Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-11, 21:21   #211
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D

Tak w ogóle to czuję, że zaraz mnie coś trafi. Zamówiłam sobie Antka DP, potwierdzenie z wysłaniem zamówienie przyslo mi e-mailem 08.05, a filtra nadal nie ma. A ja tu eksperymentuję z svr 100b, który jest po prostu okropny. Nie dość, że szczypie niemiłosiernie, to jeszcze okropnie się rozsamrowywuje, musiałam go ścierać w szkole, bo zrobiły mi się smugi. Od mocnego tarcia wyszły mi takie podrażnieniowe krostki.

Napisałam maila do Aquavitea z pytaniem o mój filtr. Oni odpisali, że pewnie leży gdzieś na poczcie, bo listonosz czasami nie zostawia awiza?? Jak może listonosz mi awiza nie zostawic:confus ed: Nawet nie wiem na jaką pocztę mam pójść, mam tylko numer zamóienia, który mi podali. Ja muszę mieć jakiś filtr, bo nie wytrzymam, a w niedzielę wyjeżdzam
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-05-11, 21:27   #212
Kate30
Zakorzenienie

Shadi mnie też zdarzyło się, że listonosz nie awizował mojej przesyłki, która w najlepsze leżała sobie na poczcie. Napisz do aquavity żeby podali ci nr nadania, a nie nr zamówienia i idź na pocztę, napewno tam leży.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-11, 21:28   #213
Contax
Zakorzenienie

Musisz iść na pocztę która jest w Twoim rejonie i zapytać czy może jest paczka na Twoje nazwisko. Niestety nieraz tak jest, że listonosz nie włoży do skrzynki awiza.

Contax jest offline  
Stary 2006-05-11, 21:30   #214
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Jedynym problemem sa ciagle oczy - od kilku miesiecy borykam sie z uczuciem silnego sciagniecia, napiecie, wysuszenia, nie wiem jak to nazwac.. przelozylam sobie odrobinke lososia do malego sloiczka po probce sephory i w ciagu dnia nakladam sobie opuszkami palcow doslownie kapeczke pod oczy.. uczucie sciagniecie mija, ale tylko na godzine-dwie Jestem juz bezradna z tymi oczami..
A to nowe cudo z sephory za pokaźną sumkę nie pomaga?
Dobry patent z tym łososiem w ciągu dnia pod oczka.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-11, 21:40   #215
jowisia
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to jowisia

Cytat:
Napisane przez Kate30
A to nowe cudo z sephory za pokaźną sumkę nie pomaga?
Eskimosek sprawdza sie rano, kiedy oczy sa zaspane, podkrazone, sa wory lub cienie... Poprawia mikrocyrkulacje, aLe nawilzania to tam duzo nie ma niestety, skora jest dalej w ciagu dnia sciagnieta...

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-11, 21:46   #216
Kate30
Zakorzenienie

Daj szanse avenkom, po kilku miesiącach stosowania powinno być lepiej.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-11, 22:07   #217
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Ok, dzięki wielkie Napisałam już do nich, przysłali mi nr przesłki. Zginęłabym bez Was
Stary 2006-05-11, 22:15   #218
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Daj szanse avenkom, po kilku miesiącach stosowania powinno być lepiej.
Daje, daje i pamietam o tym co mi na pisalas na PW..
Wiem, ze z czasem uzywania filtrow skora moich oczu znacznie sie poprawi, ale poki co naprawde meczy mnie niemilosiernie to uczucie sciagniecia - meczy tak bardzo, ze powinnam chyba jednak cos zaaplikowac.
Zastanawialam sie na zakupem Avene- Creme apaisante contour des yeux, ma rewelacyjne opinie na KWC i podobno swietnie lagodzi uczucie sciagniecia.
Tylko.... .. na noc uzywam Iwostinu, jest naprawde niezly, nic nie mam po nim wysuszonego, rano idzie Eskimosek "na przebudzenie", potem filtr; Wiec wlasciwie nie wiem, kiedy mialabym ta Avenke nakladac, chyba w ciagu dnia, tak jak teraz stosuje lososia (tu : dodatkowo ochrona pod oczka..).

Nie musisz odpowiadac. Wiem, ze wszystko czytasz i sledzisz. Tak wlasciwie sama potrzebowalam sie wypisac

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-11, 22:30   #219
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Ok, dzięki wielkie Napisałam już do nich, przysłali mi nr przesłki. Zginęłabym bez Was
Shadi, nie przejmuj się, poczta ostatnio strasznie szwankuje. Paczki polecone priorytetem zamiast na drugi dzień przychodzą po 4 Ostatnio dużo zamawiam, wszystkie priorytetem i żadna jeszcze nie przyszła na drugi czy trzeci dzień. U mojego TŻ-ta to samo. Trzeba chyba jakąś skargę złożyć, bo przecież tak nie może być
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-11, 23:00   #220
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Też zauważyłam, że parę osob ma ten sam avatarek. Nawet jedna Wizażanka, która chyba nic nigdy na Biochemii nie pisała wyskoczyła mi nagle, że mam tkai sam jka ona i powinnam go usnąć Dlatego chyba sobie zmienie na zdjęcie mojej siostrzyczki, bo nie lubię jak ktoś ma to samo co ja
My Kobiety już tak mamy, ze nie lubi jak jedna ma to samo co druga. Ot taki Nasz urok
Stary 2006-05-11, 23:01   #221
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mckabi
Shadi, nie przejmuj się, poczta ostatnio strasznie szwankuje. Paczki polecone priorytetem zamiast na drugi dzień przychodzą po 4 Ostatnio dużo zamawiam, wszystkie priorytetem i żadna jeszcze nie przyszła na drugi czy trzeci dzień. U mojego TŻ-ta to samo. Trzeba chyba jakąś skargę złożyć, bo przecież tak nie może być
Oj, nieładnie Przydałaby się jakaś skarga ja taka podniecona, że mi antek przyjdzie na drugi dzien i klops
Stary 2006-05-11, 23:02   #222
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Alchemiczko
Losos byl moim pierwszym w zyciu filtrem. Zanim go nalozylam i zakupilam w ogole, naczytalam sie mase rzeczy, zeby wybrac cos odpowiedniego. Spodziewalam sie tlustosci, swiecenia,wchodzenia we brwi, czekania 20 minut na wchloniecie, by nalozyc druga warstwe, oliwy na twarzy... i te pe.
Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy nalozylam lososia (odmiarki, przymiarkki, lyzeczki, stryzkawki), a .. moje skora wypila go natychmiast!! Rozsmarowal sie gladko, wiec pomyslalam, ze pewnie go za malo, zawsze wiec dokladam jeszcze "na zas" Po niecalej minucie, po calej avence nie ma ani sladu, zostaje leciutenki blysk, porownywalny z dobrym kremem nawilzajacym, ale ktory na pewno nie mial nic wspolnego z moim wyobrazeniem o flitrach opisywanym tu przez was.

Nigdy nie stosowalam zadnych kwasow, ani reti...(nie wiem nawet, co to jest), mam dosc sucha skore, ale nie przesuszona (przynajmniej zadnych jak wy to nazywacie "suchych skorek"), a moja buzia lososia po prostu pije - wypija do ostatniej kropli.

Gdyby nie to, ze mam naczynka i musze je zakryc korektorem badz podkladem, nie musialabym nic wiecej uzywac (puder do zmatowania kupilam w pierwszym akcie desperacji, teraz sie spokojnie bez niego obchodze).
Podobnie jest zreszta z szyja i dekoldem - wchlania sie natychmiastowo.

Po prostu losos jakos bardzo mi podpasowal i az sie boje jutrzejszej wizyty w aptece i zakupu albinosa

Jedynym problemem sa ciagle oczy - od kilku miesiecy borykam sie z uczuciem silnego sciagniecia, napiecie, wysuszenia, nie wiem jak to nazwac.. przelozylam sobie odrobinke lososia do malego sloiczka po probce sephory i w ciagu dnia nakladam sobie opuszkami palcow doslownie kapeczke pod oczy.. uczucie sciagniecie mija, ale tylko na godzine-dwie Jestem juz bezradna z tymi oczami..
Widać, że Twoja skóra polubiła filtry (zwłasza łososia ), niech Ci służą jak najlepiej
Stary 2006-05-11, 23:04   #223
Zadomowienie

Cytat:
Tak w ogóle to czuję, że zaraz mnie coś trafi. Zamówiłam sobie Antka DP, potwierdzenie z wysłaniem zamówienie przyslo mi e-mailem 08.05, a filtra nadal nie ma. A ja tu eksperymentuję z svr 100b, który jest po prostu okropny. Nie dość, że szczypie niemiłosiernie, to jeszcze okropnie się rozsamrowywuje, musiałam go ścierać w szkole, bo zrobiły mi się smugi. Od mocnego tarcia wyszły mi takie podrażnieniowe krostki.

Napisałam maila do Aquavitea z pytaniem o mój filtr. Oni odpisali, że pewnie leży gdzieś na poczcie, bo listonosz czasami nie zostawia awiza?? Jak może listonosz mi awiza nie zostawic:confus ed: Nawet nie wiem na jaką pocztę mam pójść, mam tylko numer zamóienia, który mi podali. Ja muszę mieć jakiś filtr, bo nie wytrzymam, a w niedzielę wyjeżdzam
Eh mnie też SVR szczypał w twarz gdy go testowałam. Oj nie jest to filt dla mnie.
Stary 2006-05-12, 03:56   #224
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Daje, daje i pamietam o tym co mi na pisalas na PW..
Wiem, ze z czasem uzywania filtrow skora moich oczu znacznie sie poprawi, ale poki co naprawde meczy mnie niemilosiernie to uczucie sciagniecia - meczy tak bardzo, ze powinnam chyba jednak cos zaaplikowac.
Zastanawialam sie na zakupem Avene- Creme apaisante contour des yeux, ma rewelacyjne opinie na KWC i podobno swietnie lagodzi uczucie sciagniecia.
Tylko.... .. na noc uzywam Iwostinu, jest naprawde niezly, nic nie mam po nim wysuszonego, rano idzie Eskimosek "na przebudzenie", potem filtr; Wiec wlasciwie nie wiem, kiedy mialabym ta Avenke nakladac, chyba w ciagu dnia, tak jak teraz stosuje lososia (tu : dodatkowo ochrona pod oczka..).

Nie musisz odpowiadac. Wiem, ze wszystko czytasz i sledzisz. Tak wlasciwie sama potrzebowalam sie wypisac
Nie wiem jak u ciebie z tolerancją prafiny, ale avene ma świetny krem odżywczy do skóry przesuszonej z wit C, taki w szklanym słoiczku, jest na KWC. Moja mama go stosuje do suchej skóry, również pod oczami, nie podrażnia. Jest ultranawilżający, no i jest go więcej niż tego typowo pod oczy. Niestety w składzie na pierwszym czy drugim miejscu parafina, ale pod oczami nie powinna zaszkodzić porom.
No i zawiera wit C, więc wzmacnia działanie filtra.
Mogłabyś go nałożyć przed nałożeniem filtra, czyli na eskimosa.
Choć jestem zdania, że dodatkowo dokładany pod oczy łosoś w ciągu dnia, powinien sobie z tym problemem po pewnym czasie poradzić.
Może znajdziesz u siebie próbki i przetestujesz.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-12, 05:33   #225
palau
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Nie wiem jak u ciebie z tolerancją prafiny, ale avene ma świetny krem odżywczy do skóry przesuszonej z wit C, taki w szklanym słoiczku, jest na KWC. Moja mama go stosuje do suchej skóry, również pod oczami, nie podrażnia. Jest ultranawilżający, no i jest go więcej niż tego typowo pod oczy. Niestety w składzie na pierwszym czy drugim miejscu parafina, ale pod oczami nie powinna zaszkodzić porom.
No i zawiera wit C, więc wzmacnia działanie filtra.
Mogłabyś go nałożyć przed nałożeniem filtra, czyli na eskimosa.
Choć jestem zdania, że dodatkowo dokładany pod oczy łosoś w ciągu dnia, powinien sobie z tym problemem po pewnym czasie poradzić.
Może znajdziesz u siebie próbki i przetestujesz.
Kate wybacz że sie wcinam w dyskusję,a raczej zarzucę Cie pytaniami.
Jak rozumieć stwierdzenie 'dać szansę avence'? może nadmienię że po kilku aplikacjach kaszkę na skórze mi zgotowała -która nawiasem mówiąc dość szybko ustąpiła.
I jeszcze jedno pytanko-stosuję effaclar K,maseczkę aspirynową dzis pierwszy raz zrobie-i jesli nic mi sie dziac nie bedzie to bede ją powtarzałą(-z jaka czestotliwoscia?),olejek Hauschki na zmianę z Effaclarem...filtru wciąż szukam...czy do tego zestawu odpowiedniejszy bedzie tonik pichtowy,aspirynowy -czy może jeszcze cos mi polecisz innego?

PS: Lubię te poranki kiedy spokojnie mogę zapytać Ciebie -rannego ptaszka o zdanie i mam pewność że post nie zbunkruje się w natłoku innych
palau jest offline  
Stary 2006-05-12, 05:48   #226
Kate30
Zakorzenienie

Szansę avence na popracowanie nad polepszeniem kondycji skóry pod oczami (znaczy nawilżenie).
Jak kaszka to może cię zapycha, popróbuj z LRP - są zupełnie niezłe na lato, choć alkoholowe. Tutejsi liderzy tej marki to dermo-pediatrics i aqua-lait, mają osobne wątki, poczytaj. Napewno rzadziej zapychają niż avenki (ultra-bogate i odżywcze).
Maseczka aspirynowa moim zdaniem (przy effeclarze co 2 noc z H - to super, sama tak robię), nie częściej niż 2 razy w tygodniu i to nie po nocce z effeclarem, tylko po tej Hauschkowej.
Przy takim zestawie odradzałabym ci tonik pichtowy i aspirynowy (ten ostatni ew. w miejsce maseczek aspirynowych), za dużo byłoby tego dobrego. Tonik pichtowy jest wbrew pozorom dosyć agresywny.
Jeśli szukasz toniku o działaniu przeciwtrądzikowym (tak rozumiem pichtowy i aspirynowy po części) to polecam ci bardzo delikatny tonik acne expert dermedic - uwielbiam go, jest to super oczyszczający tonik, nie drażniący skóry i bardzo przyjemny w stosowaniu. Dobre recenzje mają też tonik antybakteryjny AA oraz drożdżak benzacne (ale to już trzeba lubić).
Zresztą poszperaj w KWC.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-12, 06:01   #227
palau
Zakorzenienie

dziękuję za naprowadzienie...poczytam ,napewno poczytam Na jesień stosować ten sam zestaw-effaclar/Hauschka?czy czytałąm artykuły,wątki i nie potrafię wygenerować jak w ciągu roku powinna przebiegać rotacja specyfików złuszczajacych-bo rozumiem że filtry okrąły rok?
palau jest offline  
Stary 2006-05-12, 06:05   #228
Kate30
Zakorzenienie

Na jesień możesz sobie pozwolić na coś mocniejszego niż effeclar k. Nie wiem czy próbowałaś czegoś z kwasami AHA? Opcji jest strasznie dużo.
Diacneal, Lierac Nightpeel ( tu AHA i BHA razem), glyco-a.
No ale o tym jest w wątku o kwasach. Zależy czy jesteś naczynkowcem, o złuszczanie w jakim celu ci chodzi. Czy zmarszczki czy trądzik, wybór jest naprawdę ogromny.
Filtry koniecznie cały rok.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-12, 06:21   #229
palau
Zakorzenienie

Jeszcze nie próbowałam AHA,nie mam problemów z naczynkami za to spora z rozszerzonymi porami z duza zdolnoscia do zapychania(lecz czytajac wizaz zaczynam stwierdzac ze to tylko i wylącznie wynik mojej niewiedzy-uczę się dopiero -koncze pierwsza tubke effaclaru.Dziekuje za pomoc,rozjaśniłąś mi bardzo moje domniemania-reszte postaram sie doczytać.Miłego dnia Ci życzę
palau jest offline  
Stary 2006-05-12, 07:10   #230
rose121
Raczkowanie

jak nakladam krem z filtrem 50 to pozniej mozna nakladac makijaz - podklad, puder ... jak tak to od razu po nalozeniu kremu czy trzeba poczekac zeby sie wchlonal- ile ok to czasu jest
rose121 jest offline  
Stary 2006-05-12, 07:37   #231
mania19
Zadomowienie

Poczekaj aż się wchłonie, bo będziesz mieć filtr na palcach zamiast na buzi
mania19 jest offline  
Stary 2006-05-12, 07:56   #232
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez rose121
jak nakladam krem z filtrem 50 to pozniej mozna nakladac makijaz - podklad, puder ... jak tak to od razu po nalozeniu kremu czy trzeba poczekac zeby sie wchlonal- ile ok to czasu jest
To zalezy od tego jak Twoja skóra wchłania filtr. Najlepiej jest odczekać te 10,15 min.
Stary 2006-05-12, 12:56   #233
jowisia
Wtajemniczenie

Dziewczyny, a ja mam takie pytanie (glupie moze, ale co tam, zaryzykuje), po co w ogole jest ten alkohol w filtrach? TO znaczy, czy jego w ogole tam jest na tyle duzo, zeby mogl zaszkodzic skorze? Pytam bo wlasnie zabieram sie do zakupienia jakiegos filtra na cialo (narazie mam tylko lososia na twarz), i na przyklad ten Vichy Capital Soleil Fluide, ktory jest na pierwszym miejscu filtrow KWC - niby tak go wszyscy zachwalaja w nieboglosy, a przeciez alkohol zawiera. I co? I nic. Z jedenj storny tu pisza dziewczyny o avenkach, ze lepsze dla skor suchych, bo bez alkoholu - wiec juz sie nastawilam, ze alkohol - NIE, z drugiej nikt nawet o tym nie wspomina w recenzjach an temat VIchy. Mam skore sucha na calym ciele, caly czas, przez caly rok uzywam kremow nawilzajacych i natluszczajacych, i teraz jak sobie kupie tego zachwalanego VIchy jako filtr do ciala to czy on mi skory nie wysuszy? To samo tyczy sie Antkow z LRP. Chcialbym bardzo cos wyprobowac - moze beda lzejsze na cale cialo na lato?? No ale ten ALKOHOL?

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-12, 13:00   #234
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Dziewczyny, a ja mam takie pytanie (glupie moze, ale co tam, zaryzykuje), po co w ogole jest ten alkohol w filtrach? TO znaczy, czy jego w ogole tam jest na tyle duzo, zeby mogl zaszkodzic skorze? Pytam bo wlasnie zabieram sie do zakupienia jakiegos filtra na cialo (narazie mam tylko lososia na twarz), i na przyklad ten Vichy Capital Soleil Fluide, ktory jest na pierwszym miejscu filtrow KWC - niby tak go wszyscy zachwalaja w nieboglosy, a przeciez alkohol zawiera. I co? I nic. Z jedenj storny tu pisza dziewczyny o avenkach, ze lepsze dla skor suchych, bo bez alkoholu - wiec juz sie nastawilam, ze alkohol - NIE, z drugiej nikt nawet o tym nie wspomina w recenzjach an temat VIchy. Mam skore sucha na calym ciele, caly czas, przez caly rok uzywam kremow nawilzajacych i natluszczajacych, i teraz jak sobie kupie tego zachwalanego VIchy jako filtr do ciala to czy on mi skory nie wysuszy?
No mnie na przykład wysusza i to bardzo. Miałam sporo próbek mleczka żelowego vichy, a ponieważ - jak dla mnie zionie alkoholem to postanowiłam zużyć na dekold i ręce, broń Boże na twarz. Efekt: przesuszona skóra z tendencją do łuszczenia się. Jeśli masz na ciele sucha skórę to przy dłuższym stosowaniu vichy może się nie sprawdzić.
L_V jest offline  
Stary 2006-05-12, 13:04   #235
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez L_V
Jeśli masz na ciele sucha skórę to przy dłuższym stosowaniu vichy może się nie sprawdzić.
Ani Vichy, ani zaden inny Antek z LRP.?
Czyli mam pozostac przy Avenkach i tylko w ich obrebie szukac czegokolwiek, czy to twarz, czy cialo?

Ps. Dzieki za szybka odpowiedz

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-12, 13:05   #236
Kate30
Zakorzenienie

Jowisiu - alkohol dodany do filtra poprawia jego wchłanialność poprostu.
Dlatego Avenki (bezalkoholowe) są w powszechnym odczuciu ciężkie i lepkie, a biodermy i antki lekkie.
Alkohol w filtrze na ciało nie jest na lato złym rozwiązaniem - nie powinien wysuszyć zanadto skóry, a jednak alkoholowy filtr dobrze się wchłania, ubranie nie lepi się do skóry, że o piasku nie wspomnę.
Natomiast na buzię, a zwłaszcza cerę suchą, takie filtry mogą nie najlepiej podziałać, podsuszyć, a nawet podrażnić. No ale to oczywiście indywidualna kwestia.
Jeśli byś zabierała się za testowanie wyskokowych filtrów to zacznij od antków właśnie, są najmniej niebezpieczne, mimo swego alkoholu. Biodermy to już różnie.
Do ciała najlepiej nabyć coś o dużej objętości, np. nowy spray biodermy 40 - 400 ml (mamy o nim wątek), lub spray Avene 40 (200ml) - mam podejrzenia, że będzie się lepił.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-12, 13:07   #237
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Ani Vichy, ani zaden inny Antek z LRP.?
Czyli mam pozostac przy Avenkach i tylko w ich obrebie szukac czegokolwiek, czy to twarz, czy cialo?

Ps. Dzieki za szybka odpowiedz
Jowisiu, co do antków - mam fluide extreme xl. Na twarz mi nie pasuje - zużywam na dekold i niezbyt jestem zadowolona. Trochę mnie jednak szczypie - wg mni eprzez alkohol, ale poza tym okropnie się wałkuje
L_V jest offline  
Stary 2006-05-12, 13:10   #238
Kate30
Zakorzenienie

A ja testuję nasze dwa topowe antki - D-P i A-L i z obydwu jestem bardzo zadowolona, choć jak to u mnie, jakiś minus może się pojawić po tygodniu czy dwóch.
Jowisiu przejrzyj antkowe wątki na biochemii.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-12, 13:15   #239
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kate30
Jowisiu - alkohol dodany do filtra poprawia jego wchłanialność poprostu.
Dlatego Avenki (bezalkoholowe) są w powszechnym odczuciu ciężkie i lepkie, a biodermy i antki lekkie.
Alkohol w filtrze na ciało nie jest na lato złym rozwiązaniem - nie powinien wysuszyć zanadto skóry, a jednak alkoholowy filtr dobrze się wchłania, ubranie nie lepi się do skóry, że o piasku nie wspomnę.
Natomiast na buzię, a zwłaszcza cerę suchą, takie filtry mogą nie najlepiej podziałać, podsuszyć, a nawet podrażnić. No ale to oczywiście indywidualna kwestia.
Jeśli byś zabierała się za testowanie wyskokowych filtrów to zacznij od antków właśnie, są najmniej niebezpieczne, mimo swego alkoholu. Biodermy to już różnie.
Do ciała najlepiej nabyć coś o dużej objętości, np. nowy spray biodermy 40 - 400 ml (mamy o nim wątek), lub spray Avene 40 (200ml) - mam podejrzenia, że będzie się lepił.
Kate, czy ty mieszkasz na wizazu....?

No i wlasnie dokladnie o to mi chodzi..! : filtr na twarz juz swoj mam i narazie sie go trzymam. ALE szukam czegos na cialo wiec chcialabym, aby konsystencja byla lekka- nie wyobrazam sobie maziac sie na caaaaale cialo jakims tlusciochem przez godzine..) i dlatego pomyslalam o zakupie czegos z LRP, a nie tlustej avenki.
Poza tym jest lato - nie potrzebuje na cialo tej ciezkiej, tlustej konsystencji, i nie wyobrazam sobie, zeby ubranie lepilo mi sie do skory... Po trzecie - poniewaz na cialo, potrzebuje czegos o duzej pojemnosci. I tylko wlasnie mam takie podejrzenie co do tego alkoholu - o twarzy nawet nie mysle, tylko czy nie wysuszy mi ogolnie juz i tak suchej skory na ciele...

Ps. Strasznie mi glupio was tak wykorzystywac, czuje sie tu jak na bezplatnych poradach dermatologicznych...

jowisia jest offline  
Stary 2006-05-12, 13:18   #240
mania19
Zadomowienie

A mi Antek XL FE pasował Fajnie się wchłaniał , nie kleił, był lekki. Może nie nawilżał tak jak Avene oraz czasami poszczypywał w oczęta, mimo tego lubiliśmy się
mania19 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości