Samoopalacze i kosmetyki br您uj帷e - Strona 5 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-05-21, 21:23   #121
Ivvonka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 977
Dot.: Opalamy si!!!!

Cytat:
Napisane przez Iwonna
Gratuluj pomys逝 na w徠ek, czytam w豉郾ie w skupieniu i troch si gubi Kt鏎y tu wybra? Z tego co na razie wyczyta豉m, to zasadniczo zadowolone s dziewczyny, kt鏎e chc wyra幡ego efektu i jednocze郾ie maj raczej ciemn karnacj. A czy mo瞠 jest tu jaka b. jasna blondynka z such sk鏎 i po samoopalaczu nie wygl康a jak pomalowana?
Ja jestem, droga imienniczko Dlatego twarzy nie smaruje samoopalaczami, bo boje sie efektu a la Paris Hilton
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-21, 21:37   #122
MagJa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 210

Cytat:
Napisane przez charmider
MagJa

A teraz co do bu嶔i - mam Holiday Skin do normalnej i mieszanej i bardzo mi pasuje Efekty widoczne szybko, ju po jednym zastosowaniu. Podra積ie czy syfk闚 brak, a jestem sk這nna i do jednego i do drugiego. Og鏊nie polecam.

A jak schodzi,? nie robi plam, pilnie poszukuj czego do bu嶔i na chrzciny ale nie chc p霩niej chodzi w plamki, i jeszcze czy nie zapycha por闚 ( mam rozszerzone pory na nosku i nie chc mie tam z馧tych kropek)
Wiesz co, nie u篡wam go non stop, bo chc tylko poprawi sobie kolorek, a nie zrobi na br您, wi璚 u mnie nic z貫go si nie dzieje. Nie plami, nie smu篡 si, nie zatyka por闚, nie podra積ia... No nic dos這wnie. A kolorek sam blednie stopniowo, te bezproblemowo. Poczytaj sobie jeszcze tutaj o tym kremiku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103594
MagJa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-21, 22:58   #123
kaemka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 277

A dla tych, co pierwszy raz b璠 si sztucznie przybr您awia polecam Garniera "Sk鏎a mu郾i皻a s這鎍em". To m鎩 pierwszy w 篡ciu "opalacz" i nawet tak niewprawna osoba jak ja umie go prawid這wo u篡 . Jestem po dw鏂h aplikacjach i ju jest efekt delikatnej opalenizny tak, 瞠 dzi ju zrezygnowa豉m ze smarowania, bo smarowa豉m tylko nogi i dziwnie by wygl康a造 super opalone przy bladej reszcie. 畝dnych smug nie zaobserwowa豉m, pachnie cytrusowo, dla mnie a za mocno i za d逝go si ten zapach utrzymuje, ale mo瞠 zabija w ten spos鏏 nieprzyjemny zapach samoopalacza. Polecam do wypr鏏owania.
Stary 2006-05-21, 23:06   #124
Iwonna
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 100

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Ja jestem, droga imienniczko Dlatego twarzy nie smaruje samoopalaczami, bo boje sie efektu a la Paris Hilton
No w豉郾ie, w豉郾ie. Ale w takim razie czego u篡wa do cia豉 瞠by nie wygl康a jak w r瘯awkach i nogawkach na przyk豉d. Bo mi m捫 ze 鄉iechu p瘯nie i jeszcze wygwi盥瞠 mo瞠. Czy wystarczy nie przesadza z cz瘰totliwo軼i? a jak radzicie sobie z granic twarz-reszta cia豉?
Jak wida z moich pyta ca趾iem zielona jestem w tym temacie (w豉軼iwie to bia豉 raczej ). Po nieudanej pr鏏ie z samoopalaczem jaki milion lat temu uzna豉m, 瞠 przeznaczeniem moim jest straszy blado軼i przez okr庵造 rok. Dopiero tutaj zobaczy豉m 鈍iate趾o w tunelu...
Iwonna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-21, 23:11   #125
Iwonna
Raczkowanie

Kaemka a jeste ciemna czy jasna?
Stary 2006-05-21, 23:12   #126
kochanie
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 282

Cytat:
Napisane przez Iwonna
No w豉郾ie, w豉郾ie. Ale w takim razie czego u篡wa do cia豉 瞠by nie wygl康a jak w r瘯awkach i nogawkach na przyk豉d. Bo mi m捫 ze 鄉iechu p瘯nie i jeszcze wygwi盥瞠 mo瞠. Czy wystarczy nie przesadza z cz瘰totliwo軼i? a jak radzicie sobie z granic twarz-reszta cia豉?
Jak wida z moich pyta ca趾iem zielona jestem w tym temacie (w豉軼iwie to bia豉 raczej ). Po nieudanej pr鏏ie z samoopalaczem jaki milion lat temu uzna豉m, 瞠 przeznaczeniem moim jest straszy blado軼i przez okr庵造 rok. Dopiero tutaj zobaczy豉m 鈍iate趾o w tunelu...
Mam dok豉dnie ten sam problem - jedno podej軼ie do samoopalacza przed ilu鈣am laty zako鎍zone pora磬. I te jestem kompletnie bia豉 w tym temacie Dziewczynki pom騜cie, bo mam do嗆 pyta: czemu jeste taka blada, moze by si opali豉
kochanie jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-21, 23:19   #127
mckabi
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 115
Wpisy w blogu: 3

Ja, 瞠by nie wygl康a jak w r瘯awkach po posmarowaniu si i umyciu r彗, nak豉dam troch balsamu br您uj帷ego na wacik i smaruj zewn皻rzn cz窷 d這ni. A co do twarzy, to r闚nie mo積a nak豉da balsam, lub osobno krem br您uj帷y lub samoopalacz do twarzy.
mckabi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-21, 23:36   #128
Ivvonka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 977

Ja te roznice staram sie niwelowac makijazem, choc nadal szukam idealnego dla siebie bronzera/pudru...
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 04:27   #129
Kate30
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 314

Co do r騜nicy twarz - szyja - szyj traktuj delikatn pojedyncz warstw balsamu br您uj帷ego - wtedy si tak nie odcina, ale fakt, 瞠 twarz nafiltrowana i naskrobiowana wygl康a przy opalonym ciele dosy dziwnie - br您er to konieczno嗆.

D這nie - spos鏏 poda豉 mckabi.

Dziewczyny o jasnej sk鏎ze i z造ch do鈍iadczeniach - polecam do wypr鏏owania dove do jasnej sk鏎y, czyta豉m o nim w necie bardzo dobre opinie bladzioszk闚 - krzywdy nie zrobi, a efekt daje delikatny acz wyra幡y.
S這wem pr鏏owa, pr鏏owa, pr鏏owa.
Kate30 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 10:09   #130
Iwonna
Raczkowanie

Do innych bladych. To link do w徠ku o smarowaniu twarzy, mi si rozja郾i這
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103594
Id dzi na zakupy, decyduj si na jasnego J&J na razie tylko do cia豉, w ko鎍u nie od razu strzaskam si na heban wi璚 z twarz mog poczeka. Do zoba
Stary 2006-05-22, 11:06   #131
Erato
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 343

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja, 瞠by nie wygl康a jak w r瘯awkach po posmarowaniu si i umyciu r彗, nak豉dam troch balsamu br您uj帷ego na wacik i smaruj zewn皻rzn cz窷 d這ni. A co do twarzy, to r闚nie mo積a nak豉da balsam, lub osobno krem br您uj帷y lub samoopalacz do twarzy.
A ja smaruj d這nie normalnie, dok豉dnie wcieraj帷 br您er w wierzch d這ni. Dopiero potem myj r璚e, namydlaj帷 tylko wewn皻rzn cz窷. I nie ma "r瘯awk闚"
Erato jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 11:14   #132
smerfeta01
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 250

moim typem jest balsam do cia豉 br您uj帷y Dax Cosmetics link :http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10355
do twarzy kremik HS :http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=14094 oraz puder br您uj帷y Vipery http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6076

pozatym moim najnowszym odkryciem do opalania jest przy酥ieszacz opalania Ziaji mas這 kakaowe
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 11:19   #133
marianna
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 933

J&J do ciemnej karnacji - juz gdzie pisa豉m wszystko cacy - rylko po miesi帷u regularnego stosowania (2x w tyg. ) przeokropnie wysuszy sk鏎 - juz go nie lubi, aczkolwiek zuzyj do ko鎍a (bo ja sk徙irad這 jestem )

do twarzy i dekoltu 0 tylko i wy陰cznie avene

wszystkie samoopalacze czy balsamy br您uj帷e 鄉ierdz i nie ma na to rady DHA w reakcji ze sk鏎 鄉ierdzi i ju...co za co...tylko, 瞠 jedni maj bardziej wra磧iwe nosy a inni mniej...przeszkadzaj帷a intensywno嗆 smrodku nie zalezy od w豉軼iwo軼i sk鏎y tylko od wra磧iwo軼i nosa, no i ilo軼i zaaplikowanego kosmetyku
marianna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 11:52   #134
Kasia_L
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 053
Wink Dot.: Opalamy si!!!!

Dzi podczas porannych zakup闚 w Netto natkn窸am si na Eveline Spa! br您uj帷y...
... i skusi豉m si. Okazuje si, 瞠 jest w aktualnej gazetce za 9,99 . Wypr鏏uj go zamiast Daxa, kt鏎ego znie嗆 ju nie mog . Oczywi軼ie zdam relacj. Nie wykluczam jednak dalszych pr鏏, bo paru kusicieli np. Dove i inni jest .
Stary 2006-05-22, 13:23   #135
Lia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 16
GG do Lia
Question Co to jest bronzer?

Witam.
Od razu na wst瘼ie chc zaznaczy, 瞠 je郵i w徠ek o tej samej tematyce ju by, to poprosz o namiar, ewentualnie skasowanie mojego posta.
Chodz od jakiego czasu do solarium i zawsze kupuj preparaty do smarowania na miejscu.
I tak: w zale積o軼i kto jest z obs逝gi, to mi m闚i r騜ne rzeczy: jak jest babka, to mi proponuje bronzer, dzi by facet, do mi proponowa przyspieszacz. Akurat wiem jak dzia豉 przyspieszacz, gdy jak si opalam na s這neczku, to r闚nie takowy stosuj. A na jakiej zasadzie dzia豉 bronzer?
Pyta豉m t pani czy nie zawiera on samoopalacza, powiedzia豉, 瞠 nie. Dzi faceta pyta豉m, to powiedzia, 瞠 skoro daje efekt, to zawiera jak捷 tam ilo嗆. Dziewczynki, powiedzcie jak to jest? Co mam nast瘼nym razem wybiera jak b璠 w solarium? Dodam, 瞠 ju raz si za豉twi豉m samoopalaczem, kt鏎y jak si p騧niej okaza這, by w mleczku prze逝瘸j帷ym opalenizn (oczywi軼ie na butelce ani s這wa o tym, dopiero po sk豉dzie dosz豉m).
Dorad嬈e co.
Pozdrawiam. Buziaczki
Lia
Lia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 14:19   #136
mckabi
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 115
Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Dzi podczas porannych zakup闚 w Netto natkn窸am si na Eveline Spa! br您uj帷y...
... i skusi豉m si. Okazuje si, 瞠 jest w aktualnej gazetce za 9,99 . Wypr鏏uj go zamiast Daxa, kt鏎ego znie嗆 ju nie mog . Oczywi軼ie zdam relacj. Nie wykluczam jednak dalszych pr鏏, bo paru kusicieli np. Dove i inni jest .
W netto no to super, mo瞠 u siebie te w ko鎍u znajd
mckabi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 14:39   #137
Dolly
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 812
GG do Dolly

no to juz wiem 瞠 b璠e musia豉 wypr鏏owa balsamid豉:
1. Dove
2. Garniera
3. Eveline
ale jak narazie poko鎍ze te co mam czyli: karmelek Daxa, Lirene i Kolastyne

p.s. szkoda 瞠 ja Johnson'a mam uczulenie
Dolly jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 14:48   #138
yedanna
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 345
Dot.: Co to jest bronzer?

Cytat:
Napisane przez Lia Poka wiadomo嗆
Witam.
Od razu na wst瘼ie chc zaznaczy, 瞠 je郵i w徠ek o tej samej tematyce ju by, to poprosz o namiar, ewentualnie skasowanie mojego posta.
Chodz od jakiego czasu do solarium i zawsze kupuj preparaty do smarowania na miejscu.
I tak: w zale積o軼i kto jest z obs逝gi, to mi m闚i r騜ne rzeczy: jak jest babka, to mi proponuje bronzer, dzi by facet, do mi proponowa przyspieszacz. Akurat wiem jak dzia豉 przyspieszacz, gdy jak si opalam na s這neczku, to r闚nie takowy stosuj. A na jakiej zasadzie dzia豉 bronzer?
Pyta豉m t pani czy nie zawiera on samoopalacza, powiedzia豉, 瞠 nie. Dzi faceta pyta豉m, to powiedzia, 瞠 skoro daje efekt, to zawiera jak捷 tam ilo嗆. Dziewczynki, powiedzcie jak to jest? Co mam nast瘼nym razem wybiera jak b璠 w solarium? Dodam, 瞠 ju raz si za豉twi豉m samoopalaczem, kt鏎y jak si p騧niej okaza這, by w mleczku prze逝瘸j帷ym opalenizn (oczywi軼ie na butelce ani s這wa o tym, dopiero po sk豉dzie dosz豉m).
Dorad嬈e co.
Pozdrawiam. Buziaczki
Lia
Tak na ch這pski rozum jest to krem koloryzuj帷y czyli zabarwia sk鏎, a przyspieszacze - zerknij tutaj
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...username=bluna
w opis kosmetyku - maj inne dzia豉nie.

Ja si zawsze zastanawiam, kt鏎a forma jest poprawna: bronzer czy br您er...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-03-31 o 04:31 Pow鏚: Dodanie cytatu
yedanna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 15:01   #139
Nati02
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 322
Wpisy w blogu: 1

Ja dzis wyruszam na zakupy.
Wrzuce albo J&J do ciemnej karancji do koszyczka, albo Evelinke spa. Wszystko zalezy od tego co bedzie na stanie w realu
Do twarzy rowniez mysle nad J&J, aczkolwiek zobaczymy.
Stary 2006-05-22, 15:52   #140
Sathi
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 658

bronzer to poprawna forma Yedanno
Przyspieszacze s逝膨 do posmarowania si na s這neczku, a bronzery maja barwnik i "koloruj" sk鏎.

MIΒGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 16:23   #141
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Sathi, te nigdy nie jestem pewna czy m闚i z angielska bronzer czy spolszcza br您er. Przyk豉dowo w kursie makija簑 AgaZ u篡wa okre郵enia br您er
Cytat:
BR╴ER, R荅 - SYPKI MIX
http://www.wizaz.pl/images/agaz/kurs_makijazu_04/

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 16:44   #142
Lia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 16
GG do Lia

W sumie nazwa pochodzi od koloru br』owego, a nie brONzowego
Lia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 16:47   #143
Wojtusia
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 456

Cytat:
Napisane przez Kate30
Wojtusia - napisz co wi璚ej o chusteczkach LRP - czyta豉m twoj recenzj, bardzo zach璚aj帷a. Jak si nimi pos逝giwa?
O matko od soboty tyle stron tego w徠ku namacha造軼ie?

Kate
kochana, przepraszam, 瞠 dopiero teraz pisz, ale nie by這 mnie ca造 weekend. Tzn by豉m chwilami, ale czasu nie mia豉m na nic.

A co do tych chusteczek, to tez si ich ba豉m na pocz徠ku, no bo jak to, chusteczk sie wysmarowa? Chusteczka, nie jest zbyt du瘸, ale przeci窸am j na p馧 najpierw, bo nie wiedzia豉m, czy zu篡j j ca陰, czy to nie b璠zie za mocno, jak sie tak nas帷zon chusteczk wysmaruj. No wi璚 przeci窸am i t jedn cz窷ci wysmarowa豉m buzi i szyj i dekolt (ta chusteczka jest taka sama jak takie do demakija簑 nas帷zone p造nem) ale stwierdzi豉m, 瞠 ten dekolt troch za s豉bo posmarowa豉m bo czu豉m,瞠 ta chusteczka jest ju taka sucha, no to wzi窸am drug cz窷 i jeszcze raz wysmarowa豉m szyj i dekolt, no i jeszcze na ramiona mi wystarczy豉. P騧niej te si zrobi豉 taka sucha wi璚 stwierdzi豉m, 瞠 reszty cia豉 nie ma co smarowa, bo i tak ju ca造 p造n z niej wyzmarowa豉m. Troch si obawia豉m, czy r闚no mi to wszystko wyjdzie, ale wysz這 naprawd super. Opalenizna naprawd 豉dna i 瘸dnych smug nie by這, a si zdziwi豉m. W ko鎍u mog豉m wyj嗆 do ludzi z ods這ni皻ym dekoltem (wyfiltrowanym oczywi軼ie) i nie straszy blado軼i.
Wojtusia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 16:55   #144
Vivien
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 308

Br您er Mamy w j瞛yku polskim s這wo "br您owy" wi璚 nie ma powodu, 瞠by okre郵enie preparatu, kt鏎y br您owi mia這 angielski spelling

To bardziej kalka j瞛ykowa ni zapo篡czenie.
Stary 2006-05-22, 17:02   #145
Moni鄂a14
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 36

Ja u篡wam samoopalacza DOVE...mama przywioz豉 mi go z NIemiec!!...Jest w miare OK...tylko czasem pozostaja przystkie zacieki...albo zmugi:/...Albo gdy jestem na s這鎍u i s這鎍e ogrzeje mi cia這 krem zaczyna lekko 鄉ierdzie:...hmmm troszQ KICZOWATO:/
Moni鄂a14 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 17:08   #146
yedanna
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 345

W豉郾ie, w internecie i na kosmetykach obu form u篡wa si zamiennie. Przyzwyczai豉m si do okre郵enia "bronzer" ale zacz窸am si zastanawia, dlaczego "on" a nie "" skoro mamy kolor br您owy
Tak na marginesie, to zacz窸am si zastanawia te czy jest "mened瞠r" czy "manad瞠r" .
Edit: Wi瘯sza czcionka na specjalne 篡czenie
No prosz, zn闚 u篡wa si i tak i tak:
http://praca.money.pl/manadzer;ds;ro...rta,39239.html

Edytowane przez yedanna
Czas edycji: 2006-05-22 o 17:48
yedanna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 17:34   #147
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

mened瞠r pisz prosz wi瘯sz czcionk

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 17:51   #148
sloncee
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 221
GG do sloncee Wy郵ij wiadomo嗆 przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee

Cytat:
Napisane przez yedanna
W豉郾ie, w internecie i na kosmetykach obu form u篡wa si zamiennie. Przyzwyczai豉m si do okre郵enia "bronzer" ale zacz窸am si zastanawia, dlaczego "on" a nie "" skoro mamy kolor br您owy
Tak na marginesie, to zacz窸am si zastanawia te czy jest "mened瞠r" czy "manad瞠r" .
Ja pisz br您er ... brozner to tak dziwnie dla mnie Chocia, to jedno i to samo

''Dreszcz najs這dszy, 瞠 pragn i razem si boj! ''

L.Staff
sloncee jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-05-22, 19:17   #149
kaemka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 277

Cytat:
Napisane przez Iwonna
Kaemka a jeste ciemna czy jasna?
Raczej ciemna, opalam si (a w豉軼iwie opala豉m si, bo ju tego nie robi) od razu na br您owo i s這鎍e zawsze szybko mnie "豉pa這".
Stary 2006-05-22, 21:48   #150
Nati02
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 322
Wpisy w blogu: 1

Zaopatrzylam sie dzis w evelinke spa- ladnie jak dla mnie pachnie Cena:14,99z w realu. Dzis jeszcze nie stosuje bo mam pytanie: czy stosuj帷 skinoren na plecy i buzie moge uzywac tych specyfikow?

Na buzie kupilam ziaje sopot- bursztynowa opalenizna. Juz sie wysmarowalam Ciekawa jestem efektow...

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2006-05-22 o 21:49 Pow鏚: zapomnialam o ziajce :)
Nati02 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
balsam br您ujacy, balsamy br您uj帷e, dove summer glow, opalenizna, samoopalacz, samoopalacze

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.