Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-27, 16:23   #31
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Cytat:
Napisane przez Ash
Po jakim czasie można się spodziewać w tym wieku jakichs widocznych efektów - chodzi mi o te pozytywne, nie o łuszczenie ;p
To zalezy od okresu adaptycjnego, jedni widzą poprawę po ok. dwóch miesiącach, inni po pół roku a inni dopiero po roku. Naprawdę wszytsko zależy od skóry i także od rozsądnego stosowania .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 20:40   #32
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Cytat:
Napisane przez Paula07
No własnie, tylko że Diacneal posiada jeszcze 6% AHA, więc na lato się nie nadaje jak już to tylko na jesień, a mówimy teraz o opcji na lato.
Skórę traktowaną samym retinaldehydem trzeba chronić dokładnie tak samo, jak tę traktowaną dodatkowo 6% kwasem glikolowym (który zresztą w tym małym stężeniu działa dokładnie tak samo, jak niewielka ilość kwasu hyaluronowego w Eluage -> zwiększa penetrację retinalu, a nie głęboko złuszcza sam w sobie tak jak "porządna" kuracja kwasem), więc nie widzę tu przeszkód w stosowaniu Diacneala latem z tego powodu, ale pamietać trzeba o odpowiedniej ochronie (również używając jakiejkolwiek wersji retinalu Avene bez kwasu).

Ash, jeśli mama ma suchą cerę może odczuwać pewien dyskomfort wynikający z konsystencji - przygotuj się na marudzenie i dodatkowy odżywczy nawilżacz godzine po aplikacji (chyba już to pisałam?). Wreszcie ten preparat dla suchej cery Twojej mamy może się okazać po prostu nieodpowiedni, bo nie dla wszyskich się nadaje, wtedy wybierz bardziej natłuszczającą wersję(Ystheal+ Creme ma ok. 20% składników natłuszczających). Proponuję już zacząć sępić próbki w aptekach.
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 21:07   #33
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Noor
Skórę traktowaną samym retinaldehydem trzeba chronić dokładnie tak samo, jak tę traktowaną dodatkowo 6% kwasem glikolowym (który zresztą w tym małym stężeniu działa dokładnie tak samo, jak niewielka ilość kwasu hyaluronowego w Eluage -> zwiększa penetrację retinalu, a nie głęboko złuszcza sam w sobie tak jak "porządna" kuracja kwasem), więc nie widzę tu przeszkód w stosowaniu Diacneala latem z tego powodu, ale pamietać trzeba o odpowiedniej ochronie (również używając jakiejkolwiek wersji retinalu Avene bez kwasu).
.
Ale dicneal nie tylko dlatego będzie silniej działał ,że zawiera kwas AHA, ale jeszcze podwojoną ilość retinaldehydu. Moim zdaniej osoba nigdy nie używająca złuszczaczy itd. nie powinna zaczynać od takiego kalibru i to jeszcza w lato, kiedy dzień jest duższy i więcej czasu spędzamy na dworze.
Lepiej stopniowo, a delikatnie przyzwyczajać skórę.
Stary 2006-05-27, 21:14   #34
Ash
Wtajemniczenie

No to kobitki mnie teraz zakreciłyście
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 21:15   #35
Noor

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ale dicneal nie tylko dlatego będzie silniej działał ,że zawiera kwas AHA, ale jeszcze podwojoną ilość retinaldehydu. Moim zdaniej osoba nigdy nie używająca złuszczaczy itd. nie powinna zaczynać od takiego kalibru i to jeszcza w lato, kiedy dzień jest duższy i więcej czasu spędzamy na dworze.
Lepiej stopniowo, a delikatnie przyzwyczajać skórę.
A ja się obawiam, że on przesuszy dodatkowo i bedzie ściągał suchą cerę i może ostatecznie zniechęcić "królika doświadczalnego", czyli mamę Ash, do dalszej znajomości z tego typu specyfikami. Jednak radzę zacząć sępić próbki w aptekach
Stary 2006-05-27, 21:22   #36
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Noor
A ja się obawiam, że on przesuszy dodatkowo i bedzie ściągał suchą cerę i może ostatecznie zniechęcić "królika doświadczalnego", czyli mamę Ash, do dalszej znajomości z tego typu specyfikami.

No własnie, ja także się tego obawiam, dlatego radzę zacząć od lżejszych kalibrów .
Stary 2006-05-27, 21:31   #37
Noor

Cytat:
Napisane przez Paula07
No własnie, ja także się tego obawiam, dlatego radzę zacząć od lżejszych kalibrów .
A ja od próbek - retinaldehyd, to stosunkowo łagodna substancja aktywna (zwłaszcza w porównaniu z innymi retinoidami) i 0,1% to wcale nie taki zajzajer (w praktyce każdy z tych kremów dobrze byłoby na początku nakładać co drugi lub trzeci dzień, również te ze stężeniem 0,05%, bo przy częstszym skóra może zacząć się łuszczyć).
Stary 2006-05-27, 21:37   #38
Ash
Wtajemniczenie

A moze po prostu najbezpieczniej bedzie kupic drozszy Eluage lub Ystheal, które sa bardziej natłuszczajce mimo, ze z ta sama substancja czynna?
Albo diroseal odrazu w zestawie z physiogelem?
Stary 2006-05-27, 21:43   #39
Noor

Cytat:
Napisane przez Ash
A moze po prostu najbezpieczniej bedzie kupic drozszy Eluage lub Ystheal, które sa bardziej natłuszczajce mimo, ze z ta sama substancja czynna?
Zrobisz, co będziesz chciała, ale próbki nic nie kosztują

Cytat:
Napisane przez Ash
Albo diroseal odrazu w zestawie z physiogelem?
Physiogel jest neutralny, przydałoby się cos aktywniejszego. Moja mama np. chwali sobie połączenie z Atodermem PP Biodermy (emolient ze sporą ilością niacinamide).
Stary 2006-05-27, 21:49   #40
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Noor
Zrobisz, co będziesz chciała, ale próbki nic nie kosztują
Masz racje, ale czy po jednej probce da sie zaobserwowac czy cos dodatkowo wysusza czy nie?

Cytat:
Napisane przez Noor
Physiogel jest neutralny, przydałoby się cos aktywniejszego. Moja mama np. chwali sobie połączenie z Atodermem PP Biodermy (emolient ze sporą ilością niacinamide).
Mozesz mi dac link do KWC? Nie znalazlam tego, nie wiem czemu.
Moze by ta biodermę polaczyc z dirosealem i stosowac ja co noc i co 2-3 dni pod biodermę nakładać diroseal, a potem stopniowo zwiekszac czestotliwosc?
Stary 2006-05-27, 22:01   #41
Noor

Cytat:
Napisane przez Ash
Masz racje, ale czy po jednej probce da sie zaobserwowac czy cos dodatkowo wysusza czy nie?
One są dość wydajne
Cytat:
Napisane przez Ash
Mozesz mi dac link do KWC? Nie znalazlam tego, nie wiem czemu.
Nie znalazłaś, bo go nikt dotąd nie zgłosił http://www.beaute-test.com/atoderm_pp_bioderma.php
Cytat:
Napisane przez Ash
Moze by ta biodermę polaczyc z dirosealem i stosowac ja co noc i co 2-3 dni pod biodermę nakładać diroseal, a potem stopniowo zwiekszac czestotliwosc?
Można by.
Stary 2006-05-27, 22:13   #42
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Noor
Nie znalazłaś, bo go nikt dotąd nie zgłosił http://www.beaute-test.com/atoderm_pp_bioderma.php
Nie wiem czemu wczesniej nie zwrocilam uwagi na watek o nawilzaczach przy kuracjach kwasowo retinoidowych...
Tam dziewczyny chwala wlasnie physiogel, HOL Avene, olejek H
Moze któraś z tych rzeczy też byłaby dobra.
A moze coś ze sklepu Limarii? Czy oprocz hydrolatów i skrobii nic nie da sie uzywac odrazu na buzie bez uprzedniego wymieszania z kilkoma innymi skladnikami?
Cytat:
Napisane przez Noor
Można by.
Czy tym sposobem da sie uniknac podraznienia, pieczenia, itp?
Stary 2006-05-27, 22:37   #43
Paro
Raczkowanie

Dziewczyny możecie mi pomóc w wyborze filtra dla mojej mamy, nareszcie udało mi się ją do nich przekonać. Zastanawiałam się nad mleczkiem avene 50+ ze względu na jego właściwości nawilżające i odżywcze. Jednak mama postawiła mi jeden wrunek, że po nałożęniu kremu z filtrem nie będzie się świecić, jak ten rondel miedziany, a po avence taki efekt murowany, dodam w tym miejsu,że mama nie używa żadnych pudrów,więc jakiekolwiek możliwości zmatowienia świecącej się twarzy odpadają. Dałam mamie do wypróbowania próbkę LPR creme fondante 50+ i ku mojejmu olbrzymiemu zaskoczeniu podrażnił ją, okolice brody były czerwone i piekły niemiłosiernie, więc ta firma odpada. W końcu pomyślałam o emulsji Avene 50+, w sumie polecana do skóry normalnej i mieszanej, ale chyba mimo wszytsko nie ma zbyt wielkiej różnicy w świeceniu się pomiędzy mleczkiem a emulsją. Jestem w kropce. Już nie wiem, co doradzić, dlatego proszę o pomoc.
Paro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 22:41   #44
Paro
Raczkowanie

Dodam jeszcze, że moim zdaniem mama ma cerę suchą, zawsze opalała się bez filtrów, ma mnóstwo przebarwień na twarzy, ale Ona sama twierdzi, że ma skórę normalną...bo przecież się nie prztłuszcza w strefie T ech...
Stary 2006-05-27, 22:45   #45
Paro
Raczkowanie

A może po prostu zdecydować się na mleczko Avene, a następnie zakupić Dry Flo, przypudrować noska Mamie i wypuścić Ją do pracy
Stary 2006-05-28, 11:41   #46
Paro
Raczkowanie

up
Stary 2006-05-28, 11:48   #47
Noor

Cytat:
Napisane przez Ash
Czy tym sposobem da sie uniknac podraznienia, pieczenia, itp?
Ale nikt Ci nie odpowie na te pytania. Ludzka skóra nie jest obiektem standaryzowanym. To czy jakieś sensacje się pojawią, czy nie, zależy od "indywidualnych właściwości" cery Twojej mamy. Przekonacie sie obie o tym dopiero stosując to, co sobie wymysliłaś.

Na pytanie o physiogel, HOL Avene, olejek H ja Ci nie odpowiem, bo żadnej z tych rzeczy (oprócz olejku H) nie używałam i nie mam pojęcia co one robią jeszcze oprócz nawilżania, co przy dojrzałej cerze wydaje mi się raczej minimum tego, co powinno się oczekiwać od kremu.
Stary 2006-05-28, 23:46   #48
Paula07
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Paro
A może po prostu zdecydować się na mleczko Avene, a następnie zakupić Dry Flo, przypudrować noska Mamie i wypuścić Ją do pracy
Na Avene można uzywać pudry z talkiem i miką, więc nie ma potrzeby zamawiania Dry Flo.
Ale jesli twoja mama nie lubi używać dużej ilości pudrów, polecam z Avene , ale krem. Jest najmniej świecący z całej oferty filtrów, można go zmatowić normalnym pudrem , tylko jest jeden minus - pobiela trochę twarz.
W tym roku jeszcze wypuściła na rynek filtry firma Iwostin, są tanie i już mają pierwsze recenzję na KWC .
Stary 2006-05-29, 00:18   #49
Paro
Raczkowanie

Paula07 dziekuję za odpowiedź!
Stary 2006-05-29, 01:02   #50
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Noor
Ale nikt Ci nie odpowie na te pytania. Ludzka skóra nie jest obiektem standaryzowanym. To czy jakieś sensacje się pojawią, czy nie, zależy od "indywidualnych właściwości" cery Twojej mamy. Przekonacie sie obie o tym dopiero stosując to, co sobie wymysliłaś.

Na pytanie o physiogel, HOL Avene, olejek H ja Ci nie odpowiem, bo żadnej z tych rzeczy (oprócz olejku H) nie używałam i nie mam pojęcia co one robią jeszcze oprócz nawilżania, co przy dojrzałej cerze wydaje mi się raczej minimum tego, co powinno się oczekiwać od kremu.
Ja używam physiogelu na dzień, po powrocie z pracy i zmyciu makijażu i miejskiego kurzu , szybko nawilża , wygładza i uspokaja moją zmęczoną cerę. Uwielbiam ten krem.
Stary 2006-05-31, 10:55   #51
traudi
Raczkowanie

Ja także (jak Mama Ash) chciałabym przygotować twarz na Zorac.

Czy taki program jest dobry?

1. Jedno opakowanie Dirosealu co wieczór, potem:

2. Diacneal co 2 dni - w przerwie jakis (bogaty) nawilżacz np. Atoderm PP
(czy on czasem nie jest bardziej do ciała niż do twarzy?), potem
Diacneal codziennie,

Czy mogę te preparaty stosować pod oczy i na szyję?

3. Od jesieni sukcesywnie Zorac lub Retin A.
Który będzie lepszy przeciwzmarszczkowo?

Oceńcie proszę te moje plany - tak żeby działało i krzywdy nie zrobiło.
traudi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 11:49   #52
Erato
Wtajemniczenie

traudi, myślę, że to niezły plan Tyle tylko, że akurat Atoderm PP niespecjalnie bym zaliczyła do kategorii "bogatych" nawilżaczy - przeciwnie, to preparat o prostym składzie, dla skóry atopowej, przeciwzapalny, ochronny. Ale w odczuciu jako nawilżacz fajny - sama go stosowałam podczas złuszczania dermatologicznego.
Diroseal pod oczami na pewno Ci krzywdy nie zrobi, natomiast z Diacnealem bym uważała, bo zakładam, że masz skłonność do rozszerzania naczyń i zaczerwienień - Diacneal może to zaostrzać, szczególnie na wrażliwej skórze pod oczami. Niektóre dziewczyny stosują Diacneal także pod oczy, ale trzeba to wypróbować na sobie.

Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 11:57   #53
Noor

Cytat:
Napisane przez traudi
(czy on czasem nie jest bardziej do ciała niż do twarzy?).
Co znaczy "bardziej"? Emolienty przeznaczone są do pielęgnacji jednego i drugiego w takim samym stopniu
http://64.233.183.104/search?q=cache...l&ct=clnk&cd=1

Cytat:
Napisane przez traudi
Czy mogę te preparaty stosować pod oczy i na szyję?
Owszem, chociaz nikt nie zagwarantuje, że nie podrażnią

Cytat:
Napisane przez traudi
Zorac lub Retin A. Który będzie lepszy przeciwzmarszczkowo?
W zasadzie porównywalnie, choć w niektorych badaniach tazarotene przewyższalo nieco skutecznością tretinoinę. Zorac, jest uważany za silniejszy preparat i to niezależnie od stężenia (kwestia żelowego podłoża).

Cytat:
Napisane przez traudi
żeby działało i krzywdy nie zrobiło.
Tretinoina, tazarotene i nawet Diacneal (przy wrażliwej cerze), to aktywne i drażniące preparaty, nikt nie zagwarantuje, że nie zrobią krzywdy, dlatego tazarotene tretinoina są u nas na receptę.
Stary 2006-05-31, 12:01   #54
Noor

Cytat:
Napisane przez Erato
Tyle tylko, że akurat Atoderm PP niespecjalnie bym zaliczyła do kategorii "bogatych" nawilżaczy - przeciwnie, to preparat o prostym składzie, dla skóry atopowej, przeciwzapalny, ochronny.
Rozumiem, że "bogaty nawilżacz" został tu użyty w znaczeniu humektant z warstwą okluzyjną, a nie pospolity nawilżający badziew, z listą składników na dwie strony, z czego połowa to barwniki, środki zapachowe i konserwanty
Zresztą podczas używania drażniących retinoidów ryzyko wywołania dodatkowych podrażnień przez krem o "niepotrzebnie skomplikowanym" składzie powinno być jak najbardziej ograniczone i nalezy kierować się tu zasadą daj skórze wszystko, czego potrzebuje i ani grama więcej.

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-05-31 o 14:07
Stary 2006-05-31, 12:04   #55
Paro
Raczkowanie

Ja także mam pytanie, otóż moja mama chciałaby teraz zacząć używać avene Elagu lub emulsję ystheal, w związku z tym zastanawiam się czy to dobry pomysł skoro lato tuż tuż, oczywiście na dzień redermic + filtry (łosoś albinos), martwi mnie tylko fakt, że mama spędza bardzo dużo czasu na zewnatrz, z racji wykonywanego zawodu i pracy na działce. Jak myslicie powinna zaczekać z tą kuracją do jesieni?
Stary 2006-05-31, 12:13   #56
traudi
Raczkowanie

Dzięki ale trochę to za naukowo żeście mi napisały.

To tak mniej mądrze - jaki nawilżacz mam nabyć?

Sandi chwali HOL Avene, ale jeśli będę go stosować w dni przerw to też może być za słaby na pomarszczoną cerę?

Czy po zmyciu m. aspirynowej nałożyć Diacneal, czy lepiej zrobić dzień przerwy?
Stary 2006-05-31, 12:13   #57
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Noor
Rozumiem, że "bogaty nawilżacz" został tu użyty w znaczeniu humektant z warstwą okluzyjną, a pospolity nawilżający badziew, z listą składników na dwie strony, z czego połowa to barwniki, środki zapachowe i konserwanty
Noorku, badziew nie badziew, ale Atoderm jest własnie takim "plastrem", więcej w nim tej okluzyjności niż nawilżania. Przynajmniej takie miałam wrażenie "organoleptyczne". Ma on jeszcze jedną zaletę, mianowicie wielka tuba stosunkowo niedużo kosztuje

Aha, traudi, zerknij sobie na wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074, to jest o różnych nawilżaczach podczas kuracji kwasowych i retinoidowych.

Stary 2006-05-31, 12:51   #58
traudi
Raczkowanie

Erato - poczytam sobie do snu.

Na początku tego wątku pytałam o fitohormony (myśląc o mojej Mamie), ale nikt mi nie odpowiedział. Czy zadając to pytanie popełniłam jakąś gafę?
Stary 2006-05-31, 13:59   #59
Erato
Wtajemniczenie

traudi, oczywiście że nie popełniłaś żadnej gafy. Po prostu w towarzystwie maniaczek filtrów, kwasów i vit. C fitohormony nie sa zbyt popularne, więc niewiele osób ma jakąś wiedzę i doświadczenia na ten temat. Być moze to błąd i trzeba się tym zainteresować. Na stronie glównej wizażu kiedyś był artykuł na ten temat.

Stary 2006-05-31, 14:21   #60
Noor

Cytat:
Napisane przez traudi
Dzięki ale trochę to za naukowo żeście mi napisały.

To tak mniej mądrze - jaki nawilżacz mam nabyć?
Powtarzając za naszym (chyba mogę tak napisać w imieniu większości Biochemiczek) retinolowym Guru - Basią Kwiatkowską - im łagodniejszy preparat o prostszym składzie, tym lepiej. Skóra podczas używania retinoidów najprawdopodobniej stanie się wrażliwsza (a przy tretinoinie i tazarotenie, to w zasadzie na pewno ) i dodatkowe podrażnienia jej niepotrzebne. Physiogel?

Cytat:
Napisane przez traudi
Czy po zmyciu m. aspirynowej nałożyć Diacneal, czy lepiej zrobić dzień przerwy?
Ja na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć. Nie używałam nigdy m. aspirynowej i nie znam jej mocy.

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-05-31 o 15:06
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości