Solarium & Zdrowa cera - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-06-05, 13:07   #301
Kate30
Zakorzenienie

Dot.: Solarium & Zdrowa cera

W moim mieście zauważyłam w centrum 2 nowootwarte solaria, tych starych już było sporo, pozatym na każdym osiedlu min. 2.
Zwolenniczek tej formy upiększania się najwyraźniej przybywa. Najgorsze, że są coraz młodsze .
Kate30 jest offline  
Stary 2006-06-05, 13:17   #302
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kate30
W moim mieście zauważyłam w centrum 2 nowootwarte solaria, tych starych już było sporo, pozatym na każdym osiedlu min. 2.
Zwolenniczek tej formy upiększania się najwyraźniej przybywa. Najgorsze, że są coraz młodsze .
Kiedyś w Cenie Urody przeczytałam,że padają różne instytucje kulturalne-kina, teatry etc.,a solaria rosną jak grzyby po deszczu

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-06-05, 13:22   #303
isa666
Zakorzenienie

Apropos tego wątku przypomniało mi się coś.
Niedawno byłam z mamą w mieście na zakupach i idąc ulicą mama zauważyła taką jedną dziewczynę(znam ją jedynie z widzenia, chodziła do tej samej szkoły co ja i jest ode mnie młodsza o rok, czyli ma 18 lat obecnie ).

No więc gdy moja mama ją zauważyła to mówi do mnie:
- Widziałaś jaka tamta dziewczyna dziwnie opalona była? Jakaś strasznie pomarańczowa taka.
A ja na to:
- Nie opalona tylko po solarium
A mama na to:
- Aaaa to ja sie zastanawiałam nieraz jak te dziewczyny sie opalają, że są takie pomarańczowe a nie brązowe. Myślałam, ze sie smarują samoopalaczmi i dlatego mają taki koolor skóry.
I ja wtedy mówię:
- A zgadnij ile ta dziewczyna ma lat, bo ja ją znam ze szkoły
A moja mama:
- Pewnie ze 22-23.
A ja na to:
- Ona ma 18 lat i mature zdaje w tym roku.
A moja mama tylko tak:
- Boże wygląda na kilka lat starszą!
Stary 2006-06-05, 13:35   #304
karolca
Zakorzenienie

isa też znam dziewczyny (z resztą nie tylko dziewczyny), które mimo młodego wieku chodza na solarium i wyglądają jak stare du.py.
Porównując równieśnice mojej siostry, z którą chodzila do szkoły moja siostra mimo duzego brzuszka nadal wygląda na te 18 lat ale jej kolezanka... mimo iz niziutka to buzie ma jak 23 latka.
To naprawde przykre jak widzi sie mlodą osóbke, ktora robi sobie taką krzywdę. Ale w jej mniemaniu wszystko jest dobrze przecież. Żal serce ściska. No ale cóż. Jej wybór. To ona będzie brzydka (już jest).
osobiście na solarium nie byłam już miesiac. z reszta od prawie roku tak mam... pojde dwa razy, miesiac dwa przewry... znowu dwa razy... (raz w tygodniu). Jesli w ogole mi sie chce i mam na to pieniadze (przeliczajac, wole sobie kupic jakis fajny ciuszek.. ostatnio za 8 zeta znalazłam super tunikę a za 15 zł zamszowo-pluszowy płaszczyk, za 8 zł kupilam dwie fajowskie bluzki na wyjście ).
Lepsza inwestycja

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline  
Stary 2006-06-05, 13:41   #305
isa666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolca
Jesli w ogole mi sie chce i mam na to pieniadze (przeliczajac, wole sobie kupic jakis fajny ciuszek.. ostatnio za 8 zeta znalazłam super tunikę a za 15 zł zamszowo-pluszowy płaszczyk, za 8 zł kupilam dwie fajowskie bluzki na wyjście ).
Lepsza inwestycja
Popieram
Ja za to teraz wydam kaskę, ale na jakiś dobry filterek
Stary 2006-06-05, 13:50   #306
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez isa666
Popieram
Ja za to teraz wydam kaskę, ale na jakiś dobry filterek
A ja na rachunek za internet
Stary 2006-06-05, 13:52   #307
isa666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamaO
A ja na rachunek za internet
O kurcze zapomniałam, że mnie też czeka za neta opłata
Tata płaci część a ja dokładam to, co za VAT
Stary 2006-06-05, 14:43   #308
karolca
Zakorzenienie

mnie czeka wydatek ok. 300-400 zl na leczenie kanałowe więc o solarium i kosmetykach w tym miesiącu mogę zapomnieć. I tak nadszarpnę poważnie budzet domowy. TŻ az sie boi jak przetrwamy ten miesiac. Oby mial lepszą wyplatę w tym miesiącu...

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline  
Stary 2006-06-05, 17:48   #309
annLee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamaO
W tym przypadku, pomimo tego, że nie pochwalam solarium, wybrałabym krótki seans opalania. Airbrush tak jak samoopalacz zostawia ślady na białej sukni, nawet jeśli zrobisz peeling i się wyszorujesz. Po prostu pod wpływem pocenia się skóra "oddaje" barwnik. Zależy jeszcze, jaki masz odcień sukni - jeśli ecru lub beż, to pół biedy, ale na białej nie wygląda to dobrze. Z drugiej strony jeśli ślub będzie w chłodny dzień, to nawet tańce nie usuną Ci samoopalaczowej opalenizny
dziękuję
chyba faktycznie zaliczę kilka seansów na solce żeby zdrowiej wyglądać i tyle.Suknia coprawda ecru,ale wolę nie ryzykować
annLee jest offline  
Stary 2006-06-05, 19:00   #310
marta1210
mj

Hmm to może teraz zapytam.. jakie filtry Dziewczyny polecacie?? <i jaka jest mniej więcej cena?>
Stary 2006-06-05, 19:04   #311
Kasia_L
Zadomowienie

Wink Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez natii4
Kiedyś w Cenie Urody przeczytałam,że padają różne instytucje kulturalne-kina, teatry etc.,a solaria rosną jak grzyby po deszczu
Gdzieś też już to słyszałam i moim zdaniem jest w tym wiele prawdy. Obserwując środowiska szczególnie małych miasteczek, mogę to potwierdzić . Przykład: miasto ok. 20 000 mieszkańców, ostatnie kino praktycznie już nie funkcjonuje (okazjonalnie wyświetlają coś dla wycieczek szkolnych), a solariów kilkanaście.
Stary 2006-06-05, 19:08   #312
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez marta1210
Hmm to może teraz zapytam.. jakie filtry Dziewczyny polecacie?? <i jaka jest mniej więcej cena?>
Marto, zapraszam na forum Biochemia kosmetyczna, tam rozmawiamy o filtrach i dzielimy się opiniami o nich. dobór filtrów to bardzo indywidualna sprawa, każda cera inaczej na nie reaguje. proponuję też poczytać opinie o filtrach w KWC. ceny od ok. 25 zł (Iwostin Solecrin) do ok. 65 zł (La Roche Posay) za 50 ml, są też większe pojemności do ciała (100 ml, 400 ml). przy suchej cerze powinny się sprawdzić np. filtry Avene czy Iwostin Solecrin.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline  
Stary 2006-06-05, 19:10   #313
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Przykład: miasto ok. 20 000 mieszkańców, ostatnie kino praktycznie już nie funkcjonuje (okazjonalnie wyświetlają coś dla wycieczek szkolnych), a solariów kilkanaście.
znam też takie miasteczko, ale 2 razy większe tyle, że tam to chyba nawet okazjonalnie już nic nie wyświetlają

Klikaj codziennie:

justa79 jest offline  
Stary 2006-06-05, 20:08   #314
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marta1210
Ja Ci polecam mleczko AVENE 50+ 100ml, za ok.49zł. Starczy na dwa razy dłużej niż kremy po 50ml, a cena podobna. Mleczko rozprowadza się i wchłania lepiej niż emulsja czy krem Avene - jest lżejsze. Nie zatyka porów, a świecenie "po fakcie" daje efekt glow (po przypudrowaniu skrobią lub pudrem sypkim). Próbowałam też mleczka żelowego Vichy, ale Avene jest lepsze! Vichy się kleiło. Mleczko Avene jest trzecim rodzajem filtra jakiego do tej pory używałam i przy nim zostanę Na dodatek często sprzedawane jest w zestawach z kremem nawilżającym albo miniproduktami. Niezłe jest też podobno mleczko Avene 40+ - z dzieciaczkiem na tubie.

Pozdrawiam!!!
Stary 2006-06-05, 20:27   #315
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Również lubię mleczko Avenki, ale na lato polecałabym LRP Dermo Pediatrics. Lepiej się wchłania i jest bardziej lekkie od Avene a pojemność ta sama
mckabi jest offline  
Stary 2006-06-05, 20:41   #316
justyce
Zadomowienie

Wracając do tematu młodych dziewczyn - w sobotę robiliśmy grilla z moim bracholem i przyszli jego znajomi, m.in. kumpel z dziewczyną. I trochę się załamałam.. Dziewczyna taka ładna, włosy w kolorze ciemnego blondu przetykanego złotymi pasemkami, jasne oczy, a cera... no wiadomo, opalona na solarce - i to niestety dość mocno. Aż nie mogłam uwierzyć, że ma dopiero 16 lat. Ta opalenizna dodawała jej spokojnie kilku lat.. A szkoda.. Czułam się przy niej jak jej młodsza siostra..
Stary 2006-06-05, 21:25   #317
Agia*
Rozeznanie

Wątek przeczytałam calutki (niektóre jego partie z trochę mniejszą uwagą ) i dowiedziałam się z niego dużo ciekawych rzeczy. Na solarium bywam bardzo rzadko, jednak podjęłam decyzję: nie będę już chodzić na solarium w ogóle, koniec również z wylegiwaniem się na plaży. Wczoraj kupiłam mleczko Avene SPF50+, a dzisiaj balsam brązujący... i zmykam na biochemię douczać się
Agia* jest offline  
Stary 2006-06-05, 22:06   #318
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Agia*
Wątek przeczytałam calutki (niektóre jego partie z trochę mniejszą uwagą ) i dowiedziałam się z niego dużo ciekawych rzeczy. Na solarium bywam bardzo rzadko, jednak podjęłam decyzję: nie będę już chodzić na solarium w ogóle, koniec również z wylegiwaniem się na plaży. Wczoraj kupiłam mleczko Avene SPF50+, a dzisiaj balsam brązujący... i zmykam na biochemię douczać się
Agia, gratuluję podjęcia rozsądnej decyzji Na Biochemii na pewno wszystkiego się dowiesz
mckabi jest offline  
Stary 2006-06-05, 22:30   #319
Maja2d
Raczkowanie

Witajcie, przeczytalam cały wątek i teraz już wiem jaka głupia byłam, wydając tyle kasy na pseudo-upiększanie.
Tymczasem zakupiłam sobie już samoopalacz, a za chwilkę przybędzie mi jeszcze balsam brązujący.
Adios solarium!!!

I dziękuję wszystkim dziewczynom za mnóstwo informacji, które to informacje całkowicie utwierdziły mnie, że nie tędy droga......
Maja2d jest offline  
Stary 2006-06-05, 22:38   #320
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka
Smile Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez karolca
To ja dorzucę swoje 3 grosze w tę dyskusję.
Od dwóch lat w okresie jesienno-zimowym chodzę na solarium. Bywam tam srednio dwa do cztrech razy w miesiącu. A chodze nie po to, aby się opalic "jeszcze bardziej" ale po to, aby podleczyć trądzik. Już na początku zauwazyłam, ze skóra nie przyzwyczaja sie do promieni uva i uvb tak samo szybko jak do dostępnych w sklepach i aptekach kosmetyków. Nawet specjalnie dobrane przez dermatologa nie pomagaja po okolo max. miesiącu stosowania.
Bardzo dbam o skóre, nie tylko twarzy ale całego ciała. Uzywam balsamów i kremów nawilzających, na kazdą partię ciała innych (na nogach mam skóre sucha i wrażliwą, na rekach normlaną - ot przykład).
Latem wychodząc na słońce, uzywam kosmetyków do opalania zawierające filtry (chocby dlatego, ze skóra zawsze moze ulec poparzeniu od słońca).
I tak w wieku 20 lat cały czas wygladam na 15 :/ I to z makijazem (nie tapetą!).

Inny przykład, ze słońce (i opalanie, niewazne czy solarium czy naturalne - dla was tak samo szkodliwe i niebezpieczne) nie jest takie złe.
Mam męża, który od ok. 10 lat pracuje na powietrzu. Od samego rana az do popoludnia przebywa na słońcu (chyba, ze jest brzydka pogoda to slonca brakuje) tak więc narazony jest na promieniowanie w stopniu niemal śmiertelnym.
Fakt, w okresie wiosenno-letnim ma sliczna brązową opaleniznę, ale zimą jest blady i wygląda jak trupek. Ma prawie 30 lat a ludzie traktują go jak 15-letniego gówniarza (szczegolnie w miejscach publicznych, gdy jest ogolony).
Jak widać słońce wcale nie powoduje "niszczenia" skóry. Czasem jest pomocą w leczeniu pewnych schorzeń (trądzik, trądzik różowaty etc).

Wychodzę z założenia, ze wszystko co z umiarem nie jest szkodliwe. Wystarczy umieć o siebie i swoja skóre zadbać i nawet solarium nie zrobi nam źle.
Karolca, mowisz, ze w wieku 20 lat caly czas wygladasz na 15. jesli jednak masz swoje zdjecie w avatarze,to ja i moj TŻ (spytalam sie jego, bo sama nie zawsze potrafie trafnie okreslic wiek osoby na podstawie wygladu) dalismy Ci ok 27 lat.
z Twojego profilu wynika rowniez, ze masz cere sucha, wiec wg mnie tym bardziej powinnas unikac solarium, ktore b.mocno wysusza skore.taka jest prawda potwierdzona naukowo.
poza tym nijak nie moge sie z Toba zgodzic, ze "wystarczy umiec o siebie i swoja skore zadbac i nawet solarium nie zrobi nam zle". nawet nawilzajac skore przed i po opalaniu na solarium, gdzie jak wiadomo promienie UV sa o wiele silniejsze niz te zwykle sloneczne, nie jestes w stanie jej uchronic.
wydaje mi sie, ze inne dziewczyny zgodza sie ze mna w tej kwesti.

Chomiczka jest offline  
Stary 2006-06-05, 23:22   #321
justyce
Zadomowienie

Chomiczka, to, co piszesz, wałkowane było na tym wątku już niejeden raz... i jak najbardziej zgodzę się z Tobą. Tylko po prostu są osoby, które do serca takich rzeczy sobie nie biorą. Można by gadać o tym bez końca, i tak jedna strona nie przegada tej drugiej.

A jeśli już poruszamy kwestię, na ile wygląda Karolca, to przydałoby się jednak jakieś lepsze zdjęcie I ja mam takie dni, że wyglądam (przynajmniej dla siebie) na dwadzieścia parę lat, a są też takie dni, że w monopolowym pytają mnie o dowód
Stary 2006-06-06, 08:15   #322
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez justyce
Chomiczka, to, co piszesz, wałkowane było na tym wątku już niejeden raz... i jak najbardziej zgodzę się z Tobą. Tylko po prostu są osoby, które do serca takich rzeczy sobie nie biorą. Można by gadać o tym bez końca, i tak jedna strona nie przegada tej drugiej.

A jeśli już poruszamy kwestię, na ile wygląda Karolca, to przydałoby się jednak jakieś lepsze zdjęcie I ja mam takie dni, że wyglądam (przynajmniej dla siebie) na dwadzieścia parę lat, a są też takie dni, że w monopolowym pytają mnie o dowód
To tak jak ja... Nieraz zdarzyła mi się sytuacja w której pytano mnie o dowód w sklepie monopolowym
Stary 2006-06-06, 08:16   #323
karolca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Karolca, mowisz, ze w wieku 20 lat caly czas wygladasz na 15. jesli jednak masz swoje zdjecie w avatarze,to ja i moj TŻ (spytalam sie jego, bo sama nie zawsze potrafie trafnie okreslic wiek osoby na podstawie wygladu) dalismy Ci ok 27 lat.
heh. dzięki. Jesteś pierwszą osobą, która dała mi więcej jak 20 lat.
Niedawno byłam oglądać mieszkanie. z mamą, bo TŻ jest w delegacji. i mamą mówiąc, ze mieszkanie jest dla młodych (tzn. dla mlodego malzenstwa), właścicielka nie za bardzo wiedziała o co chodzi. Gdy powiedzialam, ze dla mnie i męża troche jej szczęka opadła. Specjlanie jeszcze sobie makijaz zrobilam, ubralam sie na cacy... a ona do mnie ze zdziwieniem...
"Przeraszam, ale myslałam, ze ma pani jakies 15-16 lat!".
Poza tym jak chcesz, dam tobie inne moje zdjęcie.

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline  
Stary 2006-06-06, 10:02   #324
lee_monka
Wtajemniczenie

GG do lee_monka

Oj, strasznie dużo kontrowersji wzbudeza temat solarki, wystarczy spojrzeć na ilość komentarzy w tym wątku
lee_monka jest offline  
Stary 2006-06-06, 13:19   #325
Akszeinga
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karolca
heh. dzięki. Jesteś pierwszą osobą, która dała mi więcej jak 20 lat.
Niedawno byłam oglądać mieszkanie. z mamą, bo TŻ jest w delegacji. i mamą mówiąc, ze mieszkanie jest dla młodych (tzn. dla mlodego malzenstwa), właścicielka nie za bardzo wiedziała o co chodzi. Gdy powiedzialam, ze dla mnie i męża troche jej szczęka opadła. Specjlanie jeszcze sobie makijaz zrobilam, ubralam sie na cacy... a ona do mnie ze zdziwieniem...
"Przeraszam, ale myslałam, ze ma pani jakies 15-16 lat!".
Poza tym jak chcesz, dam tobie inne moje zdjęcie.

Ja patrząc na Twoje zdjęcie w avatarku dałabym Ci conajmniej 23-24 lata.
Akszeinga jest offline  
Stary 2006-06-06, 13:36   #326
justyce
Zadomowienie

Ale bardzo proszę, nie sprowadzajmy tematu do rozważań, na ile lat wygląda Karolca..
Stary 2006-06-06, 13:54   #327
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Agia*
Cytat:
Napisane przez Maja2d
Witajcie, przeczytalam cały wątek i teraz już wiem jaka głupia byłam, wydając tyle kasy na pseudo-upiększanie.
Tymczasem zakupiłam sobie już samoopalacz, a za chwilkę przybędzie mi jeszcze balsam brązujący.
Adios solarium!!!

I dziękuję wszystkim dziewczynom za mnóstwo informacji, które to informacje całkowicie utwierdziły mnie, że nie tędy droga......
nawet nie wiecie, jak miło się czyta takie posty

Klikaj codziennie:

justa79 jest offline  
Stary 2006-06-06, 13:59   #328
karolca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justyce
Ale bardzo proszę, nie sprowadzajmy tematu do rozważań, na ile lat wygląda Karolca..
dzięki
a co do "wyglądania". Nie tylko solarium ma wplyw na to czy ktos wygląda sstarzej na swoj wiek czy nie. Chociaz wczesniej pisałam o tym, ze udowodniono, ze promieniowanie sloneczne w zwiększonej ilosci ma decydujący wplyw na to.
Na zdjęciach wyglądam róznie i zdecydowanie inaczej niz w rzeczywistości (do w świecie wirtualnym bardzo mi pomaga). Bo raz moge wypowiedzieć się jako 'nastolatka' a raz byc traktowana jako osoba dwadzieścia-kilka. Wystarczy dobrac odpowiednie zdjęcie z albumu (aktulane do 2-3 lat wstecz).
Swoją drogą, jak myślicie, dlaczego farbuję się na czarno?
Zdjecie do avatara bylo zrobione w trudnym zyciowym okresie, a stres na buzi widac blyskawicznie (ciezko chory brat, klopoty w pracy, kolejna delegacja męża, problemy finansowe... szkoda gadac).

Tak więc moje drogi wizazanki... wyglad a wiek to rzecz względna. To tak jakby sie spytac czy cos o takim samym skladzie a roznej cenie bylo lepsze/ gorsze (kryteria dowolne).

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline  
Stary 2006-06-06, 14:11   #329
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolca
dzięki
a co do "wyglądania". Nie tylko solarium ma wplyw na to czy ktos wygląda sstarzej na swoj wiek czy nie. Chociaz wczesniej pisałam o tym, ze udowodniono, ze promieniowanie sloneczne w zwiększonej ilosci ma decydujący wplyw na to.
No tak,ale opalona osoba zazwyczaj wygląda starzej-opalenizna dodaje lat,a bladolicość odmładza

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-06-07, 08:53   #330
basiao84
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kamaO
W tym przypadku, pomimo tego, że nie pochwalam solarium, wybrałabym krótki seans opalania. Airbrush tak jak samoopalacz zostawia ślady na białej sukni, nawet jeśli zrobisz peeling i się wyszorujesz. Po prostu pod wpływem pocenia się skóra "oddaje" barwnik. Zależy jeszcze, jaki masz odcień sukni - jeśli ecru lub beż, to pół biedy, ale na białej nie wygląda to dobrze. Z drugiej strony jeśli ślub będzie w chłodny dzień, to nawet tańce nie usuną Ci samoopalaczowej opalenizny
ostatnio kolezanka opowiadala, jak to przed slubem poszla na airbrush (dzien przed)
mowila ze efekty byly super, troche brudzilo ale wszystko sie idealnie da oczyscic. I byla baaardzo zadowolona, bo kolor byl sliczny, niewielkim wysilkiem i z zachowaniem zdrowia. Ponoc kolezanki w pracy to sie nie mogly nadziwic, w jaki sposob ona sie w jeden weekend tak slicznie opalila, bo one to po miesiacu solarki takiego ladnego koloru nie maja tylko pomaranczowe są

Airbrush górą! (sama też kiedyś spróbuję )
basiao84 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości