Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-27, 19:46   #1141
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

sugerujesz, że grupowa terapia wyjdzie taniej?

agnieska jest offline  
Stary 2006-05-27, 19:49   #1142
yaheira
Rozeznanie

ja zawsze na stwierdzenia typu: ale jesteś blada - odpowiadam: taką mam karnację
Pozatym nie zapominajmy, że dawniej "bladość" była w modzie. Panny z dobrych domów ukrywały się pod parasolkami by się tylko nie opalić.
yaheira jest offline  
Stary 2006-05-27, 19:52   #1143
Contax
Zakorzenienie

L_V u nas jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim zmieni się postrzeganie na to, czy ktoś się opala, czy nie. Jest to tym bardziej przykre, że takie opalanie niesie ze sobą więcej szkody niż pożytku. Ja to też znam z autopsji. Już od małego babcia mnie ganiała, żebym się opaliła jak najwięcej - bo ja taka bialutka, aż przezroczysta. I takie stwierdzenia słyszę ciągle. Mnie moja bladość na twarzy i ciele nic, a nic nie przeszkadza.
Contax jest offline  
Stary 2006-05-27, 20:00   #1144
edipig
Raczkowanie

Dziewczyny no co wy gadacie???? Że niby opalanie niezdrowe
Mi też powiedziano w pracy ostatnio: mogłaby sie pani trochę opalić. I wcale sie nie dziwię skoro wszyscy, włącznie z szefem chodzą spaleni słońcem.
Naprawdę czasem czuję się jak idiotko-histeryczko-porąbana kiedy mówię o filtrowaniu. Nie to, że sama nie wierzę w to co mówię, ale te spojrzenia.....same mówią za siebie
edipig jest offline  
Stary 2006-05-27, 20:02   #1145
Kasia_L
Zadomowienie

Post Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Cytat:
Napisane przez L_V
Musze się wyżalic.

ŁĄziłam dzisiaj z mamą po centrum (mama tez się filtruje) i spotkałysmy jej koleżanke z pracy - Jolę. Jola, wg mnie ma ok 50 lat, ale mam mnie ośiwciła że mniej niż 40, czyli na stracie dodałam jej "dyche". Jola oznajmiła, że właśnie wraca z solatium, bo sobie kupiła karnecik za 100zł, w promocji był . Nic to. Weszłyśmy do sklepu, przymierzamy ciuchy. Jola do mnie:
- dziecino, co ty taka blada jesteś?
- bo się nie opalam
- a dlaczego nie? zobacz jak ja ładnie wyglądam
- bo opalanie jest niezdrowe
- czyś ty na głowe upadła...?
Miewam podobne sytuacje. Jeden z moich kuzynów namiętnie chwyta każdy promień słońca, wylegując się na podwórku na leżaku. Za każdym razem gdy idę rozwiesić pranie mówi: Chodź się poopalać. Taka blada jesteś. Lato idzie.
Ja mu na to krótko: Nie opalam się. Wiesz fotostarzenie i takie tam.
Trochę tam się dziwi, ale nie mam siły tłumaczyć mu wszystkich aspektów promieniowania UV.

Cytat:
Napisane przez L_V
Ręce mi juz opadają. nie oplanaie się w społeczeństwie polskim podpada pod dział "choroby psychiczne". Może my się musimy wszystkie leczyć???
Dla nie wzbudzania podejrzliwości wszystkich opalonych zaczęłam używać balsamów brązujących. Mam przynajmniej świadomość, że opalam (a właściwie samoopalam) się zdrowo. Bynajmniej z moim zdrowiem psychicznym wszystko w porządku, tak mi się przynajmniej wydaje .

Jeszcze jedno, co do leczenia. Nie chcę prorokować kto, kiedy i na co być może będzie musiał się leczyć. Może na społeczeństwo zadziałałaby terapia szokowa - wizyta na onkologii oddział chorób skóry. Swego czasu miałam tę wątpliwą przyjemność bycia pacjentem i obserwatorem przykrego niekiedy otoczenia.
Stary 2006-05-27, 20:19   #1146
beoneself
Zakorzenienie

Mam dla Was sprawozdanie z moich testów tonującej Avenki (podziękowania dla L_V, która przysłała mi próbkę )
Najpierw nałożyłam 2ml łososia albinosa (grrrr, chyba się nie lubimy ), na to tonującą, bo bez tego jestem BIAŁA.
Łosoś albinos wchłania mi się cudnie, i do matu, ale oczywiście nie jest mi dane znaleść filtr idealny
Pierwsze spostrzeżenie co do tonującej Avene - ciemny! Nawet dla mojej przybrązowionej kremami twarzy No i odcień niestety wpadający bardziej w róż niż w żółty
Za to po przyskrobiowaniu miła niespodzianka, kolor zbladł, nic mi się nie odcinało, twarz wygląda świeżo, jest ujednolicona. Żałuję, że mi nie przykrył naczynek na policzkach, i rumienia A nie chce mi się bawić w korektory, i jeszcze poszukiwanie przyjaznych filtrom.
Ogólnie - do używania jako wartwa koloru na przybieloną twarz - może być.

Będę szukać dalej...

Edytowane przez beoneself
Czas edycji: 2006-05-27 o 21:10
beoneself jest offline  
Stary 2006-05-27, 20:22   #1147
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Ja również jestem już zdegustowana tymi uwgami... Co prawda nie jestem blada, mam ciemną karnację od zawsze, słońce łapi mnie momentalnie, ale filtr zmienia moją twarz i dekolt na śnieżynkowy kolor Nie przeszkadza mi to nic a, a nic wręcz przeciwnie, pokochałam biała twarz Ostatnio przy klasie zatrzymała mnie nauczycielka :
- Jezu, Kasiu dobrze się czujesz? Może pójdziesz do pięlęgniarki i nie przychodź dzisiaj na sks-y, bo mi zemdlejesz....
- Nie, nie, czuję się świetnie, a po czym pani stwierdza, że ze mną cos nie tak?
- No po twojej skórze, bladziutka jesteś, młode dziewczynki powinny być brązowiutkie od słoneczka, taka piękna pogoda...

Kurcze jestem blada i nic nikomu do tego ja też się niedługo zaczne czepiać tlenionych blondynek z solarium, bo mam tego dość!
W ramach oburzenia, dzisiaj podczas długiej wędrówki po sklepach wyszłam z domu z 2.5 ml, niczym niezmatowioną, nieodcisnietą warstwą filtra. Świeciłam się, ale przynajmneij nie byłam niczym zdestabilizowana, lepiłam sie, ale nei miałam zamiaru ścierać filtra. Byłam dumna stojąc sobie z moja lepiącą warstwą kremu pośród wiernych fanek solarium, którym aż sie skóra łuszczyła, serio
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-05-27, 20:40   #1148
Paula07
Wtajemniczenie

Ja nikomu nic nie tłumaczę i nic nie wbijam do głowy na siłę. Także bezprzerwy jest mi zwracana uwaga: dlaczego jestem taka blada?, i nie pójdę na solarium się przybrązowić. Ja odpowiadam, że się nie opalam - i to wszytsko. Już zdarzyło mi sie wspomnieć coś o filtrach, ale patrzyli na mnie jak na nienormalną. Więc dałam sobie spokój .
Dla przykładu podam moją koleżankę, która rok temu założyła własny interes - solarium. I muszę przyznać ,że przed tym rokiem jest stan skóry był w lepszej formie od mojej, a w tej chwili, jak wiadomo chodzi na solarium regularnie. Mówi,że ogranicza wizyty jeden raz na dwa tygodnie, ponieważ wie ,że opalanie szkodzi.
I w tej chwili po roku czasu uczęszczania na solarium tak pogłębiły jej się zmarszki mimiczne, że niestety jej skóra jest już w gorszym stanie od mojej, nie wspominając o rękach, że skórę ma tak wysuszoną, że aż białą . Straszne, ale cóż, nie da rady kogoś na siłę przekonać .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-05-27, 20:51   #1149
Kasia_L
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Paula07
Straszne, ale cóż, nie da rady kogoś na siłę przekonać .
Fakt. Sama wiedziałam, że promieniowanie UV w jakimś tam stopniu szkodzi. Wydawało mi się, że faktor 15 to już bardzo dużo, bo tak podawały gazetowe "źródła". Potem trafiłam na Wizaż, a dopiero całkiem niedawno zainteresowałam się tym, co i jak z ochroną przeciwsłoneczną. Wcześniej jakoś nikt mnie nie oświecił . Przeczytałam tu artykuły i do mnie one trafiły: konkretne, rzeczowe, poparte empirycznymi dowodami. Chłonę tę wiedzę i cały czas z przyjemnością dokształcam się tu na BK.
Stary 2006-05-27, 21:12   #1150
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Ja też byłam nieprzekonana Jak tak bardziej zaczęłam interesowac się Wizażem, to zauważyłam, że w wątkach coraz częściej przewija się temat ochrony wysokimi filtrami, nawet w zime. I tylko myślałam "Jesssu po co komu filtryw środku zimy, po co w wogóle filtry, jak będę miała zmarszczki to se krem kupię" Wreszcie raczej z nudów, bo nie miałam co robić weszłam na ten pamiętny wątek. Ahhh już od kilku pierwszych stron zrozumiałam jakie to ważne, ta ochrona przed chorobą i zmarszczkami, rzecz niezbedna w walc eo piękną skórę. No... i tak się zaczęło... Coraz dłuższe porzesiadywanie przy kompie, żeby nadążyć za tymi wszystkimi wiadomościamy, czytać nowe wątki... Przyjemny nałog
Stary 2006-05-27, 21:18   #1151
anamnezis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Paula07
Straszne, ale cóż, nie da rady kogoś na siłę przekonać .
Ale co jeśli ten ktoś to własna mama?
Moja niby nie jest spalona, ale na solarium chodzi regularnie. Próbuję ją delikatnie uswiadomić, to mi odpowiada "Tak wiem, że solarium szkodzi, dlatego ograniczam się do jednej wizyty tygodniowo"
I jak ja jej mam przetłumaczyć? A ostatnio bardzo się postarzała (przypuszczam, że to przez solarium, choć też wiadomo, że lata lecą)
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline  
Stary 2006-05-27, 21:33   #1152
Ash
Wtajemniczenie

Ja i bez filtrow bledzioch jestem, w lecie zawsze wygladalam "normalniej" ;-)
Musze dzis samoopalacz puscic w ruch ;-)

Moj chłopak mówi na mnie czasem "moja kochana arystokratka"

Ostatnio go pytalam czy ladniej wygladam blada czy np 2 tygodnie temu "wysamoopalaczowana". Powiedzial, ze teraz wygladam ladnie i promiennie, a w lekkiej opaleniznie dziewczeco ;-) cokolwiek to znaczy
Ash jest offline  
Stary 2006-05-27, 21:54   #1153
Kulfon
Raczkowanie

To ja opiszę swoje przygody. Nigdy nie opalałam się, raz w życiu tylko miałam ładną opaleniznę po wakacjach nad Morzem Śródziemnym. I niby wszyscy powinni być przyzwyczajeni. Ale babcia zawsze jak mnie widzi to zaczyna od "Boże! Jaka ty blada jesteś" i tu następuje szereg porównań w stylu śmierć czy albinos po czym "skierowanie" na morfologię, która jak na złość zawsze jest w normie . Ostatnio odkryłam wizazową BK i teraz to już powinna być kompletna katastrofa. Wydawało się, że jak mnie babcia zobaczy w filtrze i skrobi to się załamie. A tu tekst, że ma ładną wnuczkę. A ja, zaczepnie (bo chcialam jej odpowiedzieć że dla zdrowia taka blada jestem i wykład dać), pytam : "I nie jestem blada jak śmierć?" A ona pierwszy raz w życiu, że nie.
Szczęka opada. Niech żyją filtry!

BTW. Jednak chyba "zdrowo" nie wyglądam bo szkolna pielegniarka ostatnio kazala mi do domu iść jak mnie zobaczyła. A matka twierdzi, że sobie tą chemią twarz zepsuje. I sama już nie wiem, czy wytrzymam i będę filtromaniaczką. Ale na razie walczę!
Kulfon jest offline  
Stary 2006-05-27, 22:15   #1154
beoneself
Zakorzenienie

Ratunku!
Muszę się Wam wyżalić...

To poszukiwanie pasującego filtra zaczyna mnie denerwować, wszystko mnie albo podrażnia, albo się nie wchłania, albo bieli...
Stary fluid Biodermy - biało, i już nawet nie ma,
stare mleczko - biało, trzeba czymś przykolorować
stary flush - wałkuje się
stary creme - bieli, wałkuje się
Avene mleczko 40 - drażni oczy, bieli, lepi się
mleczko 50+ - to samo
łososiowy łosoś - wszystko pięknie, kolor, ujednolecenie cudo, ale się nie wchłania, mam smalec na buzi!
łosoś albinos - wszystko idealnie, ale śnieżna biel
LPR creme fondante - drażni oczy, bieli, śmierdzi
mleczko żelowe vichy - bieli, podrażnia
SVR 50B, 100B - maska, wysusza, kolor "nie ten"

Ja już nie wiem, co jeszcze mogę wypróbować. Wszystkie Vichy i LPR chyba odpadają, bom baaardzo wrażliwy, suchy naczynkowiec
Macie jakieś pomysły?

Obecnie używam różnie kombinacje:
-mleczko Biodermy, na wierzch tonująca, na to skrobia
-mleczko Avene 50+, na to łososiowy łosoś dla kolor, skrobia
-łosoś albinos, na to łosoś, skrobia, i nadal jest biało...
-łosoś albinos, avene tonująca, skrobia
I męczą mnie te wszystkie warstwy

Jestem beznadziejnym przypadkiem ?
beoneself jest offline  
Stary 2006-05-27, 22:21   #1155
Contax
Zakorzenienie

beoneself ja tyż naczynkowiec. Z powodzeniem używam antka AL już 3 tydzień i ładnie nawilża, nie podrażnia - tylko może przeszkadzać Ci lepkość, jednak mniejsza niż u mleczka Avene. Podobno całkiem dobre jest mleczko do ciała dla dzieci Vichy SPF 50+ - ładnie się wchłania, nie pobiela, nie podrażna.
Contax jest offline  
Stary 2006-05-27, 22:43   #1156
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Alchemiczko, też go ostatnio próbowałam nałożyć. Pięknie się wchłonął, świecenie umiarkowane - ALE! Opary i zapach jak w creme fondante LPR
Nie mogłam go znieść, piekły mnie oczy (chociaż okolice oczu omijałam), zaczęła mnie boleć głowa
Zazdroszcze, że Ci tak pasuje, bo mam w domu jeszcze saszetkę 50+ i 30 (dla dzieci) - chcesz?
To m0oze zużyj na ciałko? Dziękuję, mam jeszcze kremik w próbeczce, poza tym musz ejeszcze zużyć Antka AL i Iwostin 50+. Gnębi mnie tylko jedno pytanie: wysokość faktora PPD w Vichy dla dzieci. jeśli ktoś zna, to bardzo prosze o podzielenie sie informacją
Stary 2006-05-27, 22:48   #1157
Erato
Wtajemniczenie

beoneself, a może poszukaj sobie jakiegoś fajnego brązerka, takiego w pudrze? Jak lubisz Avenkę białego łososia, to nawet nie musisz kombinować ze składem. Albo po prostu sypki puder w ciemniejszym odcieniu (na parsolowe fltry może być Translucide 04) pomieszać ze skrobią.

A wracając do "zamieszania z mieszaniem", czyli filtrów róznych "ras" i podkładów, to przypomnę, że jakiś czas temu na wątku makijażowo-filtrowym przewałkowałyśmy nie do końca wyjąsnioną kwestię destabilizacji parsolu i wniosek ogólnie był taki, żeby nie dać się zwariować Skoro niektóre filtry z parsolem zawierają też titanium dioxide (patrz Bioderma tonująca), to chyba nie można powiedzieć, że te filtry robią chemiczni idioci? agniesko, twoja "odwieczna" wątpliwość, co to znaczy "may contain" pozostaje nie rozwiana, ale ja bym tego Dermablendu tak stanowczo nie skreślała...

Erato jest offline  
Stary 2006-05-27, 22:58   #1158
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez beoneself
Ratunku!
Muszę się Wam wyżalić...

To poszukiwanie pasującego filtra zaczyna mnie denerwować, wszystko mnie albo podrażnia, albo się nie wchłania, albo bieli...
Stary fluid Biodermy - biało, i już nawet nie ma,
stare mleczko - biało, trzeba czymś przykolorować
stary flush - wałkuje się
stary creme - bieli, wałkuje się
Avene mleczko 40 - drażni oczy, bieli, lepi się
mleczko 50+ - to samo
łososiowy łosoś - wszystko pięknie, kolor, ujednolecenie cudo, ale się nie wchłania, mam smalec na buzi!
łosoś albinos - wszystko idealnie, ale śnieżna biel
LPR creme fondante - drażni oczy, bieli, śmierdzi
mleczko żelowe vichy - bieli, podrażnia
SVR 50B, 100B - maska, wysusza, kolor "nie ten"

Ja już nie wiem, co jeszcze mogę wypróbować. Wszystkie Vichy i LPR chyba odpadają, bom baaardzo wrażliwy, suchy naczynkowiec
Macie jakieś pomysły?

Obecnie używam różnie kombinacje:
-mleczko Biodermy, na wierzch tonująca, na to skrobia
-mleczko Avene 50+, na to łososiowy łosoś dla kolor, skrobia
-łosoś albinos, na to łosoś, skrobia, i nadal jest biało...
-łosoś albinos, avene tonująca, skrobia
I męczą mnie te wszystkie warstwy

Jestem beznadziejnym przypadkiem ?
Nie jesteś jedynym "beznadzienym przypadkiem" Mnie z kolei wszystko "zapycha" ! Szkoda mi gładkiej wypielęgnowanej cery,i co ja mam zrobić?
Angi74 jest offline  
Stary 2006-05-27, 23:05   #1159
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Gnębi mnie tylko jedno pytanie: wysokość faktora PPD w Vichy dla dzieci. jeśli ktoś zna, to bardzo prosze o podzielenie sie informacją
PPD 20 - taką informację znalazłam na mleczku SPF 60, więc jak jest to mleczko z nowym oznaczeniem SPF 50 + to by się zgadzało.

http://www.vichy.de/DE-DE/htmlref/pr.../LEEVC001.html
Contax jest offline  
Stary 2006-05-28, 00:00   #1160
moniga
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Erato
A wracając do "zamieszania z mieszaniem", czyli filtrów róznych "ras" i podkładów, to przypomnę, że jakiś czas temu na wątku makijażowo-filtrowym przewałkowałyśmy nie do końca wyjąsnioną kwestię destabilizacji parsolu i wniosek ogólnie był taki, żeby nie dać się zwariować Skoro niektóre filtry z parsolem zawierają też titanium dioxide (patrz Bioderma tonująca), to chyba nie można powiedzieć, że te filtry robią chemiczni idioci? agniesko, twoja "odwieczna" wątpliwość, co to znaczy "may contain" pozostaje nie rozwiana, ale ja bym tego Dermablendu tak stanowczo nie skreślała...
No właśnie i idąc tym tropem oto, wybaczcie mi jeszcze chwilę przynudzania i jedno moje pytanie jeszcze - skąd wiadomo, ze mika, talk i tlenki destabilizują filtry chemiczne do poziomu ochrony podstawowej? Ta informacja wypłynęła z jakiegoś sprawdzonego źródła, czy to jest kolejna, która żyje własnym wizażowym życiem, podobnie jak np. ta dotycząca terminu przydatności filtrów?
moniga jest offline  
Stary 2006-05-28, 00:34   #1161
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez beoneself
Mam dla Was sprawozdanie z moich testów tonującej Avenki (podziękowania dla L_V, która przysłała mi próbkę )
Najpierw nałożyłam 2ml łososia albinosa (grrrr, chyba się nie lubimy ), na to tonującą, bo bez tego jestem BIAŁA.
Łosoś albinos wchłania mi się cudnie, i do matu, ale oczywiście nie jest mi dane znaleść filtr idealny
Pierwsze spostrzeżenie co do tonującej Avene - ciemny! Nawet dla mojej przybrązowionej kremami twarzy No i odcień niestety wpadający bardziej w róż niż w żółty
Za to po przyskrobiowaniu miła niespodzianka, kolor zbladł, nic mi się nie odcinało, twarz wygląda świeżo, jest ujednolicona. Żałuję, że mi nie przykrył naczynek na policzkach, i rumienia A nie chce mi się bawić w korektory, i jeszcze poszukiwanie przyjaznych filtrom.
Ogólnie - do używania jako wartwa koloru na przybieloną twarz - może być.

Będę szukać dalej...
Ja również chciałabym opisać swoje wrażenia po Avence tonującej (od nieocenionej Pauli ). Kładłam ją na mleczko 50+ i albinosa. Kolorek mi bardzo przypadł do gustu Ani za ciemny, ani za jasny, taki w sam raz dla mnie. Denerwuje mnie tylko ta tłustość, strasznie dużo skrobii muszę nałożyć, żeby to wszystko jakoś mniej więcej wyglądało. Ale ogólnie efekt jest bardzo fajny, twarz wygląda tak zdrowo Na zimę chyba się w niego zaopatrzę.
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-28, 00:39   #1162
moniga
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja również chciałabym opisać swoje wrażenia po Avence tonującej (od nieocenionej Pauli ). Kładłam ją na mleczko 50+ i albinosa. Kolorek mi bardzo przypadł do gustu Ani za ciemny, ani za jasny, taki w sam raz dla mnie. Denerwuje mnie tylko ta tłustość, strasznie dużo skrobii muszę nałożyć, żeby to wszystko jakoś mniej więcej wyglądało. Ale ogólnie efekt jest bardzo fajny, twarz wygląda tak zdrowo Na zimę chyba się w niego zaopatrzę.
Hmm ... a dużo dajesz Mackabuś skrobi na tonującą Avenkę? Złe pytanie, przepraszam Może tak - trudno mi sobie wyobrazić, żeby wyglądać dobrze będąc obsypanym dużą ilością skrobii ... I nic na to nie dajesz? Nie wyglądasz jak Murzyn obsypany białym gipsem???
moniga jest offline  
Stary 2006-05-28, 00:45   #1163
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez moniga
Hmm ... a dużo dajesz Mackabuś skrobi na tonującą Avenkę? Złe pytanie, przepraszam Może tak - trudno mi sobie wyobrazić, żeby wyglądać dobrze będąc obsypanym dużą ilością skrobii ... I nic na to nie dajesz? Nie wyglądasz jak Murzyn obsypany białym gipsem???
raczej nie. U mnie skrobia, w przeciweństwie do Dry Flo, nie bieli. No może troszeczkę, ale prawie tego nie widać, jak pod spodem mam podkład lub filtr tonujący. Na samym filterku, szczególnie na DP i Biodermie, bardziej widać to pobielenie
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-28, 00:48   #1164
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

No ja też sobie dziwnie wyobraźałam posypanie tonujacej kukurydzianką
Stary 2006-05-28, 00:49   #1165
moniga
Rozeznanie

Czyli ta skrobia z tonującą Avenką się jakoś zlewa?
moniga jest offline  
Stary 2006-05-28, 00:53   #1166
mckabi
Zadomowienie

U mnie tak tak samo dobrze wygląda na DP i DMM. Dry Flo mnie strasznie bieliła a skrobia jakoś daje radę
Ok, ja będę lecieć bo jutro na komunię jadę. Trzeba wstać przed 7.00, żeby zdążyć nałożyć serum i filterki
Dobranoc dziewczynki
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-28, 01:02   #1167
yaheira
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez moniga
No właśnie i idąc tym tropem oto, wybaczcie mi jeszcze chwilę przynudzania i jedno moje pytanie jeszcze - skąd wiadomo, ze mika, talk i tlenki destabilizują filtry chemiczne do poziomu ochrony podstawowej? Ta informacja wypłynęła z jakiegoś sprawdzonego źródła, czy to jest kolejna, która żyje własnym wizażowym życiem, podobnie jak np. ta dotycząca terminu przydatności filtrów?
też chciałabym wiedzieć, możecie podać jakiegos linka gdzie jest mowa o destabilizacji?
yaheira jest offline  
Stary 2006-05-28, 01:03   #1168
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Oh, to rzeczywiście musisz sie wyspać Miłej zabawy

No, ja tez już lecę, ale ciężko mi się od kompa odczepić dobrej nocy
Stary 2006-05-28, 04:29   #1169
Kate30
Zakorzenienie

Angi - nie zapychają filtry LRP D-P i A-L - bankowo.

beoneself - to samo wskazanie co wyżej do testowania, może nareszcie trafisz?
Puder brązujący dla jasnej cery - polecam nowy ogromniasty puder sephory z kolekcji sun - ma 30g za 48zł i prześliczny, naturalny odcień. Pięknie się łączy ze skrobią i łatwo nakłada. Na avenkę jak znalazł - pełno w nim zakazanych składników.
No i ta pojemność - starczy chyba na 10 lat.
OT: odezwij się do mnie proszę.

Skrobia na tonujący filtr to dobry pomysł, jeśli jest zbyt ciemny rozjaśni, na tonującej avence i biodermie wyglądała u mnie dobrze.
Ale zdecydowanie najlepiej na Antku A-L - tak się z nim genialnie łączy, że tworzy satynową maskująco-matującą śliczną warstwę (białawą rzecz jasna).
Całość wygląda bombowo.

Odkąd się miziam antkami pokochałam skrobię, przy avenkach łapało mi się jej sporo, dlatego wolałam coś delikatniejszego - np. jedwabnego H, ale antki nie są tak na skrobię pazerne, świetnie się na nich spisuje.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-28, 08:41   #1170
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato
agniesko, twoja "odwieczna" wątpliwość, co to znaczy "may contain" pozostaje nie rozwiana, ale ja bym tego Dermablendu tak stanowczo nie skreślała...
Erato, sama gęstość dermablendu wymuszą bardzo dokładną aplikację - wprawdzie nie wklepywałam go jeszcze w filtr, ale uważam że trzeba by było conieco rozcierać wszystkie podkłady które do tej pory widziałam mają te barwiniki (i filtry jednocześnie ), stąd moje dawne pytanie - co jest jeszcze barwnikiem w podkładach i czy można je wogóle wykluczyć

Cytat:
Napisane przez moniga
Ta informacja wypłynęła z jakiegoś sprawdzonego źródła, czy to jest kolejna, która żyje własnym wizażowym życiem, podobnie jak np. ta dotycząca terminu przydatności filtrów?
Monigo, wrzuć proszę na google hasło filtry i pokrewne - wortale typu mediweb również podają taką informację. WYbacz, my nie mamy włąśnego laboratorium, bo wtedy przetestowałybyśmy wszystkie możliwe kombinacje i dlatego bazujemy na wiadomościach z sieci.

Dodam tylko, że eksperymentujesz na własnej twarzy - pokazujemy możliwości, dzielimy się mniejszą lub większą wiedzą bazującą zazwyczaj na pani Basi i innych źródłach - to od Ciebie zależy co z tego wypróbujesz. Ja szczerze mówiąc wolę nie ryzykować w sprawach typu świeżość filtra, nie po to za niego płacę a później wmasowuję w paszczę i bawię się w różne wyrzeczenia pod tym kątem, żebym tak naprawdę wmasowała jedynie pozostałości filtra, tłustą maź której właściwości ochronne są tylko wspomnieniem

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2006-05-28 o 09:10
agnieska jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości