Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-30, 09:40   #4891
marianna
Rozeznanie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Proszę pań zadałam sobie trochę trudu i porównałam składy różnych miceli. Oto mój wynik (jak dla mnie spektakularny ):

Vichy, Purete Thermale, Płyn micelarny 300 ml
Skład: Aqua, Hexylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 184, Rosa
Gallica/Rosa Gallica Flower Extract, Disodium Cocoamphodiacetate,
Disodium EDTA, Propylene Glycol, Panthenol, Dihydrocholeth-30,
Polyaminopropyl Biguanide, Parfum

Maybelline, Solution micellaire (Płyn micelarny)
Skład: Aqua/Water, Hexylene glycol, glycerin, poloxamer 184, disodium cocoamphodiacetate, panthenol, centaurea cyanus/centaurea cyanus flower extract, dihydrocholeth-30, disodium edta, polyaminopropyl biguanide, sodium chloride, parfum/fragrance (F.I.L.B8690/3)

Czy widziecie to co ja?

Ile kosztuje to Maybelline?
Stary 2006-08-30, 09:56   #4892
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marianna
Ile kosztuje to Maybelline?
Beoneself kupowała go za 5 zł, ale to chyba nie była taka regularna cena, tylko "omyłkowa"

Patrzyłam już w kilku drogeriach i nigdzie nie widziałam.
Jak znajdziecie gdzieś, to dajcie znać.

(A mówiłam Be, żeby brała na handel ...)

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Stary 2006-08-30, 09:58   #4893
Ash
Wtajemniczenie

Ano właśnie. Tani, ale trudny do zdobycia.

Dziewczyny, uduszę Was ;-) Nikt mi nie chce odpowiedziec...
Niech mi ktoś pomoze i odpowie na pytanie, czy ryzykowac na naczynkowa skore mojej mamy z woda rozana z rossmana?
Stary 2006-08-30, 10:15   #4894
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Moim zdaniem filtry mozna zuzyc spokojnie w przeciagu 12 miesiacy od otwarcia - taka informacja z otwartym wieczkiem znajduje sie zwykle na opakowaniu i ja w nia wierze. W koncu nie wziela sie znikad. Jesli filtr byl przechowywany w optymalnych warunkach, to mysle, ze nic zlego sie z nim nie dzieje.
moim też: skoro na opakowaniu jest info że mozna zuzyć w ciagu ....miesięcy to cos w tym musi być....(nawet bym ich podejrzewała że specjalnie krócej napisza żeby szybciej nowy kupić,niz odwrotnie...)

Cytat:
Dziewczyny, uduszę Was ;-) Nikt mi nie chce odpowiedziec...
Niech mi ktoś pomoze i odpowie na pytanie, czy ryzykowac na naczynkowa skore mojej mamy z woda rozana z rossmana?
ABSOLUTNIE NIE KUPUJ!!!!!alkohol to zabójstwo dla naczynek,zrobi wiecej szkody niz pozytku. Po co kupowac coś co bedzie piekło,rozjuszało naczyka?
Jak juz to kup mamie hydrolat z mazideł lub fitomedu-ja uzywam i jestem zadowowlona (zreszta nie tylko ja)

evitka21 jest offline  
Stary 2006-08-30, 10:37   #4895
KENZO
Rozeznanie

Uskow LRP DP mialam kiedys w probeczkach ale calego opakowania nie mialam wiec nie wiem jak sprawowoalby sie na dluzsza mete . Dla mnie najgorsze byly fitry Vichy- mialam wszystkie rodzaje, a co najsmieszniejsze to nawet mleczko zelowe o SPF zaledwie 20 bylo dla mnie okropnie ciezkie i tłuste jak oliwka Dla mnie zdecydowany faworyt to LRP fluid XL Extrime
Co do serum Heleny Rubinstein to kosztuje 200 zl ale jest bardzo wydajne- z moja buzka robi cuda i to w ekspresowym tempie- a na efekt stosowania kwasow musilam czekac dlugie miesiace i i tak efekt nie byl nawet w polowie tak powalajacy jak po tym serum To jest niby serum na niedoskonalosci cery dojrzalej a ja do cery dojrzalej jeszcze mam daleko jednak mimo to uwazam ze jest naprawde genialne- choc widzialam ze na KWC nie ma zbyt dobrych opinii no coz na moja buzke dziala super i narazie u mnie zagosci na dluzej
A napewno zdam relacje jak sprawuja sie filtry w ekstremalnych warunkach - choc ja zamierzam sie chociaz troszke opalic
KENZO jest offline  
Stary 2006-08-30, 10:43   #4896
beoneself
Zakorzenienie

W innych drogeriach podobno stoi za około 13zł.
Dzisiaj lecę sprawdzić, czy mają go jeszcze ]:->
beoneself jest offline  
Stary 2006-08-30, 12:22   #4897
Rayne
Wtajemniczenie

Wybaczcie, nie mogłam się powstrzymać:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...58&postcount=1
Filtry szkodzą, jeśli za rzadko się dosmarowywujemy a potem uciecha, że ktoś się wreszcie przyczepił do filtrów... tylko że ja w tym stwierdzeniu o dosmarowywaniu jakoś nie widzę czepiania się co do ich stosowania, ale raczej wskazówkę, by smarować się częściej
Stary 2006-08-30, 12:42   #4898
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rayne
Wybaczcie, nie mogłam się powstrzymać:

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...58&postcount=1
Filtry szkodzą, jeśli za rzadko się dosmarowywujemy a potem uciecha, że ktoś się wreszcie przyczepił do filtrów... tylko że ja w tym stwierdzeniu o dosmarowywaniu jakoś nie widzę czepiania się co do ich stosowania, ale raczej wskazówkę, by smarować się częściej
No cóż, co jakiś czas atakuja nas takie "rewelacje". Było już ze antyperspiranty powodują raka, peeling niszczą skórę [!], czas na filtry. A ostatnio czytałam artykul ze wit E powoduje powstawanie wolnych rodnikow. I badx tu czlowieku mądry.
L_V jest offline  
Stary 2006-08-30, 13:06   #4899
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez L_V
No cóż, co jakiś czas atakuja nas takie "rewelacje". Było już ze antyperspiranty powodują raka, peeling niszczą skórę [!], czas na filtry. A ostatnio czytałam artykul ze wit E powoduje powstawanie wolnych rodnikow. I badx tu czlowieku mądry.
Może, tak jak wit. C i inne - w zalezności od okoliczności i warunków o czym niektórzy zapominają dodać...
akurat wolne rodniki są tak zmienne, że nigdy nie ma się 100% pewności, że serum z wit. C w całości zadziała tylko i wyłącznie antyrodnikowo

uwielbiam stwierdzenia zaczynające się od słów "amerykańscy uczeni odkryli...bla, bla, bla..." i to najlepiej jeszcze notatka wzięta z marginesu jakiegoś brukowca służaca jako zapchjdziura do danego numeru gazety ....

chociaż...z drugiej strony, pojawiają się artykuły w poważniejszych gazetach (Spiegel) gdzie foruje się tezę, że filtry aby spełniały swoją rolę powinny być nakładane i pozostawiane w spokoju aż do wchłonięcia, broń Boże aby toto masować albo wcierać - bo takie działanie powoduje, że filtr zachowuje się prorodnikowo - i bądź tu człowieku mądry

EDIT:
autorka postu podała źródło swoich rewelacji...czyli nowy numer "Pani" ....no cóż, przeproszę za tego brukowca i to wszystko "Pani" bynajmniej nie jest dla mnie wybitnie opiniotwórczą gazetą, ale każdy czyta to co lubi....poza tym po zapoznaniu sie z całym artykułem mam zgoła inne wnioski niż autorka wątku na kosmetyczce....
Stary 2006-08-30, 17:18   #4900
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez evitka21
ABSOLUTNIE NIE KUPUJ!!!!!alkohol to zabójstwo dla naczynek,zrobi wiecej szkody niz pozytku. Po co kupowac coś co bedzie piekło,rozjuszało naczyka?
Jak juz to kup mamie hydrolat z mazideł lub fitomedu-ja uzywam i jestem zadowowlona (zreszta nie tylko ja)
Dzieki Juz kupilam, tylko dopiero po zakupie zwrocilam uwage na alkohol. Zaczelam uzywac tej wody i podoba mi się Mamie kupie hydrolat z mazidel. Od dawna mam to w planach Musze sie zebrac i wreszcie skompletowac zamowienie, zeby nie zamawiac pojedynczych rzeczy.
Stary 2006-08-30, 18:00   #4901
beoneself
Zakorzenienie

Grrrrrr.
Nie ma już u mnie micela Maybelline po 5zł
Kupiłam ostatnie opakowanie, za 9,99zł.
beoneself jest offline  
Stary 2006-08-30, 18:02   #4902
Kasia_L
Zadomowienie

Wink Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez marianna
Maybelline, Solution micellaire (Płyn micelarny)
Skład: Aqua/Water, Hexylene glycol, glycerin, poloxamer 184, disodium cocoamphodiacetate, panthenol, centaurea cyanus/centaurea cyanus flower extract, dihydrocholeth-30, disodium edta, polyaminopropyl biguanide, sodium chloride, parfum/fragrance (F.I.L.B8690/3)

Czy widziecie to co ja?
Ciekawe czy natknę się na to w którejś z okolicznych, małych drogeryjek .

A tak poza tym to zaczynam marznąć [brrr] - a przecież to jeszcze jest lato . Po nasiadówce na radzie wyszłam zziębnięta, przemoczyłam buty (bo na dworzu padało), a teraz ubrana w polar, sweter, długie spodnie, obowiązkowo skarpetki popijam cieplutką zieloną herbatę. Czyżbym miała wyjmować z szaf cieplejsze odzienie .
Stary 2006-08-30, 18:15   #4903
amika79
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Czyżbym miała wyjmować z szaf cieplejsze odzienie .
Ja już to zrobiłam. Pochowałam większość letnich ciuchów w foliowe worki i siup do pawlacza.

Aż mi się nie chce patrzeć na zawartość mojej szafy: w większości są to już ciepłe jesienne rzeczy. Ja naprawdę kocham lato.
Stary 2006-08-30, 18:17   #4904
agnieska
Zakorzenienie

ja wczoraj późnym wieczorem zrobiłam już selekcję w szafie czuję jesień no i ta pogoda - rzuca żabami przez kwadrans i zaraz po wychodzi słońce

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-30, 18:19   #4905
Basia39
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Grrrrrr.
Nie ma już u mnie micela Maybelline po 5zł
Kupiłam ostatnie opakowanie, za 9,99zł.
wiesz dlaczego płaczę ...
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-30, 18:22   #4906
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska
ja wczoraj późnym wieczorem zrobiłam już selekcję w szafie czuję jesień no i ta pogoda - rzuca żabami przez kwadrans i zaraz po wychodzi słońce
Oj, tak, tak czuć jesien
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-30, 18:22   #4907
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez amika79
Ja już to zrobiłam. Pochowałam większość letnich ciuchów w foliowe worki i siup do pawlacza.

Aż mi się nie chce patrzeć na zawartość mojej szafy: w większości są to już ciepłe jesienne rzeczy. Ja naprawdę kocham lato.
Czyli mówisz, że nic w tym dziwnego jak na podręcznych półkach zagoszczą sweterki .

Właściwie to aż tak zimno nie jest, tylko wilgotno i mokro, co znacznie obniża temperaturę odczuwalną . Ale z pobytu w górach przywiozłam mały drobiazg (właściwie prezent od "babci góralki" u której wynajmowaliśmy pokój ), mianowicie ciepłe, wełniane, robione na drutach skarpety . Pewnie będę wyglądać śmiesznie, gdy na te skarpety włożę zakopiańskie papcie , ale w domciu , wśród swojaków... to zupełnie co innego. Już to sobie wyobrażam te jesienne wieczory .
Stary 2006-08-30, 18:25   #4908
Ivvonka
Zadomowienie

A ja dzisiaj mialam wyjatkowe szczescie: kupilam ostatni zestawik mleczka Avene 50 + HOL !!!! Takze, mam zapas az do wiosny: w sumie 3 nowe butle mleka i 1 emulsje No i HOL, ktory mi sie teraz przyda przy kwaszeniu Przyszedl tez do mnie dzisiaj TBS z 10% wit. C i mnostwem probek i pilniczkiem TBS - polecam sprzedawce Atlantic25!

Ja tez czuje jesien, ciagle chodze zmarznieta... Tez musze wyjac z kartonow cieplejsze ciuchy.
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-30, 18:43   #4909
Basia39
Zakorzenienie

Pogoda niestety nie nastraja zbyt optymistycznie, u mnie leje jak z cebra od rana Jakby mało tego było wracajac ze sklepu na dole natknęłam się na karetkę, która zabierała zwłoki młodej dziewczyny z sąsiedniej klatki, wyskoczyła z 7 pietra Straszne. Nie znałam jej, ale nie mogę przestać myśleć o tym jak musiało być jej źle i zastanawiać się dlaczego to zrobiła Ehhh ... Życie jest porąbane ...
Basia39 jest offline  
Stary 2006-08-30, 19:16   #4910
Ivvonka
Zadomowienie

To straszne...
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-30, 20:27   #4911
agnieska
Zakorzenienie

z innej beczki, odchodząc od tematu ludzkiej tragedii...

Przeglądałam sobie opinie o swojej jednej z ulubionych masek - Bielendy z glinką, rozbawiła mnie ta recenzja
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...recenzja=99830

Cytat:
Obawiam sie tylko tego piachu w składzie i czy nie uszkadza on włosa podczas aplikacji,a jest go tam całkiem sporo i nie wiem co uzasadnia jego obecność.
No cóż... zapewne to:
Skład: Aqua, Maroccan Lava Clay, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetyl Palmitate, Amodimethicone, Trideceth-12, Laurylmethicone Copolyol, Hydroxyethylcellulose, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine Hydrochloride, Maltodextrin, Amylodextrin, Silica, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hexyl Cinnamal, Limonene.

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-30, 20:50   #4912
justyce
Zadomowienie

Że tak wrzucę z zupełnie innej beczki - pomyślałam, że najlepiej zrobić to na plotkach, bo inne miejsce się do tego nie nadaje - witam po wakacyjnej przerwie, wywiało mnie na obczyznę, na Wyspy Brytyjskie. Dzięki Bogu już jestem i nie zamierzam więcej stąd uciekać.

PS. Filtry dały radę tak, jak dać powinny
Stary 2006-08-30, 20:58   #4913
Kate30
Zakorzenienie

Justyce - witaj po wakacjach.
Dobrze, że już się filtromaniaczki zjechały z wojaży, fajnie być znowu razem.

Ja dziś postanowiłam zapolować na sypkiego Guerlaina. Na jesienno-zimowe filtrowanie planuję avenki, więc można sobie pozwolić.
Niestety, mimo że cena była znośna - 170PLN za 30g, nigdzie nie było koloru 02, który miałam okazję przetestować dzięki przemiłej wizażance .
Tylko 1 i 3, na 2 trzeba czekać .
Kate30 jest offline  
Stary 2006-08-30, 21:07   #4914
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justyce
Że tak wrzucę z zupełnie innej beczki - pomyślałam, że najlepiej zrobić to na plotkach, bo inne miejsce się do tego nie nadaje - witam po wakacyjnej przerwie, wywiało mnie na obczyznę, na Wyspy Brytyjskie. Dzięki Bogu już jestem i nie zamierzam więcej stąd uciekać.

PS. Filtry dały radę tak, jak dać powinny
Cześć i czołem

agnieska jest offline  
Stary 2006-08-30, 21:13   #4915
Contax
Zakorzenienie

Justyce witaj po powrocie z wojazy.
Contax jest offline  
Stary 2006-08-30, 21:25   #4916
justyce
Zadomowienie

Heh, ja powracając z wojaży zakupiłam sobie zimowy zapas filtrów (2 tuby po 100ml - była promocja buy one get one free, a filtr kosztował ok. 2 funty.. grzech było nie brać). Zupełnie nieapteczne, ale, zdaje się, całkiem niezłe. Konkretna, gęsta pasta - będzie w sam raz zamiast kremu ochronnego na zimę.

A skład:

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Glycerin, Alcohol Denat., Potassium Cetyl Phosphate, Cetearyl Alcohol, Silica, Magnesium Aluminum Silicate, Diethylhexyl Carbonate, Phenoxyethanol, Decyl Glucoside, Panthenol, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Avena Strigosa, Myristyl Myristate, Methylparaben, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Isobutylparaben, Lecithin, Sodium Benzoate.

Filtr się nazywa Solait Babycare 50+ i można go dostać w brytyjskich drogeriach Superdrug.

Trochu mnie ten Denat w składzie się nie podoba, ale jak na razie, po kilku próbach stosowania - nic nie wysuszyło. Ano, bieli fajno i lepi się konkretnie, ale na zimę będzie jak znalazł
Stary 2006-08-30, 21:26   #4917
Ivvonka
Zadomowienie

Hej Justyce
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-08-30, 22:27   #4918
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
ustyce - witaj po wakacjach.
Dobrze, że już się filtromaniaczki zjechały z wojaży, fajnie być znowu razem.
Witaj justyce Wizażanki wracają i się serwer zapycha, ale fajnie że będzie nas wiecej
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-30, 22:29   #4919
uskow
Zadomowienie

Hej Justyce!!!! Ale dawno Cię nie było tutaj!!!!! Jak pobyt w Anglii?? Udał się??

uskow jest offline  
Stary 2006-08-30, 22:47   #4920
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez uskow
Hej Justyce!!!! Ale dawno Cię nie było tutaj!!!!! Jak pobyt w Anglii?? Udał się??
A tak, tyle o ile Nie nastawiałam się na nic wspaniałego, ogólnie chciałam zostać w Polsce, ale TŻ nalegał na wyjazd do Anglii - mówił, że to nasza ostatnia okazja (no i prawda, oboje kończymy w tym roku studia i czas rozejrzeć się za porządną pracą), więc się zgodziłam. Cholernie zmęczył mnie ten wyjazd, zarówno praca (pracowaliśmy na festiwalach), jak i wakacje - mieliśmy ok. 20 dni wolnego, spędziliśmy je w Liverpoolu i Londynie.

No ale nic, na przyszły rok wakacje w Polsce już zaklepane - sam połówek powiedział, że wyjazdów do UK na wakacje ma już dosyć. A to był nasz trzeci raz. Nie mówię, że nigdy nie przyjadę do Londynu, ale jeśli już przyjadę - to na pewno na normalne wakacje, a nie do pracy. I przynajmniej dopiero za jakieś 5 lat Żeby dużo zdążyło się w tym czasie zmienić
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości