Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-17, 15:24   #571
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Suri, dziękuję
Na razie nie mam nic na co mogłabym zmienić, więc póki co zostawię
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-17, 15:31   #572
Suri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Suri, dziękuję
Na razie nie mam nic na co mogłabym zmienić, więc póki co zostawię
Uff, już mi lepiej
Stary 2006-05-17, 15:42   #573
mckabi
Zadomowienie

Chciałam opisać wrażenia po używaniu Kremu Biodermy 50+ i AR 50 po całym dniu. Jestem troszkę przerażona Po zmyiu kremu 50+ cerę miałam całą czerwoną, nałożyłam na nią AR 50 dla wypróbowania (a że jest dla naczynkowców to myślałam, że będzie dobrze) i też szczypało. Na sam koniec jak już zmyłam wszystko wieczorem, skórę miałam strasznie ściągniętą i po nałożeniu kremu z Iwostinu na naczynka, zaczęła mnie znowu piec i zrobiła się czerwona Na szczęście zaraz się uspokoiła, dzięki właściwościom Iwostinu (tzn. przestała byc czerwona, ale nadal troche piekła). Jestem przez to wszystko zła, bo bardzo mi przypasował ten kremik 50+. Tak super się wchłonął
No i mam do tego wszystkiego pytanko. Z tego co zauważyłam to Bioderma ma dalej w składzie alkohol niż LRP. Dlaczego więc Bioderma mnie podrażniła, a LRP nie ??
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-17, 15:58   #574
Vivien
Raczkowanie

Nie wiem gdzie zapytać, więc z pewną taką nieśmiałością wrzucam w ploty -ja jeszcze nieobyte biochemicznie, taki dzikus z buszu co trzeci dzień filtrów używa i uprawia "sto pytań do"

Więęęc.

Maziam się na dzień tymi filtrami, a na noc acne dermem i bladość mego lica jest co najmniej trupia. Może i zdobyłabym tym szacunek chińskiej części populacji (czyli sporej jakby nie patrzeć ), ale z doświadczenia wiem, że moja paszcza lepiej wygląda przybrązowiona.

No i.
Po pierwsze czy jest w ogóle sens maziać się samoopalaczem, skoro acne derm działa w drugą stronę?
Po drugie -jeśli sens jest -to kiedy się nim maziać, skoro w dzień filtry w nocy acne?
Po trzecie -czy da się pomaziać jakąś część ciała (np ryjek) tak, żeby granica między samoopalonym a nie samoopalonym ciałkiem nie była rażąco widoczna?

A czwarte pytanie już stricte filterkowe -są dni, kiedy nie wychodzę z domu i nie muszę niczym smarować po filtrze, czy w tej sytuacji trzeba robić pełną reaplikację, czy wystarczy domaziać na to nieco mniejszą niż przepisowa ilość filtra?
Stary 2006-05-17, 16:03   #575
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jowisia
To teraz ja wam sprzedam newsa...

Otoz wrocila z dluuugiego urlopu moja najblizsza tu przyjaciolka - Chinka.
Ogolnie osobka bardzo zadbana, interesujaca sie moda, kosmetykami z wyzszych glownie polek, dbajaca o siebie jak to na Chinke przystalo .

I mowie jej : musimy pogadac. BO na wizazu okrylam cos i musze sie z toba tym podzielic. I zaczynam jej opowiadac cala filtromaniee.. tlumacze, wyjasniam, opisuje, pokazuje tubke antka, ktora mam w torebce, mowie, za caly rok, ze rozne promieniowania, ze od +50 w zwyz i te pe...

A ona mnie (jak zwykle) wysluchala do konca, po czym sie smieje.
I mowi : "alez ty jestes glupiutka. Myslisz, ze ja nic nie wiem. TO wy, europejczycy jestescie zacofani, i wydaje wam sie, ze to takie odkrycie teraz. A u nas w Chinach, my wszystkie dawno o tym wiemy. I kazda Chinka jest filtromaniaczka. I kremy stosujemy przez caly rok. I przeciw UVA i UVB. I wszystkie kremy zaczynaja sie od +50. A wszystkie ponizej, to nawet nie wiem, czy by sie gdzies dostalo jakby sie chcialo kupic. I ja od lat stosuje filtry na cale cialo, 365 dni w roku. I to wysokie filtry. I to stabilne filtry. I dobrze wiemy, o przenikaniu przez szybe, przez chmury. To dlatego chodzimy sobie z parasolkami czesto, a nawet w niektorych szkolach kobiety siedza z parasolka na lekcjach (), bo promienie przenikaja przez szyby. Dlatego wszystkie jestesmy takie blade, a solarium to tylko haczyk dla turystow A te, ktore maja ciemniejsza cere (nigdy tego nie moglysmy z kolezankami zrozumiec - choc opowiadala nam juz o tym dawno), sa postrzegane jako gorsza klasa spoleczna i gorsze pochodzenie. I wszystkie dbamy o to, a slonce to nasz najwiekszy wrog. I okulary sloneczne, myslisz, ze dlaczego ciagle nosze...? "

To tyle wam chcialam powiedziec, moje kochane filtromaniaczki. ZACOFANE jestesmy
Egoistka Nigdy Cie nie uswiadomila, a sama wiedziala
Ash jest offline  
Stary 2006-05-17, 16:23   #576
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jowisia
...
To tyle wam chcialam powiedziec, moje kochane filtromaniaczki. ZACOFANE jestesmy
Ja to jestem na pewno zacofana!
Nie dość, że w moim wieku używam dopiero swojego pierwszego filtra...

To jeszcze zawsze myślałam, że Azjatki te swoje piękne, jędrne i zawsze tak samo wyglądające buzie mają w genach ...

Oj ja głupia.

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Stary 2006-05-17, 16:31   #577
Sandija
Gość

Bardzo żałuję, że nie mamy takich superlekkich fitrów jak Azjatki
Chyba powinnyśmy mówić, że jesteśmy daleko za Azjatkami, nie za Murzynami

Stary 2006-05-17, 17:04   #578
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Bardzo żałuję, że nie mamy takich superlekkich fitrów jak Azjatki
Chyba powinnyśmy mówić, że jesteśmy daleko za Azjatkami, nie za Murzynami
Mam nadzieję, że pewnego pięknego dnia producenci wezmą się do roboty i zamiast psuć receptury filtrów zaczną je naprawdę ulepszać. Wierzę w to naiwnie i momi wszystko mam nadzieję, że nie jestem aż tak bardzo naiwna, wszak "wiara czyni cuda" To taka moja refleksja na temat naszego zacofania w porównaniu naszych filtrów do filtrów Azjatek.
Stary 2006-05-17, 17:17   #579
Suri
Rozeznanie

Ponawiam pytanie:
Cytat:
Napisane przez Suri
Kochane Wizażanki może polecicie mi jakiś dobry kremik przeciwzmarszczowy - chciałam mojej mamusi sprawić na "Dzień Mamy"
Stary 2006-05-17, 18:23   #580
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
To teraz ja wam sprzedam newsa...

Otoz wrocila z dluuugiego urlopu moja najblizsza tu przyjaciolka - Chinka.
Ogolnie osobka bardzo zadbana, interesujaca sie moda, kosmetykami z wyzszych glownie polek, dbajaca o siebie jak to na Chinke przystalo .

I mowie jej : musimy pogadac. BO na wizazu okrylam cos i musze sie z toba tym podzielic. I zaczynam jej opowiadac cala filtromaniee.. tlumacze, wyjasniam, opisuje, pokazuje tubke antka, ktora mam w torebce, mowie, za caly rok, ze rozne promieniowania, ze od +50 w zwyz i te pe...

A ona mnie (jak zwykle) wysluchala do konca, po czym sie smieje.
I mowi : "alez ty jestes glupiutka. Myslisz, ze ja nic nie wiem. TO wy, europejczycy jestescie zacofani, i wydaje wam sie, ze to takie odkrycie teraz. A u nas w Chinach, my wszystkie dawno o tym wiemy. I kazda Chinka jest filtromaniaczka. I kremy stosujemy przez caly rok. I przeciw UVA i UVB. I wszystkie kremy zaczynaja sie od +50. A wszystkie ponizej, to nawet nie wiem, czy by sie gdzies dostalo jakby sie chcialo kupic. I ja od lat stosuje filtry na cale cialo, 365 dni w roku. I to wysokie filtry. I to stabilne filtry. I dobrze wiemy, o przenikaniu przez szybe, przez chmury. To dlatego chodzimy sobie z parasolkami czesto, a nawet w niektorych szkolach kobiety siedza z parasolka na lekcjach (), bo promienie przenikaja przez szyby. Dlatego wszystkie jestesmy takie blade, a solarium to tylko haczyk dla turystow A te, ktore maja ciemniejsza cere (nigdy tego nie moglysmy z kolezankami zrozumiec - choc opowiadala nam juz o tym dawno), sa postrzegane jako gorsza klasa spoleczna i gorsze pochodzenie. I wszystkie dbamy o to, a slonce to nasz najwiekszy wrog. I okulary sloneczne, myslisz, ze dlaczego ciagle nosze...? "

No to Jowisiu musisz uśmiechnąć się do przyjaciółki, żeby Cię zaopatrzyła w ichniejsze filtry, produkowane tylko na rynek azjatycki - które są pozostawiają twarz po aplikacji MATOWĄ.

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 18:26   #581
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
No i mam do tego wszystkiego pytanko. Z tego co zauważyłam to Bioderma ma dalej w składzie alkohol niż LRP. Dlaczego więc Bioderma mnie podrażniła, a LRP nie ??
Dobre pytanie ja mam to samo i też nad tym dumam

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 18:46   #582
agnieska
Zakorzenienie

rzuciłam okiem na przykładowe składy z Biodermy (max fluide) i LRP (DP) nie wiem jak w nowej wersji, ale w starej bioderma ma przykładowo wosk pszczeli (beeswax, nie mylę się w nazewnictwie? niektórzy chyba mają alergię?) i kwas cytrynowy DP ma sulfonic acid, ale jest to filtr słoneczny i olej sojowy.
Może po prostu LRP ma więcej substancji łagodzących? Bo alkohol raczej wyparowuje ze skóry, a nie na niej trwa, zwiększając wchłanialność kosmetyków i przenikanie niektórych substancji/wzmacnianie ich działania, dobrze myślę?

edit: za słownikiem składników beeswax - U osób z alergią na pyłki mogą wystąpić podrażnienia. http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=365

podajcie składy kremów, które podrażniają, to może porównamy i znajdziemy wstręciucha

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-17, 18:51   #583
Contax
Zakorzenienie

agnieska to co piszesz jest logiczne Bioderma przez to, że ma jakieś cuda w składzie powoduje drażnienie skóry.

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 19:09   #584
agnieska
Zakorzenienie

mina zwycięzcy

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-17, 20:45   #585
mckabi
Zadomowienie

Ja nie byłam nigdy na nic uczulona No to ładnie
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-17, 20:50   #586
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja nie byłam nigdy na nic uczulona No to ładnie
Moja droga na starość robimy się wrażliwe

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 20:58   #587
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Contax
Moja droga na starość robimy się wrażliwe
No pewnie tak Ale dam mu jeszcze jedną szansę Może to jednak było przez kuleczki z miką i talkiem, które zdestabilizowały filtr i słońce mnie sparzyło Tak sobie wmawiam
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-17, 21:01   #588
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
No pewnie tak Ale dam mu jeszcze jedną szansę Może to jednak było przez kuleczki z miką i talkiem, które zdestabilizowały filtr i słońce mnie sparzyło Tak sobie wmawiam
Koniecznie opisz jak było bez kuleczek z mika i talkiem

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 21:16   #589
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Contax
Koniecznie opisz jak było bez kuleczek z mika i talkiem
Opiszę, opiszę Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo to na prawdę najlepszy filterek jaki do tej pory miałam
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-17, 21:31   #590
Wojtusia
Zakorzenienie

mckabi Dzisiaj chodziłam po aptekach, ale nie udało mi sie zdobyć próbki tego mleczka SVR, za to dostałam SVR 30B (troche niski ten filtr) i SVR 100. Jeszcze ich nie wypróbowałam, zrobię to jutro i opiszę swoje wrażenia
Wojtusia jest offline  
Stary 2006-05-17, 21:38   #591
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
mckabi Dzisiaj chodziłam po aptekach, ale nie udało mi sie zdobyć próbki tego mleczka SVR, za to dostałam SVR 30B (troche niski ten filtr) i SVR 100. Jeszcze ich nie wypróbowałam, zrobię to jutro i opiszę swoje wrażenia
Wojtusiu Ty też? Zmieniłaś Avatarek.....
Jakbyś szła może do dermatologa, to u niego też możesz poprosić. Może akurat Jak wypróbujesz to zdaj relacje Ja 100 miałam (dzięki Pauli ) i nie przypadł mi do gustu. Ale może akurat Tobie przypasuje
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-17, 21:51   #592
Wojtusia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Wojtusiu Ty też? Zmieniłaś Avatarek.....
Jakbyś szła może do dermatologa, to u niego też możesz poprosić. Może akurat Jak wypróbujesz to zdaj relacje Ja 100 miałam (dzięki Pauli ) i nie przypadł mi do gustu. Ale może akurat Tobie przypasuje
Tak zmieniłam, ale to faza eksperymentalna TZ stwierdził, że to zdjęcie jest ładniejsze od mojego poprzedniego avantarka, ale jakos nie moge sie narazie przyzwyczaić . A i zapomniałałabym, dostałam jeszcze próbkę Vichy odświeżające mleczko do ciała SPF 30, też zdam relację.
Wojtusia jest offline  
Stary 2006-05-17, 22:12   #593
Wojtusia
Zakorzenienie

Mam jeszcze takie pytanko, czy ktoś używał może hydrolatu różanego z mazideł?
Zastanawiam się nad nim ze względu na moje naczynka.
Wojtusia jest offline  
Stary 2006-05-17, 22:14   #594
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Cytat:
Napisane przez Contax
Dziewczynki nie wiem czy wiecie, ale w Euroaptekach nadal trwa promocja, do końca maja, tzn. sprzedaż po cenach hurtowych od 9.00 do 11.00.
Contax, nie załamuj mnie...Wczoraj ok.17:30 kupiłam sobie w Euroaptece Ultra Fluide Vichy. Miałam kupić ok. 9:00 w drodze do pracy, ale za późno wstałam i nie zdążyłabym, więc kupiłam po pracy. W mordę! 10 zł w plecy...
Swoją droga- jednak wróciłam z ulgą do fluidy Vichy. O ile spray Avene- ok, może być, ale na zimę, bo dla mnie to jest ekstremalny tłuścioch , to nowy fluid Biodermy- porażka. Jest ktoś chętny? Zużyłam 1/3 tubki mniej więcej. Bioderma mi w ogóle nie leży, żadna.
Dziwna rzecz- kupiłam UF Vichy w tej nowej wersji 50 + i cholera znowu trafiło mi się to kretyńskie opakowanie z owalnym dnem, jak w starej wersji SPF 60. I nie ma tego fajnego "dziubka", który bardzo ułatwiał aplikację. Myślałam, że wszystkie nowe wersje mają te nowe opakowania, które można normalnie postawić. Teraz będę sprawdzała przed zakupem, co jest w pudełku.
Contax, jeszcze słówko do Ciebie- a jak Ci się widzi mój UF Vichy? Próbowałas już?
koko jest offline  
Stary 2006-05-17, 22:24   #595
Contax
Zakorzenienie

Koko

UF Vichy jeszcze nie użyłam, czekam na łykend.
A mnie ten fluid spf 50+ Biodermy nawet odpowiada.
Co do Euroapteki to jeszcze zdążysz zrobić zapasik.

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 22:39   #596
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Cytat:
Napisane przez Contax
Koko

UF Vichy jeszcze nie użyłam, czekam na łykend.
A mnie ten fluid spf 50+ Biodermy nawet odpowiada.
Co do Euroapteki to jeszcze zdążysz zrobić zapasik.
No właśnie, bez zapasu się nie obejdzie. A miałam oszczędzać w tym miesiącu...
koko jest offline  
Stary 2006-05-17, 22:42   #597
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez koko
A miałam oszczędzać w tym miesiącu...
Koko zabrzmiałaś jak moje echo

Contax jest offline  
Stary 2006-05-17, 23:08   #598
moniga
Rozeznanie

Erato, po jakim czasie zauwazyłaś wpływ MSM na szpony?
I dziewczyny, to ja już troszeczkę zgłupiałam To jak to jest w końcu z tymi filtrami - mozna się przy ich używaniu opalić czy nie? Jeżeli przykładowo po 3 godzinach jazdy na rowerze w popołudniowym słoneczku, mam zaróżowioną paszczę, to jest to normalne, czy oznacza to, ze za mało filtra nałożyłam lub że go zdestabilizowałam?
moniga jest offline  
Stary 2006-05-17, 23:50   #599
tusia25
Raczkowanie

Jowisiu fantastyczna opowieść!
Ja też zawsze myślałam, że te piękne cery Chinek i Japonek to sprawa genów...
To teraz się jeszcze wypytaj dokładnie jakich filtrów używa twoja przyjaciółka. Na e-bayu mozna kupić wszystko. Także z Japonii i Chin. Myślę, że skusiłabym się na takie cudo, które wsmarowałoby się w moją buzię.
Bo póki co - wsmarowuję z ledwością jeden ml. Z ledwością.
tusia25 jest offline  
Stary 2006-05-18, 00:05   #600
Sandija
Gość

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Mam jeszcze takie pytanko, czy ktoś używał może hydrolatu różanego z mazideł?
Zastanawiam się nad nim ze względu na moje naczynka.
Ten rózany jest idealny jako tonik do cery naczynkowej

Wojtusiu, a w ogóle to świetny avatarek Lubię jak wizażanki mają swoje zdjątko, bo wtedy mogę sobie wyobrażać osobę

Tusia, nie panikuj - jak się zorakujesz, to już niedługo zaczniesz ciepieć na lekkie wysuszenie, więc filtry powinny się pięknie wchłaniać, tak ja po kwasach. Także cierpliwości, siostro

Monidżko pewno, ze można się opalić - wszak one nie blokują promieniowania na 100%. Ja ciągle mówię, ze w tropikach przy spf 40 spokojnie sobie ciałko pięknie opalam, no nie na czekoladowo, bo nie mam takich predyspozycji genetycznych, ale na zdrową, ładną brzoskwinkę
Jak nie chcesz mieć paszczy opalonej tudzież chcesz oszczędzić sobie promieniowania, przebywając na świeżym powietrzu (jeszcze na rowerku) reaplikuj filtry co dwie godziny

Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości