Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-20, 18:46   #781
beoneself
Zakorzenienie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Moja mama jest uświadomiona w temacie filtrów, ale nie chce, tate uświadamiam i może się "skusi", bo chce sie pozbyć przebarwień na twarzy. Zastanawiam się jak on sobie z tym wszystkim poradzi Będę musiała siedzieć i mu gromadzić wiadomości z wizażu
beoneself jest offline  
Stary 2006-05-20, 19:03   #782
uskow
Zadomowienie

Dot.: La Roche-Posay Anthelios Fluide Extreme SPF 50+/PPD 28

Cytat:
Napisane przez Michał84
heh,rodzynek,ale poniekad z przymusu,bo przez zabiegi kwasami mam nakaz przez dluugi czas uzywania filtrowChoc musze przyznac,ze pewnie gdyby nie zabiegi,nigdy bym sie nie zainteresowal tematem filtrow,itp,bo to nie w moim stylu,ale teraz jakos,coraz bardziej przekonuje sie,do nich,bo to niejako dobra inwestycja jestJednak,z tego co wiem,w swoim otoczeniu jestem chyba jedyny,ktory je stosuje,nawet moja laska,niewie nic na ten temat kompletnie,i co sie na wykladach spotykamy,to sie nabija,z tej powloczki na twarzy bialej,ale mnie to juz nieprzeszkadza nawetPozatym na wyjscia uzywam Vichy,ktory jest idealny dla mnie,bo sladu nie zostawia prawie,ale ta cena,i jego kiepska wydajnosc,sprawiaja ,ze moge go tylko na jakies waznoiejsze sprawy zostawiac.Dlatego,zalezy mi,na tych opiniach co do Antheliosa,bo na codzien,potrezbuje czegos tanszego,badz wydajnieszego
Mi też się bardzo podoba, że dbasz o siebie i nie wstydzisz sie do tego przyznać! Mojego męża to błagać musiałam, żeby sie po goleniu kremem smarował, a teraz próbuje przepchnać opcje kremowania sie na noc A temat filtrów to przy takim oporzez za 2 lata rozpocznę

uskow jest offline  
Stary 2006-05-20, 20:02   #783
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Calkiem OT poniewaz szukalam Naszego plotkarskiego watku a tu taka niespodzianka,ze zmienil tytul,jak to sie stalo?
Stary 2006-05-20, 20:20   #784
tusia25
Raczkowanie

Rodzynek coś namieszał...
tusia25 jest offline  
Stary 2006-05-20, 20:28   #785
Ivvonka
Zadomowienie

Brawo dla Rodzynka! Moj TZ nawet pojecia nie ma o filtrach, a latem opala sie namietnie... Chociaz ma ciemna karnacje i bardzo mu to pasuje... Bede musiala kiedys podstepem go wysmarowac, moze sie przekona

Ja chce "plotkarski" tytul

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-05-20 o 21:52
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-05-20, 20:58   #786
beoneself
Zakorzenienie

Dot: La Roche-Posay Anthelios Fluide Extreme SPF 50+/PPD 28

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Calkiem OT poniewaz szukalam Naszego plotkarskiego watku a tu taka niespodzianka,ze zmienil tytul,jak to sie stalo?
Właśnie, właśnie... co jest z naszym tutyłem
beoneself jest offline  
Stary 2006-05-20, 21:06   #787
tusia25
Raczkowanie

Beonesef, zobacz na ostatnie nagłówki postów - wszystko zmieniło się wtedy, kiedy rodzynek coś napisał i w nagłówku miał o tym LRP...
tusia25 jest offline  
Stary 2006-05-20, 21:06   #788
Hexxana
Zakorzenienie

Chyba trzeba wyedytowac post ale cos mi sie wydaje,ze bez pomocy Naszych kochanych Moderatorek nic nie zrobimy same
Stary 2006-05-20, 21:11   #789
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tusia25
Rodzynek coś namieszał...

Mozliwe ale pewnie Alchemiczka lub Sandija pomoga wrocic do poprzedniego naglowka i nie bedzie juz dezorientacji;a Rodzynka pamietam tez z watku o kwasach-juz wtedy sie tam udzielal o ile dobrze pamietam
Szkoda ze nie ma wiekszej ilosci mezczyzn,ktorzy nie boja siegac sie po pielegnacje-bo przeciez dbanie o siebie to zaden wstyd-jednak dla meskich osobnikow temat wstydliwy lub malo chciany
Stary 2006-05-20, 21:30   #790
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Mozliwe ale pewnie Alchemiczka lub Sandija pomoga wrocic do poprzedniego naglowka i nie bedzie juz dezorientacji;a Rodzynka pamietam tez z watku o kwasach-juz wtedy sie tam udzielal o ile dobrze pamietam
Szkoda ze nie ma wiekszej ilosci mezczyzn,ktorzy nie boja siegac sie po pielegnacje-bo przeciez dbanie o siebie to zaden wstyd-jednak dla meskich osobnikow temat wstydliwy lub malo chciany
Kochane tytułem zajmiemy się w najbliższym czasie, gdy będziemy wiedziały jak to ugryźć. Mam nadzieję, że Złoś pomoże. Tak wiec spokojnie, jestem pewna, ze wróci nasz stary tytuł

Pozdrawiam
Stary 2006-05-20, 21:32   #791
Kate30
Zakorzenienie

Koniecznie alchemiczko,
Michał - aleś chłopie miał mocne wejście do tego wątku.
Ploty wróćcie!!!
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-20, 21:53   #792
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Koniecznie alchemiczko,
Michał - aleś chłopie miał mocne wejście do tego wątku.
Ploty wróćcie!!!
Ufff, udało mi się przywrócić tytuł, który gdzieś zniknął w trakcie przenoszenia przeze mnie postu Michała z innego wątku do tego. Proszę nie winić Michała za zaistaniałą sytuację, to przeze mnie niedouczoną modkę takie zamieszanie. Na szczęście udało mi się naprawić mój błąd. Przepraszam za zaistniałą sytuację, ciągle się jeszcze uczę Nie gniewajcie się

Miłego wieczorku
Stary 2006-05-20, 22:02   #793
agnieska
Zakorzenienie

wróciły brawa

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-20, 22:15   #794
Hexxana
Zakorzenienie

Alchemiczko jest OK i nie mam(y) do nikogo pretensji
Stary 2006-05-20, 22:26   #795
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Monidżko, no właśnie - avenki przy mnogości swoich wad (zapychanie! zapychanie!) mają jedną niepodważalną zaletę - nawilżają jak szalone
Zgadzam siejak najbardziej, Avenki pod tym względem są boskie
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-05-20, 22:59   #796
moniga
Rozeznanie

Dziewczyny, pomóżcie No właśnie, Avenka fajnie nawilża, ale i zapycha. Wykończę ją już niedługo, a w kolejną raczej póki co nie zainwestuję. I pojawia się pytanie - co dalej? Jak wiecie juz z moich opowiadań skórę mam podrażnioną Zorakiem i wymagającą nawilżania. Który z filterków będzie dobry na takie rozpapranie?
moniga jest offline  
Stary 2006-05-20, 23:06   #797
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Bez obaw, moje nerwy są ważniejsze od jakiejś kłótni. Tak samo Wasz czas jest zbyt cenny i nie ma sensu tracić go i wracać do sporu. Był, minął i oby nie wrócił.

Wam zaś pragnę podziekować, za to, że jesteście ze mną i z Sandiją. To miło wiedzieć, że są Ludzie, którzy mimo mojego małego doświadczenia szanują mnie.

Cieszy mnie też bardzo jeszcze jedna kwestia, którą poruszyła Kate: to, że nasze rozmowy tutaj są bardzo sympatyczne i udzielając rad nie wywyższamy sie wiedzą. Po prostu Każda stara się wnieść w rozwój tego Forum tyle ile potrafi. I za to Was szanuję oraz również bardzo dziekuję

Buziaczki dla Wszystkich
Jeszczęnapisze od siebie,że jesteście WSPANIAŁYMI moderatorkami Zawsze można na Was liczyć, Wasze wypoiwedzi sąsympatyczne i bardzo je sobie cenię. W ogóle uwielbiam to forum i wszystkie jego wspaniałe użytkowniczki
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-05-20, 23:08   #798
Sandija
Gość

No chyba nic nie nawilża tak jak Avenka. SVR siłą rzeczy raczej odpadają, zostają Antki - no ale one raczej nie nawilżają. ale ja bym Ci je proponowała FE i DP mnie nigdy nie zapchały. Jak się pod nie serum walnie czy kremik, to nie czuć tego wysuszenia, u mnie nawilżenie jest w normie - idealne na tę porę roku
Aaa, Bioderma została jeszcze na placu boju. Ja juz tej nowej ze zmienionym składem nie próbuję. mam ładną cerę, więc nie chcę mieć jakiś niespodzianek po zdradzie LRP

Stary 2006-05-20, 23:24   #799
moniga
Rozeznanie

Dzieki sedeczne Sandija Powiedz mi jeszcze dobra i miła kobietko, jak to rozwiązać z tym nawilżaniem? Rano serum + filtr, wieczorem albo wit. a albo kwas, i kiedy to nawilżanie? Czy na serum jeszcze jakiś nawilżacz? Bo chyba nie na kwas?
moniga jest offline  
Stary 2006-05-20, 23:43   #800
Vivien
Raczkowanie

Napisałam tego posta dużo wcześniej, ale go nie wysyłałam, bo nie chciałam wtykać nosa między wódkę a zakąskę.

Ale jednakowoż go wkleję, choćby dlatego, że ktoś rzucił tu bardzo poważnym oskarżeniem i powołał się na polskie prawo.

Cytat:
Napisane przez nan
Nie muszę chyba dodawać, że to nazywa się plagiat i jest niezgodne tak z polskim prawem jak i z dobrymi obyczajami.
Po pierwsze:

" Art. 1. 1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).
21. Ochroną objęty może być wyłącznie sposób wyrażenia; nie są objęte ochroną odkrycia, idee, procedury, metody i zasady działania oraz koncepcje matematyczne.

Art. 4. Nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego:
1) akty normatywne lub ich urzędowe projekty,
2) urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole,
3) opublikowane opisy patentowe lub ochronne,
4) proste informacje prasowe

(Prawo autorskie i prawa pokrewne Dz.U. 2000r. nr 80 poz. 904) "

A teraz będzie wykładnia.

Plagiat to kradzież utworu czy pomysłu. Tego co powstaje w wyniku twórczej działalności.
Podanie składu produktu i wyjaśnienie podanych tam pojęć nie jest działalnością twórczą ale absolutnie odtwórczą. To zdekodowanie informacji przy posługiwaniu się powszechnie dostępną wiedzą.

Jeśli spisałabym ze stojącej obok mnie butelki wody mineralnej co tam rzeczona woda w sobie ma -m.in. Ca, Mg, Na, K, a później wyjaśniła korzystając z mojej jakże szerokiej wiedzy w dziedzinie chemii, że oto mamy do czynienia z wapniem, magnezem, sodem i potasem, to nie odkrywam w ten sposób Ameryki.

Takie wyjaśnienie to prosta informacja oparta na mniej czy bardziej dostępnej wiedzy, a nie utwór. Gdybym napisała sobie takie objaśnienie trzynastozgłoskowcem i zostałoby ono skopiowane w tej formie, to można by mówić o plagiacie, ale w zakresie kradzieży utworu, a nie informacji w tym utworze zawartych.

Ponadto jest to informacja prasowa, bo zgodnie z polskim prawem internet jest prasą

Także przykro mi, że muszę co poniektórych rozczarować, ale nawet gdyby Sandija zrobiła zwykłe Ctrl-C Ctrl-V to nie byłby to plagiat.

A rzucanie takich oskarżeń to zwykłe, tanie oszczerstwo, które ma na celu zdyskredytowanie danej osoby. Może takie metody są przyjęte w polskiej polityce, ale stosowanie ich w dyskusji przez osoby uważające się za światłe, prawe i kulturalne jest żenujące.

I jeszcze jedno -co z tego, że wiedza dziewczyn nie jest tak głęboka jak dziewczyn z F? I dlaczego niby miałoby to je dyskredytować w oczach dziewczyn, którym udzielają rad?

Jeśli moi ćwiczeniowcy są magistrami i ich wiedza jest daleko za wiedzą moich profesorów, to nie mają prawa mnie uczyć? Powinnam ich wyśmiać, bo ucząc mnie korzystają z dzieł autorytetów w danej dziedzinie? Bo powołują się na ich teorie? Cytują ich wypowiedzi?

Zabawne, jak daleko ludzie potrafią się posunąć we własnej hipokryzji.

Ach, jeszcze: na wizażowej biochemii jestem od poniedziałku, znam dziewczyny stąd w takim samym stopniu jak te z F -czyli w żadnym. Kiedy zaczęłam się zagłębiać w tą sprawę nie sympatyzowałam z żadną ze stron, a jeśli już to z dziewczynami z F, bo tutaj nie dostałam odpowiedzi na dwa moje posty (w tym wątku) i byłam z tego powodu z lekka zafochowana. Po lekturze staję jednak zdecydowanie po stronie tutejszych moderatorek. Wolę ich "ewidentny brak wiedzy w dziedzinie biochemii", ale połączony z kulturą osobistą i otwartością, zamiast autorytetów ociekających jadem.
Stary 2006-05-20, 23:43   #801
Sandija
Gość

A moze na noc, w tę noc "bez niczego" to nawilżające serum z NMF?

Stary 2006-05-20, 23:52   #802
Erato
Wtajemniczenie

Vivien, wielkie brawa (czyżby prawniczka? ha, do mnie to trafiają takie argumenty...) A żeby Cię "odfochować", to jakie Twoje posty olałyśmy tu bezczelnie? Przywal nam, poprawimy się Na konkrety zawsze reagujemy
Erato jest offline  
Stary 2006-05-20, 23:58   #803
mentha
Zadomowienie

Cytat:
" Art. 1. 1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).
21. Ochroną objęty może być wyłącznie sposób wyrażenia; nie są objęte ochroną odkrycia, idee, procedury, metody i zasady działania oraz koncepcje matematyczne.

Art. 4. Nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego: 1) akty normatywne lub ich urzędowe projekty,
2) urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole,
3) opublikowane opisy patentowe lub ochronne,
4) proste informacje prasowe
window.parent.parent.fram es.menu.performAwaiting() ;(Prawo autorskie i prawa pokrewne Dz.U. 2000r. nr 80 poz. 904) "

A teraz będzie wykładnia.

Plagiat to kradzież utworu czy pomysłu. Tego co powstaje w wyniku twórczej działalności.
Podanie składu produktu i wyjaśnienie podanych tam pojęć nie jest działalnością twórczą ale absolutnie odtwórczą. Do zdekodowanie informacji przy posługiwaniu się posiadaną wiedzą.

Jeśli spisałabym ze stojącej obok mnie butelki wody mineralnej co tam rzeczona woda w sobie ma -m.in. Ca, Mg, Na, K, a później wyjaśniła korzystając z mojej jakże szerokiej wiedzy w dziedzinie chemii, że oto mamy do czynienia z wapniem, magnezem, sodem i potasem, to nie odkrywam w ten sposób Ameryki.

Vivien, widzę, że jesteś w temacie - jak zakwalifikować dosłowne skopiowanie przez ucznia jakichś fragmentów z bryku szkolnego i przypisanie ich sobie? Tak z ciekawości pytam.
mentha jest offline  
Stary 2006-05-21, 00:05   #804
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mentha
Vivien, widzę, że jesteś w temacie - jak zakwalifikować dosłowne skopiowanie przez ucznia jakichś fragmentów z bryku szkolnego i przypisanie ich sobie? Tak z ciekawości pytam.
A maja jakies inne przeznaczenie?
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-05-21, 00:11   #805
moniga
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sandija
A moze na noc, w tę noc "bez niczego" to nawilżające serum z NMF?
I sądzisz, ze to wystarczy? Też szłam sobie tym tropem, ale doszłam do wniosku, ze to chyba będzie za mało. I chyba maseczki nawilżające mi zostaną. No nic, wyjdzie to w trakcie prania Dzieki serdeczne jeszcze raz

I dziewczyny co do sporu - dajcie już spokój temu polowaniu na czarownice. Przecież to bez sensu. Objaśnianie składu kosmetyku, tak na czysty rozum, bez cytowania prawa autorskiego nawet, w jaki sposób mógłoby stanowić jego naruszenie??? A co innego z przypisywaniem sobie treści z prac, tu np. te bryki szkolne, prace magisterskie, inne opracowania, to jest właśnie UTWÓR. Jeżeli nie podkreślone, że to cytat (autor i z czego) to kradzież. Przecież to też oczywiste

Edytowane przez moniga
Czas edycji: 2006-05-21 o 00:47
moniga jest offline  
Stary 2006-05-21, 00:12   #806
Vivien
Raczkowanie

Erato: jeszcze nie prawniczka, ale na drodze do tego szczytnego celu i ze skazą genetyczną w tym kierunku

A co do postów, to do większości rzeczy już sama doszłam, więc się odfochowałam szybko Nie potrafię długo chować uraz

Za to w ramach rekompensaty możecie mi powiedzieć jaki cynamon nie ma tych cholernych kropek, bo póki co próbowałam Kamisa (porażka) i Kotanyi (lepiej, ale też kropkuje).

Tak nawiasem mówiąc dzisiaj minął mój 6 dzień z filtrami i ogólnie jest super, tylko ciężko mi zaakceptować tą kleistość no i kropki z cynamonu, a bez niego trupiej bieli.
No i ogólnie dziwnie się czuję z tą skrobiowo-mączną mieszanką na twarzy. Tak spożywczo

Mentha: to jest właśnie plagiat, bo bryk to utwór.
Stary 2006-05-21, 00:17   #807
moniga
Rozeznanie

a rozum miał być zdrowy, a nie czysty
moniga jest offline  
Stary 2006-05-21, 00:19   #808
Sandija
Gość

Vivien, ja się nie cynamonuję,ale dziewczyny bardzo chwaliły Kamisa.
Ale jak go już próbowałaś i nie bardzo, to niedobrze

Stary 2006-05-21, 00:19   #809
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Mentha: to jest właśnie plagiat, bo bryk to utwór.

Taaak...

Bryk to utwór, Lepper to premier, a w Internecie nie obowiązuje prawo autorskie.

Idę spać.
mentha jest offline  
Stary 2006-05-21, 00:22   #810
Vivien
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
A maja jakies inne przeznaczenie?
Mają zupełnie inne. Wytłumaczyć na chłopski rozum. Pokazać jak można interpretować dzieła literackie, czy pisać prace. Stanowić pomoc naukową. Powinno się korzystać z wiedzy zawartej w takich opracowaniach przy formułowaniu własnych myśli, zamiast zżynać myśli cudze.

W ostateczności można się wykazać minimum inwencji twórczej i sparafrazować

moniga: widzisz, Ty to wiesz, ja to wiem, wiele innych osób również. Ale są widać tacy, którzy nie wiedzą, więc lepiej od razu stawiać sprawę jasno, tym bardziej że zawsze znajdą się ludzie, którzy tego typu opinie przyjmują bezkrytycznie.
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości