Samoopalacze i kosmetyki br您uj帷e - Strona 43 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-08-21, 09:11   #1261
uskow
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 965
Dot.: Opalamy si!!!!

Aniu m te najbardziej pasuje autohelios je瞠li chodzi o kolor opalenizny i w og鏊e chyba jest najlepszy ze 鈔odk闚 kt鏎ych dotychczas u篡wa豉m

uskow jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 10:38   #1262
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

Cytat:
Ja stwierdzi豉m 瞠 to samoopalanie zabiera mi strasznie du穎 czasu, te balsamacje, peelingi, depilacje, nie mam ju a to czasu, wychodz do pracy rano wracam wieczorem, wi璚 padam na ryjek, a tu jeszcze takie ceregiele odprawia.
sathi, jak ja cie doskonale rozumiem...

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 12:08   #1263
AalutkaA
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 266
Solarium? Samoopalacz? Czy balsam br您uj帷y?

Szukalam w w徠kach, ale nei znalazlam dokladnei tego, czego szukam. Przegladalam w徠ek dot. opalania w solarium, no i wiele os鏏 wypowiada sie negatywnie na ten temat: ze szkodzi sk鏎ze, powoduje zmarszczki, wyszusza itd. Sama ju nie wiem na co sie zdecydowa, czy na solarium, samoopalacz czy balsam brazujacy. Wybieram sie na pozcatku wrzesnia na wesele i chcialam ladnei wygladac, byc lekko opalona I do kazdego ze sposob闚 na ladna opalenizne mam jakies "ale". ;/ Balsamy i samoopalacze nie daja efektu na dlugo i moga powodowac rozne przebarwienia i smugi, znow solarium jets niezdrowe i w sumei duzo drozej wychodzi, ale za to opali dokladnie i wszedzi. Dziewczyny doradzcie mi co powinnam wybrac, bo ja juz sama nie wiem
Stary 2006-08-21, 12:19   #1264
kas!a
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 189
Dot.: Solarium? Samoopalacz? Czy balsam br您uj帷y?

Solarium niszczy sk鏎e, balsamy i samoopalacze rozprowadzone nier闚no zostawiaj smugi. Je郵i chcesz by opalona na weselu to mo瞠 wybierz sie do kosmetyczki? Ona dok豉dnie i profesjonalnie rozprowadzi samoopalacz Wtedy nie musisz sie ba ani zmarszczek i zniszczonej sk鏎y ani smug. Z drugiej strony mniej kosztowne b璠zie opalanie w solarium, jednorazowe napewno nie b璠zie mia這 z貫go wp造wu na zdrowie, a smug raczej te nie b璠zie

wymiana ksi捫ek:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 12:27   #1265
JustaKC
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4

A mo瞠 warto skorzysta z naturalnego s這鎍a Z tego co wiem do ko鎍a sierpnia pogoda ma by nienajgrosza i wydaje mi 瞠 spokojnie zd捫y豉bys z豉pa kolork闚 przed weselem
Co do solarium...to ucz瘰zczam od czasu do czasu (bardzo lubi ) ale po mojej ostaniej przygodzie na pewno b璠e "nieco" zestresowana oddaj帷 si opalaniu - jakby to powiedzie - moje 堯磬o odm闚i這 pos逝sze雟twa i nie chcia這 sie otworzy! Uwierzcie to nie by這 mi貫...
Dlatego polecam naturalne s這鎍e...trzeba korzystac p鏦i mo積a
JustaKC jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 12:51   #1266
agabil1
nabija na KOPI kopist闚.
okrutnica jaka...

Wiadomo軼i: 37 291
Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

odradzam solarium i s這鎍e, zw豉szcza 豉pane szybko dla efektu.
Wypr鏏uj balsam samoopalaj帷y np.Dove, bardzo przyjemny produkt

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 12:57   #1267
Mary_Q
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 245

ale mnie tu dawno nie bylo o jej hehe co do smrodku...kurcze sa rzeczy ktore daja ladny efekt ale ja mam jzu tak na ten smrodek wyczulony nosek ze go zniesc nie moge a co najgrsza mam wrazenie ze pozniej ubranie mi tym smierdzi,ze pomimo ze np ladnie wygladam to ktos obok czuje ze smierdze tym :P a co najgorsza ze Tz bedzie czul np przy calowaniu czy przytulaniu i to mnie odrzuca buuu czy jest cos co nie smierdzi?
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 13:05   #1268
Ivvonka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 977

Cytat:
Napisane przez Mary_Q
ale mnie tu dawno nie bylo o jej hehe co do smrodku...kurcze sa rzeczy ktore daja ladny efekt ale ja mam jzu tak na ten smrodek wyczulony nosek ze go zniesc nie moge a co najgrsza mam wrazenie ze pozniej ubranie mi tym smierdzi,ze pomimo ze np ladnie wygladam to ktos obok czuje ze smierdze tym :P a co najgorsza ze Tz bedzie czul np przy calowaniu czy przytulaniu i to mnie odrzuca buuu czy jest cos co nie smierdzi?
Moim zdaniem Autohelios LRP nie smierdzi wlasnie
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 13:07   #1269
AalutkaA
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agabil1
odradzam solarium i s這鎍e, zw豉szcza 豉pane szybko dla efektu.
Wypr鏏uj balsam samoopalaj帷y np.Dove, bardzo przyjemny produkt
Tak, uzywa豉m tego balsamu Wybra豉m do jasnej karnacji, ale nie wiem, czy nie dzia豉 na moj sk鏎e? Efekt byl znikomu, a uzywalam codziennie.

Kiedy mialam te balsam br您uj帷y Soraya, ale strasznie sm,ierdzia samoopalaczem. Blee

A co do solarium.. to w sobote bylam, po namowach kolezanki. Poszlam na 5 minut. Jest minimalna r騜nica, bo na pupie ma odbity tr鎩k帷ik ze string闚 , ale hmm.. szkoda mi sk鏎y niszczy, a wiem, ze jak teraz zaczne chodzic to moze mi sie spodobac i nie bede juz chciala zrezygnowac hehe..

I jeszcze odno郾ie s這鎍a.. W sierpniu, to chyba juz tak nie lapie szybko i ladnie jak w lipcu, choc moze i jets zdrowsze, a poza tym denerwuja mnei p騧niej te bia貫 placki od majtek i stanika.. ;/

I kurcze na co tu sie zdecydowa
Stary 2006-08-21, 13:09   #1270
AalutkaA
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez JustaKC
A mo瞠 warto skorzysta z naturalnego s這鎍a Z tego co wiem do ko鎍a sierpnia pogoda ma by nienajgrosza i wydaje mi 瞠 spokojnie zd捫y豉bys z豉pa kolork闚 przed weselem
Co do solarium...to ucz瘰zczam od czasu do czasu (bardzo lubi ) ale po mojej ostaniej przygodzie na pewno b璠e "nieco" zestresowana oddaj帷 si opalaniu - jakby to powiedzie - moje 堯磬o odm闚i這 pos逝sze雟twa i nie chcia這 sie otworzy! Uwierzcie to nie by這 mi貫...
Dlatego polecam naturalne s這鎍e...trzeba korzystac p鏦i mo積a
Ja tez sie tak balam ze mi sie nie otworzy, dlatego nie chcialam sie zamykac do ko鎍a hehe, nie lubie tez ciasnych miejsc,a w solarium to chyba troche jak w takeij trumnie ;/ (sory ) I jak w ko鎍u sie wydosta豉s?
Stary 2006-08-21, 13:12   #1271
Basia39
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 472

AalutkaA je郵i ju musisz si przyciemni, bo uwa瘸sz, 瞠 ciemniejsza sk鏎a = 豉dniejsza sk鏎a to zr鏏 to, ale nie niszcz帷 jej. 畝dne UVA/UVB, czyli ani s這鎍e, ani solarium tylko krem samoopalaj帷y, bo tylko on gwarantuje w 100 % bezpieczn opalenizn.

Przed na這瞠niem samoopalacza dobrze jest:
1) zrobi peeling -> wyr闚nanie powerzchni sk鏎y i d逝瞠j utrzymuj帷a si opalenizna
2) przetrze sk鏎 ca貫go cia豉 tonikiem -> 豉dniejszy odcie opalenizny

Co do wyboru samoopalacza to zajrzyj na KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=60
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 13:18   #1272
Mary_Q
Zakorzenienie

heh tez mam ten sam problem hehe najlpesyz bedzie balsam brazujacy jakies deeelkiatny a na wesel reszte mozesz delikatnie przypudrowac solarka smierdzi i samoopalcz tez,pozatym opalanie w solarium daje zolty kolorek po jakis czasie fuuj :/ i do razu widac ze to solarium pozatmy opalenizna jest baardzo nietrwala,chyba pojde w koncu po ten dove...a nie tka czaje sie od 3 miechow juz chyba haha
Stary 2006-08-21, 13:19   #1273
agabil1
nabija na KOPI kopist闚.
okrutnica jaka...

GG do agabil1

w takim razie si璕nij po wersj do ciemnej karnacji ja tak mam i bardzo sobie chwal. Zajrzyj te do tego w徠ku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118199

Solarium zdecydowanie odradzam

Stary 2006-08-21, 13:48   #1274
AalutkaA
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Basia39
AalutkaA je郵i ju musisz si przyciemni, bo uwa瘸sz, 瞠 ciemniejsza sk鏎a = 豉dniejsza sk鏎a to zr鏏 to, ale nie niszcz帷 jej. 畝dne UVA/UVB, czyli ani s這鎍e, ani solarium tylko krem samoopalaj帷y, bo tylko on gwarantuje w 100 % bezpieczn opalenizn.

Przed na這瞠niem samoopalacza dobrze jest:
1) zrobi peeling -> wyr闚nanie powerzchni sk鏎y i d逝瞠j utrzymuj帷a si opalenizna
2) przetrze sk鏎 ca貫go cia豉 tonikiem -> 豉dniejszy odcie opalenizny

Co do wyboru samoopalacza to zajrzyj na KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/kategoria.php?kat=60

To nie jets tak, ze uwazam, iz ciamniejsza skora = ladniejsza skora Jako zawsze bylam zwolenniczka takiej hmm.. "gotyckiej blado軼i" heh. Ale ostatnio doszlam do wniosku, ze moze nieco musnieta s這鎍em sk鏎a wyglada atrakcyjniej? Nie mowie to o opaleniznie w stylu: przepalone platynowe barbie z solarki
A KWC przegladalam Ale chyba wypr鏏uje eszcze raz ten balsam z Dove, tyle, ze do ciemniejszej karnacji.
Stary 2006-08-21, 13:59   #1275
***justyna24
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3

hej chcia豉bym poleci Ci samoopalacz kt鏎ego u篡wa豉m w tamtym roku i w tym.Mo瞠 nie jest najta雟zy ale dla mnie jest rewelacyjny l'oreal-a kosztuje ok 40 z nie zostawia sm鏬 i r闚nomiernie rozprowadza si
***justyna24 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 14:12   #1276
Ivvonka
Zadomowienie

Polecam zestaw samoopalacz + Ziemie Sloneczna na twarz
Stary 2006-08-21, 14:19   #1277
KENZO
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 856

Ja mogen polecic z czystym sumieniem balsam brazujacy Garnier do ciala dla mnie jest to jeden z najlepszych produktow a przetestowalam juz mase samoopalaczy i zaden mi w 100% nie pasowal- testowalam te marketowe, apteczne i wysokopolkowe - w niektorych kolor byl sliczny ale za to cuchnal albo schodzil nierowno lub bardzo przesuszal skore. Balsam Garnier nadaje sliczny kolor opalenizny- nakladam co 2 dni i oczywiscie przed nalozeniem delikatny peeling, nigdy nie zrobilam sobie nim smug a skora po jego uzyciu nic a nic nie jest wysuszona - po prysznicu tylko nakadam ulubiony pachnacy balsam i nic nie czuje sie samooapalczowego smrodku. Jedyny minus- choc malo istotny to to ze ja nakldam zawsze spora ilosc i wtedy dlugo sie wchlania - dlatego nie nakldam go na noc tylko w dzien na jakies 3 godziny i zmywam. Ogolnie dla mnie to naprawde KWC
KENZO jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 14:20   #1278
AalutkaA
Raczkowanie

Ziemia S這neczna?
Stary 2006-08-21, 14:24   #1279
AalutkaA
Raczkowanie

KENZO, a w jakiej on jets mniej wiecej cenie? Moze jednak skusze sie na ten kosmetyk Bywa這, ze po niekt鏎ych balsamach br您ujacych, czy samoopalaczach, gdy schodzily, to skora w niektorych miejscach byl taka jakby.. brudna?
Stary 2006-08-21, 14:32   #1280
Ivvonka
Zadomowienie

Smile Dot.: Solarium? Samoopalacz? Czy balsam br您uj帷y?

Cytat:
Napisane przez AalutkaA
Ziemia S這neczna?
Tak. Wklejam link z opisem: http://www.allegro.pl/item121236045_...ien_nr_03.html
Stary 2006-08-21, 14:53   #1281
KENZO
Rozeznanie

Ja za duza butle place w granicach 20 zl wlasnie tak jak mowisz to schodzenie balsamow jest czasem okropne ale z tym napewno nie bedziesz miec takich problemow - przynajmniej ja nie mam zadnych tylko oczywiscie co drugi dzien peeling - ja akurat robie sobie masaz szorstka rekawica i balsam sie delikatnie sciera- choc nie schodzi calkowicie tylko jakby powiedziec troszke blednie ale bardzo rownomiernie i wtedy znow nakldam sobie nowa warstwe i tym sposobem stale jestem opalona - opalenizna jest niezwykle naturalna a skora nawilzona Aha tylko jesli chcesz tez buzke opalic to musisz sobie kupic jakis preparat oddzielnie bo balsam sie nie nadaje, ja uwielbiam mgielke braujaca Ives Rocher - to jeden z niewielu brazerkow ktory mnie nic a nic nie zapycha co zdaza sie niestety przy wielu samoopalaczach , schodzi rowniez super - bardzo delikatnie sie sie sciera- ja robie na buzke peeling a potem nakladam maseczke rozjasniajaca i wtedy dopiero mgielke
Stary 2006-08-21, 15:45   #1282
agaku
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 859

Cytat:
Napisane przez JustaKC
Kolejny argument przeciw solarium
agaku jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-08-21, 16:27   #1283
Mary_Q
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KENZO
Ja za duza butle place w granicach 20 zl wlasnie tak jak mowisz to schodzenie balsamow jest czasem okropne ale z tym napewno nie bedziesz miec takich problemow - przynajmniej ja nie mam zadnych tylko oczywiscie co drugi dzien peeling - ja akurat robie sobie masaz szorstka rekawica i balsam sie delikatnie sciera- choc nie schodzi calkowicie tylko jakby powiedziec troszke blednie ale bardzo rownomiernie i wtedy znow nakldam sobie nowa warstwe i tym sposobem stale jestem opalona - opalenizna jest niezwykle naturalna a skora nawilzona Aha tylko jesli chcesz tez buzke opalic to musisz sobie kupic jakis preparat oddzielnie bo balsam sie nie nadaje, ja uwielbiam mgielke braujaca Ives Rocher - to jeden z niewielu brazerkow ktory mnie nic a nic nie zapycha co zdaza sie niestety przy wielu samoopalaczach , schodzi rowniez super - bardzo delikatnie sie sie sciera- ja robie na buzke peeling a potem nakladam maseczke rozjasniajaca i wtedy dopiero mgielke

KENZO a mozesz nam zdradzic jaka to maseczka? i powiedziec cos jeszcze o tyj mgielce?nie znalazlam jej na KWC ale posuzkam jeszcze raz cos sie slepa ostatnio robie hehe czy ona nie ma takiego smrodku?myslam jeszcze o olejku karotenowym do twarzy...ale jeszcze sie do niego nie przekonalam dalej czekam na opinie na wizazu hehe
Stary 2006-08-21, 17:34   #1284
KENZO
Rozeznanie

Ja rowniez zastanawialam sie nad olejekiem ale nie mialabym w zasadzie gdzie umiescic go w mojej pielegnacji bo uzywam tylko swoich sprawdzonych kremow a poza tym boje sie troszke tego ze on moglby mnie pozapychac bo moja skora jakos nie toleruje olejkow
A co do maseczki to bardzo lubie maseczke aspirynowa,glinki Argiletz, maseczke blotna z Apisu i ostatnio kupilam sobie profesjonalna z salonu z borowina ale jeszcze nie probowalam zawsze po uzyciu tych maseczek skora jest juz rozjasniona i dobrze przygotowana na nowa porcje brazerka
Co do mgielki to najlepeij wejsc do Yves Rocher i sobie o niej poczytac, ja kupowalam jak tylko weszla jako nowosc i od tego czasu jestem jej wierna,praktycznie nic nie smierdzi smrodkiem samoopalaczowym pryskam sobie nia na dlon i wcieram w skore twarzy i szyji a na reszte leci Garnierek Kolor jest naprawde super naturalny .
Stary 2006-08-21, 17:43   #1285
Mary_Q
Zakorzenienie

dziekuje
Stary 2006-08-21, 18:51   #1286
AalutkaA
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Dziekuje za linka Przejzalam to. Hmm troche ciemne te kolorki. Zastanawiam sie czy nie wygladalo by to sztucznie? Marchewkowo? Super tanie to to tez nie jest.

Chyba zdecyduje si na ten balsam, o kt鏎ym pisa豉 KENZO.

A tak jeszcze btw. moja mama mi niedawno powiedzia豉, ze gdzie s造szala, ze obecnie s這鎍e jest bardziej szkodliwe ni opalanie w solarium. Nie wiem, czy to prawda. Hmm..
Stary 2006-08-21, 19:12   #1287
agabil1
nabija na KOPI kopist闚.
okrutnica jaka...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez AalutkaA
Dziekuje za linka Przejzalam to. Hmm troche ciemne te kolorki. Zastanawiam sie czy nie wygladalo by to sztucznie? Marchewkowo? Super tanie to to tez nie jest.
efekt nie jest sztuczny o ile u篡jesz jej z umiarem. Ja posiadam ziemi egipsk Bi-Kor, to praktycznie to samo co Lavertu. Wpisz w wyszukiwark te nazwy

Stary 2006-08-21, 19:19   #1288
Rayne
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 927

Cytat:
Napisane przez AalutkaA
A tak jeszcze btw. moja mama mi niedawno powiedzia豉, ze gdzie s造szala, ze obecnie s這鎍e jest bardziej szkodliwe ni opalanie w solarium. Nie wiem, czy to prawda. Hmm..
Polecam uwadze ten post Pauli07
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=537
oraz ten artyku:
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb_cz2.php

To, co z niego najwa積iejsze w tej dyskusji:
"(...)mimo to nadal dawka promieniowania UVA w wielu lampach wykorzystywanych w solariach jest 2-krotnie wy窺za ni zawarto嗆 promieni UVA w 鈍ietle s這necznym. To oznacza w praktyce, 瞠 w ci庵u 15-30 minutowej sesji pod lamp opalaj帷 w solarium(d逝go嗆 sesji opalaj帷ej zale篡 od mocy lampy, w przypadku lamp o wi瘯szej mocy sesja taka trwa 5 lub 10 minut) sk鏎a otrzymuje dawk promieniowania UVA r闚n tej jak otrzymaliby鄉y po ca這dniowym pobycie na s這鎍u. Ponadto w odr騜nieniu od naturalnego opalania - w solarium lampy emituj帷e promieniowanie UV znajduj帷 si kilka centymetr闚 od sk鏎y co tak瞠 zwi瘯sza ryzyko. W dodatku w solarium nie stosuje si 瘸dnych krem闚 ochronnych anty-UVA. Tak wi璚 nawet kr鏒kie sesje opalania w solarium mog wyrz康zi wiele szkody sk鏎ze, a co najgorsze mog przyczyni si do wi瘯szego prawdopodobie雟twa wyst徙ienia raka sk鏎y po latach."
Stary 2006-08-21, 21:29   #1289
AalutkaA
Raczkowanie

No to niezbyt ciekawie.
Stary 2006-08-22, 13:24   #1290
Kate30
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 314

Ja obecnie te si s豉bo samoopalam - g鏎n cz窷 cia豉 i twarz traktuj chusteczkami Vichy, kt鏎e daj wyra幡 r闚n opalenizn, w najwygodniejszej dla mnie formie.

Na nogach na szcz窷cie mam jeszcze morsk opalenizn w niez造m stanie, wi璚 p鏦i co balsamami si nie katuj.
Na stanie mam jeszcze ze 3 flaszki Dove, kt鏎e niew徠pliwie p鎩d w ruch wraz z nadej軼iem jesieni.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
balsam br您ujacy, balsamy br您uj帷e, dove summer glow, opalenizna, samoopalacz, samoopalacze

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.