdyc na pociag a nie wiem nadal co mam zrobic
Wiec prosze i odrazu jak bedziesz mi pisac nazwy to w nawiasie gdzie kupic, wiem ze to pisalas ze 100 razy ale teraz musze to wszystko miecw kupie tak dokladnie i dokladny plan, czy przemywac sie czyms w ciagu dniaitd

Dobrze wszystko zrozumiałaś. NA razie skończ myć buzię physiogelem, nie wyrzucaj go - to dobry żel. Myślę że dla ciebie lepsza bedzie ZIaja niz Rosaliac. Effaclar - to jest mus wg mnie, teraz nie masz żadnego kremu leczniczego. EMulsje matującą możesz skonczyc, jesli CI nie zapycha porow, na razie w zastepstwie za emulsje proponuje ten krmeik antybakter. AA Young, doostosoowania na noc, zamiennie z effaclarem k.

Jesli chodzi o probki, to walcz o Active C do mieszanej i postaraj sie uzberac sobie probki filtrow, zebys wiedziala ktory najbardziej CI podpasuje!

MAseczka z zielponej glinki [dermaglin] - z tego co wiem jest w poznanskich rossmanach i poeelingu mozesz uzywac 2 razy w tygopdniu.

Woda termalna - wg potrzeb.

A wiec kup to czego ci aktualnie brakuje!!

na pewno bedą to:

- effaclar k
- tonik do przecierania twarzy
- maseczki z glinki
- zel ziaja Calma HLC [ja sie physiogels konczy]

MSM i rutonoskorbin - do łykania.
Stary 2006-06-21, 09:57   #77
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anitaa
L_V

Z czy przemywac sie czyms w ciagu dniaitd
Jesli chcesz to np. woda termalna + tonik.
oczywiscie po wodzie termalnej osudszamy buzie chusteczka.
Stary 2006-06-21, 17:45   #78
AGUŚ23
Przyczajenie

Witam Anitaa. Z tego co piszesz to masz taką samą cerę jak ja, więc podstawa to nawilżenie i jeszcze raz nawilżenie, kremy z filtrami, nawilżające do cery suchej, skłonnej do alergii, np. garnirer (ok 15 zł), aa nawilżająco- odżywczy ( ale to bym polecała jak zrobi sie trochę chłodniej), Nivea Visage odżywczy na dzień nawilżający ( to wszystkie prze ze mnie sprawdzone kremy). Delikatne peelingii, ale naprawdę delikatne np AA w saszetkach jednorazowych( tam pisze żeby smarować 2 min ale możesz krócej jeżeli poczujesz że coś dzieje się nie tak , np piecze) i nawilżająco-odżywcze maseczki, które się zmywa ale ja ich nie zmywam tylko smaruję wieczorem i idę tak spać. Na razie nie szalej tylko powoli próbuj.
Na podkrążone oczy kremik pod oczka z wyciągiem z ogórka, lub specjalny po sine oczy.
Włoski o polecam każdemu szampon Elseve nowy ten różowy, energia i blask czy coś takiego, naprawdę fantastyczny. Możesz np robić sobie też maseczki na włosy z białek lub nagrzać zwykłą oliwę nalozyc na wlosy owinać folia i zostawic na 30 min tylko nie oczekuj że po pierwszynm razie będzie idealny efekt.
Ale się rozpisałam
AGUŚ23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 18:32   #79
iziaczek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AGUŚ23
Witam Anitaa. Z tego co piszesz to masz taką samą cerę jak ja, więc podstawa to nawilżenie i jeszcze raz nawilżenie, kremy z filtrami, nawilżające do cery suchej, skłonnej do alergii, np. garnirer (ok 15 zł), aa nawilżająco- odżywczy ( ale to bym polecała jak zrobi sie trochę chłodniej), Nivea Visage odżywczy na dzień nawilżający ( to wszystkie prze ze mnie sprawdzone kremy). Delikatne peelingii, ale naprawdę delikatne np AA w saszetkach jednorazowych( tam pisze żeby smarować 2 min ale możesz krócej jeżeli poczujesz że coś dzieje się nie tak , np piecze) i nawilżająco-odżywcze maseczki, które się zmywa ale ja ich nie zmywam tylko smaruję wieczorem i idę tak spać. Na razie nie szalej tylko powoli próbuj.
Na podkrążone oczy kremik pod oczka z wyciągiem z ogórka, lub specjalny po sine oczy.
Włoski o polecam każdemu szampon Elseve nowy ten różowy, energia i blask czy coś takiego, naprawdę fantastyczny. Możesz np robić sobie też maseczki na włosy z białek lub nagrzać zwykłą oliwę nalozyc na wlosy owinać folia i zostawic na 30 min tylko nie oczekuj że po pierwszynm razie będzie idealny efekt.
Ale się rozpisałam

Peelingi mechaniczne dla cery naczynkowej to jednak nie jest dobry pomysł Anitko ja bym pozostała przy propozycji pielęgnacji napisanej przez L_V(sama tez to wykorzystam,ale to dopiero podczas przypływu gotówki )
Pytałaś o tą farbę,moze byłby warto poczekać az włoski troche odrosną,bo farba połozona na blond szybko sie wypłukuje i rudzieje zazwyczaj(zalezy od farby).Najlepiej wybierz sie do zaufanej fryzjerki.Ja na twoim miejscu poczekałabym jeszcze z farbowanie a jedynie podcięłabym włosy.

Aha jeszcze teraz doczytałam,ze agusia23 napisała o maseczkach,zeby nie spłukiwac ich na noc.Nie ryzykowałabym tego przy cerze skłonnej do zapychania.
iziaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 18:56   #80
anitaa
Raczkowanie

L_V
Bylam dzis na zakupach ale jedyne co udalo mi sie narazie zalatwic to tylko maseczki z glinki zielonej do cery tradzikowej i rutinoscorbin
Ale to nic, jutro sie jeszcze raz wybieram do Poznania i postaram sie kupic reszte..
A i ten rutinoscorbin to mam brac po dwie tabletki na dobe czy jedna bo tam pisze ze albo 1 albo 2 a ja nie wiem.. i kiedy?

A wlasnie, bo najwiekszy problem to chyba z kupieniem tego MSM.. w rzadnej aptece go nie moge dostac?? Sprzedawczynie zazwyczaj wogle nie wiedza co to jest.
Nie wiesz moze w jakiej aptece bym na pewno to dostala??
Ale poki co pozagladam do jeszcze innych aptek.

A rano oczywiscie zajrzalam na watek , dzieki za odpowiedzi bo wtedy nie mialam zbyt czasu odpisac
Pozdrawiam.

AGUŚ23
Hm nie wiem co z ta oliwka na wlosy i bialkiem bo mi sie wlosy przetluszczaja i mam przez to tluste?? czy na tluste tez mozna ?
Bo z tego co wiem to oliwa i tak juz jest tlusta.
A co do tej pielegnacji cery to chyba wpierw jednak tak jak iziaczek pisze zastosuje sie do porad jednej osoby Ale skorzystam moze z tym ogorkiem na oczy i z szamponem do wlosow
Ale dziekuje ze mi doradzasz
Pozdrawiam.

iziaczek
Masz racje z ta farba , moze jednak poczekam troche.Chociaz sama nie wiem, bo odkad mi napisalyscie o tych wlosach to samej mi sie tak wydaje ze wogle mi nie pasuje i chciala bym zmienic kolor.... No i co ja mam teraz zrobic..
A no i wlosow raczej nie pojde podciac bo sobie tak myslalam ze chce je zapuscic tak za ramiona i je ladnie pocieniowac , bo narazie mam takie wlosy ze i tak pewnie nic nie da sie z nimi zrobic i zle sie wogle czuje w swojej fryzurze i ostatnio nosze ciagle zwiazane.
A i dzieki za ostrzezenie co do peelingow mechanicznych i pozostawiania maseczek na noc.
A i co do kasy to ja akurat moge sobie poszalec bo troche jej teraz sie uzbieralo
Pozdrawiam.
Stary 2006-06-21, 19:46   #81
L_V
Zakorzenienie

Rutonoskorbin łykaj sobie po jednej tabletce, np rano.

MSM to jest to: http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=2869

JEst to sprzedawane jako preparat na wzmocnienie tkanki łącznej, np stawów. Jest to aktywna bilogicznie siarka - a siarka jak woadomo tworzy amoinokwasy, budulec naszego organizmu. Preparat ten jest stosowany takze w dermatologii jako wpomagajacy przy przetluszczaniu sie skory oraz przy wypadaniu wlosow, łamliwych paznokciach. Łyka sie go raz dziennie po 2 kapsułki, w czasie posiłku i popija duuuuzą ilością woy. Mozna go brac be limitow czasowych, nie gromadzi sie w orgaznizmie.

JA zjadlam wlasnie jedno całe opakowanie - na wlosy, urosły mi sporo. Teraz mam zamiar kupic nastepne.

JEsli nie dostanesz go w Poznaniu, mozesz kupic w aptece internetowej.
Podobnie zreszta z Effaclarem, oni zazwyczaj maja kosmetyki
Stary 2006-06-21, 22:47   #82
anitaa
Raczkowanie

L_V
oki dzieki.
Zrobilam sobie dzis ta maseczke z glinki zielonej, dosc przyjemna moim zdaniem, ale po zmyciu jej mialam podraznienia skury i taka jakas napieta (nie przyjemne uczucie).
Nie wiem jak to mozliwe.. Na opakowaniu pisze ze nalezy trzymac ja na twarzy 20 minut, ja moze trzymalam 20 pare ale to chyba nie powinno miec takiego znaczenia, czy moze cos zle zrobilam?
Przed zastosowaniem tej maseczki umylam twarz zelem Physiogel i splukalam woda.
A i jeszcze mnie skura nieco szczypie.
Stary 2006-06-21, 23:49   #83
Rayne
Wtajemniczenie

L_V, jak zwykle jestem pod wrażeniem Twoich porad, a ja tylko dodam swoje 3 grosze (bo przecież zawsze się gdzieś muszę wtrącić) - MSM można też spróbować kupić w takich sklepach, gdzie są przeróżne suplementy dla "pakerów", jak ja ich nazywam, czyli dla kulturystów i innych ćwiczących. Firma Olimp, która produkuje MSM, ma też w ofercie różne inne suplementy, odżywki etc. i ja właśnie w takim sklepiku kupuję MSM, bo w aptekach też nie mogę dostać.
A maseczkę z glinki - jeśli podrażnia i ściąga - można trzymać krócej i przede wszystkim najlepiej psikać na nią wodą termalną, żeby nie zaschła . To gwoli wyręczenia L_V, bo nie wątpię, że to samo by napisała.
Stary 2006-06-22, 09:39   #84
anitaa
Raczkowanie

Rayne
Dzieki za rade a co jaki czas bym musiala spryskiwac twarz woda termalna gdy bym miala maseczke? poprzednio trzymalam ja 20 minut to teraz mam trzymac 15 minut? Czy ile?
A wogle to mam ja sobie robic dwa razy w tygodniu czy raz (bo tam pisze ze mozna raz lub dwa razy). I jak wczoraj ja sobie robilam to teraz np w sobote bym mogla czy kiedy? Pozdro.
Stary 2006-06-22, 20:52   #85
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anitaa
Rayne
Dzieki za rade a co jaki czas bym musiala spryskiwac twarz woda termalna gdy bym miala maseczke? poprzednio trzymalam ja 20 minut to teraz mam trzymac 15 minut? Czy ile?
A wogle to mam ja sobie robic dwa razy w tygodniu czy raz (bo tam pisze ze mozna raz lub dwa razy). I jak wczoraj ja sobie robilam to teraz np w sobote bym mogla czy kiedy? Pozdro.
Możesz spryskiwac maseczkę z glinki zawsze wtedy kiedy czujesz, że robi Ci się a twarzy "cement" - być może wtedy Twoja skóra nie bedzi etaka napięta po zmyciu maski. ja akurat lubie to uczucie ściągnięcia porów, ale Ty, kajo naczynlowiec możesz odczuwać to dotkliwiej. W tym pwypadku, faktycznie to dobry pomysł, aby np trzymac maske 10-15 min i co 5 min na przyklad psiknąc ją termalka.

Rowniez jest to wazne jakiej wody termalnej uzywasz- dla wrazliwcow i naczynkowcow poleciłabym Avene czy LA Roche posay - woda z iwostinu jest do cer tłustych, grubych, nie podatnych na zaczerwienienia.

MAske mozesz robic max 2 razy w tyg - w zaleznosci o dpotrzeb cery, jelsi zobaczysz ze oiry sa rozszerzone, skora silnie sie błuszczy - wtedy mozesz zrobic soie maseczke. Przy maseczce z glinki nie robiłam natomiast peelingu mechanicznego czesciej niz raz na tydzien = aby nie podraznic naczynek.
Stary 2006-06-22, 22:05   #86
anitaa
Raczkowanie

L_V
Dzisiaj kupilam akurat wode termalna z Iwostinu.. no ale trudno, nastepnym razem kupie ta z innej firmy.

No wiec dzisiaj udalo mi sie kupic:
-krem Effaclar K (LRP)
-krem antybakteryjny AA Young
-tonik AA Young

No i to wszystko co dzis dostalam.
To mam juz to stosowac czy poczekac az kupie reszte? Bo jak sie bierze Effaclar to chyba trzeba potem brac filtry bo to sa kwasy a ja narazie nie moge rzadnych dostac.
A no i mi sie od tej maseczki podraznila skura i mnie piecze, dzis zrobilam sobie z alg bo moja siostra sobie robila i pozostalo troche , ale to tak jeden raz tylko sobie zrobilam. Jednak takie maseczki jak wyschna to powoduja u mnie podraznienia, bo tak za kazdym raezm mam.. i szczypanie.

A i jeszcze co do tych filtrow , to bylam w pary aptekach i w rzadnej nie mieli wogle filtrow, to moze powinlam isc z tym do drogerii???

MSM tez pewnie nigdzie nie dostane , wiec pozostaje zakup przez internet.. tylko powiedz mi jak to sie kupuje (dokladnie) bo ja jeszcze nigdy jakos nie dokonywalam zakupow w ten sposob.

Pytalam tez o prybki Activu C ale tez nie bylo.. ale dostalam takie prubki (tak na sile, tzn mi wcisnala ekspedientka)
-Iwostin Purritin żel do mycia twarzy
-Iwostin żel pod oczy
-Vichy Novadiol na noc (krem przywracajacy gestosc i gladkosc skory do twarzy i szyi)
-Effaclar tonik
-zel La Roche Posay

No i teraz nie wiem czy mam to prubowac czy nie , czy nie zaszkodzi itd i czy ma sens.
Chciala bym zebys mi doradzila, bo ja boje sie grzebac ze swoja twarza.
I czy dzisiaj mam juz stosowac ten krem i zel AA Young ? bo Effaclar to chyba nie? bo mmnie szczypie skura..?

A i co do tej wody termalnej Iwostin , to faktycznie mi sciaga skure nieco i hm troszke to mi przeszkadza.. To moze oddac ta wode w prezencie siostrze? czy jak? Czekam na rade
Stary 2006-06-22, 22:15   #87
anitaa
Raczkowanie

L_V

Jesli chodzi o ta maseczke , to moja skura ciagle wlasciwie ma rozszerzone pory i silnie sie blyszczy.. wiec hm ??

Co do peelingu raz na tydzien, to moze to byc ten Sebium gel gommant?
Czy nie bardzo?
Pozdrawiam.
Stary 2006-06-23, 09:17   #88
mysza_87
Zakorzenienie

GG do mysza_87

Ja mam problemy z czarnymi kropeczkami na nosie Wogóle nie mogę tego usunąć... peelingi, próby wyciskania, toniki przeciw wągrom i nic.... Zastanawiam się czy wizyta u kosmetyczki pomogłaby w ich usunięciu?
L_V, możesz mi coś poradzić?
Stary 2006-06-23, 12:30   #89
*milka*
Zakorzenienie

GG do *milka*

Wizyta u kosmetyczki jak najbardziej ci pomoze. Pani kosmetyczka zrobi ci parowke nalozy maseczke i zacznie sie nad toba znecac tzn wyciskac brzmi groznie ale wiem cos o tym jak ostatnio bylam u kosmetyczki to myslalam ze nie wysiedze na tym fotelu uffff ..... ale jakos usiedzialam. Ale szczerze muziac nadal mam zatkane pory na nosie z tym jest ciezko ;/ oczyszczanie twarz trzeba powtarzac a to nie jest przyjemny zabieg ...
*milka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 12:47   #90
*milka*
Zakorzenienie

GG do *milka*

Anito pisalas wczesnie ze masz problemy z wlosami jesli Ci wypadaja radze Ci kupic KONIECZNIE szampon do wlosow firmy VICHY zawiera on Aminexl jest to bardzo potrzebbny skladnik dla wlosa gdy zaczyna wypadac Szampon nalerzy do czerwonej serii do wlosow ( opakowanie jest bialo czerwone ) jest b.skuteczny . Rok temu strasznie mi wypadaly wlosy mimo ze sa bardzo geste i grube po jakims tygodniu mycia nim wlosow automatycznie przestaly wypadac jest najlepszym srodkiem na wypadanie wlosow daje mu duza 6-ke w plusem . A jesli chodzi o twarz na syfki radze Ci sie zaopatrzyc w Krem na dzien i na noc plus zel do twarzy tez Z VICHY seria sie nazywa VICHY Normaderm sa naprawde super !!! Jesli chodzi o zaczerwienienia na twarzy powinnas sie zapytac w aptece czy z Vichy sa jakies preparaty na te zaczerwienienia jestem PEWNA na 100% ze tez dostaniesz na to jakis kram powodzenia w leczeniu buski .
Pozdrawiam
*milka* jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości