Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-19, 22:56   #4561
agniecha17
Raczkowanie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

A dokad sie wybierasz????
agniecha17 jest offline  
Stary 2006-08-19, 23:46   #4562
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Basia39
Hexxana jeśli masz na mysli ten fluid Couvrance , o którym rozmawiałyśmy to jak oglądałam odcienie w aptece ten najjaśniejszy wyglądał na odpowiedni dla jasnej karnacji, no ale oglądać, a przetestować na własnej skórze to dwie różne rzeczy Mi już przeszło na szczęście, rozmyśliłam się , a to dlatego, że kupiłam podkładzik w kompakcie i trzy inne fluidy leżą praktycznie bezużyteczne.

Basiu ze mna jest podobnie,entuzjazm opadl-bo generalnie nie mam potrzeby siegania po podklady,druga sprawa jest to,ze kupilam Dermablend Vichy i na zime bedzie idealny-chociaz teraz tez kolorek mi pasuje jak najbardziej i to odcien Sand a z Avene....napalilam sie i jak dostalam odlewki w aptece to jakos nacycilam swoja ciekawosc

Najlepsze jest to,ze na Targowisku udalo pozbyc mi sie zbednych podkladow ale za to na ich miejsce weszly nowe....i nadal mam ochote na podklad Mary Kay.Dzieki Loli mam probeczke interesujacego mnie odcienia i juz wiem czego moge sie spodziewac i chyba na zime pokusze sie o niego.

A tak patrzac ogolnie to wielka miloscia darze SVR 50,ktorego narobilam niezle zapasy a w tym przypadku podklad jest mi juz totalnie zbedny...wiec na dobra sprawe lubie testowac i kombinowac

Smoku mega udanego urlopu zycze

Paula moja karnacja jest dziwna pod katem dopasowywania sie kolorow podkladow bo mam juz kilka sprawdzonych odcieni roznych firm i kazdy jest z innej bajki;a filtr SVR 50 z kolei jest idealnie stworzony dla mnie.
Jestem z tych nie opalonych i nie opalajacych sie i latem to minimalnie mam inny odcien karnacji niz zima
Stary 2006-08-20, 00:31   #4563
Basia39
Zakorzenienie

Hexxana rozumiem
A Mary Key również uważam, że to bardzo dobry podkład jest. Nawet ostatnio sie trochę o nim rozpisałam :

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...8&postcount=83
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-20, 00:37   #4564
Hexxana
Zakorzenienie

To moze Ty Basiu mi pomozesz

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...08#post2539708

bo juz totalnie nie wiem jaki mam kolor wziac tymbardziej,ze mam ogromna ochote na ten podklad.
Stary 2006-08-20, 01:17   #4565
Basia39
Zakorzenienie

Hexanna problem w tym, że w Polsce tych odcieni mały wybór jest. Dla bladolicych to nadaja się wg. mnie jedynie odcienie zaczynające się na 10 (niedostępne u nas) i 20.

Na polskiej stronie napisali:

Odcienie podkładów mają numerację 3- cyfrową. Cyfra pierwsza i druga oznaczają nasycenie koloru (10) najjaśniejsze, 80 najciemniejsze):

10 - 20 - Kość słoniowa (ivory)
30 - 40 - Beż (beige)
50 - 80 - Brąz (bronze)

Cyfra trzecia oznacza tonację:
0 - Żółta (yellow)
2 - Oliwkowa (olive)
4 - Różowa (pink)

Na przykład:
200 oznacza odcień ciemna kość słoniowa w żółtej tonacji
404 oznacza ocień ciemny beż w tonacji różowej

To jest popaprane bo ja miałam nr 204 i był to jasny odcień (kość słoniowa) ale wpadający w beż, a nie w róż!!! dlatego oddałam.
W róz wpada 105 (niedostępny u nas), któy mam obecnie.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-20, 20:54   #4566
AniaM69
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez uskow
Aniu prosimy o szczegóły Jestem baaardzo ciekawa jak Pani dermatolog zareagowała
Ponieważ chodzimy do niej od 3 miesięcy właściwie tylko po recepty na Tetralysal, Aknemycin Plus i Clindacne (recepty może mi wypisać kolega za darmo) zaczęłam naginać syna na wykorzystanie wiedzy nabytej na biochemii i LA.
Okazja się nadarzyła gdy skończył mu się Aknemycin, a pani doktor urlopowała.
Podsunęłam mu Atrederm 0,025. Nie podrażnił go, więc się przekonał i łypnął na mnie łaskawszym okiem. Delikatnie przekonałam go do poczytania o promieniowaniu UVA i UVB.
Usiłowalam zmienić jego zdanie, że skoro doktor o filtrach przy Aknemycynie nie wspominała (a na pytanie wprost o filtry rzekła, że owszem, ale tylko na plażę, bo po co ) więc skoro tkwi w domu albo wychodzi na "miasto" - nie musi żadnych filtrow używać.

Nasza rzeczona ostatnia wizyta wyglądała tak, że poinformowaliśmy p. doktor o używaniu Atredermu na noc (co drugi dzień) i wysokich filtrów na dzień. Zdziwiła się - "przecież Atredermu nie ma?!" i nakazała zaniechać jego stosowania, bo przebarwienia
My na to, że przecież filtry, a ona swoje, że mimo filtrów zaniechać (gdzie widać było poprawę!). Powiedziałam, ok ale... i tu trochę wiedzy wizażowej się ze mnie ulało.
Nieprzekonana acz zdegustowana(?) tradycyjnie zaproponowała synowi Yellow Peel we wrześniu, ewentualnie Topix Peel teraz, wypisała receptę na antybiotyk i ZORAC 0,1% do stosowania co noc!!
Że niby Zorac w tej dawce jest bezpieczniejszy od Atredermu 0,025. Nie dyskutowałam.
A wychodząc zapytałam, czy wie, że ponownie dostępny jest Retin A; pierwotnie chciałam ją poprosic o receptę, ale zaniechałam bo miała wielkie oczy i zadała pytanie - a Pani pracuje w aptece?
Na co mój syn (z dumą) - nie, mama interesuje się biochemią kosmetyczną
Ostatecznie, cała estyma syna spłynęła na mnie kilka dni później, kiedy Zorac - mimo cytowania mu Waszych opinii o jego oddziaływaniu w takich dawkach, mimo sugestii, żeby został przy Atredermie skoro działa - z ładnej już buzi zrobił mu masakrę (takiego podrażnienia nie miał nigdy!)
Podgoił facjatę, wrócił do Atre, dzielnie wciera filtry, czyta i pyta!

Aha, powiedział mi: "matka, panią doktor to sobie chyba odpuścimy póki co?".
AniaM69 jest offline  
Stary 2006-08-20, 21:12   #4567
Ivvonka
Zadomowienie

Witam po urlopie!

Zanim zabiore sie za czytanie, opowiem krociutko jak bylo. Pogoda dopisywala (choc zdarzaly sie przelotne opady), plywalam w morzu, spacerowalam brzegiem i opychalam sie smazona kargulena (mniam!). Troche imprezowalismy - jednym slowem bylo super! Czuje, ze naladowalam akumulatorki na caly rok

Buzke filtrowalam dzielnie Avenka 50+, ramionka rowniez, bo dostaje plam od slonca Buzia blada, choc pare piegow wyszlo. Cialko troche jednak opalilam,mam taka delikatna zlocista opalenizne - na jakis czas wiec samoopalacze pojda w odstawke Aha, na czas pobytu nad morzem odstawilam Acne-derm i Effaclar - wolalam nie ryzykowac...
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-20, 21:28   #4568
basiao84
Wtajemniczenie

Aniam69, genialne!
basiao84 jest offline  
Stary 2006-08-20, 22:43   #4569
Rayne
Wtajemniczenie

Aniu, po pierwsze - masz talent do pisania przezabawnych postów - jakoś tak obrazowo i dowcipnie wszystko opisujesz, że zawsze muszę się uśmiechnąć
Po drugie, z Twoich perfum zaciekawiły mnie przede wszystkim Alchemie, Black Cashmere i Winter Delice, ale skoro mówisz, że masz już parę pełnych opakowań filtrów, to możemy poczekać jak kiedyś będziesz miała ochotę wypróbować którąś z Avenek (bo próbkę mleczka też już mam) bądź Vichy (może dla syna choć on chyba bardziej lubi barwione ), to daj mi znać.

Ivvonko, cieszę się, że wyjazd się udał I cieszę się też, że już jesteś z nami - to tak egoistycznie

A w ogóle to ja sobie oglądam maraton "Lost" - wczoraj pierwsza część pierwszego sezonu, dziś druga I ciągle się zastanawiam, jak oni tam wytrzymują bez filtrów Normalnie to już zboczenie zawodowe jest
Stary 2006-08-20, 22:48   #4570
agaku
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AniaM69
Podsunęłam mu Atrederm 0,025. Nie podrażnił go, więc się przekonał i łypnął na mnie łaskawszym okiem.
(...)
Nieprzekonana acz zdegustowana(?) tradycyjnie zaproponowała synowi Yellow Peel we wrześniu, ewentualnie Topix Peel teraz, wypisała receptę na antybiotyk i ZORAC 0,1% do stosowania co noc!!
Że niby Zorac w tej dawce jest bezpieczniejszy od Atredermu 0,025. Nie dyskutowałam.
(...)
Ostatecznie, cała estyma syna spłynęła na mnie kilka dni później, kiedy Zorac - mimo cytowania mu Waszych opinii o jego oddziaływaniu w takich dawkach, mimo sugestii, żeby został przy Atredermie skoro działa - z ładnej już buzi zrobił mu masakrę (takiego podrażnienia nie miał nigdy!)
Aniu, piszesz, że Atrederm nie podrażnił skóry twojego syna. Jak często go stosował? Czy przepisany mu Zorak 0,1 stosował codziennie? Pytam, ponieważ znam obydwa leki i muszę powiedzieć, że takiego łuszczenia, jak po Atre, nie miałam nigdy. To są jakieś dziwne tłuste (?) skórki schodzące mi z calej twarzy. Po Zoraku miałam tylko kilka drobnych suchych łusek.

Jednak ani Atredermu ani Zoraku nie stosowałam codziennie . To by dopiero był hardcore.
agaku jest offline  
Stary 2006-08-20, 22:50   #4571
agaku
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Rayne
A w ogóle to ja sobie oglądam maraton "Lost" - wczoraj pierwsza część pierwszego sezonu, dziś druga I ciągle się zastanawiam, jak oni tam wytrzymują bez filtrów Normalnie to już zboczenie zawodowe jest
W telewizji to dają?

Ivvonko, witam
agaku jest offline  
Stary 2006-08-20, 22:52   #4572
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agaku
W telewizji to dają?
Mhm, na AXN. Mam nadzieję, że zrobią to samo z drugim sezonem, bo u nich on już leciał, a ja wszystko oglądałam na wyrywki
Stary 2006-08-20, 23:15   #4573
agaku
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Rayne
Mhm, na AXN. Mam nadzieję, że zrobią to samo z drugim sezonem, bo u nich on już leciał, a ja wszystko oglądałam na wyrywki
LOST II będzie 26 i 27.08 od 17.00. Dzięki za info. Teraz muszę tylko znaleźć AXN na mojej kablówce (mam nadzieję, że jest).
agaku jest offline  
Stary 2006-08-20, 23:32   #4574
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez AniaM69
Aha, powiedział mi: "matka, panią doktor to sobie chyba odpuścimy póki co?".
Ania, niezła historyjka . Ja dermatologów i kosmetyczki odpuściłam sobie bardzo dawno .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-08-20, 23:38   #4575
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Paula moja karnacja jest dziwna pod katem dopasowywania sie kolorow podkladow bo mam juz kilka sprawdzonych odcieni roznych firm i kazdy jest z innej bajki;a filtr SVR 50 z kolei jest idealnie stworzony dla mnie.
Jestem z tych nie opalonych i nie opalajacych sie i latem to minimalnie mam inny odcien karnacji niz zima
Ja mam najjaśniejszy odcień Avene i teraz na lato jest dla mnie za jasny, oczywiście nie opalam się, więc to ,że moja cera jakaby zmieniła lekko odcień jest chyba zasługą beta carotenu.
Dla mnie svr 50 jest także idealny , ale nałóżony jako cienkia warstwa.
Jesli piszesz iż ta svr jest taka idealna dla ciebie, to używaj go zamist podkladu i to będzie chyba najprostsze rozwiązanie problemu fluidowego .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-08-21, 08:51   #4576
AniaM69
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agaku
Aniu, piszesz, że Atrederm nie podrażnił skóry twojego syna. Jak często go stosował? Czy przepisany mu Zorak 0,1 stosował codziennie? Pytam, ponieważ znam obydwa leki i muszę powiedzieć, że takiego łuszczenia, jak po Atre, nie miałam nigdy. To są jakieś dziwne tłuste (?) skórki schodzące mi z calej twarzy. Po Zoraku miałam tylko kilka drobnych suchych łusek.

Jednak ani Atredermu ani Zoraku nie stosowałam codziennie . To by dopiero był hardcore.
Agaku, Atrederm był jakby naturalną kontynuacją Aknemycinu Plus (ta sama moc).
Stosował go codziennie lub co drugą noc, ponieważ przyzwyczaił gębulę Aknemycinem.
Natomiast Zorac 0,1 stosowany conocnie - zgodnie z przepisem lekarza - wypalił mu dosłownie twarz. Był żrący i bolący, więc odstawił.

Zorac w kilka dni popsuł to, co osiągnęliśmy leczeniem przez 3 miesiące!
I o to mam do niego żal

Rayne ja ci kochana wyślę te zapachy, nie wiem czy mam fioleczki odpachnione ale dawaj adres na priv.
AniaM69 jest offline  
Stary 2006-08-21, 09:27   #4577
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ja mam najjaśniejszy odcień Avene i teraz na lato jest dla mnie za jasny, oczywiście nie opalam się, więc to ,że moja cera jakaby zmieniła lekko odcień jest chyba zasługą beta carotenu.
Dla mnie svr 50 jest także idealny , ale nałóżony jako cienkia warstwa.
Jesli piszesz iż ta svr jest taka idealna dla ciebie, to używaj go zamist podkladu i to będzie chyba najprostsze rozwiązanie problemu fluidowego .
Z Beta carotenem masz racje Paula,odcien mojej cery zmienia jedynie stopien nasycenia a wpada on w brzoskwinie

Jezeli chodzi o nakladanie filtrow na twarz to nie jestem ortodoksyjna maniaczka bo przede wszystkim musze sie z tym dobrze czuc na twarzy aby pokazac sie ludziom na oczy i SVR na pewno daje mniej niz powinnam ale w wiekszej ilosci kiedy nakladabym sam podklad.
Bardzo go polubilam nie tylko za kolor ale i za to jak zachowuje sie na mojej buzi.
Jednak zawsze kusza mnie roznego rodzaju nowosci i stad zainteresowanie podkladami Avene
chociaz czasami odzywa sie we mnie chomicza dusza,bo filtr zastepuje jednoczesnie podklad ale moze sie jeszcze cos przyda i tlumacze sie przygotowaniem do sezonu zimowego chociaz jezeli zima nie da za bardzo popalic to pewnie zostane przy sprawdzonym zestawie z zeszlego roku.
Stary 2006-08-21, 09:30   #4578
uskow
Zadomowienie

Ania! Zgadzam sie z Rayne Twoje posty czyta się z uśmiechem na twarzy No i widze że syn też już w pełni uświadomiony
Pani dermatolog chyba się troche wystraszyła
Pozdrawiam serdecznie

uskow jest offline  
Stary 2006-08-21, 09:33   #4579
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Jednak zawsze kusza mnie roznego rodzaju nowosci i stad zainteresowanie podkladami Avene
Nic tylko muszę się przyznać, że w tym wypadku to moja wina chyba
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-21, 09:40   #4580
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Basia39
Nic tylko muszę się przyznać, że w tym wypadku to moja wina chyba

Po czesci bezapelacyjnie tak bo gdybysmy nie rozmawialy na temat tego podkladu to...chyba zadowolilabym sie posiadaniem nowego Dermablendu....i faktem,ze od dluzszego czasu dumam nad Mary Kay Jednak zostawie to narazie w fazie prob i testow,moze uda mi sie jeszcze zdobyc probke o nr 304 dla pelnego porownania kolorow.
Stary 2006-08-21, 11:26   #4581
lolitka123
Rozeznanie

a ja juz wrocilam Bylo cudownie.. I nawet pogoda sie udała, tzn padało kilka razy ale to raczej w nocy albo pod wieczor, ale my i tak robilismy ogniska w czasie deszczu Jezioro cudne - byłam nad jeziorem Taftowo w sumie to smialismy sie ze to Mazury juz nie sa ;p Ale mało ludzi, włascicele pola namiotowego bardzo mili - zaprzyjaznilismy sie z nimi, poznalismy tez grupke miejscowych super ludzi, z ktorymi imprezowalismy i nie tylko Juz jest usatlone ze za niedlugo oni do nas przyjezdzaja w gory
Ogolnie wszystko sie udalo, nad morzem tez nawet bylam jeden dzien - we Fromborku Wiec ciesze sie bardzo z pobytu
Stary 2006-08-21, 14:15   #4582
Ivvonka
Zadomowienie

Wklejam na chwile pare fotek znad morza

Bardziej wnikliwe filtromaniaczki moga zauwazyc charakterystyczny glow na moim licu, bo... zapomnialam zabrac ze soba skrobi!

Edit. Fotki ciachnieto

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-08-21 o 23:18
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-21, 14:39   #4583
Contax
Zakorzenienie

Witaj z powrotem Lolitko .

Ivv niezła laska z Ciebie , a glow w takim miejscu jak plaża jest całkowicie OK.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-21, 14:46   #4584
Basia39
Zakorzenienie

Witam wypoczęte wczasowiczki
Ivvonko fajniusie fotki

PS. Narobiłaś mi smaku tą kukurydzą
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-21, 15:15   #4585
Ivvonka
Zadomowienie

Dzieki dziewczyny! Ja uwielbiam kukurydze pod wszelka postacia: gotowa, prazona i maczna modyfikowana
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-21, 16:36   #4586
agaku
Rozeznanie

Ivvonko, chyba zmieniłaś kolorek włosów? Na poprzednich fotkach miałaś trochę ciemniejsze
agaku jest offline  
Stary 2006-08-21, 16:56   #4587
uskow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agaku
Ivvonko, chyba zmieniłaś kolorek włosów? Na poprzednich fotkach miałaś trochę ciemniejsze
No właśnie oglądając fotki też mi się coś nie zgadzało Faktycznie Ivvonko chyba rozjaśniłas włosy??

Fotki ekstra!

uskow jest offline  
Stary 2006-08-21, 17:57   #4588
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Ja uwielbiam kukurydze pod wszelka postacia: gotowa, prazona i maczna modyfikowana
To tak jak ja, tylko z tą ostatnią jakoś nie mogę się dogadać
Contax jest offline  
Stary 2006-08-21, 18:04   #4589
lolitka123
Rozeznanie

Ivvonko fotki sliczne widze ze odpoczełas

A ja sie zaraz zabieram za robienie serum z wit. C i ciekawe jak to mi wyjdzie heh..

I po tym pobycie musze podratowac troche swoja skore bo od zmiany wody i zminimalizowanej pielegnacji w polowych warunkach wyskoczylo mi troche wiecej krostek niz mialam.. i sie zastanawiam czym to potraktowac.. Bo mam kilka probek Lysanelu Lotionu i juz nawet sie nimi smarowalam ale olsnilo mnie ze skoro mialam uzywac Aknemycinu i Akneroxidu 5 to to moze sie gryzc i jestem w kropce bo te mi nie pomagaja..
Stary 2006-08-21, 19:38   #4590
Ivvonka
Zadomowienie

Zgadza sie, rozjasnialam ostatnio i mam maly odrost, stad taki kontrast na razie. Troche lepiej czuje sie z wiekszym odrostem, bo z natury nie mam az tak jasnych wlosow, ale platynowy blond to chyba najlepiej mi pasujacy odcien. Optycznie niweluje sklonnosci do zaczerwienien, no i usprawiedliwa blada skore Konce mam troche ciemniejsze, bo kiedys mialam zupelnie ciemne wlosy (jak w avatarku).

Ostatnio myslalam o blondzie paryskim, takim lekko rudawym, herbacianym, swietnie podkresla niebieskie oczy taki odcien. Ale fryzjerka doradzila mi, zebym zrezygnowala, bo dobrze wyglada tylko przy lekko sniadej cerze i lubi podkreslac zaczerwienienia. Wiec to kolor raczej nie dla mnie Choc mysle, zeby cos wplesc w te moja platynke, jakis delikatny slomkowy odcien.
Ivvonka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości