Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-29, 16:39   #4861
uskow
Zadomowienie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Kochana i tu cie zaskocze. W Lublinie mozna dostać ten płyn, polaź po drogeriach, na pewno spotkasz gdzies. Mi mama kupila i dobrze trafila ( ale mi sie zrymowalo)
Wojtusiu!!!! Co za radosne wieści przynosisz!!!!! Aż Cie za to uściskam !!!! !!!! A mogłabyś spytać Mamę gdzie konkretnie go dostała???

uskow jest offline  
Stary 2006-08-29, 16:43   #4862
uskow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justa79
Erato, Aga - witajcie

Shadi, uskow, Kenzo - jakich filtrów używałyście oprócz Avenek? trudno mi sobie wyobrazić, żeby zapychały kogoś np. filtry Biodermy (fluid i spray).
Justa opócz avenek miałam :Vichy to 40 ml, aqua lait, DP, vichy krem dla alergików, LPR barwiący, a biodrmę miałam jakąs próbkę, ale tak mnie zaczęła piec że myślałam że mi twarz wypali. Jutro próbuje DP solo bez niczego nawet skrobii. Białe kropeczki poznikały i jak się pojawią to będzie znaczyć, że to od filtra. Bo nic innego już mi zaszkodzić nie może. Pędzel piorę jak nie codzień to co drugi. Gąbki nie używam.

uskow jest offline  
Stary 2006-08-29, 16:49   #4863
Basia39
Zakorzenienie

Dziewczyny mam pytanko. Jak myślicie, czy spray Biodermy kupiony w aptece w zeszlym roku (dokladnie w maju) użyty kilka razy na twarz (nie przebywal na sloncu - stal w lazience), data waznosci 02/07 nadal nadaje się do użytku?
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-29, 16:51   #4864
uskow
Zadomowienie

Ja gdzies czytałam że otwarte filtry powinno sie zużyć w ciągu 3 miesięcy. Taki zeszłoroczny to już chyba nie bardzo. No ale dokładnie nie wiem, tylko o uszy mi sie obiło a właściwie o oczy

uskow jest offline  
Stary 2006-08-29, 16:58   #4865
Basia39
Zakorzenienie

uskow
Echh kurcze szkoda, a pamiętasz gdzie o tym czytałaś?
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-29, 17:09   #4866
uskow
Zadomowienie

Na Femineusie, ale nie wiem czy nowym czy starym. Którąś z dziewczyn miała bardzo podobny dylemat, też z Biodermą zdaje się. Ale jak sie nazywał wątek i gdzie to dokłądnie było tego już nie wiem, bo to dawno jakoś było. Przykro mi że nie potrafię bardziej Ci pomóc

uskow jest offline  
Stary 2006-08-29, 17:19   #4867
agatka-a
Zakorzenienie

Basiu39 ja to też gdzies o tym czytałam, wydaje mi sie że nawet tu...
agatka-a jest offline  
Stary 2006-08-29, 17:19   #4868
Ivvonka
Zadomowienie

Moim zdaniem filtry mozna zuzyc spokojnie w przeciagu 12 miesiacy od otwarcia - taka informacja z otwartym wieczkiem znajduje sie zwykle na opakowaniu i ja w nia wierze. W koncu nie wziela sie znikad. Jesli filtr byl przechowywany w optymalnych warunkach, to mysle, ze nic zlego sie z nim nie dzieje.
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-29, 17:39   #4869
Basia39
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny
Heh no generalnie coś tam znalazłam w necie, jedni twierdzą że 3 miesiące, inni że 9, a jeszcze inni, że 12
No ten filtr Biodermy o którym ja napisałam otwarty był w maju, więc tak czy siak 12 miesięcy dawno minęło no to chyba nie ma sensu ryzykować.

Na stronie MediWeb jest jakby ktoś był zainteresowany też takie info:

Kremy z filtrami można przechowywać w temperaturze pokojowej, najlepiej jednak nie w miejscach intensywnie nasłonecznionych. Łazienka jest dobrym do tego miejscem. Nie trzeba ich koniecznie przechowywać w lodówce, chyba, że temperatura w pomieszczeniu sięga do 30 stopni C. Zasada ta odnosi się do wszystkich kosmetyków. Zapasy zamkniętych, nieużywanych kremów nie trzeba koniecznie trzymać w lodówce, wystarczy w temperaturze pokojowej do 25 stopni C, w zaciemnionej szafce. Kremy otwarte, których nie mamy zamiaru zużyć od razu, można trzymać na dnie lodówki. Zaś w przypadku kremów z filtrami, otwarty krem lepiej jest zużyć od razu i nie zostawiać go sobie na później, zaś kremy nieużywane można przechowywać maksymalnie do 3 lat, bez obaw, że stracą swe właściwości ochronne.
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-29, 18:13   #4870
katiia
Raczkowanie

Uskow, a może spróbuj dzieciaczka Vichy?- jest lżejszy od DP,raczej nie powinien zapychać (przynajmniej u mnie nic takiego się nie działo, a zużyłam 2 próbki po 7 ml), no i ma nienajgorsze PPD, o ile dobrze pamiętam to 22.
katiia jest offline  
Stary 2006-08-29, 19:02   #4871
uskow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez katiia
Uskow, a może spróbuj dzieciaczka Vichy?- jest lżejszy od DP,raczej nie powinien zapychać (przynajmniej u mnie nic takiego się nie działo, a zużyłam 2 próbki po 7 ml), no i ma nienajgorsze PPD, o ile dobrze pamiętam to 22.
No jego jeszcze nie próbowałam. Ale chyba w tym roku już nie mam szansy zdobyć jego próbki.

edit: pomyliło mi się z avene. Vichy dzieciaka miałam próbki 30. Faktycznie mi się podobał, ale używałam go między avenkami i nie moge określić jego efektu...

uskow jest offline  
Stary 2006-08-29, 19:09   #4872
Contax
Zakorzenienie

Uskow jak chcesz próbkę mleczka dla dzieci vichy spf 50 + to podaj mi swój adres to Ci ją podeślę.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-29, 19:35   #4873
Ash
Wtajemniczenie

[QUOTE=Ash]
Cytat:
Napisane przez Ash
Kupiłam dziś mamie tą wodę, ale dopiero teraz doczytałam, ze ma w skladzie alkohol. Ryzykowac na naczynka i zobaczyc, co sie bedzie działo czy lepiej odrazu dac sobie spokoj?
up!

chodzilo oczywiście o wodę różaną rossmana
Stary 2006-08-29, 19:36   #4874
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez uskow
A co do filtrów to odkąd ich nie stosuje nic nie wyłazi, a linia żuchwy się goi. Ale w moim przypadku to mógł być juvit. Teraz powoli wprowadze DP, ale jeszcze nie dzisiaj. Jutro. Poświęce się dla dobra mojej skóry i połaże cały dzięń bez skrobii, tylko filt i już. Jeszcze sie zastanawiam, czy kłaść Active c pod filtr.... Zobacze co sie będzie działo.
Uskow czy ty przez cały czas używania filtrów używałaś także juvit? Jesli tak to on na 99% był sprawcą wszelkich pryszczy .
Nie kładź nic pod filtr lub tylko serum wodne z wit C i to wszytsko. Gdybym ja kładła pod filtr Juvit to nawet nie chce sobie wyobrażać co wieczorem miałabym na twarzy, gula na guli i to ropnych .
Najlepiej wypróbuj filtrów o konsystencji fluidu .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-08-29, 20:12   #4875
uskow
Zadomowienie

Dzięki Contax!! Już pisze PW

Paula kładłam go dość często choć nie zawsze. Może to faktycznie juvit. Normalnie takie cholerstwo po nim wyskoczyło No jutro zobacze, od rana nałoże DP!

uskow jest offline  
Stary 2006-08-29, 20:39   #4876
palau
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Gdzie nabyć? Oj rzadko można go spotkać. Pytaj w normalnych, np. osiedlowych drogeriach. W Rossmannie, Naturze - jeszcze go nie spotkałam.
Jednak musisz się liczyć z tym, że najprawdopodobniej panie w kosmetycznych na słowa "płyn micelarny" nie będą wiedziały o co chodzi... Będziesz musiała tłumaczyć

otóż to, niekompetencja Pań w drogeryjnych sklepach jest powalająca. Z drugiej strony w tym przypadku nie jest to takie najgorsze, gdyby wiedziały jakie cuda posiadaja za niewielką cenę natychmiast rozkwitłby handel spod lady
palau jest offline  
Stary 2006-08-29, 21:01   #4877
agniecha17
Raczkowanie

Ivvonko, niestety nie moglam sie powstrzymac wczoraj i nalozylam Lysanel a po nim Effaclar K

A wiec tak, Lysanel mi sie spodobal jezeli chodzi o buteleczke i zapach, ale na razie nic wiecej. Buzia mi sie po nim troche blyszczala, no i nie byla jakos szczegolnie ladna. Po nalozeniu Effaclaru chyba ciut mnie szczypalo ale tak niewyraznie, ze nie jestem pewna. Rano buzia ladna, pory zwezone, no ale ja tak mam po Effaclarze czy Skinorenie. Mysle, ze jak ma dzialac, to na efekty trzeba bedzie troche poczekac...
agniecha17 jest offline  
Stary 2006-08-29, 21:13   #4878
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
Erato, Aga - witajcie

Shadi, uskow, Kenzo - jakich filtrów używałyście oprócz Avenek? trudno mi sobie wyobrazić, żeby zapychały kogoś np. filtry Biodermy (fluid i spray).
i jeszcze raz gratulacje

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-29, 23:10   #4879
-magdusia-
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez obca
-magdusia- : jeśli cały czas interesuje Cię emulsja Avene to jest np. tutaj:
http://trzymajzdrowie.pl/index.php?g...&cid=53&id=854

choć cena raczej średnia
Oj, dziękuję bardzo za namiar
Jeszcze jutro poszukam w realu, ale myślę, że taniej nie znajdę
-magdusia- jest offline  
Stary 2006-08-29, 23:13   #4880
A_K
Raczkowanie

GG do A_K
Talking Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Witajcie drogie wizażanki- filtromaniaczki
(Forum czytam od baaardzo długiego czasu, do wczoraj byłam pod innym nickiem, ale tamten mi nie odpowiadał, więc zmieniłam(postów na biochemi praktycznie w ogole nie mialam)
Dołączam sie do wielkiej filtromani Filtruje sie już od 3 miesięcy W chwili obecnej używam Iwostin solecrin spf 40 emulsja do ciała. Pomimo faktu, ze zawiera na początku zapychacze w składzie stan mojej cery nie uległ pogorszeniu Nie zapycha mnie, więc jest bardzo zadowolona bo i cena jest niewygórowana Filtrowanie mi sie spodobalo Czasem tylko jak usiąde i sobie pomysle ile na to funduszy będzie szło to troche mnie przerasta. Ja odkładam sobie 1 zł żeby nie miec jakby nie patrzeć dosyc dużego jednorazowego wydatku(Forum czytam od baaardzo długiego czasu, do wczoraj byłam pod innym nickiem, ale tamten mi nie odpowiadał, więc zmieniłam(postów na biochemi praktycznie w ogole nie mialam) Mam nadzieje, że zostane przyjęta w gronie filtromaniaczek i kwasomaniaczek(od pół miesiąca acne dermem sie smaruje)

Pozdrawiam cieplutko
A_K jest offline  
Stary 2006-08-29, 23:16   #4881
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Ivvonko, niestety nie moglam sie powstrzymac wczoraj i nalozylam Lysanel a po nim Effaclar K

A wiec tak, Lysanel mi sie spodobal jezeli chodzi o buteleczke i zapach, ale na razie nic wiecej. Buzia mi sie po nim troche blyszczala, no i nie byla jakos szczegolnie ladna. Po nalozeniu Effaclaru chyba ciut mnie szczypalo ale tak niewyraznie, ze nie jestem pewna. Rano buzia ladna, pory zwezone, no ale ja tak mam po Effaclarze czy Skinorenie. Mysle, ze jak ma dzialac, to na efekty trzeba bedzie troche poczekac...
Czekaj cierpliwie, ja juz widze efekty - buzia mi sie wygladza z dnia na dzien (teraz stosuje codziennie). W moim odczuciu tonik nalozony solo dziala lepiej, ale to Ty sama musisz sprobowac
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-29, 23:17   #4882
Ivvonka
Zadomowienie

WITAJ A_K w naszym Gronie
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-29, 23:18   #4883
agnieska
Zakorzenienie

Witaj A_K

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-29, 23:29   #4884
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Witaj A_K Fajnie, że Ci sie filtrowanie podoba
Justa, ja używałam DP, miałam probki mleczka dla dzieci, mam probki mleczka żelowego do ciała z Vichy, niestety sa nie dla mnie, podrazniają. Teraz uzywam SVR 100B, która mi sie w moje czerwone cozło wtapia więc jak na razie mi pasuje. Ale od nowego tygodnai kupuję ponownie DP.
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-30, 00:43   #4885
Rayne
Wtajemniczenie

A_K, witamy w naszych progach
Aga, a jak Ty się czujesz po TCA? Wszystko w porządku?
(i nie myśl intensywnie, co się kryje pod maską troskliwości bo wiem, że się zastanowisz)

Ach, zapomniałabym - Aniu, próbki zapachów doszły, bardzo Ci dziękuję Nieopatrznie od razu przetestowałam Winter Delice i ciężko mi było w rezultacie skupić się na pracy, bo zachciało mi się nagle Bożego Narodzenia

Edytowane przez Rayne
Czas edycji: 2006-08-30 o 01:08
Rayne jest offline  
Stary 2006-08-30, 08:14   #4886
Contax
Zakorzenienie

A_K witaj
Contax jest offline  
Stary 2006-08-30, 08:36   #4887
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rayne
Aga, a jak Ty się czujesz po TCA? Wszystko w porządku?
(i nie myśl intensywnie, co się kryje pod maską troskliwości bo wiem, że się zastanowisz)
Ach, jaka z Ciebie słodka i kochana mała istotka....

Co czuję? Rodzaj specyficznej satysfakcji, podobny do tego gdy nakładasz śmierdzącą jogurtem naturalnym maseczkę aspirynową czy przecierasz twarz tonikiem Benzacne Paszcza ściągnięta, czerwona, nie do zaprezentowania dla osób trzecich, tłusta od kremu, ale i tak się cieszę

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-30, 08:42   #4888
taszkin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato
wygląda na to, że wszystko w porządku... Jeśli znasz ten krem, to kupuj Natomiast jeżeli masz go mieć pierwszy raz, to nie kupiłabym wiecej niż jedną tubkę, bo nie wiadomo, czy Ci przypasuje - kremy z LRP są raczej mocno tłuste i świecące.
Dziękuję Erato
miałam ten krem i byłam bardzo zadowolona, więc zaryzykuję.
pozdrawiam!

ps. Witam się na dobre i oficjalnie, miło tu u Was, wiedzy kopalnia...chyba się wproszę do grona

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2006-08-30 o 10:27
taszkin jest offline  
Stary 2006-08-30, 09:13   #4889
AniaM69
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Rayne
Ach, zapomniałabym - Aniu, próbki zapachów doszły, bardzo Ci dziękuję Nieopatrznie od razu przetestowałam Winter Delice i ciężko mi było w rezultacie skupić się na pracy, bo zachciało mi się nagle Bożego Narodzenia
Siem cieszem

Witaj A K
AniaM69 jest offline  
Stary 2006-08-30, 09:37   #4890
beoneself
Zakorzenienie

Witamy A_K
beoneself jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości