rzęsy?... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-20, 08:55   #1
boneca
Raczkowanie

GG do boneca
Question

rzęsy?...

nie wiem, czy piszę wiadomość na odpowiednim forum, więc nie bijcie, dziewczyny!...

od kilku lat regularnie, co kilka tygodni chodzę do kosmetyczki na hennę rzęs. myślałam, że skoro to zabieg naturalny, wszystko jest w porządku. ale dowiedziałam się, że henna po pewnym czasie niszczy rzęsy . czy to prawda?... czy może któraś z was ma jakieś przykre doświadczenia z tym związane?...

boneca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 09:25   #2
leva84
Raczkowanie

Dot.: rzęsy?...

Ja również robię sobie rzęsy henną, tylko że sama, ale specjalnym żelem używanym w zakładach kosmetycznych-Reflectocil. Jest bardzo wydajna, bo jedna tubka (ok.20zł) wystarcza na jakieś 15-20 razy. Tak więc sporo oszczędzam. To fakt, że henna rzęs robiona często może je osłabić. Najbezpieczniej jest jednak robienie henny co 1-1,5 miesiąca. Wydaje mi się, że nawet nie ma takiej potrzeby, aby to robić częściej, zwłaszcza, że robisz ją w zakładzie, gdzie są profesjonalne do tego środki, które na pewno dłużej się trzymają niz taka henna ze sklepu za np. 2zł. Ja robię henne co 2-3 miesiące, trzymam ją troszkę dłużej (chociaż nigdy nie przekraczam czasu podanego na opakowaniu) i to mi w zupełności wystarcza.
pozdrawiam
leva84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 11:18   #3
Madzia08
Raczkowanie

Wink Dot.: rzęsy?...

Ja rowniez mam zamiar zrobic henne rzes tylko obawiam sie ze potem moje rzesy zaczna wypadac i bardzo je oslabie. A duze efekty daje wam ta henna??
Madzia08 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:33   #4
Kasiek85
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez leva84
Ja również robię sobie rzęsy henną, tylko że sama, ale specjalnym żelem używanym w zakładach kosmetycznych-Reflectocil. Jest bardzo wydajna, bo jedna tubka (ok.20zł) wystarcza na jakieś 15-20 razy.
Leva a gdzie można kupić taki żel? z tego co rozumiem jest to już gotowa masa czy trzeba ją jakoś jeszcze przygotować? z góry dzięki za odpowiedź
Kasiek85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 12:46   #5
zakrecoOona
Zakorzenienie

Ja przez jakieś 3 miesiące chodziłam do kosmetyczki na henne rzęs. Efekt? Nadaje tylko kolor. Powróciłam do tuszu, gdyż bardziej mi je pogrubiał

A co do niszczenia... Zarówno henna jak i tusz niszczą rzęsy... Z tym że henna słyszałam , że mniej

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=646388
wymianka kosmetyczna
zakrecoOona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 13:12   #6
boneca
Raczkowanie

GG do boneca

hoho! super, dziewczyny, dzieki za odpowiedz bede dalej chodzila do kosmetyczki w takim razie bez obaw.
co do tuszu.... zdecydowanie wole henne. mam wystarczajaco grube rzesy, jedyna ich wada to wlasnie blond kolor :/ poza tym jestem bardzo aktywna i tusz, nawet najlepszy nie przetrwa moich treningow. no i to ciagle dbanie o to, zeby sie nie rozmazac

do madzia08 - henna tylko koloryzuje. uzywam jej od kilku lat, rzesy jeszcze nie zaczely wypadac. boje sie tylko, ze to wypadanie odwlecze sie w czasie... :/

boneca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 14:15   #7
Judytka2
Rozeznanie

Podobno na to dobry jest olejek rycynowy. Nie mam zaprawde rzes robionych henna ale pzreciez takie tez tzreba jakos wzmocnic. No i jakies odżywki lepsze. Moja kolezanka uzywala jakas fajna i dosc droga, pamietam . Do tego uzywala tez odzywke CELIA z lnem i tatarakiem regenerującą Ja tez jej uzywam jest super
Judytka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 20:12   #8
leva84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kasiek85
Leva a gdzie można kupić taki żel? z tego co rozumiem jest to już gotowa masa czy trzeba ją jakoś jeszcze przygotować? z góry dzięki za odpowiedź
Ja ją kupiłam na allegro, bo nie chciało mi się chodzić po zakładach kosmetycznych i pytać o nią, zwłaszcza, że wraz z przesyłką wyszło nawet trochę taniej. Są różne kolory-czerń, brąz, grafit. Rozrabia sie ją tak jak inne henny z wodą utlenioną 3%, ale dodaje sie jej tylko odrobinkę. Acha no i nazywa się Refectocil, pomyliło mi się o jedną literkę. Jest nawet zamieszczona na KWC, tak więc możesz sobie zajrzeć, ma bardzo dobre recenzje
pozdrawiam
leva84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 20:29   #9
Kasiek85
Raczkowanie

Dziękuje Ci Leva
Kasiek85 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości