Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-26, 22:02   #91
Hakate
Raczkowanie

Dot.: cera po pięćdziesiątce :)

Dziękuję bardzo Maggie-79

a jakie są składniki typowo przeciwzmarszczkowe? rozumiem że przede wszystkim chodzi o nawilżanie prawda?
Hakate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 01:13   #92
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: cera po pięćdziesiątce :)

Cytat:
Napisane przez Hakate Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Maggie-79

a jakie są składniki typowo przeciwzmarszczkowe? rozumiem że przede wszystkim chodzi o nawilżanie prawda?
Hakate sera sluza do nawilzenia i odzywienia skory, nie zlikwiduja zmarszczek, jeszcze tymbardziej kobiecie po 50 r z. Z gotowych kremow moge polecic z firmy Avene kremy z retinaldehydem:
Yestal lub Eluage do kupienia w aptekach. Zaden inna firma nie posiada kremu z silniejszymi aktywnymi substancjami. Warto zakupic taki krem a sera jak najbardziej uzywać dodatkowo jesli bedzie taka potrzeba .
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 10:29   #93
Basia39
Zakorzenienie

Dot.: cera po pięćdziesiątce :)

Hakate tu jest wątek, który warto prześledzić
- Pielęgnacja cery po 50-tce od A do Z:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=119148
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 17:41   #94
pysiaczek78
Przyczajenie

Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

A co dla mamy, która ma...zaskórniki?!? Ona miała kiedyś trądzik różowaty, leczony z różnym skutkiem. To zniknęło trochę po menopauzie, nadal ma duży problem z naczynkami, skóra niby sucha, ale zaskórniki i rozszerzone pory ma ( dziwne). Na dodatek jest alergikiem, jest kilka kosmetyków które w ogóle toleruje, ale nie próbowała tych z górnej półki, bo uważała, że nie zasługuje na takie rzeczy. Aha, no i atopowe zapalenie skóry jej kiedys rozpoznawano, ale to na rękach miała. Generalnie niezłe wyzwanie. O filtry to będzie cała batalia, bo po pierwsze tłuste, po drugie "przeciez ona sie nie opala na plaży", po trzecie chyba w nie nie wierzy. Rano serum z Vit C, filtry, wieczorem Diroseal i ten Atoderm PP na zmianę moga być? Nigdy nie stosowala zadnych kwasow ani nic z retinoidami. W ogóle to ona używa ku memu przerażeniu tylko ...kremu tłustego z vit E z Erisa, bo " na nawilżajace i przeciwzmarszczkowe ma uczulenie". Ja tam już się z nią boję dyskutować. A co do demakijazu???
pysiaczek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-09, 21:56   #95
pysiaczek78
Przyczajenie

Podbijam wątek. Proszę o pomoc , może ktoś ma jakieś pomysły, albo skojarzenia. Będę wdzięczna.
pysiaczek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 21:04   #96
liliana samad
Przyczajenie

czy ten sposob pielegnacji ( mam na mysli glownie zestaw SVR odpowiednie bedzie dla cery dojrzalej ale plytko unaczynionej , wrazliwej i suchej.? czy moze byc zastosowany do wierzchu dloni?
liliana samad jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 21:13   #97
liliana samad
Przyczajenie

Smile Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Postanowilam zalozyc osobny watek, zeby nie robic OT na innych. Tym bardziej, ze widziałam się własnie z mama TZa i jest głodna informacji
Za to moja mama nie wypytuje, bo wie, ze "tropię" z Waszą pomocą pielęgnację dla niej i wie, ze jest w dobrych rękach.
Opowiadam i jej i mamie TŻa i kolezankom, ze na forum sa ekspertki lepsze od dermatologow.
Nawiasem mowiac mama TŻa powiedziala mi drugi raz w ciagu dwoch dni, ze moja skóra wyglada bardzo ladnie. Brawo antek!
Wczesniej ustaliłyśmy, ze na początek do suchej dojrzalej skóry mojej mamy dobry bedzie juvit+ filtry na dzień, a na noc Paula zasugerowała zestaw svr:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=e 60fce593a34c5eab8de5c8dd3 17a6b2&cmd=details&itemid =6140

http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=303

Potem Eluage lub Ystheal+

To samo podpowiem "teściowej" , która już sobie kupiła juvicik i po pierwszej aplikacji ma przyjemne odczucie.

Pewnie obie będą się łuszczyć po tym zestawie, więc będzie im potrzebny jakiś nawilżacz. Physiogel chyba bedzie ok, prawda? Naklada się go w pol godziny po serum lub po kremie, tak?
Tylko to raczej na jesien, a co teraz na lato oprocz juvitu i filtra? I który filtr z LRP będzie treściwy - odpowiedni do skóry obu pań?
Sam physiogel na noc?
A co do demakijazu, oczyszczania, tonizacji?
Przyda sie chyba tez hydrolat różany. Rano i wieczorem po oczyszczeniu, tak?
A! I jesli avenka i iwostin zapchaja, to co moze byc dobre, takie tresciwe z LRP? Bo obie kobitki ;-) potrzebuja nie tylko ochrony ale naprawde dobrego nawilżenia i odżywienia skóry.
No i jesli po avence bedzie wysyp to znaczy, ze trzeba odstawic czy moze to tylko okresowe i trzeba uzywac dalej i w koncu sie ustabilizuje?

Teraz chyba nie mam wiecej pytan.
W kazdym razie chciałabym prosić o dobranie calusienkiego programu pielegnacyjnego, niezbyt skomplikowanego (inaczej pewnie bede musiala tluaczyc wszystko po tysiac razy), ale skutecznego.
p.s. obie panie maja naczynka w porzadku.
czy ten sposob pielegnacji ( mam na mysli glownie zestaw SVR odpowiednie bedzie dla cery dojrzalej ale plytko unaczynionej , wrazliwej i suchej.? czy moze byc zastosowany do wierzchu dloni?
Stary 2007-08-01, 21:37   #98
liliana samad
Przyczajenie

Question Dot.: Pielęgnacja cery po 50tce od A do Z

[quote=Paula07;1915680]NA dzień standard: wit.C. filtry.

NA noc: Jednym podstawowym kosmetykiem dla kobiety po 40 to retinoidy (Zorac, Retin A).

czy odnosi sie to takze do cery naczynkowej,delikatnej?
prosze o szybka odpowiedz
Stary 2007-08-08, 00:01   #99
Waniencja
Raczkowanie

Nie jestem super doświadczona w tym temacie,ale naczytałam się już tyle na wizażu,że chyba mogę ci doradzić
W przypadku cery naczynkowej trzeba unikać kwasów AHA (a zestaw SVR zawiera kwas glikolowy AHA),ale retinoidy raczej tak,przy obserwacji reakcji skóry.
I ja chcę wybrać odpowiedni zestaw dla mamy.
1. Czy Eluage lub Ystheal+ można stosować codziennie i zaczynając już teraz, w sierpniu?
2. Mama chce używać podkładu rozświetlającego,ale po filtrze i tak bedzie się perfidnie świecić . A matujące podkłady raczej są odradzane paniom w ok.50 :/ Jak z tego wybrnąć?
3. Czy na dzień też trzeba stosować jakiś krem pod filtr? A może wystarczy tylko krem z fotostabilnym filtrem,a nie od razu konkretny filtr?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Stary 2008-03-23, 19:37   #100
Vivienne
... ale nie Westwood

Lightbulb Co dla kobiety dojrzałej?

Moja mama jest kobietą koło 50. Ma cerę mieszaną, ma trochę przebarwień słonecznych, trochę niedoskonałości, oczywiście zmarszczki... Chciałabym jej dobrać coś w pielęgnacji, ale jeśli chodzi o dojrzałe kobiety, nic się na tym nie znam, dlatego proszę o pomoc. Chciałabym wiedzieć czym się powinnam więcej zainteresować- jakie toniki, może jakieś serum czy kwasy? Jakich składników szukać, co jest potrzebne do pielęgnacji itp

Bardzo proszę o wszelkie porady

Stanisław Lem

Vivienne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 19:48   #101
prettycow
Raczkowanie

Dot.: Co dla kobiety dojrzałej?

to zależy jakie mama ma podeście do kosmetyków

Moja np. nie lubi wszelkich mazideł i jak kupowała sobie jakiś krem to później zalegał w szafce.

Tym razem na gwiazdkę kupiłam jej krem L'oreal age-reperfect pro calcium i do tego w zestawie mleczko do twarzy.
Bardzo jej podpasowały. Pózniej sama dokupiła sobie krem pod oczy z tej serii i używa juz drugie opakowanie.

Ma cere niby normalną ale reaguje rumieniem na niektóre kosmetyki.

Widząc mame raz na tydzien tez zauważyłam, że ma jakąś ładniejszą skóre.
Ma 54 lata.

Ja sie maziam filtrami, wit C, kwasami - ale mame za żadne skarby bym nie namówiła na takie cuda

prettycow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 20:05   #102
Vivienne
... ale nie Westwood

Właśnie chodzi o to, że moja mama jest bardzo pozytywnie nastawiona i chętna na wszelkie propozycje. Dlatego czekam na wszelkie porady.

Teraz jedynie używa kremu L'oreala Derma Genesis, który dostała ode mnie na imieniny A to pewnie za mało, dlatego chcę jej pouzupełniać pielęgnację

Stanisław Lem

Stary 2008-03-23, 20:18   #103
prettycow
Raczkowanie

nooo skoro tak to inna bajka

moze sprezentujesz jej którys z kremów avene z retinaldehydem,

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13692

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10624

do tego na dzień jakiś filtr no i można poszalec z preparatem z wit. c pod filtry rano

albo substiane z LRP podobno zwiększa gęstość skóry - ja miałam kilka próbek i odnotowałam ze naprawde super nawilża

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20882

albo

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21798

prettycow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 13:00   #104
Abigail 1979
Raczkowanie

pro calcium jest dosc dobry, moja mama i znajome około 55 r.ż uzywaja i są zadowolone. Krem daje dobre efekty po dluzszym czasie stosowania.

Lancome ma taki sam krem z wapniem, ale ponoć stęzenie wapnia jest większe.

Tak samo znam osoby zadowolone z Eliksiru Dermiki, Oraz kremów Avon w złotych opakowaniach, choć te ostatnie są dosć agresywne.

Natomiast redermic LRP się nie sprawdza, kupiłam mamie i nie była zachwycona działaniem.

Jesli chodzi o mleczka i tonika to uważam żeich zadaniem ma byc demakijaż, wyrównanie ph i przygotowanie do zastosowania kremu a także delikatnea skuteczne działanie, kremy to podstawa, jakos nie wierzę że mleczko i tonik odmłodzą. Większość kremów nie ma toników i mleczek z tych samych serii.A jesli mają to chyba tylko po to żeby ładnie to wyglądało dla kupującego, na prezenty.
Abigail 1979 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 13:36   #105
Vivienne
... ale nie Westwood

Cytat:
Napisane przez Abigail 1979 Pokaż wiadomość
pro calcium jest dosc dobry, moja mama i znajome około 55 r.ż uzywaja i są zadowolone. Krem daje dobre efekty po dluzszym czasie stosowania.

Lancome ma taki sam krem z wapniem, ale ponoć stęzenie wapnia jest większe.

Tak samo znam osoby zadowolone z Eliksiru Dermiki, Oraz kremów Avon w złotych opakowaniach, choć te ostatnie są dosć agresywne.

Natomiast redermic LRP się nie sprawdza, kupiłam mamie i nie była zachwycona działaniem.

Jesli chodzi o mleczka i tonika to uważam żeich zadaniem ma byc demakijaż, wyrównanie ph i przygotowanie do zastosowania kremu a także delikatnea skuteczne działanie, kremy to podstawa, jakos nie wierzę że mleczko i tonik odmłodzą. Większość kremów nie ma toników i mleczek z tych samych serii.A jesli mają to chyba tylko po to żeby ładnie to wyglądało dla kupującego, na prezenty.
Chodzi Ci o krem Loreal Age Re-Perfect Pro-calcium czy AA Oceanic AA Prestige Morpho Creator Pro-Calcium?

I co dla mamy na przebarwienia? Żeby wyrównać koloryt skóry?

Stanisław Lem

Stary 2008-03-27, 08:22   #106
Abigail 1979
Raczkowanie

O ten z Loreala, nawet nie wiedziałam że aa ma taki krem

Na przebarwienia to ciężko, tak myślę, zalezy tez jakiego rodzaju, każdy krem który odpowiednio działa na naszą skórę, także ujednolica kolor skóry, ale jeśli masz na mysli przebarwienia posłoneczne to z tymi trudno.

Vivienne, weż pod uwagę że nie każdemu bedzieodpowiadać to samo. Doskonały krem dla jednego, okaże się porażką dla kogoś innego. Moja mama z powodzeniem stosuje złote kremy z Avonu, mimo wielu negatywnych opiniina ich temat. Podobno uczulają, podrazniają, a ona kilka lat ma z nimi stycznosć i jest z nich zadowolona, widzi efekty.
Niestety kremy dobiera się metodą prób i błędów.
Abigail 1979 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 08:56   #107
Vivienne
... ale nie Westwood

Abigail, ja wiem i zdaję sobie z tego sprawę, że nie każdemu pasuje to samo. Jednak weszłam na biochemię by dowiedzieć się czego skóra dojrzała potrzebuje i jakich składników szukać w kremach i wszelkich mazidłach, by nie omamiły mnie tylko obietnice producenta.

Stanisław Lem

Stary 2008-08-11, 09:44   #108
Vishnja
Zadomowienie

Podciągam wątek, bo szukam czegoś dla mojej mamy - cera 55 letnia, wiotka, z przebarwieniami i widocznymi zmarszczakami :/
Mama mieszka za granicą i za tydzień do niej jadę, żeby dokonac rewolucji w jej pielęgnacji. Nie chcę jej namawiać na zmiany, tylko przywieżć coś i koniec .

Na pewno kupię filtr, zaopatrzyłam się też w kwas hialuronowy i serum 3 rose z BU, a także peeling z bormelainą, serum Flavo C i macerat z owoców leśnych też z BU.

Mama chciałaby kupić krem Derma Genesis, ale nie wiem czy warto w niego inwestować. Chyba wolałabym kupić jej jakieś specyfiki z retinoidami, tyklo jakie, sporo tego i nie wiem co wybrać może apteczny Retin A, czy coś z LPR, a może RoC?

Podpowiedzcie coś dziewczyny.
Vishnja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 21:40   #109
Quinn
Zakorzenienie

Ja bym poleciła coś takiego:

rano:
serum z witaminą C lub z witaminą B3, na to wysoki filtr stabilny z wysokim PPD

wieczorem: retin A, Zoroc, Atrederm (co 3 dzień na przykład) - czyli retinol w hard wersji
w dni kiedy nie używa jednego z wyżej wymienionych - jakiś łagodny krem nawilżający, czy co tam sobie wymyśli.
recepte na te 3 specyfiki wypisuje często lekarz rodzinny nie ma dużych problemów, w niktórych aptekach można dostać bez recepty.

moja mama ma 50 lat i sosuje taki mix od ok 9 miesiący, może krócej
efekty są bardzo, bardzo dobre, znaczne i w ogóle jestem sama zaskoczona

ja też używam takiego zestawu, ale mam 20 lat więc ciężko byłoby jakieś efekty zobaczyć, pracuje na przyszłość
ale moja mama naprawdę pięknieje w oczach
Quinn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 07:40   #110
Vishnja
Zadomowienie

Quinn, dzięki za odpowiedź, ale zastanawia mnie jedna rzecz, czytałam, że skórę trzeba do retinoku przyzwyczajać i zaczynac od np. kremów Avene. Dlatego teraz mam rozterkę czy kupić np. ystheal czy retin A.
A czy Twoja mama od razu zaczeła od retinolu w wersji hard? I jaki filtr stosuje?
Vishnja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 18:50   #111
Quinn
Zakorzenienie

Moja mama od razu dostała ode mnie Locacid krem 0,05% (to jest odpowiednik retinu A, czyli słabszy niż Zoroc, ale mocniejszy i to znacznie niż kremy Avene)
przez 3 tygodnie używała go raz w tygodniu, potem przez następne 3 używała 2 razy w tygodniu, teraz używa dwa lub trzy razy w tygodniu, czasem odrobinkę się łuszczy, ale mało to widoczne jest ( ja po atredermie to nieraz niczym jaszczur chodzę ulicami )

Filtr używa 50+, ale z oszczędności nie aptecznych firm tylko Nivei50+ (200ml kosztuje ok 40zł, to tanio jak na filtr), czasem używała Lirene etc, ale zawsze 50+ z filtrem UVA fotostabilnym

dodatkowo dla niej i dla siebie robię proste serum witaminą C, ale wydaje mi się, że efekty które osiągnęła zawdzięcza jednak w 90% retinolowi i filtrom
Quinn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 09:54   #112
Heroldin
Zakorzenienie

Vishnja - jesli Twoja Mama mieszka w tzw. duzej Europie niech sprobuje
kosmetykow z firmy EUCERIN lub Dr. Hauschka. W Polsce prawie niedostepne. Firmy te maja bogata oferte.
Z polskich kremow - polecalabym DERMIKE; np. seria LIPIDEA.
A przede wszystkim zalezy jaka ma skore; czy wrazliwa, alergiczna,
naczynkowa, tlusta ...
P.S.
Ja jestem wielka przeciwniczka kosmetykow firmy L`oreal - jakichkolwiek i
pod jakakolwiek postacia !
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 13:32   #113
jamau
Raczkowanie

Ja mam pytanie, bo czytając cały ten wątek niczego się tak naprawde nie dowiedziałam. Piszecie jakimiś hasłami, tj. nazawami kremów ale niewaidomo jak dla mnie jaka to firma itp. Moja mama jest po 50-tce i ma skóę wrażliwą, naczynkową. Zbliża sie zima, wiec napewno coś nawilżającego bedzie potrzebne. Prosze o pomoc, dokładnie jakka firma i jaka nazwa, bo ja sie na tych kremach nie znam!pzdr.
jamau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 13:46   #114
jamau
Raczkowanie

Question Tanie kremy dla 50-latki z cerą naczynkową i b. Wrażliwą???

Witam. Wiem, że sa juz podobne wątki, ale stamtąd niczego się nie dowiedziałam. Chcę konkretnie krem na dzień i na noc dla mojej mamy która ma cerę naczynkową i bardzo wrażliwą, może troszkę gdzieniegdzie suchą. Proszę o jakieś propozycje, ale piszcie nazwy dokłądne kremów i firmę. Nie chodzi mi o żdne kuracje itp. poprostu zwykłe kremy na codzień, aby polepszył sie stan skóry. pzdr.
Stary 2008-09-27, 14:55   #115
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Watki polaczylam poniewaz nie szukasz kremu dla wieku ale dla potrzeb skory w tym wypadku masz jasno okreslone potrzeby wiec przejrzyj KWC pod katem kremow dla naczynkowcow i przede wszystkim polecam ten watek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047

Jezeli masz problem z rozszyfrowaniem nazwy sproboj przeszukac watek pod katem uzywanych nazw bo najczesciej operujemy skrotami lub sama glowna nazwa i nie dziwie sie,ze masz problem.
Poza tym na pewno pomozemy

Ze swojej strony moge polecic krem przeciw zaczerwienieniom z Yves Rocher,moja mam ma bardzo podobna cere naczynkowa i bardzo wrazliwa,chwali sobie go w okresie zimowym.
Ostatnio testowalam krem na naczynka z Lieraca ale obawiam sie,ze zastosowany solo na zime bedzie za slaby wiec dobrze bedzie sie komponowac z innym kremem.

Jedna wazna kwestia to,ze pielegnacja cery naczynkowej to nie tylko krem-to caly wachlarz pielegnacji jaki musimy zastosowac by wspomagac ten proces

Pozdrawiam
Stary 2008-09-27, 22:13   #116
jamau
Raczkowanie

Dziękuję Ci bardzo za poradę no i wskazanie czego i gdzie mam szukać. Bardzo mi pomogłaś. pzdr.
Stary 2008-09-27, 22:33   #117
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Ciesze sie,ze moglam pomoc
Stary 2008-09-28, 11:20   #118
ewla
Raczkowanie

Czy mogłabym prosić o pomoc w roztrzygnięciu wątpliwości
Cera sucha, nie jest nadwrażliwa, przebarwienia, zmarszczki są, denerwuje mnie też opadający owal twarzy i dlatego dotąd uzywałam kremów drogeryjnych mających w nazwie lift, lat 41

1. chcę zacząć używać Eluage: od zmarszczek, na opakowaniu jest napisane coś o poprawie owalu i podobno do cer suchych najlepsze

2. Nienawidzę filtrów słonecznych!!! Latem używam bo muszę, ale dotąd powodowały pieczenie oczu no i ten siny kolor skóry, którego nic nie przebija (nawet kupiłam Vichy ze złotymi drobinkami 30+ i efekt ten sam jak przy reszcie).
Bardzo natomiast lubię kremy "dzienne z filtrem). Np. LRP Hydraphase z SPF 15, Ivostin nawilżający z 20. Czy one wystarczą, jeśli np. nie planuję długiego spaceru w zimowym słońcu tylko na takie zwykłe dni, praca, samochód, dom? W jakieś ekstremalne dni bym się poświęciła i wysmarowała "prawdziwym filtrem", latem się poświęcam przecież, ale cały rok nie dam rady, nie cierpię ich

Bardzo proszę o radę. Patrzę w lustro i widzę ze czas się zająć sobą. Przyznaję jednak, że jeśli to zajęcie się sobą będzie musiało się kończyć wysokimi filtrami to pozostanę przy kremach drogeryjnych. Ale ochotę mam taką:
1. Na noc Eluage
2. Na dzień Hydraphase LRP lub Ivostin nawilżający z filtrem 20
3. W dzień bez Eluage lub po eluage, krem odżywczy (lubię Nutritic Aveny do suchej, Loreala Remodeler z kolagenem na owal) , lub może ten koncentrat na opadające policzki i owal (zaraz się wezme za czytanie waszych postów, bo wcześniej nie słyszałam o tych serach z Menoplantem i soją). Lubię też juvit , czasem po południu w domu robiłam takie dni juvitowe, ale przed spaniem ścierałam, bo i tak wszystko w poduszkę. Serum z wit. C w Biochemii robiłam, ale wysuszyło mi twarz, juvit nie wysusza

Czy te moje trzy punkty starczą?
ewla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 23:11   #119
45ulka
Raczkowanie

Jak widać 50-ki już nie mogą liczyć na pomoc specjalistek? Powtarzam pytanie sąsiadki- czy można zamiast filtrów stosować kremy z filtrem? Jeśli tak, to jakie możecie polecić? Dziękuję za pomoc.
45ulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 16:32   #120
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Kremy robią ze słabymi filtrami, ja się spotkałam tylko z piętnastkami dlatego wolę normalne filtry 50.
I po co krem jeśli się przeciwzmarszczkowców używa na noc, a w dzień tylko się chronimy i nawilżamy?

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości