Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 172 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-09-09, 19:12   #5131
K.o.l.a.
Raczkowanie

GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

a ja mam bardzo podobny problem do lolitki123. Wydaje mi się ze mam taki sam problem z cera i też nie wiem co teraz z nia robic. Od miesiaca używam Acne Derm i filtrów i nie widze zadnej poprawy! pory dalej zanieczyszczone, grudki i krostki i blizny nadal są. Juz nie wiem co mam kupic, czyzby AD byl za słaby? co byscie poleciły? Zorac (choc boje sie złuszczania, cere mam wrazliwa i podklad musze stosowac ze wzgeldu na mase blizn i czerwonych krost) czy moze lysanel active bylby dobry? pomozcie wizazanki!
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline  
Stary 2006-09-09, 20:26   #5132
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
a ja mam bardzo podobny problem do lolitki123. Wydaje mi się ze mam taki sam problem z cera i też nie wiem co teraz z nia robic. Od miesiaca używam Acne Derm i filtrów i nie widze zadnej poprawy! pory dalej zanieczyszczone, grudki i krostki i blizny nadal są. Juz nie wiem co mam kupic, czyzby AD byl za słaby? co byscie poleciły? Zorac (choc boje sie złuszczania, cere mam wrazliwa i podklad musze stosowac ze wzgeldu na mase blizn i czerwonych krost) czy moze lysanel active bylby dobry? pomozcie wizazanki!
Ja bym od razu z grubej rury - a co tam powtarzam się - zorac .
Nie ma się co bać. Kwasy tak, ale jako dodatek.

Zerknij na ten świetny post scarface,

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...1&postcount=93
Kate30 jest offline  
Stary 2006-09-09, 21:16   #5133
lolitka123
Rozeznanie

A coz to jest to NAC i to serum na przebarwienia? z czego sie składa i jak dziala? to z postu ktory podala Kate30:
Cytat:
czekam na NAC w mazidłach i ukręcem sobie serum na przebarwienia
Stary 2006-09-09, 23:19   #5134
K.o.l.a.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Ja bym od razu z grubej rury - a co tam powtarzam się - zorac .
Nie ma się co bać. Kwasy tak, ale jako dodatek.

Zerknij na ten świetny post scarface,

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...1&postcount=93
Kate30 dziękuję za odpowiedź! Ale czy zorac jest w stanie pozbyć sie tego trądziku? bo na działaniu przeciwzmarszckowym aż tak mi nie zależy(21lat-choc moze już czas zaczać)...a tak btw napisalas ze "kwasy tak, ale jako dodatek", tzn ze zorac to nie kwas? bo chyba sie troszke pogubiłam acha i jakby co, to ten zorac mozna dostać bez recepty?
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline  
Stary 2006-09-10, 00:29   #5135
agaku
Rozeznanie

K.O.L.A.- w dużym skrócie:
Zorak to lek na trądzik, który ma również działanie przeciwzmarszczkowe; lek ten zalicza się do retoniodów (pochodne wit. A), kwasy to np. BHA (salicylowy) czy AHA (mlekowy, glikolowy).
Zorak jest na receptę
agaku jest offline  
Stary 2006-09-10, 04:11   #5136
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agaku Pokaż wiadomość
Zorak to lek na trądzik, który ma również działanie przeciwzmarszczkowe; lek ten zalicza się do retoniodów (pochodne wit. A), kwasy to np. BHA (salicylowy) czy AHA (mlekowy, glikolowy).
Zorak jest na receptę
Dodam, że zorac ma dwa stężenia - wyższe 0,1 ma we wskazaniach do stosowania trądzik właśnie.
Tu możesz sobie poczytać o nim:

http://luszczyca.org.pl/mediawiki/index.php/Zorac

lolitka - tu masz link do NAC:

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Niestety nie wiem o jakim serum pisała scarface, w receptariuszu nie widzę przepisu z NAC.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-09-10, 11:36   #5137
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Czy Zorac uzywala ktoras z posiadaczek bardzo wrazliwej cery?
Stary 2006-09-10, 13:35   #5138
lolitka123
Rozeznanie

Kate30 dzieki
K.o.l.a to jak? zaczynamy przygode z zorackiem? heh we dwie moze nam razniej bedzie ;p Ja narazie czekam na wizyte u dermatologa (5.10) ale boje sie ze lekarka nie bedzie chciala mi przeisac zoracu bo ona sama sobie wymysli cos innego dla mnie.. (pewnie znowu nieskutecznego.. ;/).
A tak skolei na wlasna reke sie leczyc to nie mam odwagi.. Choc moze.. z pomoca wizazu..
Stary 2006-09-10, 15:29   #5139
K.o.l.a.
Raczkowanie

Cytat:
Zorak jest na receptę
Acha! to już wiem o co chodzi dziękuję za info! z kwasów to narazie tylko Acne derm mialam i nic mi nie pomógl i teraz myslalam o lysanel active ktory ponoć ma oba AHA i BHA.
K.o.l.a. jest offline  
Stary 2006-09-10, 15:31   #5140
K.o.l.a.
Raczkowanie

[quote=Kate30;2681781]Dodam, że zorac ma dwa stężenia - wyższe 0,1 ma we wskazaniach do stosowania trądzik właśnie.
Tu możesz sobie poczytać o nim:

http://luszczyca.org.pl/mediawiki/index.php/Zorac

dzięki Kate30 bardzo pomocna stronka
K.o.l.a. jest offline  
Stary 2006-09-10, 15:37   #5141
K.o.l.a.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
Kate30 dzieki
K.o.l.a to jak? zaczynamy przygode z zorackiem? heh we dwie moze nam razniej bedzie ;p Ja narazie czekam na wizyte u dermatologa (5.10) ale boje sie ze lekarka nie bedzie chciala mi przeisac zoracu bo ona sama sobie wymysli cos innego dla mnie.. (pewnie znowu nieskutecznego.. ;/).
A tak skolei na wlasna reke sie leczyc to nie mam odwagi.. Choc moze.. z pomoca wizazu..
Lolitka123 razem byłoby super! tylko ja się wlaśnie zastanawiam skąd recepte wziać, do mojej dermatolog czeka sie bardzo długo, pewnie w grudniu miałaby jakis wolny termin, i tak samo jej nie ufam...raz przepisala mi davercin do smarowania który oczywoiscie nic nie pomogl, a nastepnym razem kazała mi wykupic cała serie Iwostin Puritin i stwierdziła że to wystarczy podczas gdy mój tradzik jest bardzo zaawansowany...rodzinny to widzi i juz badalam sie, mam rozregulowan gospodarke hormonalna, bralam leki anty ale one nic nie pomogly a wrecz zaszkodzily moim wlosom które strasznie zaczely wypadac...tak więc moja twarz jest pokryta grudami, malymi i duzymi, wagrami, bliznami i czasem jakies ropne pryszcze nawet są....koszmar! boję sie sama stosowoac zorac...choc razem byloby latwiej i wizazanki na pewno nam pomogą moj rodzinny wraca po urlopie ok 20 wrzesnia i zapytam czy da mi recepte, dam znać co mi wogole powie ups sie rozpisalam...sorry
K.o.l.a. jest offline  
Stary 2006-09-10, 17:41   #5142
agaku
Rozeznanie

Cytat:
Zorak jest na receptę
retinoidów, of course
agaku jest offline  
Stary 2006-09-10, 20:23   #5143
Mirabilka
Zakorzenienie

Dziewczyny chciałam Was prosić o radę:

od ok 2 miesiecy stosuje 2 razy w tygodniu na noc isotrexin na dzień oczywiście wysoki filtr. Jednak mimo używania kremow brązujących jestem nadal jakaś taka "blada" i chcialabym odwiedzić kilka razy solarium - wiem wiem pewnie zaraz będzie o szkoldliwości opalania z czym się oczywiście zgadzam, ale chciałabym Was prosić o rade jak mogę nieco zmniejszyć szkodliwe promieniowania w solarium aby w połączeniu z tym isotrexinem nie wyszłam po 1 razie z plamami... można zawsze wyłączyć opcje opalania twarzy, ale macie jeszczze może jakieś pomysły? nie wiem czy filtr w solarium w ogole wchodzi w gre
dzieki za wszystkie sugesie

Mirabilka jest offline  
Stary 2006-09-10, 20:54   #5144
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez Mirabilka Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam Was prosić o radę:

od ok 2 miesiecy stosuje 2 razy w tygodniu na noc isotrexin na dzień oczywiście wysoki filtr. Jednak mimo używania kremow brązujących jestem nadal jakaś taka "blada" i chcialabym odwiedzić kilka razy solarium - wiem wiem pewnie zaraz będzie o szkoldliwości opalania z czym się oczywiście zgadzam, ale chciałabym Was prosić o rade jak mogę nieco zmniejszyć szkodliwe promieniowania w solarium aby w połączeniu z tym isotrexinem nie wyszłam po 1 razie z plamami... można zawsze wyłączyć opcje opalania twarzy, ale macie jeszczze może jakieś pomysły? nie wiem czy filtr w solarium w ogole wchodzi w gre
dzieki za wszystkie sugesie

Wg mnie uzywanie isotrexinu kompletnie wyklucza solarium wiec musisz wybrac albo rybki albo akwarium
Plamy nie pokaza sie od razu ale sa na tyle zdradzieckie,ze po pewnym czasie mozesz je odkryc-niestety....
Stary 2006-09-10, 20:55   #5145
Ash
Wtajemniczenie

O ile sie orientuje, to isotrexin jest antybiotykiem - chyba, ze pomylilo mi sie z czyms innym.

Za kilka lat moga Ci wyjsc przebarwienia.
Stary 2006-09-10, 20:56   #5146
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wg mnie uzywanie isotrexinu kompletnie wyklucza solarium wiec musisz wybrac albo rybki albo akwarium
Plamy nie pokaza sie od razu ale sa na tyle zdradzieckie,ze po pewnym czasie mozesz je odkryc-niestety....
hehe, pisalysmy w tym samym czasie
Stary 2006-09-10, 20:59   #5147
Mirabilka
Zakorzenienie

no właśnie albo rybki albo akwarium ehhhh chyba trzeba będzie zapomnieć o solarium, a nadal "kochac" samoopalacze i żyć nadzieją ze w następne wakacje nie będę "córką młynarza"

Mirabilka jest offline  
Stary 2006-09-10, 21:02   #5148
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
O ile sie orientuje, to isotrexin jest antybiotykiem - chyba, ze pomylilo mi sie z czyms innym.

Za kilka lat moga Ci wyjsc przebarwienia.
Jest połączeniem
1 g zawiera: 0,5 mg izotretynoiny, 0,02 g erytromycyny

agnieska jest offline  
Stary 2006-09-11, 01:37   #5149
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Czy Zorac uzywala ktoras z posiadaczek bardzo wrazliwej cery?
Tak, ja mam mega wrażliwą cerę i na dodatek płytko unaczynioną, czyli prześwituja mi takie rewelacje jak zyłki, naczynka itd.
A co chciałabys wiedzieć ?
Paula07 jest offline  
Stary 2006-09-11, 08:13   #5150
lolitka123
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez K.o.l.a. Pokaż wiadomość
Lolitka123 razem byłoby super! tylko ja się wlaśnie zastanawiam skąd recepte wziać, do mojej dermatolog czeka sie bardzo długo, pewnie w grudniu miałaby jakis wolny termin, i tak samo jej nie ufam...raz przepisala mi davercin do smarowania który oczywoiscie nic nie pomogl, a nastepnym razem kazała mi wykupic cała serie Iwostin Puritin i stwierdziła że to wystarczy podczas gdy mój tradzik jest bardzo zaawansowany...rodzinny to widzi i juz badalam sie, mam rozregulowan gospodarke hormonalna, bralam leki anty ale one nic nie pomogly a wrecz zaszkodzily moim wlosom które strasznie zaczely wypadac...tak więc moja twarz jest pokryta grudami, malymi i duzymi, wagrami, bliznami i czasem jakies ropne pryszcze nawet są....koszmar! boję sie sama stosowoac zorac...choc razem byloby latwiej i wizazanki na pewno nam pomogą moj rodzinny wraca po urlopie ok 20 wrzesnia i zapytam czy da mi recepte, dam znać co mi wogole powie ups sie rozpisalam...sorry
tym polskim dermatologom to jednak nie mozna ufac.. eh.. a ja pojde do tego mojego dermatologa jak juz jestem zapisana i zobacze czy mi przepise zorac, a jak nie to co mi da w zamian i potem zdecyduje, bo przeciez nie musze wykupywac pojde wtedy do rodzinnego po recepte i juz No lepiej idz do rodzinnego niz do tego dermatologa.. Linia Iwostin na tradzik? nie no super naprawde.. :| eh skad Ci dermatolodzy wiedze biora..? To jak juz zdobedziesz recepte to daj znac to sie zaczniemy zoracowac (uhh boje sie :P)
Stary 2006-09-11, 10:11   #5151
justyce
Zadomowienie

Zupełny offtop:

Proszę o wsparcie dzisiaj, o 16.00 zdaję ostatni na moich studiach egzamin (później, tj. w przyszłym roku, mam tylko magisterski).
Trzymajcie za mnie kciuki!

Stary 2006-09-11, 10:22   #5152
AsikS
Zakorzenienie

Nie ma problemu. Godzina 16:00. Już nastawiłam budzik w komórce.
Połamania pióra lub języka (zależy czy zdajesz pisemny czy ustny).
AsikS jest offline  
Stary 2006-09-11, 10:24   #5153
Dalissime'80
Raczkowanie

Tzymamy, trzymamy, a zczego ten exam
Dalissime'80 jest offline  
Stary 2006-09-11, 11:54   #5154
agatka-a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Zupełny offtop:

Proszę o wsparcie dzisiaj, o 16.00 zdaję ostatni na moich studiach egzamin (później, tj. w przyszłym roku, mam tylko magisterski).

masz to jak w banku bede trzymac kciuki z całych sił
agatka-a jest offline  
Stary 2006-09-11, 12:37   #5155
K.o.l.a.
Raczkowanie

Cytat:
Zupełny offtop:

POWODZENIA!! będę trzymać kciuki z całych sił!!
K.o.l.a. jest offline  
Stary 2006-09-11, 12:45   #5156
K.o.l.a.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
tym polskim dermatologom to jednak nie mozna ufac.. eh.. a ja pojde do tego mojego dermatologa jak juz jestem zapisana i zobacze czy mi przepise zorac, a jak nie to co mi da w zamian i potem zdecyduje, bo przeciez nie musze wykupywac pojde wtedy do rodzinnego po recepte i juz No lepiej idz do rodzinnego niz do tego dermatologa.. Linia Iwostin na tradzik? nie no super naprawde.. :| eh skad Ci dermatolodzy wiedze biora..? To jak juz zdobedziesz recepte to daj znac to sie zaczniemy zoracowac (uhh boje sie :P)
Oki, to ja chyba się zapiszę do dermatologa jakby co, choć jak widzisz nie wiem czy sens jest ale dla zasady.......... a jakbym wiedziala cos wcześniej to dam znać (bo sama się też boję ) i się skonsultujemy tylko mam jeden problem bo najwczesniej bede coś wiedzieć pod koniec września a teraz za jakies 2,3 dni skończy mi się Acne derm a nie chce wyjść z "transu" zakwaszania może kupic sobie lysanek active? co sądzisz? i tak z miesiac sie nim smarować?
K.o.l.a. jest offline  
Stary 2006-09-11, 14:26   #5157
Kate30
Zakorzenienie

Justyce - kciuki, kciuki , absolwentką jakiego kierunku wkrótce będziesz?
Coś mi się kojarzy - czy nie anglistyka czasem?

Jak to się człowiek szybko do dobrego przyzwyczaja - nie pokazują mi się zdjątka przy przeglądaniu ostatniej setki KWC - trzeba cztać co za produkt - leń mi się włącza.
A przecież jeszcze do niedawna o zdjęciach mowy nie było.

Wczorajsze grzybobranie - pełny koszyk, cała buzia w leśnych stworach złapanych na avenkowy lep, uwaga muchy nawet w załamaniu powieki .

Edit - widzę, że to nie przejściowe kłopoty z KWC, żeby widzieć zdjęcia trzeba wyłączyć ad-bloka, a to znaczy pozwolić się wkurzać flashom.
Co to to nie - już wolę nie widzieć zdjęć. Cóż, biorę się za czytanie
Kate30 jest offline  
Stary 2006-09-11, 14:30   #5158
uskow
Zadomowienie

W tym roku jest wysyp grzybów!!! My wczoraj z mężem i szwagierką przez godzine uzbieraliśmy 2 wiadra maślaków, i przy samym domu, na naszej ziemi Szczerze mówiać to takiej ilości grzybów jeszcze nie widziałam żadnego roku

Justyce
powodzenia!!!!!

uskow jest offline  
Stary 2006-09-11, 14:58   #5159
agaku
Rozeznanie

Cytat:
Zupełny offtop:

Trzymam kciuki
agaku jest offline  
Stary 2006-09-11, 15:13   #5160
lola23
Wtajemniczenie

Ja też trzymam kciuki
lola23 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości