Podkład na lato. Co sądzicie o colour adapt. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-23, 15:12   #1
izabelka_bb
Przyczajenie

Smile

Podkład na lato. Co sądzicie o colour adapt.

Co sądzicie u podkładzie Max Faxctor colour adapt na lato?
izabelka_bb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 19:38   #2
rambo
Zakorzenienie

GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Podkład na lato. Co sądzicie o colour adapt.

Ja jestem i na tak i na nie ...

Z jednej strony był to jeden z lepszych jakie miałam (główną jego zaletą było to, że mnie nie uczulił - a to u mnie najważniejsze), ale znalazłam lepsze (po wielu poszukiwaniach znalazłam )

Ma aksamitną konsystencje, jest lekki, dopasowuje sie do skóry, nie podkreśla suchych skórek - to jego zalety (równiez te które moga go uczynić odpowiednim na lato)
Jednak szybko "wyparowuje" ze skóry już ok. 11-12 go prawie nie ma (a u mnie powinien się utrzymac co najmniej do 15) dodam, że maluję się ok. 7. Latem z tym "parowaniem" może być jeszcze gorzej.
Gdybym miała określić jego "cięzkość" to pomimo tgo dopasowania jest taki średnio ciężki (mam nadzieję, że zrozumiałaś o co mi chodzi )
Dodatkowo uwypukla nierównośći (które są moim problemem - bez podkładu ich nie widać w ogóle, a jak nałożę to nagle wyglądam dziwnie .... ) i mało kryje (zauważyłam to pomimo, że nie mam wiele do ukrycia, poza nierównościami w kolorze)
No i mam wrażenie, że mógłby spłynąć ... chyba .....

Podsumowując myślę, że nie przeżyjesz wielkiego rozczarowania jak go kupisz, ale ja bym polecała takie typowo letnie podkłady (w sumie mają podobne właściwości, a chyba bardziej nadają się na lato bo są "lżejsze") np. IsaDora podkład w piance, czy Hydralight, Maybelline Pure make-up, Rimmel Recover (jeśli lubisz rozświetlenie), L'oreal Translucide (jakoś tak, ten lekko rozświetlający z wit. C) no i moje odkrycie najnowsze lekki, wygładzający, mało kryjący (u mnie raczej przykrywa co trzeba) Astor Anti Stress & Lift.
Stary 2006-06-07, 22:59   #3
paulinka3110
Wtajemniczenie

Ja również go mam. Numerek 80, dosyc ciemny:P
Mam mieszaną cerę i musze z przykrością powiedzieć, że o ile konsystencja jest super i ładnie się nakłada, to niestety po paru godzinach strasznie się świece:/ dosyć szybko "znika" z twarzy. Pozatym wogóle nie należy dotykac twarzy po wypudrowniu się:/ wystarczy pare razy się podrapać po nosie i juz jest jasniejsza plama.
Dla starszych kobiet bez problemu z mieszaną cerą będzie całkiem nie zły, ale dla młodych nastolatek z cerą problemową- nie polecam!
paulinka3110 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 08:36   #4
Doni79
Raczkowanie

Ja takze na lato polecam Loreala Translucide. Jest leciutki, delikatny, ale jdnak troszke kryjacy i zawiera filtry spf 15. Uzywam go co lato (od 2 lub 3 lat, jakos tak) i naprawde poelcam. Dla mnie idealny. Recover Rimmela jest takze swietny, ale niestety ma u mnie igromny minus za brak filtrow. Szkoda, ze ich nie ma
Doni79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 09:54   #5
kaledonia
Zakorzenienie

Colour Adapt chyba długo się nie trzyma.Ja potwierdzam zalety Pure Makeup MaybellineNaprawdę pozytywnie mnie zaskoczył,taki delikatny,50% wody a nie składników tłustych,nie widać go na twarzy.
kaledonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:54   #6
bieta
Zadomowienie

Moja twarz pomalowana nim po godzinie, dwóch zaczynała się niemiłosiernie świecić i lepić (mam mieszaną, raczej suchą, ale latem się trochę tłuści), do tego konsystencja na upały jak dla mnie na pewno zbyt ciężka. Ja w ubiegłym roku latem używałam IsaDory Hydralight, chociaż w największe upały rezygnuję z czegokolwiek na twarzy
bieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 14:32   #7
lee_monka
Wtajemniczenie

GG do lee_monka

A ja zadowolona z niego jestem bardzo, ale tu od razu muszę przyznać, że ja w lecie tego podkładu nie nosiłam, bo mi to w lecie w każdym za cięzko, ale tak z mojego doświadczenia, to bardzo on jest dobry, dobrze się trzyma, nadaje fajny kolor, lekko kryje, ale nie tworzy efektu maskijestem bardzo zadowolona
lee_monka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości