Filtry i czas rano!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-21, 19:17   #1
lolitka123
Rozeznanie

Filtry i czas rano!!!!

Tak sobie dzisiaj policzyłam, że ta cała poranna "zabawa" z filtrami i potem nakladanie na to podkladu, korektora i skrobii zajmuje mi prawie godzine!!! łojezusiemaryjo jak ja bym chciala tak codziennie robic to musialabym wstawac o 5 rano!! a uwierzcie mi ze wstawanie o 6 to juz dla mnie koszmar.. No bo teraz ja jestem na fazie testowania filtrow z probek wiec smaruje sie nimi tylko w weekendy kiedy rano mam czas i kiedy jak co moge w domu zmyc tragiczny efekt :P Ale jak juz kupie jakies pelnowymiarowe opakowanie to jak ja bede makijaz robic godzine??

Jak Wy to ,dziewczynki, robicie ze sie wyrabiacie z tym wszystkim?? moze macie swoje jakies tajemne sposoby??

A dzisiaj testowałam Bioderme Fluide i nalozylam prawie 1,8 bo juz pod koniec bylo ciezko ( caly czas bylo ciezko..;/) a franca przeciez powinna sie chyba dobrze wchlaniac ze wzgledu na swoja konstystencje.

No a jak testowalam krem Bidermy i Avenki to mi sie ciasto robilo, a przy tym fluidzie nie !!! Z tym ze i tak musze wybierac cos z Avene (naczynka), ale zaniedlugo bede testowac emulsje Avene to zobaczymy jak bedzie.. tylko ta godzina rano wyjeta z zyciorysu mnie meczy.. :P

Licze na jakies Wasze "tajemne sztuczki"
lolitka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 19:48   #2
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: Filtry i czas rano!!!!

a wcześniej nie malowałaś się? bo ja zawsze wykonywałam pełny makijaż, więc jeśli chodzi o nakładanie filtrów, to trwa to tylko kilka minut dłużej niż robienie makijażu na zwykłym kremie, bo filtry muszę dłużej wcierać. a po zwykłym kremie też zawsze odczekiwałam z nałożeniem podkładu, ale przecież nie siedząc i czekając tylko robię w tym czasie coś innego. najwięcej czasu zajmuje mi zrobienie makijażu, niezależnie od tego, jakiego rodzaju krem nałożę pod podkład.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 20:04   #3
Ivvonka
Zadomowienie

Odkad stosuje filtry czas porannego makijazu ani mi sie wydluzyl ani skrocil. Spedzam w lazience jakies 25-30 min (tylko ze szykuje sie w niej od stop do glow):

1. Zmywam twarz
2. Nakladam Active C
- w miedzyczasie ide sobie nastawic wode na herbate i mysle, w co sie ubrac, czesze sie itp.
3. Active C wchlonal sie, wiec nakladam filtr
- w miedzyczasie ubieram sie
4. Filtr sie wchlonal, wiec wykonuje makijaz:
a. porzadnie sie skrobiuje
b. nakladam punktowo korektor, gdzie trzeba
c. koloruje czyms brazujacym policzki
d. otwieram oko: jasny cien + tusz
e. blyszczykuje sie zwykle w windzie

... i w ten sposob zaoszczedzam sobie pol godzinki snu
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 20:12   #4
mania19
Zadomowienie

Ja zawsze w trakcie wchłaniania się filtra układam włosy, ubieram się, jem, pakuję, skoczę po bułki, odpisuję na pocztę. Dopiero gdy filtr się wchłonie, robię makijaż.

Czasem jednak nie mam czasu - gdy zajęcia mam na 8, robię tak : filtr się wchłania , ubieram się, jem itd. Dalej : robię makijaż oka i wybiegam z domu. Dopiero gdy zajadę pod uczelnię, a trwa to 15-20m to nakładam podkład i skrobiuję się Czasem także robię makijaż, jak jestem w korku
mania19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 21:59   #5
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Ja od razu po wstaniu z łóżka przemywam twarz wodą, tonikiem, nakładam serum i idę się ubierać. Po ubraniu nakładam filtr, a w czasie gdy się wchłania (czyli te pół godzinki) jem śniadanie, pakuję potrzebne rzeczy do torby i myję zęby. Potem kładę podkład, ubieram buty, szykuję kosmetyki. Następnie skrobiuję się, nakładam cień, kredkę, tusz, brązer, tusz błyszczyk i tusz i jestem gotowa do wyjścia
mckabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 22:23   #6
gosiunia22
Zadomowienie

No tak... czas się przyznac Nigdy się nie malowalam, od paru lat stosuję zwykły krem na dzień i na noc - i to tyle! Od tygodnia używam kremu z filtrem Oriflame'u i kompletnie nie mam pojęcia o czym piszecie Jaki filtr nakładacie i jaką skrobię?? O czym tu mowa?

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...

Edytowane przez gosiunia22
Czas edycji: 2006-05-21 o 23:57
gosiunia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 22:30   #7
Ivvonka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gosiunia22
No tak... czas się przyznac Nigdy się nie malowalam, od paru lat stosuję zwykły krem na dzień i na noc - i to tyle! Od tygodnia używam krem z filtrem Oriflame'u i kompletnie nie mam pojęcia o czym piszecie Jaki filtr nakładacie i jaką skrobię?? O czym tu mowa?
Witam

Fotostabilne filtry maja tylko apteczne kosmetyki, czyli Avene, La Roche-Posay, Bioderma, SVR i Iwostin Solecrin. Warto w nie zainwestowac, gdyz gwarantuja pewna ochrone przeciw szkodliwym promieniom UVA i UVB. Nakladamy 2 ml filtra (aplikacje mozna powtarzac 2-3 razy) - taka ilosc powoduje swiecenie twarzy. Dlatego warto uzyc skrobii, ktora matuje przez wiele, wiele godzin Poczytaj Biochemie - znajdziesz tu wiele cennych rad
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 23:57   #8
gosiunia22
Zadomowienie

Dziękuję bardzo! Jak poczytałam, z iloma zabiegami takie nakładanie filtrów się wiąże, to... dziewczyny, podziwiam Was za cierpliwosc A tak w ogóle to te fotostabilne filtry są konieczne w naszym klimacie? Nie wystarczy zwykły krem z filtrem? Rok temu dermatolog powiedziala mi, że filtry tak naprawdę nie zabezpieczają przed starzeniem, jedynie przed spieczeniem skóry. Chm, i bądź tu mądry, człowieku...

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
Stary 2006-05-22, 00:03   #9
Ash
Wtajemniczenie

Takich mamy dermatologow :/
Ja bylam raz i babka mi przepisala differin, ktory zawiera retinoidy i słowkiem nie pisnela o stabilnych filtrach.
Tez sie troche boje tego swiecenia, lepienia, ale za rada dziewczyn kupilam sobie najlzejszy filtr, niestety swieci sie jak zarówa i zaczynam swoja przygode z filtrami.
Wlasnie wczoraj po poludniu listonosz przyniosl mi moj filterek
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 00:04   #10
Voodia
Wtajemniczenie

Ja uwijam się dość szybko, ale tylko dlatego, że malowanie zajmuje mi niewiele czasu. Zawsze czekam minimum 15 minut aż moja Avenka się wchłonie. Rano myję buzię żelem, potem spryskuję wodą termalną (nie zawsze, jak mam ochotę),zakładam soczewki, wcieram filtr (trochę to trwa) i idę na śniadanie, a że zwykle jem jajecznicę, a do tego muszę mieć kawę, herbatę i warzywa- 20 minut mija piorunem
Sam makijaż zajmuje mi ostatnio ok.10 minut.
Voodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 00:10   #11
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Filtry i czas rano!!!!

Cytat:
Napisane przez gosiunia22
Rok temu dermatolog powiedziala mi, że filtry tak naprawdę nie zabezpieczają przed starzeniem, jedynie przed spieczeniem skóry. Chm, i bądź tu mądry, człowieku...
Za tzw. "spieczenie" odpowiadaja UVB, natomiast za starzenie UVA. Wiele firm drogeryjnych chroni w bardzo małym stopniu przed UVA , przeważnie tylko przed UVB (nie wspominajć o fotostabilności), natomiast firmy apteczne , takie jak były w/w chronią przed pełnym spektrum promieni UVA i UVB .

Rano mój czas w nakładaniu filtrów i całego makijażu w porównaniu z używalnością zwykłego kremu jako bazy wydłużył sie o parę minut. I jedynie chodzi o to, że filtr trzeba wmasować w paru warstwach .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 00:11   #12
Ash
Wtajemniczenie

gosiunia22, loooknij na to co napisala jowisia: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=566
Przekonujące
Stary 2006-05-22, 00:14   #13
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Oj troche to u mnie trwa, zależy jaki filtr ale max próbuję sie uwinąc w 40 min.
Pierwsze co robię to się ubieram
Doczłapuję sie do łazienki, myję twarz, wycieram chusteczką i tonikiem, ale czekam żeby dokładnie sie wchłonął, bo inaczej filtr mi się gorzej wchłania.

Następnie smaruję twarz filtrm, u mnie najlepiej wychodzi wklepywanie i delikatne masowanie. Czeszę się i nakładam drugą warstwę.

Podczas wchłaniania się filtr (15 min) jem byle jakie śniadanie, wbiegam do łazienki szybko nakładam korektor i w razie potrzeby prusze się skrobią.

Nie wyglada to kolorow wszystko w pośpiechu Dlatego teraz będę wstawać o 45 min wcześniej
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 00:19   #14
mckabi
Zadomowienie

Shadi, ładny nowy avatarek Mam nadzieję, że to Ty przynajmniej bez problemów Cię poznam w środę
Stary 2006-05-22, 00:55   #15
gosiunia22
Zadomowienie

Ojej, toż to ja jestem wyjątkowo zacofana! Powoli zacznę zgłębiac tajniki wklepywania filtrów, odczekiwania, smarowania skrobią... (jakąś kosmetyczną??) To dla mnie niemal jak matematyka wyższa

Andre Lhote

Nina, Nina, Nina...
Stary 2006-05-22, 02:00   #16
Ash
Wtajemniczenie

skrobia ziemniaczana>>mąka ziemniaczana
Stary 2006-05-22, 07:34   #17
agnieska
Zakorzenienie

ewentualnie skrobia kukurydziana (nie mąka)

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 08:00   #18
lolitka123
Rozeznanie

Hmm czyli moge np. nalozyc sobie te 2ml na twarz i bez zadnego wklepywania i wmasowywania latac sobie po domu i robic inne rzeczy, czekając az sie sam wchlonie?? Bo mi wlasnie najwiecej czasu to wmasowywanie zajmuje..;/ Ale skolei np: Avenka zastyga na twarzy i nie wyobrazam sobie jak ona moze sie sama wchlonac..
Ash zdradz mi co to za "najlzejszy" filtr??
Stary 2006-05-22, 08:04   #19
mania19
Zadomowienie

Chciałąbym się podzielić pewną informacją Otóż na femineusie przeczytałam, że kładąc pod coś z silikonem, filtr się lepiej "wchłania" oraz jest bardziej matowy, a makijaż trwalszy Sprawdziłam i to naprawdę działa

Mam nadzieję, że nie zostanę posądzona o przemycanie informacji na wizaż
mania19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 08:12   #20
lolitka123
Rozeznanie

Ooo to byloby dobre
Ale co masz na mysli piszac "cos z silikonem"?
(silikon w kosmetykach? nie wiedzialam )
Stary 2006-05-22, 08:15   #21
agnieska
Zakorzenienie

Lolitko, ja na przykład tylko nakładam ultralekki fluid Vichy, nie trzeba go długo wsmarowywać, wklepywać - dlatego zajmuje mi to max minutę. W wielu kremach są silikony, w kremach, szamponach, odżywkach, bazach pod makijaż (tu przede wszystkim )

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 08:36   #22
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Mnie poranne nakładanie filtra - chyba jako jedynej z Was - zajmuje dużo czasu. Piszę o tym z bólem serca prawdziwym, bo do pracy mam na 7, więc żeby zdążyć z filtrem, skrobią itp. oraz dojazdem muszę wstac parę minut po 5. Inna sprawa, że ja jestem totalna guzdrała rano i jakoś wszystko o tej porze dnia zajmuje mi więcej czasu.
Robię tak jak Wy, że nakładam filtr i w czasie jego wchłaniania robię inne rzeczy, ale filtr na mojej twarzy wymaga chyba jakoś sporo czasu, aż się wchłonie.
Najbardziej lubię poniedziałki, kiedy chodzę do pracy na 12
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 11:01   #23
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Fotostabilne filtry maja tylko apteczne kosmetyki, czyli Avene, La Roche-Posay, Bioderma, SVR i Iwostin Solecrin.
to ja uzupełnię listę o Vichy, Klorane, Johnson&Johnson i dodam, że nie tylko apteczne, bo L'oreal i Garnier również.

Klikaj codziennie:

Stary 2006-05-22, 11:39   #24
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez justa79
to ja uzupełnię listę o Vichy, Klorane, Johnson&Johnson i dodam, że nie tylko apteczne, bo L'oreal i Garnier również.
ale chyba nikt ich tu nie uzywał? przynajmniej nikt sie nie przyznal?
caly czas kladzie sie nacisk na te apteczne
Stary 2006-05-22, 11:55   #25
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

ktoś pisał o jednym preparacie L'oreala. a uważam, że warto wspomnieć o tych kosmetykach, bo są tańsze, co dla wielu osób jest ważne, zwłaszcza w przypadku wyboru filtrów do ciała.

Klikaj codziennie:

Stary 2006-05-22, 12:40   #26
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justa79
ktoś pisał o jednym preparacie L'oreala. a uważam, że warto wspomnieć o tych kosmetykach, bo są tańsze, co dla wielu osób jest ważne, zwłaszcza w przypadku wyboru filtrów do ciała.
Nivea też ma stabilne filtry. Tak wyczytałam na stronie Basi, a mogę też potwierdzić to przez doświadczenie
Ja kupiłam krem do twarzy L'oreal solar expertise Aktywny Krem Przeciwzmarszczkowy do Opalania, przeciw przebarwieniom 50+. Kupiłam właśnie z powodu ceny kosztował w promocji 32,90zł za 75 ml. Zobaczymy jak się sprawdzi
amistad.k.m.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 14:32   #27
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s
Nivea też ma stabilne filtry. Tak wyczytałam na stronie Basi, a mogę też potwierdzić to przez doświadczenie
zgadza się. z niedrogich na liście jest też np. Piz Buin, nie wiem, czy teraz są dostępne u nas, wiem, że kiedyś były (wtedy jeszcze nie wiedziałam, że są fotostabilne ).

Klikaj codziennie:

Stary 2006-05-22, 15:04   #28
marianna
Rozeznanie

hmmm... poranne zabiegi u mnie to tylko kwestia organizacji...a od kiedy filtr zastapił mi podkład to poranna toaleta zajmuje mi mniej czasu niz wtedy gdy wykonywałam "pełny" makijaż
Jak to wygląda?
Pobudka, łazienka mycie tego co potrzeba (najczęściej włosy...no nie licząc zębów ) w moją pupencję wcieram serum YR i do kuchni wstawiam wodę na kawusię dla TŻ i moją czerwoną herbatkę. Potem hop w ciuszki i teraz dopiero filterek ( przed ubraniem nie - bo brudzi).
Z wchłaniającym się filterkiem , parzę herbatkę i kawę plus gotuję kakao dla dzieciaków. Potem idę budzić cały zwierzyniec (tzn. dzieciaki i TŻ ) => kończy się bezproblemowy dostęp do łazienki ale ja juz avenkę mam wchłoniętą... w trakcie makijażu (tylko puder i tusz ew. jakiś tam cień) popędzam maruderów, między brązerkiem a tuszem sprawdzam tornister i ubieram juniora. Junior rano jest zawsze obrazony, że znowu musi iść do przedszkola w związku z tym stoi naburmuszony w kącie a ja mogę wytuszowac rzęsy i wypchnąć TŻ z córką z domu (Tż zawozi ją do szkoły). Ja wywalam kota na dwór , pakuję junora do samochodu i wio !
Wstaję o 6.50 , wyjeżdżam z domu coś około 8.00...raz wczesniej raz później...zależy....jak bardzo reszta rodzinki się ociąga...
marianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 15:07   #29
mckabi
Zadomowienie

mariannko, niezły opis porannych przygotowań szczególnie historia z juniorem
Stary 2006-05-22, 15:49   #30
lolitka123
Rozeznanie

agniesko Ultra lekki fluid Vichy powiadasz?hmm.. a moglabys mi cos wiecej na jego temat powiedziec ? najlepiej podaj nazwe to moze cos sobie tam wyszukam ale miloby mi bylo gdybys napisala cos o nim "od siebie" i oczywiscie z gory dziekuje

A tak wogole, to czemu wszyscy uzywaja tylko tych najdrozszych filtrow (Avene, Bioderma, Vichy, LPR) a o tych tanszych lecz tez ze stabilnymi filtrami nikt nie pamieta? Naprawde są one takie gorsze? Bo zaskoczylyscie mnie ta informacja ze nie tylko wymienione wczesniej przeze mnie marki maja stałe filtry.. A cos tanszego byloby ulga dla mojego mocno nawerezonego portfela.. To wie ktos moze dlaczego tak jest? ( chodzi mi o filtry nie o moj portfel:P)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości