Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-22, 16:27   #871
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

z nazwy pewnie emulsja będzie lżejsza. Sama kupiłam na początku maja krem 50+, ale jeszcze nie używałam - obecnie mam otwarte dwa kremy, ten pewnie trochę poczeka

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-22, 19:32   #872
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yaheira
Ciekawa jestem tych filtrów z Iwostinu. Szkoda, że próbek w aptekach nie ma choć pewnie i tak kupię krem 50+, jak sie zupełnie nie będzie do twarzy nadawac to będę sobie nim łapki smarować.

Nie wiecie kiedy są godziny hurtowe w euroaptekach? sprzedają tam filtry iwostinu?
do końca maja, 9.00 - 11.00.
Ale nie wiem czy mają iwostin. Przed odwiedzeniem apteki zadzwoń, żeby nie lecieć na darmo.

Contax jest offline  
Stary 2006-05-22, 20:28   #873
agnieska
Zakorzenienie

no kobietki, może jakiś temat do plotkowania?
jakaś taka niewyżyta dziś jestem w tej kwestii

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-22, 22:09   #874
Ivvonka
Zadomowienie

Smile Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Ja sie chetnie wygadam

Otoz przezylam dzisiaj (zupelnie niepotrzebnie zreszta i przez glupote TZ ) maly dramat, ktory trwal od 1.00 w nocy do poludnia dnia dzisiejszego - dopoki TZ mnie nie przeprosil poraz tysieczny. Ech, te chlopy... Zdolowana walesalam sie po centrach handlowych, az moim oczom ukazala sie Sephora... Wyszlam z Lucidity EL! Przemila pani raczyla mnie najpierw nim wypudrowac - pewnie sie zlitowala widzac moja spuchnieta z niewyspania gebe - w efekcie nie moglam sie na niego nie skusic (coniektore z Was znaja juz moje dylematy pudrowe ) - musialam go miec. A skoro byla promocja to wyszlam jeszcze z 4 pedzlami od Sephory! (A co!). Humor od razu mi sie poprawil...

Dostalam tez dzisiaj (przed)imieninowy prezent - nowy kuferek - tyle tylko, ze osoba obdarowujaca mnie nim nie przypuszczala, ze zmiesci sie w nim zaledwie 1/4 moich cudenek . Trzymam w nim bizuterie

Moral z tego taki: nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo!

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-05-22 o 23:38
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-05-22, 22:13   #875
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Ja sie chetnie wygadam

Otoz przezylam dzisiaj (zupelnie niepotrzebnie zreszta i przez glupote TZ ) maly dramat, ktory trwal od 1.00 w nocy do poludnia dnia dzisiejszego - dopoki TZ mnie nie przeprosil poraz tysieczny. Ech, te chlopy...
skąd ja to znam - potrafię być przez kilka godzin w rozsypce i nie mogę się na niczym skupić dopóki się nie pogodzimy

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-22, 22:24   #876
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
skąd ja to znam - potrafię być przez kilka godzin w rozsypce i nie mogę się na niczym skupić dopóki się nie pogodzimy
Przez jego glupote nasz zwiazek po prostu zawisl dzis na wlosku. Ech... Dobrze, ze w pore udalo mu sie to wszystko naprawic i wyjasnic...
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-05-22, 22:58   #877
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Przez jego glupote nasz zwiazek po prostu zawisl dzis na wlosku. Ech... Dobrze, ze w pore udalo mu sie to wszystko naprawic i wyjasnic...
To dobrze, że wszystko ok u mnie też często tak jest, że przez głupi ą sytuscje(akurat nie w zwiazku bo nikogo nie mam) wszystko sie psuje....zycie jest takie skomplikowane
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-05-22, 23:08   #878
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Też nie raz to przeżyłam i poprostu nie nawidzę takich sytuacji Aż wszystkiego się odechciewa. Ivvonko, cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-22, 23:35   #879
Ivvonka
Zadomowienie

Dzieki za pocieszenie, kochane moje
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-05-23, 07:07   #880
Kate30
Zakorzenienie

Wiecie co - na naszym forum nie ma wątków poświęconych filtrom vichy, są avenki, LRP, nawet iwostin - a vichy nie ma ani jednego.
Fanki vichy - bierzcie się do roboty .
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-23, 08:26   #881
Contax
Zakorzenienie

Jest wątek o Vichy Ultra Protection IPD 60 + UVA ultra Ecran Ultra Fluide

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=Vichy

Contax jest offline  
Stary 2006-05-23, 08:56   #882
Sandija
Gość

Ivvonko, też to znam - ja mam zły humor, lecę do centrum handlowego i potem, pakując się z trudem do samochodu, mam potężnego kaca moralnego, ale za to lepszy nastrój

Co do Vichy - ja jestem fanką ich mleczek do ciałka i w sumie tyle

Stary 2006-05-23, 10:23   #883
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ivvonko, też to znam - ja mam zły humor, lecę do centrum handlowego i potem, pakując się z trudem do samochodu, mam potężnego kaca moralnego, ale za to lepszy nastrój

Co do Vichy - ja jestem fanką ich mleczek do ciałka i w sumie tyle
Oj...jak macie dobrze, że zakupy poprawiają wam nastrój....zazdroszczę...
ja polezę do centrum handlowego, uchodzę nogi...jak zwykle nic mi się nie podoba...i wychodzę w jeszcze gorszym nastroju...że straciłam znowu czas na bezsensowne łażenie po śmierdzącym centru handlowym....

hmmm... jakaś nienormalan jestem....nie lubię zakupów...tego łażenia, przeciskania się pomiędzy tabunami ludzi którzy łażą jak po muzeum

zawsze wiem co chcę, wchodzę myk, myk i wychodzę chociaż najczęściej, to jest samo "myk, myk" i wychodzę pusto bo z reguły nie ma tego co bym chciała
marianna jest offline  
Stary 2006-05-23, 10:35   #884
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez marianna
hmmm... jakaś nienormalan jestem....nie lubię zakupów...tego łażenia, przeciskania się pomiędzy tabunami ludzi którzy łażą jak po muzeum

zawsze wiem co chcę, wchodzę myk, myk i wychodzę chociaż najczęściej, to jest samo "myk, myk" i wychodzę pusto bo z reguły nie ma tego co bym chciała
Marianna , ja także nie przepadam za chodzeniam całe dnie po centrach, kiedys jakoś mi to sprawiało frajdę, a teraz wkurza mnie. Chciałabym wejśc do pierwszego sklepu i kupić sobie coś, niestety tak dobrze nie ma, ponieważ także przeważnie nic mi się nie podoba .
Natomiast inaczej sprawa ma się z kosmetykami w drogeriach i aptekach, poniewaz zawsze coś się znajdzie do kupienia .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-05-23, 10:46   #885
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Paula07
Natomiast inaczej sprawa ma się z kosmetykami w drogeriach i aptekach, poniewaz zawsze coś się znajdzie do kupienia .
Aaaaa....to co innego ....chociaż mi i tak od razu zapala się czerwona lampka skończonego skąpiradła i minimalisty... dawno temu przyjęłam zasadę, że nie kupuję drugiego "takiego samego" kosmetyku dopóki nie zużyję poprzedniego (tzn jak dno widać )
najbardziej nie lubię przestawiać w szafce napoczętych kosmetyków których żal wyrzucić i się starzeją
marianna jest offline  
Stary 2006-05-23, 11:08   #886
wiśnia_wisienka
Raczkowanie

Właśnie przeczytałam na stronie svr, że w najbliższych dniach w aptekach będą ich "dermokonsultantki". Jak myślicie czy opłaca się przejść? Czy takie dermokonsultantki dysponaują próbkami? Chętnie przetestowałabym ich filtry
wiśnia_wisienka jest offline  
Stary 2006-05-23, 11:12   #887
Erato
Wtajemniczenie

Otóż to marianno. Taka pusta półka z kosmetykami to jest miły widok Targowisko pomaga
A ja ostatnio mam szał zakupów... ogrodniczych Mój balkon za chwile zacznie pękać w szwach, ale ja się po prostu nie mogę oprzeć.. Jeszcze jedna, malutka roślinka... A co gorsza, moja mama mieszka w domu z wielkim ogrodem, więc zawsze mam gdzie "eksportować" nadmiar wiechci z balkonu... A jeśli chodzi o poprawę humoru, to działa Nawet pelargonia za 3,50
Erato jest offline  
Stary 2006-05-23, 11:19   #888
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Erato
Otóż to marianno. Taka pusta półka z kosmetykami to jest miły widok Targowisko pomaga
A ja ostatnio mam szał zakupów... ogrodniczych Mój balkon za chwile zacznie pękać w szwach, ale ja się po prostu nie mogę oprzeć.. Jeszcze jedna, malutka roślinka... A co gorsza, moja mama mieszka w domu z wielkim ogrodem, więc zawsze mam gdzie "eksportować" nadmiar wiechci z balkonu... A jeśli chodzi o poprawę humoru, to działa Nawet pelargonia za 3,50
Pewnie Targowisko pomaga...tylko, że w związku z moją polityka zakupową nie mam czym się wymienić....

P.S.
ja zdrowy rozsądek trace tylko w jednym jedynym miejscu...sklepie jeździeckim...po pierwsze zawsze wszystko jest mi potrzebne (...he...he...he...akurat )...po drugie tam wszystko mi się podoba 8)

ach...no i sklepy z ciuchami dla dzieci....tam mi się żadna czerwona lampka nie zapala....dziwne ???

a jeśli chodzi o zielone wiechcie...to mam "do obskoczenia" dwa ogrody + 1 - na "zielsko" nie mogę patrzeć
marianna jest offline  
Stary 2006-05-23, 12:33   #889
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

A ja uwielbiam łazic po centrach handlowych, drogeriach, aptekach, perfumeriach. Potrafie godzinę przyglądać sie jednej rzeczy, ale chcociaż jej nie kupię nie jestem zła Zawsze mnie przyciagaja kolorwe sklepy, ale tylko z ubrania, z kosmetykami juz nie
Stary 2006-05-23, 12:36   #890
Ivvonka
Zadomowienie

Marianno, dlatego najlepiej wybierac sie do centrow w poniedzialki - gwarantowane pustki i najswiezszy towar na polkach
Ivvonka jest offline  
Stary 2006-05-23, 12:46   #891
Kasia_L
Zadomowienie

Wink Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez marianna
Aaaaa....to co innego ....chociaż mi i tak od razu zapala się czerwona lampka skończonego skąpiradła i minimalisty... dawno temu przyjęłam zasadę, że nie kupuję drugiego "takiego samego" kosmetyku dopóki nie zużyję poprzedniego (tzn jak dno widać )
Też staram się tak robić, ale czasem nie wytrzymuję i kupuję. Potem, żeby zmniejszyć sobie dysonans, utwierdzam się w przekonaniu, że to było jednak potrzebne. Ale i tak czuję się z tym niezbyt komfortowo .

Cytat:
Napisane przez marianna
najbardziej nie lubię przestawić w szafce napoczętych kosmetyków których żal wyrzucić i się starzeją
Też tak mam. Czasem przestawiam je do szafki mamy - tam starzeją się i umierają śmiercią naturalną (na którą bynajmniej nie muszę patrzeć ).
Stary 2006-05-23, 13:34   #892
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Nie jestem pewna czy tutaj powinnam umiescic to pytanie, ale nie wiem gdzie indziej się wgramolić

Otóz mam pewien bardzo denerwujący problem. Uzywam filtra z akoholem i zawsze ścieka mi na okolice warg i pozniej czuję tne okropny posmak bleeee, prawie przez cały dzien Nie mogę pominąc okolic tej bruzdy nosowo - wargowej, bo tam czesto wychodzą mi jakieś plamki. Macie jakis sposób na nie migrowanie filtra do ust?
Stary 2006-05-23, 14:21   #893
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Też tak mam. Czasem przestawiam je do szafki mamy - tam starzeją się i umierają śmiercią naturalną (na którą bynajmniej nie muszę patrzeć ).
to jest boski tekst

szkoda, że w moim domu to ja robię za mamę

In_ThE_ShAdOwS tak sobie w tej chwili improwizuję....a może przed filtrowaniem grubo posmarować usta jakimś "neutralnym" kremem i po filtrowaniu zetrzeć wszystko?
jakaś nivejka czy bambino tak, żeby warstwa na wierzchu pozostała i już?
pod warunkiem oczywiście, że tolerujesz "smak" bambino
marianna jest offline  
Stary 2006-05-23, 14:40   #894
yaheira
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wiśnia_wisienka
Właśnie przeczytałam na stronie svr, że w najbliższych dniach w aptekach będą ich "dermokonsultantki". Jak myślicie czy opłaca się przejść? Czy takie dermokonsultantki dysponaują próbkami? Chętnie przetestowałabym ich filtry
Pisałam juz kiedyś o tym w watku na temat SVR 50+.
Byłam w aptece gdy była dermokonsultantka i dostałam filtr SVR 50+ i SVR100 innych próbek filtrów nie mieli ( a szkoda bo przetestowałabym SVR 60 ). Ja po prostu poprosiłam o próbki kremów z filtrami. Zresztą rola takiej dermokonsultantki ogranicza się do podawania próbek... i do reklamowania (wciskania ludziom) produktów SVR.
yaheira jest offline  
Stary 2006-05-23, 15:29   #895
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Erato
Moja mama ma taki szał co roku. Tylko, ze mamy duży ogród i w czasach, kiedy mieliśmy sporo kasy potrafiła na wiosne na kwiaty, drzewka, byliny, wydac nawet 3 tyś zł.
Jakas mania normalnie. Od jakichs 3 lat zrobilo sie dosyc krucho z kasa, ale przychodzi wiosna i mama znow cos dokupuje, juz nie za tyle kasy, ale zawsz cos...
Przynajmniej z powodow finansowych musiala zredukowac ilosc przeroznych donic koło domu. Wczesniej kwiaty były na każdym kroku. Teraz musi sie ograniczyc do istniejacych juz skalniakow itp
Ale i tak potrafi siedziec w ogrodzie przy zapalonych lampach nawet i do polnocy jesli jest cieplo i sila sie jej nie sciagnie do domu
Ash jest offline  
Stary 2006-05-23, 16:02   #896
Debora86
Raczkowanie

A ja najbardziej lubie chodzić do Super Pharm.Moge tam łazić godzinami
A tak z innej beczki-mam do Was pytanie: jak myślicie czy moge używając izotrex pójść na oczyszczanie do kosmetyczki???Chodzi mi o to, że naskórek sie złuszcza,jest bardzo delkitany i jak sama chce sobie "coś" wydusić to mimo, ze robie to delikatnie to zdzieram sobie skóre i mam wielkiego strupa .A juz nie moge wytrzymac z tymi zaskórnikami....
Acha i jeszcze jedno: czy jak dezynfekuje solarium zaraz po wyjsciu klienta z kabiny to czy jestem narażona na działanie promienii???????????Niest ety w salonie gdzie mam praktyke jest solarium.
Debora86 jest offline  
Stary 2006-05-23, 16:05   #897
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Dziewczyny, nie wiem czy kupić tacie mleczko Biodermy. Dzisiaj wrócił ze szpitala (już pisałam kiedyś, że ma trądzik różowaty i od niedawna stosuje filtry i właśnie był teraz na tydzień w szpitalu) i oto co mi powiedział (tzn. co mu nasza dermatolog-ordynator powiedziała). Kazałam tacie się spytać o tę Biodermę, czy może jej używać. Pani dermatolog powiedziała, że teraz prawie wszystkie filtry mają alkohol i to nie jest tak że nie można. Powiedziała, że tata ma wypróbować i jak mu przypasuje to bez problemów może używać. Na razie ma mleczko Avenki, ale chce wyższą ochronę. Mówi, że jak wychodzi na słońce to skóra zaczyna go piec Dzisiaj dałam mu do spróbowania DP, zobaczymy czy alkohol go nie podrażni. Ale skoro Bioderma ma najwyższą ochronę UVA (mleczko ma PPD 35), to chciałby właśnie jej używać. Nie wiem czy mu odradzić to mleczko, czy rzeczywiście może mu przypasować.
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-23, 16:28   #898
Angi74
Wtajemniczenie

Debora,ja mimo wszystko bym Ci odradzała oczyszczanie u kosmetyczki.Ja dawniej chodziłam regularnie i dziwiłam się ,ze pory są wielkie i zaskórniki znowu się pojawiają..Ale pomogły kwaski,wszystko wyciągnęły na wierzch i wyleczyły.Zresztą oczyszczanie mechaniczne to trauma dla skóry i juz od dawna odchodzi się od tego typu zabiegów.

Apropos złego dnia,ja dziś się straasznie wkurzyłam.Poszłam na korektę mojego makijazu permanentnego brwi(ostatni raz uzupełniałam barwnik 3 lata temu) ,miało to kosztować 200zł a tu Pani kosmetyczka mnie informuje,ze barwniki podrozały i uzupełnienie 400 zł.A ja mam jeszcze sporo barwnika,a chciałam go jedynie trochę wzmocnić.Muszę pójść do konkurencji...
Angi74 jest offline  
Stary 2006-05-23, 17:01   #899
Debora86
Raczkowanie

[quote=Angi74]Debora,ja mimo wszystko bym Ci odradzała oczyszczanie u kosmetyczki.Ja dawniej chodziłam regularnie i dziwiłam się ,ze pory są wielkie i zaskórniki znowu się pojawiają..Ale pomogły kwaski,wszystko wyciągnęły na wierzch i wyleczyły.Zresztą oczyszczanie mechaniczne to trauma dla skóry i juz od dawna odchodzi się od tego typu zabiegów.
quote]
Wiem ze sie odchodzi od mechanicznego oczyszczania ale takie zaskórniki giganty jak ja mam to tylko mechanicznie trzeba usunąc... Peelig kawitacyjny ma zastępować manulane oczyszczanie ale to nie to samo...
Debora86 jest offline  
Stary 2006-05-23, 17:04   #900
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Angi74
Debora,ja mimo wszystko bym Ci odradzała oczyszczanie u kosmetyczki.
Całkowicie popieram .

Pisałam już o tym w jakimś wątku, dermatolodzy już od dłuższego czasu twierdzą, że "dobre" kosmetyczki nie wykonują już typowych zabiegów oczyszczania, gdyż ma to zgubne skutki dla skóry .
Sama na szczęście nigdy się na to nie skusiłam, ale koleżanka owszem i totalnie "zmasakrowało" jej buzię.

Także stanowczo odradzam!

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości