Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-07-13, 11:29   #3421
beoneself
Zakorzenienie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Agniesko, wypoczywaj

Po powrocie z mojego wyjazdu będę musiała zrobić sobie filtrowe zapasy - mleczka Avene 50+. Tutaj dobijam dwie tubki łososiów, bo w miejskich warunkach wolę przypudrowane mleczko. Zastanawiam się właśnie ile tubek mi będzie potrzebnych aż do wiosny

Nie orientujecie się w którym miesiącu Avene znika z aptecznych półek i hurtowni?
beoneself jest offline  
Stary 2006-07-13, 13:04   #3422
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Basia39
A ja się tak cieszyłam brakiem krostek, że dziś mnie wysypało. Nie na twarzy, ale dostałam jakiegoś paskudnego uczulenia na dekoldzie a właściwie pomiędzy piersiami, mnóstwo bolących czerwonych krostek
Nie mam pojęcia od czego bo dekolt cały czas mam zakryty. Może to właśnie są tak zwane potówki -wstałam dziś cała mokra choć spałam przy otwartym balkonie. Nie mam pojęcia, wysmarowałam sudocremem, bo nie mam konceptu co z tym zrobić ...

Przy tego typu niespodziankach ratuje sie kremem Ocerin AA Oceanic jest fantastyczny,dzieki Pauli odkrylam jego zbawienne dzialanie

Sudocrem kiedys stosowalam ale nie spradza sie tak jak Ocerin.
Stary 2006-07-13, 13:20   #3423
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Przy tego typu niespodziankach ratuje sie kremem Ocerin AA Oceanic jest fantastyczny,dzieki Pauli odkrylam jego zbawienne dzialanie

Sudocrem kiedys stosowalam ale nie spradza sie tak jak Ocerin.
O nie znam tego kremiku, przy okazji robienia jakiegoś większego zamówienia muszę wypróbować. Póki co po Sudocremie na drugi dzień jest lepiej, ale jeszcze nie zlazło całkiem, pogoda niestety nie sprzyja gojeniu się takich rzeczy
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-13, 13:39   #3424
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Nie orientujecie się w którym miesiącu Avene znika z aptecznych półek i hurtowni?
W zeszłym roku był problem już od grudnia. Więc radziłabym ci kupić sobie kilka tubeczek na zapas już w listopadzie.
Contax jest offline  
Stary 2006-07-13, 14:42   #3425
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Agniesko baw się dobrze, wróć wypoczęta i pełna sił .
Stary 2006-07-13, 20:45   #3426
natii4
Zakorzenienie

http://wiadomosci.onet.pl/1351960,12,item.html

Polecam poczytać komentarze w wątku pod artykułem "Śmieszne dziewczyny" Tylu zabawnych słów o solaryjnych opaleniznach już dawno nie czytałam

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-07-13, 22:09   #3427
uskow
Zadomowienie

Dobre!!! Świetne kometarze faktycznie!!!! Ciekawe jacy ludzie to pisali

uskow jest offline  
Stary 2006-07-13, 23:18   #3428
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Basia39
O nie znam tego kremiku, przy okazji robienia jakiegoś większego zamówienia muszę wypróbować. Póki co po Sudocremie na drugi dzień jest lepiej, ale jeszcze nie zlazło całkiem, pogoda niestety nie sprzyja gojeniu się takich rzeczy

Jezeli bedziesz miala okazje to polecam,poniewaz to swietny specyfik nie ma wygorowanej ceny a czyni cuda

Nie ma jak zakrecona pora i umysl by wyszlo maslo maslaneale juz poprawione
Stary 2006-07-14, 06:57   #3429
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Wreszcie, nareszcie pada u mnie DESZCZ , i to już od chyba godziny . Aż miło wstać jak taki chłodek .

Miłego dnia życzy Kasia wszystkim, którzy tu się pojawią (hmm, jeśli w ogóle ktoś tutaj zajrzy ).
Stary 2006-07-14, 09:07   #3430
lolitka123
Rozeznanie

A ja wrociłam na kilka dni do domu i nawet nie probuje przebrnac przez ten gąszcz postów bo i tak nie podołam Mam nadzieje, ze wypoczywacie i bawicie sie swietnie I tego Wam zycze A ja tylko 3 dni bede w domu a potem znow wybywam podbijac swiat
A przy okazji mam zapytanie - czy spray Avenki 50+ (nowy jak kupujecie w patece czy gdzies indziej) jest wypełniony w całosci czy jest go troche mniej? Bo kupilam takiego osobnika na allegro i nie wiem czy dostalam wybrakowany produkt czy poprostu tak jest w kazdym sprayu..
Stary 2006-07-14, 09:36   #3431
Contax
Zakorzenienie

ewitko butelka sprayu avenki, zarówno SPF 50+ jak i SPF 40, nie jest wypełniona do końca, czyli z twoją flaszką wszystko jest OK
Contax jest offline  
Stary 2006-07-14, 10:12   #3432
uskow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Wreszcie, nareszcie pada u mnie DESZCZ , i to już od chyba godziny . Aż miło wstać jak taki chłodek .

Miłego dnia życzy Kasia wszystkim, którzy tu się pojawią (hmm, jeśli w ogóle ktoś tutaj zajrzy ).
U mnie też!! I nie przestaje !!

uskow jest offline  
Stary 2006-07-14, 10:34   #3433
Basia39
Zakorzenienie

U mnie wczoraj była mała burza, trochę popadało, ale i tak duszko było mimo to. Kwiatki mi tylko deszcz potłukł na balkonie Dziś słońce za chmurami, ale nie pada, bardzo ciepło. Może popada ...
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-14, 10:49   #3434
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Basia39
U mnie wczoraj była mała burza, trochę popadało, ale i tak duszko było mimo to. Kwiatki mi tylko deszcz potłukł na balkonie Dziś słońce za chmurami, ale nie pada, bardzo ciepło. Może popada ...
u mnie też zachmurzone i właśnie w tej chwili zaczęło padać
sylwiani jest offline  
Stary 2006-07-14, 10:55   #3435
uskow
Zadomowienie

Dziweczyny mojej siostrze na linii żuchwy zrobiła się pod skórą taka drobna kaszka. Czym to potraktować?? Effaclar K, differin czy acne derm?? No i oczywiście nawilżenie i filtry..Czy macie jakieś inne rady na takie podskórne grudeczki???

uskow jest offline  
Stary 2006-07-14, 10:59   #3436
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez uskow
Dziweczyny mojej siostrze na linii żuchwy zrobiła się pod skórą taka drobna kaszka. Czym to potraktować?? Effaclar K, differin czy acne derm?? No i oczywiście nawilżenie i filtry..Czy macie jakieś inne rady na takie podskórne grudeczki???
uskow, a to nie jest raczej uczulenie? Grudki trądzikowe raczej sie nie "robią" tak nagle w skupiskach, poza tym "drobna kaszka" to mi wygląda na reakcję alergiczną. A więc żaden z wymienionych przez Ciebie preparatów.

Erato jest offline  
Stary 2006-07-14, 12:21   #3437
Ivvonka
Zadomowienie

Hej, dziewczyny

Mam do Was maly apelik, zebyscie nie pily zimnych napojow z lodowki i gazowanych, tak jak ja to robilam i...

skonczylam z ostra angina z odczynem wezlowym Jestem teraz na antybiotykach i na szczescie spadla mi temperatura (w nocy bylo 39,6)
Takze uwazajcie na siebie, bo mozna sie niezle zalatwic. Mi mama caly czas to mowila, nie sluchalam sie jej i... teraz mam za swoje.

U mnie tez spadl deszcz, na szczescie
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-07-14, 12:34   #3438
natii4
Zakorzenienie

U mnie była burza z mega piorunami i temperatura spadła do 25 stopni. Jaka jestem szczęśliwa.

Ivvonko To ja po 10 czerwca przez ponad 3 tygodnie byłam chora,bo jechałam w upale z Poznania i wszystkie okna w autobusie były otwarte. Totalny przeciąg i skończyło się chorobą

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-07-14, 14:27   #3439
sylwiani
Zadomowienie

kurcze, przez ten upał coraz więcej ludzi choruje, ja też się wybieram do lekarza, bo mam kaszel "gruźlika"
sylwiani jest offline  
Stary 2006-07-14, 14:51   #3440
Hexxana
Zakorzenienie

Zazdroszcze Wam deszczu,u mnie tylko okresami popadalo i....tyle,wciaz duszno i parno
Lubie lato i cieplo ale bez przesady,wystarczy mi umiarkowane dwadziescia pare stopni
Stary 2006-07-14, 15:08   #3441
sylwiani
Zadomowienie

a u mnie ciągle pada
sylwiani jest offline  
Stary 2006-07-14, 15:19   #3442
Erato
Wtajemniczenie

To ja się dołączę do narzekań i przestróg Uwaga wszyscy szczęśliwi posiadacze klimatyzacji! Nie należy z tym szczęściem przesadzać, bo moze się to źle skończyć W szczególnosci dotyczy to klimy w samochodzie - nigdy nie należy ustawiać wylotu zimnego powietrza bezpośrednio na siebie. Moja mama to właśnie ćwiczy na sobie - po kilku jazdach z klimą w upalny dzien ma zapalenie tchawicy, konieczne antybiotyki.

A ja musze powiedzieć, że pomimo że męczę się w te upalne dni, bo w biurze klimy niet (na szczęście w samochodzie mam, bo samochód czarny, to można sobie wyobrazić, jaka w nim temperatura ), to jednak lubię lato, nawet takie upalne Wszystko mi wynagradzają wieczorne godziny, gdy siedzę sobie na balkonie wśród moich rozrosłych pelargonii i bluszczów, z lampką zimnego białego wina w dłoni, i jest fantastycznie... Ciepło, nawet komarów nie ma w tym roku, zdechły bestie podczas mroźnej zimy Po prostu siedzę i się napawam, bo takich wieczorów jest zaledwie kilka w roku. Wystarczy, żeby w dzien temperatura spadła do 25 stopni, a wieczór już będzie zimny. Ech, ten klimat... Dlaczego nie urodziłam się we Włoszech

Erato jest offline  
Stary 2006-07-14, 15:56   #3443
Ivvonka
Zadomowienie

Zimne, gazowane napoje i klimatyzacja... Ech, ech... W Poznaniu widzialam mnostwo pan z wachlarzami japonskimi - madre kobietki.
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-07-14, 18:37   #3444
Kate30
Zakorzenienie

U nas też dziś popadało przez godzinkę, a potem przecudna wietrzna pogoda deskowa.
Niestety spędziłam pół dnia na kontroli u pediatry - choroba Mikołaja trwała niemal dwa tygodnie, dopiero teraz łapiemy oddech.

Erato - takie wieczory na balkonie nie dotyczą niestety mam - mnie rzadko kiedy udaje się jeszcze zwlec z łóżka po uśpieniu syna. Najczęściej padamy razem, z romantycznych wieczorów nici.
Wogóle odkąd mam dziecko to dzień wydaje się zdecydowanie za krótki.

Wraz z ciepłą wodą w morzu pojawiła się sinica, więc kąpiel w dalszym ciągu niemożliwa.

Mimo wszystko morze to najpewniej najodpowiedniejsze miejsce na przetrwanie lata.
Pamiętacie letniczki z przedwojennej RP?

Moja mama używa mleczka Avene i jest pięknie opalona, ja na A-L i sprayu Biodermy dumnie obnoszę blade popiersie. Razem wyglądamy cokolwiek egzotycznie.

To tyle wieści z Jastarni - Buziaki dla was.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-07-14, 18:46   #3445
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Erato
Och, przepiękna plaża Byłam tydzień w zeszłym roku, lało równo Ale teraz to co innego...
chyba byłyśmy w zeszłym roku w tym samym czasie
sylwiani jest offline  
Stary 2006-07-14, 18:55   #3446
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
U nas też dziś popadało przez godzinkę, a potem przecudna wietrzna pogoda deskowa.
Niestety spędziłam pół dnia na kontroli u pediatry - choroba Mikołaja trwała niemal dwa tygodnie, dopiero teraz łapiemy oddech.

Erato - takie wieczory na balkonie nie dotyczą niestety mam - mnie rzadko kiedy udaje się jeszcze zwlec z łóżka po uśpieniu syna. Najczęściej padamy razem, z romantycznych wieczorów nici.
Wogóle odkąd mam dziecko to dzień wydaje się zdecydowanie za krótki.

To tyle wieści z Jastarni - Buziaki dla was.
ja byłam po południu, ale zajęło mi to pół godziny nie ma to jak prywatna służba zdrowia, która ma podpisany kontrakt z NFZ
Kate30 ja mam tymczasowo tylko dwoje z okazji wakacji i uwierz mi, wraz z wyjazdem jednego przybyła mi cała masa wolnego czasu
wyrazy współczucia, choroba dziecka to duże obciążenie dla rodziców, a co dopiero choroba poza domem

Erato odkąd się przeprowadziłam się do małego miasta nie wychodzę tak często na balkon, bo dookoła mnie prowadzona jest stała obserwacja, a wyjście z kieliszkiem w ręku... na drugi dzień wszyscy by wiedzieli, że mam problem alkoholowy
sylwiani jest offline  
Stary 2006-07-14, 19:02   #3447
beoneself
Zakorzenienie

Zaczyna się... :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...53#post2289953
A potem mają do nas pretensje, że ostrzegamy i uświadamiamy.
beoneself jest offline  
Stary 2006-07-14, 19:04   #3448
Rayne
Wtajemniczenie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=130481

Wiecie, że ja nie rozumiem... to jest jakiś nowy rodzaj masochizmu? Wystawianie takiej twarzy (b. wrażliwa, naczynkowa etc.) na słońce prawdopodobnie bez żadnej ochrony - tak wnioskuję, skoro spaliła się na czerwono...
Edit: be, ubiegłaś mnie.
Stary 2006-07-14, 19:07   #3449
Hexxana
Zakorzenienie

Prawie 3 tyg.temu przechodzilam grype...wiec wiem jak to jest o tej porze jednak szybko stanelam na nogi po konskiej dawce antybiotyku i jest dobrze;mnie urzadzila klimatyzacja+wiatrak przy kompie

W samochodzie klima jest ok,pod warunkiem ze wiemy jak z niej korzystac-samochod tez musi byc przewietrzony przed wlaczeniem klimy,zreszta mozna sobie wyobrazic jaka temp.jest w nim kiedy stoi kilka godzin w pelnym sloncuParkowanie w cieniu nie zawsze jest mozliwe i niewiele to zmienia podczas takich upalow.Ustawienie temp.jest bardzo wazne,niektorzy szaleja i w efekcie to ja ponioslam oplakane skutki tego

Wieczory na tarasie takze lubie ale najczesciej znikamy w ogrodzie gdzie mamy zaciszne miejsce i faktycznie,w tym roku mniej jest latajacych paskudztw ale nie do konca idealnie.Niedaleko od mojego domu plynie rzeka wiec wieczorem jest odczuwalny charakterystyczny chlod,lubie letnie wieczory i blogi stan jaki im towarzyszy bez wzgledu na temperature.Moze po czesci dlatego,ze jest to pora upragnionego relaksu,ktory kazdy z Nas pozada

Wracajac do Wloch czy chocby Hiszpanii to tam spedzilam najlepsze pod sloncem wakacje i moglabym tam zostac na dluzej,nawet kiedy panuja wysokie temperatury-tam jest zupelnie inny klimat,o wiele lepiej znosi sie upaly

Lubie Baltyk-ma swoja moc i magie,ale najbardziej podoba mi sie wczesna jesienia,zima i wczesna wiosna-moze tez dlatego,ze akurat nie ma tylu ludzi,a ja od dluzszego czasu uciekam od tlumow-mecza mnie masowki
Stary 2006-07-14, 19:11   #3450
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rayne
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=130481

Wiecie, że ja nie rozumiem... to jest jakiś nowy rodzaj masochizmu? Wystawianie takiej twarzy (b. wrażliwa, naczynkowa etc.) na słońce prawdopodobnie bez żadnej ochrony - tak wnioskuję, skoro spaliła się na czerwono...
Edit: be, ubiegłaś mnie.

Dobrze to ujelas bo inaczej chyba sie juz nie da,chyba ze podsumowac to zdecydowanym i jasnym okresleniem....
Ludzie sa bezmyslni a pozniej na gwalt szukaja pomocy-jakby byla cudowna pigulka,ktora zadziala natychmiast.
No ale.....coz....

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości