Solarium & Zdrowa cera - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-29, 16:49   #61
amika79
Wtajemniczenie

Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Herezjo: polecam samoopalaczowanie się. Naprawdę działa, a nie jest szkodliwe i polecam też wątek na BK założony przez Kate30:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118199
Stary 2006-05-29, 16:52   #62
wiosna9
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez judi87
To może i ja się wypowiem Również chodziłam na solarium aby wyleczyć tradzik i cera byla naprawde gładka..W pewnym momencie sie opamiętałam i przestałam chodzić Wyglad mojej cery był okropny wygladałam duzo gorzej niz przed chodzeniem na solarium Długo trwało zanim doprowadziłam skóre do ładnego wyglądu...ale cieszę się że się w pore opamiętałam teraz jestem blada ale wolę to niż zniszczoną cerę

Na koniec chcę wam pokazać zdjęcie osoby która znam z widzenia Zgadnijcie ile ona ma lat Chodzi na solarium od kiedy pamietam i wyglada jakby sie w nim urodziła (zdjęcia ze strony internetowej) Ciekawe jak będzie wyglądać za kilka lat
Trzeba pamietać, ze solarium bardzo wysusza skórę, a przy cerze tradzikowej jest przeciwskazane, oczywiście na początku efekty są super, bo skóra sie przesuszyła, ale po jakimś czasie gruczoły łojowe pracują z potężną siłą aby natłuśćić cerę a efekt..lepiej nawet nie mysleć.
Jezeli ktos sie decyduje na solarium to powiniem intensywnie nawilżac, oraz natłuszczac cerę.
A tradzikowa ma zakaz!
Stary 2006-05-29, 16:53   #63
isa666
Zakorzenienie

OMG

http://www.wizaz.pl/forum/attachment...4&d=1148913774
Stary 2006-05-29, 16:54   #64
Kate30
Zakorzenienie

Zdjęcia faktycznie . Biedna dziewczyna.
Judi - dzięki za posta.

wiosna - a może po kolejnym antysolaryjnym choć jedna dziewczyna się opamięta? Zresztą autorka wątku założyła go po coś - więc jest potrzebny.
Spór filtrowo-solaryjny jest żywotny jak spór aborcyjny - tym samym głośny i ostry - osobisty? Chyba nie.
Kate30 jest offline  
Stary 2006-05-29, 16:56   #65
adulka.p
Zakorzenienie

ja mam straszne uczulenie na slonce.ledwo slonko wyjfzie i mam powiedzmy bluzeczke z dekoltem to juz mam wieeeelkie uczulenie i wyglada to okropnie....filtry troszke pomagaja ale nie za duzo.Niedawno bylam na solarium na 10 min i wyszlo mi tylko malutkie uczulenie a opalenizne juz treoszke wodaci mam zamiar isc jeszcze na solarke min.2 razy,alby nie swiecic bialoscia. Notabene jak jestem opalona to nie wychodzi mi uczulenie w takim natezeniu jak gdy jestem bledziochwiec jestem za solarium,ale sporadycznieoczywisci e kazdy niech robi jak chce)pozdrawiam i mam nadzieje,ze w koncu przestaniecie sie nawzajem krytykowacbo do porozumienia i tak nie dojdzieciebuzki dla solaromaniaczek jak i dla antysolarowych dziewdzyn

Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline  
Stary 2006-05-29, 16:56   #66
wiosna9
Raczkowanie

judi87 kolejna grillowa laska, ale nie nam to osądzac- jej wybór!
Stary 2006-05-29, 16:57   #67
odszczepieniec
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez judi87
Zgadnijcie ile ona ma lat Ciekawe jak będzie wyglądać za kilka lat
no fajna 37-latka. za 5 lat pewnie ktos jej powie: ta babcia ma niezla figure jak na swoje 60 lat.pffff.
tak powaznie- przegiecie niezle.
Stary 2006-05-29, 16:57   #68
judi87
Raczkowanie

Chciałam tylko dodac że ma 17 lat albo jeszcze 16(jest dwa lata młodsza ode mnie) i chodziła ze mną do szkoły.Mój tż mówi że wyglada jakby miała 30
judi87 jest offline  
Stary 2006-05-29, 16:59   #69
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez Judytka2
Ty tez bedziesz miec. Kazdy bedzie miec
Ale ty szybiej

Z solarium to jest tak jak z samochodem.
Sa kierowcy, którzy specjalnie jeżdżą tak by prowokować wypadki by dostać odszkodowanie - zarobić na tym. A to co się zniszczy to mechanik wyklepie

Idąc na solarium na własne życzenie niszczysz skórę - ale zyskujesz piękną opaleniznę, a że się skóra zniszczy to nic - są kremy przecież

zarówno mechanik ani krem nie naprawi tego co jet już zniszczone.
Tyle dobrego , że do samochodu zawsze możesz dokupic części zamienne a skóry to chyba nie przeszczepisz sobie na całym ciele

O jak dla mnie to osoby maniakalnie chodzące na solarium i popierające taki piękny wygląd to kamikadze

Jak tylko będę miała okazje to zrobię fotki z zoom'em i pokażę "piekną" opaleniznę Nie wiem kiedy ale postaram się załączyć fotki
mona1978 jest offline  
Stary 2006-05-29, 17:00   #70
vretka
Zakorzenienie

GG do vretka

Cytat:
Napisane przez judi87
Chciałam tylko dodac że ma 17 lat albo jeszcze 16(jest dwa lata młodsza ode mnie) i chodziła ze mną do szkoły.Mój tż mówi że wyglada jakby miała 30
OMG!
Stary 2006-05-29, 17:01   #71
wiosna9
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kate30
wiosna - a może po kolejnym antysolaryjnym choć jedna dziewczyna się opamięta? Zresztą autorka wątku założyła go po coś - więc jest potrzebny.
Spór filtrowo-solaryjny jest żywotny jak spór aborcyjny - tym samym głośny i ostry - osobisty? Chyba nie.
Może masz rację, wątki o solarium są kontrowersyjne. Dlatego ja ani nie będę nikogo namawiać, ani zniechęcać. Szkoda tylko ze piekne młode osóbki chcą mieć tak szybko zmarszczki, a nawet raka skóry.

Przez zwykłe opalanie mozna sie nabawic nowotworu itp, a solarium to juz wogle.

Każdy ma rozum i wie co robi.
Stary 2006-05-29, 17:08   #72
wiosna9
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez judi87
Jak dla mnie to wyglada powyżej 30.
No coment
Stary 2006-05-29, 17:18   #73
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Biedna dziewczyna
mckabi jest offline  
Stary 2006-05-29, 17:18   #74
natii4
Zakorzenienie

Przez jakiś czas odechciało mi się pisania o szkodliwości solarium,bo ile można to samo pisać,a i tak nie ma odpowiednich wniosków i zmiany zachowowania/ podejścia do solarium.

Zaczynamy obalać mity:
1.Solarium-słońce sprawia,że produkowana jest wit. D.

Prawda,ale mało osób wie,że wystarczy zaledwie 5 minut,by ta witamina została wyprodukowa. Każdy z nas chodząc,spacerując "dostaje" od słonka swoją dawkę witaminy D

2.Trądzik leczymy solarium.

Mit.Kiedyś to promowano,jednak nadmiar promieni sprawia,że zostaje zahamowane wydzielanie sebum,a potem po "odstawieniu" słońca czy solarium sebum produkowane jest ze zdwojoną siłą. Więcej szkody niż pożytku. Przy przyjmowaniu leków na trądzik z tego co się orientuję nie powinno się opalać.

3.Mało osób wie o tym,że wszystkie kremy przeciwzmarszczkowe to pic na wodę. Jedynym skutecznym kosmetykiem przeciwzmarszczkowym są właśnie filtry. I to jest jeden z największych plusów filtrów.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-05-29, 18:06   #75
isa666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natii4
2.Trądzik leczymy solarium.

Mit.Kiedyś to promowano,jednak nadmiar promieni sprawia,że zostaje zahamowane wydzielanie sebum,a potem po "odstawieniu" słońca czy solarium sebum produkowane jest ze zdwojoną siłą.
Ja tak miałam i pisałam o tym już
Najpierw niby pryszczy było mniej, a potem nagle skóra szybciej się przetłuszczała i "niespodzianki" na twarzy atakowały ze zdwojoną siłą
Stary 2006-05-29, 18:29   #76
guia
Zadomowienie

GG do guia

a propos zdjec- ja wiem, ze gusta sa rozne, ale jak ktos moze uwazac taki wyglad za ladny/atrakcyjny?

a teraz obalamy mity
fakt- witamina D-ileśtam dociera do nas tylko poprzez promieniowanie. ALE! Nie wierze, zeby kazdy osobnik uzywajacy filtrow (np.ja) smarowal nimicałe cialo. Moje kochane, promieniowanie przenika takze przez ubrania, wiec Karolcu o nasza krzywice (a raczej jej brak) nie musisz sie martwic.
Cytat:
Napisane przez karolca
Po prostu nie mogę.
To przez noge i dalej moge
Cytat:
Napisane przez karolca
W tym momencie nie wiem czy mam się śmiac czy płakać
Osobiście wolę to pierwsze. Tylko, ze ja przeciez dziwna jestem..
Cytat:
Napisane przez karolca
Dlaczego jest podział

Opalanie na solarium - złe

korzystanie z filtrów na codzien - dobre.
Hmm.. zapewne dlatego, ze opalanie w solarium jest złe, a korzystanie z filtrow na co dzień-dobre?
Cytat:
Napisane przez karolca
I jedno i drugie szkodzi
oj, tu bym uwazala, jeszcze ktos niedoinformowany w filtrowym temacie Ci uwierzy.. i co wtedy?
Cytat:
Napisane przez karolca
znacie chyba powiedzonko "co za dużo to niezdrowo"
Szkoda, że nie sprawdza sie przy filtrach, troche bym zaoszczedzila
Cytat:
Napisane przez karolca
Nie wierze, że stosowanie wysokich filtrów naprawde chroni skóre przed UV
to juz Ty na tym tracisz. A ja nie, a ja nie
Cytat:
Napisane przez karolca
A znacie chorobe o nazwie krzywica?
A znasz takiego raczka o nazwie czerniak? Albo-mniej brutalnie- takie defekty, jak przebarwienia czy zmarszczki?
Cytat:
Napisane przez karolca
Nie uzywam wysokiego faktora, bo już niski jest w stanie uchronic skóre przed poparzeniem (a nad jeziorkiem jak juz jestem spedzam caly dzien, z czego polowa czasu w wodzie).
Tu moje członki całkowicie poddały się sile grawitacji (czytaj- opadły). Pozwolę sobie zacytować:
Źródło- www.encyklopedia.pl
Cytat:
Obecnie wiadomo, że istnieje ścisły związek między długością i częstością ekspozycji słonecznych, a starzeniem się skóry i częstością występowania raków skóry (czerniak), dlatego odradza się długotrwałe opalanie, zwłaszcza nad wodą lub na śniegu (większa ilość promieni odbitych od tych powierzchni), a zaleca się chronienie skóry specjalnymi kremami (z filtrami UV).

Preparaty te oznaczone są cyframi (zależnie od siły ochronnej preparatu) i kupując je należy dobierać ich siłę w zależności od długości ewentualnego nasłonecznienia (np.: krótkie spacery lub całogodzinne marsze) i tego, gdzie będziemy przebywać (nad morzem, w krajach śródziemnomorskich itp.).

Długotrwałe opalanie może też grozić tzw. udarem słonecznym, czasem nawet śmiertelnym.

Cytat:
Napisane przez karolca
To to też trzeba zrobić umiejętnie. Po pierwsze twarz musi byc czysta i najlepiej bez kremów, przemyta czymkolwiek antybakteryjnym.
O tak, to jest bardzo umiejętne. Bardzo umiejętny przepis na wyrządzenie sobie krzywdy.
Cytat:
Napisane przez karolca
to troche dziwne dla mnie i troche... smieszne.
Czyli jednak opcja pierwsza? Śmiejemy się?
Cytat:
Napisane przez karolca
Ale przeciez nie mozna wszystkiego w tak chory i maniakalny wręcz sposób unikac!! Ludzie kochani, zlitujcie sie troche.
.
Wszystkiego? Chory? Maniakalny? Nie rozumiem o czym do mnie rozmawiasz
Cytat:
Napisane przez karolca
To jest nasz wolny wybór co wybieramy. Czy wylegiwanie sie na slonczeku, nad jeziorkiem w letnie weekendowe popoludnie czy smarujemy sie najwyzszymi dostepnymi filtrami
Ależ ze mnie rozpustnica, korzystam z dwoch przyjemnosci jednoczesnie, podczas gdy inni musza wybierac..

A na zakończenie- określenie zdrowa opalenizna- istny oksymoron! NIE MA czegos takiego, jak zdrowa opalenizna=> Opalenizna jest reakcją obronna naszego organizmu=> Obrona nie jest przejawem zdrowia

Gorrrąco, słonecznie pozdrawiam
guia jest offline  
Stary 2006-05-29, 18:33   #77
guia
Zadomowienie

GG do guia

Natii4- no cóż za podobieństwo tworzyłam swojego ''skromnego'' posta ok pol h i nie wiedzialam ze ktos juz mity obala za mnie
guia jest offline  
Stary 2006-05-29, 18:39   #78
vretka
Zakorzenienie

GG do vretka

Cytat:
Napisane przez guia
A na zakończenie- określenie zdrowa opalenizna- istny oksymoron! NIE MA czegos takiego, jak zdrowa opalenizna=> Opalenizna jest reakcją obronna naszego organizmu=> Obrona nie jest przejawem zdrowia
Jedyna część Twojej wypowiedzi, guia, z którą nie do końca się zgodzę Wszak istnieją samoopalacze i kremy brązujące, stworzone specjalnie dla takich cudaków jak my
Stary 2006-05-29, 18:44   #79
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez guia
Natii4- no cóż za podobieństwo tworzyłam swojego ''skromnego'' posta ok pol h i nie wiedzialam ze ktos juz mity obala za mnie
Obalamy obalamy,ale pewnie i tak z marnym skutkiem i nadal będziemy używane za wiariatki,bo mówimy NIE solariom.

Ja już kiedyś pisałam,że wg mnie solarium to jeden z najgłupszych wynalazków jaki powstał

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-05-29, 18:49   #80
vretka
Zakorzenienie

GG do vretka

Cytat:
Napisane przez natii4
Obalamy obalamy,ale pewnie i tak z marnym skutkiem i nadal będziemy używane za wiariatki,bo mówimy NIE solariom.
Natii, pocieszę Cię Jestem jedną z nawróconych Wprawdzie z solarium korzystałam tylko trzy razy przed studniówką, jednak w trakcie wakacji opalanie było dla mnie nałogiem. Dopiero dziwaczne wizażanki sprawiły, że poszłam po rozum do głowy i od ponad roku jestem nawiedzoną filtrowariatką
Stary 2006-05-29, 18:58   #81
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vretka
Natii, pocieszę Cię Jestem jedną z nawróconych Wprawdzie z solarium korzystałam tylko trzy razy przed studniówką, jednak w trakcie wakacji opalanie było dla mnie nałogiem. Dopiero dziwaczne wizażanki sprawiły, że poszłam po rozum do głowy i od ponad roku jestem nawiedzoną filtrowariatką
Ja też byłam przed studniówką,ale jak sobie o tym pomyślę to mnie moje cztery litery zaczynają boleć Było to głupie i na dodatek nie było po mnie nic widać poza czerwieniom na tylnich częściach ciała

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-05-29, 19:01   #82
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
Napisane przez vretka
Jedyna część Twojej wypowiedzi, guia, z którą nie do końca się zgodzę Wszak istnieją samoopalacze i kremy brązujące, stworzone specjalnie dla takich cudaków jak my
Ano racja, racja. Zabraklo slowa "odsłoneczna'' Ja jestem teraz na etapie blade-tez-ladne, wiec w ogole nie mysle o brązowieniu (zaraz zostanę posądzona o pokrewieństwo z wampirami)

Natii- ja jak Vretka nawrócona, możesz czuć się spełniona we wskazywaniu właściwej drogi
guia jest offline  
Stary 2006-05-29, 19:51   #83
myszeńka_74
Raczkowanie

Najwyraźniej "dziewczę" z tego zdjęcia zachorowało na tanoreksję... Nalezy jej serdecznie współczuć...
myszeńka_74 jest offline  
Stary 2006-05-29, 20:22   #84
marta1210
mj

Kate30, dziękuje ślicznie za wcześniejszą wypowiedź.

Co do zdjęcia, chciałoby się by to był tylko zły koszmar, ale niestety takie dziewczyny jak ona widze na codzień i to mase. Gdyż gdy jade do mojej szkoły przejeżdżam koło technikum gdzie blada cera jest "dziwactwem":/.. Jak dla mnie takie maniakalne chodzenie na solarke jest poważną chorobą, nie chce nikowo obrazić.. ale to nie jest normalne jeśli nie potrafi ktoś wytrzymać dnia bez solarium. Teraz mi się przypomniało jak jechałam kiedyś tramwajem i rozmiawiały ze sobą dwie dziewczyny, i jedna "chwaliła się" że w ciągu dnia chodzi 2 razy po 15 min na solarke:/:/..... Jak kto lubi... Jednak trzeba przyznać, że ten nawał na solaria jest też spowodowany promowaniem opalenizny w Tv i gazetach:/:/... Gdy dziewczyny naczytają się jak to mogą przypominać gwiazdy o złocistych "odcieniach", to dążą do tego nie zwarzając na późniejsze konsekwencje. Poza tym nasze media za mało mówią o tym jak chronić skóre i co jest dobre a co złe..
Stary 2006-05-29, 20:44   #85
wiosna9
Raczkowanie

Tanoreksja
(z ang. 'to tan' = 'opalać się') Jest to uzależnienie, polegające na ciągłej chęci bycia opalonym. Tanorektycy odczuwają potrzebę częstego przebywania na słońcu lub na solarium. Osoby uzależnione od opalania mają ciągłe uczucie, że są blade czyli - w ich rozumieniu - mało atrakcyjne, podczas, gdy ich skóra może być WYRÓŻNIAJĄCO opalona.

Tanoreksja zaczyna się niewinnie, najczęściej od kilku wizyt na solarium. Niepokój budzą już takie objawy jak potrzeba chodzenia na solarium przynajmniej raz w tygodniu lub czas systematyczne zwiększanie czasu opalania.

Tanorektykom nie sposób uświadomić, że są opaleni, gdyż podobnie jak nałogowi palacze twierdzą, że "palą, bo lubią, ale nie są uzależnieni", tak tanorektycy twierdzą, że robia to dla urody, tudzież poprawienia kondycji zdrowotnej skóry.

Niestety jest inaczej. W Stanach Zjednoczonych stwierdzono, że aż w 90% wykrywanych nowotworach skóry przyczyną ich powstania było nadmierne opalanie się pacjentów.

Leczenie uzależnienia polega na konsultacjach z psychologiem i psychoterapeutą, a podczas całej terapii, pacjent powinien być otoczony życzliwie nastawionymi mu ludźmi.

Skutki nadmiernego opalania:
- szybsze starzenie się skóry,
- pojawianie się zmarszczek,
- pęknięcia wrażliwych miejsc na skórze,
- zapalenia skóry,
- uszkodzenis wzroku,
- depresja (!)
- NOWOTWÓR!
- intensywny trądzik (trądzik jest również leczony za pomocą solarium, ale tylko w niewielkich dawkach! Gdy przesadzimy z solarium, zabieg przynosi wręcz odwrotny skutek i trądzik powraca w opłakanych dla skóry skutkach!)
Stary 2006-05-29, 22:09   #86
Judytka2
Rozeznanie

Witam

Ja widze ze wątek SOLARIUM budzi wiele konrowersji. Jak pisalam wczesniej jestem za solarium. Zostalam troche skrytykowana. Ale mi solarium naprawde pomaga i nie sadze zeby mi niszczylo skóre tak bardzo, ale nie dziwie sie niektorym dziewczynom ktore mówia ze maja zmary a potem pisza ze chodza raz na tydzien a nawet czesciej Mi wcale nie chodzi o takie opalanie. Ja chodze raz na trzy tygodznie, w zimie o wiele rzadziej a poza tym mam ciemną karnacje , czarne włosy, ciemne oczy wiec jakby bardziej sobie moge pozwolic na opalanie. Kiedys przerwalam opalanie na dłuzej aby skóra odpoczela i wcale trądzik sie nie nasilił. Nie wyskoczyło mi nic mimo ze opalenizna z solarium zeszła. Wiecie co, tu liczy sie przede wszystkim zdrowy rozsądek., Solerium pomaga i to bardzo ale moze tez szkodzic. Moja kumpela chodzila na solar codziennie przez jakis czas. Jest blondynką i wyglada okropnie. Trzeba umiec dbac o skóre opaloną w solarium. Niektórzy ida poprostu na żywioł i nie smarują sie nawet kremami. Ja bardzo dbam o to aby skóry nie przesuszyc. I aby utrzymac pewną równowage nawilżenia. Do tego potrzeba kosmetyków odpowiednich bo skóra po solarium jest bardzo wymagająca. ja jestem szczesliwa ze moge cieszyc sie zdrowa skóra bo poprostu umiem o nia zadbac i mam umiar co do solarium. I to sie wlasnie liczy. jeden jest za a ktos inny nie. Ja jestem ZA Tylko najwazniejszy jest zdrowy rozsądek. Bardzo opalona skóra wyglada naprawde wstrętnie Dlatego nie wiem czemu niektorzy pieką sie na asfalt jak wystarczy przeciez kilka minut raz na jakis czas. Faceci nie przepadaja wbrew pozorom za tymi "spieczonymi na grillu dzieczynami". Opalenizna powinna wygladac naturalnie. Trzeba nauczyc sie opalac. To nie jest tak ze idziemy do solarium i koniec. liczy sie tez porządna edukacja na tn temat I błagam- nie krytykujcie mnie wiecej. Moze ktos źle mnie zrozumial wczesniej Mysle ze teraz wyjasnilam wszystko
Judytka2 jest offline  
Stary 2006-05-29, 22:33   #87
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Judytko2
Nie chcę nikogo krytykowac bo nie o to chodzi - tytuł wątku "Solarium & Zdrowa Cera" - moja odpowiedź brzmi : Nie istnieje żadna zależność pomiędzy solarium a zdrową cerą.
I dziwię się, że dziewczyna z ciemną karnacją jeszcze na solarium śmiga - i nie jest wcale takie istotne ile razy czy 1/3 tygodnie czy na 5 - skóra za każdym razem niszczy się bezpowrotnie. No ! Ale to Twoja sprawa
Solarium nie pomaga na tradzik - promienie oszukują skórę, która zaprzestaje wytwarzania sebum na ten okres i nic Ci nie wyskoczy do pewnego czasu
Nie krytykuję Cię absolutnie - każdy ma prawo do własnego zdania i szanuję to. Z wypowiedzi Twoich wnioskuje ,że jestes młodą osoba i nie możesz jeszcze stwierdzić czy solarium Ci zaszkodziło czy nie - takie rzeczy wychodza po paru latach i cofnąć się tego nie da - niestety. Uwazam ,że to Ty się opalasz - w taki sposób dbasz o skórę - i z mojej strony krytyki brak
Chciałabym jednak abyście dziewczyny zrozumiały , że to co robicie to wasza sprawa ale nie piszcie na forum , że solarium nie szkodzi - oczywiście nie widać gołym okiem skutków solarium ale to nie znaczy , że ich nie ma

Taka mała instrukcja obsługi

Solarium nie jest wskazane przy
1. chorobach serca
2. popękanych i rozszerzonych naczyniach krwionośnych
3. zaburzeniach hormonalnych (zaburzenia tarczycy)
4. leczeniu się środkami hormonalnymi
5. ciąży
6. trądziku różowatym
7. skłonności do przebarwień skóry
8. w czasie zarzywania antybiotyków, leków przciwcukrzycowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych
9. nowotworach złośliwych
10. cukrzycy
11. padaczce
12. gruźlicy

Trochę historii

Chociaż pierwsze łóżko opalające pojawiło się 30 lat temu w Niemczech, branża solaryjna należy do najprężniej rozwijających się sektorów rynku kosmetycznego. Idea powstania solarium była słuszna. Przez wiele lat obawiano się szkodliwego działania promieniowania UVB, które obarczano odpowiedzialnością za przedwczesne starzenie się skóry i poparzenia słoneczne. Pomysłodawca solarium Fredrich Wolff dążył do wyeliminowania z procesu opalania promieniowania UVB, zastępując je zwiększoną dawką promieniowania UVA. Skóra miała opalać się „zdrowiej”, a przede wszystkim szybciej. Dziś wiadomo już, że oba rodzaje promieniowania mają niekorzystny wpływ na skórę. Mogą powodować podrażnienia skóry i poparzenia słoneczne.
mona1978 jest offline  
Stary 2006-05-29, 22:55   #88
wiosna9
Raczkowanie

Wszystko dla ludzi, ważny jest jednak umiar.
Z niczym nie wolno przesadzac, opalanie czy na słoncu czy w solarium w nadmiarze jest szkodliwe!
Wazne aby rozliczyć straty i zyski!
Stary 2006-05-30, 00:17   #89
...:::AnGeL:::...
Raczkowanie

Ja od 10 lat chodze na solarium regularnie i oczywiscie sa takie dni ze nie ide bo nie mam czasu,i wcale zle nie wygladam ani nie mam zadnych zmarszczek mimo ze mam juz 27 lat.A co do slonca zeby lezec jak placek polecam przed sloncem odwiedzenie solarium przed promieniami chociaz raz zeby skora sie przyzwyczaila.
Ps-i nalezy uzywac odpowiednie srodki na solarium przeznaczone i na slonce!!!i po kazdym opalaniu lub kapaniu skora sie wysusza i trzeba smarowac kremami lub balsamem nawilzajacymi lub butter.
...:::AnGeL:::... jest offline  
Stary 2006-05-30, 06:16   #90
Kate30
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ...:::AnGeL:::...
Ja od 10 lat chodze na solarium regularnie i oczywiscie sa takie dni ze nie ide bo nie mam czasu,i wcale zle nie wygladam ani nie mam zadnych zmarszczek mimo ze mam juz 27 lat.A co do slonca zeby lezec jak placek polecam przed sloncem odwiedzenie solarium przed promieniami chociaz raz zeby skora sie przyzwyczaila.
Ps-i nalezy uzywac odpowiednie srodki na solarium przeznaczone i na slonce!!!i po kazdym opalaniu lub kapaniu skora sie wysusza i trzeba smarowac kremami lub balsamem nawilzajacymi lub butter.
Napisz jeszcze, że dziewczyna ze zdjęć wklejonych wyżej wygląda zdrowo i atrakcyjnie to będziemy w domu .

Judytko - Mona ma rację, jeśli dobrze wyglądasz bez solarium to może daj sobie szansę i zrezygnuj.
Blade i bledsze też jest ładne, zwłaszcza u młodej dziewczyny. To naprawdę nie jest tak, że grill rulez .
Kate30 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości