Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-07-10, 21:11   #3331
Basia39
Zakorzenienie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
U mnie wczoraj może z 15 minut średnio intensywnego deszczu, ciepłego deszczu, który nie dał nic . Chwilowa iluzja chłodu . Dzisiaj niby jakieś chmury się zbierają, ale czy deszczowe
U mnie to nawet sie na deszcz nie zanosi, koty leżą na terakocie, któa jest wyłozona logia, leżą i marzą żeby była chłodna jak dawniej

Wczoraj wpadła sikorka, podniosłam alarm, koty do domu i na ratunek, u mnie jest siatka z zewnątrz nie widoczna, żeby kociambry z 5 piętra nie powypadały, więc ptak musiał wejść dołem. Już raz moje koty zamordowały sikorkę, więc całe szczęście, że ją zauważyłam, Budziuś (kocur) gadał cos do siebie i to zwróciło moją uwagę, że coś się tam dzieje. Nawet ptaki w taką pogodę tracą orientację ....
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-10, 21:14   #3332
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Kate miło Cię widzieć. Dużo zdrowia dla Was (a w szczególności dla Mikołaja ) i przyjemności .
Stary 2006-07-10, 21:27   #3333
agnieska
Zakorzenienie

3333 z dedykacją dla uskow

agnieska jest offline  
Stary 2006-07-10, 21:28   #3334
madzious
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnieska
oo, Justyce, no to się na to samo urwanie chmury załapałyśmy tyle, że ja siedziałam w samochodzie
a'propos- 60km od Wrocka właśnie grzmi, hyhy
Ooo, Agnieska ja mieszkam 50 km od Wrocka... I rowniez bylam we W. podczas nawalnicy, na Bielanach akurat siedzialam, w H&M byla nawet prawdziwa ewakuacja ! prad wysiadl

madzious jest offline  
Stary 2006-07-10, 21:28   #3335
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madzious
Ooo, Agnieska ja mieszkam 50 km od Wrocka... I rowniez bylam we W. podczas nawalnicy, na Bielanach akurat siedzialam, w H&M byla nawet prawdziwa ewakuacja ! prad wysiadl
Om a skąd jesteś? ja z Ząbkowic

agnieska jest offline  
Stary 2006-07-10, 21:28   #3336
Basia39
Zakorzenienie

Kate miło Cię słyszeć, mam nadzieję, że mimo różnych perypetii, które się zdarzają, tak to już jest, będziesz mogła zaliczyć te wakacje do udanych
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-10, 21:30   #3337
natii4
Zakorzenienie

Dzięki upałom mam potówki na twarzy, potówki we włosach , potówki na dekolodzie, zapalenie mieszków włosowych na nogach, czerwone krosty na rękach i dekoldzie, niezidentyfikowane wypryski na obręczy barkowej i alergie na rękach. Ogólnie poziom ropy w moim organizmie mnie przeraża . Zastnawiam się gdzie się pojawią następne wypryski Ponoć te upały będą do 25 lipca

Co do meszek-kiedyś mnie w rękę ugryzła i zakończyło się wizytą na ostrym dyżurze. Miałam całą dłoń napuchniętą Ponoć najlepsze wtedy jest moczenie ręki w wodzie z octem

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-07-10, 21:31   #3338
madzious
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Om a skąd jesteś? ja z Ząbkowic
Ja ze Świdnicy

madzious jest offline  
Stary 2006-07-10, 21:35   #3339
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Z powodu choroby Mikołaja zwiedziłam lokalne szpitale, pogotowia i przychodnie - mnóstwo ludzi z udarami, poparzonych dzieci, dzieci z ośćmi w gardle, z przeciętymi na plaży stopami - wakacyjna norma.

Uściski dla wszystkich filtromaniaczek.
No to kolorowo, że tak powiem
ale Tobie zimna woda nie powinna zbytnio doskwierać, jeszcze trochę tam posiedzisz i pewnie pogoda się poprawi

agnieska jest offline  
Stary 2006-07-10, 21:39   #3340
Basia39
Zakorzenienie

natii to u mnie nie, jeśli chodzi ocerę nic się nie dzieje, pod tm waględem narzekać nie mogę, natomiast pocę się strasznie, mam wrażenie, że filtry się po prostu topią i zero ochrony. Mimo, że oszczędzam ostatnio emulsję Avene nakładam maniakalnie dwa razy dziennie, raczej chyba dla psychicznego komfortu.

Jesli chodzi o owady twu wszelkiej maści to do mnie nie dolatują, piąte piętro to chyba dla nich przeszkoda na szczęście, śpię przy otwartych oknach i balkonie. W zeszłym roku siedziałam na przystanku, maj - pierwsze osy, ciapneła mnie a co, skończyło się w szpitalu, ręka zrobiła sie purpurowa i zakażenie szło coraz wyżej.
Dostałam zastrzyk, maść do smarowania i przeszło.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-10, 21:52   #3341
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

mnie kiedys osa ugryzła w kark i to tak, ze przez 5 dni się ruszac nie mogłam, cały czas lezałam w łożko, okropnosc. Teraz mam jakies kroatki na nogach, pojawiaja sie i znikają, swedzi jak nie wiem, pogryzione plecy, wczoraj wygladalo jak atak pryszczy, placy mam podrapane tak jakby mnie kot zaatakował...

Własnie jestem zafascynowana wątkie o OOBE i "strasznym wątkiem", uwielbiam takie rzeczy.

Warszawianki! Mam pytanie, jaka apteka jest dobrze zaopatrzona w filtry Avene? Chcę kupic mleczko 50+, bo prawie wszystkie filtry mam na wykończeniu.... a jutro wyjezdzam tam
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-07-10, 22:01   #3342
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Basia39
natii to u mnie nie, jeśli chodzi ocerę nic się nie dzieje, pod tm waględem narzekać nie mogę
To szczęściara z Ciebie

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-07-10, 22:04   #3343
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:

Warszawianki! Mam pytanie, jaka apteka jest dobrze zaopatrzona w filtry Avene? Chcę kupic mleczko 50+, bo prawie wszystkie filtry mam na wykończeniu.... a jutro wyjezdzam tam
A to różnie, jeśli chodzi o markety to apteka w Blue City ma niezły asortyment.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-10, 22:09   #3344
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Dziękuję, a to jakiś duuże CH, bo ja tam pierwszy raz będę?
Stary 2006-07-10, 22:14   #3345
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natii4
To szczęściara z Ciebie
W sumie tak, nigdy nie miałam problemów z cerą, nie wiem co to trądzik itp. Kiedy dziewczyny w szkole średniej martwiły się na co dzień jak zatuszować bulwy ja zajmowałam się tym na szczęście tylko przed miesiączką, do tej pory na kilka dni przed pojawia mi się jakaś niespodzianka, ale znika tak samo szybko jak się pojawiła. Teraz to ja się martwię głównie zmarszczkami, tzn. wyraźnych nie ma, ale rysujom się
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-10, 22:16   #3346
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Dziękuję, a to jakiś duuże CH, bo ja tam pierwszy raz będę?
Tak, tylko trochę na zadupiu, z Dworca Zachodniego jest autobus, który dowozi pod same drzwi.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-10, 22:17   #3347
Rayne
Wtajemniczenie

A ja tam po wakacjach zawitam na stałe ale szkoda mi Gdańska jednak...

Z innej beczki, dostałam dziś maila od tego sklepu "Zioł@ życi@" (muszę przyznać, że elegancko, wysyłałam chyba w piątek późnym wieczorem, więc w pierwszy dzień po weekendzie od razu odpisali) - skład preparatu Pycnogenol Gel: glycerine, butylene glycol, carbomer, triethanolamine, allantoin, aloe barbadensis, pinus maritima, panthenol, methylparaben, propylparaben, tocopheryl acetate, sodium hyaluronate, aqua purificata.

Edit: dla przypomnienia, chodzi o ten preparat:
http://www.kosmetyki.istore.pl/sklep...,266669,0.html
Stary 2006-07-10, 22:26   #3348
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Basia39
Tak, tylko trochę na zadupiu, z Dworca Zachodniego jest autobus, który dowozi pod same drzwi.
Mam nadzieje, ze ciotka będzie wiedziałą co i jak

Rayne - skład chyba dobry?
Stary 2006-07-10, 22:40   #3349
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Mam nadzieje, ze ciotka będzie wiedziałą co i jak

Rayne - skład chyba dobry?
Zanim wybierzesz sie na wyprawę do Blue City sprawdź w pobliskich aptekach, w aptece, którą mam w bloku na dole jest, więc raczej nie powinno być i gdzie indziej problemów.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-10, 22:56   #3350
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rayne
skład preparatu Pycnogenol Gel: glycerine, butylene glycol, carbomer, triethanolamine, allantoin, aloe barbadensis, pinus maritima, panthenol, methylparaben, propylparaben, tocopheryl acetate, sodium hyaluronate, aqua purificata.

Edit: dla przypomnienia, chodzi o ten preparat:
http://www.kosmetyki.istore.pl/sklep...,266669,0.html
Całkiem niezły rzekłabym prosty, krótki
Alantoina - zmiękcza, wygładza,łagodzi podrażnienia skóry, nawilża, przyspiesz gojenie uszkodzeń naskórka.
Aloes - wiadomo
pinus maritima - ów Pycnogenol
pantenol -
Łatwo penetruje on w głąb skóry, włosów i paznokci. Wykazuje zdolność przyciągania i zatrzymywania wody, a więc dobrze nawilża skórę i zmniejsza suchość starczej skóry, powodując jej wygładzanie nie dając, w przeciwieństwie do tłuszczów, wrażenia nadmiernego natłuszczania. pewnie też łagodzi (patrz -> preparaty po oparzeniu )

Tylko to....
Cytat:
Mono-etanol-amina (monoethanolamine MEA), di-etanol-amina (diethanolamine DEA) i tri-etanol-amina (triethanolamine TEA), znane często pod synonimami: Cocamide DEA lub MEA, Lauramide DEA, TEA Sodium Lauryl Sulfate. Łatwo reagują
z innymi związkami dając nitrozaminy o działaniu rakotwórczym. Niebezpieczne jest wystawianie kosmetyków zawierających te składniki na promienie słoneczne, kiedy to pot, łój, enzymy bakteryjne i komponenty kosmetyku reagują ze sobą.

to z Różańskiego było... http://72.14.221.104/search?q=cache:...ient=firefox-a
jutro pogrzebię w tym kierunku

a teraz już wogóle wysiadam - pan Różański znów nie jest wiarygodny czy po prostu są to dwie różne substancje?

Cytat:
Trietanoloamina
triethanoloamine
dermaticum
D11AX

Działanie: Trietanoloamina stanowi składnik preparatów do zewnętrznego stosowania miejscowego. Nawilża skórę, zwiększa liczbę makrofagów, zmniejsza stężenie IL-6 i nieznacznie zwiększa stężenie IL-1 - cytokin biorących udział w formowaniu się nowej tkanki w miejscu uszkodzenia oraz zwiększa przepływ krwi w naczyniach skórnych. W przypadku oparzeń, odleżyn i owrzodzeń ułatwia oczyszczanie ran, przyspiesza ich ziarninowanie i nabłonkowanie. Stosowana w radioterapii zabezpiecza skórę przed oparzeniem w czasie zabiegów.

Wskazania: Ochrona radioterapeutyczna - rumień powodowany promieniowaniem ultrafioletowym (UVB), oparzenia I i II stopnia, także słoneczne, odleżyny, trudno gojące się owrzodzenia, miejsca pobrania przeszczepów.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Alergiczne choroby skóry, rany krwawiące, przed zabiegami przeszczepienia skóry.

Interakcje: Nie stwierdzono.

Działanie niepożądane: Pieczenie (15-30 min po zastosowaniu).

Dawkowanie: W radioterapii: stosować po pierwszym zabiegu 3 razy na dobę z delikatnym masażem napromienionego miejsca i jego okolic bez przerwy przez kilka tyg. lub mies. Oparzenia I stopnia, rumień słoneczny: nakładać grubą warstwę co 10 min aż do wchłonięcia przez skórę. Ostatnią warstwę nakładać lekko masując. Ponowić, gdy powróci pieczenie i uczucie gorąca. Oparzenia II stopnia, inne rany skóry: nakładać grubą warstwę emulsji tak, by pozostał nadmiar emulsji. Gdy konieczny jest opatrunek - nałożyć warstwę 0,5-1 cm emulsji, przykryć jałowym kompresem nasączonym 0,9% roztworem NaCl i nałożyć opatrunek.

Uwagi: Preparat nie zawiera środków przeciwbakteryjnych ani filtru chroniącego przed promieniowaniem UV. Nie stosować przed opalaniem ani w czasie opalania.

Preparaty
triethanoloamine
http://www.mp.pl/leki/desc.php?id=13...FE222699B93854

agnieska jest offline  
Stary 2006-07-10, 23:18   #3351
Rayne
Wtajemniczenie

Wedle tego:
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=917
jest to regulator pH (zresztą w książce "Zarys chemii kosmetycznej" - którą usilnie staram się zrozumieć - też coś takiego stoi). Dalej, wg angielskiej wikipedii (wiem, że to też nie takie znów wiarygodne źródło, wiem) "As with any amines, it may have the potential to create nitrosamines, but with the low concentrations used in cosmetic products the chances of that happening is very slim and it is further theorized that nitrosamines cannot penetrate the skin". Z tego, co wiem, to na razie głównie teorie, ale mogę się mylić, bo książki moje mają jednak po parę lat, więc jak coś, to niech mnie ktoś mądry poprawi.
Stary 2006-07-10, 23:21   #3352
beoneself
Zakorzenienie

Mhmmmm. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że zadrapane miejsce po ugryzieniu meszki sinieje. Moja kostka pięknie zmieniła kolor, i to na dużym fragmencie skóry.
Wrażeń mi nie brakuje tutaj, nie ma co.
Komarów strasznie dużo
beoneself jest offline  
Stary 2006-07-10, 23:43   #3353
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Mhmmmm. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że zadrapane miejsce po ugryzieniu meszki sinieje. Moja kostka pięknie zmieniła kolor, i to na dużym fragmencie skóry.
Wrażeń mi nie brakuje tutaj, nie ma co.
Komarów strasznie dużo
A Ty gdzieś koło Poznania jesteś? To mniej wie cej moje okolice i tu rzeczywiscie zmasowany atak wszystkich robactw
Stary 2006-07-10, 23:46   #3354
uskow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
3333 z dedykacją dla uskow

agnieska wątek jest Twój

uskow jest offline  
Stary 2006-07-11, 08:31   #3355
Contax
Zakorzenienie

Shadi w Blue City jest SuperPharm. To jest sieć aptek, niestety należą do jednych z droższych. Ale mają też fajne promocje.
Superpharm są jeszcze w Arkadii, Galerii Mokotów.

Tu masz link do ich strony => http://www.superpharm.pl/
Contax jest offline  
Stary 2006-07-11, 09:32   #3356
Erato
Wtajemniczenie

Nie odmówię sobie przyjemności i pochwalę się: mój tysięczny post Post będzie o niczym
Pozdrawiam wszystkie biochemiczne czytaczko-pisaczki, które tak jak ja dziś rozpływają się w upale

Erato jest offline  
Stary 2006-07-11, 09:39   #3357
uskow
Zadomowienie

No brawo Erato "Zadomowiłaś" sie na dobre na wizażu

Ja nie wiem jak dalej tak będzie gorąco wszystko pousycha mi na działce Podlewam, a od przyszłego tygodnia moze być zakaz podlewania trawników i mycia samochodów ...

uskow jest offline  
Stary 2006-07-11, 09:53   #3358
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez uskow
No brawo Erato "Zadomowiłaś" sie na dobre na wizażu

Ja nie wiem jak dalej tak będzie gorąco wszystko pousycha mi na działce Podlewam, a od przyszłego tygodnia moze być zakaz podlewania trawników i mycia samochodów ...
a, no rzeczywiście - teraz dopiero zauważyłam, że mi się zmieniło "rozeznanie" na "zadomowienie"
Susza jest rzeczywiście straszna - i nic nie zapowiada jakichs większych opadów

Erato jest offline  
Stary 2006-07-11, 10:11   #3359
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez uskow

agnieska wątek jest Twój
w tym miejscu pragnę podziękować moim rodzicom, koleżankom-filtromaniaczkom, mojemu mężczyźnie który cierpliwie znosi widok wysmarowanej-filtrem-Agnieszki-przed-przyskrobiowaniem...
żarrt, ten wątek wcale nie jest mój tylko nasz:P

edit: dziewczyny, sprzedałam pierwszą rzecz na allegro

agnieska jest offline  
Stary 2006-07-11, 10:22   #3360
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

No to się wydarzyło pod moją chwilową nieobecność : Erato przekroczyła magiczną liczbę 1000 , agnieska dorwała 3333 post .

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości