Samoopalacze i kosmetyki br您uj帷e - Strona 46 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-09-22, 14:31   #1351
Ivvonka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 977
Dot.: Opalamy si!!!!

Plecy mam wysmarowane, jak moge kogos do tego zaangazowac. Ale plecy generalnie mam ciemniejsze od reszty ciala, wiec ten kontrast sie niweluje
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-09-22, 14:58   #1352
Lazy_Morning
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 631

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka wiadomo嗆
No a co z dlonmi? Jeju jakie ja mam brazowe dlonie! Nie moge tego niczym doszorowac. Od razu po smarowaniu wyszorowalam rece, pozniej nawet wyszorowalam w kwasie askorbinowym, potem w soku z cytryny. I nic. Nadal mam wewnetrzne strony dloni brazowe Macie na to jakis skuteczny sposob? Juz myslalam, zeby sobie w Vanishu umyc, tylko boje sie, ze za bardzo mnie bedzie szczypac...
Vanish? hardcore... U mnie kiedy si rozja郾i造 po r璚znym wypraniu skarpetek w Persilu (nie by to po膨dany efekt, ale mo瞠 Tobie by akurat pomog這) Mo瞠sz jeszcze spr鏏owa jakiego dobrego peelingu albo przetrze wod utlenion.
Dziwne, 瞠 cytryna nie rozja郾i豉- u mnie zawsze dzia豉, na wszelkie, nie tylko samoopalaczowe "plamy". Mo瞠 trzeba d逝瞠j albo wi璚ej soku u篡?
Stary 2006-09-22, 15:57   #1353
justa79
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 062
GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Lazy_Morning Poka wiadomo嗆
W豉郾ie natkn窸am si na t oto ciekawostk http://wiadomosci.onet.pl/1406318,16,item.html Tylko nie daj mi spokoju te biedne myszki do testowania niemal wszystkiego...
hmm... ciekawe - skoro pobudza wytwarzanie melaniny, to czy na pewno nie ma mo磧iwo軼i, 瞠 melanina roz這篡 si nier闚nomiernie (przebarwienia)?

Cytat:
CZy mozecie mi podac nazwy samoopalaczy, ktorych efekt jest natychmiastowy?
wydaje mi si, 瞠 z tym natychmiastowym efektem chodzi tylko o to, 瞠 samoopalacz jest koloryzuj帷y (a nie bia造), a nie o to, 瞠 DHA zaczyna dzia豉 w ci庵u kilku sekund zamiast w ci庵u kilku godzin.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-09-22, 16:30   #1354
Weronisia
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 713

Cytat:
Napisane przez justa79 Poka wiadomo嗆
wydaje mi si, 瞠 z tym natychmiastowym efektem chodzi tylko o to, 瞠 samoopalacz jest koloryzuj帷y (a nie bia造), a nie o to, 瞠 DHA zaczyna dzia豉 w ci庵u kilku sekund zamiast w ci庵u kilku godzin.

Pewnie masz racje, bo nawet zachwalane chusteczki Vichy nie daja natychmiastowego efektu.

Dzis jedna chusteczka Vichy wysmarowalam twarz, dekold, ramiona, tyl szyi tez, tyle ile siegnelam. I starczylo mi jeszcze na delikatne wysmarowanie obu lydek Taaaakie wydajne sa te chusteczki

Tym razem mialam na rekach jednorazowe rekawiczki bo moje opalone dlonie doprowadzaja mnie do szalu. Zmywalam dzis naczynia i nic nie pomoglo. Chyba jeszcze raz sprobuje cytryna
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-09-22, 16:54   #1355
Lazy_Morning
Wtajemniczenie

Cytat:
hmm... ciekawe - skoro pobudza wytwarzanie melaniny, to czy na pewno nie ma mo磧iwo軼i, 瞠 melanina roz這篡 si nier闚nomiernie (przebarwienia)?
No w豉郾ie. + inne kwestie, np. co wyniknie z na這瞠nia si dzia豉nia preparatu i promieni s這necznych? Ale ciekawostka jest
Stary 2006-09-22, 17:32   #1356
yedanna
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 345

Cytat:
Yedana ja twarzy akurat nie smaruje. Wysmarowalam szyje i dekold. Moze ja po prostu nie bylam zupelnie blada... Posmarowac musialam sie 5 razy, zeby w ogole zobaczyc jakis efekt. No ale nareszcie opalenizna jest. Bardzo delikatna, naturalna, bardzo ladnie to wyglada.
No ja w豉snie jestem z natury do嗆 ciemna i po tym jeszcze bardziej. Cos w tym jest, bo szyj te smaruj ale nie ciemnieje tak szybko jak twarz

Cytat:
No a co z dlonmi? Jeju jakie ja mam brazowe dlonie! Nie moge tego niczym doszorowac. Od razu po smarowaniu wyszorowalam rece, pozniej nawet wyszorowalam w kwasie askorbinowym, potem w soku z cytryny. I nic. Nadal mam wewnetrzne strony dloni brazowe Macie na to jakis skuteczny sposob? Juz myslalam, zeby sobie w Vanishu umyc, tylko boje sie, ze za bardzo mnie bedzie szczypac...
Nie wiem, czy nie b璠ziesz p騧niej walczy z jakimi problemami sk鏎nymi na r瘯ach. Szczypanie to drobiazg.

Nie wiem, co Ci doradzi. W moim przypadku dok豉dne umycie r彗 zwyk造m myd貫m, po smarowaniu wystarcza. Mo瞠 przed samoopalaniem smaruj r璚e czym t逝stym? Zawsze mniej 豉pie.
Stary 2006-09-22, 19:56   #1357
Weronisia
Zakorzenienie

Dzieki Yedanna za troske W Vanishu nie odwaze sie moczyc moich dloni Musze jakos przecierpiec.

Najwazniejsze, ze na szyi lub dekoldzie nie ma plam
Stary 2006-09-22, 20:56   #1358
asia b
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 93

weronisia - pumexik do raczki i jedziemy z tym koksem
asia b jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-09-23, 23:05   #1359
monic167
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 691

hejka dzisiaj min掖 tydzien od mojego ostatniego nak豉dania pierwszej warstwy samoopalacza,wiec dzis obowi您kowo oczyszczanie no i poszlo dosyc dobrze,najpierw wymaczanie cia豉 w wannie,a potem oczywiscie scieranie starego nask鏎ka.no i znow jestem bielutkano ale ze ja juz jestem uzalezniona od opalania wiec juz mam na sobie smarowid豉
na nogach-J&J Holiday Skin-przeprosilam sie z nim jak narazie,chociaz sobie zrobilam pi瘯ne dwie smugi ktore po dzisiejszym oczyszczaniu nie zesz造,no a na reszcie cia豉-turbo samoopalacz Bielendy.no i w sumie poszala豉m troche bo na ca貫 cia這-no a zaznaczam ze pierwszy raz uzywam go do nadania cia逝 tej pierwszej barwy zobaczymy jak to bedzie,chociaz jako kolejna warstwa-po samoopalaczu Soray-i by這 bardzo ok-zadnego smrodu,br您 a nie zaden tam pomara鎍z
wiec jestem raczej spokojna jutro napisze jak wypad..

ps. jak sobie radzicie z nadmiarem sapoopalacza w okolicy pach?bo tam skora jest zgi皻a i taka ciemniejsza pozniej wychodzi
Stary 2006-09-24, 08:28   #1360
Contax
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 347

Cytat:
Napisane przez monic167 Poka wiadomo嗆

ps. jak sobie radzicie z nadmiarem sapoopalacza w okolicy pach?bo tam skora jest zgi皻a i taka ciemniejsza pozniej wychodzi
na zgieciach, czyli w okolicach pach, lokci, czy pachwin ja swego czasu stosowalam rozcienczony balsamem do ciala samoopalcz, ale wiadomo nie kazdy mozna tak potraktowac; mozna tez te newralgiczne miejsca juz po posmarowaniu samoopalaczem przetrzec np. recznikiem jednorazowym, wowczas nadmiar specyfiku jest zebrany i efekt powinien byc delikatniejszy.
Contax jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-09-24, 14:14   #1361
Lazy_Morning
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Contax Poka wiadomo嗆
na zgieciach, czyli w okolicach pach, lokci, czy pachwin ja swego czasu stosowalam rozcienczony balsamem do ciala samoopalcz, ale wiadomo nie kazdy mozna tak potraktowac
To chyba najbezpieczniejszy (i '豉godny') spos鏏.

Monic167- po jakim czasie pojawi豉 si u Ciebie opalenizna, kiedy u篡豉 turbo?
Stary 2006-09-25, 17:07   #1362
monic167
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 691

tak jak po kazdym-czyli 3-4 godziny.
niewiem po co na opakowaniu pisze 'turbo' bo jest taki jak kazdy samoopalacz
Stary 2006-09-26, 09:46   #1363
Lazy_Morning
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kamaO Poka wiadomo嗆
Dla niewtajemniczonych (czy s tu jeszcze takie? ) oraz dla ciekawskich odgrzebuj artyku Basi o samoopalaczach

(...)Jedn z takich ostanich nowo軼i jest erytruloza - jest to tak瞠 zwi您ek o charakterze cukrowym, tak jak DHA. Dzia豉 ona na podobnej zasadzie jak DHA, jednak znacznie wolniej. Zabarwienie sk鏎y pojawia si po up造wie oko這 doby czyli 24 godzin. (...)

Cytat:
Napisane przez monic167 Poka wiadomo嗆
tak jak po kazdym-czyli 3-4 godziny.
niewiem po co na opakowaniu pisze 'turbo' bo jest taki jak kazdy samoopalacz
Hmm... mo瞠 chodzi這 im o erytruloz turbo
Stary 2006-09-26, 12:14   #1364
Weronisia
Zakorzenienie

A powiedzcie mi czy przed ka盥ym smarowaniem trzeba zrbi peeling?
Czy mo瞠 wystarczy peeling 1 raz na tydzie? Bo samoopalaczem to musz tak co 2-3 dni si posmarowa, albo po prostu dosamrowa, gdy opalenizna jest zbyt s豉ba.

Czy np. je郵i rano robi豉m peeling, potem posmarowa豉m si samoopalaczem i po 3-4 godzinach chc poprawi, to musz umy sk鏎, czy wystarczy si dosmarowa?
Stary 2006-09-26, 19:17   #1365
yedanna
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 345

Cytat:
A powiedzcie mi czy przed ka盥ym smarowaniem trzeba zrbi peeling?
Czy mo瞠 wystarczy peeling 1 raz na tydzie? Bo samoopalaczem to musz tak co 2-3 dni si posmarowa, albo po prostu dosamrowa, gdy opalenizna jest zbyt s豉ba.
Ja robi peeling raz w tygodniu, samoopalaczem smaruj si cz窷ciej (2-3 razy) i jest ok.
Stary 2006-09-27, 09:02   #1366
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

ja robi peeling 2 razy w tygodniu, samoopalacz nak豉dam po peelingu, a p騧niej poprawiam np. po 12 godz. czy po 1-2 dniach, ju bez peelingu.

Klikaj codziennie:

Stary 2006-11-05, 00:19   #1367
Platoniczna
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 9

A ja mam dylemat z innej beczki hehe zupe軟ie z innej....mianowicie tez uzywam balsam闚 br您ujacych jak narazie u mnie wygrwa "wyciag z orzecha w這skiego" Soraji no i Garnier sk鏎a mu郾ieta s這鎍em, stosuje je naprzemiennie. tzn. na sam pocz徠ek k豉de Soraje bo wydaje mi si mocniejsza i pozniej jeszcze pog喚biam kolor...Nie mam w sumie wiekszych problem闚z tymi balsamami-zacieki mam rzadko,ale to kwestia wprawy , peeling robie raz na tydzien- mam ch這paka i tu przewaznie zaczyna si problem hhehe[prosze sie nie smiac-wszystko wyjasnie ] Spanie z nim jest koszmarem bo przytulajac sie do niego zawsze "sciaga" ze mnie moja opalenizne i rano wygladam jak kr闚ka ma這 powiedziane...nie wiem co ztym zupelnie zrobic, zawsze szybko sie ubieram lub zmykam do lazienki...Dziewczyny czy macie podobne sytuacje no i jak sobie z tym radzicie ,bo ja juz nie wiem co robic :P
Platoniczna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-11-05, 14:01   #1368
Weronisia
Zakorzenienie

Co za co Je郵i chcesz zatrzyma opalenizn, to przynajmniej w dzie smarowania si samoopalaczem nie przytulajcie si
Stary 2006-11-07, 13:54   #1369
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

ostatnio trafi mi si krem br您uj帷y ze z這cistym py貫m Eveline SPA. fajny, nie powiem. po jednej aplikacji cia這 przestaje by blade, po dw鏂h mo積a ju m闚i o delikatnej opaleni幡ie. zero smug i smrodku. krem ma pi瘯ny zapach (zielone jab逝szko?). z這cisty py - sama nazwa oddaje jego charakter, drobinki s ledwo widoczne go造m okiem, trzeba si dobrze przyjrze pod 鈍iat這. jednak krem wyda mi si jaki ma這 wydajny, niby mia豉m p馧 opakowania, a wystarczy這 mi to na jakie 4 razy (zwykle balsam o poj. 250 ml wystarcza mi na miesi帷). por璚zne opakowanie - 豉twiej nabiera krem z pude趾a ni wyciska z tubki t逝stymi ju od kremu r瘯ami. konsystencja dosy od篡wcza, nie wch豉nia si b造skawicznie, ale nie jest koszmarnie t逝sty i lepi帷y.

Klikaj codziennie:

Stary 2006-11-13, 20:03   #1370
SABRINKA
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 292

Witam,

mam pytanie. Szukalam na wizazu ale niestety nigdzie nie bylo o tym mowy. Czy samoopalacz na twarz naklada sie takze pod oczy?? Ponoc tylko na powieki nie mozna a pod oczami? ja mam takie since i boje sie ze ta cienka sk鏎ka zabarwi sie mocniej. nie wiem czy nakladac tam w ogole samoopalacz. mam zamiar kupic flos lek w zelu
Prosze o odpowiedz bardziej doswiadczone odemnie
SABRINKA jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-11-13, 20:23   #1371
justyce
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 190

Nie wiem, ile z regu造 kosztuj produkty L'Oreal Sublime Bronze, ale teraz jest w Superpharm promocja:
http://www.superpharm.pl/Foldery/Fol...6-11-23-45.jpg
Stary 2006-11-13, 21:48   #1372
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Sabrinko, ja nak豉dam samoopalacz pod oczy, a nawet na powieki (oczywi軼ie nie tak, 瞠by wesz這 do oczu ). bia貫 plamy wok馧 oczu chyba wygl康a造by dziwnie

Klikaj codziennie:

Stary 2006-11-14, 14:32   #1373
naked21
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 029
GG do naked21

dziewczyny mam takie nietypowe pytanie mam nadziej, 瞠 pomo瞠cie niedawno kupi豉m sobie samoopalacz L'oreal Sublim Bronze i do wczoraj by豉m wr璚z zachwycona efektem. moja sk鏎a przybra豉 pi瘯ny br您owy kolor ju po pierwszym u篡ciu. systematycznie robi豉m piling i smarowa豉m cia這 i rano zn闚 by豉m br您owiutka. problem pojawi si wczoraj. przed wczoraj zrobi豉m piling, posmarowa豉m si Sublimem i zero efektu. pomys豉豉m, 瞠 mo瞠 za ma這 go na這篡豉m wie wczoraj wieczorem zwi瘯szy豉m "dawk" ale dzisiaj rano znowu opalenizny nie zauwa篡豉m czy jest mo磧iwa opcja 瞠 sk鏎a uodparnia sie na DHA i samoopalanie "nie dzia豉"??

mia豉 mo瞠 kt鏎a z Was podobny problem??
dodam, 瞠 swego czasu stosowa豉m Johnson'a balsam br您uj帷y i nic podobnego nie zauwa篡豉m
Stary 2006-11-15, 07:22   #1374
SABRINKA
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 292

Cytat:
Sabrinko, ja nak豉dam samoopalacz pod oczy, a nawet na powieki (oczywi軼ie nie tak, 瞠by wesz這 do oczu ). bia貫 plamy wok馧 oczu chyba wygl康a造by dziwnie
Dziekuje 郵icznie za odpowiedz. Rzeczywiscie biale plamy bylyby smieszne. Ale ja poczatkujaca to w ogole sie nie orientowalam Teraz bede juz wiedziec. szukam narazie po sklepach tego flos leku
SABRINKA jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-11-21, 21:59   #1375
hercia22
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 83

Dziewczyny a co s康zicie o tym,瞠 kolor jaki wychodzi po r霩nych balsamach zale篡 tez od wyj軼iowego koloru sk鏎y? Tzn nie tylko czy jest jasna czy ciemn, ale og鏊nie 瞠 na jednej mo瞠 wygl康a 豉dnie a na innej osobie np 鄴速o... Np dwie osoby maj帷e ciemna sk鏎, ale na ka盥ej wyjdzie inaczje bo ma ona inny odcie..?
Ja mam jasn sk鏎 kiedy chodzi豉m na solarium (brrr.. ) ale lubi siebie w s這necznym kolorze -wiadomo lepiej sie wygl康a. No i pr鏏owa豉m juz r騜nych balsam闚 JJ do jasnej i ciemnej Dove do ciemnej ,Garnier, Sopot , Soraya, kolastyna duzo tego by這... I raczej w ka盥y z nich cos mi si nie podoba這 Zastanawiam sie nad Eveline Spa! Dziewczyny czy w鈔鏚 Was jest taka, kt鏎a po posmarowaniu sie balsamem br您uj帷ym by豉 raczej "鄴速a" niz br您owa z這cista lub brzoskwiniowa, a potem znalaz豉 co co Jej podpasowa這??? Bardzo prosze o pomoc
Pozdrawiam
hercia22 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-11-21, 22:11   #1376
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

hercia, odcie samoopalacza na sk鏎ze zale篡 nawet od jej pH...

Klikaj codziennie:

Stary 2006-11-21, 22:20   #1377
hercia22
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 83

Oj dzieki w豉snie doczytalam wiadomo軼 Ati...
Jestem nowa i przyznaje,瞠 jeszcze nie przeczyta豉m wszystkich wiadomo軼i w ka盥ym razie dziekuj
hercia22 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-11-21, 23:10   #1378
AniaM69
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 866

Dwie sprawy:

1.Chcia豉m si podzieli moim najnowszym odkryciem - 瞠lem br您uj帷ym Flos Lek
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10209
Pi瘯na sprawa - nie cuchnie, opala cudnie - delikatnie i r闚no, bez smug, zaciek闚 i niespodzianek, nie tworzy klajcora na ciele, wch豉nia si szybciutko "do sucha". Przy tym jak opala tak schodzi. Bez problem闚, rowniutko i nie za szybko.
Nie wiem jak jest dost瘼ny na rynku, ja kupi豉m go w Naturelli za kilkana軼ie z這tych.
2. Chcia豉m si po瘸li!
Trzy tygodnie temu totalnie zawi鏚 mnie Autohelios!!
Na這篡豉m zgodnie ze sztuk na r璚e, szyj i dekold, na dwa dni przed przyjeciem. Dla "bezpieczno軼i" nak豉da豉m niewiele i w r瘯awiczkach. Same d這nie delikatnie umaza豉m wacikiem, coby nie by這 dysonansu i posz豉m spa.
Jak wsta豉m rano - my郵a豉m 瞠 padn trupem, nadgarstki mia豉m plamiasto br您owo-鄴速e! Po prysznicu kolorek bardzo 豉dnie zszed mi ze zgi耩 przedramion! Cytryna, woda utleniona, sp騧nienie do pracy a efektu zero. ζciata, kurcze!
Tego dnia 瘸這wa豉m, 瞠 nie mam na stanie koronkowych r瘯awiczek! He, he!
Pomijam sztuki, ktore czyni豉m w pi徠ek i sobot - coby cho troch wyr闚na koloryt r彗 do ods這ni皻ej sukni.
Wybawieniem okaza這 si fajne 鈍iat這 na przyjeciu no i niezawodny ColorStay Revlona
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-11, 12:57   #1379
Mary_Q
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 245

no ja o tmy flosleku tez dobre rzeczy slyszalam i sobie go zakupie przes esentie chyba bo tka to go nigdzie nie widzialam :/ a uzywala moze ktoras wizazanka nowego balsamu brazujaco-ujedrniajcego nivea?

no tka zpaomnialam cos dopisac!
czy smarujecie samooplaczem rowniez uszy?i jak wam wychodiz z pleckami? i czy po basenie czasem mi nie zacznie "odpadac" opalenizna?zebym nie byla laciata po wyjsciuz wody :P
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-11, 13:01   #1380
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590

No w豉郾ie, dobrze 瞠 reaktywowa造軼ie w徠ek Dziewczyny, tez my郵 o zbr您owieniu si na okoliczno嗆 wiosny. Ostrzy豉m sobie pazury na Autoheliosa, ale Aniu, ostudzi豉 m鎩 zapa. Ja jestem beztalenciem je雲i chodzi o aplikacje samoopalaczy, wi璚 je郵i istniej emozliwosc narobienia sobi eplam, na pewno mi si to uda.

Czy kto mia samoopalacz Clarinsa? Dosta豉m pr鏏eczk w GC i spisuje si dobrze, ale to tylko 3ml...ci瞛ko colkolwiek stwirdzi, efekt subtelny - dobry dla bladolicych.
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
balsam br您ujacy, balsamy br您uj帷e, dove summer glow, opalenizna, samoopalacz, samoopalacze

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.