Żel/akryl dla dwunastolatki? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-06-02, 15:33   #91
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia
Dot.: Żel/akryl dla dwunastolatki?

Cytat:
Napisane przez natii4
To ja proponuję Ci lekturę książki jednej z najbardziej znanych polskich dermatolog pani Noszczyk,napisaną razem z panią Bosacką pt. Cena Urody. W tej chwili nie pamiętam dokładnie wyjaśnień co takiego akryl i żel maj sobie, ponieważ jest tam podana dokładna terminologia chemiczna,ale radzę się zapoznać zanim zaczniesz zarzucać innym,że nie mają racji mówiąc,że akryl i żel są szkodliwe.
chodzici pewnie o jeden skladnik (nie pamietam nazwy ) ktory kiedys dodawano do zeli i akryli..
taraz juz go sie nie daje..
Stary 2006-06-02, 16:30   #92
Katarzynka21
Rozeznanie

GG do Katarzynka21

Jesli teraz 12-14 latki rodza dzieci to czego nie zalozyc sobie tipsow ??? No fakt . ale dla mnie to czysta glupowa.....

Macie dziewczyny racje,teraz mlodziez(dzieci)bardzo szybko dorasta ... mi w wieku 12 lat chodzily po glowie glupie zabawy pod blokiem z dzieciakami;-)
A teraz.... jak widze co dzieje sie u mnie na podworku.... 12 latki + chlopaki+fajni +wulgaryzm+alkohol a pozniej = dzieci...to jest straszne co sie dzieje z tym swiatem??
Katarzynka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 16:39   #93
kiciulka1985
Zakorzenienie

Katarzynko... nie wiem co sie dzieje... kurde ale 10 lat temu tak nie bylo... a to przeciez nie tak dawno temu bylo...
Rece opadaja...
Stary 2006-06-02, 16:52   #94
Katarzynka21
Rozeznanie

GG do Katarzynka21

no dokladnie kiedys to ja uzywalam tylko blyszczyku bezbarwnego i tuszu do rzes a paznokcie malowalam tylko na jasne kolory .... a teraz dziewczyny wymalowane na czarna na wierzchu wrzystkie czesci ciala:/ ..... mam nadzieje ze ,bedzie tylko lepiej,bo gorzej juz chyba byc nie moze
Stary 2006-06-02, 18:02   #95
nervica
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Katarzynka21
Jesli teraz 12-14 latki rodza dzieci to czego nie zalozyc sobie tipsow ??? No fakt . ale dla mnie to czysta glupowa.....

Macie dziewczyny racje,teraz mlodziez(dzieci)bardzo szybko dorasta ... mi w wieku 12 lat chodzily po glowie glupie zabawy pod blokiem z dzieciakami;-)
A teraz.... jak widze co dzieje sie u mnie na podworku.... 12 latki + chlopaki+fajni +wulgaryzm+alkohol a pozniej = dzieci...to jest straszne co sie dzieje z tym swiatem??
A które 12-14 latki rodzą dzieci? Zazwyczaj właśnie te laleczki Bo są przecież "dorosłe".

Sex nastolatków = pedofilia wykonywana na rówieśnikach

Ludzi poznaje się po ich śmieciach.

(Oliver Brown)
nervica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 18:07   #96
Albertyna
Zakorzenienie

Po prostu czasy sie zmieniaja...
i nie krytykujmy tego, bo ktops nam moherowy beret wcisnie- one ez przeciez prostestuja przeciw temu, co w "ich czasach" bylo "nie do pomyslenia!"

Jeżeli 12 -latka chciał sobie zrobic u mnie tipsy poprosilabym o zgode, ustna- w mojej obecności, lub pisemna-rodzica. To w sumie oni bedą te zabawe sponsorowac, bo nie wierze żeby 12 latka miała kase na regurlne uzupenienia. Dwa, dobrze zby rodzic miał swiadomośc co robi jego pociecha.
Jezeli rodzice sa na tak, to czemu ja mam byc na nie? To nie moja sprawa...
Stary 2006-06-02, 18:09   #97
Albertyna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nervica
A które 12-14 latki rodzą dzieci? Zazwyczaj właśnie te laleczki Bo są przecież "dorosłe".

Sex nastolatków = pedofilia wykonywana na rówieśnikach
sorry, a co ma sex do tipsów i do pedofili?
chyba "pojechałas " za daleko....
Mam klientke- nastolatke, z bardzo konserwatywnej rodziny, i to, ze miała tipsy od 16 roku zycia nie zmieniło faktu, ze do 18 roku byla dziewica....
Stary 2006-06-02, 18:17   #98
Katarzynka21
Rozeznanie

GG do Katarzynka21

ok 16 lat...zgadzam sie na takie rzeczy jak tipsy,w takim wieku to juz nie wyglada zle i nie czepie sie tego... ale 12 lat ,moim zdaniem to za malo na takie wybryki ale wolna wola ;-)

Pozdrawiam
Stary 2006-06-02, 18:28   #99
nervica
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Albertyna
sorry, a co ma sex do tipsów i do pedofili?
chyba "pojechałas " za daleko....
Mam klientke- nastolatke, z bardzo konserwatywnej rodziny, i to, ze miała tipsy od 16 roku zycia nie zmieniło faktu, ze do 18 roku byla dziewica....
To było odnośnie ogólnego wyglądu i zachowania dzisiejszych 12-latek Zresztą dodałam to do zaznaczonego cytatu. A 16 lat to najniższa granica (pod kątem polskiego prawa) do uprawiania seksu, więc nie wnikam kiedy tracą cnotę Twoje klientki. Znam i 30-letnie dziewice (one na pewno sie nie "ukobiecały" w wieku 12 lat)

(Oliver Brown)
Stary 2006-06-02, 18:35   #100
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez villemcia
chodzici pewnie o jeden skladnik (nie pamietam nazwy ) ktory kiedys dodawano do zeli i akryli..
taraz juz go sie nie daje..
Ta książka powstała rok temu,więc nie wiem czy mówimy o tym samym.

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 18:38   #101
Albertyna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nervica
To było odnośnie ogólnego wyglądu i zachowania dzisiejszych 12-latek Zresztą dodałam to do zaznaczonego cytatu. A 16 lat to najniższa granica (pod kątem polskiego prawa) do uprawiania seksu, więc nie wnikam kiedy tracą cnotę Twoje klientki. Znam i 30-letnie dziewice (one na pewno sie nie "ukobiecały" w wieku 12 lat)
Własnie o te częśc Twojej wypowiedzi mi chodzi- napisałas, że dziewczyny,
Cytat:
Napisane przez nervica
które 12-14 latki rodzą dzieci? Zazwyczaj właśnie te laleczki Bo są przecież "dorosłe".
czyli te, które nosza tipsy, bo to wynikało z wczesniej cytowanej wypowiedzi. A ja twierdze, ze jedno nie ma nic do drugiego!!!

W ogloe nie bardzo lubie oceniania ludzi po ich wygladzie i tego rodzaju uogólnien jakie Ty stosujesz....
Stary 2006-06-02, 18:43   #102
nervica
Raczkowanie

Napisałam to, co mi się nasunęło na myśl. Zresztą nie ja pierwsza to zauważyłam. A ludzi oceniam nie tyle po wyglądzie, co po zachowaniu (i śmieciach, czyt. opis ). A że jedno z drugim często idzie w parze...

Dobra EOT. Nie chcę tego roztrząsać, bo niepotrzebna burza wyjdzie

Buźka Albertynko

(Oliver Brown)
Stary 2006-06-02, 18:49   #103
Albertyna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez natii4
To ja proponuję Ci lekturę książki jednej z najbardziej znanych polskich dermatolog pani Noszczyk,napisaną razem z panią Bosacką pt. Cena Urody. W tej chwili nie pamiętam dokładnie wyjaśnień co takiego akryl i żel maj sobie, ponieważ jest tam podana dokładna terminologia chemiczna,ale radzę się zapoznać zanim zaczniesz zarzucać innym,że nie mają racji mówiąc,że akryl i żel są szkodliwe.
Też nie wiem, o jaki dokładnie składnik ci chodziło, ale albo o MMA, które rzeczywiście jest szkodliwe, ale juz dawno zostalo usuniete ze składu liquidu (i sprzedawania w Polsce liquidu z MMA jest nielegalne), albo o nadtlenek benzoilu i hydrochinony. Co do tego przedstawiam znalezione w necie:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 12 czerwca 2002r. ustanowiło :
Produkcja oraz sprzedaż kosmetyków na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z art.4 ustawy o kosmetykach wprowadzanych do obrotu, używane w zwykłych lub innych dających się przewidzieć warunkach, nie moga zagrażać zdrowiu ludzi. Zas art. 5 ustawy zakazuje m.in stosowania w kosmetykach substancji niedozwolonych.
Wykaz owych substancji niedozwolonych w obrocie kosmetykami zawiera wspomniane na wstepie rozporządzenie.
Jednocześnie prestizowa europejska organizacja pod nazwą The Scientific Committee on Cosmetic Products and Non-Food Products Intendend for Customers (SCCNFP) juz w 2002r. jednoznacznie wskazywala, iz zarowno nadtlenek benzoilu jak i hydrochinony (Hydroquinone HQ oraz Metylether Hydroquinone MEHQ skladniki plynow akrylowych spełniające funkcje stabilizatorow czy tez inhibitorów procesu polimeryzacji), praktycznie nie mają negatywnego oddziaływania na naturalną płytke paznokciową.
Dyrektywa The Commission Of The European Communities nr 2003/83/EC z 24 wrzesnia 2003r. uznaje ww. substancje jako zupełnie bezpieczne w warunkach ich profesjonalnego stosowania.
Nadtlenek benzoilu zostal tym samym wykreslony z listy substancji niedozwolonych do stosowania w kosmetykach i wpisany podobnie jak hydrochinony na liste substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach w ograniczonej ilosci, zakresie i warunkach stosowania.
Toluidyna ( dodatkowy skladnik plynow akrylowych) w pkt.2 art.5 wymienonej na wstepie ustawy o kosmetykach została dopuszczona w sladowych ilosciach tej substancji.
Kryterium to jest bardzo rygorystycznie przestrzegane przez firmy technologiczne produkujace komponenty mas akrylowych.
Zgodnie z ustawą sa one dopuszczone do obrotu.

Dla cierpliwych
Stary 2006-06-02, 18:56   #104
mysza_87
Zakorzenienie

GG do mysza_87

Ja uważam, że 12-latki nie powinny nosić tipsów/ żeli/ akryli. Takie samo zdanie mam w kwestii 15-latek. A potem, jak dziewczyna idzie do liceum, to już niech robi co uważa za słuszne. Według mnie zadbana, naturalne paznokcie to powód do dumy a takie tipsy to każdy głupi może sobie założyć
Stary 2006-06-02, 21:36   #105
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

zdecydowanie jestem na nie. Nie mam nic przeciwko tipsom, żelom czy akrylom-ale u dziewczynki 12-letniej jest na to za wcześnie.

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 22:05   #106
zaczarovana
Wtajemniczenie

GG do zaczarovana

Cytat:
Napisane przez mysza_87
a takie tipsy to każdy głupi może sobie założyć
Ja bardzo prosze Nas tu nie obrażać...
zaczarovana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 22:10   #107
kiciulka1985
Zakorzenienie

Chodzi o to ze miec tipsy to zadna sztuka, teoretycznie kazdy moze sobie zalozyc.
Piekne naturalne paznokcie to powod do dumy.
Stary 2006-06-02, 22:10   #108
mysza_87
Zakorzenienie

GG do mysza_87

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Chodzi o to ze miec tipsy to zadna sztuka, teoretycznie kazdy moze sobie zalozyc.
Piekne naturalne paznokcie to powod do dumy.
Kiciulka, właśnie to miałam na myśli
Stary 2006-06-02, 22:59   #109
zaczarovana
Wtajemniczenie

GG do zaczarovana

Niop wieeem
zaczarovana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 22:20   #110
cellie
Raczkowanie

12 lat...nie, stanowczo za wcześnie...nie rozumiem czemu miałoby to służyć...lepsze odżywki, zabiegi pielęgnacyjne i ewentualnie lakier bezbarwny...tylko nie tipsy, poczekaj jeszcze kilka lat...
cellie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 10:40   #111
Pyra1990
Zakorzenienie

Jak dla mnie tez za wczesnie, gdyz wyglada to nienaturalnie u tak mlodej osoby. Ale totakie moje zdanie
Wiecie nie wiem p co wywiazala sie ta cala klótnia... ehh...

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 12:39   #112
_mela_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez munj
Jeno haj
Nie bić proszę, jam małe dziecko z głupimi pomysłami.
I nie wiem, czy takie dzieciątko jak ja mogłoby sobie założyć żel bądź akryl?!
Oczywiście chciałabym krótkie, naturalnie wyglądające pazurki, spokojnie ;p
Bom nie mogę wytrzymać z tymi rozdwajającymi się naturalnymi.
Be.
I w ogóle, jeśli już, to żel, czy akryl? ;d
Cześć jesli chodzi o twoje pierwsze pytanie to uważam że zamiast nakładać tipsy w twoim wieku powinnaś zacząć dbać o paznocie. tak jak wczesniej Wizazanki pisały - odżywki , oliwki , szklany pilnik... itp. Uważam że masz zbyt mało lat na sztuczne paznokcie , mozesz teraz pomóc swoim prawdziwym i naturalnym a nie od tak młodego wieku "przyduszać" je.
Pozdrawiam cieplutko
_mela_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 13:31   #113
czarownica
Zadomowienie

A ja jak byłam oststnio u mojej p. Ewy to powiedziała mi że dosyć często przychodzą rodzice z takimi dziewczynkami i robią żel lub tipsy żeby nie obgryzały paznokci. Zacofana chyba jestem z moimi poglądami
czarownica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 13:39   #114
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czarownica
A ja jak byłam oststnio u mojej p. Ewy to powiedziała mi że dosyć często przychodzą rodzice z takimi dziewczynkami i robią żel lub tipsy żeby nie obgryzały paznokci. Zacofana chyba jestem z moimi poglądami
Ja mam problem z obgryzaniem paznokci i wszystkie panie na pytanie jakich preparatów używać mówią jedno-żel lub akryl. To nie jest widzi mi się rodziców tylko taką metodę polecają panie styliski

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2006-06-30, 17:00   #115
nervica
Raczkowanie

Bo zdaje się pieniążki z tego mają, to czemu miałyby odradzać? Moim zdaniem obgryzanie paznokci jest tak samo głupim nawykiem jak palenie papierosów, picie itp. Własny wybór i tyle. Chce sobie robić krzywdę? Niech robi! Później będzie sobie w brodę pluć. Jak się człowiek zaprze, to potrafi się pilnować. Wiele jest takich dziewcząt (facetów z resztą też). Tu prędzej chyba pomoże terapia psychologiczna, podnoszenie siły woli... niż tipsy. Bo na upartego i tipsa zeżre A mówienie: "bo ja nie dam rady" to pójście na łatwiznę. Postawić sobie cel do jasnej choinki! Kto rządzi ciałem? Wy czy dziwne odruchy wkładania paluchów do ust?!

(Oliver Brown)
Stary 2006-06-30, 19:25   #116
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky
Cool Dot.: Żel/akryl dla dwunastolatki?

Mocne slowa!
ale cos w tym jest...
Blue sky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 21:08   #117
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nervica
Bo zdaje się pieniążki z tego mają, to czemu miałyby odradzać? Moim zdaniem obgryzanie paznokci jest tak samo głupim nawykiem jak palenie papierosów, picie itp. Własny wybór i tyle. Chce sobie robić krzywdę? Niech robi! Później będzie sobie w brodę pluć. Jak się człowiek zaprze, to potrafi się pilnować. Wiele jest takich dziewcząt (facetów z resztą też). Tu prędzej chyba pomoże terapia psychologiczna, podnoszenie siły woli... niż tipsy. Bo na upartego i tipsa zeżre A mówienie: "bo ja nie dam rady" to pójście na łatwiznę. Postawić sobie cel do jasnej choinki! Kto rządzi ciałem? Wy czy dziwne odruchy wkładania paluchów do ust?!
Nie chodzi o to,że miałyby odradzać,ale o to,że są inne sposoby walczenia z tym,a one wszystkim mówią,że tylko tipsy i nic więcej-jedyna metoda Widzę,że nie miałaś sama problemów z obgryzaniem paznokci,bo zaręczam Ci,że jak człowiek ugryzie zwyłego tipsa,takiego do samodzielnego zakładania w domu-to mu się odechciewa obgryzania. Tylko problem polega na tym,że jak sama piszesz to jest problem na punkcie nerwowym. Ja mam ładne paznokcie dopóki nie przychodzi stres-wtedy już nie mam paznokci i tak od przedszkola. Staram się z tym walczyć,ale czasami poprostu się nie da. Generalnie jak miałam założone zwykłe tipsy to znalazłam sobie inny sposób na rozładowanie nerwów i było to uderzeanie rękoma zbitymi w pięść o siebie, tak,że się kostki obijały o siebie. Nie muszę chyba mówić,że po kilku dniach miałam te miejsca mocno posiniaczone Wcale nie jest łatwo przestać obgryzać paznokcie

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2006-06-30, 22:18   #118
kiciulka1985
Zakorzenienie

Ja obryzalam paznokcie bardzo dlugo, ale potem przyszedl czas kiedy popatrzylam na swoje dlonie i na dlonie swoich kolezanek ktore nie obgryzaly pazurkow i jakos samo z czasem przeszlo, zaczelam sie pilnowac... a teraz.. obgryzanie pazurkow jest dla mnie zbrodnia Czasem najwyzej "pociumkam" ale nie obgryzam
I zadne typsy czy preparaty nie byly mi do tego potrzebne
Wszystko zalezy od silnej woli
Stary 2006-07-01, 09:45   #119
tiara
Zadomowienie

GG do tiara

Szczerze powiedziawszy stylistka o wiele wiecej pieniazkow na reke by miala z glupiej odzywki ktora kupi w swojej hurtowni za 20 zl a sprzeda za 100, niz z tipsow z ktorych na reke ma moze 30 zl... Nie wszyscy mysla tylko o kasie i szczerze radza.
Mi np tipsy bardzo pomogly z obgryzaniem jak mialam 15 lat, bo noszenie rekawiczek, moczenie palcow w occie!!!, wszystkie odzywki (zgryzalam), wiec nie pomoglo. I na pewno zadna odzywka nie wydluzylaby mi 'czesci rozowej ' plytki, ktora skutecznie 'wygryzalam' przez 15 lat.

Szczerze mowiac urazil mnie ironiczny tekst nati "taką metodę polecają panie styliski".

W koncu nikt tych dzieci na sile nie ciagnie, to wybor ich i ich rodzicow. A tipsy na obgryzane pazurki nie maja szans wygladac nienaturalnie, bo nie sa dluzsze niz do opuszka, a niektore stylistki w ogole nie biora obgryzanych paznokci, bo nawet nie wiec ile z tym zachodu - a kasa taka sama jak u tych z pieknymi dlonmi u ktorych forma sama sie podklada.

Ehh serio mi sie przykro zrobilo...

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 10:16   #120
Pyra1990
Zakorzenienie

Cytat:
Zgadzam sie co do slowa. Jkaby ktos chcial, to by przestal obryzac paznokcie. Chcesz schudnac, nie ejsc slodyczy zaprzesz sie i tez cos zdzialasz. Nie mowie, ze jest latwo, jednak warto spróbowac i pocwiczyc swoja sila wole...

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości