Jak to jest z cieniowaniem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-26, 15:29   #1
Angel@
Zakorzenienie

Question

Jak to jest z cieniowaniem?

Niedawno dosyć mocno wycieniowałam włosy i od tego czasu zaczęły się moje problemy . Wcześniej nie miałam żadnych kłopotów z układaniem włosów a teraz wyglądam "jakby piorun w miotłę strzelił" i nawet prostownica nic nie jest w stanie zdziałać . Słyszałam że tak się dzieje gdy włosy są cieniowane brzytwą (a moje były cieniowane właśnie w ten sposób). Znajoma doradziła mi abym pocieniowała te włosy jeszcze raz ale nożyczkami to będzie o wiele lepiej. Tylko że wtedy one jeszcze bardziej się skócą . Czy warto? Nie wiem co robić . Może któraś z Was miała podobne doświadczenia? Czy rzeczywiście jest różnica pomiędzy cieniowaniem brzytwą a nożyczkami??? Błagam o pomoc
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:12   #2
Mariti
Wtajemniczenie

Dot.: Jak to jest z cieniowaniem?

Moim zdaniem różnica jest , ale jest to tylko i wyłącznie moja opinia. Kiedyś miałam cieniowane brzytwa i myśle, że fryzjerka "potargała" mi w ten sposób włosy ( tez wyglądałam jakby mnie piorun trafił), ostatnio nożyczkami i takiego efektu nie było ( choc kto wie, czy nie zależało to od innych czynników)Może rzeczywiście spróbuj z nożyczkami , nie muszisz bardzo skracać,tak minimalnie. Jesli chodzi o układanie spróbuj z woskiem, jeśli masz włosy dłuższe nakładaj go na końcówki ,wywyijając je w tę stronę w którą chcesz, włosy będą pokorniejsze.
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:18   #3
ajali
Wtajemniczenie

Cóż, ja dawniej mialam prościutkie włosy... aż do czasu gdy je pocieniowałam :/ teraz falują niemiłosiernie. Aktualnie mam włosy o długości 2 cm za ramiona. Nudzi mnie ta fryzurka i zastanawiam się nad ponownym cieniowaniem. Dobry pomysł??
ajali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:26   #4
Angel@
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny. Spróbuję jeszcze z woskiem.
A może ktoś jeszcze coś doradzi???
Stary 2006-05-27, 10:31   #5
Asia_LP
Raczkowanie

GG do Asia_LP

ajali tez mam wlosy mniej wiecej takiej dlugosci jak Ty. Sa w miare proste. Jedynie konce sa pocieniowane i wygladaja jakbym miala wszystkie wloski rozdwojone Dzisiaj mialam isc do fryzjera i spanikowalam.... staram sie je zapuscic a ciagle je podcinam..do tego szybko nudzi mi sie fryzura i mam ochote je wycieniowac... Co zrobic?
Asia_LP jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:42   #6
^ Red dress ^
Raczkowanie

Ja nigdy brzytwą cieniowanych włosów nie miałam, ale za to nożyczkami owszem, i musze Ci powiedzieć że kręcą się tam samo jak u mojej koleżanki która miała cieniowane ową brzytwą. Ogólnie to troche załuje ze sobie dałam [ i to mocno] wycieniować bo prostownica też razej nie daje rady - no ale takie równo ucięte to troche nudnie i nieciekawie wygląda ....
^ Red dress ^ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 10:54   #7
agu.s
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2

Bylam ostatnio u fryzjera i mowie mu, ze mam wrazenie iz mi sie wlosy na końcach tak jakby filocowaly. Po jakims czasie on sie pyta czy ja przypadkiem nie mialam cieniowanych wloso brzytwa. Oczywiscie mialam tylko, ze ponad rok temu. Czyli te koncowki mialam juz iles tam razy sciete. Okazalo sie, ze to bez znaczenia, zorozumialam ze tego tyle, ze dopoki calego wlosa nie zetnę, to moze sie tak dziac. Oczywiscie odzywki troszke to rarują, ale fakt jest faktem juz zadnemu fryzjerowi nie powole uzyc brzytwy do moich i tak marnych wlosow.
agu.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:07   #8
Judytka2
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Angel@
Dzięki dziewczyny. Spróbuję jeszcze z woskiem.
A może ktoś jeszcze coś doradzi???
Ja tez mam taki problem. Pisałam ci w którymś tam watku. Ale jakos sobie poradzilam z ty troszke. wiesz co robie? Mimo iz mam krecona wlosy to po umyciu daje im wyschnac bez suszenia. jak juz sa dosc suche to wtedy podsuszam lekko suszarka i prostuje prostownica. I sa gładkie. Nie pusza sie tak. Daje sie je wtedy wyprostowac. I zamiast Hot Lissa uzywam jedwiabiu Foarouk i naprawde problem znikł. Do tego szampony wygładzajace oczywiscie. mi to pomogło bardzo. I jakis czas nie mecze moich wlosow suszarka tak bardzo jak kiedys.Spróbuj
Judytka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 12:05   #9
blue_eyed_kitty
Rozeznanie

HEj! Ja od kiedy dowiedziałam się co brzytwa robi z włosami unikam jej jak ognia. Nożyczki ucinają włosy tak że ich końcówka jest prosta. A brzytwa robi taki szpikulec na końcu co bardzo niszczy włosy. Oglądałam swoje włosy pod lupą po ścięciu brzytwą i aż się przeżegnałam...Może to mawpływ na układanie się włosów? Nie wiem. Mi zawsze się fatalnie układają po cieniowaniu;(

Licencjat zdany

wakacje

Mrrrrrrrrrrrrrrau!
blue_eyed_kitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 14:21   #10
Ninedin
Zakorzenienie

Witaj Miałam cieniowane i brzytwą , i nożyczkami Lepiej układały się po brzytwie, tylko strasznie ciągłą mnie fryzjerka jak to robiła Nożyczek użyła tylko do przezedzenia włosów. Może twoje kłopoty wynikają z tego,że masz suche włosy a na pocieniowanych widać jak kazdy sterczy w inną stronę.Pozdrawiam
Ninedin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 14:25   #11
sweet_mystery
Rozeznanie

ja mam marne wlosy... cienkie i delikatne, Kocham dlugie wlsoki , w krotkich sie zueplnei nie czuje.. ostatnio poszlam do fryzjerki i zaproponowala mi cieniowanie, wlasnie brzytwą i jestem BAAAARDZO ZADOWOLONA! naprawde! wlosy ukladaj sie swietnie, nie sa oklapniete i wydaje sie ich wiecej majac proste wlosy, byly one takie jakies....a teraz odbily sie od glowy ;] takiego efektu wlasnie oczekiwalam

ale to jest pewnie kwestia indywidualna, bo widze ze wiekszosc dziewczyn nie jest zadowolona...

Edytowane przez sweet_mystery
Czas edycji: 2006-05-30 o 20:05
sweet_mystery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 15:34   #12
Angel@
Zakorzenienie

Rzeczywiście moje włosy wyglądają na bardzo bardzo zniszczone chociaż zniszczonych nie mam. To chyba naprawdę przez tą brzytwę bo wcześniej miałam już cieniowane włosy (nożyczkami), tyle że nie tak mocno, kilka centymetrów na końcach i było w porządku. Nakupiłam dziś wszystkiego co możliwe (wosk, jedwab, serum, jakiś spray, szampony i maseczki wygładzające) i będę próbowała coś z tym zrobić. Zastosuje się do waszych rad i zobaczymy jak to będzie.
Stary 2006-05-30, 16:47   #13
szponciak
Raczkowanie

Mi dzis fryzjerka wycieniowala wlosy wylacnzie brzytwa na calej dlugosci. Wloski ukladaja sie slicznie, choc mam je podatne to to male falowanie wyglada jeszcze piekniej teraz po wycieniowaniu!!! Kolejny plus to to, ze dzieki temu pozbylam sie zniszczonych koncowek(czyt. byly to zniszczone koncowki juz od polowy glowy). Boje sie jednak, ze moze ta brzytwa uszkodzila jakos wlokno wlosa. Jednakze bede uzywac odzywek tak jak zawsze i mam nadzieje, ze nic im nie bedzie
szponciak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 19:04   #14
Angel@
Zakorzenienie

Szponciak ja miałam identycznie. Miałam zniszczone końcówki (tyle że jakieś 10 centymetrów a nie od połowy głowy) i myślałam że takim właśnie cieniowaniem się ich pozbędę. Od fryzjerki także wróciłam bardzo zadowolona bo moje włoski wyglądały super. Problemy zaczęły się dopiero po pierwszym umyciu włosów. Teraz moje włosy wyglądają na mega zniszczone nawet w tym miejscu gdzie zniszczone nie były (sianko zaczyna się już na wysokości uszu bo właśnie do tej długości mam pocieniowane). Oby w Twoim przypadku okazało się inaczej

Dziewczyny ja się chyba zapłaczę na śmierć. Wypróbowałam już wszystkie wasze metody i może jest trochę lepiej ale wraz nie jest dobrze. A jeszcze teraz pada deszcz i jak tylko uda mi się fryzurkę jakoś okiełzać, to po wyjściu na wilgotne powietrze po chwili znów wyglądam jak straszydło. A jak pomyślę że muszę umyć głowę to żyć mi się odechciewa. Czy z tym naprawdę nic się nie da zrobić
Stary 2006-05-30, 19:24   #15
czarna.noc
Wtajemniczenie

Z własnego doswiadczenia wiem, ze cieniowanie wlosow brzytwa to chyba najgosze, co mozna zrobic wlosom (oprcz trwalej). Mam niestety tak wycieniowane wlosy (bez mojej zgody, ale ktory fryzjer by sluchal!) i rowniez od tego momentu mam z nimi same kłopoty. Z natury mam wlosy miekkie, proste (idealnie) i poki byly sciete prosto, bez cudow i dziwactw, ukladaly sie pieknie (bez suszenia, prostownicy..) Teraz kazdy wlos ma inna dlugosc, a to sprawia ze sie zahaczaja i niemilosiernie plączą Efekt: wlosow nie moge czasem zupelnie rozczesac, koncowki sie sfatygowaly, wlosy wygladaja na zniszczone. Ogolnie nienawidze wycieniowanych wlosow. Teraz czekam az odrosna i bede miec znow idealnie gladkie, proste wlosy.. <marzenie>
czarna.noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 22:56   #16
Malami_23
Przyczajenie

Hej. Dołączam się do grona tych, których wiedzą co to brzytwa. Za pierwszym razem włoski po wycieniowaniu i nożyczkami i brzytwą były super. Były bardziej puszyste. Po 3 kolejnych wizytach u fryzjera i zastosowaniu przez niego brzytwy zauważyłam, że moich włosów jest jakby mniej a do tego układały się zawsze tak samo. Nie ważne czy tapirowałam czy głowa do dołu i suszarka, żeby zwiększyć objętość- nic, po prostu przestały reagować. Od roku zabraniam używania brzytwy na moich włosach (ewentualnie tylko gdy robię grzywkę na ukos). Moje włoski powolutku odzyskują swoją puszystość bo cieniowanie a raczej stopniowanie odbywa się tylko przy pomocy nożyczek. No i jeszcze obcinam włosy na prosto a nie w szpic, żeby do końca pozbyć się efektów tego pioruństwa . Dodam, ze mam włosy cienkie z tendencją do falowania . Pozdrawiam i odradzam używania brzytwy
Malami_23 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości