Mniej znaczy wiecej... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-24, 14:10   #1
KENZO
Rozeznanie

Mniej znaczy wiecej...

Dzis bylam w Gabrielu na podcieciu wlsokow i na kuracji odzywczej i ku mojemu zdziwieniu pani fryzjerka kazala mi " wyrzucic" wszystkie maski do wlosow, odzywki, olejki , serum, jedwab , nablyszczacze i wszystkie tego typu cudenka A ja jako rasowa maniaczka dbajaca do przesady o wlosy oczywiscie zaprotestowalam no i w odwecie uslyszalam ze wlosy nie lubia przeciazania- czyli nakladania na nie co mycie odzywki lub maski, ani innych srodkow do stylizacji - typu serum,jedwab, nablyszczacz bo po jakims czasie staja sie matowe,skora glowy moze sie nadmiernie przetluszczac a koncowki moga byc nadal suche
Powiedziala mi ze mam zdrowe wlosy ktore potrzebuja jedynie dobrego szamponu profesjonalnego i to wszystko , czasem tylko delikatna odzywke no i co 1,5 miesiaca kuracja odzywcza
Kazala mi kupic rowniez szampon gleboko oczyszczajacy i stosowac go raz w tygodniu na zmiane z nawilzajacym
Ja zawsze z obawy o wlosy stosowalam tylko profesjonalne kosmetyki ,masek, odzywek i innych cudeniek nigdy im nie oszczedzalam ale fakt faktem ze wlosy juz na drugi dzien nadawaly sie tylko do zwiazania w kitke i nawet po umyciu byly ciezkie , a dzis kiedy fryzjerka nawet nie nalozyla mi zadnego preparatu wygladzajacego ani nablyszczacza wloski sa lekkie, zwiewne blyszczace i prosciutkie

A wy jak stosujecie maski, odzywki, olejki,jedwab i tego typu cudenka - tez wloskom nie zalujecie???
Ja od dzis zaczynam pielegnacje minimalistyczna i zobacze jakie beda efekty- tylko co ja zrobie z ta tona specyfikow do wlosow
KENZO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:44   #2
maartha
Raczkowanie

Dot.: Mniej znaczy wiecej...

Cos w tym jest Moje włosy zaczęły szybciej się przetłuszczać odkąd zaczęłam używać tych różnych olejków, odżywek, maseczek, jedwabiu... itd. Ale czasami mam przebłyski i nic nie nakładam na włosy i wtedy są ładniejsze Chyba zacznę częściej dawać im odetchnąć od tego wszystkiego. To chyba prawda, że wszystko w nadmiarze szkodzi Chcesz dobrze i używasz różnych specyfików, a tu lipa... wychodzi, że szkodzisz włosom

maartha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:49   #3
evitka21
Zakorzenienie

ja swoim nie załuję....mam przetłuszczające-myję codziennie.
Zawsze nakładam odżywkę (ale mało) a raz czasem 2 razy w tyg.maskę.
Tez używam raczej linii profesjonalnych

po myciu kropelka serum (aktualnie anit-frizz),ale tak dosłownie nieco więcej niz łebek od szpilki.

Moje włosy tak lubią,po samym szamponie sie elektryzują i sa jakies takie napuszone...ble...I tak myje codziennie...

JA sie spotakałam z tym ,że co fryzjer to inna gadka....

Rób tak jak twoim włosom dobrze

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:51   #4
KENZO
Rozeznanie

No dokladnie , ja zawsze myslalam ze jak bede inwestowac w profesjonalne ,drogie preparaty i nie bede im niczego zalowac , nakladac maski i odzywki w duzych ilosciach to beda piekne i zdrowe a tu okazuje sie ze jest calkiem odwrotnie
Stary 2006-05-24, 14:52   #5
Gosiutka
Rozeznanie

ja juz o tym dawno wiem I myje normalnym szaponem, raz na jakis czas odżywke, no i przed prostowaniem jakis preparat. Tyle mi wystarczy i jest wporzo
Gosiutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:59   #6
KENZO
Rozeznanie

Moje chyba wola minimalizm a ja je biedne tak faszerowalam
Najwazniejsze to jest to ze jesli uzywa sie zbyt duzo preparatow to one staja sie podobno matowe bo sa oblepione tym wszystkim - dlatego zaleca sie stosowac mniej wiecej raz w tygodniu specjalny szampon oczyszczajacy - ktory dziala jak peeling Moje maja polysk zawsze ale widze ze dzis kiedy nie mam na nich nic - sa szczegolnie blyszczace
Stary 2006-05-24, 15:44   #7
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Napisane przez KENZO
Najwazniejsze to jest to ze jesli uzywa sie zbyt duzo preparatow to one staja sie podobno matowe bo sa oblepione tym wszystkim
Dokładnie, chodzi tu głównie o preparaty z silikonem, np. słynny jedwab do włosów. Stosowany codziennie przez długi okres czasu może sprawić, że włosy będą bardziej matowe- co mnie szczególnie nie martwi, bo fanką jedwabiu nigdy nie byłam
Wiadomo, że co za dużo to niezdrowo i że lepiej użyć jednej odżywki niż trzech różnych naraz.
Wg mnie minimum to dobrze dobrany szampon i odżywka po każdym myciu( zwłaszcza w przypadku włosów długich i przesuszonych), raz w tygodniu maska. Jeśli włosy są często prostowane, dobrze zaopatrzyć się w coś na końcówki. I starczy.
Stary 2006-05-24, 16:13   #8
Papiszynka
Zakorzenienie

Ja nie wyobrazam sobie mycia glowy bez odzywki, poprostu nie rozczesalabym wlosow. Masz szczescie ze masz takie wlosy, moje niestety sie bardzo pusza, jakbym umyla tylko szapomnem i nic wiecej to wygladalabym jak baran, niestety.. I to nie to ze sa zniszczone, bo ja tak mam od zawsze, takie wicherki... Ja wlasciwie az tak nie przemeczam moich wlosow, szampon i odzywka obowiazkowo co 2-3 dni, maska raz na jakis czas, a gdy prostuje to serum na koncowki.
Papiszynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 16:14   #9
olcia 810
Wtajemniczenie

Tak, tak.. ale jeśli ty masz zdrowe włosy to rzeczywiście nie ma sensu stosować kilogamy odzywek. A tak sie składa, że ja mam loki. I to gęste, grube! i poprostu gdybym nie używała żadnej odżywki to na głowie wyrosłoby mi istne siano Więc myje szamponem, nakładam odżywke do kręconych i ide z mokrymi spać. A rano ugniatam włosy woskiem i do tego kropla serum na zniszczone końcówki:PI tyle!! No dobra i jeszcze końcówki prostownicą przeciągam.I wychodzą fale Olsenkowe:P
olcia 810 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 16:17   #10
olcia 810
Wtajemniczenie

Papiszynka- no ja podobnie z tym, ze ja myje włosy codziennie Ale nie dlatego, że mi sie przetłuszczają. Poprostu jestem zawzięty sportowiec. Trenuje ... (nie powiem co).. i czuje sie tak nieświeżo jak nie umyje włosów A mam aż dwie godziny treningu, codziennie..
olcia 810 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 17:27   #11
maartha
Raczkowanie

KENZO możesz powiedzieć jaki masz ten szampon oczyszczający? Bo zaintrygowałas mnie nim Z chęcia czegoś takiego spróbuję, ale nie spotkałam się jeszcze z takim szamponem.

maartha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 17:56   #12
carolinascotties
Zakorzenienie

Ja używam Cholesterolu do włosów firmy Oueen Helene- wspaniale nawilża i regeneruje włoski po zabiegach fryzjerskich , wystawiane na działanie słońca itd. Niestety-kupiłam go za oceanem-u nas jeszcze go nie widziałam
Poza tym używam też serii John Frieda - Frizz ease - to kosmetyki prostujące i nawilżające włosy.
Pozdrawiam
Stary 2006-05-24, 19:15   #13
oKarola
Raczkowanie

Hmmm...
ja uzywam szamponu Repair L'oreal, potem ekspresowa odżywka w spray'u gliss kur (na mokre wlosy) i przed prostowaniem Wella high hair. Nie jest tego duzo, ale wloski myje i tak codziennie Po prostu tak juz mam

„Jedno jest w życiu szczęście: kochać i być kochanym.”
George Sand

oKarola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 10:36   #14
KENZO
Rozeznanie

karolinascotties kusisz tym cholesterolkiem a u nas takiego cuda nie ma niestety bo jak by byl to pewnie dawno bym go odkryla i faszerowala nim moje wloski - znow odzywa sie moja mania

Martha- szampon kupilam w salonie Gabriela - oni tam glownie uzywaja profesjonalnego Revlona i wlasnie z Revlona mam ten szamponik to jest ten czerwony jak zapytasz w salonie to beda wiedziec- stosuje sie go glownie przed kuracja odzywcza bo on ladnie oczyszcza wlos i wtedy substancje aktywne swietnie przenikaja - za duze opakowanie 500 ml zapalcilam 59 zl - nie wiem kiedy to zluzyje bo uzywa sie go tylko mniej wiecej raz na tydzien
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości