Samoopalacze i kosmetyki br您uj帷e - Strona 47 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-03-11, 14:06   #1381
Ash
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 470
Dot.: Opalamy si!!!!

Ja mam clarinsa w mleczku i w zelu i dla mnie bomba. Jest delikatny przez co raczej nie ma mozliwosci zrobienia sobie plam. Daje 豉dny z這cisty efekt i nie zapycha. Bynajmniej ja nie zauwazylam tego u siebie, a bywalo, ze przez tydzien lub wiecej prawie codziennie dosmarowywa豉m.

BTW, jak pogodzic samoopalanie sie z kwaszeniem, ktorego az boje sie odstawic, bo nigdy nie mialam skory w takiej dobrej formie.
Oczywiscie do idealu daleko, ale nie chce mi sie ekseprymentowac z zorakami itp, zeby bylo super. I tak jest o niebo lepiej niz przed kwasami
Stary 2007-03-11, 14:33   #1382
vril
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 176

Przypomnialyscie mi o watku. I dobrze, wlasnie mam w planie odswierzyc opalacze. Mam Clarins'a w mleczku do twarzy - bardzo naturalny i delikatny efekt, w sam raz dla bladolicych zeby opalenizna nie wybijala sie z konwencji calorocznej sniezki. Dla srednich karnacji nie polecam, bo nie bedzie widac efektu. Nakladam go tylko na weekend (sobota rano, wieczorem i niedziela rano) i tak wytrzymuje caly tydzien. Kolor blednie, a nie sciera sie platami. Nie zapycha. Nakladanie wacikiem to bardzo dobry pomysl.
Drugi moj opalacz (do ciala) to wlasnie zel Flos Leku. Fajny zapach zielonego jabluszka, pozniejszy smrodek w porownaniu z innymi ledwo wyczuwalny (ale to zalezy od skory, na kazdym samoopalacze inaczej "pachna"). Tez nadaje subtelna opalenizne ale ja nawet nim potrafie sobie zrobic smugi dlatego najpierw "opalam" sie chusteczkami Dax'a, ktore nadaja idealny, rownomierny kolorek, a zelem tylko przyciemniam juz uzyskany odcien.
Zaznaczam, ze wrazenia sa zeszloroczne, bo sezonu opalaczowego na ten rok jeszcze nie rozpoczelam. Ale oczywiscie zostane przy tych dwoch sepcyfikach, tak jak wtedy.
vril jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-11, 17:05   #1383
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590

Cytat:
Napisane przez Ash Poka wiadomo嗆
Ja mam clarinsa w mleczku i w zelu i dla mnie bomba. Jest delikatny przez co raczej nie ma mozliwosci zrobienia sobie plam. Daje 豉dny z這cisty efekt i nie zapycha. Bynajmniej ja nie zauwazylam tego u siebie, a bywalo, ze przez tydzien lub wiecej prawie codziennie dosmarowywa豉m.

BTW, jak pogodzic samoopalanie sie z kwaszeniem, ktorego az boje sie odstawic, bo nigdy nie mialam skory w takiej dobrej formie.
Oczywiscie do idealu daleko, ale nie chce mi sie ekseprymentowac z zorakami itp, zeby bylo super. I tak jest o niebo lepiej niz przed kwasami

Ash, i kt鏎y Clarins leprzy? Ja dostalam pr鏏ke lait, czyli mleczka. A jak sie spisuje 瞠l?

Ja sie nie kwasze, ale retinoiduje i w zasadzie od wrzesnia sie 逝szcze, z kr鏒kimi przerwami. Wobec tego uzycie retinu ograniczam do 1x na tydz., potem 2 dni solidne nawilzanko, peeling co 2 dni, a dopiero potem samoopalacz. Takie mam plany - co wyjdzie, jeszcze nie wiem.
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-11, 17:18   #1384
midday
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 334
GG do midday

Cytat:
Napisane przez Lazy_Morning Poka wiadomo嗆
Szukam samoopalacza wy陰cznie z erytruloz (wyczuwam najl瞠jsz nutk 鄉ierdzioszka po dihydroksyacetonie itd. ) i... genialny przypadek, przez kt鏎y tu trafi豉m Przejrza豉m w徠ek i znalaz豉m ciekawostk w postaci samoopalacza Lirene. A w necie trafi豉m dzi na taki produkt Bielendy- wklejam opis ze strony firmy (brzmi obiecuj帷o ) i fotk- mo瞠 kt鏎a z Was widzia豉 to ju w sklepie lub nawet u篡wa豉? Przekopa豉m w徠ek w miar mo磧iwo軼i i nie zauwa篡豉m Jest te wersja do cia豉 (r闚nie modeluj帷a), ale ju ze "鄉ierdzioszkiem", wi璚 dla mnie odpada

"TURBO SAMOOPALACZ
Modeluje owal twarzy

Aksamitny krem przeznaczony do uzyskania g喚bokiej opalenizny w ultra kr鏒kim czasie, bez udzia逝 promieni s這necznych. Erytruloza przyspiesza pigmentacj sk鏎y, nadaj帷 jej pi瘯ny br您owy odcie. Z這to koloidalne - zapewnia ochron przed wolnymi rodnikami, pobudza kom鏎ki sk鏎y do w豉snej produkcji kolagenu i elastyny; Mikrokolagen wype軟ia zmarszczki, przywraca sk鏎ze g豉dko嗆 i spr篹ysto嗆. Cera nabiera promiennego blasku i m這dzie鎍zego wygl康u.
Efekt g喚bokiej opalenizny jest widoczny do 3-4 godzin po aplikacji. Dla jego podtrzymania preparat nale篡 stosowa regularnie 2-3 razy w tygodniu.
75 ml/ 2.5 FL. OZ."
fajny. Ten co wkleilas jest ze "smierdzioszkiem" ?
Stary 2007-03-11, 19:12   #1385
AniaM69
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 866

Cytat:
Napisane przez L_V Poka wiadomo嗆
No w豉郾ie, dobrze 瞠 reaktywowa造軼ie w徠ek Dziewczyny, tez my郵 o zbr您owieniu si na okoliczno嗆 wiosny. Ostrzy豉m sobie pazury na Autoheliosa, ale Aniu, ostudzi豉 m鎩 zapa. Ja jestem beztalenciem je雲i chodzi o aplikacje samoopalaczy, wi璚 je郵i istniej emozliwosc narobienia sobi eplam, na pewno mi si to uda.

Czy kto mia samoopalacz Clarinsa? Dosta豉m pr鏏eczk w GC i spisuje si dobrze, ale to tylko 3ml...ci瞛ko colkolwiek stwirdzi, efekt subtelny - dobry dla bladolicych.

Nie chc zniech璚a, kilka razy by豉m z niego nawet zadowolona, ale podpad skubaniec i ju po niego nie si璕n. Flos-Lek rz康zi

Aha, ja wszelkie samoopalacze nak豉dam w r瘯awiczkach latexowych Jana Niezb璠nego. Kupuj w Kauflandzie 3 z這te za 10 sztuk. Bombowe s, polecam. Jak pr鏏owa豉m "go造mi recami" niezale積ie od tego ile szorowa豉m zaraz po - zawsze mia豉m br您owe spody albo zacieki mi璠zy palcami. G逝pia sprawa, bo naprawd nie istnieje na 鈍iecie substancja, kt鏎a szybko i skutecznie usuwa to niechciane przebarwienie
Niech firmy kosmetyczne si zastanowi, to jest pomys na biznes
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-11, 20:29   #1386
Mary_Q
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 245

no dobra ale wiecie co...haha dawno to juz bylo ale pamietam,ze wysmarowalam sie ekdiys samoopalaczem nivea i ogolnie kolor ladny wyszedl ale wygladalam jakbym rekawki miala hahaha rece brazowe a dlonie biale?:Pkurcze co z tym zrobic zeby tak glupio nie wygladac?sa samoopalacze do dloni?
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-11, 20:46   #1387
AniaM69
Zadomowienie

spr鏏uj wacikiem
Stary 2007-03-11, 21:06   #1388
Mary_Q
Zakorzenienie

ooooo! a ktos uzywal juz tych rekawic samoopalajacych submile bronze l'oreala? to chyba bedzie lepszy bajer niz chusteczki
Stary 2007-03-11, 22:23   #1389
vril
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 176

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Poka wiadomo嗆
Aha, ja wszelkie samoopalacze nak豉dam w r瘯awiczkach latexowych Jana Niezb璠nego.
Genialne! Ze mi to do glowy nie przyszlo
Tez polecam smarowanie wierzchu dloni wacikiem
vril jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-11, 22:35   #1390
Rayne
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 927

Te u篡wa豉m r瘯awic (tyle 瞠 foliowych), jak si jeszcze samoopala豉m. Pomys przyszed mi do g這wy po koszmarnej wpadce z samoopalaczem w sprayu L'Oreala, po kt鏎ym wewn皻rzna strona d這ni zrobi豉 mi si tak br您owa, 瞠 o mamo I oczywi軼ie by這 to przed pierwszym spotkaniem z kim wa積ym Zmy si nie da這, pojecha豉m jako br您owor瘯i Harry ale nie powiem, czego mnie to nauczy這
Teraz 瞠m za leniwa na samoopalanie... przynajmniej na razie.
Stary 2007-03-11, 22:44   #1391
AniaM69
Zadomowienie

Latexowe lepsze ni foliowe, nie drapi
Stary 2007-03-11, 22:59   #1392
Rayne
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 927

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Poka wiadomo嗆
Latexowe lepsze ni foliowe, nie drapi
Aniu, na pewno wykorzystam pomys tzn. o ile b璠 si jeszcze bawi w samoopalanie.
Stary 2007-03-11, 23:36   #1393
Ash
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 470

Cytat:
Napisane przez L_V Poka wiadomo嗆
Ash, i kt鏎y Clarins leprzy? Ja dostalam pr鏏ke lait, czyli mleczka. A jak sie spisuje 瞠l?
chyba wole mleczko... co prawda do twarzy nigdy nie uzylam zelu, zawsze mleczko, a zel raczej na rece i dekolt. Choc wydaje mi sie, ze zel czasem prawie nie zabarwia :/
Stary 2007-03-12, 11:10   #1394
Contax
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 348

Cytat:
Napisane przez midday Poka wiadomo嗆
fajny. Ten co wkleilas jest ze "smierdzioszkiem" ?
Erytruloza te smierdzi, troch mniej, ale jednak

L_V samooplaczem Clarinsa w mleczku te mo積a sobie narobi zasiek闚, pisz to, bo czyta豉m powy瞠j, 瞠 masz do tego talent.
Ja przez ca造 poprzedni sezon letni u篡wa豉m go do twarzy - tu mnie uczuli, i reszty cia豉. U mnie kolor wychodzi bardzo jasny z lekkim z馧tawym odcieniem, jak posmarowa豉m si dzie po dniu to zrobi造 mi si w豉郾ie zacieki. Ca貫 szcz窷cie, 瞠 jasne i nie bardzo rzuca造 si w oczy. Jednak jest to jak dla mnie nalepszy samoopalacz jaki stosowa豉m.

Wszelkie mleczka br您uj帷e nier闚no 豉pi i z豉膨 豉tami, pomijam ju zapach z dwoja z貫go wol by bia豉 ni 鄉ierdz帷a i plamiasta
Contax jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-13, 12:58   #1395
KENZO
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 856

Dziewczyny przylaczam sie - sezon samoopalaczowy czas zaczac
Cala zime przechodzilam bialutka ale robi sie powoli cieplo i mam ochote nabrac troszke kolorkow . Przetestowalam juz chyba wiekszosc dostepnych samooplaaczy - m.in Clarins- baaaardzo delikatny efekt - jakos mi nie podpasowal, LRP i Vichy tez bez rewelacji - moim zdecydowanym faworytem jest samoopalacz Shiseido Gel Auto- Bronzant for face and body - jest naprawde super- ja mam odcien medium tan - opalenizna jest po nim przesliczna, brazowa i bardzo naturalna- uzywalam go w zeszlym roku i kazdy myslal ze jestem naturalnie ladnie opalona - dlugo sie utrzymuje i ladnie blednie , nie ma mowy o schodzeniu plamami,nie smierdzi i jest tez wydajny choc ja uzywam go tylko do buzki , dekoltu i rak - na reszte uzywalam balsamu Garniera- moim zdaniem swietny efekt daje ale nie moge zniesc tego lepienia po aplikacji Czy znacie jakis balsam brazujacy ktory daje ladny efekt i nie lepi sie ?
KENZO jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-13, 13:13   #1396
Akszeinga
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 764

Nielepi帷y si szybk wch豉ni帷y jest samoopalacz w panice Dax Cosmetics,aktualnie m鎩 numer 1

Kochasz zwierz皻a ? Uratuj im
篡cie.To tylko par z.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-13, 13:16   #1397
Ahtaga
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 270

ja te pomy郵a豉m o opaleni幡ie i zam闚i豉m sobie z Yves Rocher samoopalaj帷e mleczko br您uj帷o-roz鈍ietlaj帷e 3w1. Ma dobre oceny na KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14908 i sie skusi豉m, a do twarzy ten krem tez z YR http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10557. Mam nadzieje 瞠 nie wywale kasy w b這to
Ahtaga jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-13, 13:57   #1398
KENZO
Rozeznanie

Jesli chodzi o Yves Rocher to mialam mgie趾e brazujaca - byla nawet fajna, stosowalam ja na tez na buzie i nie zapychala i dawala subtelny kolor
A co do Daxa w piance to mialam tez go kiedys i nie odpowiadal mi zapach - taki typowo samoopalaczowy , Garnier balsam jest lepszy w tej kwestii tylko te lepiszcze - moze jakbym uzyla go mniej to by sie tak nie kleil...
A jaki jest balsam Dove -tez sie kleji? jeszcze nie mialam okazji go wyprobowac
Stary 2007-03-13, 14:09   #1399
Akszeinga
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 764

Jak dla mnie ka盥y samopalacz 鄉ierdzi DHA jednak znalazlam na to jak dla mnie bardzo dobry spos鏏 - smaruj si na noc a rano biore prysznic i u篡wam zwyk貫go balsamu. Nie ma zapaszku samoopalacza

Kochasz zwierz皻a ? Uratuj im
篡cie.To tylko par z.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-13, 14:30   #1400
KENZO
Rozeznanie

Ja tez tak robie - nakladam potem jakis ladnie pachnacy balsam i zapach znika ale bezposrednio po nalozeniu i w nocy mecze sie z tym zapachem a w Garnierze nie czuc tak bardzo tego zapachu, no i w Shiseido to juz wogole

A ciekawa jestem tego nowego balsamiku Nivea - ponoc jest juz dostepny w Pl - bede dzis na zakupach to go poszukam - ma fajne oceny na KWC - i jedna wizazanka napisala ze szybko sie wchlania i nie kleji- a na tym mi zalezy - zreszta bardzo lubie balsamy Nivea wiec ten tez moze okazac sie super Jak go wyprobuje to zdam relacje

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-03-19 o 14:30 Pow鏚: post pod postem
Stary 2007-03-13, 16:22   #1401
Chii1986
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 327

A ja m鎩 pierwszy samoopalacz kupi豉m najta雟zy i najzwyklejszy a dok豉dnie firmowy produkt drogerii Schlecker - As sun w sparyu po 10z i bardzo si zdziwi豉m pozytywnie chocia nie mam por闚nania z innymi samoopalaczami to wydaje mi si 瞠 ten jest dobry jestem bardzo blada a ju po jednym posmarowaniu uzyska豉m fajn opalenizn i to r闚nomiern nawet na plecach itp. zapach charakterystyczny dla samoopalaczy ale nie jaki uci捫liwy no i schodzi r闚nomiernie... tylko jak dla mnie zbyt d逝go schodzi i musz czeka by na這篡 now, 鈍ierza warstw bo na t co ju si 軼iera to chyba nie warto....
Stary 2007-03-13, 17:31   #1402
KENZO
Rozeznanie

Chii1986 - samoopalacz mozna nakladac jedna warstwe na druga - np. z odstepem kilku dniowym lub co drugi dzien- to zalezy od tego jak szybko sie samoopalacz sciera- ale dobry gatunkowo samoopalacz nie sciera sie w widoczny sposob- plamami- tylko delikatnie stopniowo blaknie - dlatego mozna nakladac jedna warstwe na druga- tylko nalezy pamietac tez o regularnym peelingu
Stary 2007-03-13, 17:53   #1403
Sathi
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 658

Dziewczyny by豉m z Wami zesz貫go sezonu, przy陰czam si zn闚
Ja r闚nie opalam si tylko i wy陰cznie sztucznie.
Pokocha豉m mi這軼i bezgraniczn balsam Dove Summer Glow, i trzymamy si razem ju od czerwca, wczoraj zn闚 zakupi豉m butelk.
Ju...ju mia豉 nast徙i zdrada, wypatrzy豉m t Nive w realu ale by這 mi po niego nie po drodze
Ale jako 瞠 jestem zmienna to pewnie zdrada nast徙i i niv te kupi

Ja robi peeling porz康ny, najcz窷ciej pomara鎍zowy Eris, smaruje ca貫 cia這 balsamem, po 2 godzinach nak豉dam drugi raz, a rano jestem opalona
i tak co tydzie powtarzam ca造 seans.

Acha- znalaz豉m super patent, nak豉dam balsam w r瘯awiczkach foliowych, na d這nie te r瘯awiczk, dzi瘯i temu nie mam przebarwie we wn皻rzu d這ni

MIΒGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-13, 18:54   #1404
faustissima
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 278

-

Edytowane przez faustissima
Czas edycji: 2014-05-06 o 19:58
faustissima jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-13, 22:19   #1405
Mary_Q
Zakorzenienie

mnie ciekawi ten nivea ujedrniajacty jak nie smierdzi i delikatnoe nawet barzuje a ujedrnia tak jak q10+ tobedzie rewlacyjnie ,korci mnie flos-lek,loreal ten podwojny, i YR ten do wtarzy,mleczko i mgileka ,dove i hm mleczko 24h nawilzanie z loreala w sobote ruszam na zakupy hehehe hm,mysle o jakichs dobrych tableteczkach,macie moze jakies sprawdzone?

aha...a jak radzicie sobie z samoplaniem pleckow,dloni i uszu?:P
Stary 2007-03-14, 10:54   #1406
AniaM69
Zadomowienie

Jak pisa豉m wy瞠j nak豉dam samoopalacz w lateksowych r瘯awiczkach.
R璚e zostawiam na koniec.
圭i庵am r瘯awiczk ze smarowanej d這ni i nak豉dam preparat od nadgarstka a po rami. Hop siup zmiana r瘯awiczek i z drug 豉pk tak samo.
Kiedy pr鏏owa豉m wacikiem na koniec "seansu" ale i tak palce si brudzi造 a kolor samych d這ni bywa przyciemnawy
Uszy muskam lekko przy smarowaniu szyi, coby nie by這 dysonansu Plec闚 nie smaruj p鏦i co, ale gdybym chcia豉 niezb璠ne mo瞠 si okaza "posiadanie" pomagiera
Foliowe r瘯awiczki odradzam, bo zgrzewy mog podrapa. Poza tym one nie przylegaj do d這ni. Przynajmniej te z okolic dystrybutora na StatOil
Latex rulez!
Stary 2007-03-14, 10:58   #1407
KENZO
Rozeznanie

Ja uszkow nie smaruje- ewentualnie delikatnie tylko tym co pozostalo na d這niach po rozsmarowywaniu na buzi , dlonie tez nie stanowia juz dla mnie problemu ( kiedys tak ) teraz robie tak ze jak juz nasmaruje cale cialko to myje rece i delikatnie mal ilosc wcieram zewnetrzna strona d這ni jedna o druga- no i czasem jeszcze przecietram suchym wacikiem skore przy nadgarstkach zawsze jest ok , a z plecami tez mam problem - najlepiej jak ktos nam wysmaruje ale ze ja zazwyczaj smaruje sie jak nikogo nie ma w domu zebym mogla pochodzic troche bez ubrania - aby wszystko dobrze sie wchlonelo no i zazwyczaj sama majstruje te plecki - tyle ile dosiegne od gory i potem od dolu no chyba ze mam samoopalacz w aerozolu to wtedy tylko pryskam i jest ok A wy jak radzicie sobie z pleckami?

Edytowane przez KENZO
Czas edycji: 2007-03-14 o 13:54
Stary 2007-03-14, 13:36   #1408
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

Cytat:
Napisane przez kenzo
A wy jak radzicie sobie z pleckami?
za pomoc m篹a

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-14, 20:02   #1409
Sathi
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 658

Z plecami?
Wyginam cia這 鄉ia這

MIΒGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-03-14, 20:28   #1410
KENZO
Rozeznanie

Eee to ja mam chyba za kr鏒kie rece - bo zawsze zostaje odcinek miedzy 這patkami na srodku gdzie nie moge dostac A dzisiaj kupilam sobie 2 balsamiki Nivei - do jasnej karnacji - wyprobuje juz dzis i zdam relecje ciekawa jestem efektu bo z opisu wydaje sie fajny - oby tylko 豉dnie sie wchlania i nie lepil bo tego nie znosze - zwlaszcza jak mam sie polozyc i przespac z takim lepiszczem noc zanim go zmyje- masakra - zawsze mam wrazenie ze tam gdzie sie dotkne bedzie plama
Odpowiedz

Tagi
balsam br您ujacy, balsamy br您uj帷e, dove summer glow, opalenizna, samoopalacz, samoopalacze

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.