Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-07-18, 14:23   #3511
Basia39
Zakorzenienie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Angi74
Basiu,zapomniałam dodać ,ze pierwsze oznaki pojawiły się w maju,ale były tak delikatne i prawie niewidoczne a teraz mocno ściemniały i wyszły nowe-pod nosem i na policzkach.
Wiesz moja mam kiedyś zjarała sobie plecy dawnooo temu jak byłyśmy na Węgrzech i przebarwienia, ale straszne całe plecy w plamach, pojawiły jej sie po roku dopiero. Moim zdaniem to raczej jakaś reakcja immunologiczna, wcale nie koniecznie zwiazana z brakiem ochrony anty UV ... Nie jestem ekspertka, więc może sie mylę, ale mówię to na własnym przykładzie, którego chyba opisywać nie będę bo nie zwiazany z tematem, w kazdym razie miałam cos podobnego tylko na nogach i to nie miało nic wspólnego ze słońcem.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-18, 14:28   #3512
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Basia39
Wiesz moja mam kiedyś zjarała sobie plecy dawnooo temu jak byłyśmy na Węgrzech i przebarwienia, ale straszne całe plecy w plamach, pojawiły jej sie po roku dopiero. Moim zdaniem to raczej jakaś reakcja immunologiczna, wcale nie koniecznie zwiazana z brakiem ochrony anty UV ... Nie jestem ekspertka, więc może sie mylę, ale mówię to na własnym przykładzie, którego chyba opisywać nie będę bo nie zwiazany z tematem, w kazdym razie miałam cos podobnego tylko na nogach i to nie miało nic wspólnego ze słońcem.
Wiesz Basiu,ja właśnie pomyślałam o plamach wątrobowych.Moze to coś w tym kierunku,jakieś problemy w organiźmie...Jezu "strach się bać"..
W lutym usunęli mi nerkę.

Chyba popędzę do dermatologa,mam mało czasu bo 30 go wyjezdzam na 4 miesiące z kraju,będę grać n Queen Mary2 a tam nie ma mozliwości kontaktu z dobrym lekarzem-niestety.
Angi74 jest offline  
Stary 2006-07-18, 14:31   #3513
Myszi
Wtajemniczenie

Hmmm...

Z kolei mi przebarwienia pojawiły się w szybkim czasie, tyle że po oparzeniu.
W zeszłym roku "przypiekłam" sobie dekolt do takiego stopnia, że miałam strupy, po których właśnie zostały przebarwienia, gdy tylko zeszła ostatnia skóra. Nie muszę dodawać, że mam je do dziś ...

Zatem może Basia ma rację i jest to jakaś dziwna reakcja organizmu

Angi, a nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się spalić na twarzy? Może skóra dopiero teraz reaguje...

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Stary 2006-07-18, 14:33   #3514
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Angi74
Wiesz Basiu,ja właśnie pomyślałam o plamach wątrobowych.Moze to coś w tym kierunku,jakieś problemy w organiźmie...Jezu "strach się bać"..
W lutym usunęli mi nerkę.

Chyba popędzę do dermatologa,mam mało czasu bo 30 go wyjezdzam na 4 miesiące z kraju,będę grać n Queen Mary2 a tam nie ma mozliwości kontaktu z dobrym lekarzem-niestety.
Angi koniecznie leć do dobrego specjalisty, porób wszyskie konieczne badania, zebyś wiedziała co jest grane i nie musiała się zamartwiać ...
Basia39 jest offline  
Stary 2006-07-18, 14:33   #3515
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Angi74
... bo 30 go wyjezdzam na 4 miesiące z kraju,będę grać n Queen Mary2...
<buja w obłokach>

Angi , ale zazdroszczę...

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Stary 2006-07-18, 14:42   #3516
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Angi74
Są nie tylko na czole ale i pod nosem-wyglądam teraz jak z wąsikiem,i jeszcze ciemne plamy na policzkach od strony nosa.
Dla mnie to tez zagadka.
Teraz intensywnie myślę czym je zacząć rozjaśniać.
Czy Acne derm będzie dobry? Szukałam jakiegoś preparatu do domowego stotowania z kwasem migdałowym(mozna stosować w lecie) ale nie mogę znaleźć nic takiego.
Według mnie AD jest za słaby, mimo uzywania 2 tubki, moje przebrwienia mają się dobrze spróbuj czegos mocniejszego, moze zoracu na jesien?
Edit: własnie doczytałam o tej nerce...oby lekarz doszedł do tego co i jak.
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-07-18, 15:45   #3517
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Myszi
<buja w obłokach>

Angi , ale zazdroszczę...
Nie tylko ty <marzyciel> Jak fajnie. Też bym sobie 4 miesiące spędziła na Queen Mary2-ponoć tam Polaków sporo jeżeli chodzi o ekipę

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-07-18, 15:45   #3518
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Angi,ekspertem nie jestem ale wspomnialas,ze zaczely sie fazowo pojawiac i...tak sobie mysle,czy czasem nie bralas jakis lekow ktore mogly dodatkowo wywolac podobna reakcje?
Glosno spekuluje poniewaz pamietam przypadek kolezanki,u ktorej pojawily sie podobne przebarwienia na twarzy i okolicach karku tzw."mapki",u Niej wlasnie problem lezal po stronie interakcji lekow.
Dobrze widze,ze sa jakby chropowate?

Uwazam,ze zanim podejmiesz walke domowymi sposobami dobrze zrobilaby wizyta u specjalisty bo czasami mozna sobie krzywde zrobic wlasnymi kombinacjami.
Stary 2006-07-18, 15:47   #3519
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Angi,ekspertem nie jestem ale wspomnialas,ze zaczely sie fazowo pojawiac i...tak sobie mysle,czy czasem nie bralas jakis lekow ktore mogly dodatkowo wywolac podobna reakcje?
Glosno spekuluje poniewaz pamietam przypadek kolezanki,u ktorej pojawily sie podobne przebarwienia na twarzy i okolicach karku tzw."mapki",u Niej wlasnie problem lezal po stronie interakcji lekow.
Dobrze widze,ze sa jakby chropowate?

Uwazam,ze zanim podejmiesz walke domowymi sposobami dobrze zrobilaby wizyta u specjalisty bo czasami mozna sobie krzywde zrobic wlasnymi kombinacjami.
Lekow zadnych nie bralam i nie biore(zadnych witamin nawet) ,jedynie w lutym antybiotyk przez tydzien po operacji.
Nie sa chropowate,sa gladziutkie jak cala buzia.
Angi74 jest offline  
Stary 2006-07-18, 15:51   #3520
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natii4
Nie tylko ty <marzyciel> Jak fajnie. Też bym sobie 4 miesiące spędziła na Queen Mary2-ponoć tam Polaków sporo jeżeli chodzi o ekipę
Kochana ja juz tak od 6 lat pływam i mi to "bokiem wychodzi" Polaków duzo,kelnerzy ekipa sprzątająca,jeden drugiemu by nóz w plecy wbił...Dlatego unikam rodaków jak ognia.Szkoda,naprawdę szkoda...
Ja gram koncerty w teatrze i mam cały czas wakacje,ale to taki złoty zamek...Tęsknie za stabilizacją ,gotowaniem i sprzątaniem.
Angi74 jest offline  
Stary 2006-07-18, 15:55   #3521
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Angi74
Kochana ja juz tak od 6 lat pływam i mi to "bokiem wychodzi" Polaków duzo,kelnerzy ekipa sprzątająca,jeden drugiemu by nóz w plecy wbił...Dlatego unikam rodaków jak ognia.Szkoda,naprawdę szkoda...
Ja gram koncerty w teatrze i mam cały czas wakacje,ale to taki złoty zamek...Tęsknie za stabilizacją ,gotowaniem i sprzątaniem.
Łooo-to jak kiedyś wygram w Lotto to się może spotkamy Wezmę Myszi i przyjedziemy do Ciebie

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-07-18, 16:07   #3522
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Angi74
Lekow zadnych nie bralam i nie biore(zadnych witamin nawet) ,jedynie w lutym antybiotyk przez tydzien po operacji.
Nie sa chropowate,sa gladziutkie jak cala buzia.

Trudna sprawa,nie wiem co Ci doradzic
Stary 2006-07-18, 16:13   #3523
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natii4
Łooo-to jak kiedyś wygram w Lotto to się może spotkamy Wezmę Myszi i przyjedziemy do Ciebie

Motyla noga! A miałam w III klasie liceum taki dobry pomysł zdawania do Wyższej Szkoły Morskiej - szkoda, że potem o nim zapomniałam

A tak na poważnie to ja Ci szczerze Angi zazdroszczę ...
Podziwiam ludzi robiących w życiu "nietypowe rzeczy", spełniających swoje prawdziwe marzenia, pasje.
I tak się właśnie powolutku przymierzam do porzucenia mojej małej stabilizacji - może kiedyś za nią zatęsknię .

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Stary 2006-07-18, 16:15   #3524
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
to ty Agnieska taka powściągliwa jesteś?
Cytat:
Napisane przez uskow
to Ci sie udało sylwiani
dowcipnisie

agnieska jest offline  
Stary 2006-07-18, 23:19   #3525
basiao84
Wtajemniczenie

czy ktoś wie może, czy poloxamer 188 w składzie świadczy o micelarności ??
basiao84 jest offline  
Stary 2006-07-18, 23:43   #3526
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez basiao84
czy ktoś wie może, czy poloxamer 188 w składzie świadczy o micelarności ??
sądzę, że tak, bo to jest to "coś", co jest w składzie wszystkich znanych mi płynów micelarnych

Erato jest offline  
Stary 2006-07-18, 23:54   #3527
basiao84
Wtajemniczenie

no to spiesze donieść, że tonik AA young jest płynem micelarnym
chyba,że musi gdzieś na początku składu być? Bo jest dokładnie po środku...

co Wy na to?
basiao84 jest offline  
Stary 2006-07-19, 00:55   #3528
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez basiao84
no to spiesze donieść, że tonik AA young jest płynem micelarnym
chyba,że musi gdzieś na początku składu być? Bo jest dokładnie po środku...

co Wy na to?
hehe no nieźle, ale co by mi zmył, krem nivea?

Jestem zawiedziona, bo niestety "dzieciaczek" mnie zapycha doszło mi parę zakórnikow na moich oczyszczonych porach koło nosa i parę małych krosteczek na policzkach, ehh a taki cudowny
Stary 2006-07-19, 10:36   #3529
Kasia_L
Zadomowienie

Wink Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Wreszcie się delikatnie ochłodziło, całkiem miło jest posiedzieć na dworze .

Mimo, że do wyjazdu jeszcze 2 tygodnie zaczynam pakować się w myślach - zawsze mam ambitny plan zrobienia listy, który raz wychodzi, a innym razem nie. Jednak jeśli chodzi o wyjazd w góry wydaje mi się, że lista jest jak najbardziej pożądana, bo bagaż trochę większy niż ten zabierany zwykle nad morze . Tak więc siedzę i pomału jak mi się coś przypomni dopisuję . W tym roku dojdzie też zestaw filtrów - niewielki (LRP AL i trochę sprayu Biodermy).
Stary 2006-07-19, 11:16   #3530
evitka21
Zakorzenienie

naprodukowałyście w tym wątku 22 strony jak mnie 2 tygodnie nie było!!!!!!!!!

trzeci dzień to czytam i wreszcie przebrnełam

Więc witam wszystkie trupie-swinki ponownie ;-)

Z chorwacji wróciłam z bladą buzią i ciałem bardzo leciutko musniętym słońcem i wszycy mi "szczerze współczuli" że taka "blada jestem"

Ale wczoraj byłam u dermatologa i pani doktor była zachwycona moją "pieknie chronioną filtrami buzią"

Kasiu L-moje spóźnione ,ale najszczersze gratulacje!!!!!!!!!!

mój mąż ma takie przebarwienia jak te o których pisze Angie,ale on to ma ewidentnie od nadmiernego opalania i stosowania za malego filtra (15).
Wiem ,wiem to moja porazka-jak pisałam juz w innym wątku-on jest nie do przekonania w tym temacie.

no tak czy inaczej witam ponownie

evitka21 jest offline  
Stary 2006-07-19, 11:33   #3531
agaku
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez evitka21
mój mąż ma takie przebarwienia jak te o których pisze Angie,ale on to ma ewidentnie od nadmiernego opalania i stosowania za malego filtra (15).
Wiem ,wiem to moja porazka-jak pisałam juz w innym wątku-on jest nie do przekonania w tym temacie.
Mój mąż w sprawie prawidłowej pielęgnacji był do jakiegoś czasu też nieprzejednany: wystarczyła pianka go golenia, krem po goleniu, antyperspirant i mydło. Jednak uwrażliwiła mu się cera, popękały naczynka na nosie i plecach, co jakiś czas wyskakują niespodzianki na czole i szyi, choć jako nastolatek nigdy nie miał problemów z trądzikiem. No i mój ukochany stosuje od jakiegoś czasu odpowiednią - mam nadzieję - pielęgnację (Diroseal/Antirougeurs, serum z wit. C, filtr Biodermy, nawilżacz). Na większe efekty musimy jeszcze poczekać i popracować nad systematycznością.
Evitko, a te przebarwienia - przykra sprawa - nie przekonały TŻ do ochrony przed słońcem?
agaku jest offline  
Stary 2006-07-19, 11:46   #3532
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Angi74
Myszi,No właśnie wszyscy tak myślą,bo to tak wygląda jak piszesz.Ale mi nie schodziła nawet jedna skórka.Nie opalałam wcale buzi,na plazy miałam czapkę i okulary,jak lezałam na plecach to na twarz kladłam jeszcze ręczniczek,a na dodatek co dodzinę kładłam na buźkę grubą warstwę filtra.
witajcie
mam dwa pytania Angi74
1) czy używasz tabletek antykoncepcyjnych (po nich wychodzą plamy)
2) czy smarowałaś również ciało?
podobno, gdy nie chronimy ciała, to przebarwienia mogą wyjsć również na twarzy mimo filtrów na twarzy
poza tym niestety trzeba unikać słońca w godzinach południowych, bo żaden filtr nie chroni w 100%
mam takie same przebarwienia na czole i powoli schodzą, narazie używam tylko acne dermu, effaclaru do mycia twarzy i wit. c
sylwiani jest offline  
Stary 2006-07-19, 11:56   #3533
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

witaj evitko mam nadzieję, że swietnie sie bawiłaś tylko szkoda tych przebrawień... ale niestety często faceci są nieugięci...mój tata nawet nawilżacza nie stosuje po goleniu
Stary 2006-07-19, 11:56   #3534
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Mój mąż w sprawie prawidłowej pielęgnacji był do jakiegoś czasu też nieprzejednany: wystarczyła pianka go golenia, krem po goleniu, antyperspirant i mydło. Jednak uwrażliwiła mu się cera, popękały naczynka na nosie i plecach, co jakiś czas wyskakują niespodzianki na czole i szyi, choć jako nastolatek nigdy nie miał problemów z trądzikiem. No i mój ukochany stosuje od jakiegoś czasu odpowiednią - mam nadzieję - pielęgnację (Diroseal/Antirougeurs, serum z wit. C, filtr Biodermy, nawilżacz). Na większe efekty musimy jeszcze poczekać i popracować nad systematycznością.
Evitko, a te przebarwienia - przykra sprawa - nie przekonały TŻ do ochrony przed słońcem?
pielęgancje to mu jeszcze jako tako dobieram-do nawilżania ma avene hydrance optimale legere (ale tu też sie nasłuchałam "że po co mu taki drogi krem",ale on ma problemy skórne -ŁZS- i mało co mu pasi),
juz sie daje maseczkować-glinką oczyszczać znaczy sie-ostatnio nawet nawilżająca mu zafundowałam.
Wczesniej tez by sie dawał tylko wszystko go piekło (jakiś odczyn zapalnymiał) i jak widział mnie zbliżającą sie z jakiimś kolejnym cudem to uciekał.
On sie tymi posłonecznymi przebarwieniami nie przejmuje w ogóle-mówi ,że zaraz same zejdą. Zreszta w zeszłym roku tez miał i zeszły.
NIe mam juz sił na te jego beztroskę-on sie lubi opalać i nic go nie przekona.
Juz nie raz sie strasznie pokłócilismy o filtry-znaczy jak ja mu kazałam sie na plazy bardziej filtrować.
Teraz go wysyłam do kolejnego dermatologa (ostatnio byłam i znalazłam w końcu fajną babkę) i jmoże mu przemówi do rozumu.

ale sie rozpisałam....

evitka21 jest offline  
Stary 2006-07-19, 12:09   #3535
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez evitka21
juz sie daje maseczkować-glinką oczyszczać znaczy sie-ostatnio nawet nawilżająca mu zafundowałam.
Wczesniej tez by sie dawał tylko wszystko go piekło (jakiś odczyn zapalnymiał) i jak widział mnie zbliżającą sie z jakiimś kolejnym cudem to uciekał.
On sie tymi posłonecznymi przebarwieniami nie przejmuje w ogóle-mówi ,że zaraz same zejdą. Zreszta w zeszłym roku tez miał i zeszły.
NIe mam juz sił na te jego beztroskę-on sie lubi opalać i nic go nie przekona.
Juz nie raz sie strasznie pokłócilismy o filtry-znaczy jak ja mu kazałam sie na plazy bardziej filtrować.
Teraz go wysyłam do kolejnego dermatologa (ostatnio byłam i znalazłam w końcu fajną babkę) i jmoże mu przemówi do rozumu.

ale sie rozpisałam....
Evitko tak to już z chłopami jest - piszę z własnego doświadczenia. Czasami ciężko dociera. Cały czas mówi, że za dużo mam kosmetyków, kiedy to minimum i podstawa co posiadam. Ja tak sobie myślę, że niech mój TŻ się cieszy, że u mnie z kolorówki to prawie nic , bo na widok przeciętnej kosmetyczki z kolorówką to on by chyba padł .

Co do "maseczkowania" to TŻ ma takiej potrzeby - tzn. nie wykazuje jakiejkolwiek chęci . Jakiś czas temu skusił się na peeling twarzy - maltretowałam go trochę no i dał się namówić. Niestety. Po zabiegu był niezadowolony, a wręcz zawiedziony. Biedactwo myślało, że jak peeling to zetrze mu naskórek tak, że będzie widzial te schodzące płaty . Po czym stwierdził, że to nie działa .

W kwestii filtrów na co dzień bywa ciężko. Już mi się wydawało, że dotarło do niego, ale to było chwilowe. A teraz, gdy będziemy w górach, nie będzie zmiłuj
Stary 2006-07-19, 16:55   #3536
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sylwiani
witajcie
mam dwa pytania Angi74
1) czy używasz tabletek antykoncepcyjnych (po nich wychodzą plamy)
2) czy smarowałaś również ciało?
podobno, gdy nie chronimy ciała, to przebarwienia mogą wyjsć również na twarzy mimo filtrów na twarzy
poza tym niestety trzeba unikać słońca w godzinach południowych, bo żaden filtr nie chroni w 100%
mam takie same przebarwienia na czole i powoli schodzą, narazie używam tylko acne dermu, effaclaru do mycia twarzy i wit. c
Chyba juz powoli utwierdzam się w przekonaniu,ze to jednak przebarwienia.Tabletek antykoncep.nie biorę,a ciało smarowałam filtrem 30 ale Paula's Choice (podobno niezbyt stabilny)
Tez planuje zakupić ten Acne Derm.Jak długo się nim smarujesz?
Angi74 jest offline  
Stary 2006-07-19, 18:29   #3537
sylwiani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Angi74
Chyba juz powoli utwierdzam się w przekonaniu,ze to jednak przebarwienia.Tabletek antykoncep.nie biorę,a ciało smarowałam filtrem 30 ale Paula's Choice (podobno niezbyt stabilny)
Tez planuje zakupić ten Acne Derm.Jak długo się nim smarujesz?
już 4 miesiące i widzę jak przebarwienia znikają oprócz jednego nieugiętego nad brwią z boku, ale jesienią wezmę się za niego
tak jak pisałam używam też kremu z wit c na noce bez AD, i czasami cebionu pod filtry, twarz myję effaclarm (też ma właściwości wybielające) i próbuję się namówić do maseczki aspirynowej
teraz unikam słońca, chodzę w czapeczce (nie zawsze, ale na plaży koniecznie) i staram się nie wychodzić w południe, na plaży siedzę pod namiotem (taką połówką namiotu), a ciało smaruję biodermą 40/400ml, bo nie chcę ryzykować
sylwiani jest offline  
Stary 2006-07-19, 20:10   #3538
moniga
Rozeznanie

Angi, a mi to wygląda na ostudę. Normalne przebarwienie posłoneczne. Mam podobne na czole. Tu AD chyba nie pomoże. Ja aktualnie smaruję się kwasem kojowym 2% na noc i trochę mi rozjaśnił plamę przez ten miesiąc.

Edytowane przez moniga
Czas edycji: 2006-07-21 o 19:26
moniga jest offline  
Stary 2006-07-19, 21:25   #3539
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez moniga
Angi, a mi to wygląda na otudę. Normalne przebarwienie posłoneczne. Mam podobne na czole. Tu AD chyba nie pomoże. Ja aktualnie smaruję się kwasem kojowym 2% na noc i trochę mi rozjaśnił plamę przez ten miesiąc.
Monigo,napisz mi proszę nazwę tego kwasu kojowego.Muszę coś koniecznie kupić do rozjaśnienia teraz w okresie letnim.Wracam do Polski w listopadzie i wtedy "wezmę się "za Zorac.

Tak sobie czytam w google o tej ostudzie i chyba to nie są zwykłe przebarwienia,ostuda pojawia się przy kłopotach z wątrobą,nadnerczach i przysadki mózgowej.
Angi74 jest offline  
Stary 2006-07-20, 10:08   #3540
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
witaj evitko mam nadzieję, że swietnie sie bawiłaś tylko szkoda tych przebrawień... ale niestety często faceci są nieugięci...mój tata nawet nawilżacza nie stosuje po goleniu
przeoczyłam twojego posta ;-)
witaj shadi!!!!
w ogóle to średnio sie bawilismy,bo było bardzo drogo tam na miejscu,wszędzie daleko i.... często padało.....
ale nie bede tu offtopikować....już...

evitka21 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości