Solarium & Zdrowa cera - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-18, 11:59   #511
natii4
Zakorzenienie

Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Nie w Poznaniu patrz podpis pod avatarkiem (jestem z okolic Krakowa), wiec w Kraku studiuje, w szkole niepanstwowej (z reszta na panstwowej to jest tylko w Sosnowcu i Lodzi chyba...no moze gdzies jeszcze na jakiejs AM).
Bydgoszcz

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-08-18, 12:07   #512
Ray
Zakorzenienie

no usmiach sie mozna czasem mi rece opadaja jak sluicham klientek.... tragedia co te pisma wsadzaja do glowy paniom... nie wiem jakim cudem mozna miec cellulit na kregoslupie jak tam nie odklada sie tkanka tluszczowa... albo jak to pani wazac 50 kg kosci jej widac a ona chce sie odchudzac... ogolnie tragedia tragedia.... zeby to jeszcvze madrze mowily przyznaly sie ze sie lazilo za mlodu na solarium dwa razy w tyg... to ci wymysla ze one nien wiedza skad to sie wzielo albo ze to nie mozliwe.... kobiety zastanowcie sie.... niech ktoras nie pisze ze wie lepiej ze solarium jest dobre na cere bo to bzdura jak ktoras nie wierzy na nasze slowa moge zacytowac slowa badan naukowcow... wystarczy isc do ksiegarni wziasc do reki ksiazke z kosmetologii i przeczytac pare wersow.. a chyba na ulicy dowodw tego duzo jest.. 20 latki wygladajace jak 30 latki ... echhh ale co tam:d niektorzy zyja chwila:d a potem rozpacz i placz bo maz wola zrob cos ze soba
Stary 2006-08-18, 15:49   #513
Emilia1
Zakorzenienie

Ray , ale mam bekę z Twojego postu. swietnie to ujęłaś

Maripossa ah , faktycznie przecież pod avem jest lokalizacja :
Emilia1 jest offline  
Stary 2006-08-18, 20:25   #514
aniolek-tasmanski
generał brygady milicji obywatelskiej ds. forum, przeglądarek oraz gotowania trolli na parze

Cytat:
Napisane przez Maripossa
.... i jak wplywaja promienioe UV na skore i nie ma tak, ze na jedna osobe wplywaja lepiej a na druga gorzej. ...
Wersja animowana co robi promieniowanie UV w skorze.

http://www.laroche-posay.com/_int/_en/index.aspx
( strona w tech. flesh )

po wejsciu, na gorze, wybieramy z menu : "Inside your skin"
i filmik "Sun protection"

aniolek

Ta reklama pokazywana jest pod 9 768 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest teraz online  
Stary 2006-08-18, 21:31   #515
Ray
Zakorzenienie

aniolekandrzejka bo mi rece opadaja jak czytam co ttuaj niektore dziewczyny wyposuja czytaja chyba cosmop[olitan gdzie wiekszosc reportazy jest sponsorowana przez firmy kosmetyczne ale jak narazie najbardziej szokujace bylo dla mnie " celullit na kregoslupie" heheheehehe chcialam jej powiedziez ze ma go chyba na mozgu ale juz sie postrzymalam
Stary 2006-08-18, 21:59   #516
AalutkaA
Raczkowanie

Raz w życiu byłam na solarium. Ogólnie mam jasna karnację. Przez lato niewiele sie opaliłam, bo malo przebywalam jakoś na słońcu. Ale tez nie mam wygladu anemiczki. Mam pytanie.. 9 wrzesnia wybieram sie na wesele w zwiazku z czym chcialam ladnie wygladac, miec nieco ciemniejsza skóre Dlatego też jutro planuje sie wybrać na solarium, no i pare razy do tego 9, a pozniej rezygnuje z dalszych "terapii". Nie chce kozystac z kremów brazujacych i samoopalaczy. Nie przepadam za tym, ten typowy zapach.. ;/ no i czasem lubią sie zrobić smugi i nie można dokladnei "opalic" nim wszystkich miejsc Dlatego chciałam zapytac na ile minut powinnam sie wybrac na 1 raz? I ile minut na kolejne.. I czy za 1 razem bedzie juz jakis rezultat, niewielki chociaz? Maja to byc jakies turbo lampy z tego co mi kolezanka mowila.. bo ja sie kompletnie na tych rzeczach nie znam. Z gory dzieki za wasze odp.
Stary 2006-08-18, 22:34   #517
Ray
Zakorzenienie

za pierwszym razem powinno byc na 5 min potem zwiekszac co 2-3 min... efekt widac po 5 razach w zaleznosci od karnacji ale jesli masz jasna to tak moim zdaniem bedzie to widac... raz na jakis czas okazyjnie solarium az takiej szkody nie wyrzadzi ... caly post tyczy sie osob chodziacych regularnie badz caly rok bez przerw.... raz na pare lat czy ra zna rok od okazji sylwestra czy slubu nic sie az tak nie stanie w koncu czasem sie nam zdarzy latem spalic np na plazy takze idz spokojnie 5 razy smaruj sie balsamami nawilzajacymi a przed pojsciem pierwszy raz zrob peeling calego ciala...
Stary 2006-08-18, 23:58   #518
AalutkaA
Raczkowanie

Yhm.. no to sie wybiore jutro na 5 min. A co jaki czas tak w ogole trzeba by chodzic? 2 razy w tyg?
Stary 2006-08-19, 03:11   #519
Uni
Przyczajenie

Straszne rzeczy z tym słońcem i solarium... Szkodzi i nie szkodzi. Czarne i białe dookoła jak nie patrzeć.
Przyznam szczerze że jak już było pisane jest racja po obu stronach. Nie chcę i nie lubię powoływać się na jakiekolwiek autorytety.
W każdym bądź razie zgadzam się ze stwierdzeniem o szkodliwości solariów i słońca - trzeba tu dodać że na tę szkodliwość o której trąbi się wszem i wobec ma wpływ wiele innych czynników, np wszechobecna chemia i całkowicie inne środowisko w którym żyjemy obecnie. Dziewczyny nie wiem jak wasze ale moja babcia nie używała maniakalnie kremów z filtrami bo ich nie było, pracowała na słońcu np w polu i w wieku 77lat miała tak gładką skórę (nie mam na myśli twarzy bo tych zmarszczek nie da się uniknąć, choć jak na te lata i tak była super) jakiej już dawno nie widziałam u swoich rówieśniczek i dziewczyn młodszych (mam 27). Więc wydaje mi się że trąbienie TYLKO słońce i solarium be! To chyba trochę nie tak. Wszystko dla ludzi - Z UMIAREM!
Bywam w solarium, szczególnie w okresie jesienno zimowym i to nie po to aby się tylko opalać czy utrzymać kolor skóry. Bywam tam raz dwa razy w miesiącu. Głównie po to aby się "doładować". Krótkie dni, brak promieni słonecznych dołują mnie i nie tylko mnie więc używam sztucznego słońca jak ładowarki. Świetnie zdaję sobie sprawę ze stopnia szkodliwości ale tak na prawdę mam to w nosie. Moje samopoczucie jest dla mnie ważniejsze niż to co mówią inni. Poza tym skoro ta nasza skóra za 10-20-30 lat będzie taka straszna - i tak będzie. I na diabła mi wygląd 20 latki w wieku lat 50? PO CO? Chce wiedzieć
Uni jest offline  
Stary 2006-08-19, 05:35   #520
Mrs.Lara
Raczkowanie

Hah, a ja i tak wole papierochy Przeca to zdrowsze od solara!
Mrs.Lara jest offline  
Stary 2006-08-19, 10:11   #521
Ray
Zakorzenienie

powiem tak kazdy ma swoj wybor nie zakazujemy chodzic na solarium bo jak ktos bedzie chcial i tak pojdzioe tylko nie wypisujecie glupot z kolorowych pism ze solarium pomaga cerze tradzikowej czy na krostki bo to jest totalna bzdura !! uswiadamianie kobiet a glownie nastolatek tkore teraz zyja glownie kolorowymi pismami jest bardzo wazne...
potem 3/4 kobiet ma duze problemy skorne i sie dziwia skad to jest...
lepiej przeczytac cos madrego albo przynac sie do bledu niz zapierac sie w ciemnote!
Stary 2006-08-19, 15:07   #522
Emilia1
Zakorzenienie

Ray, co się wysilasz niektóre i tak wiedzą lepiej ze pomaga na trądzik, nie przyspiesza starzenia .My tu się przecież nie znamy chociaż kosmetyczkami jestesmy nie ?(w fafie kształcenia na kosmetologa )
Emilia1 jest offline  
Stary 2006-08-19, 22:46   #523
Tigretta
Raczkowanie

GG do Tigretta Send a message via Skype™ to Tigretta

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Dobrze napisalas...TY MYSLISZ...a my WIEMY!! wiemy czego nas ucza i jak wplywaja promienioe UV na skore i nie ma tak, ze na jedna osobe wplywaja lepiej a na druga gorzej. Widac ze jestes mloda (ze zdjecia), wiec co miala powiedziec p.dermatolog?ocenila faktyczny stan skory, czyli ze jest gladka i jedrna....Udaj sie do niej za 10-15 lat, zobaczymy co ona powie.
Teraz to wszyscy sa najmadrzejsi z tym solarium a nikt nie wybiega jakos myslami w przyszlosc...Poza tym: nie, wklepywanie balsamow 2 a nawet 5 razy dziennie nie pomoze temu,a by skora sie wolniej zestarzala i byla lepsza. Owszem, na pewno wizualnie wyglada lepiej, ale nie siedzisz w jej glebokiej strukturze i nie widzisz jak te promienie odkladaja sie gleeeboko w niej i niszcza ja powoli... Blasamow to ma uzywac kazdy z przesuszona skora 2 razy dziennie i to mu pomoze, ale u sosob ktore sie opalaja nie odniesie to takiego samego skutku.
Powiedz: uzywasz filtra jak idziesz na slarium?jesli tak to jak wysokiego?
Dobrze zauwazylas, ze zdrowe odzywianie na pewno duzo ci daje, ale jednak dobre papu, balsamiki i peelingi nie uratuja naszej skory przed szkodliwymi promieniami UV, to co piszesz, to tylko usprawiedliwianie samej siebie, zebys myslala, ze jest ok, bo dobrze robisz to to to i to...ale to jest niestety tylko zludzenie
i tak jak pisze ja i reszta forumowiczek: poczekaj z 10-15 lat i wypowedz nam sie tutaj.
Ale ja znam skutki działania solarium.Mam 24 lata więc taka aż młoda nie jestem Zanim zaczęłam korzystac z solarium poradziłam się radą "fachowca" ,a chodzi mi o to , że na każdą skórę solarium działa inaczej.. na moją może podziała dopiero za 10 lat(to nie znaczy że będę się opalac przez cały ten czas).. i skutki starzenia się skóry będą widoczne później niż u osób o innych uwarunkowaniach skóry. Oczywiście używam kremów z filtrami.
Tigretta jest offline  
Stary 2006-08-19, 22:48   #524
Tigretta
Raczkowanie

GG do Tigretta Send a message via Skype™ to Tigretta

Cytat:
Napisane przez Uni
Straszne rzeczy z tym słońcem i solarium... Szkodzi i nie szkodzi. Czarne i białe dookoła jak nie patrzeć.
Przyznam szczerze że jak już było pisane jest racja po obu stronach. Nie chcę i nie lubię powoływać się na jakiekolwiek autorytety.
W każdym bądź razie zgadzam się ze stwierdzeniem o szkodliwości solariów i słońca - trzeba tu dodać że na tę szkodliwość o której trąbi się wszem i wobec ma wpływ wiele innych czynników, np wszechobecna chemia i całkowicie inne środowisko w którym żyjemy obecnie. Dziewczyny nie wiem jak wasze ale moja babcia nie używała maniakalnie kremów z filtrami bo ich nie było, pracowała na słońcu np w polu i w wieku 77lat miała tak gładką skórę (nie mam na myśli twarzy bo tych zmarszczek nie da się uniknąć, choć jak na te lata i tak była super) jakiej już dawno nie widziałam u swoich rówieśniczek i dziewczyn młodszych (mam 27). Więc wydaje mi się że trąbienie TYLKO słońce i solarium be! To chyba trochę nie tak. Wszystko dla ludzi - Z UMIAREM!
Bywam w solarium, szczególnie w okresie jesienno zimowym i to nie po to aby się tylko opalać czy utrzymać kolor skóry. Bywam tam raz dwa razy w miesiącu. Głównie po to aby się "doładować". Krótkie dni, brak promieni słonecznych dołują mnie i nie tylko mnie więc używam sztucznego słońca jak ładowarki. Świetnie zdaję sobie sprawę ze stopnia szkodliwości ale tak na prawdę mam to w nosie. Moje samopoczucie jest dla mnie ważniejsze niż to co mówią inni. Poza tym skoro ta nasza skóra za 10-20-30 lat będzie taka straszna - i tak będzie. I na diabła mi wygląd 20 latki w wieku lat 50? PO CO? Chce wiedzieć
Zgadzam się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tigretta jest offline  
Stary 2006-08-20, 11:01   #525
Ray
Zakorzenienie

tigrreta hmm w wieku 50 lat to fakt tak czy siak beda zmarszczki ale zobaczymy w wieku 30 jak bedziesz wygladac wtedy sie tu odezwij
Stary 2006-08-21, 03:54   #526
Mrs.Lara
Raczkowanie

Prawda niech bedzie jaka jest ale nie znosze jak ktos mi narzuca swoje zdanie!! Szanowne kosmetyczki: informujecie nas na forum o zagrozeniach a my to przyjmujemy do swiadomosci. Jednak to nie jest gwarancja ze tak uwazamy, ze tak bedziemy robic, czy nagle sie nawrocimy.
Kazdy ma swoje zdanie na ten temat i to chyba nie jest zbrodnia. A poza tym: czemu tak sie przejmujesz naszym stanem skory za 10 lat?

Z wiekszosci nwypowiedzi wniokuje ze wazniejsze jest to jak bedzxiemy wygladac za pare lat niz to czy dostaniemy raka.
Mrs.Lara jest offline  
Stary 2006-08-21, 07:22   #527
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez Mrs.Lara
Z wiekszosci nwypowiedzi wniokuje ze wazniejsze jest to jak bedzxiemy wygladac za pare lat niz to czy dostaniemy raka.
A ty myslisz ,że skąd się bierze rak skóry .
Paula07 jest offline  
Stary 2006-08-21, 07:25   #528
Ray
Zakorzenienie

hmmmm... ok robcie jak chcecie nikomu nie zabronmilam chyozic jak wspomnialam mam wiecej pracy dzieki temu chodzi mi o to ze wypisujecie glupoty i sie slepo ich trzymacie kiedy ja pisze ze to bzdura bo jestem lepiej wyksztalcona na ten temat niz wy ale jeszcze zadna widze nie przyznala racji czy poprawila swoj blad tylko dalej swoje i swoje trudno zdanie mozna miec swoje tylko jesli jest ono madre to je wuwaj umieszczac a nie w glowie mieszac dziewczynom ktore mozliwe ze nie wiedza nic na ten temat...
Stary 2006-08-21, 07:30   #529
Ray
Zakorzenienie

o rakach skory to sadze ze nie trzeba nawet wspominac bo to chyba oczywiste.... a co do fotostarzenia i skutkow juz w zasadzie nie odwracalnych ze skora to druga sprawa... chodzicie na solarium jak wnioskuje po to by ladnie wygladac aha i czesc widze niby w celach leczniczych ( bzdura) to za 10 lat ladnie juz nie bedziecie chcialy wygladac?
Stary 2006-08-21, 08:11   #530
thanatos
Raczkowanie

GG do thanatos

A tak z ciekawości Ray,masz wykształcenie medyczne ??
thanatos jest offline  
Stary 2006-08-21, 08:55   #531
karolca
Zakorzenienie

Nie mogę... chyba wystarczy że w kólko to samo na tym wątku, co?
poza tym sama muszę jeszcze cos napisać. Fakt, nie ukrywam tego, że zimą chodzę na solarium. Chodzę, bo chcę i tyle (nie mówie, ze codziennie, ale dwa razy w miesiącu tak).Wiem jakie są skutki uboczne, wiem wiem wiem... Nikt nie musi mnie "uswiadamiać". Ende.
Pamiętam jak jakiś czas samu, własnie w tym wątku jedna z dziewczyn napisała mi, że przyglądając się mojej fotce w awatarze, dałaby mi z minimum 27 lat. Cóz. Ostatnio ludzie traktują mnie jak 15-letnią uczennicę gimnazjum Chyba coś w tym jest co? Poza tym ŻADNE zdjęcie NIGDY nie odda tego, jak wyglądamy w rzeczywistości.

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline  
Stary 2006-08-21, 09:39   #532
Mary_Q
Zakorzenienie

hm a czy jest jakies zdrowe korzystanie z solarki?w sumie to co do opalenizny to czy ja wiem :/ szybkos chodzi :/ keidys chcialam sobie utrwalic naturalna to przez to zeszla i ta i ta brrr a potem jeszce mialam problem z opalaniem na naturlanym slonku ,hm skora po solarce tez smierdzi...i nie duzo mniej jak po samooplaczu wiec moze lepiej zainwestowac w musnieta sloncem skore garniera? wyjdzie taniej i zdrowiej
pzdr
Mary_Q jest offline  
Stary 2006-08-21, 09:50   #533
karolca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mary_Q
hm a czy jest jakies zdrowe korzystanie z solarki?w sumie to co do opalenizny to czy ja wiem :/ szybkos chodzi :/ keidys chcialam sobie utrwalic naturalna to przez to zeszla i ta i ta brrr a potem jeszce mialam problem z opalaniem na naturlanym slonku ,hm skora po solarce tez smierdzi...i nie duzo mniej jak po samooplaczu wiec moze lepiej zainwestowac w musnieta sloncem skore garniera? wyjdzie taniej i zdrowiej
pzdr
a opalanie w słońcu jest zdrowe? też w to watpię, bo gdyby było, to ludzie nie krzyczeliby, ze slonca raczej wypada unikac, ze trzeba filtry stosowac etc.
Juz część wód mineralnych nie jest zdrowa, za to bardziej szkodzi niż pomaga :/ o tym co jemy nie wspominam.. te dodatki do mięsa, wędlin, kiełbas. To też jest rakotwórcze. Nie tylko nasze solarium... bez solarium owszem mozemy zyc, bez jedzenia nie. Nie ze wszystkiego da sie zrezygnowac. A i tak nie znamy dnia ani godziny :P Ja tam uważam, ze kazdy z nas ma swoje przeznaczenie, ktorego nie da sie oszukac. i zastanawiam sie jak bardzo nasze decyzje sa "samodzielne" a jak bardzo "podjęte z góry już dawno temu"... ale to taki off topic

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline  
Stary 2006-08-21, 10:57   #534
Ray
Zakorzenienie

thanatos mam wyksztalcenie kosmetologiczne a w tym czesc dermatologicznego nie wiem po co to pytanie... dobijaja mnie jak ktos pisze ze solarium pomaga tradzikowi echhh .... ja nie mowie ze zabraniam wam chodzic w zadnej mojej odpowiedzi tego nie napisalam tak dla sprostowania pisalam zeby nie pisac bzdur ze to dziala na tradzik czy ze skora przy solarium ktos bedzie mial jedrna do konca zycia...
kazdego wybor... prosze tylko o pisanie rzeczy ktore sprawdzilyscie w zrodlach i czyms to poprzec logicznym. Nie wiem po co ta bulwersacja....
jesli chozo o solarium i jak twierdzicie ich lecznictwo jest tylko i wylacznie korzystne u osob z luszczyca w pewnym stopniu. ale nie na tradzik
Stary 2006-08-21, 11:46   #535
thanatos
Raczkowanie

GG do thanatos

Cytat:
thanatos mam wyksztalcenie kosmetologiczne a w tym czesc dermatologicznego nie wiem po co to pytanie...
Poprostu,zwykła,męska ciekawość I napewno nie mam zamiaru negować tego co pisałaś Chociaż z solarium czasem korzystam,ze względu własnie na łuszczyce
thanatos jest offline  
Stary 2006-08-21, 12:04   #536
Ray
Zakorzenienie

luszczyca to inna sprawa ... solarium tez szkodzi skorze jej wnetrzu ale z dwoja zlego lepiej isc raz na jakis czas by nie meczyc sie a ztak strasznie luszczyca... ale to tyczy sie osob z luszczyca a nie zdrowych kobiet ktore niszcza sobie skore to ich wybor racja tylko niech nie pisza glupot o tyle prosze
Stary 2006-08-21, 19:07   #537
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez karolca
a opalanie w słońcu jest zdrowe? też w to watpię, bo gdyby było, to ludzie nie krzyczeliby, ze slonca raczej wypada unikac, ze trzeba filtry stosowac etc.
Porównując pod względem szkodliwości solarium i słońce to niestety solarium wypada gorzej. W solarium jest zmiana w promieniwanu UVA i UVB na niekorzyść. Jest zwiększone UVA, które odpowiada za wszelkie głębsze uszkodzenia skóry.
Paula07 jest offline  
Stary 2006-08-21, 19:10   #538
Emilia1
Zakorzenienie

o ile nie wyłącznie promienie UVA
Emilia1 jest offline  
Stary 2006-08-21, 21:54   #539
Ray
Zakorzenienie

dawka uva w solarium jest nie porownywalnie duza niz na plazy ... do ziemi dociera czesc UVB a w solarium w wiekszosci samo UVA 10 min solarium to jak 2-3 h na solncu to chyba duzo.. gdzie czlowiek opala sie przez aby pierwsze dwie godziny potem jzu skora nabiera tylko wylacznie poparzenia i rumienia
Stary 2006-08-22, 00:07   #540
Mrs.Lara
Raczkowanie

Cytat:
luszczyca to inna sprawa ... solarium tez szkodzi skorze jej wnetrzu ale z dwoja zlego lepiej isc raz na jakis czas by nie meczyc sie a ztak strasznie luszczyca... ale to tyczy sie osob z luszczyca a nie zdrowych kobiet ktore niszcza sobie skore to ich wybor racja tylko niech nie pisza glupot o tyle prosze
a podobnoz e strona dermatologiczna to glupota Tak, luszczyca to chirurgia
poza tym nie jestem "dziewczyna ze zdrowa skora" i puki cos mi pomaga to sie tego trzymam. Nie obchodza mnie zmarchy tylko czy w danym momencie cos mnie boli!

podpisauje sie pod postem karolca:
Cytat:
Nie mogę... chyba wystarczy że w kólko to samo na tym wątku, co?
poza tym sama muszę jeszcze cos napisać. Fakt, nie ukrywam tego, że zimą chodzę na solarium. Chodzę, bo chcę i tyle (nie mówie, ze codziennie, ale dwa razy w miesiącu tak).Wiem jakie są skutki uboczne, wiem wiem wiem... Nikt nie musi mnie "uswiadamiać". Ende.
Pamiętam jak jakiś czas samu, własnie w tym wątku jedna z dziewczyn napisała mi, że przyglądając się mojej fotce w awatarze, dałaby mi z minimum 27 lat. Cóz. Ostatnio ludzie traktują mnie jak 15-letnią uczennicę gimnazjum Chyba coś w tym jest co? Poza tym ŻADNE zdjęcie NIGDY nie odda tego, jak wyglądamy w rzeczywistości.
Tak poza tym, moze zalozymy kacik kto jest za a kto przeciw, bo ten caly watek nie ma sensu.

Poza tym dziewczyna ktora nic nie wie na temat solarium, najpierw zapyta sie kolezanek, pozniej dopiero zacznie czytac to forum gdzie przeczyta dwie opinie na ten temat. Wiec chyba nie ma obaw ze przekrecimy ja na swoja strone?

Wbrew pozorom slonce tez jest zdrowe, tak samo jak inne rzeczy ale w umiarze.
Mrs.Lara jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości