jak zwęzić płytkę paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-25, 17:37   #1
chiqita
Raczkowanie

Question

jak zwęzić płytkę paznokcia

mam taki mały problem...mam dosyć szeroką płytkę paznokcia żeby spiłować ją na kwadrat... jak piłuję na kwadrat to paznokietek odrazu robi sie jeszcze bardziej szeroki..więc mam takie pytanko czy można zwężyć płytkę nie chodząc do kosmetyczki??...... czekam na odpowiedzi...
chiqita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 17:53   #2
aisne
Zadomowienie

Dot.: jak zwężyć płytkę paznokcia

Witaj na Wizażu

edit
Dopiero zauważyłam, że założyłaś drugi taki wątek na Paznokciowym. Na drugi raz staraj się nie zakładać dwóch wątków o takiej samej tematyce

Pozdrawiam
aisne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 17:56   #3
Angel@
Zakorzenienie

Wydaje mi się że jest to możliwe. Ja na przykład miałam problem z paznokciami u stóp bo mi wrastały. I chociaż chirurg niejednokrotnie przycinał mi płytkę ona i tak odrastała szeroka i problem się powtarzał. W końcu udałam się do kosmetyczki, która pozakładała mi na paznokcie specjale klamerki. Chodziłam z nimi kilka miesięcy i płytki paznokciowe zmieniły swój kształt. Teraz są węższe i bardziej uniesione do góry. Chyba na łapki też można coś takiego założyć.

A jeszcze jedna historyjka: Mam znajomą, która ma dziwny nawyk ugniatania skórek wokół paznokci. Jak siedzi, to nie potrafi zwyczajnie trzymać rąk tylko zawsze palcami jednej ręki ściska kolejno palce drugiej. Od tego ma niesamowicie wąziutkie paznokcie chociaż kiedyś takich nie miała.
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 18:28   #4
Joey
Zakorzenienie

Przenoszę na forum Paznokcie.
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 19:35   #5
Albertyna
Zakorzenienie

Nie słyszałam aby klamry były stosowane na paznokcie u rak- stosuje je sie na wrastające paznokcie u stóp by nie wrastały, a nie po to by miały ładnieszy kształt.
Niestey, takimi paznokciami ci obdarowała natura- nie kazdmu pasuje piłowanie paznokietków w kwadrat, podobnie jak nie kazdemu do twarzy z grzywką
Prawdopodobie dla Ciebie ładnieszym kształtem bedą migdałki (nawiasem mówiac szpice, teraz sa najmodniejsze w paznokciowym swiecie).
jezeli chcesz optycznie zwęzic płytke paznokcia nakładaj lakier zostawiajac po bokach- koło skórek - niepomalowany pasek. Wybieraj raczej ciemne lakiery i umikaj frencha.
Stary 2006-05-25, 19:47   #6
Angel@
Zakorzenienie

Paznokcie u rąk także mogą wrastać (chociaż to jest o wiele rzadziej spotykane niż w przypadku stóp) i wtedy również można założyć klamerkę. Faktycznie nie służą one do upiększania panokci ale są w stanie zwęzić płytkę, więc jeśli komuś bardzo na tym zależy to chyba można?
Stary 2006-05-26, 14:57   #7
zaczarovana
Wtajemniczenie

GG do zaczarovana

Cytat:
Napisane przez Angel@
Paznokcie u rąk także mogą wrastać
nie umiem sobie tego wyobrazić...chyba że ktos maniakalnie obgryza paznokcie (moj brat ) i mu wrastają...ale czy to możliwe?

ja Ci polecam tipsy...one wydłużą płytkę i już po kilku miesiącach to zauważysz...i do kosmetyczi nie musisz iść (tylko do stylistki )
zaczarovana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:00   #8
Angel@
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zaczarovana
nie umiem sobie tego wyobrazić...chyba że ktos maniakalnie obgryza paznokcie (moj brat ) i mu wrastają...ale czy to możliwe?
Tak to możliwe. Sama jestem przykładem. Miałam 6 wrośniętych pazurków u stóp i jeden właśnie u ręki. Jak to się stało? Zwyczajnie taboret przewrócił mi się na dłoń, przycisnął palec i gotowe . Podobno wszystko dlatego że mam cholernie twarde paznokcie a bardzo delikatne ciało.
Stary 2006-05-27, 14:47   #9
zaczarovana
Wtajemniczenie

GG do zaczarovana

to zupełnie jak ja ..musze uważać na toborety
zaczarovana jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości