Solarium & Zdrowa cera - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-31, 13:42   #151
kamaO
Wtajemniczenie

Dot.: Solarium & Zdrowa cera

Cytat:
Napisane przez karolca
kamaO i tak nie dojdziemy do konsensusu, bo kazda ma swoje zdanie. w kólko będziemy mówic o swoich racjach...

Moze moja mam jest wyjatkiem...
Ale wyjątek potwierdza regułę.

I ja, i ty upieramy sie przy swoim. Dobrze, źle - nieistotne. Ale to i tak nie ma sensu.
To, ze slonce/solarium jest szkodliwe wiedzą nawet dzieci. To, ze starasz sie wyeliminować maksymalnie wiele zagrozen dla skóry - ok. Nikt przeciez ci nie broni.
Twoj wybór. Tak samo jak moim wyborem jest mniejsza ochrona skóry.
Najwyzej szybciej zrobi sie ze mnie rodzynek.

To, jak pielęgnuję skórę - pisałam wcześniej. Mi i jej wystarcza bo jest gladka, nawilżona i jędrna.

...
Czy Ty nie wyczuwasz gdy ktoś próbuje załagodzić jątrzącą się dyskusję? Podaj komuś dłoń - odgryzie Ci całą rękę... Nieładnie się z kogoś nabijać - nawet jeśli ma wiatry
Tak własnie działa na mnie ta bezsensowna wymiana zdań pomiędzy nami - fiksuję

Drugi raz nie będę "dobrym samarytaninem"

P.S. Kto tu się czepia słówek

Wypisuję się z tej piaskownicy, bo dyskusja nie polega na wzajemnym wytykaniu poglądów, ale na ich porównywaniu
Stary 2006-05-31, 13:49   #152
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Będę okrutna ! Pomimo, że nie jestem autorką tego wątku to mam już tego serdecznie dosyć ! Uprzejmie proszę o zaprzestanie pisania nie na temat - czy wy aby na pewno odpowiadacie na pytanie Marty? A może chcecie udowodnić, która z was wie na temat solarium najwięcej? Weźcie pod uwagę to, że czytając wasze opinie nikt nie doszukałby się konkretnej odpowiedzi na pytanie jakie postawiła autorka wątku :

Cytat:
Napisane przez marta1210
Dlatego mam pytanie czy może któraś z Was zna jakieś dobre metody na to by cera aż błyszczała świeżością i wyglądała na zdrową, <na czym mi najbardziej zależy, dlatego PROSZE piszcie>czy jednak powdrócić na solarium??

Moja odpowiedź brzmi :
Czasu nie można cofnąć - pozostaje tylo w takim przypadku unikać solarium i odpowiednio zadbać o cerę. Polecam peelingi i maseczki odzywczo- nawilżające. Konieczną ochroną będą filtry. Polecam na noc kremy z witaminami. Niestety objawy jakie opisałaś to wynik przeholowania w solarium. Za dużo spędzałaś tam czasu/ badx za często chodziłaś - skutkiem czego są te czerwienia się skóry po wyjściu z solarium, przebarwienia i przesuszona skóra. Wybór należy do Ciebie
mona1978 jest offline  
Stary 2006-05-31, 14:01   #153
karolca
Zakorzenienie

kamaO uważasz więc, że się nabijam, tak? Bardzi mi więc miło.
a słowek czepiam się tylko w przypadku gdy ktoś sam zacznie przepraszam więc za mój jakże podły i wredny charakter i to, że tylu ludzi znowu czuje się urażonych (wyprzedzam fakty).

Nie miałam zamiaru wywoływać wojny... kłotni czy jak zwał tak zwał.
Chciałam dobrze, ktoś znalazł "dziure w całym" i dalej wałkowany ten sam temat.

Znikam, pa.

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline  
Stary 2006-05-31, 14:04   #154
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez karolca
kamaO uważasz więc, że się nabijam, tak? Bardzi mi więc miło.
a słowek czepiam się tylko w przypadku gdy ktoś sam zacznie przepraszam więc za mój jakże podły i wredny charakter i to, że tylu ludzi znowu czuje się urażonych (wyprzedzam fakty).

Nie miałam zamiaru wywoływać wojny... kłotni czy jak zwał tak zwał.
Chciałam dobrze, ktoś znalazł "dziure w całym" i dalej wałkowany ten sam temat.

Znikam, pa.
Zaraz będzie, że to ja powiedziałam, że jesteś podła i wredna... Czy Ty zawsze bierzesz wszystko tak śmiertelnie poważnie?

mona ---> masz rację - to już nie jest w dobrym smaku.
Mnie wystarczy, czy innym też?????????????????????? ??
Stary 2006-05-31, 14:17   #155
...:::AnGeL:::...
Raczkowanie

Moim zdaniem ktorys z moderatorow powinien zamknac ten temat, klotnie tocza sie bezensu kazdy ma inne zdanie na ten post
...:::AnGeL:::... jest offline  
Stary 2006-05-31, 14:22   #156
kamaO
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ...:::AnGeL:::...
Moim zdaniem ktorys z moderatorow powinien zamknac ten temat, klotnie tocza sie bezensu kazdy ma inne zdanie na ten post
Zdecydowanie popieram - to najmądrzejsze słowa od kilkudziesięciu postów
Stary 2006-05-31, 14:34   #157
emurulez77
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77

Cytat:
Napisane przez natii4
Dołożę swoje 3 grosze

Promieniowanie UVB jest tym,które powoduje brązowienie skóry, za to promieniowanie UVA jest tym rakotwórczym, niszczącym włókna kolagenowe. Proporcje występowania tych promieni w solarium to z tego co pamiętam 5-10% UVB i 90-95% UVA,czyli z tego wynika,że idąc na solarium dostaje się małą ilość promieni,które faktycznie nadają naszej skórze kolor,a za do dostaje się olbrzymią ilość promieni,które niszczą naszą skórę i które sprawią,że za parę lat powiesz-jaka ja byłam głupia

Solarium to jest taka bomba z opóźnionym zapłonem.
Z tego co pamietam, to niezupelnie tak.. UVB odp. sa za powierzchniowe poparzenia i niewiele maja wspolnego z "aktywacja" barwnika, ktory polozony jest w glebszych warstwach skory. UVA sa dluzsze i to one wnikaja az do skory wlasciwej, rzadko powoduja zaczerwienienia, dlatego dzialaja jak "bomba z opoznionym zaplonem" Owszem zdarza sie, bo czesto zapomina sie, ze spedzenie na solarium ok 10 minut to jak caly dzien na sloncu...
* UVC - 200-280 nm - Ten rodzaj promieniowania jest prawie całkowicie pochłaniany przez warstwę ozonową atmosfery, otaczającą kulę ziemską, tak więc promienie UVC nie występują w świetle słonecznym docierającym do powierzchni Ziemi. Promieniowanie UVC wykorzystuje się na przykład w warunkach laboratoryjnych do sterylizacji czyli odkażania i zabijania chorobotwórczych mikroorganizmów jak np. bakterii.
* UVB - 280-320 nm - Stanowi ono 5 % całego promieniowania ultrafioletowego docierającego do powierzchni Ziemi. To ono jest odpowiedzialne za pojawianie się rumienia i oparzeń słonecznych, a także powoduje pigmentację czyli efekt opalonej skóry.
* UVA - 320-400 nm - Dodatkowo zakres UVA został podzielony na dwie podgrupy:
- UVA - I czyli fale długie 340-400 nm
- UVA-II czyli fale krótkie 320-340 nm
Promieniowanie UVA stanowi 95 % całego promieniowania ultrafioletowego docierającego do powierzchni Ziemi. Nie powoduje powstawania rumienia i poparzeń, natomiast powoduje pigmentację skóry czyli opaleniznę oraz jak się okazało w ostatnim czasie to ono jest głównie odpowiedzialne za tzw. fotostarzenie się oraz zmiany nowotworowe skóry.
Stary 2006-05-31, 14:58   #158
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez emurulez77
Z tego co pamietam, to niezupelnie tak..
Opalenizna powstaje dwuetapowo:
  1. Najszybciej zauważalne lekkie ciemnienie skóry jest wynikiem działania promieni UVA. To właśnie pod ich wpływem melanina jest uwalniana do komórek naskórka. Ten pierwszy efekt ciemnienia skóry może nie być widoczny u wszystkich osób. Najlepiej widać go u osób z ciemniejszą karnacją skóry.
  2. Opalenizna pod wpływem działania promieni UVB pojawia się z opóźnieniem. Po około 3 dniach od wystawienia się na słońce. To opóźnienie jest wynikiem tego, że UVB wpływa na powstawanie nowych komórek produkujących melaninę-melanocytów oraz aktywuje istniejące już melanocyty i wpływa na produkcję kolejnych porcji cząsteczek melaniny, a to zabiera trochę czasu. Nowe dawki melaniny są potem przekazywane do komórek naskórka dając efekt przyciemnienia skóry. Promienie UVB prawdopodobnie powodują także uwolnienie pewnych czynników hormonalnych, które krążąc w organizmie powodują namnażanie się melanocytów nie tylko w miejscach wystawionych na działanie słońca, to dlatego czerniak-rak złośliwy skóry może także pojawić się w miejscach chronionych przed słońcem.
Z tego wynika,że to co nazywamy opalenizną,tan ciemny kolor skóry widoczny u wszystkich to właśnie skutek działania UVB. W moim poście chodziło mi o to,że to właśnie UVB.

Karolca jesteś dumna z tego http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=294 ??

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-05-31, 15:38   #159
Shemreolin
Zakorzenienie

GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin

A ja muszę obronić Tulę. Czytam sobie i czytam i mam wrażenie, że naprawdę źle ja zrozumiałyście. Dziewczyna po prostu napisała, że na świecie jest wiele innych zagrożeń dla naszej cery. Podała różne przykłady tego, z czego te przykłady zostały zaatakowane. Pewnie były to pierwsze rzeczy jakie jej przyszły na myśl. Znam to skądś, bo sama tak robię, że piszę co mam na myśli i czasami ludzie chwytaja sie jakis moim półsłowek, czy nic nie znaczących wtraceń. Generalnie jej post odebrałam jako "Nic co ludzkie nie jest mi obce". Tzn. solarium szkodzi i to jest niezaprzeczalny fakt, ale z drugiej strony nie jest to coś co zabija na miejscu. Ja przyznam, że 2-3 razy w roku chodzę się podsmażyć, szczególnie przed Sylwestrem lub gdy zbliża sie lato i chciałabym by skóra lepiej chwyciła słońce.

Zgadzam sie z Tulą co do tego, że w naszym świecie coraz bardziej ludzie świrują pod kątem higieny i zdrowia. Nawet w reklamach widać, że wszytsko musi byc czyste, poukładane, a najmniejsze zarazki w kiblu to jakieś potwory. Dziecko siedzi na klopie a muzyka leci jak z filmu "Szczęki". Moim zdaniem naskoczyłyscie na nią troche niesłusznie i mimo wszystko niesprawiedliwie. Pomijam fakt dalszych psykówek oczywiście, ale jej pierwszy post nie wydał mi sie niczym zdrożnym, ani nie była to żadna propaganda leżenia godzinami w solarce. Ot wtrącenie, że w naszych czasach jest masa innych rzeczy, które szkodzą. I ma dziewczyna racje. Pryskane owoce, woda z kranu, która nie jest najlepszej jakości, dziura ozonowa, spaliny. No masa tego jest... niestety. Choćbyśmy nie wiem jak sie starali to i tak nie unikniemy tych paskudztw. Solarium szkodzi, ale zwykłe słońce też. Po prostu nie można przesadzać. Trzeba opalać sie z umiarem, używać kremów itd. A opalenizna skwarkowa z solarki to jest rzeczywiście paskudny widok.

Ale to taki offtop.

Shemreolin jest offline  
Stary 2006-05-31, 16:34   #160
emurulez77
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77

Cytat:
Napisane przez natii4
Opalenizna powstaje dwuetapowo:
  1. Najszybciej zauważalne lekkie ciemnienie skóry jest wynikiem działania promieni UVA. To właśnie pod ich wpływem melanina jest uwalniana do komórek naskórka. Ten pierwszy efekt ciemnienia skóry może nie być widoczny u wszystkich osób. Najlepiej widać go u osób z ciemniejszą karnacją skóry.
  2. Opalenizna pod wpływem działania promieni UVB pojawia się z opóźnieniem. Po około 3 dniach od wystawienia się na słońce. To opóźnienie jest wynikiem tego, że UVB wpływa na powstawanie nowych komórek produkujących melaninę-melanocytów oraz aktywuje istniejące już melanocyty i wpływa na produkcję kolejnych porcji cząsteczek melaniny, a to zabiera trochę czasu. Nowe dawki melaniny są potem przekazywane do komórek naskórka dając efekt przyciemnienia skóry. Promienie UVB prawdopodobnie powodują także uwolnienie pewnych czynników hormonalnych, które krążąc w organizmie powodują namnażanie się melanocytów nie tylko w miejscach wystawionych na działanie słońca, to dlatego czerniak-rak złośliwy skóry może także pojawić się w miejscach chronionych przed słońcem.
Z tego wynika,że to co nazywamy opalenizną,tan ciemny kolor skóry widoczny u wszystkich to właśnie skutek działania UVB. W moim poście chodziło mi o to,że to właśnie UVB.

Karolca jesteś dumna z tego http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=294 ??
Art. P. Barbary Kwiatkowskiej. Zawsze cos nowego-Dzieki
Stary 2006-05-31, 17:09   #161
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
Napisane przez karolca
Jeżeli jest napisane (niewazne przez kogo), ze coś jest złe etc - jasno daje do zrozumienia, ze tego nie wolno
Ahh.. gdyby kazdy mial takie podejscie.. Złe = nie wolno. Jaki swiat by byl piekny

Nie chce mi sie reszty komentowac Znacie moje zdanie, ja znam Wasze i jest cudnie

Marto- jezeli wyskakuja Ci jakies krostki, to polecam sok z łopianu (podpatrzony od Agabil)- w aptece kilka PLN
A zeby buźka wygladala swieżo, czesto sie dotleniaj (teraz, gdy jest cieplej mozesz spac przy otwartym oknie), pij duzo plynow, dostarczaj witaminek, sie zaluj czasu na sen i nie stresuj sie (oszz.. jak to latwo powiedziec)
Co do powrotu do solarium- znasz moja odpowiedź
guia jest offline  
Stary 2006-05-31, 18:07   #162
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Generalnie jej post odebrałam jako "Nic co ludzkie nie jest mi obce". Tzn. solarium szkodzi i to jest niezaprzeczalny fakt, ale z drugiej strony nie jest to coś co zabija na miejscu. Ja przyznam, że 2-3 razy w roku chodzę się podsmażyć, szczególnie przed Sylwestrem lub gdy zbliża sie lato i chciałabym by skóra lepiej chwyciła słońce.

Zgadzam sie z Tulą co do tego, że w naszym świecie coraz bardziej ludzie świrują pod kątem higieny i zdrowia. Nawet w reklamach widać, że wszytsko musi byc czyste, poukładane, a najmniejsze zarazki w kiblu to jakieś potwory. Dziecko siedzi na klopie a muzyka leci jak z filmu "Szczęki". Moim zdaniem naskoczyłyscie na nią troche niesłusznie i mimo wszystko niesprawiedliwie. Pomijam fakt dalszych psykówek oczywiście, ale jej pierwszy post nie wydał mi sie niczym zdrożnym, ani nie była to żadna propaganda leżenia godzinami w solarce. Ot wtrącenie, że w naszych czasach jest masa innych rzeczy, które szkodzą. I ma dziewczyna racje. Pryskane owoce, woda z kranu, która nie jest najlepszej jakości, dziura ozonowa, spaliny. No masa tego jest... niestety. Choćbyśmy nie wiem jak sie starali to i tak nie unikniemy tych paskudztw. Solarium szkodzi, ale zwykłe słońce też. Po prostu nie można przesadzać. Trzeba opalać sie z umiarem, używać kremów itd. A opalenizna skwarkowa z solarki to jest rzeczywiście paskudny widok.

Ale to taki offtop.
Podpisuję się pod każdym słowem
Stary 2006-05-31, 18:40   #163
marta1210
mj

mona1978, właśnie o to chodzi, że ja na solarium chodziłam max6 razy i raz na tydzień..więc nie wiem czy te przebarwienia mogą od tego pochodzić. Poza tym bardzo mnie denerwuje że ten odcinek skóry między nosem a ustami mam jakiś taki jakby ciemniejszy.. wrr...
karolca bym coś skomentowała z Twojej wypowiedzi ale zachowam to dla siebie bo nie chce mi się kłucić.
Stary 2006-05-31, 19:16   #164
kochanie
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez marta1210
mona1978, właśnie o to chodzi, że ja na solarium chodziłam max6 razy i raz na tydzień..więc nie wiem czy te przebarwienia mogą od tego pochodzić. Poza tym bardzo mnie denerwuje że ten odcinek skóry między nosem a ustami mam jakiś taki jakby ciemniejszy.. wrr...
karolca bym coś skomentowała z Twojej wypowiedzi ale zachowam to dla siebie bo nie chce mi się kłucić.
Kochana Mono1978: (przyznaję się, że nie przeczytałam całego wątku - nauka mnie czeka, a ja ciągle tutaj )

Przebarwienia nie musiały pojawić się od razu po solarium. Ale ponieważ tam jest podobno 200 razy silniejsze promieniowanie UVA niż ze Słońca, to jest to prawdopodobne, że masz je właśnie przez te 6 wizyt.

Ale teraz to nieistotne przecież. Najważniejsze, że teraz możesz zapobiec następnym i (może) usunąć te Pozdrawiam.

PS. Ja mam przebarwienia też - od Słońca. Kiedyś lubiłam te moje piegi, a teraz jestem na siebie zła, że się opalałam, a one nie chcą zniknąć
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline  
Stary 2006-05-31, 19:30   #165
natii4
Zakorzenienie

Shem,Yedanna-w takim razie mam rozumieć,że popieracie nazwanie mnie prymitywem ?

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-05-31, 19:33   #166
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez emurulez77
Art. P. Barbary Kwiatkowskiej. Zawsze cos nowego-Dzieki
Nie ma za co

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-05-31, 22:47   #167
Shemreolin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natii4
Shem,Yedanna-w takim razie mam rozumieć,że popieracie nazwanie mnie prymitywem ?
Natii4, a czy ty zauważyłaś, że pisałam o piewszym poście Tuli, a nie o waszej kłótni? Obie strony zachowały się w tej kłótni niezbyt uczciwie, ale to jest tylko wasza sprawa i nie mam zamiaru dopisywać sie do czyjegoś obozu. Uważam jedynie, że post Tuli, który wywołał taka burzę nie był tak naprawdę wcale jakiś dramatyczny i wołający o pomstę do nieba.

Czasami zdumiewa mnie, że człowiek nie może czegos powiedzieć żeby nie zostać posądzonym o bycie po czyjejs stronie. Wystarczy powiedzieć, że sie ma coś przeciwko organizacji wizyty papieża a juz sie jest komuchem, lewakiem albo żydem. Wystarczy zaprotestować przeciwko Giertychowi i juz sie jest gejem. Wystarczy powiedzieć, że sie nie jest za gejowskimi małżeństwami i juz sie jest homofobem.

Piszę to bo zauważyłam, ze na wizażu lubi sie bardzo zakładać obozy, sympatyzować i byc po czyjejś stronie. Ja nie jestem po żadnej stronie, bo mnie to nie dotyczy jak sie do siebie odnosicie. To jest kwestia kazdego człowieka w jaki sposób rozwiazuje swoje problemy.

Wypowiedziałam sie jedynie na temat jednego postu Tuli, co nie jest równoznaczne z tym, że uważam kogokolwiek za idiotke czy prymitywa.

Shemreolin jest offline  
Stary 2006-05-31, 22:57   #168
Raczkowanie

MOIM ZDANIEM POST DO ZAMKNIECIA!!!!KTOS TU SZUKA JAKIS DZIOR W CALYM CZYTAC MIEDZY WIERSZAMI
Stary 2006-05-31, 23:06   #169
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natii4
Natii4 ja bym to nazwała wykładnią rozszerzającą. Wypowiedź Shem nie dotyczyła waszych osobistych wycieczek, które są nie na miejscu i jest oczywiste, że nie powinny się tu znaleźć.

Wypowiedź dotyczyła wymiany zdań na temat +/- solarium i tego się trzymajmy.
Z tym się zgadzam z Shem.

Dziwnym trafem większość wątków o solarium kończy się kłótnią. Zbędną zresztą bo obie strony mają swoje zdanie na ten temat i twardo za nim stoją. Niepotrzebnie tylko zaśmieca się forum przykrymi wymianami zdań.

Stary 2006-05-31, 23:13   #170
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez yedanna
Natii4 ja bym to nazwała wykładnią rozszerzającą. Wypowiedź Shem nie dotyczyła waszych osobistych wycieczek, które są nie na miejscu i jest oczywiste, że nie powinny się tu znaleźć.

Wypowiedź dotyczyła wymiany zdań na temat +/- solarium i tego się trzymajmy.
Z tym się zgadzam z Shem.

Dziwnym trafem większość wątków o solarium kończy się kłótnią. Zbędną zresztą bo obie strony mają swoje zdanie na ten temat i twardo za nim stoją. Niepotrzebnie tylko zaśmieca się forum przykrymi wymianami zdań.

Zgadzam sie z wypowiedzia
Stary 2006-05-31, 23:34   #171
Judytka2
Rozeznanie

Zajrzałam tu z ciekwosci ale widze dalej zagorzałe i bezsensowne dyskusje wiec znikam. I dodam tak na koniec ze jestem ZA SOLARIUM i mysle ze to cudowny wynalazek teraz niektórzy maja całą noc aby mnie krytykowac i uświadamiac ze solarium jest niezdrowe Popieram tez wypowiedzi niektorych dziewczyn i podisuje sie pod tym co napisaly: z solarium trzeba umiec korzystac i liczy sie umiar! Jak ktos nie umie to potem widac efekty.
Judytka2 jest offline  
Stary 2006-05-31, 23:43   #172
Shemreolin
Zakorzenienie

Ano właśnie... z solarium jest jak z alkoholem. Nikt nie zaprzeczy, że alkohol szkodzi zdrowiu, ale gdy sie go pije z umiarem to wtedy można to jakoś przeżyc. Dlatego kłótnie miedzy dziewczynami, które absolutnie odradzaja solarium a tymi, które o niego chadzają są po prostu bez sensu. Racja zawsze leży po środku tylko obie strony muszą dojrzeć do pewnego kompromisu. Nie można mówić, ż ecos jest kategorycznie BE, bo wszytsko jest dla ludzi tylko trzeba miec mózg we własciwym miejscu żeby umieć z tego korzystać.

Shemreolin jest offline  
Stary 2006-06-01, 00:01   #173
vretka
Zakorzenienie

GG do vretka

Cytat:
Ano właśnie... z solarium jest jak z alkoholem. Nikt nie zaprzeczy, że alkohol szkodzi zdrowiu, ale gdy sie go pije z umiarem to wtedy można to jakoś przeżyc. Dlatego kłótnie miedzy dziewczynami, które absolutnie odradzaja solarium a tymi, które o niego chadzają są po prostu bez sensu. Racja zawsze leży po środku tylko obie strony muszą dojrzeć do pewnego kompromisu. Nie można mówić, ż ecos jest kategorycznie BE, bo wszytsko jest dla ludzi tylko trzeba miec mózg we własciwym miejscu żeby umieć z tego korzystać.
Shem, wszystko co napisałaś jest prawdą. Nam naprawdę nie chodzi o to, żeby uświadamiać kogoś na siłę. Oczywiste jest, że jeżeli korzysta się z solarium raz w miesiącu, zniszczenia są mniejsze, niż gdyby chodziło się kilka razy w tygodniu. Chodzi nam przede wszystkim o to, że dziewczyny z uporem maniaka piszą, że jak się korzysta ze sztucznego słoneczka z umiarem, nie można sobie krzywdy zrobić. A tak nie jest. Nie tylko można sobie krzywdę zrobić, ale na pewno się ją sobie robi. To jest fakt. Wiem, że wszystko jest dla ludzi. Nawiązując do Twojego przykładu, mogę powiedzieć, że lubię się napić ze znajomymi i nikt mnie od tego nie odwiedzie. Jednak nie wmawiam nikomu, że alkohol nie szkodzi, jeśli pije się go rzadziej niż raz na tydzień
Stary 2006-06-01, 00:25   #174
justyce
Zadomowienie

A ja w ogóle mam jedno pytanie - po co chodzić na solarium, jeśli podobny efekt (nawet jak ktoś lubi grillowaną parówkę) można osiągnąć samoopalaczami i balsamami brązującymi? A koszty znacznie mniejsze....
Stary 2006-06-01, 08:22   #175
karolca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez justyce
A ja w ogóle mam jedno pytanie - po co chodzić na solarium, jeśli podobny efekt (nawet jak ktoś lubi grillowaną parówkę) można osiągnąć samoopalaczami i balsamami brązującymi? A koszty znacznie mniejsze....
a co jesli ktoś jest uczulony na samoopalacze i balsamy brązujące?
Poza tym przy samoopalaczu noszenie jasnej bielizny nie jest komfortowym zjawiskiem (w jakimś wątku byl ten temat poruszony), bo, ot, brudzi bieliznę... W domu posiadam głownie jasne ręczniki, ktore takze mozna latwo zabrudzić po kapieli (jesli jestes "samoopalona").

Nie szukam dziury w calym, nie mam doswiadczenia w tej dziedzinie ale wydaje mi się, ze tak bym nie chciala.
Jesli ktos ich stosuje, ok. Ja się powołuję na to, co slyszałam. Jesli jestem w bledzie - uswiadomcie mnie

Ale balsamy brązujące - zdecydowanie nie. Uczulenie jest straszne... czerwone swędzące krostki na buzi, rekach, nogach... brrr..

Wlasnie dlatego wybralam szkodliwe solarium raz na dwa tygodnie (lub raz w tygodniu). Wiem, co moze mnie czekac za kilka lat. Wiem, ale dbam o siebie. I na pewno nadejdzie taki dzień, kiedy chodzenie na solarium ogranicze jeszcze bardziej albo w ogole zrezygnuje (np; gdy bede w ciąży).
Pozdrawiam wszystkie ZA i PRZECIW
Have a nice day

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline  
Stary 2006-06-01, 08:48   #176
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Ano właśnie... z solarium jest jak z alkoholem. Nikt nie zaprzeczy, że alkohol szkodzi zdrowiu, ale gdy sie go pije z umiarem to wtedy można to jakoś przeżyc.
Tylko do Shem
Z solarium nie jest jak z alkoholem. Przykładowo, jeśli piję raz w tygodniu czerwone wino, to raz w tygodniu dostarczam sobie pewną dawkę alkoholu. Jeśli chodzę do solarium raz w tygodniu, to dawkę uszkadzającego skórę właściwą (materiał genetyczny) promieniowania UV dostarczam sobie codziennie: każdego dnia od wschodu do zachodu słońca + dodatkowo (w potężnej dawce) w trakcie 'sesji' w solarium.
Pozdrawiam Cię Shem cieplutko
chocolatka jest offline  
Stary 2006-06-01, 09:12   #177
czekoladka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aanusza
tak masz rację, każdy kiedyś będzie mieć zmarszczki...ale stosując filtry, kwasy i unikając słońca(o solarium nie wspomnę) będę je miała później niż osoba, która smaży się na solarium
potwierdzam to co mówi Chocolatka, nigdy się nie opalałam i wyglądam na młodziej niż moje rówieśniczki, które się oplałay na olejek bambino leżąc na dachu
nikt mi nie daje 26 lat, góra 21
poza tym od solarium i słońca wychodzą przebarwienia, które szpecą skórę tak samo jak zmarszczki
sądzę jednak że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo i tak jesteś przekonana o swojej racji, pogadamy za kilka lat

hihi, witam w klubie młodo wyglądających Tyle,że ja chodze na solarke, mam naturalnie ciemną karnację oprocz tego, 26 lat i dają mi maximum 19-20 , w przypadkach extremalnych 17 latek Karolca - Ty też w klubie jesteś hhehe, rok temu nawet uslyszalam,że chodzę do gimnazjum To dopiero extremum

Co do pytania autorki wątku - ja smaruję skórę różnorakimi balsamami, codziennie (2 razy dziennie), obojętnie, czy się opalam w danym dniu, czy też nie. Ostatnio jest to krem daxa - Maslo kakaowe, na twarz - Ziaja Maslo kakaowe , krem oliwkowy Ziaja też się zdarza (baaardzo tłusty i nawilżający, powinien więc Ci pomóc, albo Ziaja przeciwzmarszczkowy w różowym opakowaniu - też fajnie nawilża ) Nie wiem jednak, czy to coś pomaga czy nie, bo generalnie nie mam żadnych problemów ze skórą czy też z cerą, mam gładką i zdrową skórę i cerę , więc trudno powiedzieć, czy jakikolwiek krem coś zdzialał czy też nie , ale spróbować nie zaszkodzi

Aha - jeszcze coś odnośnie opalania na Słońcu i solarium. Też slyszalam,że podobno trudniej sie opalić na Słoneczku, ale sprawdzilam to na sobie i przynajmniej w moim wypadku to się nie potwierdza

Pozdrowionka dla Was dziewuszki
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline  
Stary 2006-06-01, 09:33   #178
Shemreolin
Zakorzenienie

A mi to różnie daja... chociaz najcześciej spotykam sie z tym, że dają mi ok. 20 lat. Mam 25... Rok temu, jak jeszcze paliłam, babka nie chciała mi sprzedać fajek w kiosku i musiałam pokazywać jej dowód osobisty. Jak zobaczyła, że to stara książeczka to juz jej oczy na wierzch wyszły. Swoją drogą muszę zmienić moją ksiazeczkę na plakietkę. Na solarium tak jak pisałam, chodzę średnio 3 razy w roku. A pierwszy raz skorzystałam jakies 2 lata temu. generalnie też unikam raczej słońca, bo nie znoszę się smażyć. Wogóle leżeć bezczynnie w upale to ponad moją wytrzymałość. Wolałaybm sie opalać w ruchu. Pływając w jeziorze albo maszerując po górach. Wydaje mi się, że taka opalenizna jest najlepsza. Zresztą mam zamiar wyjechać na wakacje w Bieszczady i tam popylać celem złapania kondyckji i opalenia się w sposób naturalny

Shemreolin jest offline  
Stary 2006-06-01, 09:39   #179
Ines1985
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tula1980
No i wlasnie z takimi prymitywami ktorym brak argumentow polemizowac sie nie da. życze milego zjadania wlsanego rozumu i opijania sie woda z atestem.
Za tego typu wypowiedzi należy Ci się pierwsze oficjalne upomnienie na forum. Następne zaowocuje wpisem do pamiętnika.
Bardzo bym prosiła o powrót do tematu wątku.
Chociaż nie wiem jaki to ma sens, skoro temat "solarium-cera" juz nie raz przewijał się na forum i prawie zawsze wywoływał jakąś burzę .

Ines1985 jest offline  
Stary 2006-06-01, 09:40   #180
czekoladka
Zadomowienie

hhihi, Shem, a mnie kiedyś okrzyczał pewien dziadek na ulicy (nieznajomy) , szlam sobie z papieroskiem (raz mi sie zdarzylo palić na ulicy, ale bylam wtedy w stresie ogromnym ). Dziadek był zbulwersowany,że takie dziecko i pali, a ja szłam wtedy do szkoły na praktyki (nauczczyciel j.polskiego) i mialam prawie 24 lata

Ja dowod wymienilam w tym roku czyli mam już plakietke Te stare byly lepsze
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości