Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-13, 12:53   #4381
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

lolitko - to wcale nie była aluzja do Ciebie

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-13, 13:04   #4382
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Wiecie, co do nicków to zakładając konto też sobie myślałam "a tam, potem się najwyżej zmieni" , stąd użyłam w nim imienia - jednego z najpopularniejszych chyba w latach 80 (mojego zresztą ). Potem patrzę w listę użytkowników, a tam Kaś cała masa .

Co do pogody, to długo oczekiwany deszcz jak zaczął padać tak pada już dni parę - co jak narazie zupełnie mi nie przeszkadza . Ale jeśli ktoś udał się na długi weekend to nie zazdroszczę .
Stary 2006-08-13, 13:11   #4383
lolitka123
Rozeznanie

agnieska - wiem, wiem, ale i tak wiadomo jak to sie kojarzy...
Kasia L - no własnie ja sie wybieram na tydzien w podroz na Mazury i nie wiem jak to z ta pogoda bedzie...

dobra uciekam juz bo zaraz sie spoznie musze sie jeszcze dopakowac papa
Stary 2006-08-13, 13:13   #4384
Kasia_L
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lolitka123
Kasia L - no własnie ja sie wybieram na tydzien w podroz na Mazury i nie wiem jak to z ta pogoda bedzie...
To w takim razie życzę Ci, żeby aura się zmieniła i pozwoliła naprawdę wypocząć. Akysz z Mazur, te fronty niosące deszcz .
Stary 2006-08-13, 14:20   #4385
Ivvonka
Zadomowienie

lolitko udanego urlopu!

Smoczku i Hexx, dziekuje Wam za cenne rady. Nigdy sie nie kwasilam, bo leczylam buzie sUonkiem (stad te marne efekty...) i dlatego nie mialam do tej pory do czynienia z tymi wszystkimi preparatami (no, poza isotrexinem, przepisanym przez dermatolozke, ktory wypalil mi brode. Szybko go odstawilam). O Diacnealu tez myslalam, ale ponoc jest silnym kwasem, moze faktycznie na jesien. Zreszta zobacze jak bedzie radzil sobie Lysanel Lotion. Musze poprobowac te wszystkie kombinacje

Reklamy Curiosinu tez mi sie obily... Chyba w prasie kobiecej. Mozna wyprobowac Tormentiol, Sudocrem - stosowalam kiedys. Faktycznie pomagaly, ale tak sobie. A-derma Dermalibour jest dosyc dobry, stosuje go nadal, jak cos rozdrapie. Mialam Cicalfate Avene - ale nie dzialalo nic. Nie wiem, jak Cicalplast LRP, bo nigdy nie mialam. Na wizazu czytalam o Biodermine, ponoc tez jest dobry, ale tez nie probowalam - musialabym sprawdzic
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-13, 15:27   #4386
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Diacneal to nie tyle silny kwas, ale działa mocno za sprawą retinoidu, dlatego lepiej na jesień.
Biodermine można sobie darować, u mnie nic nie zrobił, a skończył się w tydzień.
Mnie Dermalibour i nne tego typu wynalazki zaczeły zapychać niemiłosiernie, więc szukam czegos nowego. Duże nadzieje pokładam w Curiosinie.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-13, 17:01   #4387
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Lolitko miłego pobytu Mazury są świetne

Ohh, ale dzisiaj pogoda, cął czas leje przez to wstałam o 13.30 aż sie przestraszyłam I ogólnie nie mogę nic zrobic bo się po jendym kroku w głowie kręci i chyba znowu spoać pójdę

Mi tez Effaclar niedużo pomaga A stosuję juz miesiąc. Jedynie zwęza pory, pozłuszczał mnie i usunął zaskorniki na nosku, chociaz jeszcze troche jest. Tak sie na niego napaliłam, miałam nadzieję na coś więcej... A nad tym curiosinem też się zastanawiam, moja mama ma go u siebie po 21.60.
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-13, 17:38   #4388
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Smok
Diacneal to nie tyle silny kwas, ale działa mocno za sprawą retinoidu, dlatego lepiej na jesień.
Korci mnie Diacneal ale nie wiem jak zareaguje moja wrazliwa skora i tu sie zaczyna problem....chyba ze dawalabym go bardzo oszczednie i w wiekszych odstepach czasowych

Cytat:
Napisane przez Smok
Biodermine można sobie darować, u mnie nic nie zrobił, a skończył się w tydzień.
U mnie z kolei Biodermine super sie sprawdzila,pomogla mi najbardziej w strefie T i na brodzie,w sumie zuzylam 3 opakowania i jest ok,nie sadze abym musiala sie jeszcze z nia "spotkac"chyba ze...

Cytat:
Napisane przez Smok
Mnie Dermalibour i nne tego typu wynalazki zaczeły zapychać niemiłosiernie, więc szukam czegos nowego. Duże nadzieje pokładam w Curiosinie.

Dla siebie najlepiej wspominam Dermaliboura,ktory pomogl mi w szybkim tempie zaleczyc paskudne ranki na twarzy i nie tylko u mojego ojca przyspieszyl gojenie sie rany po oparzeniu na grillu-w szybkim tempie zagoilo sie i jest delikatna blizna.
Jednak ten krem uzywam tylko punktowo i bardzo oszczednie zeby czasem nie okazalo sie,ze moze mnie pozapychac.

Cicalfate Avene-mialam probek pare i takze efektu niet.
Cicalplast LRP-intryguje mnie,ale narazie poki co kupiona kolejna tuba Dermaliboura wiec...nie ma sensu kupowac na zapas czegos innego.

Przerabialam takze Sudocrem,Tormentiol,Hydro kortizon-masc,ale w bardzo oszczednej formie-to jak a'la na ratunek.
Mam tez plyn przepisany przez dermatologa robiony w aptece na recepte i on spisuje sie takze rewelacyjnie,poszukam skaldu to wrzuce w wolnej chwili
Stary 2006-08-13, 17:59   #4389
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

[QUOTE=Hexxana]Korci mnie Diacneal ale nie wiem jak zareaguje moja wrazliwa skora i tu sie zaczyna problem....chyba ze dawalabym go bardzo oszczednie i w wiekszych odstepach czasowych
QUOTE]

Ja Diacneal kładłam bardzo cienko, dlatego np. próbka 5 ml starczyła mi na 2 tygodnie co noc. Myślę, że spróbuj go wprowadzić 2 razy w tygodniu cienko na idealnie suchą twarz. Najlepiej po umyciu poczekać 20 min, wtedy mniejsze ryzyko podrażnienia. Pod oczy nie stosowałam, bo bałam się skorupy.
Smok jest offline  
Stary 2006-08-13, 18:03   #4390
Hexxana
Zakorzenienie

[QUOTE=Smok]
Cytat:
Napisane przez Hexxana
Korci mnie Diacneal ale nie wiem jak zareaguje moja wrazliwa skora i tu sie zaczyna problem....chyba ze dawalabym go bardzo oszczednie i w wiekszych odstepach czasowych
QUOTE]

Ja Diacneal kładłam bardzo cienko, dlatego np. próbka 5 ml starczyła mi na 2 tygodnie co noc. Myślę, że spróbuj go wprowadzić 2 razy w tygodniu cienko na idealnie suchą twarz. Najlepiej po umyciu poczekać 20 min, wtedy mniejsze ryzyko podrażnienia. Pod oczy nie stosowałam, bo bałam się skorupy.

Dzieki Smokumysle,ze poddalas dobra mysl-teraz tylko musze dorwac probke Diacnealu a jak sie on ma do obszarow plytko unaczynionych lub widocznych naczynek?
Chyba pora przeniesc sie na inny watek z tymi pytaniami
Stary 2006-08-13, 22:21   #4391
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana

Dzieki Smokumysle,ze poddalas dobra mysl-teraz tylko musze dorwac probke Diacnealu a jak sie on ma do obszarow plytko unaczynionych lub widocznych naczynek?
Chyba pora przeniesc sie na inny watek z tymi pytaniami
Hexx mnie jako posiadaczce cery naczynkowej, Diacneal nie podpasował - już po dwóch, trzech aplikacjach i to w odstępach dwudniowych, niestety mocno podrażnił mi cerę, stała się nadreaktywna. Myślę, że to za sprawą AHA, bo retin mnie nie rusza.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-14, 00:14   #4392
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Contax
Hexx mnie jako posiadaczce cery naczynkowej, Diacneal nie podpasował - już po dwóch, trzech aplikacjach i to w odstępach dwudniowych, niestety mocno podrażnił mi cerę, stała się nadreaktywna. Myślę, że to za sprawą AHA, bo retin mnie nie rusza.

Contax,dziekuje za opinie.Dzieki uprzejmosci Palau dostane probke i zrobie delikatny test ale wydaje mi sie,ze jezeli u Ciebie zaistniala taka reakcja to podobnie bedzie u mnie.
Stary 2006-08-14, 00:14   #4393
Ivvonka
Zadomowienie

Contax, a uzywalas Lysanel Lotion ?
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-14, 00:21   #4394
Hexxana
Zakorzenienie

Ivvonko,mialam na probe tonik Lysanela i chwale go sobie-chociaz moje stosowanie z uwagi na cere odbiega od tradycyjnego kwaszenia.
W kazdym razie spsiuje sie bardzo dobrze i chociaz uzywalam go bardzo oszczednie omijajac obszary naczynkowe to pomogl pozbyc mi sie wielu problemow z linii zuchwy-szczegolnie kiedy przed okresem dopadaly mnie bolace gule;i nie brakowalo podskornych grudek...od ponad pol roku ciesze sie zupelnie inna skora i kolorytem.
Zostalo jedynie troche widocznych przebarwien ale licze ze powtorka z Acne Dermem pomoze
Stary 2006-08-14, 00:43   #4395
Ivvonka
Zadomowienie

Dzieki Hexx, ja tez liczne na nowa skore Mam nadzieje, ze juz we wtorek bede miala swoj lysanelek A wlasnie siedze wysmarowana Acne-dermem
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-14, 12:01   #4396
agnieska
Zakorzenienie

oj, Lolitka się nie zabawi:
http://wiadomosci.onet.pl/1370728,11,item.html

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-14, 15:06   #4397
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Contax, a uzywalas Lysanel Lotion ?
Ivv niestety nie używałam tego kosmetyku. Używam tylko BHA Pauli, aktualnie już 2 flaszkę i póki co nie zamierzam robić eksperymentów z nowymi kosmetykiami.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-14, 16:19   #4398
agnieska
Zakorzenienie

uwaga, jeśli któraś z was chce jeszcze Active C po bdb cenie, to tutaj, u naszego pana z wyprzedażami, są po 47zł obydwa rodzaje, data ważności do 1 lub 4 2008r
http://www.allegro.pl/item121128918_...ml_gratis.html
http://www.allegro.pl/item121129507_...ml_gratis.html

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-14, 17:24   #4399
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez kuleczka24
dzięki mojej aktywności w zakupach przez internet z moja listonoszką jestem już po imieniu, i wie, że jak mnie w domu nie ma to tzrba paczke piętro wyżej zanieść, czyli do mojego TŻ
mój listonosz jest jeszcze lepszy - wie, kiedy mnie nie ma w domu i wtedy przynosi mi paczki do pracy

Cytat:
Napisane przez agnieska
lotion Pauli strasznie wydajny nie jest, po miesiącu używania zostało mi coś między połową a 3/4
nieźle Ci idzie ja po ok. 4 miesiącach używania nadal mam połowę

Cytat:
Napisane przez anah
do gardełka a nie na buzię

Cytat:
Napisane przez Kate30
Dziewczyny w zabrzańskiej euro-aptece w Platanie godziny hurtowe 9-11 są w dalszym ciągu aktualne, do końca sierpnia
niektórym to dobrze

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-08-14, 17:35   #4400
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
nieźle Ci idzie ja po ok. 4 miesiącach używania nadal mam połowę
to może ja mam źle wyważoną rękę? Ale poważnie, kładę prawie co noc i czuję, że już mi sporo zeszło

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-14, 18:07   #4401
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Contax
Ivv niestety nie używałam tego kosmetyku. Używam tylko BHA Pauli, aktualnie już 2 flaszkę i póki co nie zamierzam robić eksperymentów z nowymi kosmetykiami.
Gdyby BHA Pauli byly tak latwo dostepne, tez bym sie rzucila na nie. Jak bedziecie znowu robic jakas mala zrzutke, to sie pisze!

A czy ktoras z Was uzywala czegos NEOSTRATY? Wiem, ze maja dosyc szeroka kwaskowa oferte: BHA, PHA, AHA... Na allegro produkty sa dostepne po tanszej cenie. Moze warto poswiecic osobny watek Neostracie?

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-08-14 o 19:03
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-14, 19:25   #4402
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Ja też bym sie rzuciła....tylko jeszcze kasę musiałabym mieć Może babcia by mi fundneła na zakończenie roku, bo zawsze mi robi "mały" prezent za świadectwo
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-14, 19:29   #4403
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
A czy ktoras z Was uzywala czegos NEOSTRATY? Wiem, ze maja dosyc szeroka kwaskowa oferte: BHA, PHA, AHA... Na allegro produkty sa dostepne po tanszej cenie. Moze warto poswiecic osobny watek Neostracie?
Ja przymierzam się do zakupu ich żelu z hydrochinonem. Jak na razie innych preparatów nie używałam. W którymś wątku Dziewczyny polecały jakieś kosmetyki bodajże na naczynka.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-14, 19:33   #4404
Ivvonka
Zadomowienie

Mnie intryguje PHA, sa delikatniejsze od AHA i jest to patent Neostraty. Zaloze nowy watek, moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie...W sumie jest to jakies wyjscie dla wrazliwcow...

Conti, mowisz o tym: http://www.bio-med.pl/zel_rozjasniajacy.html ?
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-14, 19:56   #4405
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Mnie intryguje PHA, sa delikatniejsze od AHA i jest to patent Neostraty. Zaloze nowy watek, moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie...W sumie jest to jakies wyjscie dla wrazliwcow...

Conti, mowisz o tym: http://www.bio-med.pl/zel_rozjasniajacy.html ?
Tak ten zel mam na mysli.
Znalazlam watek z info o PHA - wrzucialam do Twojego nowego watku.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-14, 20:52   #4406
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Ivvonka , ja juz od roku czasu czaję sięna PHA, ale troche boję się , jak zareaguje na nie moja skóra? Nie mam pojęcia od jakiego stężenia zacząć, aby nie była za niskie lub zbyt wysokie. Wątpie czy znajdziemy kogoś kto uzywał tych kwasików
Paula07 jest offline  
Stary 2006-08-14, 21:10   #4407
Ivvonka
Zadomowienie

No wlasnie PHA ponoc jest o tyle lepsze, ze nie dziala tak drazniaco jak AHA. Dla naczynkowcow polecane sa wlasnie BHA i PHA (tak pisze Basia) Mi sie podoba wlasnie ten kremik, bo polecany jest cerze takiej, jaka posiadam (tlustej, zanieczyszajacej sie z plamami) http://www.bio-med.pl/gluko15.html . W opisie jest podane, iz krem nadaje sie do "trądzika dorosłych gdzie z uwagi na fizjologicznie, bardziej suchą i wrażliwą skórę stosowanie niektórych leków miejscowych oraz silnych AHA (bez przygotowania skóry) jest czasem niemożliwe"
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-15, 00:51   #4408
Sandija
Gość

Ivvonka fajnie brzmi ten kremik

Stary 2006-08-15, 13:26   #4409
Ivvonka
Zadomowienie

Wiem, wiem... Wydaje sie byc super! Zobacze, jak bedzie z Lysanelem Lotion (to bedzie moje pierwsze AHA) - troche sie boje, bo jednak mam dosc wrazliwa skore i plytko unaczyniona, choc jest gruba...
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-15, 13:48   #4410
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ivvonka , ja juz od roku czasu czaję sięna PHA, ale troche boję się , jak zareaguje na nie moja skóra? Nie mam pojęcia od jakiego stężenia zacząć, aby nie była za niskie lub zbyt wysokie. Wątpie czy znajdziemy kogoś kto uzywał tych kwasików

Neostrata to nie nowość, wiem, że używała tego Smoczyca, a ona ma naczynkową cerę, wystarczy poszukać jej starych postów, wątków, np. do Smoczycy i innych kwasomaniaczek.
Poza tym, dziewczyny, czy Wy czasem jeszcze zaglądacie do KWC, przeceiż tam jest niejedna opinia o Neostracie:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...gdzie=produkty
Smok jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości