Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-06-02, 11:33   #1351
Myszi
Wtajemniczenie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

No i mnie też coś dopadło .

Mam niestety wrażenie, że to skrobia - zapycha mnie!
A tak mi ładnie buzię matowi po filtrze...
Ale od kilku dni regularnie jej używam i niestety, buzia wysypana.

Tylko co teraz? Powrót do pudrów, które też mają zapychacze w składzie

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Stary 2006-06-02, 11:41   #1352
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasik71
Teraz na wiosnę zaczęłam swoją przygodę z filtrami (aby chronić swoją już ładną cerę od nowych przebarwień, bo starych sie powoli pozbyłam, tu tym co poleciły mi acne-derm ) i od tego czsu coś sie zaczęło niedobrego dziać . Zaczęły mi sie tworzyć wielkie bolące grudy albo wysyp małych bolących ropniaczków. Nie stosuję nic nowego z kosmetyków, także podejrzewam o to własnie filtry, czy to możliwe ?
Oczywiście mozliwe.Mam ten sam propblem co Ty.Od niedawna testuje avenkę tonującą i po jednum uzyciu pojawiły mi się bolące guzki na brodzie(wygląda na trądzik kosmetyczny).

Dziewczyny polecają filtry LRP DP,i Aqua Lait,-podobno nie zatykają porów.Ja zamówiłam juz ten pierwszy i mam ogromną nadzieję,ze choć ten spełni moje oczekiwania.
Angi74 jest offline  
Stary 2006-06-02, 11:50   #1353
kasik71
Raczkowanie

Angi ja juz przetestowałam Avenkę, LRP, Vichy, SVR i Bioderme. Z kazdym jest to samo, po dwóch, trzech dniach budzę sie z krostami . Odstawiam filtr, leczę buzię, potem próbuje i znowu jest to samo. Skrobi nie stosuje, a kosmetyki te co zawsze, które do tej pory były ok .
kasik71 jest offline  
Stary 2006-06-02, 13:43   #1354
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasik71
Angi ja juz przetestowałam Avenkę, LRP, Vichy, SVR i Bioderme. Z kazdym jest to samo, po dwóch, trzech dniach budzę sie z krostami . Odstawiam filtr, leczę buzię, potem próbuje i znowu jest to samo. Skrobi nie stosuje, a kosmetyki te co zawsze, które do tej pory były ok .
Kasiu - to masz rzeczywiście problem. Sama nie wiem co ci poradzić.

Byłam dziś na zakupach w euroaptece w godz hurtowych
No i tak
Active c - z 71 na 59
Termalka LRP - z 22 z groszem na 18
Nie było w mojej EA niestety biodermy - a micel mi się kończy.
W każdym razie zakupy udane - aha, kolejki nie było.
Dla Ślązaczek - CH Platan - Zabrze
Kate30 jest offline  
Stary 2006-06-02, 14:12   #1355
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Hehe, odpowiedź dotycząca składu olejku

a oto aukcja http://www.allegro.pl/show_item.php?item=106327058

odpisałam, że proszę o skład INCI, ponieważ określenie filtry UV jest zbyt obszerne - ciekawe czy zaskoczy
Ten sam allegrowicz pisze dalej: "
Jeśli nie wiesz jaki kosmetyk jest odpowiedni dla Ciebie napisz a ja chętnie doradzę"

Panie, nie chcę żebyś mi doradzał, przepisz skłąd z opakowania!!!!!
L_V jest offline  
Stary 2006-06-02, 14:17   #1356
mania19
Zadomowienie

Do śląskich filtromaniaczek :

Dziewczynom należy się w lańsko. Byłam wczoraj na obchodzie po aptekach. Poszukiwałam próbek- szczególnie Avenki tonującej. I co ? Wszędzie odprawiano mnie z kwitkiem. Pani w medalisie, czy jak mu tam, powiedziała, że owszem były, ale poszły momentalnie...
To chyba Wasza sprawka ...

Acha - w Aptece pod orłem (nie pamiętam jaka to ulica mimo, że mieszkam tu jakiś czas ) są próbki Iwostinu i Dermedicu W medalisie też jest Ivostin oraz Vichy i Avene chyba. A w tej aptece na Mickiewicza napewno mają biodermę
J est
A ktywny

mania19 jest offline  
Stary 2006-06-02, 15:44   #1357
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez L_V
Ten sam allegrowicz pisze dalej: "
Jeśli nie wiesz jaki kosmetyk jest odpowiedni dla Ciebie napisz a ja chętnie doradzę"

Panie, nie chcę żebyś mi doradzał, przepisz skłąd z opakowania!!!!!
mckabi jest offline  
Stary 2006-06-02, 16:28   #1358
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasik71
Bardzo Ci współczuję,rzeczywiście to moze być problem.A napisz moze jakie konkretnie testowałaś?
Angi74 jest offline  
Stary 2006-06-02, 17:07   #1359
anamnezis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mania19
Do śląskich filtromaniaczek :

Dziewczynom należy się w lańsko. Byłam wczoraj na obchodzie po aptekach. Poszukiwałam próbek- szczególnie Avenki tonującej. I co ? Wszędzie odprawiano mnie z kwitkiem. Pani w medalisie, czy jak mu tam, powiedziała, że owszem były, ale poszły momentalnie...
To chyba Wasza sprawka ...
To nie ja Ja się czuję niewinna Sama nie mogę próbek dorwać, jedynie Bioderma jako tako dostępna.
Avenki generalnie nigdzie nie ma
Jak to jest niby nikt filtrów nie używa a próbki idą błyskawicznie. Czyżby na Allegro?

Cytat:
Napisane przez mania19
Acha - w Aptece pod orłem (nie pamiętam jaka to ulica mimo, że mieszkam tu jakiś czas ) są próbki Iwostinu i Dermedicu W medalisie też jest Ivostin oraz Vichy i Avene chyba. A w tej aptece na Mickiewicza napewno mają biodermę
Skąd Ty to wszytsko wiesz w jakiej aptece jakie próbki? Pytasz się z której firmy mają czy jak? Bo ja się tak pytałam na początku, ale czułam się głupio, więc zaczęłam się pytać o konkretne, interesujące mnie firmy.
i pragnę powrócić przed oblicze Tego,
w imię Którego zawsze walczyłem.
anamnezis jest offline  
Stary 2006-06-02, 17:13   #1360
lolitka123
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Myszi
No i mnie też coś dopadło .

Mam niestety wrażenie, że to skrobia - zapycha mnie!
A tak mi ładnie buzię matowi po filtrze...
Ale od kilku dni regularnie jej używam i niestety, buzia wysypana.

Tylko co teraz? Powrót do pudrów, które też mają zapychacze w składzie
nie jestem specjalistka, ale mi sie wydaje ze raczej niemozliwe jest zeby skrobia zapychała..(?) Przynajmniej tak czytałam tutaj na forum, bo tez sie zastanawialam czy jej uzywac bo bałam sie zapychania. Ale uzywam i zadnego zapychania nie ma, wiec moze i u Ciebie winowajca nie jest skrobia tylko cos innego?
Stary 2006-06-02, 17:22   #1361
mckabi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lolitka123
nie jestem specjalistka, ale mi sie wydaje ze raczej niemozliwe jest zeby skrobia zapychała..(?) Przynajmniej tak czytałam tutaj na forum, bo tez sie zastanawialam czy jej uzywac bo bałam sie zapychania. Ale uzywam i zadnego zapychania nie ma, wiec moze i u Ciebie winowajca nie jest skrobia tylko cos innego?
Jednak skrobia chyba może zapychać. Taka zwykła (nie Dry Flo, bo ona jest modyfikowana) ma w sobie wiele zanieczyszczeń
mckabi jest offline  
Stary 2006-06-02, 18:43   #1362
Karolinkaaa
Raczkowanie

Witam!
Nie wiem czy pisze w dobrym wątku, ale chciałabym się z wami przywitać. Od ponad roku codziennie odwiedzam wizaż i bardzo go polubiłam. Szczególnie zainteresowała mnie biochemia, ponieważ postanowiłam przestać się opalać, a zacząć porządnie chronić. Po długim czytaniu różnych wątków postanowiłam zakupić sobie jakiś kremik z filtrem. Najpierw chodziłam po aptekach i szukałam próbek, jednak mieszkam w małej miejscowości i próbek nie dostałam Dzisiaj zamówiłam sobie w aptece filtr LRP Anthelios DP SPF 50+. Jutro ide go odebrać, mam nadzieje,że będę zadowolona. Mam cerę raczej tłustą, trądziku się już pozbyłam, jednak mam dużo przebarwień.Czasami jak użyje akneroxidu 5%, to skóra lekko mi się łuszczy. Przeważnie używam lekkich nawilżających kremików np. iwostin, bo moje pory mają też tendencje do zapychania. Mam też pytanko, czy na LRP D-P będę mogła używać fluid matujący Lirene nature matt?
Pozdrawiam serdecznie
Karolinka

Karolinkaaa jest offline  
Stary 2006-06-02, 19:12   #1363
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Na DP możesz używam City Mat, nie "gryzie" się z Parsolem

Agnieszko, ja też nie wiem o co chodzi:confused : Poza tym podałam powód dla którego nie przyjęłam przesyłki. Moja mama wiele razy nie przyjmowala paczek i nic takiego nie było...
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-06-02, 19:28   #1364
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Jednak skrobia chyba może zapychać. Taka zwykła (nie Dry Flo, bo ona jest modyfikowana) ma w sobie wiele zanieczyszczeń
Niestety .
Ja początkowo też myślałam, że to niemożliwe, ale przeczytałam, że którąś z dziewczyn też zapychała.
Poza tym od tych kilku dni, po których mnie wysypało, jedyną modyfikacją jaką wprowadziłam było właśnie nakładanie skrobii.

Co prawda mam Avene, więc nie muszę, ale myślałam, że to będzie lepszy pomysł niż "ładowanie" sobie na twarz pudru i trochę odciąży mi skórę, bo podkładu muszę używać.

Czyli skrobia Dry Flo z Mazideł nie powinna zapychać?
Już sama nie wiem co mam robić...
Może któraś z Was zna jakiś niezapychający podkład, albo taki najmniej ryzykowny pod tym względem?

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Stary 2006-06-02, 19:34   #1365
mckabi
Zadomowienie

Witaj Karolinko
mckabi jest offline  
Stary 2006-06-02, 19:51   #1366
Karolinkaaa
Raczkowanie

mckabi o jak miło

Karolinkaaa jest offline  
Stary 2006-06-02, 21:01   #1367
lolitka123
Rozeznanie

ah no to przepraszam.. Byłam pewna ze skrobia nie moze zapychac, no bo czym?? ale skoro mowicie ze zapycha to zapycha a szkoda ;/ ale mam nadzieje, ze mnie nie zapcha, choc własnie przed chwilą odkryłam, że mnie wysypało całą masą malutkich kroteczek ktorych nie widac golym okiem (chyba ze sie przypatrzy bardzo dokladnie i pod swiatlo) tylko czuc w dotyku. Dzisiaj rano ich nie mialam, wiec wysypało mnie w dzien ;/ To jest taka czerwona kaszka, głownie po obu stronach brody, takie dziwne miejsce bo wogole nie podatne na zapychanie..podejrzewam Bioderme, ale smarowalam sie nią wczesniej i nic mi nie bylo, wiec juz sama nie wiem..

A czy moze wysypac po lekach na tradzik? Bo od dwoch dni stosuje nowe leki : Aknemycin i Akneroxid 5.

Hmm teraz sie zastanawiam czy to przypadkiem nie uczulenie ;/ Jak to odroznic?
Stary 2006-06-02, 21:17   #1368
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Karolinkaaa
Witam!
Nie wiem czy pisze w dobrym wątku, ale chciałabym się z wami przywitać. Od ponad roku codziennie odwiedzam wizaż i bardzo go polubiłam. Szczególnie zainteresowała mnie biochemia, ponieważ postanowiłam przestać się opalać, a zacząć porządnie chronić. Po długim czytaniu różnych wątków postanowiłam zakupić sobie jakiś kremik z filtrem. Najpierw chodziłam po aptekach i szukałam próbek, jednak mieszkam w małej miejscowości i próbek nie dostałam Dzisiaj zamówiłam sobie w aptece filtr LRP Anthelios DP SPF 50+. Jutro ide go odebrać, mam nadzieje,że będę zadowolona. Mam cerę raczej tłustą, trądziku się już pozbyłam, jednak mam dużo przebarwień.Czasami jak użyje akneroxidu 5%, to skóra lekko mi się łuszczy. Przeważnie używam lekkich nawilżających kremików np. iwostin, bo moje pory mają też tendencje do zapychania. Mam też pytanko, czy na LRP D-P będę mogła używać fluid matujący Lirene nature matt?
Pozdrawiam serdecznie
Karolinka
Witamy i zapraszamy do czytania (i pisania ) LRP DP to dobry wybór, sądząc z jego recenzji i relacji użytkowniczek Z tłustą cerą można sobie poradzić, Biochemia to kopalnia wiedzy na ten temat Lirene Nature Matt, podobnie jak City Matt, nadaje się na filtry z parsolem, czyli np. La Roche Posay.

Erato jest offline  
Stary 2006-06-02, 21:42   #1369
Karolinkaaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lolitka123
ah no to przepraszam.. Byłam pewna ze skrobia nie moze zapychac, no bo czym?? ale skoro mowicie ze zapycha to zapycha a szkoda ;/ ale mam nadzieje, ze mnie nie zapcha, choc własnie przed chwilą odkryłam, że mnie wysypało całą masą malutkich kroteczek ktorych nie widac golym okiem (chyba ze sie przypatrzy bardzo dokladnie i pod swiatlo) tylko czuc w dotyku. Dzisiaj rano ich nie mialam, wiec wysypało mnie w dzien ;/ To jest taka czerwona kaszka, głownie po obu stronach brody, takie dziwne miejsce bo wogole nie podatne na zapychanie..podejrzewam Bioderme, ale smarowalam sie nią wczesniej i nic mi nie bylo, wiec juz sama nie wiem..

A czy moze wysypac po lekach na tradzik? Bo od dwoch dni stosuje nowe leki : Aknemycin i Akneroxid 5.

Hmm teraz sie zastanawiam czy to przypadkiem nie uczulenie ;/ Jak to odroznic?
Myślę,że to od skrobii. Też używam Akneroxidu 5 (jak dla mnie jest świetny) i kiedyś jeszcze Aknemycinu, ale nie miałam żadnych wysypów. Dopiero kiedy po kilku razach użyłam skrobii, moje pory były okropnie zapchane. Ale poszłam na kwasy do kosmetyczki i stan cery sie poprawił.

Karolinkaaa jest offline  
Stary 2006-06-02, 21:53   #1370
lolitka123
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Karolinkaaa
Myślę,że to od skrobii. Też używam Akneroxidu 5 (jak dla mnie jest świetny) i kiedyś jeszcze Aknemycinu, ale nie miałam żadnych wysypów. Dopiero kiedy po kilku razach użyłam skrobii, moje pory były okropnie zapchane. Ale poszłam na kwasy do kosmetyczki i stan cery sie poprawił.
Od skrobii? Ale ja skrobii uzywam juz hohoho i jeszcze troche (czyli bardzo dlugo) i tak nagle teraz by mnie zapchało? hmm nie wiem..
Stary 2006-06-02, 22:04   #1371
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Myszi
Niestety .
Ja początkowo też myślałam, że to niemożliwe, ale przeczytałam, że którąś z dziewczyn też zapychała.
Poza tym od tych kilku dni, po których mnie wysypało, jedyną modyfikacją jaką wprowadziłam było właśnie nakładanie skrobii.

Co prawda mam Avene, więc nie muszę, ale myślałam, że to będzie lepszy pomysł niż "ładowanie" sobie na twarz pudru i trochę odciąży mi skórę, bo podkładu muszę używać.

Czyli skrobia Dry Flo z Mazideł nie powinna zapychać?
Już sama nie wiem co mam robić...
Może któraś z Was zna jakiś niezapychający podkład, albo taki najmniej ryzykowny pod tym względem?
Z podkladów mogę Ci polecić ten który obecnie uzywam to City Mat Lirene.Moja cera jest bardzo poddatna na zapychanie a po tym nic się nie dzieje.
Angi74 jest offline  
Stary 2006-06-02, 22:06   #1372
uskow
Zadomowienie

A aj dzisiaj użtyłam pierwszy raz LPR A- L i niestety chyba Avene jest dla mnie najlepsze. Mam wrażenie że A-L strasznie buzie mi wysuszył i w dodatku trochę podrażnił po oczami. I w cale nie wchłania sie lepiej od Avenki Nie wiem ja chyba jakąś dziwna ta skóre mam

uskow jest offline  
Stary 2006-06-02, 22:07   #1373
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Angi74
Z podkladów mogę Ci polecić ten który obecnie uzywam to City Mat Lirene.Moja cera jest bardzo poddatna na zapychanie a po tym nic się nie dzieje.
A tu proszę strona z bezpiecznymi i niekomedogennymi (nie zatykającymi porów) kosmetykami.http://www.zerozits.com/SafeCosmetics/Foundation.htm
Angi74 jest offline  
Stary 2006-06-02, 22:12   #1374
Contax
Zakorzenienie

Hej Dziewczynki nie było mnie parę dni i tyle nowych postów.
Lecę czytać
Contax jest offline  
Stary 2006-06-02, 22:20   #1375
Myszi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Angi74
A tu proszę strona z bezpiecznymi i niekomedogennymi (nie zatykającymi porów) kosmetykami.http://www.zerozits.com/SafeCosmetics/Foundation.htm
Angi ,
Wielkie dzięki!

Still figuring it out.
Myszi jest offline  
Stary 2006-06-02, 22:26   #1376
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Myszi
Angi ,
Wielkie dzięki!
Nie ma za co
Angi74 jest offline  
Stary 2006-06-02, 22:39   #1377
lolitka123
Rozeznanie

heja Contuś miło Cię widzieć

**
A ja jednak dochodze do wniosku ze to "cos" to jest uczulenie.
Pytanie na co? Jak ja nie lubie wynajdywac winowajcow ;(
Czy Aknemycin albo Akneroxid 5 mogly mnie uczulic jesli wczesniej stosowalam z tej samej serii Aknemycin Plus i Akneroxid L ? Bo chyba skkładem sie zabardzo te co teraz mam od tych poprzednich nie roznia ( tak mi sie wyadje, bo nie sprawdzalam).
ehh przepraszam, ze Wam tu tak głowe zawracam ale dzis znowu dopadl mnie kryzys wyglądowy
Stary 2006-06-02, 23:15   #1378
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Kasiu - to masz rzeczywiście problem. Sama nie wiem co ci poradzić.

Byłam dziś na zakupach w euroaptece w godz hurtowych
No i tak
Active c - z 71 na 59
Termalka LRP - z 22 z groszem na 18
Nie było w mojej EA niestety biodermy - a micel mi się kończy.
W każdym razie zakupy udane - aha, kolejki nie było.
Dla Ślązaczek - CH Platan - Zabrze
Kiedy są w euroaptekach godziny hurtowe?
Nie ukrywam, że to całkiem kusząca sprawa..
Stary 2006-06-02, 23:21   #1379
Contax
Zakorzenienie

justyce do konca czerwca, w godzinach 9.00 - 11.00
Contax jest offline  
Stary 2006-06-02, 23:22   #1380
justyce
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Contax
justyce do konca czerwca, w godzinach 9.00 - 11.00
No to rewelacja Dzięki za informację
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości