Samoopalacze i kosmetyki br您uj帷e - Strona 35 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-06-29, 21:51   #1021
sylwiani
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 140
Dot.: Opalamy si!!!!

ja u篡wam dove do jasnej (naturalnie jestem tak blada, 瞠 w nocy fosforyzuj)
najpierw peeling, p騧niej balsam (do嗆 oszcz璠nie), czekam, a si wch這nie, p騧niej dove, nast瘼nego dnia evelinka, nast瘼nego dove, a p騧niej w zale積o軼i od efekt闚 (nie chc przesadzi)
dostrzeg豉m, 瞠 po dwukrotnym u篡ciu dove mi璠zy piersiami (od fiszbin) zrobi造 mi si plamy, ale po 2 dniach po aplikacji wszystko zesz這, wi璚 poprawi豉m peelingiem i zacz窸am od nowa, na razie nie widz plam, ale te si czasami zniech璚am, jednak my郵, 瞠 solaryjki te nie zawsze r闚no si opal i r闚no blakn (nie m闚i ju o fankach opalania na s這鎍u) wi璚 si nie przejmuj, na pocz徠ku si wkurza豉m, ale jak sobie u鈍iadomi豉m, to co wcze郾iej napisa豉m, to sobie my郵, 瞠 ta zmora doskona這軼i, to chyba jaka przypad這嗆 filtromaniaczek
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-29, 22:21   #1022
Sylwia***
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 480

Hej, dziekuje za wiecej wypowiedzi na ten temat, na pewno innym pannom tez sie przydadza

Tyllko chcialam tu wyjasnic, ze na ok. 8 razy na cale cialo starczal mi HS, bo dove jeszcze nie wiem, ale pojemnosc taka sama ich obu jest.

Ale wlasnie przed chwila posmarowalam sie dove do ciemniejszej (a jednak sie skusilam ) i musze powiedziec, ze jestem w szoku, bo wlasnie sobie pomyslalam, ze on strasznie wydajny jest w porownaniu do HS!!! I nie lepie sie tak! Kurcze, fajnie!

Ale po jednokrotnym uzyciu sprayu brazujacego musze powiedziec kropki straszne, nawet sie tz przestraszyl, zaczal mnie dokladniej ogladac... A wiecie, moj tz to normalnie akich rzeczy wcale nie zauwaza. I musialam mu cos nasciemniac, czemu tak mam, bo on nic nie wie, ze ja sie sztucznie opalam i to od ponad miesiaca... nic nie zorientowal sie, czemu nagle z bladziocha stalam sie przepieknie opalona, czemu mialam pomaranczowe dlonie i dziwne zacieki czasami, jak nie opanowalam jeszcze sztuki nakladania, nic... hahahahaaa
Sylwia*** jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-29, 23:13   #1023
marta_v
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 266

marta_v jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-29, 23:46   #1024
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
ja u篡wam dove do jasnej (naturalnie jestem tak blada, 瞠 w nocy fosforyzuj)
najpierw peeling, p騧niej balsam (do嗆 oszcz璠nie), czekam, a si wch這nie, p騧niej dove, nast瘼nego dnia evelinka, nast瘼nego dove, a p騧niej w zale積o軼i od efekt闚 (nie chc przesadzi)
dostrzeg豉m, 瞠 po dwukrotnym u篡ciu dove mi璠zy piersiami (od fiszbin) zrobi造 mi si plamy, ale po 2 dniach po aplikacji wszystko zesz這, wi璚 poprawi豉m peelingiem i zacz窸am od nowa, na razie nie widz plam, ale te si czasami zniech璚am, jednak my郵, 瞠 solaryjki te nie zawsze r闚no si opal i r闚no blakn (nie m闚i ju o fankach opalania na s這鎍u) wi璚 si nie przejmuj, na pocz徠ku si wkurza豉m, ale jak sobie u鈍iadomi豉m, to co wcze郾iej napisa豉m, to sobie my郵, 瞠 ta zmora doskona這軼i, to chyba jaka przypad這嗆 filtromaniaczek
jak ostatnio wr鏂i豉m od fryzjera (dla wyja郾ienia zrobi mi jasne pasemka na br您owych w這sach), to m鎩 T spyta, czy mam now bluzk (posiadam j od roku i mam pe軟o takich bia造ch, wi璚 jakby by豉 nowa, to by si i tak nie domy郵i)
Stary 2006-06-30, 08:59   #1025
madziarra
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 013
GG do madziarra

dziewczyny, Nutribronze L`oreala pojawi si w Polsce. Jak na razie widzia豉m go jedynie w Superpharmie w promocji - przy zakupie 2 produkt闚 do piel璕nacji cia豉 L'oreala dostaje si gratis NutriBronze
madziarra jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-30, 09:51   #1026
lulum
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 108
GG do lulum

Kobitki w豉郾ie wczoraj u篡豉m dove do jasnej karnacji. Rezultaty dzisiaj rano jak dla mnie dobre, nawet nie tak bardzo widoczne, ale pewnie po drugiej aplikacji troch si przyciemni.Nie mam nawet zaciek闚
Najpierw zrobi豉m pilling cia趾a, potem na這篡豉m dove ( dosyc oszcz璠nie na wszelki wypadek, mo瞠 i dlatego efekt nie jest tak b. widoczny ) a potem jeszcze na這篡豉m zwyk造 balsam nievea.
Ale dzi zrobi jak wi瘯szo嗆 radzi najpierw zwyk造 balsam a potem dove.
Obawiam si tylko, 瞠by po myciu mi nie zszed dove ca趾owicie. no zobaczymy wieczorkiem
A co do zapachu... rzeczywi軼ie bezpo鈔ednio po wyci郾i璚iu z tubki nie ma przykrego zapachu. choc po kilku godzinach troche wyczuwa si samoopalacz. Ale to normalne inaczej chyba byc nie mo瞠
Jak narazie 5 z minusem dla dove
lulum jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-30, 14:09   #1027
natii4
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 363

Cytat:
Napisane przez sylwiani
j
dostrzeg豉m, 瞠 po dwukrotnym u篡ciu dove mi璠zy piersiami (od fiszbin) zrobi造 mi si plamy, ale po 2 dniach po aplikacji wszystko zesz這
My郵a豉m,瞠 tylko mnie si w takim g逝pim miejscu robi zacieki

Bieganie i czytanie
to
klucz do 篡cia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-30, 14:50   #1028
beoneself
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 487

Ja mi璠zy piersiami mam bia造 placek Najprawdopodobniej opalenizna po軼iera豉 si przez stanik.
A fatalnie to wszystko wygl康a w zgi璚iu r瘯i, naprzeciwko 這kcia, rozumiecie
beoneself jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-06-30, 23:00   #1029
sylwiani
Zadomowienie

ja u篡wam na zmian dove z evelinka, dzisiaj zauwa篡豉m zacieki na kolanach i wpad豉m na pomys, 瞠 rozja郾i je effaclarem, 瞠lem do mycia twarzy, umy豉m kolana i co widz???????????? bia貫 placki na kolanach, dos這wnie 郾ie積obia貫, wi璚 jakby kto si nie m鏬 domy po samoopalaczu to polecam, na szcz窷cie posmarowa豉m si evelink i ona jaka taka 豉godniejsza i teraz wszystko ok
dodam, 瞠 mam na sobie obecnie dwie warstwy dove i dwie evelinki
Stary 2006-06-30, 23:56   #1030
Erato
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 343

Cytat:
Napisane przez sylwiani
jak ostatnio wr鏂i豉m od fryzjera (dla wyja郾ienia zrobi mi jasne pasemka na br您owych w這sach), to m鎩 T spyta, czy mam now bluzk
KLASYK

Erato jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-01, 08:10   #1031
Kasia_L
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 053
Wink Dot.: Opalamy si!!!!

Cytat:
Napisane przez Erato
KLASYK
Pami皻am tak scenk ze swoim T疾m. Fryzjer opitoli mnie jak zwykle za kr鏒ko, r騜nica by豉 w ka盥ym razie widoczna - tak mi si zdawa這 wtedy, bo wszyscy zauwa篡li . W ko鎍u godziny popo逝dniowe, on nic . No to zaczynam naprowadza, 瞠 jakie zmiany, 瞠 co... spojrza, hmm "mia豉 t bluzk"
szcz瘯a mi opad豉
Stary 2006-07-01, 13:09   #1032
beoneself
Zakorzenienie

Wiecie co, ja chyba zrezygnuj ze smarowania r彗 balsamami br您uj帷ymi
Z nogami jest wszystko pi瘯nie, nauczy豉m si ju nawet omija kostki, smarowac stopy bez zaciek闚 i wog鏊e Plecy, brzuch - ok.
Ale r璚e?! To jest tragedia. Plamiaste d這nie, kreski na nadgarstkach, bia貫 kreski w zg璚iu r瘯i - "naprzeciwko 這kcia"
Jak sobie radzicie z r瘯ami? Nawet, jak ju mi si uda r闚no zrobi d這nie... to nast瘼nego dnia znowu s bia貫, bo cz瘰to myj r璚e, i kolor si zmywa.

A, i mog jeszcze powiedzie, 瞠 filtry na twarzy si spisuj - opalam si mocno i szybko, a obecnie mimo cz瘰tej ekspozycji tak瞠 na ostre s這鎍e - nie opali豉m si ani odrobin, na twarzy jestem bielutka.
Stary 2006-07-01, 14:02   #1033
Sandija
Go嗆

Wiadomo軼i: n/a

Posmarowa豉m si dwa dni pod rz康 Dove do sk鏎y ciemniejszej i na razie jestem bardzo zadowolona. Opala wolniej ni HS - czyli mam nadziej, 瞠 to dobra wr騜ba na przysz這嗆 - plamom m闚imy:nie!
Teraz mam 豉dny kolorek, taki po kilku dniach pla穎wania, ale d捫 do czego ciemniejszego jak mia豉m wcze郾iej.
  Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-01, 14:04   #1034
kamaO
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 158

Dziewczyny - dorad嬈ie! Musze zainwestowac w puder sypki - ale chc taki w p璠zlu. ArtDeco ma tylko br您uj帷y, Chanel nie uraczysz ani w Sephorze, ani w Douglasie, Bourjois wycofa這, na Allegro same b造szcz帷e i jeden pi瘯ny Lancome Color ID. U篡wa造軼ie go mo瞠?
Stary 2006-07-01, 15:00   #1035
Ash
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 470

Cytat:
Napisane przez beoneself
Z nogami jest wszystko pi瘯nie, nauczy豉m si ju nawet omija kostki, smarowac stopy bez zaciek闚 i wog鏊e Plecy, brzuch - ok.
Ale r璚e?! To jest tragedia. Plamiaste d這nie, kreski na nadgarstkach, bia貫 kreski w zg璚iu r瘯i - "naprzeciwko 這kcia"
Jak sobie radzicie z r瘯ami? Nawet, jak ju mi si uda r闚no zrobi d這nie... to nast瘼nego dnia znowu s bia貫, bo cz瘰to myj r璚e, i kolor si zmywa.

A, i mog jeszcze powiedzie, 瞠 filtry na twarzy si spisuj - opalam si mocno i szybko, a obecnie mimo cz瘰tej ekspozycji tak瞠 na ostre s這鎍e - nie opali豉m si ani odrobin, na twarzy jestem bielutka.
hmm, a niektore dziewczyny pisaly, ze mimo wszystko da sie opalic z filtami. Ja chc z豉pa troch s這鎍a
Jesli si da, to mo瞠sz opisac, jak sobie radzisz z samoopalaniem n鏬? ja kurcze, zawsze musze sobie jak捷 krzywd zrobic a to przy kostkach, a to na zgieciach z ty逝 nad pi皻 (to najcz窷ciej) ;p
Stary 2006-07-01, 15:19   #1036
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 907

A ja w豉snie zauwazy豉m, ze balsam z Kolastyny prawie c掖y mi na r瘯ach zszed, zostawi roluj帷e si plamy. Nie nak豉da豉m go przez dwa dni i tu takie co dobrze, 瞠 dzisiaj z domu nie wychodz
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-01, 15:35   #1037
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Cytat:
Napisane przez kamaO
Dziewczyny - dorad嬈ie! Musze zainwestowac w puder sypki - ale chc taki w p璠zlu. ArtDeco ma tylko br您uj帷y, Chanel nie uraczysz ani w Sephorze, ani w Douglasie, Bourjois wycofa這, na Allegro same b造szcz帷e i jeden pi瘯ny Lancome Color ID. U篡wa造軼ie go mo瞠?
jeszcze Sephora ma sw鎩 puder w p璠zlu - ale, jak kt鏎a z wiza瘸nek zuwa篡la, ma這 to higieniczne

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-01, 15:37   #1038
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ash
hmm, a niektore dziewczyny pisaly, ze mimo wszystko da sie opalic z filtami. Ja chc z豉pa troch s這鎍a
Jesli si da, to mo瞠sz opisac, jak sobie radzisz z samoopalaniem n鏬? ja kurcze, zawsze musze sobie jak捷 krzywd zrobic a to przy kostkach, a to na zgieciach z ty逝 nad pi皻 (to najcz窷ciej) ;p
Nie ma sprawy
No wi璚 - smaruj nogi normalnie, wcieram, wmasowywuj. Ale omijam kostki. Tzn je te smaruj, ale cieniutko i bez wcierania. Potem bior husteczk higieniczn i 軼ieram z kolan i kostek. Potem rozcieram balsam na kostki i kolana z ich okolic)
Rozumiesz cokolwiek? Brzmi skomplikowanie, ale takie kombinacje u mnie najlepiej skutkuj, kolana i kostki mam w jednolitym kolorze
Co do st鏕... odpowiednio cie鎥a wartwa, dok豉dnie rozsmarowana. Nie zapomnij o palcach! (mi si zdarzy這)
Stary 2006-07-01, 15:39   #1039
beoneself
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
jeszcze Sephora ma sw鎩 puder w p璠zlu - ale, jak kt鏎a z wiza瘸nek zuwa篡la, ma這 to higieniczne
Chodzi o to, 瞠 si go nie umyje?
Je郵i tak, to do stosowania z filtrem puder w p璠zlu na pewno odpada. M鎩 p璠zel po tygodniu u篡wania jest ca造 t逝sty
Stary 2006-07-01, 15:41   #1040
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Cytat:
Napisane przez beoneself
Chodzi o to, 瞠 si go nie umyje?
Je郵i tak, to do stosowania z filtrem puder w p璠zlu na pewno odpada. M鎩 p璠zel po tygodniu u篡wania jest ca造 t逝sty
Tak, chodzi o mycie nie wiem czy w po陰czeniu z filtrami, ale tak czy siak wol klasyk - p璠zelek myty co tydzie i puder wysypywany na r瘯

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-01, 17:09   #1041
Ivvonka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 977

beoneself ja tez mam problem z rekoma. Najgorsze jest to, ze robia mi sie takie trojkaty na zgieciach - wyglada to smiesznie. Poza tym mam takze problem dermatologiczny, a nie chce mi sie isc do lekarza :p i lecze sie na razie domowym sposobem. Tworza mi sie luszczace czerwone plamy, ktore zostawiaja biale, odbarwione slady - ramiona mam cale w bialych plamkach. Nie opalam sie i uzywam filtr 50+, wiec jestem blada i az tak bardzo nie rzuca sie to w oczy, ale widac ze cos jest nie tak. Samoopalacz schodzi szybciej z tych miejsc... Ech... Ja nie chce leczyc sterydami! Na razie myje ramiona Kerium LRP i szorstkimi peeligam, i widze, ze jest jakas poprawa, chociaz dzisiaj znowu zauwazylam czerwona plame...
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-01, 19:19   #1042
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez beoneself

po prostu to olewam
, jak ju pisa豉m wcze郾iej na suonku te si nie opalasz r闚no, w solarium te niezupe軟ie (np zakrywaj sobie sutki ), tylko te filtromaniaczki jakie przesadnie doskona貫 chc by
czyli poradzi豉m sobie tak, 瞠 po prostu trzeba to ola
Stary 2006-07-01, 19:55   #1043
Ivvonka
Zadomowienie

Tez sobie tak tlumacze
Stary 2006-07-01, 21:39   #1044
Nikita-v
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 693

a ja mam bardzo g逝pie pytanie... zacz窸am stosowa HS.. najpier by豉 pr鏏a na nogach i po kilku dniach mia豉m 豉dn opalenizne... teraz zacz窸am reszte cia陰 opalac.. ale doradzcie dziewczyny co zrobic z twarza... jak jej nie posmaruje... to bedzie dalej bardzo blada... i bedzie to idiotycznie wygladac a jak zaczn j smarowa to w po陰czeniu z zorackiem albo nic z tego nie wyjdzie.. albo b璠e si 逝szczuyc na br您owo... ech... da sie to jakos pogodzic?
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-01, 22:07   #1045
yedanna
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 345

Cytat:
Napisane przez Nikita-v
a ja mam bardzo g逝pie pytanie... zacz窸am stosowa HS.. najpier by豉 pr鏏a na nogach i po kilku dniach mia豉m 豉dn opalenizne... teraz zacz窸am reszte cia陰 opalac.. ale doradzcie dziewczyny co zrobic z twarza... jak jej nie posmaruje... to bedzie dalej bardzo blada... i bedzie to idiotycznie wygladac a jak zaczn j smarowa to w po陰czeniu z zorackiem albo nic z tego nie wyjdzie.. albo b璠e si 逝szczuyc na br您owo... ech... da sie to jakos pogodzic?
W豉郾ie mam ten sam problem
Cia這 mam br您owe - smaruj mleczkiem L'oreal Nutri Bronze Summer (KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...ecenzja=106658) a twarz ju gorzej tzn. ja郾iutka
U篡wa豉m Garnier Sk鏎a mu郾i皻a s這鎍em ale zacz掖 mi wysusza bu嶔 i zrobi mi "piegi" na nosie wi璚 aktualnie mam przerw a kupi co innego. Natii4 podsun窸a mi ten w徠ek (dzi瘯uj ) ale przebrn望 przez 35 stron nie b璠zie 豉two ).
Stary 2006-07-01, 22:56   #1046
Ivvonka
Zadomowienie

Ja stosuje L'oreal Sublime Bronze tonujacy na cialo i dwukomorowy do twarzy tejze firmy - od razu mam efekt opalenizny. Taki zestaw najbardziej mi odpowiada
Stary 2006-07-01, 23:02   #1047
yedanna
Zakorzenienie

Uff... przebrn窸am
Od razu zauwa篡豉m, 瞠 po drodze by fragment o mleczku L'oreala kt鏎ego aktualnie u篡wam - link doda豉m w poprzednim po軼ie
Spiesz z odpowiedzi, 瞠 znalaz豉m go w Polsce - jest dost瘼ny zr闚no w Rossmanie, jaki i w Dorgerii Natura. Co prawda nie wiem na jakich zasadach, poniewa z ty逝 jest wyra幡ie napisane "Produkt nie jest przeznaczony do sprzeda篡" ale stoi i na p馧kach i kosztuje 19,90z.
Ja robi zapas, bo boj si 瞠 go wupi i ju nie wr鏂i a jestem zachwycona. B造skawiczny efekt - ju po jednym u篡ciu i 鈍ietny kolor. Zreszt odsy豉m do KWC.

Teraz zastanawiam si nad tym 2-komorowym do twarzy r闚nie z serii L'oreal, bo wygl康am jakby mi sk鏎 na twarzy przeszczepili Kto go u篡wa i powie co wi璚ej o efekcie? Nie zapycha?
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (6,8 KB, 24 za豉dowa)
Stary 2006-07-01, 23:04   #1048
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Ja stosuje L'oreal Sublime Bronze tonujacy na cialo i dwukomorowy do twarzy tejze firmy - od razu mam efekt opalenizny. Taki zestaw najbardziej mi odpowiada
Ooo Ivonka, odpowiedzia豉 na moje pytanie zanim pad這 W takim razie skusz si na ten 2 - komorowy tylko napisz jeszcze jak to jest z tym zapychaniem?
Stary 2006-07-01, 23:11   #1049
natii4
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 363

Jak ostatnio chcia豉m kupi dwukomorowy samoopalacz to nie by這 Ale znalaz豉m miejsce,gdzie sobie mo積a z katalog闚 zamiawia i zapoluj na ten barwiony z Ori

Fajnie,瞠 ten balsam z L'Oreala ju jest. Chyba w Super Pharm te ju go mo積a naby

Yedanna-nie ma za co

Bieganie i czytanie
to
klucz do 篡cia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-02, 00:23   #1050
Sandija
Go嗆

Wiadomo軼i: n/a

Ja wczoraj ogl康a豉m sobie ten dwukomorowy L'Orela i rzeczywi軼ie nie ma zapychaczy, co鈣am wzbudzi這 moje podejrzenia je瞠li chodzi o stosowanie po d逝窺zym czasie, ale cenowo 40 z za 30 ml - to wol sprawdzonego LRP 63 z za 100 ml i sprawdzony - nawet nawil瘸

A swoj drog, to te ceny na KWC to s chyba z kosmosu - napiszcie mi prosz, gdzie istniej taka cudna apteka, w kt鏎ej LRP kosztuj 44-55 z - u mnie w ka盥ej ponad sze嗆 dych!

a do cia趾a Dove i Ewelinka na razie rz康z, zobaczymy co dalej - po traumie z HS boj si zachwala opalenizn za wczasu.
  Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
balsam br您ujacy, balsamy br您uj帷e, dove summer glow, opalenizna, samoopalacz, samoopalacze

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.