Samoopalacze i kosmetyki br您uj帷e - Strona 93 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2010-04-12, 19:46   #2761
renata1289
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 11
Balsam br您uj帷y

Witam Was serdecznie,

zwracam si do wszystkich wiza瘸nek z pytaniem dotycz帷ym balsam闚 br您uj帷ych,

Mam ju troch latek a nigdy ale to przenigdy nie u篡wa豉m balsam闚 br您uj帷ych ani samoopalaczy wi璚 zupe軟ie nie mam poj璚ia jakie jest ich dzia豉nie i tak naprawd w internecie nie znalaz jednoznacznych odpowiedzi na moje pytania. Mo瞠 dla wi瘯szo軼i moje pytania wydadz si 鄉ieszne ale ja naprawd nie mam poj璚ia jak to dzia豉 ;D wi璚 prosz o pomoc osoby kt鏎e z takimi balsamami maj do czynienia Postanowi豉m kupi albo Lirene Body Arabica albo Garnier sk鏎 mu郾i皻 s這鎍em.

1. Czy smaruj帷 si codziennie balsamem z dnia na dzie b璠 coraz ciemniejsza bo chcia豉bym u篡wa takiego balsamu normalnie jak ka盥ego zwyk貫go ale nie chc robi si coraz bardziej ciemniejsza, czy u篡wanie takiego balsamu to tylko jakie 2-3 aplikacje po czym si go odstawia

2. Bior codziennie prysznic , czy b璠 musia豉 liczy si z brudnymi r璚znikami, i czy nie b璠 mi z powodu tych k徙ieli robi造 si jakie plamy czy co? i jakie w ko鎍u b璠zie jego zastosowanie skoro codziennie b璠 go zmywa豉 wod??

3. Noi co w wypadku gdy przestan u篡wa balsamu, to b璠zie mi schodzi jakimi placami? i jak mam si tego pozby

dzi瘯uj z g鏎y
renata1289 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-04-12, 21:55   #2762
Hexxana
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 057
Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wy郵ij wiadomo嗆 przez MSN do Hexxana
Dot.: Balsam br您uj帷y

Cytat:
Napisane przez renata1289 Poka wiadomo嗆
Witam Was serdecznie,

zwracam si do wszystkich wiza瘸nek z pytaniem dotycz帷ym balsam闚 br您uj帷ych,

Mam ju troch latek a nigdy ale to przenigdy nie u篡wa豉m balsam闚 br您uj帷ych ani samoopalaczy wi璚 zupe軟ie nie mam poj璚ia jakie jest ich dzia豉nie i tak naprawd w internecie nie znalaz jednoznacznych odpowiedzi na moje pytania. Mo瞠 dla wi瘯szo軼i moje pytania wydadz si 鄉ieszne ale ja naprawd nie mam poj璚ia jak to dzia豉 ;D wi璚 prosz o pomoc osoby kt鏎e z takimi balsamami maj do czynienia Postanowi豉m kupi albo Lirene Body Arabica albo Garnier sk鏎 mu郾i皻 s這鎍em.

1. Czy smaruj帷 si codziennie balsamem z dnia na dzie b璠 coraz ciemniejsza bo chcia豉bym u篡wa takiego balsamu normalnie jak ka盥ego zwyk貫go ale nie chc robi si coraz bardziej ciemniejsza, czy u篡wanie takiego balsamu to tylko jakie 2-3 aplikacje po czym si go odstawia

2. Bior codziennie prysznic , czy b璠 musia豉 liczy si z brudnymi r璚znikami, i czy nie b璠 mi z powodu tych k徙ieli robi造 si jakie plamy czy co? i jakie w ko鎍u b璠zie jego zastosowanie skoro codziennie b璠 go zmywa豉 wod??

3. Noi co w wypadku gdy przestan u篡wa balsamu, to b璠zie mi schodzi jakimi placami? i jak mam si tego pozby

dzi瘯uj z g鏎y
Polecam wyszukiwarke Jest caly watek na BK,lacze
Stary 2010-04-12, 23:11   #2763
Shee'naz
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 198
Dot.: Opalamy si!!!!

renata1289 odsy豉m do mojego posta wy瞠j
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...4#post18409424

Tam powinnas znalezc odpowiedzi wszystkie zadanie w swoim poscie pytania. Dodam jedynie, ze nie ma sie co obawiac brudnych recznik闚.

Poza tym balsamy dzi瘯i zawartym w nich naturalnych substancjom opalajacym, wy這wuj zabarwienie nask鏎ka kilka godizn po aplikacji. a przeciez nie splukujesz codziennie ca貫go nask鏎ka wraz z prysznicem Kolor nie znika wiec od razu

EDIT: Znalaz豉m niedawno taki artyku , ktory mnie dosc zaniepokoil

http://www.solarium.pl/index.php/akt...opalacze-z-dha

Zw豉szcza fragmenty "DHA pod lup" i "DHA a starzenie si sk鏎y"

Kurcze samoopalacz to sta造 element mojej pielegnacji, czy to mozliwe , ze jednak szkodzi ?
Kto si orientuje, czy podane tam informacje s "鈍ieze" czy moze juz co innego odkryto w tej sprawie?
Mnie osobiscie rewelacje o folmahedydzie niby powstajacym w skutek rozpadu DHA wydaja sie mocno przesadzone... Nawet jesli, to nie posiada on chyba "mocy" przenikania do glebszych warstw sk鏎y?

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-04-13 o 00:03 Pow鏚: dopisek
Shee'naz jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-04-13, 09:02   #2764
absurdalna89
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 340

Ja mam zamiar zrobi zakupy - balsam Dove summer glow do jasnej karnacji i krem Dove do jasnej. Czyta豉m wiele niepochlebnych opinii, 瞠 ten do jasnej w og鏊e nie br您owi... Czy kto ma podobne do鈍iadczenia? Trudno mi uwierzy, bo moja twarz idealnie bia豉... wi璚 co tam na pewno podzia豉?
absurdalna89 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-04-13, 10:27   #2765
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 361

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Poka wiadomo嗆
EDIT: Znalaz豉m niedawno taki artyku , ktory mnie dosc zaniepokoil

http://www.solarium.pl/index.php/akt...opalacze-z-dha

Zw豉szcza fragmenty "DHA pod lup" i "DHA a starzenie si sk鏎y"

Kurcze samoopalacz to sta造 element mojej pielegnacji, czy to mozliwe , ze jednak szkodzi ?
Kto si orientuje, czy podane tam informacje s "鈍ieze" czy moze juz co innego odkryto w tej sprawie?
Mnie osobiscie rewelacje o folmahedydzie niby powstajacym w skutek rozpadu DHA wydaja sie mocno przesadzone... Nawet jesli, to nie posiada on chyba "mocy" przenikania do glebszych warstw sk鏎y?
Jako nie chce mi si wierzy w te "rewelacje". We pod uwag w jakim tonie powsta artyku i na jakiej stronie si ukaza. Jest zdecydowanie subiektywny. Nie przekonuje mnie postawa: anty-DHA, pro-solarium

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Lavanda Poka wiadomo嗆
szuka豉m w sieci sk豉du tego 瞠lu, i tylko uda這 mi si znale潭 kremu i sprayu
pewnie 幢e szukam
ale czy mo瞠sz napisa mi sk豉d tego 瞠lu samoopalaj帷ego

ja do cia豉 lubi Loreala sublibronze do ciemnej karnacji, ale ostatnio strasznie ci篹ko by這 mi go dosta..
wersja do twarzy te jest ok, ale mam wra瞠nie, 瞠 mnie lekko zatyka..
dlatego szukam czego w l瞠jszej, np 瞠lowej jak ten Flos Lek, konsystencji
do bu嶔i lubi chusteczki la roche.. sun ozon u mnie si tak nie sprawdzaj, daj efekt takiej jakby brudnej opalenizny, te la roche s lepsze
te lubi L'oreala, ostatnio widzia豉m ca陰 p馧k zastawion nimi w SuperPharm w Arkadii. I nawet promocja by豉
Ale teraz nabra豉m ochoty na ten samooplacz flos-leku. Na DOZie jest niedost瘼ny, wi璚 zdrad gdzie go dosta豉
Stary 2010-04-13, 16:54   #2766
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Poka wiadomo嗆
Jako nie chce mi si wierzy w te "rewelacje". We pod uwag w jakim tonie powsta artyku i na jakiej stronie si ukaza. Jest zdecydowanie subiektywny. Nie przekonuje mnie postawa: anty-DHA, pro-solarium
Racja Trawo, artyku wyra幡ie powsta na zamowienie . Widze tam nawet fragment o "niebezpiecznych filtrach uv" ... Z poczatku mnie zaniepokoi z uwagi na powo造wanie sie na badania niemieckiej organizacji konsument闚 Oeko-Test
Stary 2010-04-13, 17:08   #2767
Lavanda
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 556

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Poka wiadomo嗆

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

te lubi L'oreala, ostatnio widzia豉m ca陰 p馧k zastawion nimi w SuperPharm w Arkadii. I nawet promocja by豉
Ale teraz nabra豉m ochoty na ten samooplacz flos-leku. Na DOZie jest niedost瘼ny, wi璚 zdrad gdzie go dosta豉

ad. 1 m鎩 kolega te prowadzi solarium i te tak m闚i jest to w sumie oczywiste - im mniej os鏏 korzysta z samoopalaczy, tym wi璚ej z solarki pewnie
nie twierdz, 瞠 ta substancja zawarta w samoopalaczu jest bezpieczna na pewno, ale pewnie jednak bezpieczniejsza ni uv...

ad. 2 kupi豉m w豉郾ie na DOZ - zam闚i豉m dwa razem, 瞠by osi庵n望 te minimalne 20 z warto軼i zam闚ienia, musia豉m poczeka dob d逝瞠j na realizacj bo te nie mieli w magazynie regionalnym czy czym takim, ale uda這 mi si kupic...
mam nadziej, 瞠 nie kupi豉m ostatnich sztuk...
bo fajny jest

a powiedz, wiesz mo瞠, czy w Super Pharmie by豉 wersja do jasnej i ciemnej karnacji, czy tylko do jasnej...?
mi zale篡 na tym do ciemnej, ten do jasnej u mnie prawie efektu nie daje (kt鏎a z Wiza瘸nek pyta豉 o Dove - mia豉m do jasnej, dostalam w prezencie,u mnie zero efektu, da豉m facetowi, ktory ma jasn karnacj, u niego te niemal bez efektu - ale to do cia豉, bo do twarzy u篡wa sobie z powodzeniem tego w ma造m opakowaniu i 豉dnie si "opala" tak wi璚 u mnie si ten do jasnej nie sprawdzi, ale uwa瘸m, 瞠 ten do ciemnej wcale nie jest du穎 ciemniejszy )
Stary 2010-04-13, 19:11   #2768
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 361

Cytat:
Napisane przez Lavanda Poka wiadomo嗆
a powiedz, wiesz mo瞠, czy w Super Pharmie by豉 wersja do jasnej i ciemnej karnacji, czy tylko do jasnej...?
mi zale篡 na tym do ciemnej, ten do jasnej u mnie prawie efektu nie daje (kt鏎a z Wiza瘸nek pyta豉 o Dove - mia豉m do jasnej, dostalam w prezencie,u mnie zero efektu, da豉m facetowi, ktory ma jasn karnacj, u niego te niemal bez efektu - ale to do cia豉, bo do twarzy u篡wa sobie z powodzeniem tego w ma造m opakowaniu i 豉dnie si "opala" tak wi璚 u mnie si ten do jasnej nie sprawdzi, ale uwa瘸m, 瞠 ten do ciemnej wcale nie jest du穎 ciemniejszy )
oj nie zwr鏂i豉m uwagi, bo T pogania
Stary 2010-04-24, 13:12   #2769
Leseratte
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 988

Czy oprocz flos-leku (trudno dost瘼ny) mo瞠cie poleci jaki bezpieczny br您ujacy lub samoopalaj帷y krem do twarzy, dodam 瞠 mam cer sk這nn do zapychania oraz mieszan.
Leseratte jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-05-26, 19:49   #2770
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 482
Question samoopalacz a kwasy i retinol

idzie lato i chcia豉bym zast徙i podk豉d samoopalaczem. musz mie ciemniejsz sk鏎 na twarzy ,bo cz瘰to si czerwieni i chc to ukry. u篡wam kryj帷ego podk豉du DOUBLE WEAR ESTEE LAUDER i chc go zast徙i samoopalaczem. mam pytanie: CZY kwasy i retinol bardzo b璠 si k堯ci造 z samoopalaczem tzn czy b璠 go wybiela造? jak pogodzi kwasy i retinol z samoopalczem? macie jakie do鈍iadczenia?

kosmetocholiczka4ever jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-05-28, 14:23   #2771
krycha?
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 101
Dot.: samoopalacz a kwasy i retinol

Cytat:
Napisane przez kosmetocholiczka4ever Poka wiadomo嗆
idzie lato i chcia豉bym zast徙i podk豉d samoopalaczem. musz mie ciemniejsz sk鏎 na twarzy ,bo cz瘰to si czerwieni i chc to ukry. u篡wam kryj帷ego podk豉du DOUBLE WEAR ESTEE LAUDER i chc go zast徙i samoopalaczem. mam pytanie: CZY kwasy i retinol bardzo b璠 si k堯ci造 z samoopalaczem tzn czy b璠 go wybiela造? jak pogodzi kwasy i retinol z samoopalczem? macie jakie do鈍iadczenia?
To zale篡 jakie kwasy chcesz stosowa i jak zareaguje na nie Twoja sk鏎a. Mnie np. BHA 2% z逝szcza這 w widoczny spos鏏, ale PHA czy Azelainowy nie. Je瞠li wi璚 najpierw podzia豉sz samoopalaczem, a p騧niej w wyniku u篡wania kwas闚 zaczniesz si 逝szczy, to samoopalacz zejdzie razem ze z逝szczonym nask鏎kiem.

Poza tym wi瘯szo嗆 kwas闚 wymaga stosowania fotostabilnych filtr闚. Mo瞠 wi璚 zamiast samoopalacza lepiej rozgl康n望 si za filtrem barwi帷ym? Ja u篡wa豉m tego - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31...lonecznych.htm . Dla mnie okaza si za ciemny, ale gdyby tak wypu軼ili ja郾iejszy odcie (), to na pewno bym si z nim nie rozsta豉.

Co do retinolu to r闚nie zale篡 jak Twoja sk鏎a na niego zareaguje i w jakim st篹eniu chcesz go stosowa. Ja si nigdy nie 逝szczy豉m ani po retinolu ani po retinaldehydzie i chyba zjawisko to wyst瘼uje do嗆 瘸dko. Jednak tu zn闚 k豉niaj si filtry...

Aaa! zapomnia豉m doda - je瞠li chcesz stosowa kwasy AHA, to radzi豉bym omija stref naczynkow. Generalnie te kwasy nie s polecane dla naczynkowc闚.

Edytowane przez krycha?
Czas edycji: 2010-05-28 o 14:29 Pow鏚: wspomnienie o AHA
krycha? jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-05-28, 21:53   #2772
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie

stosuj Effaclar k na noc na przemian z ROC retin-ox. Nie stusuj kwasu glikolowego w豉郾ie ze wzgl璠u na naczynka Teraz mam zacz望 krem z kwasem PHA 8%. Je郵i chodzi o filtry to stosowa豉m barwion bioderm AR ale moim zdaniem ona ma minimaln ilo嗆 barwnika, u篡wa豉m te ISIS UV block 80 ale dla mnie za bardzo bieli. mam do嗆 ciemn cer i mo輳 spr鏏uje tego ISIS co m闚isz,輳 jest dla Ciebie za ciemny. napisz prosz czy jest bardzo t逝sty? . sk鏎a schodzi豉 mi jedynie po zoracu wi璚 ,mo瞠 spr鏏uje z tym samoopalaczem. uwa禦,輳 to fajny pomys na lato z tym barwi望ym filtrem ale pewnie lato przejdzie zanim znajd odpowiadaj帷y mi filtr i to do tego barwiony. mo瞠 mi si uda.

Stary 2010-05-29, 01:41   #2773
krycha?
Raczkowanie

Ruboril Expert SPF 50+ nie jest t逝sty. Ja jestem bardzo blada, ale mam nadziej, 瞠 dla Ciebie nie b璠zie za jasny (ah, te niuanse kolorystyczne )

Kiedy pr鏏owa豉m znale潭 informacj ile retinolu jest w serii ROC Retin-Ox, a konkretnie w kremie na noc. Do tej pory si nie dowiedzia豉m. Podejrzewam, 瞠 nie ma w nim go jednak tyle, aby m鏬 spowodowa 逝szczenie.
Kwasy PHA te z逝szczaj帷e "widocznie" nie s, wi璚 ja na Twoim miejscu posmarowa豉bym si samoopalaczem co kt鏎捷 noc rezygnuj帷 wtedy z innych specyfik闚 (sama czasem tak robi, tyle 瞠 z balsamem br您uj帷ym i robi peeling enzymatyczny przed )
Stary 2010-05-29, 10:33   #2774
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie

o to mo瞠 i ja spr鏏uje posmarowa twarz balsamem br您uj帷ym mo瞠 zaoszcz璠ze na samoopalaczu? wiem,瞠 nikt nie wie ile jest retinolu w ROC RETIN-OX . u篡wam i kremu i serum z tej lini i w serum jest go du穎 wi璚ej ,bo moja buzia to czuje( czasami troch piecze zaraz po posmarowaniu). wola豉bym stosowa kremy AVENE diroseal lub diacnea( retnaldehyd jest 豉godniejszy dla cery naczynkowej) ale nie mog. DIROSEAL mnie zapycha a DIACNEAL nie s逝篡 moim naczynkom( 8% kwasu glikolowego). dlatego wybra豉m ROC.

Stary 2010-05-29, 12:18   #2775
krycha?
Raczkowanie

Z Avene s jeszcze serie Ystheal i Eluage z retinaldehydem.
A co do balsamu br您uj帷ego, to ja stosuje zamiast samoopalacza, 瞠by nie porobi sobie nier闚nych plack闚. Chocia pami皻am, 瞠 kiedy stosowa豉m chusteczki samoopalaj帷e La Roche-Posay i by造 bardzo dobre.
Stary 2010-05-29, 20:34   #2776
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie

seria YSTHEAL niestety tez mnie zapycha na maksa ELUAGE nie pr鏏owa豉m bo cena mnie odstrasza. te chusteczki samoopalajace LA ROCHE to kupowa豉 w aptece? pami皻asz ile kosztowa造? czy bardzo barwi?

Stary 2010-05-29, 22:09   #2777
inc0rrect
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 297
Wpisy w blogu: 1

nie uzywasz nic mocnego, powinno byc ok z samoopalaczem

ja przy skinorenie (mocniejsze kwasy) i isotrexinie (ma retinol) stosowalam samoopalacz bo nie wyobrazalam sobie byc opalona na ciele a na twarzy nie;p i wszystko ok, 瘸dnych plackow, rownomiernie wszystko sie barwi這

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podzi瘯owania dla dw鏂h z Was oferuj bezp豉tne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-05-30, 01:10   #2778
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie

wow ,to jestem zdziwiona takie mocne kwasy. musze koniecznie spr鏏owa z tym samoopalaczem. mo瞠 polecisz jakis fajny samoopalaz do twarzy?

Stary 2010-05-30, 01:33   #2779
inc0rrect
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 297
Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez kosmetocholiczka4ever Poka wiadomo嗆
wow ,to jestem zdziwiona takie mocne kwasy. musze koniecznie spr鏏owa z tym samoopalaczem. mo瞠 polecisz jakis fajny samoopalaz do twarzy?

hmmm wiesz uzywalam takiego mocnego, no ale takiego efektu potrzebowalam, bo jednak on sie dlugo nie trzymal na skorze, i barwil naturalnie, nikt sie nie zorietowal 瞠 nie opalam buzi
samoopalacz mleczko sunozon firmy rossman ten do ciala;p

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podzi瘯owania dla dw鏂h z Was oferuj bezp豉tne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-06-17, 16:15   #2780
bombonierka654
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 252
balsam br您uj帷y:)

witam mam takie pytanie, czy mo瞠 pr鏏owa造軼ie ten balsam a avonu?
http://www.avon.sklep.pl/towar/1792/...tni-blask.html mam zamiar go kupi ale najpierw chcia豉bym us造sze jakie opinie na jego temat a mo瞠 znacie jakie inne dobre i w przyst瘼nej cenie? pozdrawiam
Stary 2010-06-17, 18:32   #2781
Hexxana
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 057
Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wy郵ij wiadomo嗆 przez MSN do Hexxana
Dot.: balsam br您uj帷y:)

Cytat:
Napisane przez bombonierka654 Poka wiadomo嗆
http://www.avon.sklep.pl/towar/1792/...tni-blask.html mam zamiar go kupi ale najpierw chcia豉bym us造sze jakie opinie na jego temat a mo瞠 znacie jakie inne dobre i w przyst瘼nej cenie? pozdrawiam
Zachecam do korzystania z JUZ istniejacych watkow
Lacze
Stary 2010-06-17, 18:35   #2782
Ineso
Matka Smoka

Wiadomo軼i: 11 937

Cytat:
Napisane przez bombonierka654 Poka wiadomo嗆
Ja go mam. U篡wa豉m kilka razy tylko, wi璚 ci篹ko si wypowiedzie, ale zapowiada si nie幢e. Nie czu zapachu samoopalacza, 豉dnie si wch豉nia, nie brudzi, opala bardzo delikatnie.
Ineso jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-06-17, 18:53   #2783
bombonierka654
Raczkowanie

a robi plamy? bo ja mam jasn karnacje...
Stary 2010-06-17, 19:04   #2784
Ineso
Matka Smoka

Ale jakie plamy? Napisa豉m, 瞠 delikatnie barwi. Jak sobie nier闚no rozprowadzisz to po ka盥ym b璠 plamy.
Stary 2010-06-17, 19:15   #2785
bombonierka654
Raczkowanie

mia豉m jeden balsam br您uj帷y kt鏎y po niestarannym nalozeniu nie zrobil mi 瘸dnych plam wi璚 ro積ie to bywa...
Stary 2010-06-19, 01:54   #2786
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 140

Witam
Moje przygody co do przyciemniania sk鏎y bez opalania ograniczaj si
3 specyfik闚, kt鏎ym nied逝go wystawi opinie w kwc.
Ale przychodz tu z pytaniem, mianowicie, znalaz豉m na allegro olej z marchwi, kt鏎y niby ma przyciemnia sk鏎, bardzo by mi na tym zale瘸這 bo nienawidz zapachu samoopalaczy, wysuszenia i schodzenia koloru.
Podaj link
http://www.allegro.pl/item1081723298...ez_chemii.html
Kto mo瞠 pr鏏owa?
Mo瞠 w og鏊e co o naturalnych metodach "samoopalaj帷ych"?
Pozdrawiam serdecznie wszystkie Wiza瘸nki

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2010-06-19 o 01:54 Pow鏚: liter闚ki
LadyMadalena jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-06-19, 11:47   #2787
Ineso
Matka Smoka

Macerat marchwiowy jest do kupienia r闚nie w sklepach z naturalnymi kosmetykami, np. w Mazid豉ch: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Z tego co pami皻am, dziewczyny raczej go solo nie stosuj bo za mocno barwi i nienaturalnie.
Stary 2010-06-19, 16:42   #2788
Shee'naz
Wtajemniczenie

Naturalne substancje wp造waj帷e na zabarwienie sk鏎y to np. eclipta i kurkuma (czyta豉m na innym forum, ze dziewczyny stosowa造 te zi馧ka r闚nie doustnie z niez造m skutkiem) wyciag z orzecha wloskiego, macerat marchwiowy.
Ja uzywam do pewnego czasu olejku marchewkowego Diaderma. Jest to mieszanina r霩nych olej闚 min. oliwkowego i migda這wego + ekstrakt z marchwii. Olejek ma wp造wa na przyciemnienie sk鏎y, ale ja stosowa豉m go po prostu ze wzgledu na w豉sciwosci pielegnacyjne .
Smarowa豉m nim twarz, szyje i dekolt. Ostatnio zauwazylam, ze tam gdzie uzywa豉m Diadermy rzeczywiscie sk鏎a ma troche ciemniejszy odcie od reszty (ostatnio nie chcialo mi sie stosowac tradycyjnych samoopalaczy, ponadto na codzien filtruje sie 50tk, wiec to jest napewno sprawka tego olejku).

Podumowujac - mo積a sprobowac, ale nie nalezy sie spodziewa mocnego efektu, jak po tradycyjnym samoopalaczu. I tak jak radzi Ineso - kupic macerat marchwiowy na mazid豉ch - wychodzi du穎 taniej i jest to 100% pewne 廝odlo. Najlepiej polaczyc go z jakim olejkiem, bo stosowany solo moze dac zbyt pomaranczowy efekt.

Btw. Dzi wstawi豉m SunOzon do lod闚ki, bo intuicja podpowiada mi, ze samoopalacze nie lubia letnich temperatur No to dmucham na zimne
Stary 2010-06-19, 16:49   #2789
Ineso
Matka Smoka

Ja te mam diaderm, wi璚 w豉郾ie wywnioskowa豉m, 瞠 skoro tam jest tylko troch marchwiowego a barwi, to solo mo瞠 by zabojczy
U mnie niestety diaderma przy regularnym stosowaniu, tak jak i inne oleje powoduje wysyp ma造ch pryszczyk闚 Wi璚 raczej stosuj j ja maseczk. Uwielbiam jej zapach!
Stary 2010-06-19, 17:00   #2790
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ineso Poka wiadomo嗆
Ja te mam diaderm, wi璚 w豉郾ie wywnioskowa豉m, 瞠 skoro tam jest tylko troch marchwiowego a barwi, to solo mo瞠 by zabojczy
U mnie niestety diaderma przy regularnym stosowaniu, tak jak i inne oleje powoduje wysyp ma造ch pryszczyk闚 Wi璚 raczej stosuj j ja maseczk. Uwielbiam jej zapach!
Zapach jest genialny! Taki zio這wo - cynamonowy... Ma w sobie co przyci庵aj帷ego. W pierwszej chwili skojarzy mi sie troche z aromatem panuj帷ym w eleganckich sklepach z bibelotami do wystroju wnetrz, kadzid豉mi i 鈍iecami zapachowymi

Olejek nadaje naturalny, fajny odcien sk鏎ze stosowany regularnie. Na poczatku wydawalo mi si, ze nawet pomaga mojej tradzikowej sk鏎ze, bo nagle wszystko sie uspokoilo, zero niespodzianek. Teraz znow mi cos wyskoczylo -i to na policzku i brodzie , co sie bardzo rzadko zdarza Ale zeby by sprawiedliw u篡wam tez do twarzy innych rzeczy, wiec moze to nie wina tego olejku...

Stosuj go co drugi , trzeci dzie... Na pocz徠ku prawie codziennie ze wzgledu na chec poczucia na sobie tego zapachu

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-06-19 o 17:02
Odpowiedz

Tagi
balsam br您ujacy, balsamy br您uj帷e, dove summer glow, opalenizna, samoopalacz, samoopalacze

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.